Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10701) PazsitZ válasza Egon (#10697) üzenetére


PazsitZ
addikt

Lehet félreérthető voltam. A linkelt önéletrajznak kizárólag a stílusra hoztak példát. Őszintén meg se néztem a tartalmát. :)
De jogos, olyan részek az én cv-mben sincsenek.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#10702) sutyesz96 válasza dellfanboy (#10628) üzenetére


sutyesz96
őstag

Hogy kellene megírnom a cv-m pályakezdőként? Milyen skilleket/tapasztalatokat írhatok bele, úgy hogy a szakmámban még csak a kötelező szakmai gyakorlatot végeztem el, és nem volt állásom azóta?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#10703) FLx válasza sutyesz96 (#10702) üzenetére


FLx
addikt

Milyen terulet?

(#10704) Jhonny06 válasza sutyesz96 (#10702) üzenetére


Jhonny06
veterán

Beleírod a kötelező szakmai gyakorlatot és pár skill-t, ami releváns és nem bullshit. Egy pályakezdőtől nem fognak többet várni.

(#10705) Nimrod válasza FLx (#10686) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem ECDL nagyon sokáig pont HR-es miatt volt benne, mert anélkül már dobták is a kukába a CV-m. Ja és tech support :U

(#10706) Lortech


Lortech
addikt

Mai linkedin gyöngyszem:
-Felhasználó neve és aláírásban szereplő név nem egyezik.
-Megszólításban nevem elírva.
-architekt / lead dev vagyok és line manager pozícióval kapcsolatban keres.
-inmail helyett invitationbe beleírva a szöveg
-semmi körítés, attitűd: "Line Manager pozícióval kapcsolatban szeretném Önnel felvenni a kapcsolatot. Az egyszerűség és a gyorsabb folyamat érdekében javasolnám, hogy küldje el részemre a telefonos elérhetőségét. "
Shut up and take my money phone number. Máris küldöm a számomat mellékelve a születési anyakönyvi kivonatomat is. :)) :O

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#10707) FLx válasza Lortech (#10706) üzenetére


FLx
addikt

Teljesen megszokott, nekem jo ha minden tiz ajanlatbol egy olyan, amire az eletrajzom alapjan csak egy kicsit is jo vagyok.

(#10708) kurion


kurion
senior tag

Sziasztok,

Jövőhéten weblap tesztelő állásinterjúra megyek, mivel még nem voltam ilyen kérdezném, hogy mire számíthatok?
Annyit tudok lesz 1 weboldal amiben meg kell találni a hibákat, kérdezném azt aki volt ilyenen ezt maga az oldalon vagy a forráskódban kell keresni ilyenkor?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#10709) Nimrod válasza kurion (#10708) üzenetére


Nimrod
addikt

Mi volt a job leírásában, mit kérnek? Manual vagy automated, kell-e selenium, python, stb.? Alapesetben az oldalon kell keresni (front end).

(#10710) FLx


FLx
addikt

Ha valaki dolgozik esetleg SAP-nel, dobhatna egy privatot. :)

(#10711) kurion válasza Nimrod (#10709) üzenetére


kurion
senior tag

Manual tesztelő. Igyekeztem utána járni, azt mondták alap html PHP meg javascript nem árt, de eleinte csak ahogy te is írtad a weboldalon kell keresni a hibákat.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#10712) #75376384


#75376384
törölt tag

sziasztok. tanácsot kérnék tőletek. adott egy gyakornoki pozició német nyelvterületen. jelentkezéskor megkérdezik, hogy milyen nyelven kommunikáljanak velem (angol v német) illetve kérnek egy cv-t, bemutatkozó "levelet" és egy motivációs levelet is.
a kérdés, hogy a motivációs illetve a bemutatkozó levelet ti milyen nyelven adnátok le? bár az angol megy és a németet most tanulom, a leadott cv német lesz. a másik kettő esetében viszont elég tanácstalan vagyok. nekik vajon mi jön le abból ha németül adom be, illetve hátrányom lesz e ha angolul? én egy gesztusnak venném, hogy bár valaki nem tud németül mégis vette a fáradságot, míg lehet ők máshogy gondolnának erre.
egyébként a szakmai résznek bőven megfelelek, amiatt nem aggódok.

