Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8451) And válasza FNZ (#8450) üzenetére


And
veterán

Ha tisztán a kapacitást nézzük, akkor a 2400mAh úgy 9%-kal nagyobb, mint a 2200mAh kapacitás. Ha viszont azt nézzük, hogy az endurance típus alacsony önkisülésűt jelent, a nagyobb meg nem, illetve a kétcellás gépek jó része amúgy is eléggé érzékeny az akku minőségére (mármint nehezen tudják kiszedni az akkukból a teljes tárolt töltésmennyiséget), akkor azt javaslom, vedd meg az akku nélküli IPC-1L-t és hozzá az utolsó linken feldobott eneloop négyest. Vagy legalább az Ádyka által a #8440-ben felsorolt típusok valamelyikét.

(#8452) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Sziasztok! Nekem olyan töltő kéne ami univerzális, vagyis góliátot, babyt is tudok tölteni. Szerintetek érdemes olyat választani amiben van kisütési funkció? A TRONIC TLG1000 C4 -ről mi a véleményetek?

(#8453) laszlo168 válasza Blue Eagle (#8452) üzenetére


laszlo168
senior tag

az enyém 1 év után megadta magát.

(#8454) ludla válasza Blue Eagle (#8452) üzenetére


ludla
őstag

Nekem Active Energy akkutöltőm van most lesz 1éves és semmi gond vele, az Aldiban tudol venni szerintem ettől több pénzt kiadni töltőért felesleges. Akkukat GP NIMH ReCyko+ 2100mAh használok és teljesen tökéletesek és olcsók is!

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#8455) Fabricio


Fabricio
csendes tag

Sziasztok!
Olvasgattam a topicot és látom, hogy az IPC-1L a nagy favorit.
A BC-700 felveszi vele a versenyt vagy sem?
Esetleg valamilyen "nevető harmadik" hasonló árfekvésben (max 10k, de ha lehet akkor kevesebb :) ).
Köszi!

(#8456) Nagya21 válasza laszlo168 (#8453) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
3 év garancia van rá, ha megvan a blokkod .
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8457) Kernel válasza Fabricio (#8455) üzenetére


Kernel
nagyúr

TechnoLine BC700 ugyanaz, sőt közelebb áll az eredeti LaCrosse forráshoz, vagy maga az eredeti.

A Voltcraft, bár maga is komoly műszergyártó, saját fejlesztésű töltőik is vannak (Charge Manager széria), de a BC 700/900-ra egy másik cégnél vetettek szemet. Már sok éve, nyilván nem ok nélkül látták meg benne a lehetőséget. Eredeti fejlesztő szerintem a La Crosse Technology Ltd. USA.

Tehát ezt a VoltCraft csak átvette és IPC1 (L) néven forgalmazzák. A terjesztési piac is részben eltérő, részben átfedések is vannak, de a tengerentúlon például csak BC-xx néven ismert.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8458) laszlo168 válasza Nagya21 (#8456) üzenetére


laszlo168
senior tag

Igy van, csak én Debreceni vagyok, a szerviz meg Dunakeszin van.

(#8459) Fabricio válasza laszlo168 (#8458) üzenetére


Fabricio
csendes tag

Köszi a kimerítő választ! :R
Ezek alapján akkor a BC700 megfelelő választás, ugye?
És egy esetleges harmadik alternatíva játszik, vagy sem?

(#8460) Nagya21 válasza laszlo168 (#8458) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Hívd fel a blokkon a telfonszámot, és megmondják mit kell tenni.
Valszeg átirányítanak a szervizhez, ott meg megmondják mikor megy a futár érte.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8461) Blue Eagle válasza laszlo168 (#8453) üzenetére


Blue Eagle
őstag

(#8454) ludla
Köszi a válaszokat!

(#8462) vargadavid11


vargadavid11
csendes tag

Kedves Fórumozók!
Canon SX160 kompakthoz akarok töltöt és akksit venni. A legnagyobb műszaki áruházban egy e betűset javasoltak, húzós az ára, állítólag ez ma a legjobb a piacon. De szeretnélek titeket is megkérdezni,milyet érdemes venni, amivel a lehető legtöbb képet lehet egy töltéssel csinálni??
2700 mAh-sat ha veszek az jó?
Köszi!!

(#8463) Ádyka válasza vargadavid11 (#8462) üzenetére


Ádyka
őstag

A legtöbb képet valóban egy 2700-2850 mAh-sal fogod elkészíteni, közvetlenül a feltöltés után pár napon belül. Persze mielőtt 8-10 feltöltés - kisütés ciklussal megformáztad. Majd ahogy telnek a hónapok egyre rosszabb lesz.

