Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) VaniliásRönk válasza antikomcsi (#198) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Kimondottan ruhellem az Intelt, megsem tunok fel minden Inteles topikban trollkodni, te viszont ezt teszed, ideje volna befejezni.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#202) antikomcsi válasza VaniliásRönk (#201) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ki vagy Te, hogy bárkit is fasiszta jelzővel illess? Ha rám érted azt kikérem magamnak.

Én is mondhatnék Rád sok mindent, mégsem teszem.

Amúgy foglalatokról és azok élettartamáról volt szó, és FM1-be nem kapható x4 CPU csak APU. Erről van szó, hogy jelenleg erős CPU nem kapható FM1-be, talán később lesz, de jelenleg nincs.

A fasisztázásért elvárok egy elnézéskérést, ha rám érted, a "trollkodáson" pedig gondolkodj el.

Az a troll aki objektíven nézi a dolgokat, és nem magasztalja kedvenc gyártója minden termékét minden téren, vagy az akinek nem tetszik a másik véleménye, és rögtön troll-t kiált?

(#203) VaniliásRönk válasza antikomcsi (#202) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Gunyolodtak mar az en nickemen is, ez sem volt semmi egyeb. Az idezojel jelenteset gondolom ismered, de ha nem szivesen elmagyarazom. Egyebkent meg kikerheted magadnak, en is ki szoktam fejezni a nemtetszesemet, de senkit sem hat meg. Kerdezd csak meg pl. fLeSs-t a temaban. :D ("VaniliasTusko" stb.)

Egesz nyugodtan mondhatsz amit akarsz, maximum ha elveted a sujkot majd kimoderalnak.

Konkreten azt irtad, hogy nem kaphato bele epkezlab CPU, ami suletlenseg. Egy A8 gyakorlatilag egy Athlon II X4, de a nagyobb L2 miatt bizonyos esetekben beeri a Phenom II X4-et is. Ha neked ennel tobbre van szukseged e-penisznovelesre vagy munkara, az a te maganugyed, minden masra boven eleg, jatekra is.

Nem varnek tul sokaig a bocsanatkeresre, a vegen meg elunod.

Vinnyogsz ha kell, ha nem, igy az AMD, ugy az AMD. Nyilvan nem a Maltai Szeretetszolgalat ok sem, de legalabb addig ne koss allandoan belejuk, amig ok a kevesbe ellenszenves alternativa. Annyi tokejuk nekik is lenne, hogy egy-ket zsebet megtomjenek.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#204) Oliverda


Oliverda
félisten

Nyugi van gyerekek! ;)

Amúgy annyit mondhatok, hogy CPU szinten az A8 egy átlagfelhasználó igényeit bőven kielégíti.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#205) VaniliásRönk válasza Oliverda (#204) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

En teljesen nyugodt vagyok. :))

CPU szinten szerintem egyertelmu, hogy kielegito, de az IGP az kimondottan baba. Source motoros jatekok FullHD-ban siman mennek.

Viszont akcio ide vagy oda, egyre jobban banom, hogy ezt az ANUS lapot vettem meg, a BIOS (EFI) katasztrofa. Mintha szandekosan pakoltak volna tele bugokkal... :(((

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#206) katsi válasza Oliverda (#204) üzenetére


katsi
tag

Szia!

Én főleg az Elder Scrolls IV: Oblivionra használnám 1024x768-as felbontásban, maximumra állított grafikai részletességgel és ezzel a textúra csomaggal. Before-after képek a linkben.
Szerinted, szerintetek az A8-3850 elegendő hozzá, hogy átlagosan kb 45-50 FPS-t érjek el vele?
Azért kérdem, mert ti otthonosabban mozogtok a mai játékok gépigényét illetően és nem tudom, hogy ez egy Crysis2-höz képest mennyire gépigényes alkalmazás.

(#207) korcsi válasza katsi (#206) üzenetére


korcsi
veterán

Valamelyik 3850 tesztben teszteltek Oblivont "old games" címszó alatt. Meg is találtam.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#208) djculture válasza VaniliásRönk (#205) üzenetére


djculture
félisten

Asus mindig ilyen volt,aztán kiadnak egy új verziót ebböl és a tiedhez még hibajavitás se lesz.

