Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) echterion


echterion
nagyúr

Még egy kérdés: a ramnak és a gpu-nak van külön állítható szorzója, vagy fixálva van?

**********

(#552) VaniliásRönk válasza echterion (#551) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A RAM-ot vissza tudod osztani barmelyik alaplapban, a GPU szorzoja viszont nem mindegyikben allithato. Legalabbis ANUS-nal biztosan nem.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#553) echterion válasza VaniliásRönk (#552) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi.
Én két lappal szemezek: egy Gigabyte A75M UD2H és egy szintén Gigabyte A75 UD4H. Ezekről ha van valakinek tapasztalata, szívesen fogadom.

**********

(#554) Taifa Díaz válasza echterion (#553) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Oliverda cikkében, itt mindent megtalálsz, amit érdemes tudni a témáról.
Annyit tennék hozzá, hogy eleve nem vettem vga-t a konfighoz, mert minek emeljem a rendszer fogyasztását, amikor mindenféle kimenettel rendelkező APU csücsül a lapban...csak hát marhára nem tetszettek a megjelenített színei, így inkább mégis vettem egy megkímélt Gainward 4850 GS-GLH-t, ami mérföldekkel szebb képet hoz ugyanazon a monitoron. De ez csak egy magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#555) echterion válasza Taifa Díaz (#554) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi, ezt átbogarászom majd. :R

**********

(#556) Tomix24 válasza Taifa Díaz (#554) üzenetére


Tomix24
addikt

Vagy csak hüle vagy az ATI képi beállításokhoz...

(#557) echterion válasza Taifa Díaz (#554) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez azért fura. Mármint a képi dolgok. Bár, nekem az inteles igp-vel voltak hasonló gondjaim, ott nem tudtam segíteni rajta semmivel. Azért ha ennél a platformnál ilyen gondok lennének, az nagyon gáz lenne.

**********

(#558) Oliverda válasza Taifa Díaz (#554) üzenetére


Oliverda
félisten

A színei? Mivel volt összekötve a gép és a monitor?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#559) zetecR válasza Taifa Díaz (#554) üzenetére


zetecR
addikt

Ott valami más gond van (volt/lesz), mert én ugyanazt a monitort hajtom a Llanoval, mint a 4830-cal és az ég világon semmi különbség.

(#560) Fooler89 válasza Oliverda (#558) üzenetére


Fooler89
őstag

Mi van akkor ha dsub-al? Akkor változhat a szín?

(#561) Oliverda válasza Fooler89 (#560) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen mert az analóg.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#562) zetecR válasza Fooler89 (#560) üzenetére


zetecR
addikt

Van egy HP 1702-es monitorom, csak D-SUB van rajta, de hibátlan, "tűéles" képet ad.

(#563) Fooler89 válasza Oliverda (#561) üzenetére


Fooler89
őstag

Dc/ac konverter gondolom nem csak típus függő hanem egy fajta típuson belül is változhat?

zetecR: itt nem is az élességről van szó hanem a színről. Persze hallotam már olyan mende mondákat, hogy az ati az élesebb képet ad meg hasonló b*llshitet.

[ Szerkesztve ]

(#564) zetecR válasza Fooler89 (#563) üzenetére


zetecR
addikt

Grafikára használom, színnel sincs gond.

(#565) Taifa Díaz válasza Tomix24 (#556) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Még jó, hogy Brazos-szal ilyen nagy tapasztalatod van a Llano terén ATI - egyébként AMD a neve újabban - képi beállításokhoz. Ilyet leírni marhára sok értelme volt. Nekem nem segítettél, másnak nem segítettél - menjél, legalább magadon segítsél.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#566) Tomix24 válasza Taifa Díaz (#565) üzenetére


Tomix24
addikt

De hogy segítsek , ha nem is kérdezel, hanem rögtön veszel egy új karit? :B
Ati Catalyst-be lehet a képi világot belőni... Peace

[ Szerkesztve ]

(#567) echterion válasza Taifa Díaz (#565) üzenetére


echterion
nagyúr

Nincs mese, próbálgatni kell. De alapból is jónak kell lennie. Ha nem így van, akkor ott nem szoftveres gixer van.

