Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) gyiku válasza MZperX75 (#1350) üzenetére


gyiku
nagyúr

brazoshoz eg es fold, E350-et csereltem.

hüllő

(#1352) Slax


Slax
senior tag

A8-3870K

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#1353) MZperX75 válasza Slax (#1352) üzenetére


MZperX75
addikt

Jól van alakul ez! :C de levegővel meddig megy (3.6-3.8) erre lennék kiváncsi...alapfeszen

alapfeszen mennyit megy? érdemes -e?
igp 600@1300 nem rossz ez,de vajon 20% többlet fps-el is együtt jár?

mennyit fogyasztott az OC alatt?

(#1354) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok.
Beléptem a klubba egy A4 3400 procival. kérdésem ez lenne hogy valami stabil drivert tudtok ajánlani a GPU-ra?

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#1355) echterion válasza Slax (#1352) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem semmi eredmény.

(#1353) MZperX75: Mivel itt erős memória sávszélesség-hiány van, annak emelésével sokkal több jön a konyhára, mint a GPU piszkálásával.

**********

(#1356) gyiku válasza Daniel Alves (#1354) üzenetére


gyiku
nagyúr

11.12 catalyst.

hüllő

(#1357) zetecR válasza MZperX75 (#1353) üzenetére


zetecR
addikt

Nekem a gyárilag 2.6GHz-es A6 3650 alapfeszen, levegővel stabilan fut perpillanat 3550MHz-en (az IGP ennek megfelelően 444@630), egyetlen szépséghibája a dolognak, hogy Sleep módból visszatérve mindig BSOD fogad.

Attól függetlenül, hogy reggel 8-tól este 10 folyamatosan megy, lefut 1.5 óra blend, 1-2 óra NFS The Run, közben munka megy Corel, PS, net, flash cuccok, stb; csak a sleep valamiért nem stimmel...

echterion: a NFS alatt néztem hogy 100% az IGP terheltsége, viszont a proci csak félgőzzel megy. :)

[ Szerkesztve ]

(#1358) echterion válasza zetecR (#1357) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, de nekem kevésnek tűnik a sávszél, legalábbis számokban, mivel nagyjából egy 128 bites, ddr3-as vga memóriasávszélét tudja. De ha meglesz az új monitorom, majd csinálok pár mérést erre.
Mellesleg nekem minden vga minden játékban 100% gpu-terhelést mutatott eddig.

**********

(#1359) edward2


edward2
addikt

Na most jött meg konfig, de nem lesz időm hétvégéig összepakolni, de máris olvastam valamit ami agyvizet forral az alaplap papírjában.

Sima állapotban DVI + HDMI dual monitor nem lehetséges? Ez valós? :O Vagy dual graphicsban nem? Vagy most mi dual meg mi nem...

(#1360) echterion válasza edward2 (#1359) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem tudom, mit olvastál, de ha nem menne egyszerre a dvi meg a hdmi, akkor eléggé herélt lenne a rendszer.

**********

(#1361) edward2 válasza echterion (#1360) üzenetére


edward2
addikt

Asus F1A75-V Prom van. A manualban írják hogy dual display minden kombinációban lehetséges kivéve HDMI + DVI.

Azóta felnéztem pár oldalra rohadtul sehol nem említik ezt a korlátozást, de az MSI egyik lapjánál találtam utalást rá:

http://www.msi.com/product/mb/A75MA-G55.html#/?div=Detail

* HDMI and DVI-D can't output simultaneously.

Hogy mennyire herélt? Nekem így annyira kiherélt a rendszer, hogy ha ezt tudom akkor meg se veszem, mert a TV-m és monitorom van rákötve a mostani rendszerre és a halál akar DVI-HDMI átalakítót használni... sőt most mégjobban beszívtam mert így akkor displayport - hdmi kábelt kell használnom amit kb aranyárban mérnek....

(#1362) echterion válasza edward2 (#1361) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezért mondtam, hogy ez így akkor ki van herélve...

