Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8751) Dluinet válasza Psytróger (#8750) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A töltődet cseréld le, egyik feltételt sem teljesíti

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8752) Ádyka válasza Dluinet (#8751) üzenetére


Ádyka
őstag

Töltött már valaki hosszabb ideig minőségi LSD-t ilyen egyszerű töltőkkel?
Nagyon ellustulnak ezek az akkuk is? Vagy feltöltés/kisütés ciklust nem bír annyit?

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8753) Dluinet válasza Ádyka (#8752) üzenetére


Dluinet
nagyúr

párosával tölti, ezért az egyiket 115%-ra tölti a másikat 85%, persze ha lekapcsolnának maguktól, de nem.

viszont ezek az akuk elég jól tolerálják, de akkor is érdemes minimum egy aldi/lidl töltőt venni, ami sokkal jobb

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8754) Ádyka válasza Dluinet (#8753) üzenetére


Ádyka
őstag

Na ok, de pont ez az, hogy tök egyforma állapotú, kapacitású, töltöttségű, merültségű cellákat teszünk bele párosával. Mert ilyen egy jó LSD. Hmm, ilyenkor is ekkora lenne a széthúzás?
Ki kéne próbálni. Jópár alkalommal gagyi töltővel használni, majd betenni egy IPC-be kisütésre. :F

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8755) Psytróger válasza Dluinet (#8751) üzenetére


Psytróger
tag

Köszi! Volt valahol még egy újabb töltőm, amit egyelőre nem találok... De ha meglesz jövök megint kérdezni :) A hozzászólásom második felében feltett kérdésekre is remélhetek választ? (fényképező+adapter mint töltő, illetve lemerítés/kisütés témakörben)

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#8756) Dluinet válasza Ádyka (#8754) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nyilán az első fél év használat után, még nem lesz érdemleges különbség, de később egyre nagyobbak lesznek az eltérések

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8757) Psytróger


Psytróger
tag

Közben megleltem a másik töltőt, ez lenne az:
http://data.energizer.com/PDFs/CH2PC2_EU.pdf
Ez is kuka? Gondolom igen, mert csak egy LED van rajta.

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#8758) Ádyka válasza Psytróger (#8757) üzenetére


Ádyka
őstag

Ugyanaz az elv, csak modernebb külsővel.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8759) Dluinet válasza Psytróger (#8757) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez már valamivel jobb, de két akkut tegyél bele mindenképp

nem lenne jobb, ha eladnád ez a két töltőt és vennél belőlük egy másikat?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8760) kugyu21 válasza Psytróger (#8755) üzenetére


kugyu21
senior tag

A konkrét típust nem ismerem (a leírását el kellene olvasni), de általában a fényképezőgépek nincsenek felkészítve arra, hogy a tápkábelen keresztül a bennük lévő akkumulátorokat töltsék.
Elméletben, a memóriaeffektus elkerülése érdekében célszerű lemerítéssel kezdeni a töltést, de a mai akkumulátorok már nem annyira kényesek erre. De ha gondos akarsz lenni, akkor azt egy töltő discharge funkciójával és ne egy walkmannel tedd!

(#8761) kugyu21 válasza Dluinet (#8759) üzenetére


kugyu21
senior tag

A link szerinti lap bal oldali ábrája szerint egyet is képes tölteni. Tehát mintha fészkenként kezelné.
:F

(#8762) Psytróger válasza Dluinet (#8759) üzenetére


Psytróger
tag

Piacképesek ezek, eladható egyáltalán? :-) Illetve jól értelmezem, a Lidlben/aldiban kapható Tronic típusú töltőt ajánljátok? Abban van ilyen "discharge" funkció? :-)

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#8763) Dluinet válasza kugyu21 (#8761) üzenetére


Dluinet
nagyúr

de le is kéne kapcsolnia, meg nem 2A-rel tölteni, hogy megfőjön az akku

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8764) VIPowER válasza Dluinet (#8763) üzenetére


VIPowER
senior tag

200mA az nem 2 amper.

