Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) DirtyFREE válasza spyduck (#4300) üzenetére


DirtyFREE
tag

Szép!
Nem semmi!
De sztem a halak szarrá fogják dúrni! :F
Én anno így kezdetem.kép
Semeddig se tartott :O
A halak gondoskodtak róla

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#4302) mave13 válasza DirtyFREE (#4301) üzenetére


mave13
őstag

Ugyanaz a hiba, mint nálam volt. A két aljazt nem volt elkülönítve egymástól. Spyduck szerintem jól csinálja. Nézd meg, a két típus el van szeparálva. És egy akkor bazaltot azért nem nagyon túrnak arrébb. A Bazalt zúzalékot meg egyébként sem szeretik szétszórni, mert túl nagy, és éles nekik (Thoracatum, Anci nálam).

Icewolf || kósza ||

(#4303) rien válasza spyduck (#4300) üzenetére


rien
senior tag

Nagyon szép lett :K
Ez milyen fa is?

DirtyFREE: érdekes hal, mindig megkuksizom messziről a boltban, de ilyen kígyóra emlékeztető testfelépítésű hal biztos, hogy nálam soha nem lesz :N

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#4304) spyduck


spyduck
nagyúr

Ezt szerintem nem nagyon fogják szétdúrni. ;] Elég nagy bazalt köveket raktam záró rétegnek. Másrészt meg az aljzat tisztító halak közül csak panda harcsa van benne ami nem éppen egy kő pakoló halacska:)

A fa az vasfa. Akármelyik akvarisztikai boltban kapható. A titka annyi, hogy 3x ki kell főzni. 2x sós vízben, 1x pedig ecetes vízben.

Már bele is raktam a halakat, pontosan:

10 db vörös neonhal
10 db sima neonhal
4 db gyöngygurámi
3 db üveg garnéla
3 db panda harcsa
3 db sziámi algaevő
2 db ayomanri

A későbbiekben rakok még bele:

10 db sima neonhal
4-5 db garnéla (sepregető és red cherry)

Itt van pár kép, igaz a rákok és a gurámik el vannak bújva. Akartam közeli fotót is csinálni de a vasfa picit elhomályosítja a vizet és a makro mód így nem igazán működik a fényképezőn. Mondjuk ez lehet az 1db fénycső hibája is, talán kevés a fény. Valószínűleg kell venni még1 lámpatestet.

(#4305) tbs válasza spyduck (#4304) üzenetére


tbs
addikt

:C Csinos.

(#4306) DirtyFREE válasza spyduck (#4304) üzenetére


DirtyFREE
tag

Gondolom megint sietni tetszett Kolléga úr!
Ez micsoda volna?
"2 db ayomanri" ;]
Google nem dobja...
Akkor az már érdekes! :C

[ Szerkesztve ]

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#4307) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

A múltkori kommentem óta elpusztult az egyik fekete lionhead aranyhalam. A másik fekete meg színt vált, mert kezd világosodni. A hasánál már ezüst. Régen volt egy black moor aranyhalam, ami eredetileg fekete volt majd egy fél év alatt átváltozott narancssárgává.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#4308) SzalaiG válasza spyduck (#4304) üzenetére


SzalaiG
addikt

:C

Nagyon zsír. Hány literes?

(#4309) spyduck válasza DirtyFREE (#4306) üzenetére


spyduck
nagyúr

aymonieri :)

SzalaiG: 150 liter

(#4310) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Mitől lehet hogy minden héten megdöglik egy kifejlett guppi nőstény... :( :(((

(#4311) spyduck válasza SzalaiG (#4310) üzenetére


spyduck
nagyúr

Csinálj egy olyan szűrőrendszert mint ami nekem van. Hidd el, minden a vízcserén múlik. Ha nincs jó szűrőrendszered akkor gyakran cseréld a vizet és nem fognak meghalni a halaid.

(#4312) rien válasza SzalaiG (#4310) üzenetére


rien
senior tag

Milyen arányban vannak a hímek/nőstények?