[ Szerkesztve ]

(#209) katsi válasza korcsi (#207) üzenetére


katsi
tag

Meggyőztél, kolléga! :R
80 FPS az elég komoly, 1680x1050-ben is 50 környékén mozog High beállításokkal. :Y
Számomra megfelelő platform lesz az A8-3850, néha játszanék csak Crysis 2-t vagy Dragon Age-t.
A választ és a linket is köszönöm!

(#212) VaniliásRönk válasza djculture (#208) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azert teljesen ne vedd el az eletkedvemet. Ha nem jon valami normalis BIOS 1-2 honapon belul, akkor ritualisan elegetem ezt az ipari hulladekot...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#213) Komplikato válasza Tomix24 (#197) üzenetére


Komplikato
veterán

Láttam valahol egy tesztet erről (talán az Anandon?) és az alapján a hybrid crossfire-ban a játékok azon része, ami normálisan támogatja tényleg gyorsabb lett. No persze nem úgy, hogy APU+GPU teljesítménye összeadódott, egy picit kisebb, de egy gyenge videokártyával már elég játszhatóak voltak a tezstelt járékok. De. A játékok "másik felében", ami nem szereti a több GPU-t, ott bizony lassabb lett, mint ha csak a videokártya számolt volna.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#214) vinibali


vinibali
őstag

ezt szerintem inkább privában kéne lekardozni, ez nem vitafórum szerintem...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#215) Tomix24


Tomix24
addikt

Végre Magyar teszt:
[link]

(#216) VaniliásRönk válasza Tomix24 (#215) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Erdemes volt varni ra. :K

Egyebkent Unreal Tournament III is megy max. grafikan FullHD-ban. IGP-tol azert derekas. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#217) Joe.36


Joe.36
addikt

Üdv!

Most tervezek egy új gépet össze rakni, de le vagyok maradva...Én még a 775 tartok :)

Érdemes nekem AMD Phenom II A6 X4 3650 dobozos Socket FM1 rendszert össze raknom.

Mit nyerek vele ?

Ebbe bele tehetem a régi kártyámat ? GTX 280 XT Persze azt is tervezem lecserélni...

Előre is köszönöm...

Joe

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#218) Oliverda válasza Joe.36 (#217) üzenetére


Oliverda
félisten

olvasgass

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#219) Joe.36 válasza Oliverda (#218) üzenetére


Joe.36
addikt

Nagyon köszönöm :R

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#220) Oliverda válasza Joe.36 (#219) üzenetére


Oliverda
félisten

Amúgy annyit elárulok, hogy ezt nem igazán neked szánták szerintem. Talán majd inkább a Bulldozert.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#221) Joe.36 válasza Oliverda (#220) üzenetére


Joe.36
addikt

Arra nem lesz pénzem, és úgyis lesz benne idővel rendes kártya is....

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#222) Oliverda válasza Joe.36 (#221) üzenetére


Oliverda
félisten

Még azt sem lehet tudni, hogy pontosan mennyibe fog kerülni. :)

Amúgy abból is lesznek olcsóbb verziók, 4-6 maggal.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#223) Joe.36 válasza Oliverda (#222) üzenetére


Joe.36
addikt

Igen de most adom el a lapomat, procimat és most tudok váltani, és kb erre van keret.

AMD Phenom 2 X4 3650. 26470.-

ASUS sFM1 Vision F1A75-M. 23730.-

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#224) Oliverda válasza Joe.36 (#223) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor inkább vegyél valami AM3+ alaplapot (pl.: [link] vagy [link]) meg bele egy Phenom II X4 955-öt, aztán később tudod cserélni a procit Bulldozerre ha akarod. Az A8 és az A6 csak akkor éri meg ha kihasználod a GPU-t is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#225) Joe.36 válasza Oliverda (#224) üzenetére


Joe.36
addikt

Pont ez a lényege, hogy kihasználnám. És legalább nem kellene videó kártyát venni egyenlőre.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#226) Joe.36


Joe.36
addikt

Szóval nekem most a lényeg a kis fogyasztás, a régi konfigom csinált nagy villanyszámlát.
Munka, Netezés, Film nézés, World Of Tanks :D

Később raknák bele nagyobb kártyát talán, akkor ezt nem ajánlod ?

Ja 1600 DDR3 ramom van, jó ebbe ?

