Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41356) =HG= válasza Pancsermeste (#41346) üzenetére


=HG=
addikt

Szerintem nem érdemes arra hangsúlyt helyezni, hogy az egyik 8350 a másik 8320..Egyszerűen 2 gyakorlatilag egyforma proci (ami mégsem egyforma) ami gyárilag más órajelen jár. Mégis ugyan az az architectúra.

Nem vagyok egy fizikus és elég nehéz meghatározni (nekem) hogy egy proci esetében mi a munka,a teljesítmény...
Viszont amennyiben például egy Linx futtatásánál azt vennénk alapul, hogy x wattot fogyaszt a proci, azt valamennyi feszültség szorozva valamennyi áramerősség szorzatával éri el. És itt vegyük azt, hogy mindkettő procinál ugyan annyi watt teljesítményt érünk el a progi futtatásánál, mivel ugyan úgy terheli mindkettőt, akkor a másik két tényezőnek kell változnia. Tehát ha alacsonyabb feszt adunk az egyiknek, akkor nagyobb amperszámmal (áramerősséggel) érjük el ugyan azt az eredményt. És bizony nagyobb átfolyó áramerősségnél (ampernél) nagyobb is lesz a melegedés...
Tehát a proci ugyan annyit fogyaszt (watt) viszont jobban fog melegedni és a nagyobb amper miatt throttingol is...
Ha erre jár egy fizikus, akkor leírja, hogy jól gondolom-e, de szerintem valahogy így van... :)

Ezt a kupak vs maghőt felejtsük már el! Ez minden héten le van írva ebben a topikban, hogy csak a kupakhő a mérvadó! Nincs külön sensor a magoknak, az csak számított érték, nem valós...

LLC gyakorlatilag egy feszültség sávot állít.. Teljesítmény függvényében a hirtelen kiugróan magas, illetve alacsony feszültség "tüskéket" töri le. Tehát ha pl asrock lapnál LLC 1-et állítunk be a biosban, annál szűkebb sávban mozog a fesz értékünk...
Nem engedi nagyon ugrálni a feszt.. Sokszor belefut az ember olyan hibába, hogy a user beállítja a még stabil fesz értéket a tuninghoz, viszont LLC-t hagyja magas beállításon. Ilyenkor van az, hogy például egy sima böngészés során elhasal a proci, mivel annyira alacsony feszt kap...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.