Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) zolek13 válasza rien (#4250) üzenetére


zolek13
csendes tag

igen ez egy új. nem járt üres járatban mert egy gyakorlott halas azt mondta hogy nem annyira fontos ezt betartani. de a páncélosok bírják is. csak az anci nem. nem értem miért. vegyek gibbicepszet bele? lehet hogy kicsi a 15 liter körüli ivadék célra is? 2 foltos páncélos meg 1 vagy 2 algaevő társaságában? és ha igen akkor melyiknalgaevő?

(#4252) zolek13 válasza rien (#4250) üzenetére


zolek13
csendes tag

ah most láttam. kicsi neki? és akkor mi szabályozza az algásodást?
inkább sok kicsi növényt tegyek bele a 2 páncélos mellé?

(#4253) rien válasza zolek13 (#4251) üzenetére


rien
senior tag

Húúúú... akkor szerintem most ne vegyél bele semmit :( szoríts a páncélosokért, hogy megmaradjanak. Ikább jövő héten hozz új halat bele.
Nagyon fontos az üresjárat. A sima csapvíz halak tartására nem alkalmas akárki is mondta, nem jó tanácsot adott. Egy hét minimum kell, de inkább kettő. Tudom nehéz kivárni, de muszáj.
Ivadékoknak szerintem elég a 15 liter.

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#4254) spyduck válasza tbs (#4243) üzenetére


spyduck
nagyúr

5-6 cm de majd átrendezem. Elől lesz 2-3 cm, hátul meg 7-8cm. Remélem elég lesz.....

(#4255) hoby36 válasza zolek13 (#4251) üzenetére


hoby36
senior tag

15 literbe akarsz gibicet?

A logikában semmi sem véletlen!

(#4256) tbs válasza SzalaiG (#4248) üzenetére


tbs
addikt

Guppi nincs, a Botia pedig magától nem szaporodik fogságban... :(

(#4257) tbs válasza spyduck (#4254) üzenetére


tbs
addikt

Nálam 1 éve még volt ahol 15cm, volt ahol 7cm volt a vastagság. Mostanra egyenletesre túrták a lakók, ~10cm mindehol - pedig van növény bőven... :)

(#4258) DirtyFREE válasza zolek13 (#4252) üzenetére


DirtyFREE
tag

Szerinted elég neki csak úgy józan paraszti ésszel kérdezem!?*
Ha,venni akartok valamit miért nem olvasgattok kicsit utána?
Aztán meg jön,hogy egy hét se kellett neki & már is háton úszó halacska lett belőle!
15L Ancinak tökéletes,DE csak míg kicsik!
Nekem a nevelő 10 L-esben van kb 30-40 db & rengeteg guppy.
& igen MIN 2 hét kell a víznek,hogy beletehesd a halakat!
Különben kampó!!!
Az akvarisztika is mint sok más egyéb a "türelemről" szól!
Esetleg csökkenthetsz ezen az időtartamon SERA AQATAN -al!
*

[ Szerkesztve ]

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#4259) DirtyFREE válasza DirtyFREE (#4258) üzenetére


DirtyFREE
tag

Testhossz: 40 cm :Y

- Sokaknak ajánlom az oldalt könyvjelzőbe! ;)

[ Szerkesztve ]

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#4260) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Red Cherry garnélát párban vagy csapatban milyen arányban kell tartani hím-nőstény viszonyban? Pl.: 2lány - 1fiú vagy hogy?

(#4261) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Mitől lehet az úszómájmohán ilyen mintha pókhálós lenne vagy mintha valami benőné, olyan "penész" vagy nem tudom mi??? :F

(#4262) poffsoft válasza SzalaiG (#4261) üzenetére


poffsoft
addikt

Nem ecsetalga lesz az?

[ Szerkesztve ]

(#4263) SzalaiG válasza poffsoft (#4262) üzenetére


SzalaiG
addikt

Valszeg az... :(((

[link]
Ez milyen nővény az aljzaton?

