Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Tomix24 válasza gyiku (#450) üzenetére


Tomix24
addikt

Ja hogy szakít.. :DDD Azt hittem rossz értelemben írod. :R

(#452) Gemein


Gemein
csendes tag

Most veszek hosszú idő után újra asztali gépet.
Gép: Asrock a75m-hvs + AMD A8 3850 + Corsair 8gb 1866 vengeance dualkit
Játszani akarok vele - egy mértékig - de húzni még egyenlőre nem hiszem... később talán :)
Érdemes hozzá venni valami komolyabb hűtőt vagy elég az amit a procihoz adnak?
Ha igen, valami tipp hogy milyet?

(#453) VaniliásRönk válasza Gemein (#452) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha nem akarsz komolyan tuningolni, akkor eleg a gyari is, eleg jo energiagazdalkodasuk van.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#454) korcsi válasza VaniliásRönk (#453) üzenetére


korcsi
veterán

Halli!

Lenne egy kérdésem, kérésem.

Az érdekelne, hogy a Call of duty 2 "multiplayeres" beállításokkal, hogyan muzsikálna egy A8-3850-en.

Amennyiben tudnál segíteni ebben, minden segítséget megadnék a teszthez.

Ha benne vagy, küldj egy privátot légyszíves.

Előre is köszi!

Üdv.: Korcsi

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#455) Oliverda válasza korcsi (#454) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem azt röhögve elviszi még Full HD-ban is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#456) korcsi válasza Oliverda (#455) üzenetére


korcsi
veterán

Sok-sok fps kell ám a jó frag-eléshez!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#457) VaniliásRönk válasza korcsi (#454) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Sajnos a CoD 2 nincs meg, es ahogy latom mp demo sincs. Ha nem megy csilliosok fps-sel max. grafikan, akkor legfeljebb lebutitod egy kicsit.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#458) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok,
tervezem egy A8 3850 es apu vetelet viszont nagy dilemmaba vagyok. A gep atlagos felhasznalasra lenne veve egy kis jatek de tobbsegere netezes hd videok nezese stb. Szoval a problema az hogy nem tudom epdonteni pontosan milyen ramot vegyek. A gepet min 3 evre tervezem venni igy szoba jon a 8 gb ram ket db 4 gb os modulbol kirakva, itt ugye dual channel elony gpu nak jatekokra nagy hasznara lenne es jovore nezve, ugye lehet jol jonne az a 8 giga ram(ismerosom azt mondja 4giganal tobb teljesen feles szoval ez is kerdes). Vagy masik lehetoseg ket darab 2gb os modul (1866 mhz) dual channel megmarad es frekvencia miatt gyorsabb is lenne viszont tovabb boviteni nem lehetne mert a kinezet alaplapon csak ket memoria foglalatnak van helye. Vagy pedig 1db 4gb os 1866os ram igy odaveszne a dual channel ( bar nem tudom mennyit gyorsitana)viszont jvoben ki lehetne boviteni. A keret a ramokra mindenkeppen 14 k alatt kene lennie.Ezen a dilemman agyalok mar 2 hete es nem igazan tudok donteni. segitsegeteket elore is koszonom.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#459) gyiku válasza korcsi (#456) üzenetére


gyiku
nagyúr

a 250 sztem meglesz.

hüllő

(#460) VaniliásRönk válasza Pocok256 (#458) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Memoriat nem "bovitesz", hanem cserelsz, mert nem akarod szivatni magadat. Veszel 2x2GB RAM-ot, ha 1-2 ev mulva keves lesz, kukazod es pakolsz bele 2x4GB-ot.

#459 gyiku: A Q3 engine meg a hagyateka igazan kipusztulhatna mar, 250 fps...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#461) szacsee


szacsee
nagyúr

Urak ezt ide is belinkelem, de ezt én látom csak így, vagy van értelme is annak amit írtam?
Oliverda a véleményedre kíváncsi lennék?
1-2 gépet fogok összerakni és tinédzser korosztály lévén játszanának is vele.