8440-es hozzászólásban felsoroltak közül érdemes választanod.

Kéne ide egy első hsz. összefoglalóval.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8464) vargadavid11 válasza Ádyka (#8463) üzenetére


vargadavid11
csendes tag

http://www.edigital.hu/Energizer_tolto/Energizer_Mini_tolto_+_2db_2650mAh_akkumulator-p51344.html

Ez milyen szerinted? 2 akkus a gép,ezért elég a kettő. Ez elég??

(#8465) Ádyka válasza vargadavid11 (#8464) üzenetére


Ádyka
őstag

Ha a kommentemből azt szűrted le, hogy egy ilyen szett a jó választás, akkor lelkem rajta.

Akkor mégegyszer. Ez az akku relative gyorsan pusztul, hamar instabillá válhat. A töltő pedig lassú és buta.
Válassz az előzőleg felsoroltak közül.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8466) Blue Eagle válasza vargadavid11 (#8464) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szerintem így szeretted volna a linkelés: Energizer Mini töltő + 2db 2650mAh akkumulátor

De ez hidd el, szerintem is egy vicc kategóriába sorolható töltő eszköz. 11-16 óra töltési idő!? Nem kapkodja el. Egyáltalán a minusz delta U lekapcsolással bír a kütyü?

Persze nehogy sértésnek vedd, nem annak szánom. Magam is most szeretnék venni, itt a fórumból már rengeteg ihletet kaptam. :B

(#8467) Kernel válasza Blue Eagle (#8466) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem képesek odaírni a lényeget, még egy szakembernek is találgatni kell, még csak nem is a kereskedő hibájából. A csomagoláson, vagy a gyári honlapon sincs több információ.

A vásárlónak kell kitalálni, hogy valószínűleg nem kapcsol ki hamarabb, mint 18 óra után. Viszont általában lesz hozzá egy táblázat (amiből csak otthon, a csomag szétbontása után derül ki, vagy még akkor sem egyértelműen), hogy milyen kapacitású akku esetében, hány óra után kell nekem kivenni az akkut.

Tehát ez is csak tipp, mert a tapasztalatok és realitások alapján az ilyen 200 mA-es töltők csak időzítősek szoktak lenni. De ezt egy laikus honnan tudná, én sem vennék rá mérget, mert a szokottól eltérően ez nem 2x2-es, hanem 2x1 rendszerű, vagyis ki tudja, mi van benne.

Láttam üzletben pont azt is, végkiárusításban le volt árazva. Nem mintha különösebb szükségem lett volna rá, inkább csak szakmai kíváncsiságból nézegettem, de csak felbosszantott.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8468) Blue Eagle válasza Kernel (#8467) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Igen, mert láttam már régebben ilyen "olcsó" Energizer töltőt belülről. Annál egy 50 Ft-os CMOS IC számolta le ezt az örökkévalóság időt. Itt a szívás csak annyi, ha az akkuk nincsenek teljesen kisütve, akkor honnét tudjuk meddig kell tölteni, mert akkor nyilván nem 16 órát, ergo túltöltés lép fel.

(#8469) Kernel válasza Blue Eagle (#8468) üzenetére


Kernel
nagyúr

Itt jönnek a képbe a realitások:

– 200 mA még kevés ahhoz, hogy túlfőzze a mai akkukat, ezért elegendő egy időzítős védelem. 14-18 órás, töltője válogatja. Mivel ahhoz viszont kicsit sok, hogy például feledékenység esetén napokig rajta maradjon, ami a kisebb áramú töltőknél megengedhető.

– Olcsó töltő --> olcsó alkatrészek. Nem valószínű egy jobb elektronika, áramgenerátorral, vezérlőchippel, kapcsoló FET-ekkel.

Ami irritáló ilyenkor, hogy ködösítenek, mintha direkt meg akarnának vezetni. A tojás formájú Varta töltőnél is az volt, hogy bár én tudtam ezeket a realitásokat, sőt nem is vásároltam volna ilyen töltőt (akcióban gyakorlatilag ingyen adták, 4 db R2U akku mellé), de ott voltak a kezemben a többnyelvű papírok, meg a táblázat, és még mindig nem bírom kibogozni, hogy a megadott időpontokban nekem kell megszakítani a töltést, vagy mi van ilyenkor?

