Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) _seth_ válasza Silent77 (#8400) üzenetére


_seth_
veterán

Hívd fel a conradot lehet tudnak még rendelni olyan szettet. 1 hónapja nekem még megjött. Viszont 5 ezret ne adj 4db eneloop elemért, van ahol 3ért is megkapod ugyanazt.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8402) Ádyka válasza Silent77 (#8400) üzenetére


Ádyka
őstag

Látom az ár nem számít.... :U

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8403) Silent77 válasza _seth_ (#8401) üzenetére


Silent77
veterán

Köszönöm megpróbálom!

Ádyka: Nagyon is számít, csak 10000ft felett ingyen van a posta.
de ha van 3000-ért akkor természetesen nem veszem meg.
Idő hiányában viszont kapkodok.
Szóval ha valaki ismer megbízható helyet, megköszönném ha linkelné. :R
Ehelyett a hozzászólás helyett, akár segíthettél volna is, nem bántásból írtam. :R

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8404) _seth_ válasza Silent77 (#8403) üzenetére


_seth_
veterán

Conradtól egyébként nekem 1 hét alatt ért ide mivel németből küldik a cuccokat és a szállítás nekem is ingyenes volt :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8405) Silent77 válasza _seth_ (#8404) üzenetére


Silent77
veterán

Felhívtam őket, nem tudnak rendelni. :(
Megkérdeztem, hogy kari előtt ideér-e de nem mondta biztosra.
Akkor amit kinéztem eneloop töltő megéri szerinted?
Van belőle a 1-4 celláig, de az már dupla annyi, annyit nem akarok rászánni.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8406) Kernel válasza Silent77 (#8403) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én innen rendeltem régebben:

http://www.tme.eu/hu/details/bc-700/akkumulator-toltok/

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8407) Silent77 válasza Kernel (#8406) üzenetére


Silent77
veterán

Köszönöm, ehhez még akku, most úgy már sok lenne. :(

Amúgy kiszámoltam, hogy ha Conradból veszem esetleg 5000ft-ért a +akku-t, akkor is olcsóbban jövök mint ha máshol megvenném 3000ft-ért, mert ugye mindkét helyen van szállítási költség.
javítson ki valaki ha tévedek. :R

Vagy egy ipc-1l +4db sanyo. :U az 15k

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8408) kutyman válasza Silent77 (#8407) üzenetére


kutyman
aktív tag

Itt is szétnézhetsz, vagy esetleg itt.

[ Szerkesztve ]

(#8409) Silent77 válasza kutyman (#8408) üzenetére


Silent77
veterán

Köszönöm, megrendeltem Conrádból az ipc-1l-et. Remélem tényleg olyan jó mint mondják.
Bár sose gondoltam volna, hogy egy töltőért ennyit fogok adni.
Később meg veszek akku-t itteni fórumtársunktól.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#8410) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.
Ma rendeltem egy ilyet.
Megfelel majd töltögetni? :U
Továbbá a gyári elemek milyenek?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#8411) _seth_ válasza choco01 (#8410) üzenetére


_seth_
veterán

Van ennek a kérdésnek utólag értelme?
Megfelel egyébként de az ipc-1l is megfelelt volna olcsóbban. A gyári elemek kb 1000 forintot érnek garnitúránként de nem többet, a lidl-s tronicban jobban bízom.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8412) choco01 válasza _seth_ (#8411) üzenetére


choco01
addikt

Az elemek amik benne vannak xbox konzolba mennének, de ha nagyon rosszak akkor eneloop-ot szereznék hozzájuk.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#8413) Gondwana válasza choco01 (#8412) üzenetére


Gondwana
addikt

(Akkor holnap még rájuktelefonálhatsz... Olcsóbban többet jobbat. Na jó, nem jobb, csak más, nincs hozzá autós adapter, C és D adapter, sem szüttyő. De nálunk pl. az IPC1-hez adott 4 akkuból 2 kibontáskor rögtön kuka volt.)

Szerk.: a link meg kimaradt, mert közben csörgött a telefon...

