Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) PHM válasza pimmi (#8300) üzenetére


PHM
addikt

Erősen hajaz az IPC-1L-re, azzal a különbséggel, hogy USB portja is van.
Ha árban hasonló, vagy netán olcsóbb, megérheti beszerezni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8302) Gondwana válasza pimmi (#8300) üzenetére


Gondwana
addikt

1az1ben IPC-1, csak nem Conrad-sajàtmàrkàs ( = Voltcraft), de a kétakkus 2A töltés meg az autòs adapter is adott.
A képeken nyoma sincs USB portnak, ràadàsul a felülnézetin se làtom, hol férne el, valamint, ha mégis 0.7A a teteje, akkor a 3V 2.8A töltőből hogy hajt ki 10W felett (5V x 2.1A)?

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8303) PHM válasza Gondwana (#8302) üzenetére


PHM
addikt

Töltőáramokból viszont csak az IPC-1L-ét tudja.
Ami persze nem feltétlenül hátrány.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8304) vz12


vz12
tag

Sziasztok!

Adott egy jónéhány éves, beépített aksis MP3 játszó, saccra kb. 2000 mAh-t tud, de még sosem szedtem szét. Az eredeti kapacitásából már vesztett, tehát kevesebb ideig tud vele lejátszani, mint régen.
Nem lehet már hozzá aksit kapni, sehol nem akadtam a nyomára, pl. eBay-en sem.
Ezt lehet tölteni USB-ről (gondolom 500 mA-rel), illetve a saját töltőjével (600 mA).

A tisztelt hozzáértőktől szeretném megkérdezni, hogy mi lesz akkor, ha mondjuk egy univerzális töltő (Power Bank) 5V-os 1A-es kimenetével töltöm, a 2.1A-esről nem is beszélve.
1a. Feltölti rendesen (bár kissé gyorsabban), az aksi NEM sínyli meg.
1b. Lásd 1a + még fel is "élénkíti" az aksit, és esetleg több időt tud majd vele lejátszani.
1c. Feltölti, de az aksi élettartama még gyorsabban rövidül.
2. Baj lesz belőle.

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#8305) PHM válasza vz12 (#8304) üzenetére


PHM
addikt

Az 1a. fog történni.
Az akku annyi áramot fog felvenni, amennyi kell neki.
Egyébként az akku cserélhető, ha ugyanolyan kémiájú,
és az eredetinél nem nagyobbat sikerül beszerezni.
Ehhez persze nem árt szakértő segítséget kérni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8306) Kernel válasza vz12 (#8304) üzenetére


Kernel
nagyúr

Úgy szokták megoldani, hogy a töltendő készülék detektálja a saját töltőjét. Ha azt nem észleli, akkor csak a standard 500 mA-rel terheli meg a forrást. Az ugyanis nem lenne elegáns dolog, hogy próbaterhelést végzünk, mekkora áramot bír leadni egy tápforrás. Mondhatni nem egészséges, még ha rövidzárvédett eszközökről is van szó.

A detektálás módja, hogy a gyári töltőben egyedi megoldást alkalmaznak, például összekötik a két adatvezetéket, vagy ellenállást kötnek be, valamilyen irányban, amit a töltendő készülék érzékel.

Esetedben a lejátszó belső szabályzója feltehetően 500 vagy 600 mA-re szabályoz. Ha a Power Bankot úgy detektálja, hogy az csak egy standard USB-csatlakozó, akkor szerintem legfeljebb 500 mA-re fog kapcsolni.

A töltésszabályzó mindenképpen az eszközben van, az akkuhoz való paramétereket állítja be, nem többet.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8307) vz12 válasza Kernel (#8306) üzenetére


vz12
tag

Ha jól értem, akkor Te is az 1a-t mondod, annyi megjegyzéssel, hogy az 1A-es áram ellenére sem lesz gyorsabban feltöltve, viszont semmi káros dolog nem fog történni.
Ez a második legjobb válasz a 4 közül, végülis elégedett lehetek vele. :)

Köszi a választ mindkettőtöknek.

(#8308) pimmi válasza Gondwana (#8302) üzenetére


pimmi
senior tag

Majd beszámolok , én rendeltem egyet innen [link] már leszedték, de nekem holnap fog megjönni azt irták, [link] ugyanennyiért + 390 a szállítás.

[I de a kétakkus 2A töltés] ezt nem értem ???????