**********

(#1363) zetecR válasza edward2 (#1361) üzenetére


zetecR
addikt

A Giga A75-UD4H-nál az alábbiak a támogatottak:
D-Sub + DVI
D-Sub + DP
DVI + HDMI
HDMI+DP

Az kicseszés, ha az Asus-nál nem így van.

(#1364) edward2 válasza zetecR (#1363) üzenetére


edward2
addikt

De ezt a tényt magát még le is fosom, de ezt miért is nem reklámozza minden teszt? Mindenhol ezt a fostos lapot használják és a legfontosabb funkció hiányzik???? :W

Asusnak is írni fogok hogy elmehetnek sündörgős picsába a weboldalukkal. Meg mondjuk prohardver is módosíthatná a tesztjét amikor a nagy Llano tesztben vígan beírták erre a lapra, hogy bármit támogat, de csak 2 kijelzőig. (gondoltam én szuper lesz a HDMI + DVI kombó)

Hát büdös francot.

Aztán majd hétvégén amikor összerakom gépet akkor megerősítem ezt a tényt vagy cáfolom. Mindenesetre a manuálban van egy frankó táblázat ahol minden kombináció possible kivéve a HDMI + DVI. :W

(#1365) echterion válasza zetecR (#1363) üzenetére


echterion
nagyúr

Azt hol írják le, hogy melyik kombinációt támogatja a lapod?

**********

(#1366) zetecR válasza edward2 (#1364) üzenetére


zetecR
addikt

Pedig ez egy elég életszerű helyzet, hogy a DVI-n monitor, a HDMI-n TV... :((

(#1367) echterion válasza zetecR (#1366) üzenetére


echterion
nagyúr

Ja, mondhatni enélkül a Llano lényege veszik el...

**********

(#1368) edward2 válasza zetecR (#1366) üzenetére


edward2
addikt

konkrétan el is találtad... TV és Monitor.

Úgy igazából ezt is letojnám. Ami már jobban felpaprikáz, hogy a display port- hdmi kábel 45+ euró, de ugye már van hdmi-hdmi kábelem (totál feleslegesen) akkor csak átalakítót vennék: ja az meg 25 euró. (egyáltalán ki a fene használ ilyen displayportot?)

Mondjuk azt meg aztán végképp senki a Földön nem gondolhatja komolyan, hogy 2012ben kezemmel vagyok hajlandó érinteni d-sub(!!!) kábelt! Amikor 6 éve kikukáztam mind. (alapból azt se értem mit keres az alaplapon de jóva legyen)

(#1369) edward2 válasza edward2 (#1368) üzenetére


edward2
addikt

Akkor, hogy még nyugodtabb legyek sikerült pár infót beszereznem.

1. az Asus honlapján az összes A75ös laphoz oda van írva hogy DVI + HDMI egyszerre nem működik kivéve az F1A75-V EVOhoz és PROhoz. Én ezt a kettőt nézegettem csak... gratulálok.

2. display port passzívan nem konvertálható HDMI jellé ezeken az alaplapokon. tehát ha használom a DVI-t a monitorhoz akkor HDMI kilőve display port kilőve. Marad a d-sub amit nyilvánvalóan nem vagyok hajlandó használni 2012ben.

3. akkor berendeltem egy sapphire hd6670et dual graphicshoz.....

4. ha nem fog működni a rendszer akkor jövő héten álljon készenlétben mindenki mert könnyen egy ingyenes rendszerhez lehet majd jutni, ha előbb össze nem töröm az egészet.

(#1370) zetecR válasza edward2 (#1369) üzenetére


zetecR
addikt

Ez a szopás, nem az orálszex... ;)

[ Szerkesztve ]

(#1371) echterion válasza edward2 (#1369) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem már van két lapom, már nem kell több, meghagyom a többieknek. :P

**********

(#1372) VaniliásRönk válasza edward2 (#1369) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha rakerestel volna a lapra itt a topikban, akkor megtudtad volna mekkora egy fos...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1373) edward2 válasza VaniliásRönk (#1372) üzenetére


edward2
addikt

ja bocs, hogy 2012ben nem járok utána egy alapvető funkciónak töviről hegyire. És annál is nagyobb szar vagyok hogy feltételezem ha azt írják 2 kimenet használható max a 4ből akkor nem teszek fel újabb kérdéseket.

