Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) VaniliásRönk válasza zetecR (#500) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

1. Kettot es konnyebbet. Sokkal egyszerubb tallozni az alaplaphoz mellekelt lemezt, mint hagyni valami software-t, hogy azt pakoljon fel amit akar, nem?

2. Teljes csomag nincs, szepen ossze kell mazsolaznod amire szukseged van. (AMD Vision Engine Control Center, Display Driver, OpenCL Driver, Hydravision Package, AVIVO (XCode) Package, South Bridge Driver, AHCI Driver)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#502) Taifa Díaz válasza zetecR (#500) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Én ezt használom Windows Developer Preview alatt, és hibátlanul teljesít - bár én ezen a konfigon nem játszom: katt Viszont ez mindent magában foglal, amit máshonnan össze kellene mazsoláznod.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#503) zetecR válasza Taifa Díaz (#502) üzenetére


zetecR
addikt

Köszi.

Közben újra húztam a Wint, és szépen felment minden a telepítő DVD-ről, az Eszközkezelő is perfekt. :)

(#504) gyiku válasza VaniliásRönk (#499) üzenetére


gyiku
nagyúr

en fasrock supportot kinaltam meg 1 maillel, de csak autoreply jott eddig.

hüllő

(#505) VaniliásRönk válasza gyiku (#504) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Egy honapjuk meg van, hogy valaszoljanak. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#506) Pocok256 válasza VaniliásRönk (#505) üzenetére


Pocok256
veterán

Tetejébe ilyen helyzetekben igen jól görbül a tér idő kontinuum.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#507) gyiku válasza VaniliásRönk (#505) üzenetére


gyiku
nagyúr

az aszf szerinti 30 napot ismerem :(((

hüllő

(#508) VaniliásRönk válasza gyiku (#507) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

En csak azert irtam, mert az ANUS-nak kb. ennyi idobe telt. (az automatikus valaszban igert 48 orahoz kepest csusztak kicsit :D)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#509) _csanesz


_csanesz
csendes tag

Tényleg nem lehet kapni az A8-3850-et manapság, vagy csak én nem keresem eléggé?
Mi tudtok?
:F

(#510) Tomix24


Tomix24
addikt

Úgy látom az árlistákon, hogy a 65W-os A8-3800 és a A63600 kifutottak. 100W-os procik meg nincsenek, rendelésre esetleg. Ami van az a három magos A6-3500.
Jól el lett cseszve a gyártás... :(((

(#511) hyperman25


hyperman25
tag

Rossz a kihozatal, a maradékot elviszi az OEM piac. Majd a Trinity! :D

(#512) Hanok válasza Tomix24 (#510) üzenetére


Hanok
senior tag

Ezt hogy érted? Én azt hittem hogy a 3600-3800 még csak ezután fog jönni. Rosszul feltételezem?:) Csak mert akkor a feljebb említett projektet 3850-el kell megvalósítanom de akkor nem várok a 65W-os szériára.

(#513) Tomix24 válasza Hanok (#512) üzenetére


Tomix24
addikt

Úgy értem ahogy írtam sajnos... Gyanus jelek ezek, 65w-osról idénre ne számíts, és jövőre is csak Trinity névvel szerintem :DDD 100%-os forrás..

(#514) Hanok válasza Tomix24 (#513) üzenetére


Hanok
senior tag

Akkor marad a 100W-os alternatíva azért köszi az infot. :R

(#515) #53172992


#53172992
törölt tag

Sziasztok!
Minőségi laptopot keresek ( pl probook ) amiben Llano van és NINCS benne dedikált kártya.Nem igazán értem, elvileg ezeket a gépeket ezért találták ki, bezzeg az i3-as gépekben alig van dedikált, itt nem találok ilyet.Segítene valaki, hogy van-e ill. lesz-e valamikor ilyen?
Viktor

(#516) Tomix24 válasza #53172992 (#515) üzenetére


Tomix24
addikt

Kicsit nézz utánna.. :N A Dedikált akkor kapcsol be amikor szükség van rá, így a kettő ereje összejátszik, és játéknál érezhető lesz az eredmény(vagy film konvertálásnál). I3-nál nincs videókari ami a HD3000-el tudna együttműködni. Dedikált nélkülivel nem hiszem hogy netbook méretnél nagyobba próbálkoznának, de lehet nem is lesz "csak" APU-s megoldás.