Régi konfig, most adnám el, amíg még ér valamit. ( És maradna egy kis kp-m is )
4.2 GHZ E8500 WOLF, ASUS STRIKER II EXTREME, 4 GB DDR3 1750 MHZ, XFX GTX 280 XT /

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#227) vinibali válasza Joe.36 (#226) üzenetére


vinibali
őstag

a kártya nem baj, építhetsz akár HybridCrossFire-t is, dupla teljesíménnyel. tényleg csak akkor lenne ez jó neked, ha az általad írtakra használnád de én akkor eldobnám azt az nVidiát jó messzire :) a játékról meg keresgess infókat hogy futhat el a llanoval. ha egy 6550 körüli diszkrét karival elfutkos neked megfelelő grafikán szerintem belevághatsz! a ramok természetesen jók bele, főleg ha ASRockban gondolkozol az megeszik mindenféle RAMot:) ha a régi konfigot csak a fogyasztás miatt akarod eldobni, akkor nem lesz gond a teljesítményük is közel azonos!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#228) Joe.36 válasza vinibali (#227) üzenetére


Joe.36
addikt

Köszönöm a választ :R

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#229) Joe.36 válasza Joe.36 (#228) üzenetére


Joe.36
addikt

Ebbe később ATI HD 5830 EXTREME kártyát tervezek venni, jó választás az bele?

Számít majd valamit az hogy nem CPU hanem APU van benne ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#230) Kotomicuki válasza Joe.36 (#229) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

A pálya széléről, kibicként:

A HD 5830, szerintem, legfeljebb az ára alapján lehet jó alternatíva, ha fontos a fogyasztás/teljesítmény mutató is - ezért (is) váltanál, nemde - , akkor már a nem ajánlott kategória.

Ahogy Oliverda is írta már előbb:
Ha fontos az A8-3580-ben lévő GPU-nál nagyobb teljesítményű VGA, akkor nem a Llano ajánlott számodra.
Ha megelégszel az APU grafikus teljesítményével, esetleg a HD 6670 személyében megduplázva azt (a #213-s hozzászólásban foglaltakat is ideértve), akkor a Llano és mellé egy HD 6670-s lesz a jó számodra.
"Az A8 és az A6 csak akkor éri meg ha kihasználod a GPU-t is." (by Oliverda)

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#231) Joe.36 válasza Kotomicuki (#230) üzenetére


Joe.36
addikt

Köszönöm :R

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#232) Joe.36


Joe.36
addikt

Köszönöm mindenkinek a tanácsot. :R Oliverda ajánlása mellett döntöttem !

Akkor inkább vegyél valami AM3+ alaplapot (pl.: [link] vagy [link]) meg bele egy Phenom II X4 955-öt, aztán később tudod cserélni a procit Bulldozerre ha akarod.

Úgy érzem a tesztek alapján hogy APU 3650 ereje kevés lenne nekem.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#233) vinibali


vinibali
őstag

nagyon csend van a topikban, nem hiszem hogy még senki sem vett egy jó kis Llanot :N

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#234) korcsi


korcsi
veterán

A témában mostanában minden infó ide megy.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#235) vinibali válasza korcsi (#234) üzenetére


vinibali
őstag

láttam, hogy nagy erőkkel nőnek a hozzászólások, de nem gondoltam volna hogy ez kipusztul :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#236) korcsi válasza vinibali (#235) üzenetére


korcsi
veterán

Majd lecseng, és ez lesz a főáramlat.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#237) BangoSkank


BangoSkank
tag

A6-3410MX overclock/undervolt: [link]
Úgy látszik mobil verzióknál nem rögzített a szorzó. 3410MX-ből gyakorlatilag csinált egy 3530MX-et a csávó. :) (csak a GPU gyengébb kicsit 400-->320SP)
Igaz, ehhez alulfeszelni kell a procit, nehogy megsüljön...

[ Szerkesztve ]

(#238) vinibali válasza BangoSkank (#237) üzenetére


vinibali
őstag

megnéztem, elég komolyan megcsinálta a srác. 800Mhz 0,7Volton elég meleghideg:) az athlon II-k is nagyon jól alulfeszelhetőek, a szorzózár elhagyása nem újdonság, mivel pl: a notebookok biosza alapból nem szokott ilyen funkciókat felkínálni. viszont nagyon meglepő, hogy a K10STAT így elboldogult vele, mert mintha az emlékeimben az lenne, hogy CPU azonos feszen meg a GPU is :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#239) VaniliásRönk válasza vinibali (#238) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A magok es az IMC/NB/IGP kulon feszultseget kap.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#240) vinibali válasza VaniliásRönk (#239) üzenetére


vinibali
őstag

az IMC/NB és magok közöttit tudtam :) bár lehet összekevertem a minden egységes feszt kap és a minden külön feszt kap "értékeket":D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#241) BangoSkank válasza vinibali (#238) üzenetére


