Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) pmheros válasza piddy (#300) üzenetére


pmheros
senior tag

"C2Duo E7300 2.66Gz. és az idle fogy. : 115W! Mondjuk abban van egy ATI 4830."
szerintem itten valami baj van

nem vagyok tökéletes

(#302) pmheros válasza pmheros (#301) üzenetére


pmheros
senior tag

nagyobb procival(e8400) is kevesebb jóval

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#303) VaniliásRönk válasza pmheros (#302) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nagyon nem mindegy milyen az alaplap es a tap, es az sem biztos, hogy olyan minimumkonfigrol van szo, mint egy tesztrendszer.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#305) dezz válasza vinibali (#69) üzenetére


dezz
nagyúr

(Ez már egy korábbi komment volt, de úgy tűnik, nem érkezett még rá reagálás.)

"én épp azt néztem, hogy a 3850 a 3800-hoz képest egy elég fura konstrukció magonként 200Mhz pluszért 35 többletfogyasztás. tudom, hogy turbo core dehát akkor is elég furcsa :F "

A megadott adat nem a valós fogyasztás, hanem csak a fogyasztási osztály megjelölése. Ennek megértéséhez tudni kell, hogy működik a TDP osztályozás. A valós fogyasztás[*] a megadott W érték és az eggyel kisebb osztály W értéke között van valahol. Esetünkben a 200 MHz valószínűleg csak néhány wattot jelent, de ezzel éppen átlépi a proci a 65W-ot, ezért a 95W-os TDP osztályba került.

* Illetve, AMD esetén az abszolút csúcsfogyasztás, aminél a hétköznapi kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#306) VaniliásRönk válasza dezz (#305) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A 3800/3850-es eseteben par W-nal tobb is lehet a kulonbseg, mivel a 3800-asban a TurboCore csak akkor aktiv, ha az IGP nincs terhelve, tehet egyszerre nem poroghetnek maxon. Mig a 3850 eseteben nincs TurboCore, csak PowerNow! (C'n'Q) es PowerPlay, a CPU es az IGP is maximumalis teljesitmennyel mukodhet egyidoben.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#307) dezz válasza VaniliásRönk (#306) üzenetére


dezz
nagyúr

Akkor viszont nem csak 200 MHz különbségről beszélhetünk, az IGP aktív használata mellett, hanem 500 (vagy legalábbis valahol 200 és 500 között, közelebb az utóbbihoz).

(#308) g@bo


g@bo
nagyúr

csősztök,

a 3650 mennyit kajolhat idle állapotban? elég sokat megy úgy a gép, v sima netezés.

(#309) dabadab válasza g@bo (#308) üzenetére


dabadab
titán

[link]

Engem meg az érdekelne, hogy mikor lesz mITX FM1 alaplap a boltokban :)

DRM is theft

(#310) Oliverda válasza g@bo (#308) üzenetére


Oliverda
félisten

Olvasd el a tesztet! [link]

dabadab: Délután majd megpróbálok rákérdezni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#311) dabadab válasza Oliverda (#310) üzenetére


dabadab
titán

Hú, az tök jó lenne, mert már tűkön ülök, köszi! :)

DRM is theft

(#312) BangoSkank


BangoSkank
tag

Sziasztok,

Ezek a driverek mobil APU-khoz is jók? A6-3410MX mellé 32 bites rendszerre sikerült föltennem egy 64 bites drivert (ezt), és csodálkoztam, hogy csíkoz és kékhalálozik a GPU. :)
Remélem tényleg driverhiba lesz az ok..
A procit még sikerült kitesztelnem a driver cseréje előtt, alulfeszeléssel az 1,6-os órajel 2 GHz-re tornászható azonos hőmérséklet mellett ehhez nagyon hasonló feszekkel.
Ha sikerült megoldanom a hibát, teszek föl néhány eredményt, mondjuk furcsa, hogy 1 szálas szintetikus teszteknél nem a turbo órajelre ugrik a freki hanem 2 GHz-re. Tapasztalt valaki hasonlót k10stattal?

(#313) laca500


laca500
aktív tag

Üdv.
A A8 3850-es procit össze lehet tenni valamelyik Radeon 6850 vagy 6870-es VGA-val?
Megy egyszerre a két GPU?
Vagy tényleg csak a 6650 és a 6670-nel működik?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#314) VaniliásRönk válasza laca500 (#313) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha lehetne is csak teljesitmeny-csokkenes lenne a jutalmad egy ilyen tandemmel.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#315) Plazmacucci válasza laca500 (#313) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tényleg csak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#316) hyperman25 válasza laca500 (#313) üzenetére


hyperman25
tag

Valójában csak HD6450, HD6570 és HD6670-essel működik együtt.