Persze abban is csak egy SMD CD4017 vagy hasonló számláló volt, ami egy kondenzátor többszöri töltését-kisütését számolja, 15-16 óra után áll le.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8470) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Eneloop AA ceruza elemekhez milyen töltő javasoltok?

Köszi.

mod.

Melyik a legjobb.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8471) Fandango válasza runner 125 (#8470) üzenetére


Fandango
veterán

Keress ra a voltcraft szora es megtalalod az egyik megoldast.

(#8472) Blue Eagle válasza runner 125 (#8470) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szia!

Itt a fórumból nagyon ez a Voltcraft IPC-1L töltő jön le mint jó választás. Meg is értem, hogy miért. Valóban nagyon intelligens kis kütyü. Magam is most fogok ilyet venni. Na meg akkunak Eneloop-ot. :K

Üdv: Blue Eagle

(#8473) runner 125


runner 125
nagyúr

Ok, köszi nektek.

Itt találtam legjobb áron AA Eneloop-okat. Tudom h ezekből is van több típus, amit árul ajánlott?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8474) tomcsi23 válasza runner 125 (#8473) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hű, ilyet még lehet kapni? Ez 1. generációsnak tűnik, úgy 5 éves. :F

Ja, amúgy nincs vele gond, csakhát azóta már a 4. gen. fut.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8475) runner 125 válasza tomcsi23 (#8474) üzenetére


runner 125
nagyúr

Te itt is? :))

Akkor milyet és hol érdemes?
Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8476) tomcsi23 válasza runner 125 (#8475) üzenetére


tomcsi23
veterán

;]
Generációk
Volt itt a ph-n is megbízható forrás - jól be is vásároltam, de már egy ideje nem foglalkozik vele sajnos. Nagy íbéyes vagy onnan esetleg? ott jó áron lehet lőni. Vagy pl.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8477) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Mindenkinek BÚÉK!!!

(#8478) EG0 válasza tomcsi23 (#8474) üzenetére


EG0
aktív tag

Miért gondolod, hogy első generációs? A képen 1800x újratöltésű csomag szerepel, az pedig csak a harmadik generációtól igaz. Negyedik generációs Eneloop pedig már nem is Sanyo, hanem Panasonic néven fut.

(#8479) tomcsi23 válasza EG0 (#8478) üzenetére


tomcsi23
veterán

A képen lehet - bár 1000-nek láttam elsőre :) - a leírás viszont az 1-re vonatkozik. Persze, jó olykor tisztában lenni, ki mit árul. Egy pontos típusmegjelelölés sokat segítene.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8480) g@bo válasza runner 125 (#8473) üzenetére


g@bo
nagyúr

[link]

és 8 eur a posta rá (Parcel (PostNL or UPS): € 7,95 ). tehát többet érdemes másokkal rendelni.
ugyanez a 9 eurós (2700 huf?) akku 5-6000 a mediamarkt-ban, nem vágom miért.. szabadrablás rulz.

(#8481) tomcsi23


tomcsi23
veterán

IPC-1L refresh értékek (piros tronic AAA @200mA):
2, 836, 839, 842, 844 mAh. Tehát még 3mAh-t "nyerve" is fut egy újabb kört. Azt viszont nem tudom, hogy a 2mAh már limiten belül volt, vagy a ciklusok érték el a maximális számot (mintha 5-6 körül lenne).

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8482) spiky03


spiky03
veterán

Bocsi, hogy csak így ide írom, de lenne eladó Eneloop aksim 4db 1900 mAh-ás.
Ha érdekel valakit bátran írjon.; )

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8483) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Egy kis segítségre lenne szükségem, mert sajnos ehhez a témához nem értek, illetve a netten sem találtam egyértelmű infót.

A kisebbik unokám játékában lemerült az elem (aksi?), a játékban lévő AA-s elem típusa:
Golden Power Heavy Duty Greenergy
GR6M
R6P Sum3

Szerintetek ez tölthető aksi vagy csak egy sima elem?

Előre is köszi az infót.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8484) Dluinet válasza sz.j (#8483) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak tölthető akksi, abból is az LSD fajtájúak

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8485) Kernel válasza sz.j (#8483) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pedig a "netten" is egyértelmű az infó: [link]

Vagyis szárazelem, a gyártó szerint a szokásosnál nagyobb élettartammal, de még így is kicsit megtévesztő a neve.

