Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) Nagya21 válasza Petyus87 (#8093) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Modósítom a hozzászólásomat, JÓ LESZ AZ AMIT LINKELTÉL, mert így él a + gari.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8102) Petyus87 válasza Nagya21 (#8101) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Én is úgy gondolom, hogy így járnék a legjobban.
A töltőt a Conradnál nem is lehet kapni magában, ha jól láttam.

(#8103) Nagya21 válasza Petyus87 (#8102) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
De lehet, linkeltem is neked a hozzászólásomban, úgy 9990huf, és pont kiesik a bővített gariból(hogy b@cca meg a conrad).
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8104) Petyus87 válasza Nagya21 (#8103) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Nem probléma, ha jók ezek a 2200 mAh-s Endurance akkuk, akkor garitól független még meg is éri.
Kíváncsi vagyok, hogy az Xbox 360 kontroller gyári akkutartójába belemennek-e, mert a TS akkukat sehogy se tudtam beletuszkolni, meg is lepődtem, de valószínű a borítás lehet rajta a vastag. Vettem is gyorsan egy hozzávaló utángyártott kínai töltőt, ami USB-n keresztül tölt, 4800 mAh van ráírva, gondolom a negyedét se tudja(olyan 8-9 órát bírhat számításaim szerint), de mivel bedugva is tudom a joyt használni és a laptopom velem szemben van az asztalon, így nem érdekel. Gyárilag egyébként duracell volt bennük és azok szépen jártak ki/be.

[ Szerkesztve ]

(#8105) Kernel


Kernel
nagyúr

Akit esetleg érdekel, idézet hírlevélből:

----------------------------------------
A TME-nél 2013. szeptember 01-31 között 20%-ig terjedő árengedményt adunk a www.tme.hu* oldalon lévő összes termékre!

* a csökkentett árak felhasználói belépés után láthatók.
--------------------------------------------

Nálam így néz ki most egy próbakosár, de nem garantálom, hogy másnál is pont ennyit mutat (vállalkozói regisztrációm van náluk, magánszemélynél eltérő lehet az ár, de nem jelentősen).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8106) Casoli válasza Kernel (#8105) üzenetére


Casoli
őstag

Egy ezressel többért a Conradban is meg lehet már venni akkumulátorostul a Voltcraft tipust.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#8107) Casoli válasza Nagya21 (#8094) üzenetére


Casoli
őstag

Meg ne vegyétek ezt a tipust!

Egy ezressel többért van olyan verzió, hogy adnak mellé 4db 2400mAh aksit. És a garancia sem egy év lesz... :) TESSÉK

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#8108) And válasza Casoli (#8107) üzenetére


And
veterán

Conrad: "+ 4 db ajándék Endurance AA akku"
Értem én, hogy 'ajándék', de akkor miért kérnek érte plusz egy ezrest? :U
Más: nem tudom, milyen kategóriát képvisel ez az Endurance nevű akku (melyik márkát címkézték át Conrad-ra?), de amúgy feltűnően drága, a külön 4 db.-os AA-készlet 4 ezer forintba kerül (a hasonló kiszerelésű sima eneloop meg 5k). Ez vajon jelent is valamit, vagy csak a helytől megszokott árképzés hozadéka?

(#8109) Gondwana


Gondwana
addikt

Döglött IPC-1L-lel hova lehet fordulni? Gondolom, föl...
Van nálunk 2db IPC-1L és egy IPC-1, ebből 1db 1L működik, az IPC-1 időnként újraindulgat, a másik két táppal is, nem csak a sajátjával, a második 1L meg amikor tápot kap, pillanatra felvillantja a kijelzőt (nem biztos, hogy pont FW-verziót ír ki, lehet, hogy random szegmensek) és utána se kép se hang.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8110) tomcsi23 válasza Gondwana (#8109) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az újraindulgatósnak - de úgy általában mindnek - érdemes lenne (időnként) megtisztítani a tápcsatlakozó részt, mert ott van egy gyenge láncszem, ami miatt ilyen jelenséget produkálhat.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8111) paye válasza tomcsi23 (#8110) üzenetére


paye
tag

Az az, már láttunk ilyent... :W

(#8112) Z.Pisti


Z.Pisti
újonc

-

[ Szerkesztve ]

(#8113) Z.Pisti


Z.Pisti
újonc

Sziasztok!

