Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) echterion válasza gjoe (#749) üzenetére


echterion
nagyúr

Játékra nem Llano-t kell venni. Ha a kettő közül kell választani, akkor az utóbbi.

**********

(#752) attiati válasza VaniliásRönk (#748) üzenetére


attiati
veterán

Akkor mire kijön ez az A8 BE, addigra már majdnem betoppannak a Trinity-k, és nem lesz érdemes megvenni az FM1 utolsó jövevényét.

FM2-ről lehet tudni, hogy melyik negyedévre tervezik az indulást? Nyárig valahogy csak csak kihúznám, ha megéri, bár az FM1-el is így voltam :S :)

És a roadmap alapján az AM3+ vonallal se állnak le. Lehet érdemes volna még az FM2 helyett is beruházni inkább AM3+ low end kategóriából valamibe, aztán majd fejlesztgetni?

[ Szerkesztve ]

(#753) Taifa Díaz válasza gjoe (#749) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ne vegyél A6-3650-et játékgépbe :N Pláne több évre ne. Mérges lennél magadra, ha megtennéd. A másik verzió már sokkal jobb, de áldozz inkább egy HD6870-re a vga terén, az már HD felbontáshoz is elég lesz.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#754) VaniliásRönk válasza attiati (#752) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Vehetsz AM3+ alaplapot AM3 CPU-val. A Trinity es az FM2 ugy remlik Q2, de hogy ez aprilis vagy junius? Es persze benne van a pakliban, hogy kesik, lassan indul be a szallitas, stb. Ennyit ne varj.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#755) echterion válasza attiati (#752) üzenetére


echterion
nagyúr

Én is várnék szívem szerint a Trinity-re, de ezzel az erővel mindig csak várnék. A Bulldozer-nél elkövettem ezt a hibát, most nem fogom.

**********

(#756) edward2 válasza attiati (#752) üzenetére


edward2
addikt

szerintem az nagyobb kérdés mivel lesz több az fm2 az fm1nél. Erről tud valaki valamit mondani?

(#757) actival63


actival63
aktív tag

Az érkező új Trinity APU a Llanohoz hasonlóan 32 nm-es SOI gyártástechnológiával készül, és a processzormagok, illetve pontosabban modulok a Piledriver kódnévre hallgatnak. Ezek az egységek az aktuális Bulldozer modul továbbfejlesztései, többek között jobb energiamenedzsmentet, Turbo Core 3.0-t és valamivel nagyobb teljesítményt kínálnak majd. A chip grafikus magja a Barts és a Cayman GPU-k összegyúrásából születik meg, így a szuperskalár shader processzorok már VLIW4 struktúrát használnak. A pletykák szerint, így 512 shader mag építhető be, ami az előzetesen megadott 700-800 GFLOPS-os heterogén számítási kapacitás eléréséhez elengedhetetlen. Fontos adalék, hogy a Trinity APU már Socket FM2-es tokozást használ, de az alaplapgyártók továbbra is építhetik a termék mellé az aktuális A55-ös és A75-ös vezérlőhidakat. PH cikkből ollózva.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#758) attiati válasza VaniliásRönk (#754) üzenetére


attiati
veterán

1,5 éve várok, annyira nem sietős :)
Úgyse használnám ki. Azért szeretnék jó platformot választani, és a legalját megvenni, később ráérek fejleszteni. Egy gond van: fm1 a többségnek csalódás, bull a többségnek csalódás :) Az az április-június teljesen jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#759) edward2 válasza attiati (#758) üzenetére


edward2
addikt

én is várni fogok szerintem aztán mellémehet majd a HD7xxx :)

(#760) Mumukuki válasza attiati (#758) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

"fm1 a többségnek csalódás"

Ezt fejtsd már ki bővebben, mert pont az ellenkezőjét vettem eddig észre.