(#4264) DirtyFREE válasza SzalaiG (#4263) üzenetére


DirtyFREE
tag

Sztem ez!
[link]

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#4265) rien válasza SzalaiG (#4263) üzenetére


rien
senior tag

Szerintem májmoha Riccia fluitans

Jávai moha szerintem középen a kövön van, épp a Stendhal-hal legyeskedik körülötte.

-----------------------------------------------------------------------

Jávai: nem rég sikerült belőle szereznem, de amennyire vágytam rá akkora csalódás.
Egy-két képen nagyon szép de az enyém nagyon ronda. Több helyen sötét barna, szinte fás részekkel van tele :F a zöldje is nagyon-nagyon sötét. Nagyon nem jól mutat :( Kifog kupálódni szerintetek? Durván egy hónap alatt semmit nem nőtt, se nem dúsult.

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#4266) SzalaiG válasza DirtyFREE (#4264) üzenetére


SzalaiG
addikt

De nálam nem akar a talajon maradni. Hiába hálóztam be, de csak nagyon lassan nő. :(

(#4267) DirtyFREE válasza rien (#4265) üzenetére


DirtyFREE
tag

Igen igazad van!
Tényleg az lesz az!
Hát,ki kell ábrándítsalak az enyém se olyan igazi világos zöld!:S
A megoldás a kevés fényben keresendő!
Mert,a gömb akváriumomban viszont gyönyörűen nő.
Dús és sok oxigént termel a Redek nagy örömére! :D
(pár órára teljesen éri a napfény) :K

(#4266) Ez esetben is több fényre lenne szükség,ami igazán lejut az aki aljára. + CO

Riccia

El se hinnétek mennyi minden kell pl ehhez is! :DDD
-Biztosan nem 2db T15-el világítanak rá! ;]

[ Szerkesztve ]

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#4268) rien válasza DirtyFREE (#4267) üzenetére


rien
senior tag

Nem akarok én olyan világoszöldet mint a májmoha, nem az lebeg a lelki szemeim előtt, de legyen zöld ha ránézek mint itt: Én úgy olvastam nem egy fényigényes növény.
Gyári tetős 2x18 W a világításom br. 112 literben. Tudom ilyen csodákhoz édes kevés de egyelőre ez van... a többi növényem okés.
Ám ahonnan hoztam teljes megvilágítás nélkül volt egy lavórban, pult alatt. Lehet az nem tett jót neki, de tényleg nagyon szarul néz ki, nem hasonlít a fentebbi képre egy kicsit se :) na meg tiszta retek is volt.
Felvarrtam az egyik kupacot belőle a kókuszhéjra :) A kókuszdió két centinként ki lett fúrva, nem tudom hány dupla csomót kötöttem, meddig kínlódtam vele, keresztbe-kasul átkötöztem de így se lett anci-biztos, szétcibálták a kis mocsadékok. Ha kimúlnak ~ 3,5 évesek több biztos nem lesz :))

SzalaiG: májmohával én is próbálkoztam régebben. Mohafalat akartam, de nem jött össze. Teljesen televolt az akvárium teteje vastagon, a felszínen úszva nagyon gyorsan szaporodott, de a hálón átküzdenie magát az nem jött össze :(

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#4269) tbs válasza rien (#4268) üzenetére


tbs
addikt

Úszó májmohának VÉGTELEN mennyiségű fény kell... Nálam mint a bolondgomba nő, hálósan is, víz alatt is. Mostanra ismét kezelhető mennyiségű lett, miután leirtottam a vízalatti kolóniáit... :DDD

Fény: 2x18W kevés nagyon. 6x39W T5 (T5 -> fontos a fényáram, mert mély (55cm) a medence) lakik nálam ~300l-re, de ez is határeset... :B

[ Szerkesztve ]

(#4270) SzalaiG válasza tbs (#4269) üzenetére


SzalaiG
addikt

Toll a fülibe annyi fényt. Ki győzi azt pénzzel??? :Y

Kár, h messze laksz elmennék hozzád érte.... :(

(#4271) tbs válasza SzalaiG (#4270) üzenetére


tbs
addikt

Nos, pl. nincs tévém... :DDD Havi 16eFt a villanyszámlám, úgy hogy 2 szerver is teker otthon 0-24-ben...