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#4313) spyduck


spyduck
nagyúr

Most olvasom, h lehet rossz választás volt az üveggarnéla. Azt írják róla, h a kisebb testű halakat és a kisebb garnélákat levadássza.
Nálam az egyik kis garnélát már becuppantotta. :DDD
Azt hiszem kedden visszaviszem és hozok helyette sepregető garnélákat:)

(#4314) SzalaiG válasza rien (#4312) üzenetére


SzalaiG
addikt

8 nőstény és 4 hím meg kb 5 kisguppi. :U

8 neon, 2 anci, 2pleco és 5db red cheri.

(#4315) SzalaiG válasza spyduck (#4311) üzenetére


SzalaiG
addikt

Folyton cserélem a 60l-ből heti 15-20l. Heti 2x tisztítom a szűrőt. Megy az oxigén két helyen kétféle buborékkal. :F

(#4316) rien válasza SzalaiG (#4314) üzenetére


rien
senior tag

Aha. Akkor nem lehet, hogy túlvannak hajtva.

Viszont szerintem ne bántsd a szűrőt egy héten kétszer max. hetente, vízcserekor.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#4317) tbs válasza SzalaiG (#4315) üzenetére


tbs
addikt

Szűrőt..? Tisztítani..? ~1hónap míg beáll benne a baktériumkultúra... Ellenőrizném helyedben a NOx és NH koncentrációkat...

Nálam lassan 1.25 éves lesz a szűrőm, és még ~2-3 évig nem kívánom tisztítani... :U

szerk.: Ja, a NOx szint külső adagolással 5mg/l-re van beállítva, anélkül 0 lenne, és vegetálnának a növények. POx <5mg/l, ammónia semmi.

[ Szerkesztve ]

(#4318) SzalaiG válasza tbs (#4317) üzenetére


SzalaiG
addikt

NOx - azt hogyan kell adagolni és mivel? :F

(#4319) tbs válasza SzalaiG (#4318) üzenetére


tbs
addikt

Nálad tuti nem kell adagolni. ;) Nitrát és nitrit. Lsd. -> [link] A lebontó/átalakító bacikat elpusztítod a szűrőtisztításnál...

Eléggé összefüggő dolgok vannak ezzel kapcsolatban, könnyen lehet, hogy amúgy a szűrésed is elégtelen. (Sőt, valószínű hogy anaerob ciklus nem zajlik benne, max az ajzatban...)

Szóval a "hogyan" miértje egy rohadt összefüggő dolog, a "mivel" pedig kiskanál... ;] (Pl. KáliumNitrát.)

(#4320) spyduck válasza SzalaiG (#4318) üzenetére


spyduck
nagyúr

Itt most hallottál pár különböző módszert. Sajnos ilyen az akvarisztika, mindenki máshogy csinálja. Nekem tenyésztők és akvarizáló állat doki mondta, hogy ha olyan nagy szűrőd van mint nekem azt évente 1x kell kitakarítani ha kicsi szűrőd van azt meg 3 havonta szabad a saját levében kimosni.
Ha ilyen gyakran takarítod a szűrődet akkor kinyírod a nitrifikáló baktérium kultúrát ami lebontja a halkakiból származó nitritet és nitrátot. Ezek megmérgezik a halakat. Ha nincs benne elegendő nővény akkor meg elég buta dolog ilyet csinálni.

Az ilyen gagyi szűrők mint például egy ilyen semmit sem ér!:

Az egész egy marketing fogás, hogy lehet eladni ******-t jó pénzért. Az egész szűrő rendszernek a baktérium kultúra az alapja. Ebben a szűrőben és a hozzá hasonló hulladékokban vagy egy kis darab szivacs amin olyan sebességgel áramlik át a víz, hogy a bacik nem bírnak rajta megtelepedni és a károsanyagokat lebontani. Az egész csak egy mechanikus szűrőként funkcionál ami szépen leszűri a vizet, hogy ne legyen zavaros.

