Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8701) Blue Eagle válasza ludla (#8699) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Milyen Canon fotógéped van? Nekem Powershot A570 IS. Az nagyom kényes a kicsit is gyengélkedő akkura. A NiZn akku jött be igazán nekem, azt teljesen le tudja szipkázni az akku magasabb (1,6 V) üzemi feszültsége miatt.

[ Szerkesztve ]

(#8702) Ádyka válasza xXxian (#8700) üzenetére


Ádyka
őstag

Klasszikus 2450-est kár hasonlítgatni bármilyen LSD-hez. Minden gyártóé trágya az idő múlásával.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8703) Blue Eagle válasza Ádyka (#8702) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Vannak nekem kb. 7 éves Panasonic 2600 mAh akkuim is. Ezek ma már csak 1500-2000 mAh tudnak teljesíteni.

(#8704) Ádyka válasza Blue Eagle (#8703) üzenetére


Ádyka
őstag

Mázli. És áramot is tudnak leadni? Vagy 100 mA-es kisütéssel produkálja ezeket az értékeket?

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8705) blattida válasza Blue Eagle (#8697) üzenetére


blattida
nagyúr

Még flitteres álmainkban sem tudtak ezek ekkora kapacitást újonnan, jó, ha a harmada teljesült...

Kizárt, hogy tartósan tudjanak még ekkora áramokat kiadni magukból, főleg, ha rendszeres használatban vagy állásban voltak.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8706) ludla válasza Blue Eagle (#8701) üzenetére


ludla
őstag

Canon PowerShot A810

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#8707) Blue Eagle válasza Ádyka (#8704) üzenetére


Blue Eagle
őstag

250 mA kisütőárammal hozza ezt az értéket. Digitális gépben kb 100 db képet lő, vegyesen vakuval.

8705 Blattida
Persze, hogy egy túró szar az egész! Csak poénból tettem közzé.

[ Szerkesztve ]

(#8708) blattida válasza Blue Eagle (#8707) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor még egész tűrhetőek.

Persze, csak ahogy beírtad, hogy csak 250mA-t tudtál kivenni belőlük, az olyan volt, mintha sokkal többet lehetne várni tőlük. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8709) Blue Eagle válasza blattida (#8708) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ja, úgy tünt? Bocs. Nem, hisz ahogy írtam, semmi anyag nincs benne. Puszta kézzel kettétöröm. :)

(#8710) Piftuka válasza Nagya21 (#8698) üzenetére


Piftuka
veterán

"3 Lidl van Szfváron"

Valóban. Mindegy. Abból nekem csak az egyik esik útba, így ott néztem. Majd azért megnézem a másik kettőben is.

"UI: a Jancsár Aldiban nemrég még láttam töltőt."

Mikor volt az a "nemrég"? Csak mert a másikban valamikor ősszel volt legutóbb.

"Aquila non captat muscas."

(#8711) Nagya21 válasza Piftuka (#8710) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
kb 2 hete, de a jancsár Lidl-ben kedden-szerdán voltam, akkor még volt pár db töltőjük.(szombaton nem figyeltem)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8712) csakb


csakb
őstag

Sziasztok!

A 4-5 éve rendszeresen használt Eneloop akkuim kezdik megadni magukat. Adok most egy lehetőséget a Turnigy LSD-knek. 8 db AA és 10 db AAA trackinges postával együtt $36.62 volt. Ha minden igaz, Hollandiából jön, talán péntekig meg is érkezik a pakk. Kíváncsi vagyok.

(#8713) Ádyka


Ádyka
őstag

Az új Duracell Stay Charged 2400 mAh, és a már jópár hónapja piacon lévő Energizer Precision 2400 mAh.


Duracellnél új fantázianavet is kitaláltak amit úgy hívnak DURALOCK, valamint legalább 5 évig jósolják (vagy garantálják :F ) a működését. Nyilván nagyban függ a töltőtől, töltőáramtól, használattól, feltöltés/kisütés ciklusszámtól.
Valamint mindkét típusra Japán százmazási helyet írnak.
Sajnos nem áll módomban felbontani egy teszt erejéig sem, csak ha a vevő megengedi. De ismerve az Energizer extrem 2300-at, biztos ezek is piszok jól sikerültek.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8714) blattida válasza csakb (#8712) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Milyen töltőt használsz hozzájuk?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8715) csakb válasza blattida (#8714) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

BC-900-ast (= IPC-1L).