(#517) #53172992 válasza Tomix24 (#516) üzenetére


#53172992
törölt tag

Tisztában vagyok azzal amit leírtál, de jelenleg ez a két vga se tud együttműködni, ráadásul amikor i3 mellé raknak dedikált vga-t az nem egyszer kb az llano dedikáltjáéval megeggyező sebességű.CAD- et használnék, semmi szükség gyorsabb vga-ra.Van egy olyan érzésem hogy csak azért nem rakják bele, hogy nehogy a korábbi modelljeiket, és a dedikált inteleseket ne lehessen eladni, mert kb 130 körül már egy négymagos fullos llano is beleférne, ha nem lenne dedikált is.

(#518) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok,
valaki megtudna nekem mondani, hogy az asztali a4 3300 as apuk hany volton uzemelnek ? esetleg egy alaporajeles k10 stat kepet is mellekelhetne :)
Mert van egy olyan sanda gyanum,hogy a mobile A4-3300 ugy szuletik, hogy a normalis minosegu asztali A4-3300 at ugymond alulfeszelik es csokkentik az orajeluket. Ha pedig az igaz akkor azonos feszultsegen azonos orajelet lehetne elerni a mobil verzioval is. Csak neten keves ilyen jellegu infot talalok :( A segitseget elore is koszi.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#519) VaniliásRönk válasza #53172992 (#515) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A kiszemelt szerival kapcsolatban... a Probookkal kapsz egy jobb burkolatot, meg nehany (tobbnyire felesleges) extrat. Ezekert a dolgokert eleg rendesen lehuznak, de a lenyeg nem valtozik a burkolat alatt. Szerintem gondolkozz el egy s szerias HP notin. A fennmarado osszegbol vehetsz tobb garit, vagy meg inkabb felreteheted masra/kovetkezo notira.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#520) #53172992 válasza VaniliásRönk (#519) üzenetére


#53172992
törölt tag

Ez nem teljesen igaz, jobb billetyűzet, jobb touchpad, rendesen össze van rakva..Nem a teljesítmény számítana igazán, hanem hogy a gép 3 év múlva is menjen.

(#521) VaniliásRönk válasza #53172992 (#520) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

En is ezert vettem b-s notit, ehhez kepest ket es fel ev utan megpusztult. A touchpad nem sok vizet zavar, amikor fontos a pontos es gyors mozgas nyilvan nem azzal fogsz szerencsetlenkedni. A billentyuzete meg annak sem volt hibatlan. (eles volt a gombok szele, a lenyomott feletti billentyu eleben konnyen elakadt az ujjam, mindig azon paraztam hogy egyszer ki fogom szabni az egyik nyomorultat)
Inkabb legyen penzed arra az esetre is, ha a gep a gari lejarta utan rogvest elhalalozik.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#522) BangoSkank válasza Pocok256 (#518) üzenetére


BangoSkank
tag

A mobil verzióra tudok.. Ezzel kezdődött: [link]
Folytatás: [link]

(#523) Pocok256 válasza BangoSkank (#522) üzenetére


Pocok256
veterán

Mobil megvan nekem is mivel ilyet használok. Asztali fesz értékek lennének érdekesek.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#524) zetecR válasza VaniliásRönk (#464) üzenetére


zetecR
addikt

Tuningnál milyen feszültségeket használsz?
Gondolok itt CPU, NB, RAM, stb.

Oliverdáék a cikkben at NB-t 1.3V-ra emelték 1.1V-ról, kérdés hogy mi alapján?
Sima próbálgatás, vagy AMD ajánlás?

(#525) BangoSkank válasza Pocok256 (#523) üzenetére


BangoSkank
tag

Szerintem nyugodtan nézheted az asztali négymagosok feszültségeit, úgy tudom még a négymagosokból a részegységek letiltásával készül a kétmagos.
De javítson ki valaki, ha rosszul tudom..