**********

(#568) Taifa Díaz válasza Tomix24 (#566) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Mekkora info már, te jó ég, ATi Catalyst-be lehet a képi világot belőni :U Van itt valaki, aki ezt eddig nem tudta :F Na yo, peace.
Azért nem kérdeztem, mert nem volt szükségem segítségre. Csak a véleményem nyilvánítottam a Llano APU színvilágával kapcsolatban, azt a kártyát meg amúgy is meg akartam venni, mert 15k-ért nem tudtam kihagyni egy soha nem húzott GDDR5-ös Gainward GS-GLH-t, ami ugye 4870-nel egyenértékű.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#569) Oliverda válasza Taifa Díaz (#568) üzenetére


Oliverda
félisten

A Llano APU-nak nincs színvilága, illetve pont olyan mint az összes többi hasonló GPU-jé. Egyedül az alaplap, illetve az alaplap és a megjelenítő közötti összeköttetés szólhat ebbe bele, mivel az tartalmazza a kivezetéseket.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#570) Taifa Díaz válasza Oliverda (#569) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Az adatlapomon szerepel a lap és a konfiguráció. Két monitort kötöttem az alaplapra, D-Sub kábellel, az egyiket DVI-I átalakítóval, szinte teljesen egyforma HKC monitorok, 1360x768-as felbontáson, az Asztal kiterjesztve. Operációs rendszer Windows Developer Preview. Mindkét monitornál ugyanúgy D-Sub csatlakozást használok a Gainward vga-hoz, csak most mindkettőnél DVI átalakítóval, mert a kártyán csak DVI kimenetek vannak. A vga teljesen ugyanazon beállítások és csatlakozások mellett szebb képet ad, aki nem hiszi, járjon utána, lehet jönni, megadom a címet. Még a driver is ugyanaz (a szeptember 26-iki 11.10 preview).
Akinek volt G92-es GPU-ja, az szerintem tudja, miről beszélek. Windows alatt, 2D-ben olyan mosottas sárga árnyalatot kapott a fehér háttér, 8800GT, 9800GT és 9800GTX+ alatt is tapasztaltam, és ez akkor szúrt csak szemet nekem, mikor ATi kártya került utána egyszer a gépbe. Persze ATi/AMD oldalon a Catalyst/AMD Vision Center-ben mindig ott van a Brighter White opció, én mondjuk azt nem szoktam becsekkolni. Erről beszélek, nagyjából ugyanezt látom most.
Szórakozásból nem teszek a gépbe a rendszer fogyasztását jócskán emelő hardvert. Ezen a gépen egyedül Pro Evolution Soccer 2012-vel játszom néha, annak meg szinte bármi elég. De ha játszanék, a rendszer összfogyasztása szempontjából az APU-t választanám, ha jól gondolom, megveri az ATi 4xxx szériát 3D teljesítményben. Szóval ezzel csak azt akarom mondani: oka van, hogy bekerült a gépbe még egy fogyasztó. Napi 8 órát dolgozom ezzel a géppel, nem mindegy, mi van a szemem előtt.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#571) Oliverda válasza Taifa Díaz (#570) üzenetére


Oliverda
félisten

Szinte fogadni mertem volna, hogy D-Sub. Köszönd meg a Gigabytenak, hogy olyan nagy fáradtságok fordítottak az analóg kimenet minőségére.:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#572) Taifa Díaz válasza Oliverda (#571) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Remek. Azt mondod, mindenképpen próbáljam ki DVI vagy HDMI kábellel? Az egyik monitoron van DVI-I.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#573) Fooler89 válasza Taifa Díaz (#570) üzenetére


Fooler89
őstag

Azt nem érted, hogyha digitális jelet alakítasz analóggá akkor létezhet szín eltérés mivel analóg jelnél történhet elváltozás amit nem lehet 100%-as helyre állítani a jelet.
Ami számodra nem tiszta, hogy a d-sub az analóg a Dvi vagy hdmi pedig digitális jeleket közöl.
Ha lenne dvi-os kijelződ akkor nem számítana szín szempontjából a videokártya.