(#10713) freaghill válasza #75376384 (#10712) üzenetére


freaghill
őstag

Szia,

Én felhívnám a kapcsolattartót és tisztáznám ezt a kérdést.

(#10714) FLx válasza #75376384 (#10712) üzenetére


FLx
addikt

A gesztus szep dolog, de azon a nyelven kommunikalj amelyik folyekonyan megy. Maximum elmondod, hogy tanulod a nemetet is.

(#10715) axioma válasza #75376384 (#10712) üzenetére


axioma
veterán

Szerintem (de szigoruan szvsz) ha az angolod erezhetoen jobb, es a ceg nemzetkozi, akkor jobb mindent angolul. Ok ugyis napi szinten hasznaljak az angolt, te meg jobb benyomast tudsz kelteni, mintha a nyelv is plusz nehezites lenne.
A nemetet ettol fuggetlenul lehet kiemelni, hogy haladsz benne, ha szukseg lenne arra hogy csak nemetul beszelokkel is kommunikalj majd ha felvesznek, akkor ki fognak probalni abban is.
Arrol nem is beszelve, hogy a nemetek szeretnek mindent leforditani, amit mas normalis helyeken nem szoktak, marmint szakmai szovegben. Ha ezeket nem tudod akkor igy is, ugy is az fog lejonni hogy angolul fogsz tudni - eleinte biztosan - melorol kommunikalni. (Anno matematikus szakon nem akartak az ndk-sok nemetul kollokviumozni, mert a szakszavakat csak magyarul max. szakirodalom tanulmanyozasa eseten angolul tudtak...)

(#10716) elodman válasza FLx (#10714) üzenetére


elodman
aktív tag

yeah, feltétlen ez javallott.
Főleg, ha a munkanyelv is választhatóan angol lesz.

(#10717) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Álláskeresés külföldön téma:

Eddig úgy kerestem állást, hogy a Linkedin profilom volt erre bekonfigurálva, és vártam az ajánlatokat. Kapok is, de nem pont onnét, ahonnét szeretnék.
Kérdés, hogy szeretintetek érdemes-e az adott város SW cégeire rákeresni, és saját magam rájuk írni?
Eddig mindig engem kerestek meg, és fogadtam/utasítottam el az ajánlatokat, ehhez vagyok szokva (lehet hibásan).

(#10718) Mercutio_ válasza MATEO6600 (#10717) üzenetére


Mercutio_
félisten

Beregelsz az adott cég karrier oldalára, aztán ha van téged érdeklő melojuk jelentkezel , illetve ha normális a rendszer és az IT is használja a rendszert ők is kereshetnek téged.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10719) MATEO6600 válasza Mercutio_ (#10718) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszönöm a tippet.
Esetleg LinkedIn Jobs része? Free premiummal 1 hónapig használhatom, és nekem eddig jónak tűnik, de semmi tapasztalat.

(#10720) Pala válasza MATEO6600 (#10719) üzenetére


Pala
veterán

Én is azt használtam, de csak az ingyenes verzióját. Kombinálva recruiterekkel. 4 hónap alatt összesen 7 offert sikerült összehozni, ebből most a legutolsót el is fogadtam. Szerintem iszonyat jó dolog ez a LinkedIn, pedig eleinte szkeptikusan álltam hozzá. :K

[ Szerkesztve ]

(#10721) MATEO6600 válasza Pala (#10720) üzenetére


MATEO6600
őstag

Jól hangzik, köszi a tapasztalatot. :R

(#10722) #75376384 válasza axioma (#10715) üzenetére


#75376384
törölt tag

Köszi mindenkitől a választ. Jó ezt olvasni, hogy végre valakik inkább angolt javasolják. Nekem is magabiztosabb a hozzáállásom, ha ismert nyelven kell kommunikálni. :D a munkahelyi nyelv nem tudom milyen lenne, bár tippre azt mondanám német, max egy picit normálisabban allnanak hozzám mert angolt “jelöltem” meg. Majd kiderül. :)
Akkor szerintetek a cv-t is csináljam meg angolra? Ezek után csak az lógna ki.