(#4272) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hy!

Hoztam két lány és egy fiú guppit kéket. :D
Valami tündérhínár nevű növényt és egy plecot. ;]
Sajna sziámi algaevő halat nem kaptam. :(

Milyen szerver és mit lehet tőled szedni? IP cím? :U

(#4273) tbs válasza SzalaiG (#4272) üzenetére


tbs
addikt

Backup gépek, illetve devszerverek. SEMMI publikus nincs rajtuk, pláne nem olyan, amit közzétennék. Az éles gépeim hátterének egy része. De ez itt csúnyán off...

(#4274) SzalaiG válasza tbs (#4273) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ok. Csak azt hittem van valami tartalomszolgáltatás.

Hogy áll az akváriumod?
Az enyém a héten elkészül és amint megvan mennek fel a képek. :)

(#4275) rien válasza tbs (#4269) üzenetére


rien
senior tag

Duplán irigyellek :) A májmoháért is, meg az ivadékokért is.
Durván három éve lett indítva az aki azóta nekem nem sikerült megélni természetes szaporulatot :( a vitorlásaim (ketten vannak) mindent levadásznak...esélyük nincs a jövevényeknek a túlélésre :( 10 percet nem élnek az akiban csak ha kiemelem őket.
És a kolibrik - belőlük is az arany változat - pont a szívem csücskei... kettő darabot vettem az arany változatból -szinte a kezdetektől itt vannak- kb. 3-3,5 évesek lehetnek gondolom sajnos közeleg a vég számukra....én nagyon szeretem őket, és az én akimban nagyon-nagyon jól mutatnak és a temperamentumukat is nagyon bírom. Volt sima kolibrim is ők már nincsenek sajnos.

A világítást tudom, hogy kevés...nem is kezdek olyan növények tartásába amiknek nem bírom megadni a wattot ami kell :) A gyári tetőm régóta gatya, szanaszét van törve (nagyon megbántam, hogy megvettem) szigszalaggal tartom egyben, de hamarosan nekilátok egy saját készítésű tetőnek.
De ebben kérnék is segítséget. Úgy gondoltam, hogy egy 55W-os daylight compact csövet teszek előre, hátul meg lesz a gyáriból kiszuperált 2x18 W növényes cső (2 osram fluora fénycső mondjuk). A tükörfóliát már megvettem, úgy gondoltam azzal borítom be fullra a tetőt belülről. Fényügyileg jó lenne ez így a br. 112 literhez?
És amivel gondban vagyok még nagyon:
- egyrészt a tető anyaga: próbáltam keresni miből is kéne csinálni... az mdf lapot találtam ajánlatnak kb. 5-6 mm-est.
- a másik, hogy ha jól tudom a compact fénycsöveknek nincs páramentes foglalata.
Hogy tudnám megoldani, hogy egyrészt (a faminőségből) tartós legyen a tető, másrészt hogy az elektronikai része is biztonságos legyen?

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#4276) mave13


mave13
őstag

A fene tudja.
Nekem is valószínűleg hasonló szettem van, AquaEl 80, és nekem is csak 2x18w a megvilágítás.
Alga nem nagyon van, minden növény nő (pedig fényigényesek Cryptocorine crispatula, Vallisneria spiralis), a moha is szép.
A fénycsövek a gyári AquaEl, fénye alapján daylightnak nézem, és Osram Fluora.

3 éve mennek ugyan azok a fénycsövek? Mert akkor az lehet a gond.
Mérj egy vízkeménységet, az durván keresztbe tud tenni a növényeknek.
CO2 is nagy lökést tud adni a rendszernek, meg amíg intenzív növekedést akarsz, egy kis táp.

Tető valamilyen fából alaposan lekezelve, neon és a víz között plexilap a pára ellen.
Én most nyárra egy szúnyoghálós keretet teszek az akváriumra, és fölé szerelem a neonokat a tetőből mindenestül. Meg, ha nagyon kell, ráfordítok a vízre egy 12 cm-s ventit.