Senki se bizonyít semmit se csak te húzod fel magad rajta, mi elhisszük amennyiben d-sub-on megy a jel a kijelzőbe.

Szerk: Oliverda megelőzött :O

[ Szerkesztve ]

(#574) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kerestem 3850-es APU-t, de hirtelen csak itt találtam ahol kapni is [link]
Komolyan ennyiért mennek mostanában?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#575) Oliverda válasza Taifa Díaz (#572) üzenetére


Oliverda
félisten

Azzal kellett volna kezdeni.:)

Plazmacucci: 35-37K [link], [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#576) Taifa Díaz válasza Fooler89 (#573) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nem húzom én fel magam, nem ér annyit a Gigabyte ;] . Értem és tudom, hogy mi az analóg ill digitális jel, és hogy a digitális jel átalakítása előidézheti ezt - de a Gainward kártyánál miért nem? Miért csak a Llano APU-nál :F

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#577) VaniliásRönk válasza Taifa Díaz (#576) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Bocs, de olvasasi nehezsegeid vannak?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#578) Fooler89 válasza Taifa Díaz (#576) üzenetére


Fooler89
őstag

Például mert jobb a gainward convertere vagy mert külön a videokártyán van így csak a gpu zavarhatja jelet.

[ Szerkesztve ]

(#579) Taifa Díaz válasza VaniliásRönk (#577) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nem hiszem, és mielőtt sértegetni kezdenél, leírom, mit jelent az aláírásod, hogy lásd, valóban nincsenek olvasási nehézségeim: Két dolog végtelen, a világegyetem és az emberi butaság, és nem vagyok benne biztos, melyik volt korábban.
Szóval legyél méltó Einstein-hez, és ne nézd le a nálad kevesebb hozzászólással rendelkező, alacsonyabb ph-rangú felhasználókat, tudod, nem mindenkinek az informatika jegyében telik elsősorban az élete.
Javaslom, ezzel az off-topic hozzászólással zárjuk ezt a témát, mielőtt takarításra kerülne sor a topikban. Nem kértem segítséget - kevésbé segítő hozzászólásokat pedig végképp nem -, csupán vettem a bátorságot magamnak,és vettem egy vga-t, ahelyett, hogy a Llano APU-ját használnám megjelenítésre. Ennyi. A többinek már nncs köze a Socket FM1 topikhoz.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#580) gyiku válasza Oliverda (#575) üzenetére


gyiku
nagyúr

hker: Nincs raktáron, de rendelhető

hüllő

(#581) Oliverda válasza Taifa Díaz (#576) üzenetére


Oliverda
félisten

Tényleg nehéz a felfogásod. Szerintem világosan leírtam, hogy az alaplappal van a gond és nem a processzorral, mert annak semmi köze a képminőséghez.

Megoldások: 1.: cserélj alaplapot. 2.: ne használj analóg összeköttetést.

Ennyi.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#582) Taifa Díaz válasza Oliverda (#581) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Én a harmadikat választottam. Köszi. Téma lezárva részemről.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#583) Oliverda válasza Taifa Díaz (#582) üzenetére


Oliverda
félisten

Az áramszolgáltatód legnagyobb örömére.:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#584) echterion válasza Oliverda (#583) üzenetére


echterion
nagyúr

Van, akit semmilyen ész érvvel nem lehet meggyőzni. De legalább jót mosolyogtam ezen a diskurzuson. :))

**********

(#585) VaniliásRönk válasza Taifa Díaz (#579) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Legkozelebb inkabb olvass (s)iras helyett. ;)

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#587) McClane


McClane
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném felfrissíteni az itthoni gépet és egy Llano-ra gondoltam.
APU: A4-3400, alaplap: Gigabyte GA-A75M-S2V, memória: Kingston 2x2 GB 1600Mhz.
Ha valakinek lenne tapasztalata valamelyik alkatrésszel, akkor örülnék ha megosztaná velem.

