Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27501) Silentfrog válasza havri1 (#27500) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Ha van helyed akkor érdemes a a 2 méteres hossz. Az ekkora akvárium már elég nagy beruházás, és talán ha nagyobbat csináltatsz mint amint most szeretnél akkor talán nem gondolkozol el a nagyobbra váltásról más jövőre.

(#27502) havri1 válasza Silentfrog (#27501) üzenetére


havri1
félisten

Nem forog be a szobába, nagyon szűk. 200 hossz már 500l felett van, nem szűröm meg..450-500l max.
Amúgy hidd el, mindig kell a nagyobb, bármekkora a jelenlegi..tapasztalat :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#27503) Silentfrog válasza havri1 (#27502) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Sajnos tudom, az enyém 10 hónapos de már nézem a következőt. Pedig akkor is azért nem lett nagyobb csináltatva mert nem fér el sehova. :P

(#27504) Sirandrish válasza Silentfrog (#27503) üzenetére


Sirandrish
legenda

Uh szegények..és a 300astól is csak oldalazva tudok ablakot nyitni :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27505) Emperor_ válasza Exian (#27496) üzenetére


Emperor_
addikt


oldallap


közeli


hátlap


a háttér beépítve


bónusz, a növényesem régebbi állapota

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#27506) Silentfrog válasza Sirandrish (#27504) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én mondtam már régebben is... Költözni kell nagyobb lakásba! ;]

(#27507) Sirandrish válasza Silentfrog (#27506) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igazából van egy egész melléképület ahol semmit sem tárolunk..oda mehetne pár 1000 lityi. Csak sajna nyáron olyan meleg van ott hogy a víz hűtésére rámenne a gatyám is :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27508) Dealer95 válasza Sirandrish (#27507) üzenetére


Dealer95
őstag

Diszkoszt oda :P

Akkor meg télen menne rá a gatyád a fűtésükre :DDD

(#27509) Sirandrish válasza Dealer95 (#27508) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nekik hány fok az ideális?

Az aki hátfalát végig rakom fűtőkkel :DDD

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27510) SSJmeszes válasza Sirandrish (#27509) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

27-28°C kell nekik átlagban.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#27511) Sirandrish válasza SSJmeszes (#27510) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát az sima lenne..szerintem ha nem szellőztetek akkor 32-35fokra is felmenne a víz hőmérséklete :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27512) SSJmeszes válasza Sirandrish (#27511) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Ha nem állandó az is tudják tolerálni egy darabig. 35°C már már sok, de lehet elviselnék azt is egy ideig.. 32°C még nem annyira vészes.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#27513) Sirandrish válasza SSJmeszes (#27512) üzenetére


Sirandrish
legenda

Jól bírják a meleget akkor :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27514) Dealer95 válasza Sirandrish (#27513) üzenetére


Dealer95
őstag

28 fok az amin mi tartjuk őket, ez a legideálisabb, 30-32 fokot max 1-2napra, azt is betegségek esetén szokták alkalmazni tudtommal.
De van aki alapból 30 fokon tartja őket :)

(#27515) Sirandrish válasza Dealer95 (#27514) üzenetére


Sirandrish
legenda

Régebben akartam tartani, de nagyon kezdő vagyok én még hozzájuk :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27516) havri1 válasza Sirandrish (#27515) üzenetére


havri1
félisten

Vagy ők nem elég érettek hozzád :D

havri

(#27517) Sirandrish válasza havri1 (#27516) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az is lehet :D
Viszont a Sügéreket már picit bánom. Szépek és szeretem őket, de hogy minden növényt befalnak az gáz. :O

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27518) havri1 válasza Sirandrish (#27517) üzenetére


havri1
félisten

Nem mindet. Gagyi műanyag műnövény maradandó :)

havri

(#27519) Sirandrish válasza havri1 (#27518) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szuper :DDD

Akkor nincs más hátra mint venni olyat :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27520) twi452


twi452
senior tag

Ma sikerült elkapni a foltos pandát is :)
Szépen növögetnek a többiek is mégha nem is azt a kaját eszik amit én adok nekik..:D

[youtube]

tudom van alga itt-ott.. ez izgat a legkevésbé :)

(#27521) Sirandrish válasza twi452 (#27520) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hogy breakel :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27522) havri1


havri1
félisten

Válaszolt Gábor Noé, jó árat kaptam rá, valószínűleg vele fogom megcsinaltatni. Optiwhite fronttal kértem az árajánlatot, 52e.160x50x60

havri

(#27523) Sirandrish válasza havri1 (#27522) üzenetére


Sirandrish
legenda

Külsőkkel fogod szűrni?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27524) havri1 válasza Sirandrish (#27523) üzenetére


havri1
félisten

Úgy tervezem, hogy igen, és még kap belső matten vagy powerhead+szivacs. Hal nem lesz benne több, szóval a terhelés kb ua.
Csak még az állvány, meg az asztalos van hátra.