(#462) gyiku válasza VaniliásRönk (#460) üzenetére


gyiku
nagyúr

bizony, de cod2, cod4 az ilyen.

hüllő

(#463) Pocok256 válasza VaniliásRönk (#460) üzenetére


Pocok256
veterán

koszi a valaszt. meg egy kerdesem lenne a 2x2gb nem okoz idegesito lassulast wib 7 alatt taskolasnal jatekoknal ?
Masik kerdesem az kenne ha pl veszek egy 1600 as ramot es azt pl felhuzom 1866 ra attol meg az apu energia takarekos funkcioi ugyanugy uzemelnek.na meg lehetseges e ugy huzni az aput hogy attol ugyanugy vissza skalazza magat ha nem hasznaljuk.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#464) VaniliásRönk válasza Pocok256 (#463) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Swapolasra gondolsz? Konkretan mit szeretnel csinalni, amiben ez problemas lehet?
Mivel az 1866MHz tamogatott orajel, siman beallitod a BIOS-ban es adsz plusz feszt a memorianak ha kell neki nemi meggyozes. Ez max. a memoria fogyasztasat befolyasolja, de ez minimalis. En 25%-kal megemeltem az alaporajelet, igy minden huzva van, megis mukodik az osszes energeiagazdalkodasi funkcio.
Egyebkent meg el kell dontened, hogy mi a fontosabb, ha a tuning, akkor nem kell gorcsolni egy kis plusz fogyasztason, ha a fogyasztas, akkor meg csak nagyon modjaval tuningolsz, vagy meg inkabb tuning helyett alulfeszeled a rendszert alaporajelen.

#462 gyiku: Remelem az id Tech 5-ben nem lesz bunnyjump es tarsai, vagy ha igen akkor ugyanolyan nepszeru lesz, mint az id Tech 4... :DDD

#461 szacsee: fLeSs anno szemrebbenes nelkul tesztelt EESF AMD procit nForce 590 Ultra-s alaplapban, csak a chipset bezabalt vagy 30-40W-ot (tobbet mint a CPU!), ehhez kepest az a +4 fazis semmi. Ha jol gondolom egyebkent is lekapcsolgatja a felesleges fazisokat a Digi+ VRM, vagy tevedek?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#465) korcsi válasza VaniliásRönk (#464) üzenetére


korcsi
veterán

Privát üzenet ment!

Véleményem szerint a sok fázisú táp nem eszik többet mint a kevés.
Annak a néhány tranzisztornak nem lehet olyan nagy szivárgási árama, az állapotváltások száma meg megegyezik.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#466) atti_2010 válasza korcsi (#465) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A sok fázisú táp többet eszik kb 20W vagy akár többel is, aki az IDLE fogyasztásra figyel annak bizony sok.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#467) Abu85 válasza VaniliásRönk (#464) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az ID Tech 5-öt eleve nem lehet majd licencelni. A ZeniMax média kizárólagos tulajdona a motor. Ezért vették meg az ID-t.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#468) korcsi válasza atti_2010 (#466) üzenetére


korcsi
veterán

Tehát szerinted egy azonos felszereltségű lap más tápáramkörrel többet eszik?
Szerintem nem, esetleg a lapok általános felszereltsége (nagyobb táp, több kiegészítő a lapon) ami dob a fogyasztáson.
A 20W meg eleve rengeteg, körülbelül: 200W teljesítményt leadva 90%-os hatásfokkal számolva fogyaszt a VRM 20W-ot.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#469) atti_2010 válasza korcsi (#468) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nekem volt egy MSI lapom, ha kikapcsoltam azt a funkciót ami a nem használatos FET-eket lekapcsolja 20W fogyasztott többet a cucc.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#470) Pocok256 válasza VaniliásRönk (#464) üzenetére


Pocok256
veterán

Köszi a választ újra.
Igazából arra gondoltam, hogy játszok meg közben böngészek és ugye ott tabolni kell csak benne van a memóriába a játék, de ha épp meg kell néznem valamit neten akkor csak nem jó várni míg swappal vacakol a vinyo.
Úgy ahogy eldöntöttem veszek egy 2*2 gb os memoriát meg ezt a lapot és így utólag ha kell tudom még bővíteni is a memóriát :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#471) korcsi válasza atti_2010 (#469) üzenetére


korcsi
veterán

Az én gigámon is van ilyen, bekapcsolva nem is prime stabil. Valószínűleg feszültséget is csökkent.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#472) atti_2010 válasza korcsi (#471) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A Giga lapomon nekem is csak kemény 3 W lehetett vele spórolni, az gagyi volt.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#473) VaniliásRönk válasza Pocok256 (#470) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