(#8765) Dluinet válasza VIPowER (#8764) üzenetére


Dluinet
nagyúr

2450mA = 2,45Ah

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8766) Ádyka válasza Dluinet (#8765) üzenetére


Ádyka
őstag

Tényleg, elvileg 1 cellát is tölt. Nem gondoltam volna.
Amúgy itt a kapacitásról beszél, hogy kb mennyi idő alatt van kész. Nem töltőáramról!

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8767) Kernel válasza Psytróger (#8750) üzenetére


Kernel
nagyúr

2 db akku soros töltésénél nem mindegy, hogy például egy 200 mA körüli időzítős, 16 órás töltőről beszélünk, vagy nagyobb áramú -dU áramkörös töltőről. 400-500 mA körül előfordul még soros töltő, felette egyedi vezérlés szokott lenni.

Ha elkezded tölteni a 200 mA-essel (itt még az is mellékes, hogy soros vagy egyedi), ha nem egyformán voltak lemerülve, egyik mondjuk 10 óra után telítődik, másik 13 óra után. Mivel a töltés fixen 16 óráig megy, végeredményben mindkettő feltöltődik. A felesleget legfeljebb elfűti, ami 200 mA áram esetén még nem okoz káros túlmelegedést. De azért az sem biztos, hogy "szeretjük" az ilyet, mármint hosszabb távon az akku.

Ha elkezded tölteni egy soros 500 mA-es töltővel, ennél a -dU lekapcsolás, különböző állapotú cellák esetén felemás eredményt hozhat, nem egy korrekt dolog.

Tehát utóbbi még rosszabb is lehet, annak dacára, hogy -dU (mivel két akkut tölt sorosan). Mindamellett egyik töltő sem alkalmas kisütésre, úgyhogy ilyenekkel csak rátöltögetni lehet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8768) Dluinet válasza Ádyka (#8766) üzenetére


Dluinet
nagyúr

elnéztem, akkor nyugodtan lehet használni, ha odafigyel

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8769) Psytróger


Psytróger
tag

Tehát a végső konlúzió hogy a linkelt kételemes energizert használhatom? És érdemesebb akkor egyszerre egy elemet beletenni?
Kernel: Köszi, nekem az sajnos kínai :)

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#8770) Dluinet válasza Psytróger (#8769) üzenetére


Dluinet
nagyúr

bocsi elnéztem, egyet vagy kettőt teljesen mindegy, csak időben vedd ki :)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8771) Psytróger válasza Dluinet (#8770) üzenetére


Psytróger
tag

Ok, köszi!
Tehát ne várjam meg amíg a led jelzi a töltöttséget, hanem előtte vegyem ki? Vagy csak arra gondolsz hogy amint a led jelzi minél előbb vegyem ki, ne hagyjam benne? :)

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#8772) Dluinet válasza Psytróger (#8771) üzenetére


Dluinet
nagyúr

elolvastam még egyszer, max 15 óra után szed ki az aksikat

mindegy használd, amíg nem lesz az aldi-ban vagy lidl-ben akciós töltő, azt megveszed, és több gondod már nem lesz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8773) PHM válasza Psytróger (#8771) üzenetére


PHM
addikt

Egyszerű módszer, a hősi időkből:
Kézháttal, ujj külső oldalával megérintve az akkukat,
ha langyosnak/melegnek találtatnak, a töltés késznek vehető.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8774) Kernel válasza Psytróger (#8769) üzenetére


Kernel
nagyúr

Most esett le, hogy tegnap véletlenül a "Privát" linkre nyomtam, azért nem jelent meg a hozzászólásom. Utána vágólapról ismét elküldtem, de akkor már a topikba, így ment belőle kettő.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8775) Ádyka válasza Kernel (#8774) üzenetére


Ádyka
őstag

Kezdő PHsokkal gyakran megesik. Velem is. :B

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8776) Psytróger


Psytróger
tag

Köszi az eddigieket, utolsó kérdés: akkor a lemerítéssel ne foglalkozzak, ha a fényképező már nem kapcsol be mehetnek töltésre az akksik? Csak mert valaki azt írta hogy a walkmanes lemerítős megoldásom nem a legjobb :)

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#8777) Dluinet válasza Psytróger (#8776) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az én fényképezőm (fuji) tud kisütést végezni, nézd meg a tiédet is, lehet hogy a beállítások között van elrejtve ez a funkció

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8778) Psytróger válasza Dluinet (#8777) üzenetére


Psytróger
tag

Nincs benne ilyen opció sajnos...

