Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) echterion válasza Tomix24 (#650) üzenetére


echterion
nagyúr

Köcce. :R

**********

(#652) McClane válasza Tomix24 (#647) üzenetére


McClane
aktív tag

Milyen frekvencián volt a cpu és az igp?

(#653) echterion válasza McClane (#652) üzenetére


echterion
nagyúr

Szerintem alapon, mert csak írta volna, ha nem. De majd jön, és megmondja, ha nem így van.

**********

(#654) Tomix24 válasza McClane (#652) üzenetére


Tomix24
addikt

Gyárin. Semmin nem változtattam. Kicsi a tápom, és csak alúl volt feszelve a proci, a fogyasztást nézve változtat ez csak a dolgok állásán, erőben nem változik.
Tudom nemsok FPS, de játszható mértékü még.

[ Szerkesztve ]

(#655) McClane válasza Tomix24 (#654) üzenetére


McClane
aktív tag

Ahhoz képest, hogy alapon van ez nagyon szép eredmény! :K Lehet mégis elgondolkodok egy 3500-ason.
Milyen tápod van, hogy kevés?

(#656) Tomix24
De ezek szerint elegendő. :)

[ Szerkesztve ]

(#656) Tomix24 válasza McClane (#655) üzenetére


Tomix24
addikt

Egy 84w-os, még a Brazos mellé vettem.

(#657) echterion válasza McClane (#655) üzenetére


echterion
nagyúr

A 3500-ason én is gondolkodtam, csak a 3 magtól tartok egy kicsit. Viszont a 21-22ezer körüli ára viszonylag jónak tűnik, annak fényében, hogy ugyanaz a vga van benne, mint a 3650-esben.

**********

(#658) Tomix24 válasza echterion (#657) üzenetére


Tomix24
addikt

Mi a gond a három maggal? Dirt-nél pl 2 maggal is ugyanennyit mértem FPS-ben, mert a Bios-t elflasheltem. 3 vagy 4 mag egykutya..

(#659) zetecR válasza echterion (#649) üzenetére


zetecR
addikt

Ebben a Giga lapban nincs szorzó, bármilyen diszkrét értéket megadhatok.

(#660) echterion válasza Tomix24 (#658) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem tudom igazán megfogalmazni. Talán csak a tudat, hogy 3 magos, nem négy.

**********

(#661) Tomix24 válasza echterion (#660) üzenetére


Tomix24
addikt

:D

(#662) VaniliásRönk válasza echterion (#649) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Lehet, hogy nem szorzo van megadva a BIOS-ban. Persze valojaban egy alaporajel es egy szorzo eredmenye az orajel a GPU-k eseteben is, de ha Windows alatt tuningolsz akkor is kvazi MHz-es lepesekben tudod emelni az orajelet.
Mindenesetre kulon feketepont az ANUS-nak hogy ezt sem birtak megoldani.

Szerk.: Kozben valaszolt, es nem lattam a hsz-t, de hogy hogy nem? :D

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#663) echterion válasza VaniliásRönk (#662) üzenetére


echterion
nagyúr

"Kozben valaszolt, es nem lattam a hsz-t, de hogy hogy nem?"

Egy újabb feketepont az ANUS-nak. ;]

**********

(#664) VaniliásRönk válasza echterion (#663) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ezzel azt akarod mondani, hogy minden rosszert ebben a vilagban ok felelnek?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#665) echterion válasza VaniliásRönk (#664) üzenetére


echterion
nagyúr

Csak egy poén volt, mert sokszor emlegetted őket, mert ratyi a lapjuk. Nekem nincs velük bajom.

**********

(#666) echterion


echterion
nagyúr

Na, megrendeltem az Interstore-ból a leendő procimat: A8 3850-es lesz. 33462 + 2000 Ft posta lesz. Csak az a gond, hogy két hetet mondtak, hogy megjön. Mindegy, kivárom.

**********

(#667) Pocok256 válasza echterion (#666) üzenetére


Pocok256
veterán

Rendesen felment az ara annyiert mar nem biztos hogy megeri : s Emlekszem meg az elejen 28 k ert osztogattak na kb ott van a realis erteke.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#668) Taifa Díaz válasza Pocok256 (#667) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Akkor a forintnak is más volt az értéke az euróhoz képest, az akkoritól egy kicsit jobb arány lenne most jó decemberre, de csak rosszabb lesz :(

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#669) Fooler89 válasza echterion (#666) üzenetére


Fooler89
őstag

33k még nagyon olcsó, 38k körül mozog az A8-nak az ára.
Kíváncsi vagyok neked ennyiért megfog-e érkezni.