Icewolf || kósza ||

(#4277) SzalaiG válasza mave13 (#4276) üzenetére


SzalaiG
addikt

Az jó. A venti jó ötlet.

(#4278) tbs válasza rien (#4275) üzenetére


tbs
addikt

Nálam mdf a tető, annyit trükköztem vele, hogy "rugalmas" 2komponensű ragasztóval (tehát nem epokitt :DDD ) körbekentem az összes élét, ahol összeérnek a műanyag borítólapok. A T5-höz van vízzáró/porzáró foglalat, én lengőkből építettem a világítást, mert akár 7-10cm difi is van egyes gyártók csövei között. Üveget, vagy bármit nem javaslok a víz és a világítás közé: borzasztóan lefogja a fényáramot. Amúgy, ha a foglalatot a cső bedugása után körbekened FBS-el, vagy gumiámmal, vagy bármilyen szilóval -> tuti vízálló lesz. És bontható is 1 év múlva, mikor csövet illene cserélni... Nálam mostanában lesz ez aktuális. :D

Sztem a kis világítástuningod elég tud lenni. :K Bár én elsősorban számokból építettem a medencét, így tapasztalatom nem sok van, csak annyi, hogy számok alapján építve nem reménytelen a dolog - ha nem is a legjobb. Majd ha felnövök futok még köröket. Látod a webkamera beépítésére sincs időm, pedig fejben már összeállt a mit-hogyan-hová... :(

Kolibrik -> szegények nálam a töltelékhalacskák (ha katasztrófa nem történik, akkor most már 8db :D ) szerepét játszák, bár poénos ahogy kergetőznek néha. Jól körbecsipkedik a karom, miközben a növényeket nyírom. :K Itt a Sziámi Algaevő csapat (7db) a nagy kedvenc: barátságosan odaúsznak a kezekhez, kiugrálnak a vízből esténként (csobb-csobb, illetve a vérmesebbje csobb-kopp-csobb :DDD ), összevesznek a hálóhelyeken stb. Borzasztó aktív és látványos szociális életet élnek meghazudtolva szürke "színtelenségüket". :) A Botiák is aranyosak (7db), de roppant visszahúzódóak, illetve villanyoltás után élénkülnek (tényleg túl sok nekik a ~240W) - csigaropi hangok éjfélig legalább... :DDD Napközben a ~40cm magas C. Wendtii bokorban bujkálnak: tökéletes a rejtőmintájuk, láthatatlanok. Vagy a C. Pontederiifolia "erdőben" ülnek csigalesen a nagyobb nőstények...

A legviccesebb, hogy ha itthon dolgozom, idegyűlnek a hátam mögé, és kukkolnak... :DDD

(#4279) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Az aranyhalaim mostanaban folyton betegek es sorban hullanak. :( Eloszor uszorothadast vettunk eszre, majd mintha egy feher penesz reteg vonna be a testuket es apro feher pontok a testukon. Halboltban adtak gyogyszert, kezeltuk oket, de egy par elpusztult.
Egy ideig rendben volt minden, vettunk uj aranyhalakat, de megint elojott ez a betegseg. Otletem sincs, hogy mi lehet az oka. Egy 90 literes tankrol van szo, minden hetvegen 15 liter cserelve van, egyik heten a kovek, masik heten a filter van tisztitva. Nincsenek tuletetve, naponta egyszer kapnak.
Teszteltem mindefele teszt keszlettel, de az eredmeny rendben volt. Aztan vegso otlet az volt, hogy takaritsuk ki a teljes akvariumot es teljes vizcsere. Fertotlenitve voltak a kovek es a fadarab is ami benne van. Ennek ellenre megint elojott az uszorothadas es a feher pontok, illetve a halak testen a feher "bevonat".
Nem tudom mi tevo legyek, most vettem egy masik gyartmanyu gyogyszert, masodik napja kezelem oket ezzel, de nem tudom fog e hatni.