Greenergy (green energy) név inkább akkunak járna, mivel azt ugyebár nem kell kidobni, egyszeri használat után. Ezt meg dobhatod ki, ami nem egy zöld eljárás.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8486) sz.j válasza Kernel (#8485) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mindkettotoknek kosi ay infot

Bocsi a hib'ak;rt de valahogz siker-lt ay unokamnak elallitani a g;pet. :B

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8487) sz.j válasza sz.j (#8486) üzenetére


sz.j
nagyúr

Na, sikerült mindent helyrehozni.
Még egyszer
Mindkettőtöknek köszönöm az infókat.

@Kerner.

"Greenergy (green energy) név inkább akkunak járna, mivel azt ugyebár nem kell kidobni, egyszeri használat után"

Azért is kérdeztem rá mert a Greenergy felírat elbizonytalanított.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8488) Kernel válasza sz.j (#8487) üzenetére


Kernel
nagyúr

Igazság szerint nem is azon van a hangsúly, hanem ilyenkor fel szokták tüntetni, hogy 1,5V, esetleg Zinc Carbon, ami egyértelműen szárazelemre utal.

Akkunál viszont 1,2V a névleges feszültség, vegyület pl. Ni-MH, szerepel az Ah-kapacitás értéke, valamint a "rechargeable" felirat. Néha még a töltőáramot is említik rajta (normál / rapid).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8489) Szoles


Szoles
senior tag

Sziasztok!

Ez szerintetek eredeti lehet?
(Ilyen kinézetű kiszerelést nem nagyon láttam máshol.)

Eddig nem csalódtam ezekben a GP Recyko akkukban, ezért gondoltam ezekre.

Vagy ha Eneloop mellett döntök, akkor honnan tanácsoljátok legolcsóbban beszerezni? (kiszállítva/postázva kellene)

Köszönöm.

(#8490) Ádyka válasza Szoles (#8489) üzenetére


Ádyka
őstag

Eredetinek tűnik, hamisnak nagon drága lenne. Jó ez, vágj bele! :D

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8491) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Ne haragudjatok ha már lerágott csont (új vagyok itt, a "Milyen cserélhető objektíves gépet (DSLR, MILC, SLT)?" topik van folyamatban, aztán jön ez meg az objektíves), de meg tudnátok mondani tényleg szignifikáns-e a különbség egy adott kapacitású (pl. 2450 mAh) Eneloop és egy sima (mondjuk Energizer) NiMH aksi közt? Uttóbbiból van sok ugyanis. Pótaksi a géphez kb. 15k, elemtartó 10k alatt, szóval olcsóbban jönne ki, plusz NiMH aksikból akár 2*4-et is magamnál tarthatok ha kell.

Egy másik topicban Eneloop-ot javasolták, de hogy pontosan miért jó az, arra nem kaptam (számomra) kielégítő választ, csak egy marketinszöveggel telezsúfolt weboldal linkjét.

Szóval pontosan miben más az Eneloop mint egy hagyományos NiMH aksi? Azonos kapacitás mellett mennyivel tud kevesebb képet a hagyományos? Önkisülés hidegen hagy, van elég aksi, és lehetőség a töltésre.

Előre is köszi,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8492) FNZ


FNZ
őstag

hali!

találtam egy ilyen leírást a neten:
Sanyo Eneloop AA akku HR-3UTGB
"A SANYO Eneloop akkumulátorok minden forgalomban lévő töltővel feltölthetők, de más gyártók töltőjének alkalmazásakor a SANYO nem vállal felelősséget. A csepegtető töltés az Eneloop akkumulátorok számára káros lehet, kérjük az ilyen töltőket ne alkalmazzák ezekhez a termékekhez! Az ideális választás a töltésre a SANYO Eneloop töltő, amely a technológiához leginkább megfelelő módon tölti az akkumulátorokat. "

ezek szerint az ipc-1L készülékkel nem tölthető?
vagy csak reklám, hogy a saját töltőjét vegyük meg hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#8493) Dluinet válasza FNZ (#8492) üzenetére


Dluinet
nagyúr

marketing
a csepp töltés nem tesz jót neki, de nem sok vizet zavar, a SANYO töltő meg hulladék, kb a 200Ft kínai töltővel egyenrangú

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8494) And válasza xXxian (#8491) üzenetére