(#761) VaniliásRönk válasza attiati (#758) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az egyetlen dolog, ami csalodas lehet, az a Trinity valoszinu inkompatibilitasa, egyebkent teljesen rendben van az FM1.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#762) Skynet258 válasza attiati (#758) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem sem csalódás az FM1, pedig csak 3650-es nyúzok. Játszani sem nagyon tervezek rajta, de asszonynak feltettem a Sim3-at, néha szórakozik vele. Full beállításokkal is megy szépen, amin azért meglepődtem. Aki integráltat vesz, annak meg az igényei nem túl hatalmasak szerintem. A foglalat maga igen, aránylag hamar lecseng, de kit érdekel, itt van, működik, pár évre nekem is jó lesz. :K

https://geekpulse.hu

(#763) Mian


Mian
aktív tag

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy a dual graphics hogyan muzsikál? Akinek vannak tapasztalatai vele kapcsolatban és megosztaná velem annak nagyon örülnék. :)
Arra gondolok, hogy pl a crossfire-el is voltak gondok rendesen az elején, meg talán még manapság is nem tudom, annyira nem követem, mert szerintem felesleges dolog még, egy vga is elég szép teljesítményre képes pl egy 6970es nem hogy kettő, no de nem is ez a lényeg. :) Szóval ez a dual graphics dolog szerintem nagyon jó ötlet, és gondolkodok egy A8-3850 + 6670 majdani beszerzésén, és szóval mennyire megbízható rendszerről van szó? Mennyire stabil? Aki használ ilyet, vannak e szoftveres vagy akármilyen gondjai, esetleg játék alatt lekapcsolt mondjuk az alaplai vga és csak a 6670es vagy 6570es ment, ami meg teljesítmény visszaesést jelent, vagy össze akadt e a bajsza a két vga-nak valami miatt, szóval ilyenekre gondolok. Ha van dual graphics-t használó tulaj itt, és megosztaná a tapasztalatait velünk, annak nagyon hálás lennék, de szerintem mások is.

Üdv! :)

(#764) VaniliásRönk válasza Mian (#763) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ar/teljesitmenyben a CF gyenge, arrol nem beszelve, hogy akarmilyen jo a driver, mindig lesz vele tobb-kevesebb baj. Ha tobb kraft kell, vegyel rendes VGA-t meg IGP nelkuli CPU-t.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#765) Mian válasza VaniliásRönk (#764) üzenetére


Mian
aktív tag

Akkor nem értettél meg, vagy nem olvastad végig a kommentem. A CF-re csak kitértem mint hasonlítási alap a dual graphicshoz, cf-nek szerintem sincs értelme, viszont a dual graphicsnak látom értelmét pont az ár miatt. Persze most ez nem érzékelhető, mert az AMD-nek, pontosabban Global Foundries-nek gondjai vannak a gyártással, és már hetek óta alig van 3850-es de elméletileg pár héten belül megoldják a dolgot (remélem) és újra beindul a termelés, és akkor már egy 3850es sem kerül majd 40k-ba, legalábbis nagyon remélem. Az a "vicces", hogy a startnál volt 30 ezer huf az ára egy 3850es apu-nak, most meg sokkal több ugye, ami a fent említett okok miatt van, de ha jön a trinity, és Llano-ból is lesz már elég, akkor szerintem elég baráti árakon meg lehet majd kapni ezeket a "csodákat". Pl 25ért egy A8-3850 + 20ért egy 6670es már szerintem nagyon is jó befektetés lenne, és így 45ből van egy egész jó kis procid, ami ha nem is brutál gamer, de szerintem azért a legtöbb mai játékot simán elviszi 1600x900-ban (amiben én játszom pl), és egy 6550D + 6670 párossal már van egy kb 6770es szintű vgad is, ami szintén elég, legalábbis számomra 1600x900ra.
Szóval egy ilyen vassal megint el lennék jó pár évig... tesztben írta is Oliverda, hogy az am2es tulajoknak pl megfelelő alternatíva lehet ez a platform, szerintem ebben igaza van, és nekem pl a nem éppen mai gyerek athlon x2-esemet válthatná. Egyébként nincsenek húde brutál igényeim, hobbi szinten játszok, egy ilyen proci és egy kb 6770es szintű grafikai teljesítmény teljesen kielégítené az igényeimet. :) Ezért lenne nekem érdekes ez a dual graphics dolog.