[ Szerkesztve ]

(#8309) Kernel válasza pimmi (#8308) üzenetére


Kernel
nagyúr

IPC1 tud 1,8 A töltést is, ha csak a két szélső slotba teszünk akkut. De úgy néz ki, ennél nincs ilyen, hanem az IPC1-L-nek felel meg:

http://www.i-tec.cz/?t=3&v=262

Az USB pedig kész rejtély, több okból is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8310) Ádyka válasza Kernel (#8309) üzenetére


Ádyka
őstag

De legalább a 700 mA-en melegő akkukkra rá lehet csukni a tetőt, hogy még hamarabb lekapcsoljon a védelem. ;] Ennyit akkor is megér.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8311) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok a sanyo gyorstöltője MQR06 sima fehér eneloophoz és az XX-hez hosszú távra jó választás?

Volt régebben IPC-1L -em csak bekrepált garin túl és most ilyen 12órással töltöm, de meguntam, viszont IPCre nincs kedvem még egyszer költeni, ezt a sanyot meg most jó áron megtudnám venni a +4 XX aksival.

Szerk: Jól olvasom 4 aksit 4óra alatt tölt fel?

[ Szerkesztve ]

(#8312) And válasza Hooper (#8311) üzenetére


And
veterán

"Jól olvasom 4 aksit 4óra alatt tölt fel?"
Nagyjából. Ennek a töltőnek az egyetlen előnye a sebességében (azaz a magas töltőáramában) merül ki. A behelyezett cellák darabszámtól függ a töltőáram: 4 x AA: 560mA, 2 x AA: 1120mA, 1 x AA: 1680mA (hogy három darabnál mennyi, az nem egyértelmű). Tehát egyszerre négy darab 2Ah körüli kapacitású akku feltöltése jó közelítéssel valóban 4 órát vesz igénybe. Az AA-méretű eneloop XX pedig 2,55 Ah névleges kapacitású, így kb. 5h időtartamú töltést igényel 560 mA-es árammal.

(#8313) Myers válasza And (#8312) üzenetére


Myers
senior tag

Van valami hátránya a nagy töltőáramnak? Nem nyírja ki hamar az akksikat?

http://www.muszaj.hu/

(#8314) And válasza Myers (#8313) üzenetére


And
veterán

Ez erősen cellatípusfüggő: az alacsony belső ellenállásúak - tipikusan a nevesebb LSD-k - elviselik, más típusok kevésbé. A magas töltőáram a cellák fokozott melegedésében nyilvánul meg, a viszonylag nagy belső ellenállással rendelkező példányok erősen melegedhetnek töltés közben. A forrósodás pedig már rövid távon sem túl egészséges. Az MQR06-os töltőben van valamiféle hőmérséklet ellenőrzés, de úgy tűnik, hogy nem közvetlenül az akkuk hőmérsékletét figyeli (?), hanem a környezetét, 0..40°C tartományban engedélyezi csak a töltést.

(#8315) pimmi válasza Kernel (#8309) üzenetére


pimmi
senior tag

Megvan a töltő, az usb az adapterbemenete mellett van, az usb kimenet 5v, és 2,1 A
A discharge pedig nem 100 mA hanam 100,250,350, egyenlőre ennyi ami nincs a leírásben tesztelem most.

(#8316) Kernel válasza pimmi (#8315) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tápegység is 3V / 2,8A, mint az IPC1-L / BC700 tápja? Teljesítményben ugyanis nem nagyon állna össze, mondhatni egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8317) pimmi válasza Kernel (#8316) üzenetére


pimmi
senior tag

12V dc, 0,6A, 7,2VA

[ Szerkesztve ]

(#8318) Dluinet válasza pimmi (#8317) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor az 1200 mA-es töltést ne erőltesd, mert füstölhet a táp

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8319) pimmi válasza Dluinet (#8318) üzenetére


pimmi
senior tag

olyan nem választható

(#8320) Dluinet válasza pimmi (#8319) üzenetére


Dluinet
nagyúr

pedig azt írták

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8321) pimmi válasza Dluinet (#8320) üzenetére


pimmi
senior tag

ezt vettem, már nincs fent az e boltnál [link]

(#8322) Dluinet válasza pimmi (#8321) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Túlmelegedés érzékelő nincs benne?
Tetőt garancia idő után érdemes eltávolítani, többet árt, mint használ

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8323) pimmi válasza Dluinet (#8322) üzenetére


pimmi
senior tag

de van, az akkukhoz van egy fémlap vezetve ami félig körbeveszi őket gondolom az lehet, a tető levehető, csak ki kell pattintani. most ki vaan nyitva ugy megy, de már leszedtem egyszer

(#8324) Kernel válasza pimmi (#8317) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akkor így már érthető a működése, legfeljebb az nem stimmel, hogy 5V x 2,1A = 10,5W, amit ugyebár fizikailag képtelenség biztosítani egy 7,2VA-es tápegységről.