(#317) Tomix24


Tomix24
addikt

Srácok, akinek van Llano procija, milyen magas a ventivel együtt? 6 centi magas lehet max, a házamban nincs több hely :(((

(#318) hyperman25 válasza Tomix24 (#317) üzenetére


hyperman25
tag

Nekem alaplap felső síkjától mérve kicsivel kevesebb, mint 6 centi.

(#319) VaniliásRönk válasza hyperman25 (#318) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A huto pontosan 5cm magas. Konnyu volt lemerni, mert nem hasznalom. A CPU es a socket szerintem egyutt sem lehet tobb 5mm-nel.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#320) Tomix24


Tomix24
addikt

Köszönöm! Szerintetek van megoldás, és miaz :DDD hogy ne legyen ilyen magas? A hűtőborda önmagában elég lehet? A ház szellőztetője kifelé szívja a levegőt a proci felett(a házon kívül). Vagy más venti legyen?
Brazos lenne Llano-ra cserélve, de házcsere nélkül(csak az alaplap+proci, más marad):

Vagy a hűtőn lévő ventit lehet kisebbre cserélni, alacsonyabbra?

[ Szerkesztve ]

(#321) Oliverda válasza Tomix24 (#320) üzenetére


Oliverda
félisten

Vegyél hozzá alacsonyabb hűtőt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#322) gyiku válasza Tomix24 (#320) üzenetére


gyiku
nagyúr

meg mindig nem sikerult gumicsavart venni? :DDD

hüllő

(#323) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Sziasztok, emberek. Ma jött meg az A6-os konfigom. 3.2 GHz környékét alapfeszen tudja. Mennyit illik ennek tudnia tuningban?

Annak mi lehet az oka, hogy az AMD Overdrive nem indul el az újonnan telepített 64 bites Win7 Home Premiumomon?

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#324) VaniliásRönk válasza Taifa Díaz (#323) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Minimalis feszemelessel 3.5GHz-et megy az A8-am. 1.4V-on szerintem neked is esszejon ennyi. Az NB/IMC(/IGP) feszultseget megemelted?

Az az oka, hogy a legfrissebb verzio meg majusban jelent meg, amikor a Llano meg meg sem jelent.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#325) Taifa Díaz válasza VaniliásRönk (#324) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ja, tényleg, májusi az Overdrive. Igazából az Aida64 se látja rendesen se az A75 chipsetes lapot, se a procit - illetve, ez már nem is cpu, hanem APU, ugyebár :C . A NorthBridge-hez még nem mertem nyúlni, se a szorzójához, se a feszhez. 2400 MHz körüli eredmény nagyon szuper lenne egy minimális feszemeléssel, ha jól gondolom.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#326) Tomix24 válasza gyiku (#322) üzenetére


Tomix24
addikt

:DDD ez még a régi kép

(#327) VaniliásRönk válasza Taifa Díaz (#325) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az NB/IMC alapesetben 9x100-on jar, nem 10x200-on, szoval a 2400MHz nem lenne egyszeru. :) Egyebkent nem tudom neked milyen alaplapod van, de az enyemben nem lehet allitani a szorzojat az NB/IMC/IGP trionak.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#328) Taifa Díaz válasza VaniliásRönk (#327) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A deszka Gigabyte GA-A75M-D2H, nem a legerősebb cucc, viszont az áráért teljesen korrekt szerintem. Ami lényeges, van szorzóállítási lehetőségem.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#329) zetecR válasza Taifa Díaz (#328) üzenetére


zetecR
addikt

Az UD2H viszont Tomsharware tesztgyőztes, a legjobb tuninglap FM1-re.

A SATA3 hogy muzsikál rajta?
SSD-vel használja valaki?

(#330) laca500 válasza hyperman25 (#316) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi.
Bármelyik gyártóéval megy? 6670-ből pl a sapphire-nél, asus-nál, msi-nél több típust is találtam. Mindegy, hogy melyiket veszem?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#331) Roxbury válasza Tomix24 (#320) üzenetére


Roxbury
őstag

Mért cseréled le rá? Csak kérdezem érdeklődésképpen, mert én is ezen a kettő platformon gondolkozok + játszik a Bull + még a Trinity APU-k is, ha majd megjelennek.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#332) VaniliásRönk válasza laca500 (#330) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A teljesitmeny-novekedes a diszkret VGA teljesitmenyehez kepest minimalis lesz, ahol csodot mond a CrossFire ott meg lassulasra is kell szamitanod. Ha nem eleg az IGP NE Llanot vegyel.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#333) Oliverda válasza VaniliásRönk (#332) üzenetére


Oliverda
félisten

40% az minimális lenne?