A fényképezőgéphez kapott gyári Fujifilm NP-50-es akkut a szintén hozzá járó Fujifilm BC-45W töltővel töltsem, vagy tudtok ajánlani olyant, ami valamiért jobb ennél?

A 2. kérdés off-os (több ezzel foglalkozó topik le lett zárva), de ha tudtok, kérlek, válaszoljatok, vagy egy akkus topikot linkelhetnétek. Tehát:

Be kellene szereznem +1 tartalék Fujifilm NP-50-es akkut. A gyári típuson a felírat:
Fujifilm
Lithium ion battery pack
min.940 mAh 3.4 Wh
3.6V typ.1000 mAh

Menyire megbízhatóak az utángyártott akkuk?
Mi az oka, hogy a gyári akku 3.6V-os, a rendelhető gyáriak és más utángyártottak 3.7V-osak?
Ha egy ilyen 3.7V-ost használok az OK? Nem árt a gépnek?
Ha egy ilyent rendelek: http://makrotex.hu/Fuji-NP-50-fenykepezogep-akku-1400mAh.html
ez 1400 mAh-os a gyári 1000 el szemben, tehát így 40%-al tovább bírná?

:R :R :R Köszönöm a válaszokat. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#8114) Z.Pisti


Z.Pisti
újonc

off

[ Szerkesztve ]

(#8115) Z.Pisti


Z.Pisti
újonc

Ezt menyire lehet komolyan venni? [link]

(#8116) paye válasza Z.Pisti (#8113) üzenetére


paye
tag

Gyanúsan olcsó...
árgép.hu legolcsóbb original találata...

[ Szerkesztve ]

(#8117) Kernel válasza Z.Pisti (#8113) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az elektródák anyagában van kisebb vegyületi eltérés, a 3,7 V-os a korszerűbb, megfelel a régi helyett. Li-ion akku esetében a gyári töltőt érdemes használni, ami töltőáramban pont oda van méretezve.

Töltőfeszültségben elképzelhető, hogy a régi töltő mondjuk egy tized volttal alább tölti az újfajta 3,7 V-os akkut, de ez nem jelent különösebb hátrányt, biztonsági és kímélési szempontból még előnyösebb is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8118) Gondwana


Gondwana
addikt

A 3.7 vagy 3.6V egy átlagérték, a teljesen feltöltött akku mindkét esetben 4.2V
Tetszik, hogy Fujiék nem tökölnek holmiféle akkuazonosító áramkörökkel ellentétben a Panasonickal pl.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8119) Kernel válasza Gondwana (#8118) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem egészen, külföldi weboldalakon több helyen említik, hogy a 3,6 V névleges feszültségű akkut 4,1 V-ra kell tölteni, míg a 3,7 V-ost 4,2-re.

Csak annyi a különbség, hogy a 4,1 helyett 4.2 V-ot ráküldeni nem szerencsés, míg fordítva inkább csak kíméletes használatnak minősül.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8120) Z.Pisti válasza Kernel (#8119) üzenetére


Z.Pisti
újonc

Mindenkinek köszönöm.

A mAh-val hogy kell számolni? Ha egy gépet 2000 mAh-os akkuval használok, akkor az 2x annyi ideig bírja mind egy 1000 mAh-os? Ha be lehetne tenni 2db 1000-est, az egyenlő lenne egy 2000 mAh-osal?

Köszönöm. :R

(#8121) brainticket


brainticket
aktív tag

Ez tetszik elsőre:
[link]

(#8122) Kernel válasza Z.Pisti (#8120) üzenetére


Kernel
nagyúr

Dupla ideig bírná, párhuzamos celláknál az Ah-kapacitás összeadódik.

Viszont a töltési idő is duplájára nőne, az eredeti töltővel. Dupla áramú töltőt meg itt nem lehetne alkalmazni, mert két párhuzamos cella között nem garantálható, hogy mindig pont azonos arányban oszlik meg a töltőáram. Ha viszont eltolódik az egyensúly, az egyik akku túláramot kaphatna.

Soros celláknál nem adódik össze az Ah, mert olyankor azonos áram folyik mindegyiken, az Ah egysége pedig érthető módon csak az ampert és az órát foglalja magában. De itt soros kapcsolás eleve nem jön szóba.

