Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8251) And válasza Myers (#8248) üzenetére


And
veterán

Én bicikli első lámpába alacsony önkisülésű NiMH-t szoktam tenni, hol a piros Tronicot, hol eneloopot, de azt kell is tölteni néhány hetenként. A hátsó villogóba viszont inkább elemet teszek, mégpedig kétféle megfontolás alapján: az egyik, hogy minimum egy évig jó, de inkább tovább, pedig évi 2k+ kilométert megyek és nem mindig világosban. A másik, hogy az első lámpát és a kilométermérőt leszedem ha nyilvános helyen állok meg, de a hátsó villogót nem. Oda is van kötegelővel rögzítve, mert az itteni kátyús utakon nem egyszer leesett már, kicsúszott a sínből, pedig nem egyszerű leszedni. Ehhez képest 1..2 évente - legutóbb két hete - rossz arcú emberek el szokták tüntetni a hátsó lámpát, hiába van odarögzítve. Hát nehogy már az akku ellopása nagyobb veszteség legyen mint önmagában a teljes első-hátsó ledes lámpaszett ára, amit néha alig ezer forint feletti összegért árulnak például a madaras teszkóban :D..

[ Szerkesztve ]

(#8252) M_o_g_y_i válasza And (#8251) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

...vagy Kínából 2$-ért ingyen postával. ;)
Nem utolsó sorban az elem bírja a hidegebb időket is, az akku ezt annyira nem szereti. :(

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8253) Myers


Myers
senior tag

Ok, kössz mindenkinek, akkor azt hiszem nem szórakozok aksikkal. :N :K

Mondjuk azok a 2 dolláros cuccok olyanok is. :) A hidegben pattan el a műanyag. Ennyire azért nem érdemes alul adni. 1500-2000-ért van hátsó XLC, Cateye vagy Author, amik mégis komolyabbak.

Elsőből meg a kínai CREE ledes is legalább 10 dodó és akkor még aksi is kell bele. Mondjuk ilyen fényerőért ez bomba ár.

http://www.muszaj.hu/

(#8254) tokaitata


tokaitata
csendes tag

Sziasztok! A Lidl-ben kapható akkuról kép azt írják hogy lsd.
Gyárilag 1.28 volt van benne

[ Szerkesztve ]

(#8255) And válasza tokaitata (#8254) üzenetére


And
veterán

Valóban, most voltam a Lidl-ben, és alacsony önkisülésűnek volt feltüntetve az összes elérhető méret (AA, AAA, C, D, 9V-os blokk, ma még mindegyik kapható ;) ), Eco megnevezéssel.
"Gyárilag 1.28 volt van benne"
Ha kell, hetente leírom: ez semmit nem jelent. Csak ebből az egyetlen adatból még a töltöttségi állapotra sem tudsz következtetni, nemhogy arra, hogy az ilyen feszültséggel vásárolt példány alacsony önkisülésű-e vagy hagyományos NiMH. Lásd: #8234, #8240.

[ Szerkesztve ]

(#8256) sz.j válasza And (#8255) üzenetére


sz.j
nagyúr

"..."Gyárilag 1.28 volt van benne"
Ha kell, hetente leírom: ez semmit nem jelent. Csak ebből az egyetlen adatból még a töltöttségi állapotra sem tudsz következtetni, nemhogy arra, hogy az ilyen feszültséggel vásárolt példány alacsony önkisülésű-e vagy hagyományos NiMH. "

Remélem, hogy előbb vagy utóbb valaki tesztelni fogja ezeket az aksikat is, hogy kiderüljön az "igazság".

Ma én is vettem ilyen aksikat, mert annak ellenére, hogy ezek nem eneloop-ok, és valószínűleg a 2300mAh is kis túlzás, nagy valószínűséggel jobbak mint a sima tölthető elemek és árát is nagyon megéri.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8257) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Üdv!

Én is vettem ilyen Tronic akksit, az lenne a kérdésem, hogy ezeket kell e formázni, tehát teljesen lemeríteni, majd sokáig feltölteni, vagy egyből tölteni stb.

Hogyan kell bánni egy új NiMh akksival?