BangoSkank
tag

Igen, ez engem is meglepett. Llanokból pont a mobil phenomok konfigurálhatóságát hiányoltam, de ezt is összehozták k10stattal. Már csak az iGPU alulfeszelését kéne megoldani valamilyen programmal, és tökéletes lenne :)
Kíváncsi lennék, hogy a gyári megoldás az egyes magoknak is külön feszt ad-e :F

[ Szerkesztve ]

(#242) S-eye válasza BangoSkank (#237) üzenetére


S-eye
senior tag

Viszont,ha jól tudom,csak a 11.6-os driverrel működik az overclock :( újabbal nem.

(#243) vinibali válasza BangoSkank (#241) üzenetére


vinibali
őstag

mintha Abu azt mondta, volna, hogy hiába SOI GPU 1-1,1volt alatt nem szimptaizál a feszkókkal:)
csak akkor adhatna külön feszt, ha turbo core megy. és mivel a k10stat csak a különböző powerstate-ek szorzóját és feszültségét adja meg, amit a proci tőle olvas ki, így valószínűleg igen. annyira nem tudom én phenomtweakert használok :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#244) BangoSkank válasza S-eye (#242) üzenetére


BangoSkank
tag

Hogyhogy, letiltották driverben a magasabb szorzókat?
Mondjuk már az is elég, ha a turbo órajelekig fel lehet tolni a procit, a Turbo Core egyes tesztek szerint nem elég "agresszív", jól jön egy kis szoftveres segítség.

(#245) vinibali válasza BangoSkank (#244) üzenetére


vinibali
őstag

én emlékszem valami olyan hírre is, hogy az alaplapoknak és a prociknak a szorózárja is "elbeszélt" egymás mellett. de hát, igen nyilván így oldották meg :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#246) S-eye válasza BangoSkank (#244) üzenetére


S-eye
senior tag

Azt nem tudom,én igy olvastam a [notebookreview fórumában]
sajnos nem tudom melyik lapon.Egyik srác 3530mx órajelét emelte 2,6 GHz-re[dv6z-QE User Review (A8-3530mx/6755G2) with Undervolting and Overclocking Results]

(#247) MZperX75


MZperX75
addikt

Vett valaki már magának Ilano-t?
Én venni szeretnék egy E-3850 cpu+alaplap+4giga ramot.
Most van Phenom2-945@3.2Ghz+lapAM2++2Gram+HD5670-512-.Vajon mennyit ér,hiába jó volt MA-G790Ds4-es alaplap .
Kalkulálok rendesen,mikorra térülne meg a különbözet.
6000-7000Ram 4Giga set
Lap 15.000körül van már.(nagykerár)
Cpu:30.000ft körül már jönne.E-3850
Tápom :chieftec450W
Most a Fogyasztás Idle:105-7W(konektornál,Win7proff.)
Terhelt max:182W ez sok vagy kevés,mennyivel fogyasztana Liano kevesebbet?
De lehet csak,a kiváncsiság hajt,hogy kiprószáljam.
És lemérjem mikorra térülne ez meg nekem.
Nagyor ritkán játszom,eladtam 4870-es karit is csak zabállt a gépben.
Vagy marad a kivárás,most talán még kapnék érte valami lóvét a cucokért.
Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#248) VaniliásRönk válasza MZperX75 (#247) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Miert akarsz egy ilyen konfigot lecserelni? Az alacsonyabb fogyasztas a Llano egyetlen elonye vele szemben. Az sem tobb 50-60W-nal, ennyivel nehez vagyonokat megsporolni.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#249) vinibali válasza VaniliásRönk (#248) üzenetére


vinibali
őstag

ahogy olvastam ő pont ezért venné :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#250) VaniliásRönk válasza vinibali (#249) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Amit nyer a reven azt elbukja a vamon. A konfigcserere rafizeteses lesz. Ha pusztan fogyasztascsokkentes a cel, akkor szepen alul kell feszelni a CPU-t meg a GPU-t, es mar helyben is vagy.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.