(#670) actival63 válasza Taifa Díaz (#668) üzenetére


actival63
aktív tag

Az eurónak nem sok köze van a hardverek magas árához. Már sokan leírták, hogy miért. Nézz utána.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#671) Taifa Díaz válasza actival63 (#670) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ne haragudj, de ugye nem mondod komolyan, hogy a 311 forintos eurónak ehhez semmi köze :F Attól függetlenül, hogy mások mit írtak le.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#672) Tomix24 válasza actival63 (#670) üzenetére


Tomix24
addikt

Pedig de.. Nagykerben dolgozom, importőrök vagyunk. A Deviza hat az árban 99%-ban, meg most az árvíz a három vinyó gyártóra. Ennyi.

(#673) echterion válasza Pocok256 (#667) üzenetére


echterion
nagyúr

Tudom, hogy nem annyira éri így meg, de már vagy két hete filózom, hogy melyiket vegyem, és meguntam, inkább belecsaptam a lecsóba. Mindenképpen ki akartam próbálni a Llano-t. Remélem, megjön. Legalábbis azt írták, áll az ajánlat, két hetes szállítási idővel.
Alaplap hozzá egy ECS A75F-A lesz, Gianni-tól rendelve, 17990-ért.

**********

(#674) azigazimoris válasza Oliverda (#602) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Így van.
Na, ne izélj már. Az a cucc már egy hosszú fejlesztés eredménye :DD
Csak azóta rájöttem, hogy amíg kielégíti a gép az aktuális igényeimet, addig minek költsek rá.
Főleg ilyen sűrű platformváltások között.
Mire eleget fejlesztenék, már nem kapok semmit az adott konfighoz pluszba.

easy...rider (601):
Celeront soha :)

[ Szerkesztve ]

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#675) zetecR válasza zetecR (#644) üzenetére


zetecR
addikt

875MHz-en is szépen megy az IGP. :)

Az APU hőmérsékletét mivel méritek?
A Core Temp 1.0 és a GPU Observer gadget is olyan hülye értékeket ír, amiken semmi köze a valósághoz.
Terhelés nélkül, idleben 13-18 fokokat, ez nyilván marhaság, terhelve, 33-negyvenpárat.
Ez is elég kevés...

[ Szerkesztve ]

(#676) Taifa Díaz válasza zetecR (#675) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Amíg különböző mértékű használat mellett egyforma hőmérsékleti értékeket mutat a magokon, biztos is lehetsz benne, hogy az nem valós érték. Léghűtéssel tartósan szobahőmérséklet alatt :F Az igen hatékony léghűtés lenne ;]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#677) echterion válasza Taifa Díaz (#676) üzenetére


echterion
nagyúr

Egy olyan nekem is kellene. :P

**********

(#678) zetecR válasza Taifa Díaz (#676) üzenetére


zetecR
addikt

Neem, mint írtam idle-ben tizenpárfokot, terhelés mellett harmincpárfokot ír.

A BIOS jól mutatja, de valamiért a Core temp nem jól olvassa ki.

Viszont a Brockenen alig pörög a venti, úgyhogy gondolom nagy gáz nem lehet alatta. :)
Annyira csendes a Modu87-tel a rendszer, mintha passzív lenne.

(#679) Taifa Díaz válasza zetecR (#678) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nem tudom, honnan veszi ezeket az értékeket a CoreTemp, de a bios jól jelzi. Viszont rászántam magam a lapomhoz vásárlás óta kiadott F4 bios flashelésére, ami hibának bizonyult. Az addigi megbízható, stabil, gyors működés megszűnt a Windows Developer Preview alatt. Ráadásul belerakott a Gigabyte az F4-be egy új opciót, DRAM Easy Tuning vagy valami hasonló. Csak be kell állítani, milyen sebességű memóriamodul van a lapban, és belövi neki a feszültséget meg a szorzót, persze alapórajelhez. Na, én ezt hamar disabled-re tettem, mert akkora feszültségeket állított be, hogy ihaj - 1.65 V 1600 MHz-hez :U De így se tudtam működésre bírni ugyanazokon a jól bevált értékeken, mint az F3-as biosszal, úgyhogy utóbbi hamar vissza is került rá, és maradt a régi rend. Egyébként sincs szükségem az F4 lényegi újítására, az AMD Surround View-ra.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#680) zetecR válasza Oliverda (#298) üzenetére


zetecR
addikt

Nekem az MS-féle Standard AHCI vezérlő van fent, USB3 bekapcsolva és 119-ig bírja.
Felette nincs kép a montoron, mert átmenetileg egy D-subos HP-t nézek...