(#588) Oliverda válasza McClane (#587) üzenetére


Oliverda
félisten

Amennyiben D-Sub kimeneten keresztül szeretnék adagolni a megjelenítőnek a képet, akkor inkább ne Gigabyte. :N

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#589) zetecR válasza Oliverda (#588) üzenetére


zetecR
addikt

Az enyémnek semmi baja, tehát lehet, hogy egyedi a probléma.

(#590) Oliverda válasza zetecR (#589) üzenetére


Oliverda
félisten

A tiéd nem GA-A75M-D2H. Amúgy lehet hogy modell specifikus, vagy valóban lehet, hogy egyedi.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#591) McClane válasza Oliverda (#588) üzenetére


McClane
aktív tag

Olvastam az előző néhány hozzászólást lehet, hogy csak érintkezési hiba. Azért megnéztem a monitor hátulját és van rajta digitális bemenet is. :)
Eredetileg MSI lapot akartam, de ebbe az árban Gigabyte, Asrock meg Ecs volt.

(#592) Oliverda válasza McClane (#591) üzenetére


Oliverda
félisten

Én az ASRockot sem vetném el a helyedben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#593) Pocok256 válasza McClane (#591) üzenetére


Pocok256
veterán

Ecs lapokról anno én sok tesztet olvastam és igen csak dicsőítették.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#594) VaniliásRönk válasza Pocok256 (#593) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az ECS-sel mindossze annyi bajom volt (amikor volt), hogy fapadosak, indokolatlanul fapadosak, akarcsak a Biostar alaplapok. Az ASRock mindamellett, hogy figyel a minosegre, kiszamithato. Pl. nalam szempont a normalis hang, hacsak nem a legolcsobb lapjaik kozott valogatsz, kapsz egy kozep-felso kategorias Realtek vagy VIA chipet. Nem fogjak kiszurni a szemedet valami Analog Devices vagy IDT szutyokkal, amihez pl. nincs referencia-meghajto sem.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#595) McClane válasza Oliverda (#592) üzenetére


McClane
aktív tag

Az ASRockra 1 évvel kevesebb a garancia, meg most vette észre, hogy 8 pines a 12V-os csatlakozója a tápegységen meg csak 4 pines van. Nem tudom, hogy ez így használható, vagy csak átalakítóval.

(#593) Pocok256
Az ECS lapok nem olyan elterjedtek. Úgy tudom ők inkább OEM-re gyártanak.

(#596) Pocok256 válasza VaniliásRönk (#594) üzenetére


Pocok256
veterán

18 ezres kategoriába egyedül ecs lapot találtam usb 3. val hdmi dvi és d sub kimenettel együtt. Egyáltalán nem mondanám erre a szériájukra, hogy fapados :) Többiröl érdemben nem tudok nyilatkozni. Klikk

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#597) azigazimoris


azigazimoris
aktív tag

Sziasztok,
Nem túl gyakran cserélgetek gépet, de most elgondolkodtam valami olcsóbb megoldáson.
A nagyon hülye kérdésem ez lenne: Mennyire lenne érezhető a gyakorlatban a sebességnövekedés és a képi hatások jobbulása ha egy X2 4400+/7300GT 128 MB DDR3/2GB 667MHz RAMot lecserélnék egy 3650 Llano/4GB 1600MHz DDR3-ra?
Gondolom nagyon, de azért erősítsetek meg, hogy érdemes :)

Elég sok mindent csinálok a géppel, kivéve csilivili rohangálós,öldöklős játékok.

[ Szerkesztve ]

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#598) Oliverda válasza azigazimoris (#597) üzenetére


Oliverda
félisten

Jól gondolod.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#599) VaniliásRönk válasza Pocok256 (#596) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez eleg korrekt lapnak tunik, mar csak az a kerdes a BIOS bugos-e es a tuningot mennyire szereti.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#600) Pocok256 válasza VaniliásRönk (#599) üzenetére


Pocok256
veterán

Ez jó kérdés úgy volt ilyet veszek csak hát az élet közbe szólt sajnos és laptop lett helyette :(
Amúgy tesztek alapján tuning téren sem áll hadilábon.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.