A baciknak kell ideális környezetet teremteni ahhoz, hogy lebontsák a káros anyagokat.
Ha jó szűrőt akarsz akkor az akvárium térfogatát óránként 2x kell, hogy lecserélje. Valamint minimum az akvárium térfogatának 10%-ban legyen szűrő anyag. Ezt mint, ahogy nálam is láttad a hordós szűrővel lehet a legolcsóbban és legkönnyebben megcsinálni. Van még jó pár módszer de az elég drága.

Ha nagyon olcsón akarod megúszni akkor menj el egy akavrista boltba és vegyél egy jó nagy szivacsot + légpumpát. A porlasztót helyezd a legaljába és kis nyomáson ( szabályzószelep segítségével ) indítsd be a légpumpát. Ezen áramlási rendszer segítségével a bacik elszaporodnak a szivacsban és lebontják az összes nitrátot és nitritet a vízben.
A szivacsot egy vödör vízben a saját levében 3 havonta kinyomkodod és kész.

(#4321) spyduck válasza tbs (#4317) üzenetére


spyduck
nagyúr

Évente 1x tudomásom szerint ki kell takarítani a szűrőt mert a lebontóképesség megszűnik. Neked milyen szűrőd van?

(#4322) tbs válasza spyduck (#4321) üzenetére


tbs
addikt

Egy HamburgerMatten "dolgozik" a medencében 4-6-szoros vízforgatással, és még bőven jól teszi a dolgát. ;) (Kb. 4: ha a csövek már "nem tiszták".) Ha nincs adagolva, akkor 0mg/l az összes nitrogénvegyület a vízben... :K A növények és a bacik kiveszik a vízbül a NO3-at... :DDD Addig szoktam emelni a KNO3 adagot, amíg a PO4 be nem áll 5mg/l alá. Lsd. redfield ratio -> [link].

Arról nem is beszélve, hogy ennek a szűrőnek a tisztítása egyet jelent az akvárium szétszedésével.

szerk.: Ja, az általad linkeld szűrő valóban alkalmatlan önmagában egy biológiailag közel önálló akvárium üzemeltetéséhez, de mechanikai szűrésre tökéletes. A hordós cuccod jó lett nagyon, megnézném élőben egyszer szívesen. :K

[ Szerkesztve ]

(#4323) SzalaiG válasza spyduck (#4320) üzenetére


SzalaiG
addikt

Köszönöm megfogadom. :)

A te hordós módszered tetszik a legjobban. Mennyiből lehet megcsinálni?
Nem írnál róla egy rövid blogot, h mit és hogyan? :U

(#4324) Metallica01


Metallica01
csendes tag

Sziasztok, pár hete valami megfertőzte a vizet az akváriumban pedig gyakran takarítom és néhány hal elpusztult, nem tudom hogy mi lehet ennek az oka. A Szűrő egyfolytába működik, soha nem koszos a víz. Vettem bele ilyen baktériumírtó szert, nem tudom hogy használt e, mert sajnos elég későn vettem, és a szívós halak megmaradtak.

Maffiozo: Poseidon

(#4325) spyduck válasza SzalaiG (#4323) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mostanában nagyon sokat dolgozom és ha éppen nem akkor barátnőmmel és barátaimmal csinálunk valamit. Szóval ha netán lesz szabad 2-3 órám és még kedvem is akkor csinálok egy részletes leírást.

Maga a hordó és a benne lévő szűrőanyagok 10.000ft-ból kijönnek. ehez az akvárium méreteihez mérten kell választani egy külső szűrőt is. Természetesen lehet kisebb hordót is csinálni!

Csináltam pár képet:) [link]

(#4326) spyduck válasza tbs (#4322) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha eljössz Kecskemétre bármikor megnézheted :DDD
Neked amúgy mekkora akváriumod van és mik vannak benne?

(#4327) SzalaiG válasza spyduck (#4325) üzenetére


SzalaiG
addikt

A külső szűrő keringeti is a vizet?
Vagy mitől forog a víz az aki - hordó - szűrő háromszögben?