Ami erdekes, hogy ugyan ebben a tankban el harom betta harcos hal is, de azoknak semmi baja. Ezen az akvariumon kivul van meg ketto, egyikben guppy-k, masikban egy axolotl es azokkal sosincs baj, csak ezekkel az aranyhalakkal.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#4280) SzalaiG válasza Paarthurnax (#4279) üzenetére


SzalaiG
addikt

Mindig ugyanonnan hozod őket?
Nem lehet, hogy a halakkal van a gond és már betegek amikor hozzád kerülnek?

(#4281) Paarthurnax válasza SzalaiG (#4280) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Nem. Három különböző helyről vettük a halakat. Akárhányszor próbáljuk kiírtani az akváriumból valahogy mindig vissza jön. Nagyon kényesek ezek a halak. Anyósom kint tartja őket a kertben és minden gondoskodás nélkül évek óta élnek mi meg mit szenvedünk a "tökéletes" karbantartással. :W

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#4282) SzalaiG válasza Paarthurnax (#4281) üzenetére


SzalaiG
addikt

Érthetetlen. Talán a szűrűben marad meg a betegség? Vagy az aki üvegén? :F

(#4283) Paarthurnax válasza SzalaiG (#4282) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

Tényleg az. A legutóbb teljesen kitakarítottuk mindenhol. Kiszedtük a köveket és a fákat, leforráztuk, majd teljesen kitöröltem a szűrőt, a vízpumpát, letöröltem az üveget, mindent, de mégis vissza jött. :(

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#4284) SzalaiG válasza Paarthurnax (#4283) üzenetére


SzalaiG
addikt

:(

Én az ecsetalgával meg az apró csigával vagyok így. Nem bírok tőlük megszabadulni.

(#4285) rien válasza tbs (#4278) üzenetére


rien
senior tag

Kukkolnak? :DDD :D :DD
Jaj pedig a webkamera az iszonyat jó lenne :K :)) annak idején is nagyon tetszett mikor írtad, hogy mit tervezel :)
Nagyon jó ez a körbekenősdi :) de tuti biztonságos, nem fog kigyulladni meg ilyenek? Nagyon nem értek az elektronikához :B
Remélem jó lesz így majd a világítás :) a 100 wattot semmiképp se akarom elérni, szerintem így is sokk lesz a halacskáknak egyik-napról a másikra + 55 watt.

De jó, hogy van sziámi algaevőd :) őket néztem ki az ancik helyére. Lehet elajándékozom őket, nem bírom kivárni míg kimúlnak. Most is három növény úszik a vízfelszínen és ez rendszeres. Ugye a sziámik nem ilyenek? csobb-kopp-csobb :D :DDD
A botiákkal is szemezek, de várnom kell míg lesz helyük.

mave13: szerintem félreértettél. Nincs gondom a növényekkel, se az algákkal. Napi 12 órát világítok és szoktam cserélni a csöveket :) A jávaim néz ki szarul, de nem nálam romlott az állapota, hanem alapból ilyen volt. Kap még két hónapot ha nem alakul megy a kukába.
A vörös növények tetszenének nagyon pl. a vörös tigrislótusz, a pirosas rotala de meg se próbálom őket 2x18 wattal...esélytelen, majd ha több wattom lesz és akkor a mohafalnak is nekiugrok mégegyszer :)

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#4286) SzalaiG válasza rien (#4285) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ez a sziámi algaevő engem is érdekel. Mennyit és hogyan kell tartani?
Guppi és neonhal mellé mehet?

(#4287) tbs válasza rien (#4285) üzenetére


tbs
addikt

Tuti nem gyullad. 180°C-ig minden légnedvességre merevedő szilikon megtartja a tulajdonságait, az elektromosság nem meleg, a T5 csövek szabvány szerinti maximális külső hőmérséklete 70°C lehet. Kéznek forró, de bőven fogható kategória. ;)

Botiáknak SOK hely kell. Legalább is hosszú... Nálam 90cm, de kevésnek tűnik. A leggyorsabb halaim: úszik mint a csík. Pontosabban teleportál... :)

Sziámik nem túrnak, végtelen óvatossággal végigrágják a levelek tetején megjelenő algákat. A Botiák túrnak, de inkább megrágják (ritkán) a növényeket... Amúgy ha rendes ajzat van (10cm), sztem senki nem túrja ki a növényt. Nekem küzdenem kell, ha valamelyik "gazt" ritkítani kell... ;)

(#4288) tbs válasza SzalaiG (#4286) üzenetére


tbs
addikt

Sziámi Algaevő -> [link]

Ha azt akarod, hogy jól érezzék magukat, akkor legalább 4-5fő, és 150l... Nálam a legöregebb már bőven kisarasznyi.

