Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) VaniliásRönk válasza audi100td (#1298) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ezt en is mindig mondom, hibas RAM-ra jo a Memtest, inkompatibilitasra sajnos nem.

#1300 echterion: Nem hiszem, hogy nem ismeri az AIDA a lapot, szerintem inkabb a lap nem tamogatja ezt a funkciot. Mivel olcsobb lap szerintem inkabb errol van szo. Sokat nem vesztesz vele, amig a BIOS-ban tudsz vele babralni tulajdonkeppen mindegy.

#1297 varga911: Lehet, hogy nem artana ujrahuzni a rendszert ilyen beallitasokkal. Egyebkent meg ilyen rohadt haklis platformot meg nem lattam. :D Remelem legalabb az FM2 normalisabb lesz.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1302) echterion válasza VaniliásRönk (#1301) üzenetére


echterion
nagyúr

Tuti nem ismeri, telepítés után ki is írta, hogy küldhet-e riportot a lapról, mert nem ismeri. Mindegy, bios-ban szabad a pálya (már amikor enged belépni), így nem különösebben zavar.

**********

(#1303) varga911 válasza audi100td (#1298) üzenetére


varga911
senior tag

Megnéztem a ram kompatibilitási PDF-et a giga honlapján, és ez a Kingmax benne van (modellszám minden karakterre egyezik), ez nem hinném hogy probléma lenne.

Használom a gépet pár napig, meg feltettem furmarkot meg pár játékot hátha azok jobban megfektetik stabilitás szempontjából.

@VaniliásRönk:
Ne is mondd. :))
A legjobb rendszerem egy Giga 965P-DS3, E6300@3206MHz, 2x1GB Micron D9DQW, X800XT konfig volt, az soha semmitől nem halt szét. 2 évet ment szinte 24/7. Volt hogy vízhűtés eresztett és csuron víz volt az egész, de száradás után akkoris egyből indult. :DDD

(#1304) audi100td válasza varga911 (#1303) üzenetére


audi100td
nagyúr

Sajnos az nem jelent semmit, én is volt, hogy listán szereplő RAM-ot (G.Skill) vettem Giga laphoz, mégse ment vele rendesen, de ennek ellenére nem sok esélyt látok az inkompatibilitásra, Kingmax és Giga általában jó párosítás, persze kizárni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1305) VaniliásRönk válasza echterion (#1302) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez fura, annyira nem uj a lap, a legujabb verzio sem ismeri?

#1303 varga911: En az Abit KN9-emmel voltam igy, az mindent kibirt. Csak sajnos Abit alaplapot tobbet nem fogok venni... :(

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1306) echterion válasza VaniliásRönk (#1305) üzenetére


echterion
nagyúr

:(

**********

(#1307) Mumukuki válasza audi100td (#1287) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

AHCI, USB3 meddig megy?

(#1308) medek3 válasza varga911 (#1278) üzenetére


medek3
aktív tag

Az AMD honlapján hotfix-el próbáld meg az orvoslást. Azt hiszem kimondottan a Lanokhoz is van a kékhalál orvoslására.

(#1309) zetecR válasza Mumukuki (#1307) üzenetére


zetecR
addikt

Nekem az UD4H-n 151-es FSB mellett is megy az AHCI & USB3. :K

151 felett szétesik a kép, szerintem az IGP nem bírja (az már 670MHz), annyira meg nem izgat a dolog, hogy szénné feszeljem.

Most az alapfeszes tuningra gerjedtem rá (na jó, a NB kap egy picit), most 130MHz-en tesztelem, órák óta stabil, pedig ment prime95, NFS, grafikai munka, flash játék.
Plusz fesz nélkül 2.6-rólt 3.4 szvsz nem rossz.
Pl. NFS alatt is alig pörög a venti a Brockenen, a billentyűzet a leghangosabb az egész gépben. :D

(#1310) VaniliásRönk válasza zetecR (#1309) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nalam 1.2V-on is ment az IGP 750-en, most 1.25-on van, biztos ami tuti alapon. De szerintem ennek reszemrol A85 lesz a vege. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1311) zetecR válasza VaniliásRönk (#1310) üzenetére


zetecR
addikt

Azonban ez A6. :)