Az öreg Eneloopokkal az a tünet, hogy újabban egy normál discharge a névleges kapacitásuknak kb. csak a felét tudja beléjük rakni. Ha kapnak egy refresh-t, akkor utána egy-két töltés erejéig ismét jók, aztán megint lekonyulnak.

Az AA-kat 500, az AAA-kat 250 mA-rel töltöttem. Hogy hány cikluson vannak túl, azt meg sem tudnám számolni. :)

(#8716) blattida válasza csakb (#8715) üzenetére


blattida
nagyúr

Jó az, akkor nem lehetett velük ebből eredő gond.
Megsaccolni azért tudod, nem? Számoljunk 4.5 évvel, naponta töltötted őket, annyira használatban voltak vagy csak hetente? Remélem, hogy nem az utóbbi... :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8717) csakb válasza blattida (#8716) üzenetére


csakb
őstag

Nem, azért olyan sűrűn nem töltöttem. :)
Mondjuk az AAA-k pár havonta 1-2 héten át néha erős nyúzásban voltak napi töltéssel, mert leginkább melóhoz használom őket, fejlámpában.

Az AA-k meg 2-3 évig úgy 1-2 hetente egy töltést kaptak, amíg AA-s fényképezőgépben használtam őket, aztán amikor eladtam a gépet, 8 db-ot hozzá is csaptam grátiszban. A maradékot azóta biciklilámpában, túra GPS-ben használom.

(#8718) ClintEastwoo


ClintEastwoo
tag

Hali!

Ezek az eneloopok eredetiek, vagy inkább mellőzzem őket ?

[ENELOOP XX]

(#8719) Ádyka válasza ClintEastwoo (#8718) üzenetére


Ádyka
őstag

Ennyi pénzért? Pofátlanság lenne a hamis.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8720) kaliber válasza ClintEastwoo (#8718) üzenetére


kaliber
aktív tag

Vettek innen többen is akkut (én is) nem volt hamis egy sem - igaz nem xx eneloop volt, hanem sima - ár/értékben jobb a sima eneloop.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#8721) #67544576 válasza kaliber (#8720) üzenetére


#67544576
törölt tag

Melyik külföldi webshopból érdemes eneloop akkukat rendelni? Olyan érdekel csak, ami megbízható! :R

(#8722) PHM válasza Ádyka (#8719) üzenetére


PHM
addikt

Nagy áramfelvételhez (közel 1A) melyik LSD akku ajánlott szerinted?
Ilyen szempontból van már némi tapasztalat?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8723) kaliber válasza #67544576 (#8721) üzenetére


kaliber
aktív tag

Innen szoktak rendelni.

De szerintem innen olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#8724) csakb válasza PHM (#8722) üzenetére


csakb
őstag

1000 mA-t szerintem bármilyen NiMH kacagva lead, ez még nem annyira nagy áram. Pl. vakukban ezért is bírják jobban a NiMH akkuk, mint az alkáli elemek.

(#8725) PHM válasza csakb (#8724) üzenetére


PHM
addikt

Azért ez nem teljesen igaz.
Ilyen terhelésnél már számít a belső ellenállás.
Egy hagyományos Ni-MH akkuból szélsőséges esetben csak
a töredékét tudom kivenni a névleges kapacitásnak.
Ebben látom az LSD akkuk előnyét, csak hát személyes tapasztalatom még nincs.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8726) csakb válasza PHM (#8725) üzenetére


csakb
őstag

Az könnyen meglehet. Találtam neked egy ilyen tesztet Enelooppal, 200, 500, 1000 és 2000 mA-rel sütögették ki, az eredmény:

* 1927 mAh at 0.2A load
* 1841 mAh at 0.5A load
* 1701 mAh at 1.0A load
* 1588 mAh at 2.0A load.