"ahol csodot mond a CrossFire ott meg lassulasra is kell szamitanod"

Ahol nem megy a CF ott pedig nem segít be a Llano IGP-je és ennyi. Ettől a diszkrét kártya nem lesz lassabb mint önmagában lenne. Amúgy jellemzően ez csak DX9-es játékok alatt jöhet elő.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#334) laca500 válasza Oliverda (#333) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi.
Akkor most végképp nem tudom mit csináljak.
De ha mondjuk veszek, az eredeti kérdéshez visszatérve, bármelyiket megvehetem? Gyártótól, típustól függetlenül?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#335) Oliverda válasza laca500 (#334) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, bármelyiket. Mondjuk én a helyedben HD 6670-ből GDDR5-öset vennék, ha találsz ilyet. Talán 6570-ből is van ilyen de abból kifejezetten ritka.

Amúgy itt vannak az összefoglaló táblázatok, hogy mennyit hozhat a konyhára a diszkrét kártya.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#336) VaniliásRönk válasza Oliverda (#333) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A 40% egy 6570 eseteben sem nagyon jon ossze (nalam viszonyitasi alap a diszkret kartya, nem az IGP), o meg 6670-et akar mellepakolni, amellett legjobb esetben 20-25% lehet amit nyer, ha eppen nem veszit. [link] [link] Egyedul az AVP eseteben mukodott ugy a rendszer, ahogy a legtobben elkepzelik.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#337) Oliverda válasza VaniliásRönk (#336) üzenetére


Oliverda
félisten

Nálam is a diszkrét kártya a viszonyítási alap.

Én pedig leginkább annak hiszek amit a saját szememmel láttam.

Esetleg olvasd el a tesztemet. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#338) VaniliásRönk válasza Oliverda (#337) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A te mereseidbol is az jon ki, hogy a Hybrid CF elonye 25% a diszkret 6670-hez kepest, a 40% csak a 6570-nel jon ki. A CF pedig minden esetben lutri. Szemely szerint soha nem voltam hive az ilyen megoldasoknak, mar a 3Dfx fele SLI-nek sem.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#339) VaniliásRönk válasza Oliverda (#337) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Anno elolvastam, de a CF-os resz nem erdekelt annyira, mivel mar akkor sem gondolkoztam ilyesmiben. :D Majd veszek egy Trinity-t ha megjelenik. Ha nem megy FM1-ben legalabb lesz okom kukazni ezt a szennylapot. :DDD (keson vettem eszre, hogy szerkesztettel :)))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#340) laca500 válasza VaniliásRönk (#338) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi a segítséget. (Csak össze ne vesszetek. :) ) Azért az +25% szerintem sem kevés.
Még nincs eldöntve, hogy mit veszek. Szeretnék a nappaliba egy HTPC-t összedobni ami filmnézés közben a lehető leghalkabb, ehhez elég lenne az IGP, de viszont ha a gyerek szeretne játszani, akkor a 6670 rátudna segíteni, és ha nem is full grafikán, de azért normális fsp-t produkálna.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#341) VaniliásRönk válasza laca500 (#340) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem fogunk osszeveszni. ;)
Szerintem elso korben nezd meg mire eleg az IGP, meglepoen eros egymagaban is. Ha keves meg mindig vehetsz diszkret kartyat, de onnantol kezdve sok ertelme nincs a Llanonak, olcsobb egy Athlon II es egy (erosebb) diszkret kartya.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#342) laca500 válasza VaniliásRönk (#341) üzenetére


laca500
aktív tag

Igen, tulajdonképp pont így gondoltam, én is. Csak a ti tapasztalatotokat próbálom megtudni.
Aztán lehet, hogy veszek egy phenom II x4 955-et és mellé egy gtx460 szolid kártyát. Árban kb. ugyanannyi, de teljesítményben biztos jobb. Lehet, hogy valamelyik radeonnal jobban járnék, de azokat nem ismerem.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#343) VaniliásRönk válasza laca500 (#342) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A GTX460-nal egy HD6850 van egy sulycsoportban. Ha AMD CPU-t veszel erdemes a VGA-t is onnan venni, kulonben maximum a Cuda-ra tamaszkodhatsz, az meg az nVidia GPU-kkal egyutt kivonuloban van az x86 PC-rol.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#344) Gyuri27 válasza Oliverda (#335) üzenetére