[ Szerkesztve ]

havri

(#27525) Sirandrish válasza havri1 (#27524) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát akkor csak hajrá :)
A 240es sorsa? Nevelde?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27526) havri1 válasza Sirandrish (#27525) üzenetére


havri1
félisten

Áh, nincs helyem. Faterhoz viszem azt is :D összes kinőtt akvárium nála üzemel tovább :)

Most az jön, hogy csináltatok tetőlécből egy 160x50-es keretet, és probalhatom, hogy be tudom e forgatni a szobába. Mert egy nagyon szűk helyen kell 90 fokot fordulni.
Állítani lehet egy ekkora akváriumot?

havri

(#27527) Sirandrish válasza havri1 (#27526) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mivel gondolom legalább 10es üvegből lesz, így szerintem annyit kibír míg beforgatod..
Nyilván 4 ponton fogni kell hogy a terhelés eloszoljon.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27528) bringasisti válasza Sirandrish (#27527) üzenetére


bringasisti
őstag

Az ilyen medencének csinálnak egy " szánkót" és állítva oda teszik ahová kell és utána fektetik el. Az enyémet 3* vitték ide oda míg a 10 -ediken kötött ki. Mivel két méter nem fért a liftbe.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#27529) noxon válasza havri1 (#27526) üzenetére


noxon
őstag

Nekem is ekkora az akim és többszőr is fel lett állítva, hogy beférjen a liftbe.
Kibírta, nincs gond bele azóta se.

We live in a simulated world...

(#27530) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Ti a hal ürülékkel mit szoktatok kezdeni? Értem ez alatt hogy nekem nagyon finom szemű homok az aljaz.. és látom a teteéjn az ürüléket.. :) Kicsit zavar.. Van szivattyúm is ilyen elektromos, azzal szoktam rámenni időközönként.

Üdv: Csabee.

(#27531) Dealer95 válasza Csabee. (#27530) üzenetére


Dealer95
őstag

Hát, nálunk a külső szűrő beszívja, mert van áramlat egy kicsi mindenhol, épp annyi, hogy szép lassan a szívóághoz kerül és eltűnik ;)

(#27532) Csabee. válasza Dealer95 (#27531) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nekem nem szívja be az a baj.. Legalábbis a szívó ág környékén nincs semmi hal ürülék, de a túloldalon viszont van.

Üdv: Csabee.

(#27533) Dealer95 válasza Csabee. (#27532) üzenetére


Dealer95
őstag

A nyomóág egy oldalon van a szívóággal vagy szemben vele?

(#27534) Csabee. válasza Dealer95 (#27533) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szemben van vele.

Üdv: Csabee.

(#27535) Dealer95 válasza Csabee. (#27534) üzenetére


Dealer95
őstag

Hát, akkor megkaptad a választ :)
Egy oldalra kellene rakni, hogy ideálisabb legyen a víz körforgása, mert így a nyomóág alatt csak "áll" a víz, szerintem.

(#27536) Csabee. válasza Dealer95 (#27535) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Kipróbálom. De a víz felszínén látszólag körbeforog a víz.

Üdv: Csabee.

(#27537) Sirandrish válasza Csabee. (#27530) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én hónapokon keresztül birizgáltam MINDENT az akiba mire sikerült olyan áramlást kicsikarnom hogy sehol sem áll meg.
Engem személy szerint az őrületbe kergetett ha láttam egy kicsit is.
Sokan viszont úgy csinálják hogy egy helyre "gyűjtik" és onnan vízcserekor kiszedik..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27538) havri1 válasza Sirandrish (#27537) üzenetére


havri1
félisten

Én szentül hiszem, hogy ha erős a biológia az akváriumban, lebomlik mielőtt a szűrőbe kerülne.
Nálam tuti nem szívja be, mert képtelenség. Magasan vannak a szívó ágak. Vagy legalábbis mindet tuti nem szívja be.

havri

(#27539) Sirandrish válasza havri1 (#27538) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nálam mindkettő a talajban van félig, szóval ennél lentebb nem lehet :D
Lehet a java lebomlik..nem érdekel, csak ne lássam :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27540) Csabee. válasza Sirandrish (#27537) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Kipróbálom.. most a nyomó ág a víz felszínének közelében van. Célszerű lenne lejjebb vinnem?

Üdv: Csabee.

(#27541) Sirandrish válasza Csabee. (#27540) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah most ezt én mindig keverem. Nekem az a nyomóág ami tolja a vizet. Azt mindenképp a felszínhez közel kell rakni hogy fodrozza a vízfelszínt.
A szívót pedig elméletileg pont alá kéne rakni a talaj közelébe.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27542) Csabee. válasza Sirandrish (#27541) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jaja én is úgy gondoltam. Fodrozza a vizet :) úgy van mint nálad.

