Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) zetecR válasza audi100td (#1099) üzenetére


zetecR
addikt

Nincs fixálva a PCIe, de épkézláb lapban (pl Gigabyte-ok) igencsak meg lehet emelni, nekem pl 152MHz-es is viszi, ott már a GPU is 1.52-szer gyorsabban mocorog. :)

Viszont a D-SUB kimenet csak 119MHz-ig megy, bár van olyan Asrock lap, ami még a 101-et sem tolerálja...

(#1102) audi100td válasza zetecR (#1101) üzenetére


audi100td
nagyúr

És Gigabyte-nál vissza lehet venni? Asus F1A75-M lapom van, ami azért nem full belépőszint, sőt, de nem találtam ilyen lehetőséget BIOS-ban. SATA-vezérlőt AHCI módban használom, monitor DVI-re van csatlakoztatva.

Akkor most nem igaz ami a tesztben szerepel?

szacsee: Nem tudom, abból indultam ki, hogy egy korábbi hsz-ben írta valaki, hogy nincs fixálva, meg kb 110-re emelem a ref. órajelet és már kifagy a win7 boot. Aida-ban hol lehet megnézni a pcie frekit?

[ Szerkesztve ]

(#1103) medek3 válasza echterion (#1091) üzenetére


medek3
aktív tag

Az nem lehetséges, hogy a későbbiek folyamán egy bios frissítés után már fog tudni kezelni erősebb kártyákat crossfire-ben?
Azért még nem olyan régi darab, hogy ne akarnának még nagyobb konkurenciát csinálni az Intelnek.

Anno a 64 bites technológiát is fikázták, hogy minek és nincs jövője.
Most meg már "mindenki" ezt használja.

[ Szerkesztve ]

(#1104) echterion válasza medek3 (#1103) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem valószínű, hogy fog több vga-t támogatni. Legalábbis az ismert tervek között nem szerepel.

**********

(#1105) zetecR válasza audi100td (#1102) üzenetére


zetecR
addikt

Nem lehet visszavenni.

Ezt olvasd el, elég jól összeszedett a dolog.

Ez sem rossz kiindulási alapnak.

[ Szerkesztve ]

(#1106) echterion


echterion
nagyúr

Nah, meguntam a ramkeresést, vettem egy pár 1600-as Geil Black Dragont. A hétvégén majd kitesztelem, hogy így mit tud az új konfigom.

**********

(#1107) Skynet258 válasza zetecR (#1101) üzenetére


Skynet258
veterán

Melyikre célzol, csak nem az enyémre? :DDD

https://geekpulse.hu

(#1108) audi100td válasza zetecR (#1105) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi, magyarul felejtős a dolog, főleg az én lapommal, de igazából mindegyikkel ha azt veszem, hogy nem lehet SSD-t használni tuning esetén.

Ennek fényében baromira nem tartom korrekt dolognak azt ami le van írva a PH tesztben, ez így totálisan félrevezető (szándékosan?), ha ezt előre tudom soha nem veszek ilyen APU-t, ugyanis 2,1GHz-en, 3 maggal harmatgyenge.

(#1109) zetecR válasza audi100td (#1108) üzenetére


zetecR
addikt

Lehet, én most (a memória miatt, "csak") 146-os FSB-n használom az SSD-t és semmi baja. :)

Ja, próbáld meg 133-cal, ott elvileg visszaoszt, mintha 100-on menne.

[ Szerkesztve ]

(#1110) audi100td válasza zetecR (#1109) üzenetére


audi100td
nagyúr

ja, ok, csak a tomsharware-ben azt írták nem lehet 110 fölött, de akkor ezek szerint mégis.

AHCI módban?