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8414) choco01 válasza Gondwana (#8413) üzenetére


choco01
addikt

Van itthon régebbi energizer, meg új kodak akku.De akkor majd lesz eneloop is.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#8415) Dluinet válasza choco01 (#8414) üzenetére


Dluinet
nagyúr

energizer-nél még a tronic is jobb, a kodak-ot nem ismerem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8416) Ádyka válasza Dluinet (#8415) üzenetére


Ádyka
őstag

Mármint a klasszikus non-LSD típusnál lehet jobb a tronic. Az LSD energizer abszolút prémium cucc. Bár nyilván nem ez van neki.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8417) choco01 válasza Dluinet (#8415) üzenetére


choco01
addikt

Ennek lehet kicsit régebbije.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#8418) Gondwana válasza choco01 (#8417) üzenetére


Gondwana
addikt

Ez a linkelt kb 2003-2004-ben lehetett high-tech.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8419) rétisün válasza Ádyka (#8416) üzenetére


rétisün
veterán

"Az LSD energizer abszolút prémium cucc"

mi is ez pontosan? így rákeresve nekem nem egyértelmű, hogy melyik energizerről van szó :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#8420) Ádyka válasza rétisün (#8419) üzenetére


Ádyka
őstag

Extreme és precision.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8421) rétisün válasza Ádyka (#8420) üzenetére


rétisün
veterán

:R

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#8422) kutyman


kutyman
aktív tag

Erről van valami tapasztalat?

(#8423) gergo5991


gergo5991
őstag

Sziasztok, rokonomnak a kakaó kiömlött a nikon d3100 töltőjére (Nikon MH-24)-re. Az a kérdésem fog ez még működni, esetleg elég megszárítani, vagy venni kell egy újat?

(#8424) And válasza gergo5991 (#8423) üzenetére


And
veterán

"Az a kérdésem fog ez még működni [..]"
Aki erre látatlanban válaszol, az nagy jóstehetség :U. Lehetőleg szét kellene szedni és jól kipucolni. A kakaó nem arról híres, hogy nyom nélkül szárad és nem hagy ott mindenféle, valamennyire vezetőképes szutykot.

(#8425) gergo5991 válasza And (#8424) üzenetére


gergo5991
őstag

és esetleg veszélyt jelenthet bele dugni a konnektorba? vagy inkább ne próbáljuk ki, bár ha jól tudom, még érvényes a garancia, csak azt nem tudom, a töltőt is érinti-e. Ugyebár jön a karácsony meg minden ünnep, és nem olcsó egy ilyen töltő (20k ft)

(#8426) And válasza gergo5991 (#8425) üzenetére


And
veterán

"és esetleg veszélyt jelenthet bele dugni a konnektorba?"
Szerintem eszedbe se jusson ilyesmi, amíg ki nem tisztítottad a belsejét.
"bár ha jól tudom, még érvényes a garancia"
Ha jól tudom, ilyen esetekre (nem megfelelő körülmények közötti használat) abszolút nem vonatkozik garancia. Ennyi erővel szét is verhetném kalapáccsal, majd visszavihetném garanciáztatni.
Mod: Ha ennyire ódzkodsz attól, hogy szétszedd, vagy egyszerűen nem értesz hozzá, akkor keress valakit a közeledben, aki fogott már a kezében forrasztópákát! A szétszedéssel lehetnek gondok, ha nem csavarok tartják össze, mert nem biztos, hogy szépen / egyszerűen szétkapható. De ha nem próbálkozol a hálózatra csatlakoztatással - amellyel még nagyobb kárt okoznál - akkor van valamennyi esély arra, hogy belső tisztítás után életre kelthető.

[ Szerkesztve ]

(#8427) Kernel válasza gergo5991 (#8425) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szoktam találkozni beázott készülékekkel, pl. távszabályzó, TV (viráglocsolás áldozata). Ami a fő gond ilyenkor, hogy a távszabályzóból nem veszik ki azonnal az elemet, TV-t és egyebet megpróbálja bekapcsolni, "hátha" működik.

Ekkor teszi tönkre általában, akár véglegesen. A feszültség, illetve elektrolízis hatására igen gyorsan zöldes színű patina keletkezik, a rézfólia, a huzallábak szétmaródnak. Ehhez elég a tiszta víz is, nem kell például savasnak lennie.

Ezt nyilván minden szakember rögtön észreveszi és a garanciát megszüntetheti, hacsak nem cserélik vaktában, vizsgálat nélkül.

Úgyhogy előbb inkább alaposan ki kell szárítani, addig semmiképp sem szabad bedugni. A kakaó már érdekesebb, hogy milyen helyre szivárgott be, a maradványa képez-e átvezetést? Nem zárom ki, hogy csontszáraz állapotában, bizonyos helyeken nem okoz talán zavart, de ez nem garantálható, én nyilván inkább szétszedném és megnézném alaposan.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8428) Ádyka válasza kutyman (#8422) üzenetére


Ádyka
őstag

Elég furcsa neve van, és még csak nem is olcsó.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8429) Nagya21 válasza gergo5991 (#8423) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Kinából ilyan 2500huf, akksival együtt 4k, sztem nem egy nagy összeg.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8430) Gondwana válasza Nagya21 (#8429) üzenetére