(#4289) rien válasza tbs (#4287) üzenetére


rien
senior tag

Akkor páramentesítés megoldva :) Köszi :R

Hú megnéztem tényleg azt írják 300 literes medence kéne a botiának, jaj de kár.
Akkor lehet, hogy egy 2-3 havi bérletet kéne megoldani botia ügyileg míg leirtja a barna csigáimat :) Nagyon rájuk szálltam, úgyhogy lényegében nem sok van, de nagyon szapora faj.

És akkor sziámi kell nekem :K

Nincs 10 cm-es az aljzatom. Indításkor elöl volt kb. 3 cm, hátul kb. 7 cm. Ez szépen kiegyenlítődött lett durván 4,5 cm. Nem rég árultam ki rengeteg Cryptocoryne aponogetifoliat, na amikor a többéves növényeket az iszonyat gyökerükkel kiszedtem kijött a gyökerek közé ragadva rengeteg kavics, úgyhogy pótolnom kell majd, csak a kavics színén vacilálok milyen legyen.
Elkezdtem többféle hínárt tartani. Na míg azok meg nem gyökeresednek naponta játsszuk én beültetem, az ancik másnapra kiszedik én meg a nénikéjüket is szidom mikor meglátom :) de ugyanezt csinálják a Hydrocotyle leucocephala-val, és a papagájvirággal. Ez utóbbi fel is adta a harcot, mondjuk lehet a fény is kevés volt neki de nézni rossz volt ahogy tiszta erőből cibálták.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#4290) tbs válasza rien (#4289) üzenetére


tbs
addikt

Csaiga "ellen" bármelyik csíkféle jó szerintem. Vannak kisebb helyigényűek is. Pakisztáni Díszcsík pl. ;)

(#4291) SzalaiG válasza tbs (#4288) üzenetére


SzalaiG
addikt

Árban mennyibe kerülhet? Kéne vagy négy.

(#4292) tbs válasza SzalaiG (#4291) üzenetére


tbs
addikt

Passz. Sztem nem olcsóbb 1eFt/db-nál...

(#4293) SzalaiG válasza tbs (#4292) üzenetére


SzalaiG
addikt

790Ft/db-ért vettem ma 3at. Remélem beválnak!
Csak egyék az algát de rendesen!!!!

(#4294) rien válasza tbs (#4290) üzenetére


rien
senior tag

Ezt nem tudtam. Köszi! Átnéztem őket, legalábbis a diszhal.info-n lévőket.

Küllemre is, meg amit írnak róluk is a pakisztáni tetszene, beletrafáltál :K Főleg ez tetszik nagyon: A Pakisztáni díszcsíkok nagyon jópofa halak, mindegyik külön egyéniség, és gyakran felismerik a gazdáikat. :))
De mindegyikről azt írják a nálad lévő öves díszcsíkon kívül, hogy szeretnek turkálni :U Fenéklakók oké, de jó lenne tudni ezt milyen szinten művelik :D mert ha az ancikhoz hasonlóan akkor nem biztos, hogy jó barátságban leszünk :N gondolok a növénykitúrásra és az aljzat felverésre?

A tetővel kapcsolatban lenne még egy kérdésem. Azt gondoltam ki, hogy a felénél felhajlana az egész. Tehát a tető lenne 80 hossz. x 35 széles és olyan 18 cm szélességnél (ill. amennyi kell majd a hátsó két csőnek) lenne a felnyíló rész és ugye így a compact cső a mobil felhajló részben lenne. Szerintetek ez így kivitelezhető lenne, működhetne vagy hülye ötlet?