(#1111) medek3 válasza zetecR (#1105) üzenetére


medek3
aktív tag

Ez tök jó. Szóval hiába sikerül a húzás a Dsub-on csatlakoztatott monitor nem fogja megjeleníteni?
Érdemes olyan táppal nekikezdeni amelyik a nem ajánlott kategóriába esik a táp topikban?
Egyébként nem értem minek a gyári tuning, ha lósz@rt se ér.
Nálam már 110-nél kifagy még a bios is.

Hogy a francba sikerült 144 re húznod? :C

[ Szerkesztve ]

(#1112) medek3 válasza echterion (#1104) üzenetére


medek3
aktív tag

Írnunk kellene nekik levelet, hátha már mások is megtették. :DDD

(#1113) audi100td válasza zetecR (#1109) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Ja, próbáld meg 133-cal, ott elvileg visszaoszt, mintha 100-on menne."

Sajnos ugyanúgy kifagy kék halállal. :(

medek3: "Érdemes olyan táppal nekikezdeni amelyik a nem ajánlott kategóriába esik a táp topikban?"
Olyan táppal eleve nem érdemes gépet üzemeltetni, kb mint az orosz rulett, persze ha úgy érted, hogy valami noname cuccról van szó, ami nem rendelkezik a szükséges védelmekkel.

[ Szerkesztve ]

(#1114) zetecR válasza medek3 (#1111) üzenetére


zetecR
addikt

Megy az 152-n is, csak ott már a ramjaimnak vagy nagyon sok, vagy nagyon kevés, szorzótól függően.

Kíváncsiságból majd megnézem feljebb is. :)

audi100td: feszt minek/mennyit adtál?

[ Szerkesztve ]

(#1115) audi100td válasza zetecR (#1114) üzenetére


audi100td
nagyúr

cpu-nak adtam +,05-öt, másnak nem, meg visszavettem a RAM-okat, bár 1866-ot is bírják

de próbáltam úgy is, hogy visszaveszem a cpu szorzót annyira, hogy a gyári órajel közelében legyen a proci

[ Szerkesztve ]

(#1116) VaniliásRönk válasza audi100td (#1113) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Isten hozott az ANUS alaplaptulajok klubjaban. Szuk barati kor ez. :D A SATA csak IDE modban fog 107MHz fole menni. Adj feszt a chipsetnek meg az NB-nek is, aztan kitartoan resetelgess, nekem is vagy tucatszor kellett ujrainditanom, mire nem dobott BSOD+reset kombot, pedig IDE modban volt. Azota nem makacskodik.
Szerintem a 24-es szorzot kiprobalhatod, mivel a Turbo addig tolja fel, valoszinuleg nincs letiltva. 125-ig talan a te lapod is elmegy, az mar 3GHz.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1117) zetecR válasza audi100td (#1115) üzenetére


zetecR
addikt

Akkor a NB feszültségét kellene megemelni 1.3-ra és úgy próbáld meg.

Ahogy a cikkben is le vagyon írva. :)

(#1118) audi100td válasza VaniliásRönk (#1116) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi, de IDE módban felesleges is próbálkoznom, az egyenlő lenne azzal mint ha kihajítanám a gépből az SSD-t. :(

zetecR: megnézem, thx

[ Szerkesztve ]

(#1119) VaniliásRönk válasza audi100td (#1118) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azert egy probat meger, az SSD az eleresi idejevel veri agyon a HDD-t, azt meg az IDE mod annyira nem befolyasolja.

Szerk.: Egyebkent latom az IDE-nel abbahagytad a hsz olvasasat, sebaj.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1120) audi100td válasza VaniliásRönk (#1119) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, de IDE módban nem működik a TRIM.

zetecR: felvittem 1,3-ra, de AHCI módban ugyanúgy elhasal 106 felett.