Előre is köszi! :R

(#8258) PHM válasza Vasinger! (#8257) üzenetére


PHM
addikt

Nem kell formázni, csupán arra kell figyelni,
hogy időnként nem árt teljesen lemeríteni.
Használattól függően a normál Ni-MH akkut 1-2 havonta,
míg az LSD-t 3-6 havonta érdemes teljesen lemeríteni.
Szerintem.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8259) Myers válasza PHM (#8258) üzenetére


Myers
senior tag

Mivel lehet teljesen lemeríteni? Ha a fényképező már meg sem nyikkan, akkor lemerült?

http://www.muszaj.hu/

(#8260) PHM válasza Myers (#8259) üzenetére


PHM
addikt

Valószínűleg igen, bár nem mindegyik gép meríti le teljesen az akkut.
A tuti megoldás egy olyan töltő lenne, ami kisütni is tud.
Vannak az IPC1-L-nél olcsóbbak is, amik tudják ezt.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8261) _seth_


_seth_
veterán

Konkrétan ezt a lidl-s tronic töltőt ismeri valaki? Volt már szó róla de többféle is van tronic név alatt így nem tudom ki melyikről nyilatkozott. 4,5e, helyben kapható valamint van rá gari így egész elfogadható áron lenne. Vettem 2x4db AA tronic akkut is, úgy voltam vele, hogy ha nem válik be sem bukok sokat ugyanakkor alig marad el a fehér eneloop akkujaimtól ez a tronic úgy, hogy csak kivettem a csomagolásból.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8262) _seth_ válasza _seth_ (#8261) üzenetére


_seth_
veterán

Vagy az aldis jobb lenne?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8263) Nagya21 válasza _seth_ (#8262) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Eben guba, hogy melyiket veszed meg, valszeg mindkettőben ugyanaz az elektronyika dogzik.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8264) oszy78 válasza _seth_ (#8262) üzenetére


oszy78
tag

Én tegnap először a Lidlben vettem meg a töltőt, de 2 óra múlva vittem is vissza, mert az akkujaim 70%-ára azt jelezte, hogy hibás mielőtt elkezdte volna tölteni.
Utána vettem egyet az Aldiban is, de azzal eddig nem volt gond. Ránézésre tényleg nagyon hasonlók, a LED-es visszajelzésben és a kijelzőkben különböznek egymástól, de nálam ugyanazokra az akkukra másképp viselkedtek.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#8265) _seth_


_seth_
veterán

Lidls változatot elhoztam tegnap, fel is élesztett 4 elemet a refres móddal viszont volt egy új is ami tökéletes állatban volt mégis már 2 óráva tovább töltötte mint a másik hármat, én közben rádugtam usb-re is tölteni cuccot, hogy ne 1000 mA legyen a töltőáram hanem csak 500 mA. Elég nagy batár cucc persze ez a boltban is feltűnt. Töltés közben sípolt is magas frekin nem mindig de volt amikor igen. Nem rossz darab de végül visszavittem és rendeltem egy voltcraft ipc-1l-t :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8266) And válasza _seth_ (#8265) üzenetére


And
veterán

"[..] ami tökéletes állatban volt mégis már 2 óráva tovább töltötte mint a másik hármat"
Úgy tűnik, akadnak még gondok a relatív olcsó kategóriában a töltésvég-detektálással. Amúgy az IPC-1(L) is tesz néha ilyet, legutóbb épp a régi (piros) AAA-méretű Tronic LSD-k töltésekor mondta azt öt perc töltés után, hogy "Full". Kisütésre tettem a cellákat, alig volt bennük maradéktöltés, és a tényleges töltés szinte el sem indult, mikor már be is fejezte. Négyből négy (!) cellával ezt csinálta. A következő menetben már normálisan feltöltötte mindet, mindet közel azonos, 1000mAh-s bevitt töltéssel.
"én közben rádugtam usb-re is tölteni cuccot, hogy ne 1000 mA legyen a töltőáram hanem csak 500 mA"
Nem ismerem annak a töltőnek a belső felépítését, de szerintem megenné a fene az egészet, ha úgy csinálták (volna) meg, hogy ha a fő rekeszekben való töltés közben USB-re dugsz valamit, akkor a rekeszek töltőárama lecsökken. Az áramgenerátor az minden körülmények között áramgenerátor marad, legalábbis töltéskor igen előnyös lenne, ha úgy maradna, különben az életben nem detektáljuk megfelelően a feltöltés végét.