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#4295) tbs válasza rien (#4294) üzenetére


tbs
addikt

Véleményem szerint mindegyik csíkféle rettentő okos hal. Amíg nincs egy sem, nehéz elképzelni mire gondolok. :D Az Öves Díszcsíkok idehaza a családtagokat ügyesen felismerik (pl. lányomnak "táncolnak", nálam kajáért kuncsorognak, meg oldalra fekve nézegetik, mit gépelek), idegeneknek olyan szinten elbújnak, hogy nem hiszik el, hogy van 7db féltenyérnyi narancs-fekete csíkos hal a medencében... :DDD Ja, és az első eresztés olyan szinten nem fogadta el az új helyet, hogy 5-ből 3 éhségsztrájkba kezdett - sajnos el is pusztultak... :( Egészen hihetetlen volt látni. Mondták, hogy érzékeny a lelki világuk, de tényleg durva volt látni ahogy a kicsit fittebb haverok csettegnek a szrájkolóknak, meg nógatva löködik őket... A pótlásukra hozott kis picurok felrázták a többit, és most már nagyok, lelkesek mind. :)

Turkálnak. Előássák a Maláj Tornyoscsigákat és fuvarozzák őket körbekörbe, de kibontani nem tudják őket. (Csak a picurokat.)

Tető téma: itt egy keret van, ami rajta ül a medencén, aminek a két oldaláában pvc csövekből fűrészelt fénycsőtartók vannak. A fénycsövek nem armatúrákban heverésznek, hanem a 2 végük egy egy pvccső darabban. A konkrét tető pedig egyszerűen egy falap, ami elfedi a lukat. :DDD (Oké, kicsi része felhajtható, hogy egyszerűbb legyen kajáltatni a pernahajdereket: fénycsövek között kapják a kaját.) A reflektor pedig egyszerű alufólia a fedőlapon.

Hétvégén próbálok időt szánni rá, és fényképezek párat. Remélem sikerül.

(#4296) tbs válasza SzalaiG (#4293) üzenetére


tbs
addikt

:C Nyomasd a levegőt dulván a vízbe bele: nagyon érzékenyek az oxigénhiányra..! :K
Nálam sajnos pusztultak el Sziámi Algaevők úgy, hogy megtápoztam a növényeket a beállt, hónapok óta problémamentes akváriumban, és az éjszakai növekedési ciklusukban felélt oxigénmennyiség - ami a kolibrihalaknak mérsékelten, a botiáknak megy egyáltalán nem hiányzott - számukra végzetes lett. Régebben hírt adtam erről itt, megkeresheted, ha el akarsz rémülni... :(

(#4297) SzalaiG válasza tbs (#4296) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nyomatom két helyen is non-stop. Remélem beválnak és eszik az algát mint állat.
Alga-birkának hoztam őket ezért nagyon számítok rájuk!

A cseresznye garnélák tetszenek még nagyon. Tervezek nekik egy külön kis akit.
Vajon mennyit lehetne tenni egy 10L-es akiba? 5-öt? :U

(#4298) rien válasza tbs (#4295) üzenetére


rien
senior tag

Haláliak lehetnek :) Azt hiszem megemelem 10 cm-re az aljzatot de mindenképp kellenek :D legalábbis remélem a pakisztániak is hasonlóak lesznek.

Tető: :R :R :R A nyári hűtés miatt filóztam ezen, hogy északára feltudjam nyitni, hűteni.
De így a legeslegjobb ahogy nálad van, így tud a legjobban hűlni ha az egész levehető.
Van annyi maradék hálóm a mohafal gyártásból, hogy letudom fedni bőven a tetejét éjszakára, figyelembe véve a leendő sziámi algaevők csobb-kopp-csobb típusú egyedeit :DDD nehogy bajuk essen.

Fényképre: én is remélem :))

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#4299) DirtyFREE


DirtyFREE
tag

Ha,már a csíkféléknél tartunk!:)

Acanthophtalmus kuhli

[ Szerkesztve ]

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#4300) spyduck


spyduck
nagyúr

Kicsit átrendeztem és vettem bele növényeket :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.