Bekapcsolt AHCI és USB3-hoz nekem 1.25V-ot kell adom a NB-nek, különben nem stabil.
Ha jól figyeltem meg. :B

[ Szerkesztve ]

(#1312) VaniliásRönk válasza zetecR (#1311) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az NB feszultsegnek elvileg nem kene befolyasolnia az AHCI-t es az USB3-at, de azok utan amiket az en alaplapom muvelt en keszseggel hiszek neked. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1313) audi100td válasza Mumukuki (#1307) üzenetére


audi100td
nagyúr

USB 3.0 nagyon hamar elszáll, AHCI-t legutóbb 145MHz-en néztem, de akkor nem mentem bele ennyire a tuningba, megnézem 158-on is

(#1314) audi100td válasza Mumukuki (#1307) üzenetére


audi100td
nagyúr

AHCI 158MHz-en is van: [link]

(#1315) varga911


varga911
senior tag

Úgynézki hogy jó lett. Maradtam az 1.7V RAM feszültségnél, furmark ma reggel 3 órát ment gond nélkül.
Mindenkinek köszönöm a segítséget! :C

(#1316) zetecR válasza varga911 (#1315) üzenetére


zetecR
addikt

Azért még nézz rá prime95-tel is.
Hamar kiakad, ha instabil a memó.

Egyébként pontosan milyen ramkról van szó?

(#1317) Mumukuki válasza audi100td (#1314) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Na, akkor pontos bios beállításokat kérek, nálam 108-on elszáll az ahci (HD204UI nem látszik többé), hátha! :)
Legegyszerűbb lenne bios képernyő fotókat betenni, biztos ami biztos :)

[ Szerkesztve ]

(#1318) zetecR


zetecR
addikt

Az mennyire normális, hogy az alaplapi hangkártya erős terhelésnél kihagy? :F

Valamivel akadhat, vagy nincs ideje a CPU-nak a hangot is számolnia?

Szerk: egy megszakításon van a SATA vezérlő és a HD Audio Controller.
Ez lehet gáz? Adjak neki manuálisan másik IRQ-t?

[ Szerkesztve ]

(#1319) audi100td válasza Mumukuki (#1317) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szinte mindent alapon hagytam, lényegében csak a ref. clock-hoz nyúltam illetve kikapcsoltam az "APU Spread Spectrum"-ot, előtte feszt is emeltem (cpu, NB), de megnéztem megint alapfeszen és lényegében arra sem volt szükség, így is sikerült bejutni windowsba (mondjuk érdekes, mert a cpu alapfesze 1,412V lenne elvileg, cpu-z meg többet mutat).

Itt vannak a képek, sajnos nem a legjobban sikerültek, csak telefon állt a rendelkezésemre: 1, 2, 3, 4

[ Szerkesztve ]

(#1320) zetecR válasza audi100td (#1319) üzenetére


zetecR
addikt

Ha a feszek auto-n vannak, akkor nem magának állítja (emeli) az értékeket?
Vagy az csak annyit jelent, hogy az APU mikrokódjához rendelt értékeket állítja be?

(#1321) audi100td válasza zetecR (#1320) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát, így belegondolva ez sem kizárt, logikusan hangzik.

(#1322) zetecR válasza audi100td (#1321) üzenetére


zetecR
addikt

Nálam minden Manual-ra van állítva, egyedül az NB kapott egy kis pluszt.
Így szalad az A6 3380-on, 130-as FSB-vel. Stabilan. :)

(#1323) audi100td válasza zetecR (#1322) üzenetére


audi100td
nagyúr

Asus-nál úgy van, hogy auto-ra lehet rakni, vagy magad bepötyögsz egy értéket, manual nincs, vagy csak még nem vettem észre. :B

Egyébként tegnap 3,4GHz-en hagytam éjszakára futni a prime-ot, de az egyik magnál hibát jelzett.

[ Szerkesztve ]

(#1324) zetecR válasza audi100td (#1323) üzenetére


zetecR
addikt

Nem nézted, hogy mennyi idő után?
Memóriák mennyin futottak?