Gyuri27
félisten

6570 van zafirból. Jó ac hűtős ami a 4670-n már bizonyitott.
6670 is van ezzel a hűtéssel 512 és 1024-s változatban is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#345) VaniliásRönk válasza Gyuri27 (#344) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Csak egy A8-3850 es egy HD6670 arabol kijon egy Athlon II X4 es egy HD6850. Ha mar ugyis diszkret VGA, melyikkel vagy elorebb?
Miert kell ragaszkodni a Llanohoz, ha az o igenyeinek nem felel meg? :F

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#346) Roxbury


Roxbury
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az olyan sima processzoroknál, amik nem APU-k, és nincs az alaplapi integrált videókártyában szinte semmi extra dolog, pl nemhogy UVD3, hanem szinte semmi, tehát önmaguk erejéből még a HD videók gyorsítására sem képesek, pl.: Intel integrált megoldásai, azoknál ugyanúgy nincs semmi probléma, mert processzor erőből megold mindenféle dolgot, mint ahogy az APU a saját IGP-jéből nem? Csak itt a proci dolgozik gondolom, nem az APU IGP-je. Fogyasztás nem szempont jelen esetben.

De, ha ez igaz, akkor nem látom értelmét igazán az APU-knak, mert teszem azt, vesz az ember egy 3GHz-s Athlon II X4-et mondjuk 20 ezerért és ezzel akkor simán processzor erőből meg tud oldani mindenféle dolgot, amit mondjuk a 35 ezres A8 nem?

Nem játékra kell, tehát az IGP nem fontos, viszont az, hogy megfelelően gyorsítsa a FULL-HD filmeket, meg a netes tartalmak is röccenés nélkül fussanak 5 év múlva is, az kell.

Ezért kérdezem a dolgot.

Mert akkor inkább lehet váltok valami alap 4 magos Bulldozer-re (a legalapabb is 3.5Ghz-ről fog indulni állítólag) és akkor azzal kiváltható ez a röccenésmentes film + netes tartalom gyorsítés pusztán processzor erőből nem? Mert, ha igen, akkor számomra gyakorlatilag tök felesleges lenne akármilyen APU, mert akkor inkább csak sima procira költök.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#347) Oliverda


Oliverda
félisten

Ahogy nézem már idehaza is elérhető a kétmagos A4-3400 valamint a hárommagos A6-3500. Az utóbbi gyakorlatilag egy A6-3600 egyetlen letiltott maggal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#348) QG


QG
tag

Lát bárki logikát a processzorok számozásában?
A kétmagosok A4 néven futnak, és az A6-3500 is 3 magos, szóval lehetne az első szám a magok duplája, de nem, mert A6-3600 az ugye 4 magos. A 3xxx legyen a generáció, az A meg jelöli, hogy ez Llano. Ja nem, mert ott az E2-3200. Jó mondjuk jelölheti azt, hogy 1MB L2 cache van, mert az E jelüeknek csak 0,5MB.
Legalább annyit a javukra írhatunk, hogy ha asztali, és a tizes helyiérték nem nulla, akkor nincs benne turbo, lásd A8-3850. Viszont az már nem igaz, hogy ha 0, akkor van benne, mert az A4-3400ban sincs.
Mért nem lehetne valami szép ésszerűt? Generáció betűvel, magok száma, Ghz kódja ha szemérmesek, GPU kód, T for turbó, M for mobil.
A8-3850 -> A4-J8
A8-3800 -> A4-H8T
A6-3600 -> A4-F6T
A6-3500 -> A3-F6T
A4-3400 -> A2-I4T

A4-3300M -> A2-E4TM
A4-3310MX -> A2-F4TM
A6-3400M -> A4-C5TM
A6-3410MX -> A4-D5TM
A8-3500M -> A4-C7TM

Rögtön látszik, hogy az A8-3500M alacsonyabb órajelen fut mint a A4-3400M, de több a mag, meg erősebb a grafika. A6-3500 vs A6-3600? jé, az egyik magot letiltották!

De rohadtul ráérek :))

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#349) gyiku válasza Oliverda (#347) üzenetére


gyiku
nagyúr

mitx lapot nem latsz melle?

hüllő

(#350) Oliverda válasza gyiku (#349) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.