(#8267) _seth_ válasza And (#8266) üzenetére


_seth_
veterán

"Nem ismerem annak a töltőnek a belső felépítését, de szerintem megenné a fene az egészet, ha úgy csinálták (volna) meg, hogy ha a fő rekeszekben való töltés közben USB-re dugsz valamit, akkor a rekeszek töltőárama lecsökken. Az áramgenerátor az minden körülmények között áramgenerátor marad, legalábbis töltéskor igen előnyös lenne, ha úgy maradna, különben az életben nem detektáljuk megfelelően a feltöltés végét."

Pedig ennél pontosan így működik, így is van megadva a leírásban is minden adat, 1. usb töltés nélkül, 2. usb töltéssel.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8268) And válasza _seth_ (#8267) üzenetére


And
veterán

Sejthettem volna, hogy ilyesmi lehet a háttérben. Akkor viszont az az érdekes, hogy külön meg kell erőszakolni a kisebb töltőáram eléréséhez (ami persze nem üzemszerű, hisz az USB-s töltés sem tarthat örökké). Ja, ha valakit zavar az az állandó 1A-es AA-töltőáram, akkor inkább másik töltőt válasszon, ahogy mindketten tettük ;).

(#8269) kugyu21 válasza _seth_ (#8265) üzenetére


kugyu21
senior tag

Előbb vagy utóbb, esetleg néhány mellévásárlást követően mindenki eljut oda, hogy IPC (illetve klónjai) alatt nem lehet normálisan akkumulátorokat üzemeltetni. :))

(#8270) Gondwana válasza kugyu21 (#8269) üzenetére


Gondwana
addikt

... esetleg döglött IPC-1L kell valakinek? Olcsón adom! :U :B
A töltője másik IPC-1L-lel és IPC-1-gyel jó, másik töltővel ez az IPC-1L ugyanúgy csak felvillantja az lcdszegmenseket, majd csend és sötétség... (33%-os hibaarány cégen belül nálunk)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8271) Ádyka válasza Gondwana (#8270) üzenetére


Ádyka
őstag

33%. Ok, De hány db-ból? 3-ból 1 rossz, vagy 9-ből 3 stb stb....
Azért kicsit több áromt tud leadni az IPC1 adaptere mint a "l" -é-

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8272) Gondwana válasza Ádyka (#8271) üzenetére


Gondwana
addikt

(3V 4A vs. 3V 2.8A, az eltérés a 4x1A meg a 2x2A töltési lehetőséget érinti csak)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8273) Ádyka válasza Gondwana (#8272) üzenetére


Ádyka
őstag

Pontosan erre gondoltam.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8274) kugyu21 válasza Gondwana (#8270) üzenetére


kugyu21
senior tag

Azt senki nem állította, hogy egy IPC soha nem mehet tönkre. Viszont a szolgáltatásai az árához képest jónak mondhatóak és szerintem ennél butább töltővel, az akkumulátoros lét elég bizonytalan.
Az átlagokkal, százalékokkal pedig óvatosan kell bánni, mert pl. ha csak a Te esetedet nézzük, akkor 1-ből 1 meghibásodott, tehát 100%-os hibaarányról is beszélhetünk. :)

(#8275) sz.j


sz.j
nagyúr

Ha már a minőségről van szó hagy kérdezzem meg, hogy az ALDI-s vagy LIDL-s töltök annyira rosszak lennének, hogy kerülendők?