(#10723) elodman válasza #75376384 (#10722) üzenetére


elodman
aktív tag

szerintem igen, egységes legyen a nyelvválasztás a pályázatban.

vagy a kedvükért küldj egy németet is, csak aztán ne legyen nagy a kontraszt az írott és beszélt németed között :)

(#10724) Pala válasza MATEO6600 (#10721) üzenetére


Pala
veterán

Lol, azért a vége mégis hidegzuhany lett, a szerződés aláírása előtt természetesen alaposan átnéztem, mit írok alá, és a végén majdhogynem azzal a lendülettel dobtam ki a kukába. :)

(#10725) FLx válasza Pala (#10724) üzenetére


FLx
addikt

Mi volt benne a gaz?

(#10726) Pala válasza FLx (#10725) üzenetére


Pala
veterán

Potenciálisan havi 40 óra fizetetlen túlóra. Mondjuk ez már önmagában deal-breaker, de emellé még meg van tiltva, hogy másnak is dolgozzak (akár a szabadidőmben, freelancerként), ezt a lehetőséget pedig nem akarom elvágni magamtól. Német cégről van szó egyébként. Fizu korrekt lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#10727) bambano válasza Pala (#10726) üzenetére


bambano
titán

ezt a fizetetlen túlórát nem értem, hogy képzelik...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10728) Pala válasza bambano (#10727) üzenetére


Pala
veterán

Én sem, de azt már az elején lefektettem magamban, hogy ingyen nem dolgozok. Nem hogy 40 órát, de 4-et sem.

(#10729) FLx válasza Pala (#10726) üzenetére


FLx
addikt

Havi 40 az brutal sok. :Y

(#10730) Pala válasza FLx (#10729) üzenetére


Pala
veterán

Az 1 extra hét ingyenmunka lényegében. :) Ők amúgy teljesen abban a hitben élnek, hogy én már készítem elő kiköltözési procedúrát. Holnap reggel kapnak egy egysoros levelet, amiben leírom nekik, hogy kaptam egy jobb ajánlatot. Még csak magyarázkodni meg egyezkedni sem akarok egy olyan céggel, ahol ilyen egyáltalán felmerül.

(#10731) bambano válasza Pala (#10730) üzenetére


bambano
titán

szerintem ha elfogadtad az ajánlatot, akkor nem helyes más cégre hivatkozva lelépni.
akkor az ajánlatot kell megkifogásolni, egyrészt mert így helyes a te oldaladról, másrészt mert a cégnek tudnia kell, hogy ennyire nem lehet tapló a munkavállalóival.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10732) prozodus válasza Pala (#10730) üzenetére


prozodus
őstag

Nem kapkodtad te el azt a holnap reggelt? :D

Azért kíváncsi lennék, h a német munkatörvénykönyv engedi-e egyáltalán a fizetetlen túlórát, pláne 40et...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#10733) emvy válasza bambano (#10727) üzenetére


emvy
nagyúr

Fizetett, csak a fizetesedet +40 orara kell elosztani. :)

while (!sleep) sheep++;

(#10734) djgeg válasza Pala (#10730) üzenetére


djgeg
őstag

+1 ha ajánlatot már elfogadtad és szerződéses szakaszban vagy akkor indokold meg a szerződéssel. Nem kell kamuzni. Köszönöd, de a szerződés ezen pontjával nem értesz egyett és köszönöd szépen de nem is akarsz ilyen céggel együtt dolgozni.
Amúgy nem véletlen félre lett fordítva és fizetett az a túlóra?? :U

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#10735) emvy válasza djgeg (#10734) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem tokmindegy, hogy fizetett vagy sem?