:D Ilyet 8GB memoriaval sem fogsz tudni kenyelmesen megcsinalni a legtobb jatekkal, meg akkor sem, ha letiltod a lapozofajlt. Vagy netezel, vagy jatszol.
Megegyszer mondom, plusz modulok bepakolasan ne agyalj, mert jo esellyel nem fognak kulonbozo memoriak egyutt menni, aztan akkor kezdheted vakarni a tarkodat.
Ha tuningolni akarsz, celszeru olyan alaplapot venni, aminel a gyarto megoldotta, hogy az AHCI 107MHz-es alaporajel felett is mukodjon. Az ECS-rol nem tudom, hogy adott-e ki ilyen BIOS-t. Az ANUS garantaltan nem.

#467 Abu85: Ez oromteli, bar gondolom ettol meg egyeb ZeniMax cimekben feltunhet.

#465 korcsi: En sem hiszem, hogy a fazisok szamatol nagyban fuggene, inkabb az egesz taparamkor kialakitasatol. Az ANUS lapok tradicionalisan alacsony hatesfokuak, nem tudom ez mennyit valtozott mostansag.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#474) Pocok256 válasza VaniliásRönk (#473) üzenetére


Pocok256
veterán

Köszi az infot ennek majd még utána nézek :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#475) gyiku


gyiku
nagyúr

A75M-ITX-en 2 monitor, dsub+hdmi-dvi, viszont a dsubos kepe nem eles, homalyos. felhuztam az a3400-et 2700rol 3000mhz-re, elotte nem volt rossz a kep. :F

hüllő

(#476) VaniliásRönk válasza gyiku (#475) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az ANUS szerint ha tuningolsz nem celszeru hasznalni az analog kimenetet... most mar tudjuk miert.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#477) gyiku válasza VaniliásRönk (#476) üzenetére


gyiku
nagyúr

de ez fasrock. illetve ccc-ben csak hdtv-kent engedi betenni az 1920x1080at a masodik kijelzon, basickent nem.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#478) gyiku válasza gyiku (#477) üzenetére


gyiku
nagyúr

alaporajelen jo a dsub.

hüllő

(#479) Pocok256


Pocok256
veterán

Vannak ám itt nevek :D Fas*rock Ánusz :D Mi lesz még itt :D:D:D:D:D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#480) Pocok256 válasza VaniliásRönk (#473) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha jól láttam az ECS alaplapon ezt 116 ig lehet állítani. (persze lehet hogy benéztem :D )
De 2 hét múlva meglesz a cucc és kiderül.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#481) VaniliásRönk válasza gyiku (#477) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

En akkor is a SEGKo-re eskuszok, es tovabbra is banom az ANUS-om megvetelet. :D Ez meg inkabb valami Catalyst nyug lehet, de ha meg lehet kerulni akkor kit erdekel? Probaltad lekapcsolgatni a felesleges alaplapi kacatokat?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#482) Oliverda válasza gyiku (#478) üzenetére


Oliverda
félisten

A spread spectrum be van kapcsolva?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#483) gyiku válasza VaniliásRönk (#481) üzenetére


gyiku
nagyúr

segko az mi? :DDD
nem buzeraltam, csak ramot toltam 1600 cl9re. majd ma korulnezek, meg oli tippjet es kiprobalom. talaltam hozza uj biost is, az is felmegy.
amugy hogyan keruljem meg? kell a 2 display.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#484) gyiku válasza Oliverda (#482) üzenetére


gyiku
nagyúr

auton volt, es az uj biossal sem jobb. 136 mhz-ig lehet allitani a pci frekit. 27x110en 2999 mhz 1760as rammal, nekem eleg is lenne, csak dsub-on olvashatatlan a screen.

hüllő

(#485) gyiku válasza gyiku (#484) üzenetére


gyiku
nagyúr

105 mhz-el dsubon max 1600x1200 a felbontas, alapbol 640x480-ra allt :D

hüllő

(#486) Hanok


Hanok
senior tag

Nem nagyon találtam információt arról hogy egy 3600 vagy 3650 mennyire boldogul el egy 4k-s videó-val? Esetleg valakinek lenne naprakész infója erről?