(#766) echterion válasza Mian (#765) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez csak elmélet. Most nem igazán érdemes a Llano-ba fektetni. Pláne, ha 6770 szintű kártyára van szükséged. Ha nem elég magában a Llano igp-je, akkor felejtős a cucc, diszkrét vga-val gazdaságosabban kijössz.

**********

(#767) Taifa Díaz válasza echterion (#766) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

De azért, ha valakinek mégis van tapasztalata a Dual Graphics terén, nyugodtan írja csak le, hiszen Mian kolléga érdeklődése eredetileg erre irányult :U

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#768) echterion válasza Taifa Díaz (#767) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez jogos. :K

**********

(#769) Mian válasza Taifa Díaz (#767) üzenetére


Mian
aktív tag

Így van. Csak kitértem erre is, meg arra is. :)

(#770) Mumukuki


Mumukuki
aktív tag

Nálam lehet hogy lesz tapasztalat, úgy tűnik valószínűleg kénytelen leszek beletenni egy 6450-et mivel a Llano legnagyobb hibája nálam, az a max 2 monitor támogatása.
Előtte szeretném kipróbálni, látatlanban egy ennyire gyenge kártyáért (6450) nem szívesen adok ki 10e Ft körüli összeget.

Tényleg, nincs valakinek kölcsönben egy 6450? Akár együtt kipróbálhatjuk!

(#771) Mumukuki válasza Mian (#765) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Sokkal jobban kijössz egy phenom x4 balck és egy 6770 vagy 6850 kártyával. Árban kb ugyanott vagy, teljesítményben pedig jobb lesz.

(#772) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Engem is érdekelne a Dual Grafics tapasztalat, ha valakinek van és leírja megköszönném.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#773) McClane válasza Mumukuki (#770) üzenetére


McClane
aktív tag

Nem tudom mennyire messze van neked Pécs, mert neki van 6450-ese [link].

(#774) Mian válasza Mumukuki (#771) üzenetére


Mian
aktív tag

Mostani árakon igen, de én mondjuk márciusi, áprilisi árakra gondoltam amikor már a HD 7000 is kinn lesz meg valószínüleg a Trinity is, és ha a gyártással sem lesznek gondok, akkor egy 3850est már 25körül meg lehet majd kapni egy 6670est 20körül, egy 6770es meg 30körül mozog ami szerintem nem is nagyon fog már lejjebb menni, egy ilyen 4magos proci meg olyan 25 ha pl az athlon II x4esekre gondolok, kb most ez egy olyan teljesítmény lehet, mint akkoriban az athlon IIesek, és azok is olyan 25körül mozogtak... szóval így APU + 6670 = 45, 6770 + Athlon II x4 meg 55 de ha 6770 + Phenom II 965öt rakatnék akkor már 65 mert olyan 35körül mozog egy ilyen darab, 965 + 6850es párosról meg már nem is beszélek, szóval azért lehetne ezen spórolni rendesen. Még nem most akarom rakatni a gépet, majd olyan tavasszal kb, keret már majdnem megvan rá... Szóval ezért mondtam, hogy tavasszal már azért lehet jó befektetés lenne egy ilyen rendszer ár/érték arányban, de aztán lehet hogy addig még 6x meggondolom magam, csak hát az ember filózik, hogy mi lenne jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#775) VaniliásRönk válasza Mian (#765) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Te nem erted, a dual-graphics is CF, csak nem ket egyforma GPU dolgozik egyutt, semmi tobb.

