Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) stratova válasza Keni21 (#149) üzenetére


stratova
veterán

Szvsz mivel teljesítményben és külföldi tesztek alapján tuningban is valahol az Athlon II X4 környékén (hajszálnyit felette?) tanyázik, ezért olyan videokártyát érdemes keresned hozzá amit még nem fog vissza, de ezt jobban tudják a topikjában.

Már csak az a kérdés, hogy érdemes-e ilyen összeállításba beruházni. Jobb lenne előbb összevetni egy APU-s rendszer fogyasztását egy Athlon II X4 + erősebb kártyáéval üresjárat/filmezés/böngészés alatt, ha nincs számottevő különbség akkor inkább Bull + erős VGA. Ráadásul ha tuningolni akarsz az IGP gátló tényező lehet, akkor pedig szorzózár mentes APU kellene.

Mire igazán jól kezeli az erősebb kártyákat és megtudjuk esetleg milyen többletet nyújt, még várni kell.

Túl sok még a kérdőjel, legalább az itteni tesztet várd ki.

[ Szerkesztve ]

(#152) katsi válasza vinibali (#148) üzenetére


katsi
tag

Szia!

Nagyon köszönöm a roppant részletes tanácsadást! :)
Alaplapból kipróbálom a Gigabyte-ot majd.
Memóriából megfelelő mennyiségnek számít 4 GB is? (azért kérdem, mert 32 bites procim van 1 GB RAM-mal, nem tudom felmérni, hogy mennyire van szükség a mai időkben)

És természetesen várom a PH! tesztet! :C

(#153) katsi


katsi
tag

Találtam egy tesztet a 1333-1600-1833MHz-es memóriák közötti játékban észlelhető különbségről A8-3850 APU mellett.

Nagyon drága az 1866-os RAM (legalábbis nekem), dupla ár az egy kategóriával lassabbhoz képest. Az 1600 MHz-esek milyen eséllyel mennének ezen az órajelen?

(#154) HERR Z válasza katsi (#153) üzenetére


HERR Z
veterán

a legtöbb 1600-as ram tud már 1866-ot, kingmax pl igen

(#155) katsi válasza HERR Z (#154) üzenetére


katsi
tag

Van ezeknek a memóriáknak külön jelölése, amiket így túl lehet hajtani vagy csak "sima mezei" RAM-ok?

(#156) nagash válasza antikomcsi (#50) üzenetére


nagash
senior tag

Óh, bárcsak lenne 10-15% hasznom minden eladott alaplapon... :O

Knoblauch macht einsam.

(#157) antikomcsi válasza nagash (#156) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nagyon egyszerű: add ugyan annyiért, de vedd pár ezressel olcsóbban. ;] :DDD

(#149) Keni21

Erős proci tuningra, és "izmosabb" diszkrét vga-hoz, én is inkább AM3+ rendszert javaslok.
Amiket szeretnél, azzal valóban pont az APU lényege válik okafogyottá, ahogy már más is írta előttem.

Például egy x4 955 BE beszerzésével is erősebb, és tuningolhatóbb procid lesz olcsóbban, amit könnyen lecserélhetsz majd, ha még erősebbre vágysz esetleg egy FX-re.

[ Szerkesztve ]

(#158) nagash válasza antikomcsi (#157) üzenetére


nagash
senior tag

Erre még nem is gondoltam. :D

Knoblauch macht einsam.

(#159) vinibali


vinibali
őstag

egész nap olyan érzésem volt, hogy ma jön a Llano teszt.... szorítsatok, hogy estig beessen :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#160) Helmoras válasza vinibali (#159) üzenetére


Helmoras
őstag

Ok! :) bár a mai AMD-s hír alapján a Trinity jobb választásnak tünik....

(#161) kircipeti válasza Helmoras (#160) üzenetére


kircipeti
senior tag

A hir alapjan ezt lehet zarni es johet az FM2 varos topik :D

(#162) vinibali


vinibali
őstag

igen, olvastam én is. Az FM2 szerintem mindenképpp többlábú foglalat lesz, ha egybe akarják hozni a CPU és APU vonalak. a cikk végén meg van egy, akár 3 csatornás memverezérlő említés is :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#163) NereusLaceee


NereusLaceee
csendes tag

No! A mai AMD-s cikk részemről fel is tette az i-re a bizonyos pontot. A Lynx platformra csak akkor építettem volna gépet, ha a Trinity APU-t is támogatta volna. Örülök hogy kiderültek a tervek, bár szomorú is vagyok egyben. :(
Mindenesetre így már biztosan nem vágok bele egy Llano vásárlásba, helyette egy kicsit visszafogom magam, és megvárom az AM3+-os FX-ek "lázadását", egy továbbra is külön hajtott VGA kíséretében.