A tárolt energiamennyiség (Wh) természetesen összeadódik soros és párhuzamos celláknál egyaránt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8123) Z.Pisti válasza Kernel (#8122) üzenetére


Z.Pisti
újonc

Köszönöm a választ. :R

(#8124) paye válasza brainticket (#8121) üzenetére


paye
tag

105$ azaz cca 22,000 Ft + posta...? :R

(#8125) Imy válasza paye (#8124) üzenetére


Imy
veterán

Igen én is ezt néztem, annyit nem igazán ér a cucc.

(#8126) kugyu21


kugyu21
senior tag

Nem tudom már ki írta, hogy az IPC lekapcsolgatja az Eneloop töltését 500mA-nél.
Idő hiányában, most 700-al töltök 4 db Eneloop-ot és simán elmegy még csak nem is meleg igazán.

(#8127) mikk2000 válasza kugyu21 (#8126) üzenetére


mikk2000
őstag

Én írtam hogy egyszer észrevettem hogy lekapcsolta. De itt is olvastam már korábban hasonló hozzászólást.

Viszont:

- hőség volt
- egyszerre négy aksi lett töltve
- refresh mód, ami hosszú ideig kínozza az aksikat.

A töltés vége fele melegek igazán, tehát amikor 1.52V és körüli értékeket jelez ki.

(#8128) SkyLaci


SkyLaci
őstag

sziasztok ez jó?
[Link]

(nekem IPC-1L van olcsó piros Tronic akkukkal, és frankó, de öcsémnek kéne valami ami megbízható és nem is drága, ő most németországban van)

(#8129) paye válasza SkyLaci (#8128) üzenetére


paye
tag

Sokadszorra:
Eneloop akku jó, de ez a töltő übergagyi / nem tudja a lemerítést, nem tudja a csatornánkénti töltést / :W

(#8130) SkyLaci válasza paye (#8129) üzenetére


SkyLaci
őstag

rendben (elnézést hogy nem olvastam vissza, tudtam én hogy az eneloop akksi jó, töltőből meg érdemesebb egy ipc-1l-t venni, én sem véletlenül ezt használom, de van aki nem érti meg miért költsön 10000 forintot egy töltőre amikor 2000-ért is lehet kapni, és gondoltam hátha az eneloop akksikhoz járó töltő megüti az átlag emberek elvárási szintjét, de azért rákérdeztem, elvégre erre való ez a topik)

na de akkor melyik az a töltő ami jó, olcsó, és egy átlagos elektronikai üzletben (pl egy mediamarktban németországban) valószínűleg kapható. Tudom hogy öcsém nem fog se sokat rákölteni se sokat keresgélni, vagy megveszi a legolcsóbbat, vagy jó esetben azt amit én ajánlok neki, már ha talál olyat, vagy megkéri apámat hogy küldje el valamelyik nóném semmit sem érő töltőt itthonról, amivel eddig sem tudták normálisan feltölteni az akksikat, és csak sírtak hogy nem megy a fényképezőgépük, és adjak nekik jó feltöltött akksit kölcsön.

(#8131) SkyLaci válasza SkyLaci (#8130) üzenetére


SkyLaci
őstag

vagy még azt tanácsolhatom neki hogy vegyen egy nagy adag olcsó alkáli elemet aztán azzal használja a fényképezőgépét (nem egy nagy fotós, szóval nem hiszem hogy sokat használná)

vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#8132) Dluinet válasza SkyLaci (#8131) üzenetére


Dluinet
nagyúr

alkáli elemmel nem működik sokáig a fényképező, a drágábból meg hamar utoléri az IPC-1l árát

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8133) mikk2000 válasza SkyLaci (#8130) üzenetére


mikk2000
őstag

IPC1L előnye szerintem inkább hagyományos aksinál jön ki, mivel az eneloopok elvileg memóriaeffektus-mentesek, tehát szükségtelen lemeríteni őket, így aztán a töltés is gyorsabb, hiszen ha le is kell meríteni, akkor a teljes töltési folyamat is tovább tart, méghozzá jóval tovább. Abban teljesen igazad van, hogy feleslegesen ne szórd a pénzed.