(#1325) audi100td válasza zetecR (#1324) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem, azt nem néztem meg, kb. egy órán át ment, amikor ott hagytam a gépet. RAM-ok vissza voltak véve jóval 1600MHz alá.

(#1326) finest


finest
őstag

Szeretnék útbaigazítást kérni, nemsokára A6 3500 - Asrock A75 Pro4 kombóra váltok, van ezeknél a prociknál is olyan okosság, amit a stabilitás érdekében meg kell lépni, mint amilyen az CPU-NB vid fesz emelés volt az AM3 esetében? Alapórajelen, 1600-as memókkal akarom használni.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1327) Mumukuki válasza finest (#1326) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Konkrét lapnál kellet emelni, vagy mi? :Y

Nekem még sosem volt olyan gondom, hogy alapórajelhez bármit is emelni kellett volna. Ha igen, ott gond van, hibás a cucc.

(#1328) zetecR válasza Mumukuki (#1327) üzenetére


zetecR
addikt

FSB tuningnál (más úgy sincs.. :) ) ajánlott a NB feszültségét emelni, 1.3V-ig nyugodtan lehet léghűtés mellett.

(#1329) finest válasza zetecR (#1328) üzenetére


finest
őstag

NB, vagy CPU NB, amire gondolsz? A6 3500-nál, ha 1600-on akarom járatni a memót szükséges feszemelés? Mennyi az FM1 prociknál a memvezérlő sebessége alapon, 1333MHz?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1330) VaniliásRönk válasza finest (#1329) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem kell feszt emelned amig nem tuningolsz. A DDR3-1866 ugy tudom az A6-osoknal is hivatalosan tamogatott, szoval az sem minosul tuningnak.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1331) finest válasza VaniliásRönk (#1330) üzenetére


finest
őstag

Köszi! :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1332) echterion válasza finest (#1326) üzenetére


echterion
nagyúr

Hm, ilyenről még nem hallottam. Max inkompatibilitás miatt kellhetne a feszemelés, de azzal meg ritkán oldódna meg a dolog.

**********

(#1333) finest válasza echterion (#1332) üzenetére


finest
őstag

AM3 Phenom II CPU-k esetében sokszor hasznos volt picit emelni a CPU NB feszt.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1334) medek3


medek3
aktív tag

Van esetleg valaki, aki asrock A75 Pro4-M alaplappal A6 os procival stabil fsb értéket ért el?

(#1335) zetecR válasza audi100td (#1319) üzenetére


zetecR
addikt

Azt vettem észre, hogy 150-es FSB-n már nem veszi vissza a szorzót és a feszt.
A BIOS-ban a cool'n'quiet (így hívják AMD-ék? :B ) csak AUTO-ra tudom állítani, ezek szerint egy ponton túl automatikusan kikapcsolja? :F
Nálad megy magas FSB-nél?

...vagy túl sokat akarok? :D

(#1336) echterion válasza zetecR (#1335) üzenetére


echterion
nagyúr

Sokat akar a szarka, de nem bírja a farka. :P

Más platformokon már akkor kikapcsolja ezeket, mikor a feszhez vagy a szorzóhoz nyúlsz. Szóval, szerintem elégedj meg azzal a 150-nel, vagy ne tarts igényt az energiatakarékos dolgokra. Én az előbbit tenném, és örülnék, mint majom annak a bizonyosnak. :))

**********

(#1337) audi100td válasza zetecR (#1335) üzenetére


audi100td
nagyúr

majd megnézem

(#1338) zetecR válasza echterion (#1336) üzenetére


zetecR
addikt

Tudod milyen az ember: telhetetlen... :)

Persze, nem akarom én az utolsó csepp MHz-et is kifacsarni belőle, annyit már nem hoz gyakorlatban, amekkora áldozattal jár.
Amire kell, nekem egyenlőre elég, ugrásszerű teljesítménynövekedést meg úgyis csak egy diszkrét VGA hozna.