(#4328) tbs válasza spyduck (#4326) üzenetére


tbs
addikt

Ritkán ugyan, de szoktam arrafelé járni. :K

297l, 7db Sziámi Algaevő, 7db Öves Díszcsík, és most már biztosan 8db kolibrihal. Jópár Maláj Tornyoscsiga, jópár hólyagcsiga (botiaropi :DDD), vmi fél mm-es kis fehér gyöszök az ajzatban, 3féle Cryptocorine, rotala, riccia, limnophila aromatica, pár ismeretlen tő vmi, illetve algák, fitoplanktonok, baktériumok stb... És ezek csak az élőlények voltak... :B

Rien: sikerült pár képet csinálnom, vmelyik este felrakom őket. :) Világítás, és egy béna kép az akvárium egy részéről. :B

(#4329) spyduck válasza SzalaiG (#4327) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az akváriumból egy nagy szívás segítségével jön a víz a hordóba (fenti szelep). A nyomást hatására az alsó szelepből átáramlik a víz a külső szűrőbe majd a szivattyú segítségével visszaáramlik az akváriumba.

A külső szűrő rétegeit tekintve így néz ki:

2-3 cm perlon vatta
30cm szivacs
30cm krumplis zsák
a kifolyó szelepnél pedig 2kg siporax (kerámia gyűrű)

(#4330) spyduck válasza tbs (#4328) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kíváncsian várom a képeket! :B

(#4331) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Ma különteszem a garnélákat! :D

(#4332) SzalaiG válasza spyduck (#4329) üzenetére


SzalaiG
addikt

Sajna nem javul a helyzet, úgyhogy remélem lesz időd a blogra!

(#4333) spyduck válasza SzalaiG (#4332) üzenetére


spyduck
nagyúr

Előbb utóbb biztos ;]
Neked mekkora akváriumod van?

(#4334) Morris válasza spyduck (#4333) üzenetére


Morris
veterán

Hali!

Nagyon jól néz ki az akváriumod!
Milyen homok van benne? sima kvarchomok?

(#4335) SzalaiG válasza spyduck (#4333) üzenetére


SzalaiG
addikt

60L

Egyenlőre csak ekkora, de igyekszem, h a nyárra legalább kétszer ekkora legyen.

(#4336) spyduck válasza Morris (#4334) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen sima kvarchomok, középen meg apró szemes gránit.

(#4337) spyduck válasza SzalaiG (#4335) üzenetére


spyduck
nagyúr

60l-es akváriumba sztem fölösleges hordós szűrőt venni. Ha már csinálod akkor sztem 100 liter alatt ne is kezdj neki.

Hagyj állni 30 liter friss vizet 2 napig, ha lehet melegítsd fel annyira mint az akváriumod és cseréld le. Szerezz be egy nagy szivacsot és egy légpumpát, ahogy lentebb leírtam szereld össze. Ebben megtelepszenek a bacik és szép tiszta vizet csinálnak. Ha lehet rakj bele jó sok növényt is.
Ha netán nem tudod honnan szerezz cuccokat akkor ha eljössz Kecskemétre mindent tudok neked nagyker áron hozni. Ha jó a használt akkor olyat is tudok adni ugyanis vagy 2+ akvriumot be tudnék rendezni annyi fölös cuccom van itthon.

(#4338) Morris válasza spyduck (#4336) üzenetére


Morris
veterán

Gratulálok. Tényleg nagyon szép lett. Kicsit tengeri beütése van ezzel a homokkal! :R
Fénycső milyen? sima, hagyományos vagy a sera által gyártott adott színhőmérsékletű?