Szerk. Még több görbe mindenféle LSD és hagyományos akkukkal: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8727) Ádyka válasza csakb (#8717) üzenetére


Ádyka
őstag

Szóval kb 500 töltést kaptak az eneloopok, vagy lehet, hogy annyit se? :U

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8728) csakb válasza Ádyka (#8727) üzenetére


csakb
őstag

Szerintem 500-nál kevesebbet. Közben megkerestem, hogy mikor rendeltem őket. A legöregebb AA-kat 2009. márciusában, az AAA-k nagy részét 2010. májusában, és van még pár darab AA és AAA 2011. májusából. Ha jól emlékszem, ezeket az ifjabb AA-kat ajándékoztam el.

Este töltöttem egy szett AAA-t. A töltő szerint háromból kettőbe 7-800 mA ment, és van egy kakukktojás, amibe ~1300 mA. :)

(#8729) #67544576 válasza kaliber (#8723) üzenetére


#67544576
törölt tag

Az eredeti Eneloop műanyag tok az nem kék színű? :F

(#8730) #67544576 válasza kaliber (#8723) üzenetére


#67544576
törölt tag

Lejárt a szerkesztési idő... :(((

Erre gondoltam

(#8731) blattida válasza #67544576 (#8729) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, lehet fehér is.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8732) cuncika87


cuncika87
csendes tag

Sziasztok, egy kis segitséget szeretnék kérni, tudna valaki ajánlani elem+töltö kombot, fémkeresöhöz használnám, olyan 5-10 ezer ft körül szánék rá, esetleg ha linkel is megáldnátok hogy hol érdemes körül nézni stb.... elöre is köszi!!! :R :R :R

(#8733) Dluinet válasza cuncika87 (#8732) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Töltő: lidl vagy aldi Tronic
Akku: Eneloop vagy hasonló

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8734) WZP


WZP
aktív tag

Vettem egy csomag AA-s akkut az ikeában és gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat mivel ilyen irányú tesztelés még nem volt, és mostanában egyáltalán nem esett szó ezekről az akksikról ahogy néztem a keresőt.
A tesztalanyok 2000mAh-esek. és 2013. 10. hó 24.-én gyártották őket, tehát több mint 3 hónapja.
Ahogy hazaértem mentek is a töltőbe refresh-re, és ezeket az adatokat kaptam.


Pár ciklussal később már el is érték a maximumukat, szintén szép eredmények születtek. A lényeg: nagyon jó akkuk, 1500 forint körüli áron, akinek olcsón kell jó akku csak ajánlani tudom!

Inter Arma Enim Silent Leges

(#8735) cuncika87 válasza Dluinet (#8733) üzenetére


cuncika87
csendes tag

Köszi, voltam az Aldiba de sajnos nem volt ilyen töltö :( esetleg mást tudsz ajánlani, felölem lehet olyan is amit elemel+töltövel adnak. Esetleg még másnak valami tippje?

(#8736) csakb válasza cuncika87 (#8735) üzenetére


csakb
őstag

Ha esetleg ráér kicsit a dolog, akkor a Nitecore i4 4-5 e Ft Kínából, ebay-en. A maradék pénzből meg vegyél Eneloopot, vagy Turnigy LSD-t.

(#8737) cuncika87 válasza csakb (#8736) üzenetére


cuncika87
csendes tag

Értem köszi meg gondolom.Amugy valami Activenergy töltő-t láttam az Aldiba 4500 ft ért 3 év garival esetleg arrol valakinek valami tapasztalata?

(#8738) csakb válasza cuncika87 (#8737) üzenetére


csakb
őstag

Ha erről van szó, akkor nem néz ki rossz boltnak, habár úgy tűnik, hogy elég rendesen megküldi az akkukat, de azt az LSD típusoknak elvileg bírniuk kell.

(#8739) blattida válasza csakb (#8738) üzenetére


blattida
nagyúr

A Tronic gyors töltő is 1A-rel tölti az AA akkukat.
Egykutya a kettő.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8740) cuncika87


cuncika87
csendes tag

Akkor végülis tök mindegy melyiket veszem meg ha jol értelmezem :) köszi mégegyszer!!! :R :R :R

(#8741) Siriusb


Siriusb
veterán

Sanyo Charger MQN04-E-3UTGA (4xAA 2000mah)
Ez így megéri szerintetek (ritkán használandó fényképezőbe lenne)? Ha az Aldi stb töltőtért 4500-at kérnek (amit nem is kaptam), plusz még az aksik...