(#1339) VaniliásRönk válasza zetecR (#1335) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nalam a C'n'Q a szorzo csokkentese miatt szunik meg, nem a HC emelese miatt.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1340) zetecR


zetecR
addikt

Végülis ha betesz a Llano mellé az ember egy 6670-et, akkor a diszkrét VGA csak akkor működik, ha 3D-s terhelést kap, vagy mindig fogyaszt áramot és teker rajta a venti?

(#1341) echterion válasza zetecR (#1340) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, mivel arra kötöd a monitor, így mindenképp kell mennie, már csak a kimenetekre küldött jel miatt is. Szerintem.

**********

(#1342) zetecR válasza echterion (#1341) üzenetére


zetecR
addikt

Ja hogy arra kötöm a monitort! :D
Az más...

(#1343) echterion válasza zetecR (#1342) üzenetére


echterion
nagyúr

Rákötheted az alaplapira is, akkor azt használja, a diszkrétet nem. 3D-ben sem. :P

**********

(#1344) MZperX75


MZperX75
addikt

Sziasztok!

Fejleszteni szeretnék ,számítógépemen.
Most 65W-paneltáppal szerelt(GigabyteMIB5140-házikóban miniITX) E-350 brazos rendszerem van.(X4-945 HD4870CFX-eladtam,sokat zabált,és nem játszom )

Gondoltam A6-3500Llano-ra. A házikót megszerettem ,így maradna,de nem ragaszkodom hozzá.
miniITX lapocskában.

Kérdés valaki próbálta,már meghajtani egy 65W-os paneltáppal(A6-3500)?
Egy kis sebesség növekedésre vágyom,asztalai Llano-t le lehet butítani ,egy mobil Llano szintjére?

Gondolok itt A8-3820-as (65W) Mondjuk 2-2.1ghz-en alulfeszelve +3.5"HDD max fogyasztással 65W-os paneltáppal????
Vagy ne ragaszkodjak a 65W-hoz inkább nézzek egy másik házikót 90 vagy 120W-os paneltáppal?
Előre is THX

miniITX FM1 lapocskája van e valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#1345) audi100td válasza MZperX75 (#1344) üzenetére


audi100td
nagyúr

"asztalai Llano-t le lehet butítani ,egy mobil Llano szintjére?"

Nem tudom pontosan mire gondolsz, de alulfeszelni illetve lefelé lehet állítani a szorzót, kérdés az ITX lapok BIOS-ai mennyire "okosak". Nálam jelenleg 1,15V-on megy az A6-3500, fix 24-es szorzón (CnQ működik), egyelőre kisebb fesszel nem próbáltam még, de ez prime95 stabil.

más: Nincs valakinek tippje egy jó, de megfizethető fogyasztásmérőre?

[ Szerkesztve ]

(#1346) Kendek válasza audi100td (#1345) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A jó alatt nem tudom, hogy pontosan mit értesz, de nekem egy Düwi EMT707CTL típusú mérőm van, ami egész korrekt és viszonylag olcsó, még az OBI-ban vettem.

<-ƘƘ->

(#1347) audi100td válasza Kendek (#1346) üzenetére


audi100td
nagyúr

Annyit értek, hogy amennyire lehet pontos adatokat szolgáltasson.

Megnézem, köszi.

(#1348) BangoSkank válasza MZperX75 (#1344) üzenetére


BangoSkank
tag

Szoftveresen is lehet a szorzón és a feszen állítani K10stat-tal, nem kell hozzá kiokosított bios, nekem notin is működik. Az A6 szerintem alulfeszelve belefér a keretbe: 2400@1,1-1,15V

(#1349) gyiku válasza MZperX75 (#1344) üzenetére


gyiku
nagyúr

A3400 megy 65w panellel, ssd, 2x2gb ram.

hüllő

(#1350) MZperX75 válasza gyiku (#1349) üzenetére


MZperX75
addikt

Na akkor lesz itt választék!
A6-3500 az már nem annyira szar.
4magost senki nem prószált mit tud alulfeszelve fogyasztani?
(komplett rendszer idle load?)
Brazosnál kíváncsi lennék mennyivel jobb
(mondjuk mostani konfigem 30W-nál nem eszik többet) :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.