És még egy kérdés:
Eddig egy Energizer (model: compact charger, sec:AA-2× (2,8V-240-280mA) 1,568VA)) töltőt használtam, amin a LEDeken kívül semmi visszajelzés/infó nem volt ([link]), ehhez viszonyítva sem jobbak a fenti töltők?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8276) Gondwana válasza kugyu21 (#8274) üzenetére


Gondwana
addikt

Azért létezik olcsóbb töltő is, ha nem azonnalra kellenek a feltöltött akkuk...
(Mondjuk, október eleje óta van náluk függőben egy rendelésem, mert a 2-4 nap múlva szállítható szélsebességmérőt még mindig szállítják - a Föld gömbölyű, egyszer majd körbeér és hozzám is eljut...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8277) And válasza sz.j (#8275) üzenetére


And
veterán

Összességében nyilván jobbak a Lidl / Aldi-s töltők, de van olyan jellemzőjük, amely nem feltétlenül visz előbbre az említett Energizer-hez képest: az előbbiek AA-cellánál fix 1A-es töltőárama például nem az igazi, vagy csak bizonyos, főként alacsony önkisülésű és kis belső ellenállású akkukhoz jó. Például épp a régebbi hagyományos 2500 mAh-s Energizer cellák nem szerették már az 500mA-t sem (hát még a 700mA-t), melegedtek tőle. Azokat egy ilyen nagyáramú töltővel felforralod, a normál C/10 közeli töltőárammal meg nem. Szerintem eleve nem előnyös egyetlen olyan gyorstöltő konstrukció sem, amelynél nincs ráhatásod a töltőáramra. Persze vannak előnyeik is, mint a cellánkénti kezelés, többféle méret támogatása, kijelző (amely mondjuk nem túl informatív, és nem zavarja össze az egyszeri felhasználót olyan 'felesleges' adatokkal, mint cellafeszültség meg kapacitás, de legalább szépen néz ki). Az egy adott akkuméretnél befolyásolhatatlan és relatív nagy töltőáramot viszont nem sorolnám az előnyök közé, mert az pont az univerzális felhasználás ellen hat.

(#8278) sz.j válasza And (#8277) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a részletes infót. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8279) kugyu21 válasza Gondwana (#8276) üzenetére


kugyu21
senior tag

Ha már pont a Technoline-t hoztad fel, a BC700-as az IPC-1L klónja (és én azt is említettem), tehát szolgáltatásaiban pont ugyanazt tudja. A BC450-nek a tudása viszont már kevesebb a nem választható töltő és kisütő árammal, és a fix 450mA egy 600-as aksinak már sok lehet. A képet nézve, a másik különbség, hogy a 700-ashoz képest hiányzik a fészekválasztógomb. Most nem volt időm rákeresni a leírására, ezért ez most csak tipp, de gyanús és feltételezhető, hogy nem lehet csatornánként más és más funkciót használni. Tehát én inkább a 700-ast választanám (IPC1-L klón).

[ Szerkesztve ]

(#8280) Kernel válasza kugyu21 (#8279) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én is épp ezen gondolkodtam, hogy régebben szóba került itt a BC450, nem is egyszer, és kiderült nála valami hiányosság, csak már nem emlékeztem, hogy mi. Bizonyára a fészekválasztó.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8281) Dluinet válasza Kernel (#8280) üzenetére


Dluinet
nagyúr

asszem:
refresh nincs
max töltőáram 450mA
max Kisütési áram: 280mA

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8282) superg


superg
senior tag

Vettem egy Aldi-s töltőt,mert közel volt :)
Igazából ez kisütni egyáltalán nem tud Nimh aksit,rá van írva hogy refresh de annyit jelent hogy felismeri hogy NiCd az aksi és először kisüti.Ilyen:

Mondjuk nekem megteszi Varta Ready to use -al eddig jól működik.
Majd néha betolom a zseblámpába az elemeket lemerülni.

[ Szerkesztve ]

(#8283) Nagya21 válasza superg (#8282) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Rosszul tudod!!
Csinál refresh-t, de ő dönti el mikor kell.
Nekem a Lidl-s Tronic pl tegnap az egyik Varta ready2use akkut kimélő töltéssel kezdte tölteni, a másikat refresh-el kezdte, majd kb 10 perc mulva kezdte tölteni.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8284) superg válasza Nagya21 (#8283) üzenetére


superg
senior tag

Akkor jó.
"A Nicd akkumlátorokatle kell meríteni feltöltés elől...A NiHM akkulátoroknál nem lép fel memory effektus.A készülék automatikusan vezérli ezt a folyamatot."
Ez idézet a haszn.utasításból innen gondoltam.De valóban ezt a kisülésre írják ,a regenerációnál nincs megemlítve.
Csak azt nem tudom honnan tudja mikor kell regenerálni,nekem eddig (2 napja :)) mindig csak töltött.De biztos ilyen okos elvégre aldis :D