Mellesleg ha minden tesztben ezt a lapot hozták ki a legjobbnak akkor még mitől is olyan szar? ezt a hdmi+dvi ügyet leszámítva.

(#1374) echterion válasza edward2 (#1373) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem ő tehet róla, hogy ennyire szar az asus lapod, inkább rájuk borítsd mérgedet.

**********

(#1375) zetecR válasza edward2 (#1373) üzenetére


zetecR
addikt

Tuning szempontból egyértelműen a Giga lapok a tesztgyőztesek, új BIOS-szal az Asusok sem rosszak, legalábbis itt, a topic tapasztalatok alapján.

echterion: igen, az egyértelműen az ASUS szemét húzása, hogy csak a csúcslapokon engedik ezt a kombót...

[ Szerkesztve ]

(#1376) VaniliásRönk válasza edward2 (#1373) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mikor fordult elo olyan, hogy nem egy top ANUS lap lett a tesztgyoztes? Max. akkor, amikor meg tombolt a DFI-kultusz.
Amit hivatalosan tudnia kene, az is bugos. Meg a tesztek szerint tuningban is asz, aztan megsem.
Egyebkent nem irtam semmi olyat, amit szemelyes tamadaskent kellett volna ertekelned, szoval kapcsolj lejjebb egy fokozattal.

#1374 echterion: En nem ontottem ra semmifele merget, pusztan jeleztem, hogy vasarlas elott esetleg utana kellett volna itt neznie a lapnak. Nekem ez volt anno az elso gondolatom, csak sajnos amikor nekem mar megvolt az alaplap meg a PH-teszt is csak keszuloben volt. Senkinek sem volt vele tapasztalata.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1377) echterion válasza VaniliásRönk (#1376) üzenetére


echterion
nagyúr

Héhéhé, nem neked címeztem, amit írtam, hanem edward komának, ő esett neked nem túl szép módon.

**********

(#1378) zetecR


zetecR
addikt

Lassacskán sikerül K10stat-tal stabilizálni a CnQ használata melletti frekvencia/feszültségeket - hamarabb is eszembe juthatott volna...

(#1379) Fooler89


Fooler89
őstag

Jelentem megérkezett a csere alaplapom.
Nem tudom, hogy most merjek-e tuningolni....vagy csak visszaállítanom nem szabad. :)

A mosfeteket milyen hőmérsékleten érdemes tartani? Van nálam infrás hőmérő, holnap megmérném és ha sok akkor bordáznám.

[ Szerkesztve ]

(#1380) edward2 válasza VaniliásRönk (#1376) üzenetére


edward2
addikt

lejjebb egy fokozattal? bocs de te fikáztál le, hogy nem jártam egyből utána.

Annyira támadtalak amennyire te engem. Azt meg hogy megkérdezem miben szar már nehogy támadásnak vedd.

Mellesleg az írásod után rákerestem a topikban az f1a75 szóra és pár találaton kívül nincs semmi. Abból is 2 te vagy 2 meg én.

Az hogy pl. tuningban szar a lap az engem sohasem érdekelt. Ha tuningolni akarnék akkor nem fm1el bohóckodnék.

(#1381) VaniliásRönk válasza edward2 (#1380) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha fikanak vetted akkor kend a hajadra. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1382) echterion válasza VaniliásRönk (#1381) üzenetére


echterion
nagyúr

:DDD

**********

(#1383) edward2 válasza VaniliásRönk (#1381) üzenetére


edward2
addikt

"Ha rakerestel volna a lapra itt a topikban, akkor megtudtad volna mekkora egy fos..."

Szerintem olvasd el újra.