(#487) VaniliásRönk válasza Hanok (#486) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha 4 kilot nyom akkor az valami nagyon oreg VHS lehet, szerintem ne rakd ra a procira, elgorbulnenek a labai... :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#488) Oliverda válasza Hanok (#486) üzenetére


Oliverda
félisten

4k-s?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#489) Hanok válasza Oliverda (#488) üzenetére


Hanok
senior tag

Original felbontáson, de ez csak egy péda...Itt meg egy kis info róla ha guglizol..

Szerk: VaniliásRönk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#490) VaniliásRönk válasza Hanok (#489) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez a Youtube video kb. 50%-ra terheli a CPU-t (az original 4k gondolom), de szerintem egy rendes GPU-gyorsitott lejatszoval 10% alatt lenne ez is.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#491) Hanok válasza VaniliásRönk (#490) üzenetére


Hanok
senior tag

Nekem az X4-et olyan 60-70% között terheli 4 magon, természetesen Én is arra lennék kíváncsi hogy egy GPU gyorsított környezetben hogy viselkedne egy 3600-3650-el. Nem nekem kell az információ de a cél egy HTPC lenne amihez sokág nem kell nyúlni, viszont Én azt a 10%-ot nagyon keveselném..Bár terhelést kézzel foghatóan nem látok a VGA-n viszont elég rendesen melegszik a 1080p-hez képest...

(#492) VaniliásRönk válasza Hanok (#491) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Pedig 1080p mellett 10% a terheles. Tudsz linket valami 4k-s mkv-hez?

#488 Oliverda: Na jah, aranynak eleg gagyi... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#493) Hanok válasza VaniliásRönk (#492) üzenetére


Hanok
senior tag

Ezen még dolgozom...Amire Én gondoltam hogy egy ilyen videónál nem tudom elképzelni a 10%-ot, viszont a 1080p-s videó 10%-on elég kecsegtető lehet a történet szempontjából. De gondolom A6 esetében ez máshogy alakul mint mondjuk nálad a 3850-nél, és igazából az Én elképzelésem egy 65W-os példány ami azért gyengébb..

(#494) VaniliásRönk válasza Hanok (#493) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A6 eseteben is ugyanerre szamithatsz, az UVD egyseg teljesen ugyanaz, es a GPU-ja annak is boven erosebb a szuksegesnel.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#495) VaniliásRönk válasza Hanok (#493) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az 11-es Flash Playerrel mar a Youtube video CPU-igenye is ~5%-kal kevesebb.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#496) Tomix24 válasza Hanok (#493) üzenetére


Tomix24
addikt

A különbséget a Llano prociknál a játékokban lehet látni, a leggyengébb és a legerősebb APU között 10-12FPS van játékonként maximum.

[ Szerkesztve ]

(#497) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

komplett Win7 x64 telepítés után az eszközkezelőben egy SM Bus és két USB vezérlő sárga felkiáltójeles...
Mivel tudnám eltüntetni őket?
Szerintem az összes drivert feltettem. :)

(#498) VaniliásRönk válasza zetecR (#497) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ezek valamiert csak a gyari lemezrol telepulnek automatikusan, probalkozz azzal.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#499) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Az ANUS egy honap utan kuldott egy ket honapos BIOS-t (1103), ami ugyanazokat a bugokat tartalmazza, mint a korabbiak. Ezt nevezem customer supportnak. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#500) zetecR válasza VaniliásRönk (#499) üzenetére


zetecR
addikt

1. Mitől lehet, hogy a mobohoz kapott AMD Fusion Utility DVD állandóan kifagy???

2. Az AMD-től honnan lehet letölteni friss, komplett driver packot?
Sehol sem találok, vagy csak béna vagyok? :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.