(#8285) Gondwana válasza kugyu21 (#8279) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha megjön a szélmérőm, beszàmolok! (Elvileg küldeniük kellene vele egy bc450-et meg egy bc700-at is, meg egy hőmérőt a Conrados àr feléért)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8286) kugyu21 válasza Gondwana (#8285) üzenetére


kugyu21
senior tag

Szerintem a 700-as jobban fog tetszeni, de várjuk a beszámolódat. (Csak a töltőkről beszéltünk, a Conrad más téma :)) )

(#8287) kutyman


kutyman
aktív tag

Sziasztok!
Van egy IPC-1 töltőm, és mostanában többször csinálja a következőt:
lemerült akkukat behelyezem, beállítom a "Discharged" funkciót, beállítom a töltőáramot. Elkezdi a kisütést, majd a töltést, de kb. fél óra múlva azt jelzi ki hogy "Full"
Kikapcsolom, újra beállítok mindent, utána már rendesen 1-1,5 napig tölti. Mi a fene lehet vele?

(#8288) Nagya21 válasza kutyman (#8287) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Nem a töltővel van a gond,hanem az akkuk nagyon lemerültek, és a töltés hatására gyorsan jön a deltaU,a második lemerítés-töltés már helyrerakja a dolgokat.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8289) Ádyka válasza kutyman (#8287) üzenetére


Ádyka
őstag

Fáradó akksi.
Sajnos öreg akksit baromi rosszul kezel. Nekem van, hogy 5x kell újraindítanom a töltést, mert 5 percenként full-t jelez. Persze ez az akksi már csak egérbe használható.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8290) sz.j


sz.j
nagyúr

Ha már aksitöltésről van szó hagy kérdezzem meg, hogy az normális, hogy az ALDI-s töltő az aránylag új GP Recyko LSD-s aksikat kb. 2,5-3,5 óra alatt tölti fel (100%)?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8291) Nagya21 válasza sz.j (#8290) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Persze, hogy normális.
1A-el tölt,az egy 2.1Ah akku esetében cca2 óra töltés+a veszteségek ugyhogy a 2.5-3h töltés teljesen O.K.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8292) sz.j válasza Nagya21 (#8291) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia!
Köszönöm az infót. :K
Üdv sz.j

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8293) kutyman


kutyman
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, akkor akksikat kell vennem.
Mit ajánlotok? Fényképezőbe és Xbox 360 kontrollerbe kéne.
Maradjak a Sanyo Eneloop-nál, esetleg Varta Ready 2 Use? (ez utóbbi olcsóbb) Vagy valami mást?

(#8294) Ádyka válasza kutyman (#8293) üzenetére


Ádyka
őstag

Bármit ami LSD, van értelmes neve, és a legkönnyebben a legjobb áron hozzájutsz.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8295) dAnky válasza Ádyka (#8294) üzenetére


dAnky
aktív tag

erre tudnál adni egy konkrét típust amit egy nagyobb bevásárlóban is megkaphatok? mert beirtam h lsd ujratölthető ellem de semmit sem találtam

(#8296) paye válasza dAnky (#8295) üzenetére


paye
tag

:)) :DD :C Ádyka aláírása esetleg...? :W

(#8297) Captor válasza paye (#8296) üzenetére


Captor
tag

Pont nem az LSD-ket fogja abból kihámozni. szerintem.

(#8298) Ádyka válasza Captor (#8297) üzenetére


Ádyka
őstag

Már csak 1 fajta van elég régóta ami nem LSD, de már az sem sokáig.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8299) kutyman


kutyman
aktív tag

Partnert keresnék Sanyo Eneloop Extreme (2500mAh) vásárlásához.
Nekem csak 2db-ra van szükségem, és csak négyesével árulják.

(#8300) pimmi


pimmi
senior tag

Sziasztok, erről mi a véleményetek? köszi

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.