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#8779) kolyok32


kolyok32
csendes tag

Sziasztok! Canon sx500 is -hez szeretnék pótakkut venni (Canon nb-6l típusú). Abban kérnék tanácsot, hogy menniyre szabad megvenni az utángyártottakat, mennyire megbízhatóak, milyen az élettartamuk egy gyárihoz képesT? Mert árban igencsak jelentős a differencia. Azon is gondolkoztam, hogy ebvayről rendelnék eredetinek írt akkut, de nem tudom, mennyire lehet megbízni abban, h az valóban eredeti... Esetleg rendelt valaki már ebayről? Ha igen, érdekelne, honnan, melyik eladó lenne megbízhstó!

(#8780) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! Hogyan lehet, hogy egy 750mAh-s AAA-s eneloopba belement 1,5 A? Töltő BC 700, és a vele hasonlóan tárolt, használt (egy lámpa) akkukba "csak" 850 mAh ment.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8781) Ádyka válasza ledgeri (#8780) üzenetére


Ádyka
őstag

Fárad, döglődik, eneloop, tavasz....
Lecsekkolnám megint egy discharge/charge üzemmel.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8782) ledgeri válasza Ádyka (#8781) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hány milliamperen? (kb ha 10szer volt töltve (amiből 8 kezdő refresh..)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8783) Kernel válasza ledgeri (#8780) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha bele is ment 1,5 Ah, de az biztosan nem tárolódott (fizikailag lehetetlen), csak elfűtötte a felesleget. Ha a töltő nem bír leállni, mert nem érzékeli a kritikus pontot, akkor célszerű manuálisan megszakítani, ha észreveszed, nem érdemes tovább kínozni.

750 mAh kapacitású akkunak normális esetben 200 mA töltőáram is elegendő a megfelelő töltési görbe (vagyis a jó kikapcsolás) eléréséhez, 500 meg pláne. Ha ennek ellenére sem áll le, az már nem jó akku, valószínűleg a használat során is problémái lesznek. Túl gyors kimerülés például.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8784) ledgeri válasza Kernel (#8783) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nyomnék egy tesztet, de hát most töltöttem fel az összeset, és már kevertem is... (és nem hinném, hogy az NKON.NL ezt garizná..)
BC 700-nál ha 4 akkut töltök, és az egyik hamarabb feltölt, akkor a helyére tudok tenni egy újratöltendőt, ha iden akkor milyen lehetőségeim vannak beállítani?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8785) Kernel válasza ledgeri (#8784) üzenetére


Kernel
nagyúr

Áram nem lehet nagyobb az elsőként beállított értéknél, de funkcióban bármi.

Ha új akkunál fordul elő ilyen, hogy nem áll le a töltés, okozhatja a tárolási idő, később még javulhat a helyzet, akár már a második töltésnél.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8786) kugyu21 válasza ledgeri (#8784) üzenetére


kugyu21
senior tag

Refresh-t neki, mind a négynek! Ha nagyon sietsz elengedheted 500mA-el is. Vagy meg fog javulni, vagy megbizonyosodhatsz felőle, hogy tényleg haldoklik. De nem hiszem, hogy ez utóbbi, hacsak nem hamisítvány az az Eneloop, ami előfordulhat ha kintről rendelted. Én ezért itthon is csak úgy veszem ha érte mehetek, kézbefoghatom és megvizslathatom.

(#8787) ledgeri válasza kugyu21 (#8786) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Akkor az lesz, hogy legközelebbi töltéskor refresht tolok neki. (amúgy is akartam, hogy meglegyen a 3+2 pack a hasonló kiszedhető mAh alapján.

Próbáltam adni korábban AA-s fulra töltött akunak refresfht, hátha, de nem engedte a töltö... Így inkább kivárom, hogy normál használat mellett (biciklilámpa, és tavaszodik...) lemerüljön, mert csak égetni nem szeretném... bár lehet az lesz belőle...