Elnézést ha kérdezgetek, de az akváriumod láttán én is kedvet kaptam hogy legyen megint egy nekem is. korábban volt, de meguntam.
Én sügérekkel próbálkoztam, csak nagyon koszosodott a víz és beleuntam az állandó takarítgatásba.
Egy Crystal K20-as szűrőm volt 112literes aksiba. Ez 450 litert forgatott óránként, de még így is retkes volt nagyon a víz.
Mondjuk ezek nagyobb testű halak voltak

(#4339) DirtyFREE


DirtyFREE
tag

Sügérek,aranyhalak = szarógépek! :DDD

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#4340) Morris válasza DirtyFREE (#4339) üzenetére


Morris
veterán

Egyébként valóban így van! :D :D

(#4341) spyduck válasza Morris (#4338) üzenetére


spyduck
nagyúr

1db Sera Tropical Sun és 1db Sera Color Plant fénycsövem van. Ez ilyen kombinálható változat, elvileg ez az összeállítás a legjobb. Gyakorlatilag a franc se tudja, nem lepne meg ha ez is csak marketing volna:)

Nekem is van elfekvőben egy Crystal szűrőm. Az 600 liter\h-s volt. Ki is szedtem az akváriumból a francba mert nem láttam értelmét.

(#4342) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Ok. Hoztam szivacsot és alacsony nyomáson nyomatom rá a zoxigént.
Remélem beválik! :)

(#4343) spyduck válasza SzalaiG (#4342) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kell egy kis idő amíg elszaporodnak a bacik de utána jó lesz. Azért a levegő jöjjön csak ne túl erősen. :)

(#4344) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Adtam uborkát a halaknak. Nagyon kajálták. :D

(#4345) rien válasza tbs (#4328) üzenetére


rien
senior tag

Az jó lesz és külön köszönet a világításos képekért :)

Na eldőlt a jávaim sorsa: marad, nem megy a kukába. Elkezdtek szép zöld hajtások jönni rajta :) De amit megvettem az úgy ahogy volt teljesen elrohadt mind egy szálig. Nem győzöm kibányászni a halott részeket és ugye így nem áll szépen egy csomóba sajnos, de talán így már lehet kezdeni vele valamit :U Egy része maradt felkötözve, egy részét lehálóztam. Valamelyik verzió csak jó lesz :) Az új hajtásoknak nagyon szép a színe :K így már tetszene.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#4346) rien


rien
senior tag

Segítsetek :)
Itt egy kép az akiról (bocs a minőségért). Még mindig nem tudok dönteni milyen színű aljzatot vegyek feltöltésre.
Amint látható elég kontrasztos, ezen szeretnék tompítani (a valóságban amúgy ennyire nem durva :) )
Feketét vegyek hozzá vagy az durva lenne? A másik szín amin gondolkodom a vöröses-barna. De végül is bármilyen ötlet jól jönne. Egyszerűen nem tudom elképzelni milyen lesz ha összekeveredik majd a kétszínű sóder :N
Nekem egy a lényeg teljes aljzatcserét nem akarok. Három éve megy, szétszedve nem volt még soha, de nincs is semmi baja az aljzatnak, nem bántanám.
Az aljzatom amúgy gyöngykavics, ilyesmi csak több a fehér benne valamivel.
Vélemény?

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#4347) SzalaiG válasza rien (#4346) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nagyon szép. :)

Én kék kavicsot tennék az aljára. :D

(#4348) rien válasza SzalaiG (#4347) üzenetére


rien
senior tag

Köszi :)
Kék :D hááát azt lehagytam, hogy natural vonalon szeretnék maradni :)

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#4349) zsoltinnó


zsoltinnó
aktív tag

Sziasztok csodálkozva nézem ezeket a képeket!nekem is van akváriumom!Napi 1x kapnak a szumátraiak 1csipet kaját!"tényleg nem sokat!"De 2nap után tiszta hal kaki az egész ajzatom!Nagyon csúnya látvány!Néztem a you tube-on videókat de ott is olyan gyönyörűek az akváriumok ajzta hogy csak na!Így meg hogy elkülönítsek 2 fajta ajzatót nem is gondolok rá!2 nap után össze kakilják!takarításnál már össze vissza lenne a 2fajta ajzat! :B valami tippet tudna valaki adni?

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#4350) zsoltinnó


zsoltinnó
aktív tag

pl ezt itt: [link] Ezt nem kakilják össze? Enni lehetne az aljáról! :D

Őrült kell egy őrült ellen!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.