Heti 1000 forint 50 oraert, vagy 1000 forint 40 oraert + 10 ora fizetetlen tulora -- ugyanaz.

while (!sleep) sheep++;

(#10736) kraftxld válasza Pala (#10730) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szedd ki ami nem tetszik a doksiból, írd alá és úgy küldd vissza :D
Mint az orosz legény a hitelkártyaszerződésével: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10737) Mercutio_ válasza emvy (#10735) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem djgeg a fix béren felüli értette a fizetett túlórát :U

Btw szerintem is butaság más okot írni.
Jelezni kell, hogy ezen pontról a személyes (Skype?) egyeztetésen nem volt szó, ebben a formában nem OK, vagy kihúzzák (vagy díjazását rögzítik)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10738) emvy válasza Mercutio_ (#10737) üzenetére


emvy
nagyúr

> Szerintem djgeg a fix béren felüli értette a fizetett túlórát

Persze, de a fizetetlen tulora is lehet oke, ha a fix ber boven kompenzal erte.

while (!sleep) sheep++;

(#10739) djgeg válasza emvy (#10738) üzenetére


djgeg
őstag

Na hát pont arról van szó, hogy ha gyakorlatban fizetett az a túlóra, csak be kell vállalni, és a szerződés alapján az alapbéredért vállalod akkor ott még akár még egy ártárgyalást is lehet tolni. (persze ha bevállalod)
Ha pedig végkép félre lett fordítva és amúgy meg fizetett akkor a kinti munkatörvények alapján (ami ha jól emlékszem nagyban hasonlít az itthonira) számolódik, csak van egy puffered amit előre elfogadtál. Van ilyen itthon is supportos munkakörökben.
Ha meg ténylegesen fizetetlen és így berakják a munkaszerződésben akkor egyébként szerintem törvénytelen is... ami érdekes egy német cégtől.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#10740) HoTDoG válasza Pala (#10730) üzenetére


HoTDoG
tag

Véletlenül ez a német cég nem magyar tulajdonosi hátterű?

(#10741) Pala válasza HoTDoG (#10740) üzenetére


Pala
veterán

Nem, full nemet, nemet alapitokkal. Igazabol nem izgat a dolog annyira, nem akarom ezt alairni, es meg csak targyalni sem rola. Van 3 masik folyamatban levo jelentkezes, ebbol 1 mar offer szintig jutott, van mibol valogatnom.

(#10742) bambano válasza emvy (#10735) üzenetére


bambano
titán

neked ugyanaz az is, ha délután 4-kor lépsz ki a melóból, meg az is, ha 6-kor? ha 160 órára számolom a fizetést, akkor kijön x forint órabér. ha 200-ra, akkor meg y, y<<x. milyen alapon csökkentették le a bért? már nem ér annyit a munkám?

én nem írnék alá ilyen szerződést, ha kialkudtuk, hogy 8 óráért 100 forint, és mindenáron túlórát akarnak, akkor 10 óráért minimum 125, de inkább több, és ez le van írva a szerződésben.

(#10741) Pala "Igazabol nem izgat a dolog annyira": itt most nem az a kérdés, hogy téged mennyire izgat a dolog, hanem az, hogy jogilag elkötelezted magad, és ebből eltűnéssel nem illik kilépni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10743) Pala válasza bambano (#10742) üzenetére


Pala
veterán

Nem koteleztem el magam jogilag, nem irtam ala semmit, csak mondtam nekik telefonba egy "soft yes"-t. Az egvilagon semmi sem kot hozzajuk.

Ha mar alairtam volna a contractot, akkor persze mas lenne a helyzet. De ez nem all fenn.