NeREUS the 4ST-GMP

(#164) djculture válasza NereusLaceee (#163) üzenetére


djculture
félisten

minek am3+ még rövidebb életű lesz.

(#165) vinibali válasza djculture (#164) üzenetére


vinibali
őstag

de a teljesítménye így is sokkal felülmúlja a még az FM2-es Trinityt is :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#166) NereusLaceee válasza djculture (#164) üzenetére


NereusLaceee
csendes tag

Nem lesz sem hosszabb, sem rövidebb életű mint az FM1, viszont erősebb konfigot lehet rá építeni, de mindenképpen megvárom az első teszteket az FX-es lapokról.

NeREUS the 4ST-GMP

(#167) NereusLaceee


NereusLaceee
csendes tag

De most akkor komolyan. Ennyi volt? Az A8-XXXX jelű procikkal be is fejeződik az FM1-es port? Mert akkor ez nem volt több mint egy nyilvános kísérlet és prezentáció arra, hogy ilyet is tudnak.

NeREUS the 4ST-GMP

(#168) djculture válasza NereusLaceee (#167) üzenetére


djculture
félisten

fm1 meg az am3+ termékvonal jövőre összeolvad fm2 néven ez a történet.Viszont az fm1 es lapokba menni fognak az első fm2 procik némi speckó hiánnyal.Magyarán az fm1 vonal még mindig hosszabb életű mint az am3+

[ Szerkesztve ]

(#169) antikomcsi válasza djculture (#168) üzenetére


antikomcsi
veterán

Lehet hosszabb életű, csak jelenleg nem kapsz bele épkézláb cpu-t.

(#170) pirate29


pirate29
tag

Sziasztok! Megéri egy ilyen procikba belefektetni?

Laci

(#171) pirate29


pirate29
tag

Mivel jobb mint egy sima 4 magos phenom II ( GPU kivételével)?

Laci

(#172) vinibali válasza pirate29 (#171) üzenetére


vinibali
őstag

gput nem nézve:
- jobb az általános hatásfoka-> arányaiban kevesebbet fogyaszt
- alacsonyabb csíkszélességen készül
- magasabb sebességű memóriákat kezel (hivatalosan)
- NINCS :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#173) pirate29 válasza vinibali (#172) üzenetére


pirate29
tag

Köszi szépen a választ!!:DDD
És ár/teljesítmény arányban megéri ilyenbe belefektetni?:DD

Laci

(#174) vinibali válasza pirate29 (#173) üzenetére


vinibali
őstag

sok összetevőset kérdeztél :) gazdasági elemzést ne várj tőlem, neked kell mérlegeni. ebben van GPU is, ami nem egy hátrány ha vasárnapi gépező vagy.... mint írtam itt a fogyasztás alacsonyabb, mert nem kell még külön vga is. ha komplett rendszert szeretnél építeni, alaplapok hasonló kategóriában, hasonló pénzért vannak. gondolom ha phenomban gondolkozol ddr3-at úgy is veszel, így ez tárgytalan. nemsoká itt a teszt, az majd pontot tesz az ügy végére :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#175) pirate29 válasza vinibali (#174) üzenetére


pirate29
tag

Köszi a választ! Csak kérdés hogy a benne lévő gpu meddig feljlődik, mert ahogy látom nem nagy durranás gpu van benne:DDD. De lehet hogy idővel ez is változni fog, hisz nemrég jött ki:D Ahogy írtad is: "nemsoká itt a teszt, az majd pontot tesz az ügy végére"

Laci

(#176) djculture válasza pirate29 (#175) üzenetére


djculture
félisten

Mivel fm1 után jön az fm2 nem fog nagyon fejlődni sehova,majd az fm2 be erősebb lesz.

(#177) Tomix24 válasza pirate29 (#175) üzenetére


Tomix24
addikt

Ez az FM1 család nem a magadfajtáknak készült. Hanem azoknak főleg ,akik micro vagy mini-itx rendszerben gondolkodnak. Szeretnének HD filmet nézni, amire a béna Corei3-5-7 nem képes normálisan, és szeretnék ha 30.000Ft-ból meglenne a processzor mellett a videókártya is, ami ár/értékben széttapossa az Intel drágább, csak processzorát. Az abba beépített intel HD3000-ről ne beszéljünk, mert semmire nem elég erős,vagy nem tud mit kezdeni vele tudású.