#774: Ezer bocs', gondolatolvasasban meg fejlodnie kell a legtobb forumozonak, de mindannyian lelkes tagjai vagyuk a kezdo csoportnak, marcius-aprilisra lehet, hogy hozzaszolast sem kell irnod, es megvalaszoljuk a kerdeseidet telepatikusan. ;]

Komolyra forditva. Ne faraszd se magadat, se minket, ha csak jovo nyaron akarsz gepet venni, addigra valoszinuleg a Llanot mar kapni sem lehet majd.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#776) echterion válasza Mian (#774) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha csak jövő tavasszal akarsz venni gépet, akkor a mostani eszmefuttatások jövőbelátás nélkül csak pusztába kiáltott szavak. Addig még 1000 minden változhat, ráadásul a Trinity megjelenésével egyidejűleg valószínűleg a Llano gyártása befejeződik.

[ Szerkesztve ]

**********

(#777) atti_2010 válasza echterion (#776) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Trinity megjelenésével egyidejűleg valószínűleg a Llano gyártása befejeződik.

100% hogy nem fognak erőltetni egy kb 50% kihozatallal gyártható procit.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#778) Mian


Mian
aktív tag

Igen a dual graphics is cf, azt én értem, de szerintem azért a dual graphicsnak jobb az ár érték aránya mint a cf-nek.
hát március, április nem nyár, nah mindegy... Ha fárasztó voltam akkor bocsi, gondoltam ez egy fórum...
Az meg megint egy dolog, hogy a gyártást leállítják, attól még kapni valószínüleg egy jó darabig lehet majd a Llano-t, ugyanúgy mint ahogy radeon 4850et is lehetett kapni még fél évvel is az 5000es széria startja után, nyilván attól még mert már nem gyártják raktáron marad... Persze lehet itt elnagyolva dolgokat mondani nekem, gondolom ez a kisebb fajta sértettség meg kifigurázás abból ered, hogy azt mondtam nem értettél meg. Ezt nem bántásnak szántam, csupán leírtam, és próbáltam elmagyarázni még egyszer a dolgokat egy újabb hosszú kommentben az én szemszögemből. :)
Lehet felesleges a téma tényleg, de pl a dual graphicsról tapasztalatok tényleg érdekelnének, és szerintem ez másokat is. Szóval talán már valami értékeset is belecsempésztem a hsz.-eimbe, nem tudom. Tényleg bocsi ha fárasztó vagyok, nem fárasztásnak szánom, csak szeretek beszélni. :)

(#779) atti_2010 válasza Mian (#778) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A dual grapics egyáltalán nem eldobandó hiszen kapsz egy gépet ami baromira keveset fogyaszt és mégis viszonylag közepesen futtathatók rajta a játékok, az ár érték áranya sem rossz, akit nem érdekel nem muszáj olvasgatni de ez a topik arról szól.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#780) echterion válasza Mian (#778) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem vagy fárasztó, ezt senki sem mondta. Csak 3-4 hónapra előre senki sem lát közülünk. ;)

**********

(#782) Mian válasza echterion (#780) üzenetére


Mian
aktív tag

Ebben igazatok van egyébként, főleg informatikában nehéz előre látni ennyi időt. :)
Csak most ötlött fel bennem egy új konfig gondolata, aztán egy kicsit elmerültem egy két témában, meg kicsit előre gondolkoztam, de lehet feleslegesen. Igazából ha eladnám a mostani gépemet már most meg lenne a keret, de most még direkt nem akarok gépet rakatni, mert az árak nagyon rosszak. :S Sőt tavasszal ha összejön az új gép, a vinyót akkor is megtartom valószínüleg, mert a vinyók lehet még akkor is nagyon drágák lesznek. (sőt egyre biztosabb :S)

[ Szerkesztve ]

(#783) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Most vettem egy A4-3400-as APU-t, és gondoltam megnézem, hogy mit bír. Ugye jól gondolom, hogy a felfele történő szorzóállítás nemigazán működik? Mert én már 4,7 GHz-nél tartok vele, ezt ki is írja pl. a Conky, viszont 1,15 Volton is stabil. Ez így azért elég hihetetlennek tűnik, viszont szép eredmény 2,7 GHz-hez is. De most akkor mennyin megy vajon?

<-ƘƘ->

(#784) antikomcsi válasza Kendek (#783) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

És mit mond rá egy 1.58.7-es CPU-Z?