(#526) VaniliásRönk válasza zetecR (#524) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Magoknak 3.5GHz-en meg eleg 1.425V, max. szorzohoz (29x125) mar joval tobb kell, en 1.5V-ra lottem be oket. (valamivel kevesebb lehet, hogy eleg lenne, de nem akarok nagyon jatszani vele, igy is alig eszik a rendszer)
Az IGP/IMC/NB feszultseg nalam 1.25V, az SB 1.2V-t kap, a RAM-ok 1.7V-ot. (az 1.3V ASUS ajanlas, nem AMD)
Egyebkent a tuning alapvetoen "sima probalgatas", mivel minden egyes hardware egyedi darab, ajanlas max. annyi lehet, hogy honnan erdemes nekiallni probalgatni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#527) Taifa Díaz válasza zetecR (#524) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A6-3650-nél nálam 26x139, 3614 MHz a teteje alapfeszen.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#528) zetecR válasza Taifa Díaz (#527) üzenetére


zetecR
addikt

A többi fesz. is érintetlen?

(#529) zetecR


zetecR
addikt

Fagyogat a gépem.

Semmi tuning, minden alapon vagy auto-n.
Terhelés se kell neki, böngészés vagy vektografikus szerkesztés közben egyszercsak kimerevedik a kép, színes vízszines csíkok és kakukk.
(Mafia 2-vel akár fél órát is tudok játszani, egyszer csak kimered...)

Gondolom memória probléma.

Nem szeretné a lovo (1.25V-os) G.Skill Snipereket? :F

(#530) Taifa Díaz válasza zetecR (#528) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Igen, normal feszültségértékeken van minden.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#531) VaniliásRönk válasza zetecR (#529) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem mondod, hogy 1.25V-on hajtod a RAM-ot? :D Adj neki legalabb 1.5V-ot.
Szerintem az ilyen "zod" modulokat erdemes kerulni, nekem eddig csak 1.5V-osal volt dolgom, de mar azzal sem szimpatizaltam. (Gondolna az ember ha alaporajelhez eleg az alacsony fesz, akkor normal feszen vagy afelett esetleg elobujik nemi extra tartalek... hat nem, kimondottan antituningnak bizonyultak. :)) )

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#532) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek A4 3400-ról? Ha 2 szálas teljesítményét nézzük egy A6-hoz képest, akkor a kevesebb Cache miatt vajon mennyivel lehet gyengébb?
Most rendeltem be belőle, 16500Ft az ára, szerintem ennyiért nagyon baráti. Netezős gép, lesz, és csak azért nem lett végül E350 mert kicsi az árkülönbség.
GIGABYTE GA-A75M-S2V lap + A4 3400 összesen 33800Ft, ha meg Giga E350-et veszek akkor meg 29200Ft lett volna.

Elsőnek MSI E350-et vettem, de gyári hibás volt, meg egy másik boltban mondták hogy soha többet nem forgalmaznak MSI lapot, mert egymás után 8 darab hibásat hoztak el nagykertől, meg ezen kívül is sok elhullott, és nem foglalkoznak többet vele. Ezért váltottam Gigára :)

[ Szerkesztve ]

(#533) Tomix24 válasza easy...rider (#532) üzenetére


Tomix24
addikt

Az E350-nél 2x jobb, az A6-3500-nél meg vagy 4-5x rosszabb :)

(#534) gyiku válasza easy...rider (#532) üzenetére


gyiku
nagyúr

irodai gepem brazos volt, de csereltem 3400re, nekem keves volt. anyosnak is brazost vettem anno, de neki tokeletesen megfelel, mas felhasznalas. ez a 3400 erzetre olyan mint az x2 245 + hd4200 igp-vel, gpu-ban lehet tobb, nem jatszok rajta, igy nem tudom. netezni, filmezni boven jo lesz.

4gb rammal, osd nelkul ssd-vel megy az egesz config egy 60w-os taprol...

hüllő

(#535) easy...rider válasza Tomix24 (#533) üzenetére


easy...rider
őstag

Szerintem félreérted a kérdést. Az érdekelne hogy mennyi lehet processzor számítási különbség, 2 szálas feldolgozásnál, mert a különbség csak az L2 cashe. 512KB vs 1014KB

3D teljesítmény nem lesz mérvadó a gépben. Meg a 3D teljesítmény is kb másfélszer lehet jobb. Az A6 3500-ban.