VaniliásRönk: Nem, nem hagytam abba az olvasást, feltoltam 24-re a szorzót. :U

[ Szerkesztve ]

(#1121) VaniliásRönk válasza audi100td (#1120) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha rendszerlemznek hasznalsz egy ilyen kis SSD-t, szerintem sokat nem szamit a TRIM az elettartamot tekintve. De az is lehet, hogy tevedek. :U

Es valoban annyin megy?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1122) zetecR válasza audi100td (#1120) üzenetére


zetecR
addikt

Az szívás...
Nincs lehetőséged kicserélni a deszkát egy Gigára?

(#1123) echterion válasza audi100td (#1108) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezért kell alaposan körbejárni a témát. Én kb. minden cikket elolvastam, mielőtt úgy döntöttem, kipróbálom ezt a platformot. Ezért is került annyiba a procim, amennyibe. Mikor először gondoltam erre, még 30ezer alatt volt valamivel a 3850-es, sőt, még kapni is lehetett. Aztán, mire döntés született, minden megváltozott ezen a téren. De így, másfél hónap múlva elmondhatom, hogy minden adott, működik a cucc. :DD

**********

(#1124) audi100td válasza VaniliásRönk (#1121) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, annyin megy, ellenőriztem prime-mal teljes terhelés alatt is, 2,4GHz-en marad az órajel.

Őszintén szólva, egyszerűen nem kockáztatnám meg, a TRIM-nek pont az a lényege, hogy gondoskodjon arról, hogy egyforma arányban használódjon el az SSD, egy ilyen meghajtó meg nem 2 Forint, de igazából mindegy is, úgy vettem észre az USB 3.0 már 106 MHz-nél elszáll.

zetecR: Max bukóval lenne rá lehetőségem, szerencsére még megvan az i3 procim, januárban meghirdetem a lapot meg a procit is, nem fogok itt bohóckodni.

echterion: Jogos felvetés, de voltam olyan, hülye, hogy megbíztam Oliverda írásában aki köztudottan AMD szakértő, elvileg hivatalos forrásból kellett volna származnia annak az információnak, hogy a PCIe és SATA órajel fixálva van. A másik meg, hogy lehetett az AMD is ilyen rohadt sunyi, hogy nem tiltotta le hivatalosan a tuningot, mint az Intel, amikor nem kivitelezhető normálisan, így nem lett volna probléma, eleve meg se fordult a fejembe, hogy megint AMD-t vegyek, ezek után meg már elvből sem soha a büdös életben.

[ Szerkesztve ]

(#1125) zetecR válasza echterion (#1123) üzenetére


zetecR
addikt

Tényleg, neked már megy minden flottul?

(#1126) VaniliásRönk válasza audi100td (#1124) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mivel USB 3.0-s eszkozom nincs, siman tiltottam. De jo tudni, hogy az sem mukodik. :D Pusztan a teljesseg kedveert, a Pro-n van egy ASMedia SATA-vezerlo, az sem mukodik tuning mellett. Gondoltam igy hatba tamadom az AMD szutyok chipsetjet, de vakvaganyra futottam. :D
Meg probalkozhatsz egy PCI-E SATA-vezerlovel. :))

#1127 audi100td: Csak egy otlet volt. :DDD Ha nem regisztraltam volna egy Win7 OEM kulcsot erre az ipari hulladekra, akkor lehet, hogy mar reg ritualisan elegettem volna...

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1127) audi100td válasza VaniliásRönk (#1126) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Meg probalkozhatsz egy PCI-E SATA-vezerlovel."

Kösz, de inkább kihagyom. :)

(#1128) audi100td


audi100td
nagyúr

Nem is tudom, lehet megtartom mégis és idővel megy bele egy A8-3850, az alapórajelen elég lenne nekem lényegében mindenre, esetleg beraknék még mellé valami 6570/6670-et CF-be.

(#1129) zetecR válasza audi100td (#1128) üzenetére


zetecR
addikt

Megkérdezem még egyszer: miért nem cseréled le egy Giga lapra? :)

Nekem 152-es FSB-nél is megy az USB3 és az AHCI is.