De amúgy is, mire lenne 2,1 A terhelhetőség, ha egy szabványos eszköz úgyis csak 500 mA-ig terheli, amennyiben nem kompatibilis az erősebb töltővel, ennek okaként hivatkozhatnék a korábbi hozzászólásomra.

Másik, ami furcsának tűnt előzőleg, hogy aki szerelt már szét IPC / BC töltőt, az tudja, hogy a hátsó részében elég szűk a hely, noha én is úgy gondoltam, oda még be lehet préselni egy csatlakozót, meg egy kis DC-átalakítót is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8325) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Check this out :U

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8326) pimmi válasza Kernel (#8324) üzenetére


pimmi
senior tag

tök hülyevagyok ezekhez, kisütésnél mit kell nézni a feszültséget V, vagy a kapacitást mAh, melyiknek kell nullára menni vagy hogy van ez ?

(#8327) Ádyka válasza pimmi (#8326) üzenetére


Ádyka
őstag

Sajnos ezt mi sem tudjuk. :(

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8328) Captor válasza pimmi (#8326) üzenetére


Captor
tag

Feszültséget, de nem nullára, csak valószínű 0,9 V-ig meríti le.

(#8329) Kernel válasza pimmi (#8326) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mivel minden jel szerint BC700 klón ez is, illetve annak modifikált változata, kisütés közben bizonyára 0,89 V-nál fog átváltani töltésre.

Lehet szemlélni az akkuból kisütött mAh mennyiséget is, tájékozódás, tapasztalatgyűjtés szempontjából.

Az érdekesség kedvéért nem az IPC1 az eredeti, hanem La Crosse, USA fejlesztésű cucc. Ezt a Voltcraft is csak átvette IPC néven, noha nekik is vannak komoly műszerfejlesztéseik, töltőik is, de úgy látszik, a Voltcraftnak is megtetszett ez a konstrukció, sok évvel ezelőtt. Mint ahogy sok szakmabeli felhasználó tetszését is kiváltotta.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8330) _seth_


_seth_
veterán

Voltcraft IPC-1L töltővel meddig tart egy refresh? 250mA-re van állítva és már megy egy napja, 2500-as akkuk vannak benne, az elemeket már felhozta 2,2, 1.9, 1.8, 1,6Ah-re, régen használt elemekről van szó.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8331) Dluinet válasza _seth_ (#8330) üzenetére


Dluinet
nagyúr

napokig

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8332) _seth_ válasza Dluinet (#8331) üzenetére


_seth_
veterán

Van értelme hagyni napokig vagy amit egy nap alatt elért annál jobb úgysem lesz már az akku?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8333) And válasza _seth_ (#8332) üzenetére


And
veterán

Addig hagyd, amíg be nem fejezi! 250 / 500 mA-rel egy teljes töltés-kisütés ciklus időtartama minimum 15 óra, ha valóban 2500mAh-s cellákat tettél bele. Ilyen teljes ciklusból csinál néhányat a töltő, úgyhogy teljesen természetes, hogy napokig tart.

(#8334) Dluinet válasza _seth_ (#8332) üzenetére


Dluinet
nagyúr

haldokló akkuknál segíthet, többinél nincs értelme

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8335) _seth_ válasza And (#8333) üzenetére


_seth_
veterán

Akkor hagyom még :) 2500-as uniross akkuk de már elég régiek és kb 2-3 évig feltöltve sem voltak így csodát persze nem várok.

És az normális, hogy teljesen új szett fehér eneloop akkucsomagból egyet feltölt 2,27Ah-ra majd a többit 2,1Ah körülre? Az az egy tud többet vagy a másik három gyenge? B-s széria az elem, csak annyi van rajta, hogy Min 1900mAh.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8336) Dluinet válasza _seth_ (#8335) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem az akku kapacitását írja ki, hanem hogy mennyi ampert használt a töltő a töltésre, az már más kérdé, hogy mennyi hasznosult
ilyenkor a 2100 a jobb érték

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8337) _seth_ válasza Dluinet (#8336) üzenetére


_seth_
veterán

Értem, akkor igazság szerint nem az az egy az erősebb hanem a gyengébb :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8338) Dluinet válasza _seth_ (#8337) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen, annál több energia ment el fűtésre vagy jobban le volt merülve

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8339) Myers


Myers
senior tag

Most elég jó áron van Konrádéknál IPC1L, 11K, de adnak hozzá 8 db 2200 mAh Endurance (LSD?) akkut. Valójában 2300-as akksikat adtak. Érdekes: 8 db akksi nélkül 10K.