Ha azt írod, hogy "sajnálom hogy ezt a lapot választottad legközelebb gyere ide és kérdezz körbe vásárlás előtt, mert ez egy elég rossz alaplap (és 2012ben az ember ennyit sem várhat el egy Asustól)" akkor nem vettem volna semmit magamra. peace

[ Szerkesztve ]

(#1384) Skynet258 válasza edward2 (#1383) üzenetére


Skynet258
veterán

Ugyanezt mondta, csak kevésbé pepitában... ;)

https://geekpulse.hu

(#1386) Skynet258 válasza Fooler89 (#1385) üzenetére


Skynet258
veterán

Téves, nekem ott van még egy sor, "APU/PCI Frequency" néven, 100 az alap ugyebár, és 250-ig lehet feltolni. ;)

Lásd itt, bal oldalon a te képed, jobb oldalra tettem a saját programot.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#1387) actival63


actival63
aktív tag

Megérkeztek a várva várt 3870-es procik az InterStore.hu internet áruházba. Az ára kedvező.
[link]

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#1388) actival63


actival63
aktív tag

Vagy [link]

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#1389) actival63


actival63
aktív tag

Vagy itt:[link]

[ Szerkesztve ]

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#1390) avion


avion
csendes tag

Sziasztok,

tud valaki méreteket mondani az A6-3500 gyári cooler-éről?
Köszi!

(#1391) audi100td válasza avion (#1390) üzenetére


audi100td
nagyúr

Üdv,

78x70x40 mm

(#1392) echterion


echterion
nagyúr

Megvettem az új monitorom, amit DVI-on keresztül rákötöttem a gépre. És mi lett az eredmény? A TV-n volt csak kép (ami HDMI-n keresztül megy), a monitoron nem. Amint kihúztam a TV-t, a monitoron volt kép. A kettő egyszerre nem megy. Azt hittem, kihajítom a gépet az ablakon. Úgy látszik, ez nem csak Asus betegség. :U
Most akkor honnan tudjam, hogy egy új alaplapban megy a két kimenet együtt vagy sem? A lapom honlapján erről nincs egy szó se. :U

[ Szerkesztve ]

**********

(#1393) zetecR válasza echterion (#1392) üzenetére


zetecR
addikt

A használatiban sajna benne van, hogy DVI-D + HDMI: No.

Persze ez rajtad nem segít...

(#1394) avion válasza audi100td (#1391) üzenetére


avion
csendes tag

Köszi a választ!

itx-es lapok közül mit ajánlotok?

(#1395) balage25


balage25
senior tag

Játékok mennyire mehetnek 1280x720-as felbontásban? Egy a6 3500 procit vennék, vagy vennem kéne egy 3870k procit, vagy egy 6670-es vga a 3500-as mellé? Árban ugyanott lennék, de a fogyasztás is fontos lenne.

(#1396) audi100td válasza avion (#1394) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs mit, gondolom HTPC-nek lesz, meg ilyen ITX platformon eleve nem igen szokás tuningolni. Szerintem válaszd a legolcsóbbat ami megfelel a céljaidnak szolgáltatásban.

balage25: Nem írtad milyen játékokra gondolsz, pár évesek többnyire könnyedén elmennek az A6-3500-on is, viszont a cpu rész alapórajele eléggé alacsony, tuninghoz meg nem árt egy jó alaplap. Minden esetre egy 6670 elég sokat dobna a játékteljesítményen az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#1397) avion válasza audi100td (#1396) üzenetére


avion
csendes tag

Jaja HTPC-nek lesz néha egy kis játékra, de tuning nem lesz.
Én az Asrock A75M-ITX-et néztem ki, de nem sok helyen kapni :S

(#1398) audi100td válasza avion (#1397) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem egyszerű ilyen lapokat beszerezni az biztos, én is csak 3 boltnál láttam és egyikkel sincs tapasztalatom.

(#1399) balage25 válasza audi100td (#1396) üzenetére


balage25
senior tag

Tuningolni nem szeretnék. Need for speed, Star wars force unleashed.

(#1400) zetecR válasza balage25 (#1399) üzenetére


zetecR
addikt

Én A6 3670-nel toltam végig a NFS The Runt, 1280x960, Medium beállítással szépen vittem.
Nem tudom, hogy ezzel az infoval tudsz-e valamit kezdeni. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.