Így alapfeszen a CPU 3094MHz-en, a GPU 900-on, a RAMok pedig 1906-on mennek.
Tegnap este volt egy kis idő játszani a gyerekekkel, kb 3-4 órát ment a gép Mafia2-vel és Portállal, (és közben 2500 kb/s-os, 8-10 szálon feltöltéssel :) ) hiba nélkül, NÉMA csendben.

A Brockenen alig forog az Arctic Cooling venti, idle-ben szinte mindig áll.
A Modu87 meg szimplán csendes. :)

(#681) zetecR válasza Taifa Díaz (#679) üzenetére


zetecR
addikt

Az OC-os profilok használatával (1866 és felette) nekem is 1.65-öt akar adni az 1.25-ös RAMnak, mert alapvetően 1.5V-os modulokra van felkészítve.

(#682) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok!

Csatlakoztam a klubbhoz, a napokban raktam össze a konfigot:

A6-3650
Asrock A75 Pro4
Chicony Hipro 430W
Kingston HyperX 8GB 1600 (de 1866-on hajtom)
Házikónak meg egy Xigmatek Asgard II lett

Cirka 90-ből egészen jó kis gépet sikerült összeraknom, játékra mondjuk nem használom, de sok minden másra igen.
Már így alapon is elégedett vagyok, de érdekelne (laptopom volt 1 évig, így úgymond ki vagyok éhezve :D ), hogy lehet húzni valamelyest? A procival kapcsolatban mondjuk arra jutottam, hogy jelenleg nem, mert amint emelek rajta pár Mhz-et, már csíkos lesz a kép (VGA-n használom egyébként). A memória szépen futkos 1866-on, ide még kéne valami memóriaidőzítést próbálgatnom...

Amúgy pöpec cucc, bátran lehet ajánlani - még minimális játékra is, ahogy láttam. :)

https://geekpulse.hu

(#683) zetecR válasza Skynet258 (#682) üzenetére


zetecR
addikt

Emlékeim szerint valaki korábban már panaszkodott az Asrockra, hogy minimális tuning esetén is problémás a D-Sub kimenet.

Ahogy feljebb írtam, az UD4H 119-es FSB-ig hibátlan, az meg az A6 3650 esetén már 3.1GHz-et jelent, amit amúgy a Brocken idle-ben passzívan hűt. :)

(#684) Skynet258 válasza zetecR (#683) üzenetére


Skynet258
veterán

A napokban böngészgettem, és ugyanezt olvastam a Giga lapjával kapcsolatban (már nem tudom pontosan melyik típus volt). :(
Passzívval a 3.1 már elég szép eredmény! :Y Jó, látom, idle, de akkor is, gondolom terhelés alatt sem lesz belőle porszívó. :D
A monitorom egyébként döglődik így 4 év után, tervezek venni egy újat, amit már DVI-vel vagy HDMI-vel hajtanék meg - meglátjuk, ott mi lesz a helyzet. Ha jól veszem ki a dolgokat, akkor a probléma leginkább VGA kimeneten jelentkezik.

https://geekpulse.hu

(#685) hyperman25 válasza Skynet258 (#684) üzenetére


hyperman25
tag

Jaja, D-Sub-bal nekem is problémáim adódtak ASRock alaplappal, de hdmi-vel már jól megy.

(#686) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Banyek, elhatároztam a 3 éves PC-m cseréjét, erre nem lehet kapni a kinézett procit (A8 3850) sehol... :(

Pár hetet várok, vagy ha esetleg valaki megválna tőle keressen meg priviben!

(#687) Skynet258 válasza hyperman25 (#685) üzenetére


Skynet258
veterán

Én most próbálgattam... de az létezik, hogy 1Mhz-et sem tudok emelni? :Y Amint átállítom az FSB-t akár csak 1-el is, két restart, és visszaáll alapra... Valamit vagy nagyon nem jól csinálok, vagy nem értem. Ennyire nem lehet antituning a lap/proci....
A D-Sub történet 107Mhz felett jelentkezik, ahogy olvastam a neten. :F

https://geekpulse.hu

(#688) zetecR válasza Skynet258 (#687) üzenetére


zetecR
addikt

Úgy érted, hogy 101MHz-en is BSOD? :Y

(#689) Skynet258 válasza zetecR (#688) üzenetére


Skynet258
veterán

Bemegyek az UEFI-be, 3650-ről lévén szó, az FSB 100, a szorzó 26. SZorzót nem lehet csesztetni, így marad az FSB emelése. Ezt ha átrakom akár csak 101-re, mentés&kilépés, elindul a gép, szöszöl kicsit, majd megint elindul, és az alap FSB-t látom. Szerintem ilyen nincs, és én vagyok nagyon hülye a dologhoz, és valami elkerüli a figyelmem... :F

Ugyanilyen lapban a 3850-et elég rendesen meghúzták. :(

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#690) zetecR válasza Skynet258 (#689) üzenetére


zetecR
addikt

Próbálj feszt adni a NB-nek. 1.3V-ig simán elmehetsz.