Totálisan kizártnak tartom a 4,7GHz-et. ;)

(#785) Kendek válasza antikomcsi (#784) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Őszintén szólva most nincs Windowsom, de Ubuntu alatt elindítva 4689.8 MHz-et mutat. Ez nem tűnik olyan nagyon megbízható adatnak, mert pl. a szorzó értékét nem mutatja.

<-ƘƘ->

(#786) VaniliásRönk válasza Kendek (#785) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

BIOS bug, nem lehet emelni a szorzojukat.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#787) atti_2010 válasza Kendek (#785) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nézd meg a Biosban, kell mutassa.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#788) echterion válasza Kendek (#785) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez egy ismert bios bug. Próbáld ki egy tesztprogival alapórajelen és az emelt szorzóval. Nem fogsz teljesítménynövekedést látni.

**********

(#789) Kendek válasza echterion (#788) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen-igen, leteszteltem, valóban nem jelentkezett teljesítménynövekedés. Viszont bugos kicsit a 16-szoros szorzó is, mert 2,4 GHz-et mutat rá, de ott meg van eléggé jól látható teljesítménycsökkenés.

<-ƘƘ->

(#790) VaniliásRönk válasza Kendek (#789) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nana, lefele lehet allitani, 16x100-on meg nem tul acelos. Ha tuningolni akarsz, akkor a HC-t kell emelned. Viszont nem tudom Ubuntuval lehet-e, mert AHCI modban 107MHz-nel bedobja a torolkozot a SATA-vezerlo. Ha a BIOS-ban IDE modba allitod, akkor elmehet 130-140-ig, viszont regebben a Linux kernel volt olyan "okos", hogy keresztbe le****ta a BIOS beallitasait, es mindenaron AHCI modban akarta kezelni a lemez alrendszert. (az nVidia SATA vezerloi is eleg bugosak voltak, en azzal szivtam anno)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#791) Kendek válasza VaniliásRönk (#790) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mivel nem lehet lefixálni a PCI Express vezérlő órajelét és együtt emelkedik a Host Clockkal, ezért én semmiképpen sem gondoltam arra, hogy azt növeljem. Az AHCI módot pedig végképp nem hagynám el, szükségem van rá a TRIM utasítások elküldéséhez (SSD).
Amúgy pedig abszolúte nem is akarom ám tuningolni, egy Brazos (E-350) lapot cseréltem le vele. Megelégedve tapasztaltam, hogy alapesetben egyáltalán nem fogyaszt többet az új lap és APU (persze 500-as táppal) mint az, plusz alulfeszeléssel (1.4125 V helyett 1.15) is több mint 15 wattot lehet spórolni. Nekem ez így már teljesen megfelel, hisz nagyobb a CPU teljesítménye, nagyobb a GPU-é (azt engedte húzni vagy kétszeresére), és persze a memória sávszélessége is jócskán nőtt (1333/64 vs. 1866/128). Még az NB órajelét is engedte jócskán alulfeszelve maxra húzni (900MHz/0,9V). :)

<-ƘƘ->

(#792) Oliverda


Oliverda
félisten

Én AHCI módban magasabb ref. órajelet értem el, de ehhez előbb fel kellett rakni az AMD AHCI drivert.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#793) VaniliásRönk válasza Oliverda (#792) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Csak azt ne mondd, hogy az F1A75-V Pro-val, mert akkor harakiri lesz. :D

#791 Kendek: A BIOS-odban a HC melle oda van irva a PCI-E orajele is, de nem emeli a kettot egyutt, csak a HC-t. (de javitson ki akinek ilyen lapja van, ha tevedek) A VGA orajele megint suletlenseg, mert azt is csak a HC emelesevel lehet modositani.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#794) Orlin


Orlin
addikt

Ha volt már sorry :)

Kipróbáltuk: AMD A6-3650 és A8-3850 APU - frissített teszt!