And
veterán

"Egy másik topicban Eneloop-ot javasolták, de hogy pontosan miért jó az, arra nem kaptam (számomra) kielégítő választ [..]"
1.) Önkisülési ráta alacsony (LSD),
2.) a mezőny többi tagjához - és az olcsó LSD-khez - képest feltűnően alacsony belső ellenállás,
3.) paraméterek (főleg a kapacitás) alacsony szórása az egyes példányok között, egy csomagon belül,
4.) hosszú élettartam (a megélt töltés - kisütés ciklusok számától is függ, de az én sokéves példányaim szinte olyanok, mintha újak lennének, igaz elég ritkán vannak töltve).
"Önkisülés hidegen hagy, van elég aksi, és lehetőség a töltésre."
Nem te vagy az első, aki úgy gondolja, hogy ez számára felesleges. Csakhogy az első két tulajdonság, az alacsony önkisülés és a kis belső ellenállás általában együtt jár. A belső ellenállás nagy terhelőáramoknál jön a képbe, és azt mondja meg, hogy egységnyi terhelőáram hatására mennyit esik a cella kapocsfeszültsége (pl. ha 1A-es terhelés esetén az akku feszültsége 45mV-ot esik, akkor 45 mΩ a belső ellenállás). Az alacsony belső ellenállás ezért rendkívül hasznos jellemző egy nagyobb áramú fogyasztó, mint a digitális fényképező esetén. Ennek - illetve a hagyományos, nem LSD NiMH-k relatív magasabb belső ellenállásának - köszönhető, hogy nagyon sok esetben egy névleg kisebb kapacitású (2 Ah-s) LSD akkutelep tovább tud működtetni egy fényképezőt, mint egy nagyobb kapacitású (2,5..2,7 Ah-s), de nagyobb belső ellenállású, hagyományos kivitelű telep. Ugyanis hiába tárol a nagyobb kapacitású akku vagy akkutelep több töltést (ami azonos feszültségen egyben több energiát is jelent), ha a fényképező a magas belső ellenállás okozta feszültségesés okán ezt képtelen kihasználni.

[ Szerkesztve ]

(#8495) xXxian válasza And (#8494) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszönöm szépen az információkat az Eneloop-ról. Nagy részüket (úgy hiszem) értem.

Azt is meg tudnád mondani, az emélet a gyekorlatban mennyi pluszt jelent? Úgy értem képek száma azonos kapacitású nem Eneloop aksival (aksipakkal) összehasonlítva. A gép (K-500) 4 AA aksit fogad.

Köszi előre is,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8496) Ádyka válasza xXxian (#8495) üzenetére


Ádyka
őstag

Új korában kb ugyanannyit tudsz lőni vele mint egy LSD-vel. Csak lehet, hogy fél év múlva már csak feleanyit tudsz.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8497) xXxian válasza Ádyka (#8496) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszönöm.

Akkor lehet elindulok így, s meglátom kell-e nékem Eneloop.

Köszi mégeccer mindenkinek!

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8498) Szoles válasza Ádyka (#8490) üzenetére


Szoles
senior tag

Köszönöm!

(#8499) And válasza xXxian (#8495) üzenetére


And
veterán

Erre természetesen nincs - nem is lehet - egységes recept, ugyanis a cellából kivehető töltésmennyiséget a terhelés / fogyasztó is meghatározza. Függ a belső ellenállás konkrét értékétől, a terhelőáramtól és attól a feszültségszinttől, amelynél a fogyasztó (fényképező) már kikapcsol a telep merültségére hivatkozva. Egy 'buta' (telep feszültségét nem figyelő, automatikusan nem kikapcsolódó) vagy kis áramfelvétellel rendelkező fogyasztó akár a teljes töltésmennyiséget is képes kiszedni ugyanabból az akkupakkból, amelyből egy fényképező a felét sem. Egy fényképezőt is meg lehetne úgy tervezni, hogy képes legyen teljesen 'leszívni' az akkumulátoraiban tárolt töltést, de ez nem mindig sikerül jól, különösen a kevés, pl. két darab cellával működő fényképezők nem jeleskednek ebben. Na az ilyenek számára kész megváltás egy kis belső ellenállású LSD akkutípus.
Az Ádyka által említett jelenséget (akkuk 'elfáradása') mellesleg a nem megfelelő töltési módszer / nem korrekt töltőkészülék is okozhatja: nem teljesen kisütött állapotból indított töltés (ami hosszú távon memóriahatást okoz), esetleg túltöltés.

(#8500) xXxian válasza And (#8499) üzenetére


xXxian
senior tag

Eztisköszi. :)

Igen, én is úgy tudom Li-ion bármikor tölthető (sőt, a teljes lemerülés az, ami árt), NiMH-t viszont le kell meríteni.

Mindenkép tennék egy próbát akkor először. Duracell CEF15 jónak számít?

[link]

Köszi,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.