(#178) djculture válasza Tomix24 (#177) üzenetére


djculture
félisten

Ja eleve nem értem az intelt van egy rahedli pénze megvehette volna simán a viától az s3 at és lenne chrome hd motorja ami húszszor jobb mint az övé.

[ Szerkesztve ]

(#179) vinibali


vinibali
őstag

emberek azért, mert kijött egy hír a foglalategyesítésről, nem kéne temetni az FM1-et. még magyar tesztet sem láttunk róla...
Tomix: miből gondolod, hogy nem neki való ez az architektúra?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#180) Tomix24 válasza vinibali (#179) üzenetére


Tomix24
addikt

Jelezte hogy ez neki gyenge. És ebből látszik hogy ő a másik oldalon, a külön külön alkatrészes PC építők sorából való(nagy eséllyel) .
Az asztali Pc-k számításban megverik, a nagy gddr5-ös videókarik megverik.De egy másik szegmens.
Mivel ugyanennyiért kap az ember kicsivel erősebb AMD procit, és jobban teljesítő videókártyát, így ez a konfig azoknak kedvez,akiknek alacsony fogyasztás kellhet,kis helyen. És nem elsődleges a játék, bár néha kipróbálnak 1-1et. Pl és az APU Brazos-ról térek át erre A8000(65w) és csak az alaplapot cserélem. Mini-itx formában
Remélem nem keltettem flame-t, az Intel nem rossz, csak ne lenne olyan drága, és a 24p-is gond nálam(filmnézős a gép)

[ Szerkesztve ]

(#181) vinibali válasza Tomix24 (#180) üzenetére


vinibali
őstag

ezt benéztem, tényleg írta. valahogy elsiklottal felette, párdon :R
az álláspontod meg teljesen helytálló én is így látom :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#182) VaniliásRönk válasza antikomcsi (#169) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem bizony, egy Athlon II X4 ma mar semmire sem eleg...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#183) korcsi válasza VaniliásRönk (#182) üzenetére


korcsi
veterán

Inkább nem trollkodok...

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#184) djculture válasza VaniliásRönk (#182) üzenetére


djculture
félisten

még egy athlon2 x2 is elég egy normál családi gép alapnak.

(#185) NereusLaceee válasza VaniliásRönk (#182) üzenetére


NereusLaceee
csendes tag

sima Athlon X2-m van, és most hogy kezd elterjedni a multicore használat, most kezd néha nagy ritkán, több alkalmazás egyszerre futtatásakor (ArchiCAD, Mozilla, Word, Winamp) pl a játszott zenét akadoztatni, de jelzem: most kezd, és csak néha. Viszont játékoknál még mindig kielégítő teljesítményt nyújt. Úgyhogy az állításod helytelen :))

[ Szerkesztve ]

NeREUS the 4ST-GMP

(#186) vinibali válasza NereusLaceee (#185) üzenetére


vinibali
őstag

ő nem azt mondta, hogy 2*2,4Ghz egy Athlon X2-vel elég. de én pl az Athlon II X2-vel, ami magasabb órajeleken futkos bőven megvagyok. sőt 3,6-ra húzva elég izmos :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#187) NereusLaceee válasza vinibali (#186) üzenetére


NereusLaceee
csendes tag

igazából az ő válaszát sem értem, hogy ez hogy jött antikomcsi hsz-ére, de a te első mondatod az előzőekkel, vagy akár a sajátommal összevetve méginkább megzavar.
"ő nem azt mondta, hogy 2*2,4Ghz egy Athlon X2-vel elég". A mondatot úgy ahogy van, nem tudom beilleszteni a nyelvtanba. Péntek éjszakánként szoktam csak ilyet kérdezni de most megelőzöm a napot:
MIIVVVAAAAN? :D :))

NeREUS the 4ST-GMP

(#188) VaniliásRönk válasza korcsi (#183) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Emberek, ironia... meg lehet nezni az adatlapomat. Nem en jottem ide trollkodni, hanem "fasiszta" baratunk nem birta megint megallni, hogy be ne szoljon valahol az AMD-nek.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#189) korcsi válasza VaniliásRönk (#188) üzenetére


korcsi
veterán

Egy idézőjelet dobhattál volna, akkor egyértelműbb lett volna a dolog, amúgy simán lehet hogy valaki így gondolja mert nem lát tovább saját magán, de akkor ezek szerint te nem így vagy vele.
Kire gondoltál "fasiszta" alatt? :D