(#8742) Ádyka válasza Siriusb (#8741) üzenetére


Ádyka
őstag

Nem nagyon. Ha azt számolod, hogy az akksi ér mondjuk 3000-et, akkor az a töltő nem nagyon ér 2700-at. :U

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8743) Piftuka válasza Dluinet (#8733) üzenetére


Piftuka
veterán

Az ALDI-s töltő márkaneve "Activ Energy". ;)

Egyébként sajnos ott sem jártam sikerrel. Ezúttal - furcsa módon - nem jelentették meg az újságban, hogy érkezett hozzájuk töltő.

Tegnap voltam, és már "lerabolták" a vásárlók a készletet. Csupán néhány 9 voltos Activ Energy aksi volt már csak készleten.

A múltkor a Tronic töltőről maradtam le, most erről... Na sebaj, majd megvárom, amíg legközelebb lesz Tronic a LIDL-ben. :)

Jut eszembe...

Nem tudom szerepelt-e már korábban itt a topic-ban, de a Youtube-on találtam egy elég jó kis bemutató filmet a Tronic töltőről, a LIDL prezentálásában. ;)

Szerintem érdemes megnéznie annak, aki kíváncsi az ominózus töltő képességeire.

"Aquila non captat muscas."

(#8744) Dluinet válasza Piftuka (#8743) üzenetére


Dluinet
nagyúr

köszi a filmet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8745) Minstrel


Minstrel
senior tag

Pl. eneloop vagy valami más márkásabb akksikat tölthetnék ezzel a töltővel vagy inkább ne? [kép]

[ Szerkesztve ]

(#8746) Ádyka válasza Minstrel (#8745) üzenetére


Ádyka
őstag

A töltőárama kb ideális, párosával tölt, tehát pont olyan buta a mint a gyári töltője a sanyonak.
Márkás LSD-nél annyira nem fog feltűnni, hogy nem csúcs töltő.
A lényeg, hogy ne kevergesd össze a cellákat. Félig merültet a tök lemerülttel. stb stb.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8747) Dluinet válasza Minstrel (#8745) üzenetére


Dluinet
nagyúr

idővel vegyél azért egy rendeset, mert kettesével tölteni nem egészséges

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8748) Minstrel válasza Ádyka (#8746) üzenetére


Minstrel
senior tag

Köszi. Kevergetni nem szoktam, mindig kettőt vagy négyet töltök, attól függ épp mihez kell.
Kb. 10-11 órán át tölt, legalábbis annyi idő után kapcsol el a rajta lévő led.

(#8749) Nagya21 válasza Piftuka (#8710) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
A Jancsár uti Aldiban tegnap még volt 2 töltő.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8750) Psytróger


Psytróger
tag

Sziasztok!
Korábban már érdeklődtem, hogy a régi töltőmmel tölthetem-e az új akksijaimat. Akkor azt a választ kaptam, hogy "ha egyedi rekeszfelügyelettel rendelkezik és delta feszültség változás alapján működik a töltésszabályozása, akkor igen".
Mostanra sikerült megtudnom a töltő pontos modelljét, eddig nem volt nálam... Sajnos nem vagyok otthon ezekben a dolgokban, így nem tudom hogy a töltő megfelel-e a fent vázolt paramétereknek.
A töltő típusa: Energizer V-2988
Az elemek: Energizer Extreme 2300 mAh (előtöltött)
Szerintetek bele merjem tenni? Ha esetleg nem javasolt, akkor az újonnan vásárolt Canon Powershot SX160 IS fényképezőm használható töltőként is a hálózati adapterrel?
Töltés előtt le kell meríteni az elemeket teszem azt régi walkmannel, vagy elég ha annyira vannak lemerülve, amennyire a fényképező leszívja őket?
Köszi előre is!

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.