Üdv: Csabee.

(#27543) Exian válasza Csabee. (#27532) üzenetére


Exian
őstag

Ahogy írták, egy oldalon legyen a nyomó és szívó ág. Nálam is így van és frankón körbejár a víz, csak azon az oldalon és csak 1-2 ponton ülepedik a mulm, ahol a szívó ág van. Onnan meg a heti vízcserekor leporszívózom, amit nem tudott felkapni a szűrő. A másik oldalon semmi sem rakódik le, ott patyolat tiszta az aljzat, pedig ott még sohasem szippantottam.

(#27544) bekecs76


bekecs76
tag

Sziasztok
Sikerült szereznem pár liter kétkomponensű epoxigyantát. Ez a pontos tipusa: Murexin epoxy basisharz EP 70 BM többcélú epoxigyanta. [link]

Műszaki adatlap: [link]

Ahonnan kaptam, ott padlóbevonatként használták. Szerintetek ez jó lenne a nikecel csemperagis hátteret lekenni? Ott van a műszaki adatlap is a neten, de abból nem veszem ki, hogy ez most élelmiszerbarát, meg, hogy kioldódik-e valami belőle, tartósan viz alatt lehet-e használni,stb?

(#27545) ftamas0201 válasza bekecs76 (#27544) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Dolgoztam kétkomponensű epoxigyantával, viszont ezzel a murexinnel még nem. Végeredményben az epoxigyanták legtöbbjének az az elsődleges tulajdonságuk hogy nem eresztik át a vizet, nagyrészt erre is alkalmazzák autópályák hídjainál az aszfalt rétegek alatt is. Igazából ha hagyják teljesen megkötni szerintem nem engedhet ki magából semmit, de biztosra ezt nem mondanám. Próbáld meg letesztelni valahogy. De csak óvatosan, láttam embert aki allergiás volt rá és olyan szinten bedagadt minden testrésze ami szabadon volt (arc, karok, kézfejek) hogy a szemeit sem lehetett látni. Arányokra pedig figyelni kell, volt mikor elkezdett füstölni és összeolvadt a vödör. Tényleg csak is óvatosan és lehetőleg legyen egy ember aki dolgozott már ilyennel és tudja mire kell vigyázni! Védőfelszerelések is legyenek és csak szabad levegőn!
Viszont amit emlegettek itt a csemperagasztóról, láttam már olyat hogy fehér levet eresztett megkötés után vízben a ragasztó, így nem vennék rá mérget hogy az is olyan tök jó. Persze van akinél bevált, lehet az a fajta teljesen oké, de van azért ellenpélda, láttam.

(#27546) Rivaul


Rivaul
addikt

Hali.

Kimentünk a kerti tóhoz hogy kiszedjük a 2 aranyhalunk és bejöjjenek telelni. Sajnos nem elég mély a tavunk és nem lehetnek kint. Viszont meglepetésünkre mikor vadásztuk ki hálóval a nagyot, találtunk egy kicsit :D Szóval kimertük az egész tavat és még kettőt, az az összesen 3 kis halat találtunk. A két nagy az olyan 15 centis, a picik meg 2-4 közöttiek. Szóval bejöttek egy 200l hordóba, növényzettel és levegőztetővel. A tóba el bujkálhattak a picik de a hordóba kicsit aggódunk hogy bántják őket a nagyok. Alaptalan a félelmünk és már nem piszkálják őket, vagy kis akváriumba vadásszuk külön a piciket?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#27547) bringasisti válasza bekecs76 (#27544) üzenetére


bringasisti
őstag

A két komponens külön külön lehet hogy érzékeny ember számára gondot okoz, de mikor összekevered akkor egy vegyi folyamat során egy térhálosodás zajlik le és egy harmadik teljesen semleges anyag keletkezik. Ilyen a medencék ragasztásához használt F.BS is.

BENEFON DELTA--------N8

(#27548) bringasisti válasza bringasisti (#27547) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezért lényeges hogy az ilyen esetekben minimum 15 fok felett legyen minden összetevő hőmérséklete a teljes kötési idő alatt

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#27549) havri1


havri1
félisten

A 130l (80x40x40) fölé kellene led pilács.
Tudnátok ajánlani komplett szettet?
Szalag+kapcsoló+ trafó?
gondolom 2 sor elég hosszában igaz? Vagy 3 legyen?:-) 2 6500k körüli és egy rgb esetleg?
Egy vezérlővel megoldható?
:R

havri

(#27550) Silentfrog válasza havri1 (#27549) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Pontosan mi a az elképzelés? Készítettnél lápatestet és erre menne a szalag?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.