Gondwana
addikt

(egyszer majd vess egy pillantást ezeknek a 2-3000-es töltőknek a belsejére is :U )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8431) kaliber válasza Gondwana (#8430) üzenetére


kaliber
aktív tag

Szerintem egyszerű a képlet: Működik a specifikációnak megfelelően? Ha igen akkor jó az nekem 2-3ezerért is.
A tartósságról meg csak annyit, hogy csak amit itt a fórumon (meg a Conrad oldalán) olvastam IPC-1L és hasonló töltőkről (10.000ft) jó pár nem működik már (Mit ad Isten!) pont a gari lejárta után.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#8432) Nagya21 válasza Gondwana (#8430) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Külsőleg gyári töltő, gyári akkuval, 1 hónapja jött meg, működik.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8433) And válasza Nagya21 (#8432) üzenetére


And
veterán

Tény, hogy a gyári DSLR-akkuk és töltők eléggé túlárazottak, viszont továbbra is javasolható a meglévő példány belső pucolása, mert nem veszít vele semmit. Ha újat rendel, az is minimum több hét, mire a Távol-Keletről ideér.
#8431: "A tartósságról meg csak annyit, hogy csak amit itt a fórumon (meg a Conrad oldalán) olvastam IPC-1L és hasonló töltőkről (10.000ft) jó pár nem működik már"
Mindannyian tudjuk, hogy ez pont annyira nem reprezentatív, mint az egyéni ismeretségi körben végzett 'felmérés'. Én is több példányt vettem, kollégákat, családtagot és ismerőst (meg valószínűleg közösen sok fórumtagot) is rábeszéltem / rábeszéltünk, és a sok év alatt egyetlen meghibásodott példányról tudok, de azt speciel a gazdája nyírta ki, mikor rossz dugasztápot csatlakoztatott rá. Mi következik ebből? Az égvilágon semmi. Én sem hiszem azt, hogy ezek örök életű, soha el nem romló darabok, és csak azért, mert kifogtál anno egy hibásat, neked sem kellene azt gondolnod, hogy biztos rejtett hibával rendelkezik mindegyik vagy minden ötödik, és az a hiba pont a garancia után egy héttel jön elő. Kár időnként erre célozgatni. Ha egy adott gyártmányból, típusból rengeteget eladnak, akkor az esetlegesen elhalálozott példányok darabszáma megnő, már csak statisztikai alapon is.

(#8434) kaliber válasza And (#8433) üzenetére


kaliber
aktív tag

Itt mondjuk nem egy példányról volt szó. A többi meg az én hibám(?) ha valamivel pórul járok konkrétan a kukába dobtam 7ezer ft-ot alig több mint egy év használat után akkor morcos leszek és a nagy hype ellenére időnként próbálom felhívni a nagyérdemű figyelmét bizonyos kockázatra. Szerintem az lenne kár ha senki sem szólna hogy tönkrement. Nyilván azért lett annyit ajánlva mert a funkciók amivel rendelkezik nagyon jók, de szerintem a megbízhatóság is számít Gondwana pont erre célzott az olcsó töltők belsejével kapcsolatban erre írtam kontraként, hogy a tízezer forintos töltőnél is van kockázat pedig elvileg annak "olyan" a belseje.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#8435) PHM válasza kaliber (#8434) üzenetére


PHM
addikt

Ezekből és a klónjaikból sok darab kelt el, nyilván akad köztük hibás is.
Ez azonban nem jelenti azt, hogy mindegyik meg fog hibásodni
kicsivel a garancia lejárta után.
Tökéletes készülék nincs, ahogy egyre bonyolultabbak lesznek
az elektronikai eszközök, nő a meghibásodás veszélye is.
Ezt persze valamelyest kompenzálja az integráltság fokának növelése,
de például az alkatrészek elöregedése/elhasználódása ugyanúgy
negatívan hat az élettartamra.
Ettől függetlenül márkás töltő belsejében is láttam már olyat,
amin az utolsó kínai piacos gagyi töltő is szégyenkezne...