[ Szerkesztve ]

(#1130) audi100td válasza zetecR (#1129) üzenetére


audi100td
nagyúr

Lehet az lesz, de még gondolkozom rajta ugyanis ahogy kilőttem az AHCI-t meglódult a lap (validator valamiért hülyeséget ír, 141MHz a ref. clock) és érdekes, hogy HD Sentinel azt írja, hogy most is van TRIM.

(#1131) zetecR válasza audi100td (#1130) üzenetére


zetecR
addikt

Nézd meg CrystalDiskInfoval is, nem ár még egy megerősítés.
Meg a parancssori visszaigazolással.

Milyen SSD?
Ha van rajta jó Garbge Collection, akkor nem olyan fontos a TRIM, nem?

(#1132) audi100td válasza zetecR (#1131) üzenetére


audi100td
nagyúr

ok, meglesem

samsung 470

(#1133) szacsee válasza VaniliásRönk (#1126) üzenetére


szacsee
nagyúr

Win7 OEM kulcs is azt hiszem enged 1-2 alaplap cserét. Öcsi gépében először volt Giga P35 R DS3-C, utána 1-2 VGA megfordult benne, majd cseréltem LGA1156-ra és lehetett aktiválni.
Géppel együtt vett OEM licensz volt azon is, csak Vista.
Moonmant kérdezd meg ezügyben, aztán cserélj deszkát ne légy mazochista. ;)

(#1134) audi100td válasza audi100td (#1132) üzenetére


audi100td
nagyúr

úgy néz ki 142-nél van vége és ezt a RAM-ok is szépen tudják követni, az persze kérdéses, hogy mennyire stabil

zetecR: vajon az mATX-es Gigák is ilyen jól bírják? pl. A75M-D2H

[ Szerkesztve ]

(#1135) echterion válasza zetecR (#1125) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, reggel kipróbáltam meló előtt az új ramjaimmal. Feltoltam bios-ban 1600-ra, belőttem manuálisan az időzítéseket, majd egy fél óra játék után sem fagyott a cucc, egylőre az ECS lappal. Ha minden jó megy, hétvégén lesz egy kis időm kipróbálni, hogy mennyire tuningbarát így nálam a konfig, ha nekem megfelel majd a dolog, akkor a Giga lapom megy az apróba.

(#1128) audi100td: Esetleg neked is érdekes lehet, ha nem ragaszkodsz az USB3 meg SATA 3 dolgokhoz.

**********

(#1136) audi100td válasza echterion (#1135) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha eladod a Giga lapod ne rakd fel apróra, inkább írj nekem. :)

(#1137) echterion válasza audi100td (#1136) üzenetére


echterion
nagyúr

Megdumáltuk. Szombaton minden kiderül (elvileg), mert vasárnap melózok.

**********

(#1138) zetecR válasza audi100td (#1134) üzenetére


zetecR
addikt

Na, nem olyan rossz az. :D
Milyen feszültségek mellett?
USB3, AHCI kikapcsolva?
Szerintem a Samu 470 nem hal bele a TRIM hiányába...

Annyit tudok, hogy a Tomsharware-es teszt szerint az UD2H nagyon jó, én za UD4H-t vettem, az annyival "jobb", hogy 8+2 fázisú a feszszabályzása, de lehet, hogy nem sok gyakorlati haszna van... :)

(#1139) audi100td válasza zetecR (#1138) üzenetére


audi100td
nagyúr

jaja, nem rossz ez :)

csak az nb-t emeltem 1,3-ra, meg a ramok kaptak egy keveset, de még gyári értéken belül

USB 3 úgy is elszáll már 100 közelében is, így azzal nem foglalkoztam

echterion: ok, de még nem merem biztosra mondani, írj egy privit mielőtt felraknád apróra, köszi

[ Szerkesztve ]

(#1140) audi100td válasza zetecR (#1138) üzenetére


audi100td
nagyúr

parancssor szerint elküldi a TRIM utasítást a SATA vezérlő

más: Közben írtam priviben Oliverdának, mint kiderült ők azt az infót kapták, hogy fixálva vannak a PCIe, SATA órajelek, de úgy néz ki csak a drágább lapoknál.