(#691) Skynet258 válasza zetecR (#690) üzenetére


Skynet258
veterán

Megpróbáltam, ugyanaz. Itt egy kép, nem látok semmi rendelleneset, de háta te igen.
Ezen a beállításon már meghal.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#692) zetecR válasza Skynet258 (#691) üzenetére


zetecR
addikt

Mi az, hogy CPU NB Frequency Multiplier 666MHz?

Nekem nincs ilyenem, de ebben a formában nem is tudom értelmezni.
Ott nem egy szorzónak kellene lennie? :F

[ Szerkesztve ]

(#693) zetecR válasza zetecR (#692) üzenetére


zetecR
addikt

Vagy itt lehetne állítani az IGP órajelét, és hiányzik előle egy 6.66x-os szorzó? :F

(#694) Skynet258 válasza zetecR (#692) üzenetére


Skynet258
veterán

Fogalmam sincs, én sem értem mi az. :F

https://geekpulse.hu

(#695) tronico válasza Skynet258 (#694) üzenetére


tronico
csendes tag

Szia.

Ha még nem történt meg, akkor lehet el kéne gondolkoznod egy bios frissítésen. Én ugyanis pénteken léptem be a klubba egy Asrock A75M-ITX + A6-3500 párossal, és nekem pár állítás után totális összeomlás lett az eredmény (pedig csak a memória értékekkel játszottam). Aztán csak a CMOS clear segített. Az új bios-al viszont már nyugodtan "játszadozhatok".

(#696) Skynet258 válasza tronico (#695) üzenetére


Skynet258
veterán

Első dolgom volt frissíteni, 8-án jött ki a laphoz a 2.0. Most visszaraktam az előző verziót, hátha az új a tré, de ugyanazt csinálja.

https://geekpulse.hu

(#697) VaniliásRönk válasza Skynet258 (#691) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha a HC-t csak a PCI-E-szel egyutt lehet emelni, akkor lottek a tuningnak. Remelhetoleg ez valami olyan eliras mint a 666MHz.
Egyebkent 107MHz-nel az AHCI adja meg magat, a SATA-vezerlo csak IDE modban mukodik felette. Ha tuningolni akarsz eloszor adj az NB-nek 1.25V-ot, az SB-nek 1.2V-ot, meg a magoknak is adhatsz 1.45V-ot.
A legfrissebb BIOS van az alaplapon?

Szerk.: Latom a legujabb van/volt rajta. :D

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#698) Skynet258 válasza VaniliásRönk (#697) üzenetére


Skynet258
veterán

Én is erre gondoltam elsőre (PCI-E együtt történő emelés), de aztán keresgéltem. Itt is ez a lap van, húzható. Itt is, még kép is van az UEFI-ből, ugyanaz a szöveg, és húzható (ok, utóbbi "M"-es, de szerintem ez itt nem számít akkorát). :F
107, ok, ezt olvastam máshol is, de nekem 101-től összefossa magát. :C
NB kapott már 1.3-at is, proci 1.465-öt is, nem segít. Az SB lehet kimaradt, franc tudja már, teszek azzal is egy próbát.

Mod: SB is volt, 1.2-vel. :(

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#699) Skynet258


Skynet258
veterán

Na, eszembe jutott, hogy az Asrocknak van egy Extreme Tuning Utility-je, ami Win alól pöckölgeti a dolgokat. Lépésekben felmentem 107 Mhz-ig, ott szétesik a kép, ahogy vártam is.
Szóval az UEFI-ben valami elkerüli a figyelmem, vagy nem tudom, de ott nem frankó a dolog...
Holnap beszerzek egy ilyen DVI-D-Sub átalakítót, és túlmegyek a 107Mhz-en (gondolom így működni fog a dolog, hisz gyakorlatilag a DVI kimenetet fogom használni, csak a madzag vége lesz ugyanúgy D-Sub).

https://geekpulse.hu

(#700) Skynet258 válasza Skynet258 (#699) üzenetére


Skynet258
veterán

Ok, átalakító storno, nem ilyen egyszerű ez... amit linkeltem, az DVI-I, ez nem jó a lapon lévő DVI-D csatiba... Ilyen kő hozzá.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.