[link]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#795) Kendek válasza VaniliásRönk (#793) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na most újra megnéztem, tényleg nem emeli a IGP órajelét sem. Múltkor még nem indult el a gép mikor magasabbra húztam, most pedig állíthattam akárhogyan, tehát valami más miatt volt. Azért jó érzés, hogy ott van ez a funkció az UEFI Setupban. :DDD
Úgy szerepel ott nálam, hogy APU/PCIE Frequency, eszerint egyszerre állítja őket. Na most igazából engem nem foglalkoztat, hogy ez valóban így van-e, nem akarom elállítani ezt. Már 110 MHz-nél úgy csinál, hogy egy meleg újraindításkor (Ctrl+Alt+Del) is teljesen kikapcsol a gép, majd újra be. Ez nekem nem kell, akkor inkább nem húzok semmit, csak a RAM-ot, meg alulfeszelek. :)

<-ƘƘ->

(#796) Oliverda válasza VaniliásRönk (#793) üzenetére


Oliverda
félisten

Arra már nem emlékszem, de a Sapphire és MSI lapjaihoz biztosan kellett a driver a jobb eredményekhez.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#797) VaniliásRönk válasza Oliverda (#796) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nalam kb. masodik ujrainditasnal ment fel a teljes drivercsomag az alaplaphoz (AMD ref. AHCI driverrel egyetemben), megis vege volt a lapnak 107MHz-nel mint a botnak. Vajon a chipset eseteben is gyartastechnologiai problemak vannak vagy siman a elkarmoltak a chipdesign-t? Fura lenne, mert gondolom a TSMC 40nm-es gyartosoran keszul, nem a GF-fele 32nm-es SOI-n, meg egyebkent sincs semmi extra nincs benne.

#795 Kendek: Ha rosszalkodik valoszinuleg emelni kene a feszultsegeket. Nagyjabol mindent. De ha nem akarsz tuningolni akkor mindegy.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#798) Oliverda válasza VaniliásRönk (#797) üzenetére


Oliverda
félisten

Biztos felrakta a drivert? Megnézted az eszközkezelőben?

A chipset 65nm-en készül amúgy.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#799) Kendek válasza VaniliásRönk (#797) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem emelgetek én feszt, nekem az a legfontosabb, hogy minél kevesebbet fogyasszon a gép. Amúgy képzeljétek, elég nagy meglepetés ért. Ubuntu alatt a GPU nyílt meghajtójával kb. ugyanolyan nyugalmi helyzeti fogyasztást produkált az új lap és APU, mint azelőtt az E-350-es (Brazos). Ezt betudtam annak, hogy 500-as tápot használok, gondoltam a kisebb teljesítményleadásnak rosszabb a hatásfoka. De felraktam most az fglrx-et, mármint az AMD-féle zárt meghajtót, és csodák csodájára 5-6-7 wattal kevesebbet mutat a fogyasztásmérő. Ez amúgy rendben van, mert csak ezzel van rendes órajelszabályzás is meg az esetleges egyéb energiagazdálkodási funkciók is csak ezzel mennek. A HD 6310-nél viszont már ez nem jelentett szinte semmit, gondolom amiért amúgy sem volt egy teljesítménybajnok.
Tehát gyakorlatilag az jött ki, hogy nyugalmi helyzetben az új A4-3400-as APU-val kevesebbet fogyaszt a gép, mint E-350-el. :Y

<-ƘƘ->

(#800) VaniliásRönk válasza Oliverda (#798) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Egeszen biztosan, a WHQL AHCI csomagot raktam fel Custom modban, nem volt hibauzenet a telepites vegen es az Eszkozkezeloben is AMD "akarmi" volt, nem Standard/Generic. Konkretan az alairast nem ellenoriztem, ennyire nem voltam paranoid es bizalmatlan a Windows-zal szemben. Lehet kellett volna. :D

#799 Kendek: En azert adtam feszt neki gazdagon, es igy sem hajlando "futeni" a gep. A korabbi konfigjaim mind megemeltek a szoba homersekletet 2-3 fokkal alapon is, ez tuningolva sem. (pedig sokszor bekapcsolva hagyom napokra es folyamatosan megy rajta a SETI@Home)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.