[ Szerkesztve ]

(#1141) audi100td válasza audi100td (#1140) üzenetére


audi100td
nagyúr

Újabb infó, elviekben minden Gigabyte lapnál megoldott a fix órajel.

A többi gyártó meg elmehet a fenébe, hogy lehetnek ilyen sunyik.

[ Szerkesztve ]

(#1142) zetecR válasza audi100td (#1141) üzenetére


zetecR
addikt

Ez jó hír a Gigásonak. :C

(#1143) echterion válasza audi100td (#1141) üzenetére


echterion
nagyúr

Hm, lehet, hogy mégis a Gigánál maradok? PEdig eredetileg nem terveztem a Giga lapom kipróbálását, mert most az ECS-sel van összeszerelve a gép. Viszont ennek tükrében meggondolandó, hogy tegyek-e egy próbát.

Az meg egy másik kérdés, hogy hogy lehet az, hogy egy alaplapgyártó ezt meg tudja oldani, a többiek meg nem? Ez vajon kinek a felelőssége?

**********

(#1144) audi100td válasza echterion (#1143) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nézd meg az ECS-nél mi a helyzet ha tuningolsz, oszd vissza a RAM-ot megfelelően, hogy ne az legyen a korlátozó tényező, SATA legyen AHCI módban, NB-nek adhatsz 1,3V-ot.

Nem tudom melyik gyártó miként oldotta meg, de pl. a PH cikkben tesztelt Asus lapon már fix volt az órajel.

[ Szerkesztve ]

(#1145) zetecR válasza audi100td (#1144) üzenetére


zetecR
addikt

Igazából azt nem értem, hogy 150MHz felett a Pioneer DVD-írómat nem látja a lap, az utolsó 2 SATA portot visszaraktam IDE módba, és így hibátlan. :F

Mondjuk annyira nem zavar, csak nem értem...

Mivel lehet kiolvastatni a PCIe tempóját? Aida?

(#1146) echterion válasza zetecR (#1145) üzenetére


echterion
nagyúr

Az fura. Talán azzal lehet összefüggésben, hogy a kevesebb ahci port kisebb terhelést jelent a sata-vezérlőnek.
A kérdésedre a válaszom: passz. Én olyat se találtam, amivel azt ki tudom olvasni, hogy mennyit ad a lap a ram-nak, mert az ecs lapom csak annyit ír, hogy normal. Hogy ez most 1,5 V-ot vagy 1,65-öt jelent, azt nem tudom, erre lennék kíváncsi.

**********

(#1147) audi100td válasza zetecR (#1145) üzenetére


audi100td
nagyúr

nem tudom, aida-ban nem találtam ilyet

(#1148) zetecR válasza audi100td (#1141) üzenetére


zetecR
addikt

Abu szerint minden lapoon fix a PCIe, az van "kódolva" az architektúrába...

(#1149) Oliverda válasza zetecR (#1148) üzenetére


Oliverda
félisten

Ilyet még véletlenül sem állított.

"Fixálható. Ez alap ennél a vezérlőnél. Az ASUS-szal szuperül működött. Az persze lehet, hogy az adott lap BIOS-a nem működik jól, ilyen esetben a gyártóhoz kell fordulni, hogy javítsák."

Ne menjünk át népköltészetbe, mert így születnek az urban legendek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1150) zetecR válasza Oliverda (#1149) üzenetére


zetecR
addikt

Bocs, ezt a fixálhatót értelmeztem felfokozott izgalmamban "fixált"-ként.

És akkor hogy értelmezendő a fixálható?
Mit kell tenni ahhoz, hogy fix legyen a PCIe?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.