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#190) vinibali válasza NereusLaceee (#187) üzenetére


vinibali
őstag

ha csak utalsz egy beszélgetése inkább csak másold be, mert ez olyan mintha nekem válaszoltál volna :)
na hát így konkrétan én sem egészen értem amit akartam írni, valamiért athlon ii-t véltem felfedezni a kolléga irományában. a lényegként arra gondoltam, hogy én egy kicsit magasabb órajelű K10,5-lel simán elvagyok :R

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#191) NereusLaceee válasza vinibali (#190) üzenetére


NereusLaceee
csendes tag

Akkor megbeszéltük:
a K10,5-el meg magam is ilyen formán volnék :) :R

NeREUS the 4ST-GMP

(#192) Tomix24


Tomix24
addikt

Aki teszteli a Liano-t, az a 11.8 Catalyst-al tesztelje ám :DD
[link]

példa:

[ Szerkesztve ]

(#193) VaniliásRönk válasza korcsi (#189) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kerdezed te, mikor tudod a valaszt a nagy kerdesre is? :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#194) stratova válasza Tomix24 (#192) üzenetére


stratova
veterán

Nem kötekedésképp, csak kicsit megrökönyödtem a grafikonon :DDD
Ez Intel Core i7 2600k(4.5 GHz) + AMD Radeon HD 6970 (880/2.750), 2 GB teszt, de tényleg jobb az új Catalyst-tal, gondolom Llano is (ha tudsz azzal is tesztet 11.8-cal szívesen megnézném).

[ Szerkesztve ]

(#195) Tomix24 válasza stratova (#194) üzenetére


Tomix24
addikt

Csak ezt láttam, de biztosan látszik hogy 3-5FPS-eket is hoz bármilyen platformon az új Catalyst. Úgyhogy a tippem, hogy a Liano-t is jobban vezérli ez a kiadás mint bármelyik előző.
A Magyar tesztet nagyon várom én is. Bár még csak 3 féle chip van kint a tesztelőknél a 6-8 fajtából..

(#196) vinibali


vinibali
őstag

engem is meglepett a sok fps láttán a dolog... nem akar valamelyikőtök véletlenül képet cserélni, mert azt hittem saját magaddal beszélgetsz :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#197) Tomix24


Tomix24
addikt

Srácok, valaki tudja-e azt, hogyha összerakunk egy rendszert. A-3850-el. És ugye lehet emelni a rendszer teljesítményét egy berakott Ati videókártyával, CrossfireX módban, Akkor melyik ramot használja a rendszer vajon? A betett ddr3-as ramomból force-ol továbbra is(max 1866?hz), vagy a berakott kártya pl 1gb ddr5-ét eszi inkább? Vagy összeadódik? :DDD
Ezeken merengtem reggel :D

[ Szerkesztve ]

(#198) antikomcsi válasza VaniliásRönk (#188) üzenetére


antikomcsi
veterán

Egy kicsit vegyél vissza, kérlek szépen.

Köszönöm.

(#199) antikomcsi válasza Tomix24 (#197) üzenetére


antikomcsi
veterán

Az APU a rendszer memóriát "eszi", a vga pedig a saját "fedélzeti" készletét.
Azt viszont nem tudom, hogy milyen kártyákkal lehet használni jelenleg, és, hogy mennyire bővül a jövőben.

Elméletileg gyengébb kártyákkal 6670-ig most is mennie kéne, de lehet, hogy később erősebb vga kártyákkal is működik majd. Vagy házilag megoldható lesz.

A teljesítmény összeadódás majd kiderül, mit jelent a gyakorlatban. Ha ugyanúgy át kell majd préselni a diszkrét vga adatait az integrálton, akkor ott lesz pár százalék romlás, mint az nv-nél is volt. Vagy ki tudja, hogy sikerült a gyakorlatban megoldani, ezért érdemes megvárni még az a kis időt a cf tesztekig.

(#200) antikomcsi válasza NereusLaceee (#185) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem egy sima x2-d van, hanem egy s939 4200+-od, ami ritka, mint a fehér holló, és még ma is értékes darabnak számít. :K

Amúgy ha nem használod a procid videó kódolásra, vagy multi játékra, mint bc2, vagy a későbbiek, akkor még egy darabig kiszolgál.

Amúgy nekem x6 1090T procim van kissé meghúzva, és éppen elegendő a teljesítménye, sajnos az x2 kevés lenne nekem játékokhoz. De mindenkinek mások az igényei. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.