De akkor lehet töltés alatt új töltést konfgurálni bc700-on vagy nem (étrs 4 be, majd egy full, azt ki és helyére egy üreset..?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8788) kugyu21 válasza ledgeri (#8787) üzenetére


kugyu21
senior tag

Hogy a BC700 pontosan mit tud, azt nem tudom, de mivel IPC klón, gondolom ugyanazt, mint az IPC.
Ez alapján:
- a FULL-ra töltött akkumulátorra is nyugodtan nyomhatsz refresh-t, max kiveszed a fészekből és újra visszateszed.
- ahogy Kernel már írta, amelyik elkészült kiveszed a helyére beteszel egy másikat és tetszöleges programot indítasz rajta. Egyetlen korlát van, hogy az újonnan betettre nem választhatsz nagyobb áramot mind a korábban már elindítottaknál.

[ Szerkesztve ]

(#8789) ledgeri válasza kugyu21 (#8788) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ok., Köszi. akkor majd jelentkezem, mit sikerült kihámozni a dologból!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8790) Blue Eagle válasza Dluinet (#8777) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Sajnos nem hinném, hogy ez olyan gyakori opció lenne. A telefonokon sincs ilyen kisütő funkció.

(#8791) Dluinet válasza Blue Eagle (#8790) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lítiumra minek is kéne

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8792) Blue Eagle válasza Dluinet (#8791) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ez igaz, de a régi NiMh akkusokon sem volt ilyen. Lényegtelen... De tényleg, ilyenről mint a tied még nem hallottam. :U

(#8793) #67544576 válasza Blue Eagle (#8792) üzenetére


#67544576
törölt tag

Nekem az első telefonom az egy Alcatel One Touch Club volt, és azon igenis volt kisütés opció! :K

(#8794) Kernel válasza Blue Eagle (#8790) üzenetére


Kernel
nagyúr

Fuji A350 például tud kisütni. 2xAA táp, kisütés előtt figyelmeztet, hogy csak Ni-MH akkunál alkalmazzuk a funkciót.

Persze, ez nem egy komoly gép, régi is, csak az érdekesség kedvéért:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8795) M_o_g_y_i válasza #67544576 (#8793) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Épp akartam reagálni, hogy úgy emlékszem volt pedig... :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8796) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Kérem, nézzétek el nekem, hogy nem kifejezetten digitális fényképezőgépről, ill. annak töltéséről van szó, de témától nem idegen a kérdésem.

Adott ez a Carp Academy Trion elektromos kapásjelző, amely beépített Lithium akkumulátorral rendelkezik.
Utóbbi főbb jellemzői:
- USB-ről és elektromos hálózatról is tölthető
- A használati gyakoriságtól függően 5-10 év élettartamot jósol neki a gyártó
- Garanciális szerviz keretén belül az akku később, igény szerint cserélhető

A kérdésem az, hogy mit várhatok ettől a technológiától? Előfordulhat az, hogy a használat során nem megfelelő töltés miatt drasztikusan lecsökken az egy töltéssel elérhető üzemidő?

Jól tudom, hogy Lithium aksik esetében arra kell figyelni, hogy soha ne merüljön le teljesen? Hogy ez a típus jellemzően a "folyamatosan rátöltős" használatot preferálja, és akkor tart sokáig az ereje?

Köszönöm a segítséget előre is!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#8797) Dluinet válasza Piftuka (#8796) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mindent pontosan tudsz,
a lemerülés ami leginkább veszélyeszteti az akkut

folyamatosan rátöltős" használat

de szerintem minimum 500 (teljes) töltés és/vagy 5év a reállís

folyamatos töltés nem számít teljes töltésnek

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8798) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Milyen akkuk vannak amik az Eneloop Lite AAA-hoz hasonlóak, és értelmes áron lehet kapni?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8799) csakb válasza Dluinet (#8798) üzenetére


csakb
őstag

A Turnigy LSD AAA darabja $1.12 + posta, Hollandiából egész hamar meg is érkezik. Nekem egyelőre beváltak. (#8712)

(#8800) Dluinet válasza csakb (#8799) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem sima eneloopot szeretnék, hanem a minimum 2000× tölthető alacsonyabb kapacitású (550-600mAh) LITE verzíót.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.