Meg A6 3500 csak 2.1GHZ-en ketyeg, míg az A4 3400 2.7GHZ-en.

[ Szerkesztve ]

(#536) Tomix24 válasza easy...rider (#535) üzenetére


Tomix24
addikt

Nekem mindkettő volt/van, Brazos/LlanoA6-3500

Mértem is:
CPU QUEEN - AIDA32

Brazos

Llano

Olvass kicsit utánna... 2 mag helyett 3 mag az A63500. És nem 2100, hanem 2400Mhz(turbo Core)

[ Szerkesztve ]

(#537) easy...rider válasza Tomix24 (#536) üzenetére


easy...rider
őstag

Azt tudom hogy 3 magos, utána olvastam, tudom, de a progik amiket használok, általában csak 2 magot kezelnek.
Ezért engem nem érdekel a 3. mag!

Arra vagyok kíváncsi hogy mekkora lehet a különbség amit az L2 Cache méretbeli különbsége okoz.

Mindenki :)
Egy jó kis cikk az A4 3400-ról

[ Szerkesztve ]

(#538) easy...rider válasza easy...rider (#537) üzenetére


easy...rider
őstag

A4 3400 és A6 3500 között CPU teljesítményben nincs olyan nagyon nagy előrelépés, átlag 20-30 százalék lehet, IGP teljesítményben viszont drasztikusabb lehet a töblet.

Ha valakinek van A6 procija Debrecenben, és van egy kis szabadideje, akkor következő héten összehozhatnánk egy rövid összehasonlítást :)

(#539) Mumukuki


Mumukuki
aktív tag

Tényleg nem lehet kapni A8-3850-et sehol?
Ahol fel van tüntetve, ott is durván felmentek az ára.
Még 28e bruttóért vettem, kellene még, de sehol nincs :(

(#540) Advent válasza Mumukuki (#539) üzenetére


Advent
tag

Gianni27-nél nézted ? Én 28-ért láttam a listáján.

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#541) zetecR válasza Advent (#540) üzenetére


zetecR
addikt

Csak nem 303-as EUR/HUF-on...

Mindenestre meg kell kérdezni.

(#542) easy...rider válasza zetecR (#541) üzenetére


easy...rider
őstag

Az USD a mérvadó nem az EURO és a USD is gyengül a görög válság miatt.

(#543) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok!
Gondolkodom egy A6 3650-es apu beszerzésén, de felmerült bennem egy kérdés. Ha tuningolom a cuccost, akkor az energiagazdálkodási dolgok ugyanúgy megszűnnek, ha a szorzóhoz, vagy a feszültséghez hozzányúlok?
Előre is köszi a segítséget.

**********

(#544) VaniliásRönk válasza echterion (#543) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ugyanugy mint? Egyebkent nem. Az en alaplapom nem szereti, ha nagyon leveszem a szorzot, de ettol eltekintve semmilyen problema nincs az energiagazdalkodassal tuning mellett, minden mukodik.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#545) echterion válasza VaniliásRönk (#544) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor jó. Nekem nem működik pl. a mostani intelemnél sem, mihelyst piszkálok valamit ezek közül. Az i3-asomnál ugyanez volt a gondom.

**********

(#546) echterion válasza VaniliásRönk (#544) üzenetére


echterion
nagyúr

Még valami eszembe jutott: a hűtő felfogatása ugye ugyanaz, mint az AM2/AM3-as lapokon?

**********

(#547) VaniliásRönk válasza echterion (#546) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kompatibilis, nekem is egy AM3-as TX3 van rajta.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#548) echterion válasza VaniliásRönk (#547) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi a segítséged. :R

**********

(#549) Taifa Díaz válasza echterion (#548) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Csatlakozom az előttem szólóhoz, NEM szűnik meg az energiagazdálkodás a szorzók és a feszültségértékek állításával, én ilyen APU-t használok.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#550) echterion válasza Taifa Díaz (#549) üzenetére


echterion
nagyúr

Neked is köszönöm. :R Így már egyre biztosabb vagyok benne, hogy nekem is ki kell próbálnom egy ilyen cuccost. :))

**********

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.