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8436) FNZ


FNZ
őstag

sziasztok!

van egy varta 57062-es töltőm és hozzá 4x2500 mah-s aksik. töltöttem egész éjszaka, legalább 12 órán keresztül, majd beletettem a fényképezőbe. bekapcsolt a gép, de még 1 fotót sem tudtam készíteni, mert az akku lemerült felirattal kikapcsolt a gép. rendes alkálival tökéletesen megy a gép. lehet hogy az aksik tönkre mentek? helyre lehet hozni valahogy másik aksitöltővel, pl ezzel [ipc-1l]

ha nem, akkor ezeket nézegettem:
[Sanyo Eneloop MQN04-E-4-3UTGB töltő + akkuk]
[Sanyo MQN09 töltő + 4db AA akku]
[Sanyo Eneloop MQR06-E-4-3UTGB akku+töltő]
[Sanyo Eneloop MQR-06 gyorstöltő + 4db 2450mAh akku]
[Sanyo Eneloop MQN09-E-4UTGB töltő + 4db AAA akku]
[Voltcraft IPC-1L akkutöltő + 4 db 2400 mAh ceruzaakku]

[ Szerkesztve ]

(#8437) Dluinet válasza FNZ (#8436) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a sanyo töltök gagyik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8438) FNZ válasza Dluinet (#8437) üzenetére


FNZ
őstag

akkor abból inkább az aksikat?

(#8439) Dluinet válasza FNZ (#8438) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha visszaolvasol pár ezer forintért van IPC klón

aksiból meg sima fehér eneloop 2000mAh

amikor 2 hónap és 300 kép után azt mondja a fényképező, hogy lemerült az eneloop, akkor még csinálok vele 50 képet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8440) Ádyka válasza FNZ (#8436) üzenetére


Ádyka
őstag

A vartád minden bizonnyal klasszikus 2500-as, amiknek az élettertamuk 1-2 év körül van.
Vegyél bármilyen neves LSD-t, és le van a gond.

Ansmann MaxE
Duracell Active charge / Stay charged
Energizer Extreme / Precision
GP Recyko
Kodak Ready 2 use
Panasonic Infinium
Sanyo Eneloop
Uniross Hybrio
Varta Ready2Use Professional/Long life/power

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8441) FNZ


FNZ
őstag

ezen a Sanyo Eneloop-on gondolkodok és hozzá egy jó töltő.
azt hittem, hogy a töltője is jó, de ezek szerint annyira nem, csak az aksija a jó

(#8442) FNZ válasza Ádyka (#8440) üzenetére


FNZ
őstag

ez esetleg jó töltőnek vagy ez nem ipc-s?
[Voltcraft BC-500]

[ Szerkesztve ]

(#8443) And válasza FNZ (#8442) üzenetére


And
veterán

Az "ipc" nem valami feature, hanem egy szimpla márkanév :U. Egyébként teljesen jó töltő a BC-500 is, csak annyival tud kevesebbet, mint az IPC-1L, hogy nem állítható az árama (fix 500mA), és nem ismeri a refresh-programot.

(#8444) kutyman válasza FNZ (#8442) üzenetére


kutyman
aktív tag

Akkor már inkább ez, ajánlott akksi meg ez.

(#8445) Alex91 válasza FNZ (#8442) üzenetére


Alex91
félisten

Ilyenem van nekem is, teljesen korrekt. IMHO egyre kell ugyelni, ha nem toltesz vele, akkor huzd ki az adapteret a 230V-bol.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8446) Captor válasza kutyman (#8444) üzenetére


Captor
tag

Conradtól inkáb [ezt], mert 10 ezer alatt nem kötelesek garanciát adni, és nem is adnak, csak 14 napot.

Nem tudom milyen az az akksi, de 8 darab csak megér egy ezrest. Apám rádiója azokkal megy és meg van vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#8447) Gondwana válasza Captor (#8446) üzenetére


Gondwana
addikt

Azt hallottam, ezt ùgy szàmlàzzàk ki, hogy külön a töltő valami 5-6.000 belőle, szòval garancia àcsi...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8448) FNZ válasza Captor (#8446) üzenetére


FNZ
őstag

nem tudom miért ajándék a 8 db aksi, ha + 1000 ft-ot kérnek értük
ajándék akkor lenne, ha 9990ft a 8 db aksival

ingyenes kiszállítás szempontjából viszont ez a jobb

[ Szerkesztve ]

(#8449) _seth_ válasza Gondwana (#8447) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem nem rémlik, hogy külön lenne számlázva, én is ilyen pakkot rendeltem.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8450) FNZ válasza kutyman (#8444) üzenetére


FNZ
őstag

hali!

a fényképezőgépem 2 db aksival müxik.
eldöntöttem, hogy veszek egy ilyet [töltő]

csak az a kérdés, hogy milyen aksikat adnak hozzá és melyik éri meg?
[töltő + 8 aksi]
[töltő + 4 aksi] ez az aksi mennyivel bír többet vajon? kb. 20-30 képpel?

vagy vegyem meg a töltőt és vegyek hozzá pl. ilyesmit [aksi]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.