Az olcsó töltőkkel viszont bajok vannak, lehet hogy csak két aksit tölt egyszerre, na és akkor mi van ha az egyik jobban le van merülve mint a másik? Meg mondjuk húzd le 10-12 óra stb elteltével különben eldurran, jó esetben van egy biztonsági időzítő. Ja és virrasztol gyertyafénynél ügyelve hogy el ne aludj és pont x óra elteltével szakítsd meg a töltést. Annó én ezt egy konnektorba dugható konnektor aljzatot adó időzítővel oldottam meg. Na de az x óra meg lemerült aksira vonatkozik, de mennyire is van lemerülve?
Ja és nem árt ha beállítható a töltési áram.
Szó mi szó, nem véletlenül vettem "komolyabb" töltőt :) Az IPC1L ezeket tudja, és feszültség-változás érzékeléssel teljesen feltölti az aksikat. Hogy az eneloopokat biztonsággal tölti, arról hivatalos infóm nincs, itt a fórumon dicsérik. Nekem nem tetszik hogy a töltés vége felé eléggé meleg az aksi (bár egymagában nem annyira), azért megnéznék egy majd 2A-el töltő eneloop töltőt (MQR06 link alább) hogy annál izzik-e az aksi vajon a vége felé. Bár mondjuk jópofa, mert minél több aksit raksz bele, annál kisebb lesz a töltési áram, tehát annál kevésbé melegítik egymást az aksik.

Vissza a kinézett töltődre, németül nem nagyon tudok, de itt van leírás az eneloop töltőkről angolul: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8134) Ádyka válasza mikk2000 (#8133) üzenetére


Ádyka
őstag

Ezt írtam pár napja.
Egy minőségi LSD évekig elmegy ezekkel az egyszerű töltőkkel is. Nem lesz egy töltéssel 350 kép, csak 280. Na bumm.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8135) And válasza mikk2000 (#8133) üzenetére


And
veterán

"mivel az eneloopok elvileg memóriaeffektus-mentesek"
A gyakorlatban viszont egyik NiMH sem mentes a memóriahatástól, és ez az eneloop-ra is vonatkozik. Az más kérdés, hogy a jó felépítés és az igen alacsony belső ellenállás miatt éppen az eneloop az, amelyikben a fogyasztó általában elég minimális töltést hagy benne, tehát nem nagyon marad benne kisütni való :U.
"Meg mondjuk húzd le 10-12 óra stb elteltével különben eldurran, jó esetben van egy biztonsági időzítő."
Ha a töltés időtartama 10..12 órás, akkor az a töltő normál C/10 közeli áramértékkel dolgozik, annyi pedig a mai akkumulátorokat rövid (mondjuk pár órás) időtávon nem tud károsítani. Tehát ha nem veszed le 12 óra múlva, csak mondjuk 18..20 óra elteltével, akkor sincs túl nagy gond, erre is alapoznak a védelem nélküli normál töltők. A túltöltésnél pár tizedwattot disszipálva ugyan melegedni fognak a cellák, de nem halnak meg tőle. Persze nagyon sok függ attól, hogy ez a hőteljesítmény mennyire melegíti fel az akkukat (itt jön képbe pl. a környezeti hőmérséklet), valamint a kihasználható ciklusszámukra biztos nincs jó hatással ez a művelet, de általában úgysem a rengeteg átélt töltés-kisütés szokott végezni az akkukkal.
Szóval egy jó töltő nem csupán az automatizált töltésvég-érzékelés támogatásától lehet jobb (ami C/10 áram felett beállítható töltésnél már inkább kötelező), hanem azért is, mert információt nyújt az akkuról, amit egy egyszerű dugasztöltő sosem fog. A beállítható áram meg a sok program ehhez képest is többlettudás, de az akku töltéséről, kisütéséről és kapacitásáról nyert információ pótolhatatlan. Persze sokaknak nincs erre szükségük, vagy legalábbis úgy gondolják, hogy nem szeretnének 'ehhez érteni'. Ezért nem feltétlenül lehet őket hibáztatni, ugyanakkor valószínűleg ők azok, akik a normálisabb (és nyilván drágább) töltőket és akkukat használó társaikhoz képest hosszabb időtávon több pénzt adnak ki töltőre és akkura.