[ Szerkesztve ]

(#10744) opr válasza Pala (#10741) üzenetére


opr
veterán

Teljesen egyetertek bambano kollegaval, mindket kerdesben.
Nincs azzal semmi gond, ha nem akarod alairni, nekem is volt mar olyan, de csak eltunni szo nelkul eleg aljas dolog, meg ha altalaban nincs is jogi kovetkezmenye.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10745) HoTDoG válasza opr (#10744) üzenetére


HoTDoG
tag

Ha tényleg csak szóban mondta azt, hogy oké, és még egy e-mail sem, akkor nehéz bizonyítani.
Ettől függetlenül én sem csak annyit írnék, hogy mást fogadtam el, hanem jelezném szóban vagy írásban, hogy ez így nagyon nem oké és nem tudod elfogadni, erről nem volt szó. Lehet kiveszik, többet adnak, stb, de ha így is tesznek, attól függetlenül már "bepróbálkoztak", ami hosszú távon nem sok jót jelent, inkább csak hitegetést és filléreskedést a jövőben.

(#10746) Pala válasza opr (#10744) üzenetére


Pala
veterán

Nem tunok el szo nelkul, irtam nekik egy levelet az aggalyaimmal kapcsolatban, es a vegere hozzatettem azt is, hogy nem szeretnek ezekrol egyezkedni.

HoTDoG: pontosan arrol van szo, amit a vegen irsz. Rossz szajizt hagyott bennem ez az egesz, nem tudnam ezt mar nyugodtan alavesni akkor sem, ha most megprobalnanak "kedveskedni", meg faragni a contracton.

Vilageletemben figyeltem arra, hogy olyanokkal dolgozzak egyutt, akikkel ezt a leheto legnagyobb harmoniaban meg tudom tenni. Ez egy win-win helyzet. Ettol most sem akarok elterni.

[ Szerkesztve ]

(#10747) opr válasza Pala (#10746) üzenetére


opr
veterán

De itt a valaszt mi se azert mondtuk, hogy hatha meggondoljak magukat meg stb. Ha mas nem, azert, hogy tudjanak rola a cegek, meddig mehetnek el. Ha egy ember visszautasit egy ajanlatot a szerzodes miatt, az meg nem gond, de ha mar 5 utasitja vissza, az mar lehet, hogy elgondolkodtatja a cegeket. :K
Amugy az En esetemben is az volt, mikor hasonlo miatt visszadobtam a szerzodest, hogy felajanlottak, hogy modositanak rajta meg megigertek fut-fat, de onnantol kezdve nem igazan voltam alkudozos kedvemben en sem, franc se akar olyan helyen dolgozni, ahol a kozos kapcsolatunk sunyulassal meg szarragassal kezdodik, hagyjuk egymast a francba inkabb.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#10748) Pala válasza opr (#10747) üzenetére


Pala
veterán

Vilagos teljesen. :K

Mindenesetre megtortent, leirtam, de nem gunyolodva, hanem teljesen normal hangnemben. Kivancsi vagyok, milyen reakcio jon majd.

(#10749) bambano válasza Pala (#10746) üzenetére


bambano
titán

"irtam nekik egy levelet az aggalyaimmal kapcsolatban": vs
#10730 "Holnap reggel kapnak egy egysoros levelet, amiben leírom nekik, hogy kaptam egy jobb ajánlatot"

no, azért csak haladt előre a dolog...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10750) Czibor10


Czibor10
tag

Sziasztok,

Mostanában szeretnék váltani, jelentkeztem is erre a [Xamarin fejlesztői] pozira, minden jól is ment, viszont a recruiter kicsit sokallta a bérigényem. Jelenleg egy kis vidéki cégnél dolgozom C# WPF fejlesztőként 1 éve, összesen kb. 2 év tapasztalattal, igaz diploma nélkül, és ezalapján azt hittem reális egy bruttó 5-600k-s fizu, szerinte viszont valószínűleg csak 450 körül adnának.

Kicsit furcsállnám, hogy alig keresnék többet Pesten, mint egy vidéki városban. Szerintetek is kevesebbet kéne kérnem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.