Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4278) tbs válasza rien (#4275) üzenetére


tbs
addikt

Nálam mdf a tető, annyit trükköztem vele, hogy "rugalmas" 2komponensű ragasztóval (tehát nem epokitt :DDD ) körbekentem az összes élét, ahol összeérnek a műanyag borítólapok. A T5-höz van vízzáró/porzáró foglalat, én lengőkből építettem a világítást, mert akár 7-10cm difi is van egyes gyártók csövei között. Üveget, vagy bármit nem javaslok a víz és a világítás közé: borzasztóan lefogja a fényáramot. Amúgy, ha a foglalatot a cső bedugása után körbekened FBS-el, vagy gumiámmal, vagy bármilyen szilóval -> tuti vízálló lesz. És bontható is 1 év múlva, mikor csövet illene cserélni... Nálam mostanában lesz ez aktuális. :D

Sztem a kis világítástuningod elég tud lenni. :K Bár én elsősorban számokból építettem a medencét, így tapasztalatom nem sok van, csak annyi, hogy számok alapján építve nem reménytelen a dolog - ha nem is a legjobb. Majd ha felnövök futok még köröket. Látod a webkamera beépítésére sincs időm, pedig fejben már összeállt a mit-hogyan-hová... :(

Kolibrik -> szegények nálam a töltelékhalacskák (ha katasztrófa nem történik, akkor most már 8db :D ) szerepét játszák, bár poénos ahogy kergetőznek néha. Jól körbecsipkedik a karom, miközben a növényeket nyírom. :K Itt a Sziámi Algaevő csapat (7db) a nagy kedvenc: barátságosan odaúsznak a kezekhez, kiugrálnak a vízből esténként (csobb-csobb, illetve a vérmesebbje csobb-kopp-csobb :DDD ), összevesznek a hálóhelyeken stb. Borzasztó aktív és látványos szociális életet élnek meghazudtolva szürke "színtelenségüket". :) A Botiák is aranyosak (7db), de roppant visszahúzódóak, illetve villanyoltás után élénkülnek (tényleg túl sok nekik a ~240W) - csigaropi hangok éjfélig legalább... :DDD Napközben a ~40cm magas C. Wendtii bokorban bujkálnak: tökéletes a rejtőmintájuk, láthatatlanok. Vagy a C. Pontederiifolia "erdőben" ülnek csigalesen a nagyobb nőstények...

A legviccesebb, hogy ha itthon dolgozom, idegyűlnek a hátam mögé, és kukkolnak... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.