http://www.muszaj.hu/

(#8340) _seth_ válasza Myers (#8339) üzenetére


_seth_
veterán

Én pont tőlük és a 8 elemes szettet rendeltem meg, elég súlyosak az akkuk jónak tűnnek de tuti nem LSD-k valami régebbi széria lehet ez náluk és azért adják hozzá ajándékba. Azt még kihagytad, hogy most 10e felett ingyenes a kiszállítás is. A 8 akku pedig simán megér egy ezrest :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8341) tomcsi23 válasza _seth_ (#8340) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez tipikusan olyan akku-szett, ami használata során fog a júzer rájönni, hogy kénytelen lesz normális akkut is nézni, mert szinte sehol sem tudja majd rendesen használni.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8342) _seth_ válasza tomcsi23 (#8341) üzenetére


_seth_
veterán

Nem én fogom használni ezeket, órába és távirányítóba kerülnek, oda megteszik 125 Ft/db áron :) Nekem 8 fehér eneloop van amiket vakuban használok valamint lidl-s tronic távirányítóba, zseblámpába és még régről találtam egy-egy szett uniross, duracell, ansmann szettet, megnézem mit kezd velük az ipc-1l, ha másra nem is borotvába és ilyesmikbe jók lennének még akár :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8343) tomcsi23 válasza _seth_ (#8342) üzenetére


tomcsi23
veterán

Igen-igen, így kezdődik. ;] Aztán marad az eneloop és más LSD. Ahogy itt is idővel kiszóródtak a nagy duracellek, meg hasonlóak. Bakker, lehet az IPC teszi tönkre? :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8344) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

Televízióban, URH-s mikronfonokhoz keresünk AA akksikat és megfelelő töltőt. Az akksik akár naponta többször is töltve lennének, de olyan is lehet, hogy pár napig egyáltalán nem.

Fontos lenne az is, hogy viszonylag hamar kész legyen a töltés, és ne kelljen figyelni rá (feltölt és automatikusan kikapcsol)...

És túl bonyolult se legyen egy töltés elindítása, mert előfordulhatnak olyan helyzetek, hogy a nagy rohanásban csak arra van idő, hogy becsűrjük az akksikat a már 220-ra dugott töltőbe, és valaki pár óra múlva kikapja és fut vele forgatni...

Könnyen, magyar boltból, nagykerből beszerezhető cuccok kellenek, mivel céges vásárlás, el kell számolni mindennel...

Mit tanácsoltok?

Előre is köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#8345) Alex91 válasza vond (#8344) üzenetére


Alex91
félisten

Eneloop akksik, es mondjuk egy ilyen tolto.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8346) Nagya21 válasza Alex91 (#8345) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ezt is állogatniuk kellene, sztem a nagy rohanásban nem fognak foglalkozni vele.
Én inkább szintén Eneloop akksi+Lidls(vagy Aldis) autómata töltőt ajánlanék.
Esetleg Ansmann cellánkénti töltőt(ott csak egy gombot kell benyomni, hogy átváltson merítésre)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8347) Gondwana válasza Nagya21 (#8346) üzenetére


Gondwana
addikt

Nem, ezt állítgatni lehet, de default 500mA töltéssel kezd, és ha lexarod a cellák várható ciklus-élettartamát, 2A-es töltéssel tényleg "gyorsan" kész, ráadásul ha merítés+töltés ciklust csináltatsz vele, itt azt is megnézheted, melyik cellából mennyit tudott még lemeríteni.
Egyetlen szopacs ezzel a töltővel egy értelmezésbeli dolog: a DISCHARGE funkció az tényleg csak lemeríti az akkukat. Ha merítés+töltést akarsz indítani, a CHECK nevű opciót kell választanod, ráadásul itt még olyan xarakodás sincs, mint az IPC-1(L) verziókkal, hogy valamit hosszan kell nyomni, miközben szerinte meg letelt a beállításra szánt idő, és akkor húzhatod ki-be belőle a tápt, hogy mégis beállítsd.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8348) Myers


Myers
senior tag

IPC-1L-nél csak a behelyezés után pár másodpercig lehet variálni a töltő/kisütő áramot. A leírásban az van, hogy a Mode-dal állítsunk be amit akarunk, majd a Currenttel az áramot. De hiába nyomogatom, az áramot már nem állítgatja.

Érdekes, hogy a fényképezőből kivett 4 aksi közül kettő kb 0,9V, a másik kettő pedig 1,15V körül volt. Pedig sorba vannak kötve, nem 2*2 párhuzamosan.

http://www.muszaj.hu/

(#8349) Nagya21 válasza Gondwana (#8347) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Na itt a baj, hogy ezt is kell állítani, mert olyat keresnek, amit nem kell állítani, hanem autómatán elvégez mindent.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8350) Alex91 válasza Nagya21 (#8349) üzenetére


Alex91
félisten

Mit kell allitani? Belerakja azt feltolti. Persze, ha akarja, akkor allithatja is, de anelkul is fog tolteni.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.