(#8136) paye


paye
tag

Utazásokra egy [Ansmann Powerline 4 Traveller] töltőt viszek magammal, egyszerű mint egy faék: cserélhető hálózati csatlakozói vannak, csatornánkénti lemerítés egy gombnyomásra, a megfelelő kisütési szint elérésekor átvált csatornánkénti töltésre és ennyi...
Sajnos már ilyent nem gyártnak csak korszerűbb - azaz drágább - kivitelben...

(#8137) kaliber válasza SkyLaci (#8131) üzenetére


kaliber
aktív tag

Szerintem felesleges 10.000-et kiadni az IPC-1L-ért veszel egy ilyet mikroprocesszor vezérelt egyesével is tud tölteni kisütni 3500-ból megvan

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#8138) ledgeri válasza mikk2000 (#8070) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A héten a fullra töltött akkukat elemlámpába (normál, izzós) raktam és az egyik csak pislákolt a többi meg... szelektív kuka...

-----------------------------------

Van egy pár eneloopom, amit elektromos fogkefébe használtam, és picit megáztak, inkább nedvesedtek...
Megéri rizsbe rakni kiszárítás végett és használni, vagy inkább ne próbálkozzak ezzel, és kuka...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8139) mikk2000 válasza ledgeri (#8138) üzenetére


mikk2000
őstag

A héten a fullra töltött akkukat elemlámpába (normál, izzós) raktam és az egyik csak pislákolt a többi meg... szelektív kuka...

Ezek azok amikre azt írtad hogy régi aksik, de elvileg fullra lettek töltve, és én nem hittem el? :)

(#8140) ledgeri válasza mikk2000 (#8139) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Jaja, de a BC-700 2A fölötti kivett értéket mutatott... ennyit erről... LSD kell, oszt kész...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8141) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok!

Bent jártam ma a LIDL-ben, és láttam jó akciós volt a Tronic akkutöltő! Vettem is egyet, de szerintem nem tökéletes, ugyanis amikor feltölti az akkukat (zöldre váltanak a LED-ek), igen éles, és elég halk sípoló hangot hallat! Töltés közben (piros LED-ek esetén) ez nincs! Ettől függetlenül tökéletesen működik, felismerte a próbaként betett szar akkut is, a jókat feltöltötte, volt villogó zöld, váltakozó piros zöld, világító piros, világító zöld LED is, egyedül a narancs színnel nem találkoztam, ahogy a fentebb linkelt cikk írója sem! Na de fő kérdés, van-e itt valakinek ilyenje, és ha igen, neki is sípol? Ezzel éljek együtt, ne töltsek éjszaka elemeket, vagy inkább vigyem vissza cserélni?

(#8142) Kernel válasza Intruder2k5 (#8141) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kapcsolóüzemű áramköröknél előfordul ilyen, hogy berezonál valamelyik tekercs, vasmag, rosszul rögzített menet. Vagy üresjárásban, vagy máskor épp a terhelésnél. Ilyenkor reagálhat a kritikus alkatrész mozgatására, kocogtatására is. Ha itt is ilyenről van szó, az önmagában ártalmatlan, csak zavaró.

Noha léteznek ilyen hibák egyéb elhasználódások miatt is, aminek már további következményei is lehetnek, de ebben még nincsenek elhasználódott alkatrészek.

Egyszer én is vettem ott egy SilverCrest tanítható távszabályzót, pont kifogtam egyet, aminek az egyik gombja nehezen működött. Méghozzá a kör alakú navigációs gombnál. Gondolkodtam, hogy vissza kellene vinni, ami idő/benzin, de mivel sikerült roncsolás nélkül megbontani, találtam a gombnál egy aláragadt szöszmösz-akármit, más baja nem volt, így annyiban hagytam.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8143) Intruder2k5 válasza Kernel (#8142) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Távirányító... Olyan is, itt van mellettem az asztalon! :)

Hát nekem nem jelent plusz költséget, majd ha hétfőn megyek melóba, akkor szerintem visszaviszem, mert én ettől tuti nem tudok így aludni! Jó a fülem, és hallom ezt az éles hangot! Csak lehet ráfázok, és nem lesz másik, mert ma is már csak 4-5 darab volt, és ebből szerintem csak ez volt original, a többit már kinyitogatták! Persze lehet célszerű lenne mindjárt a másik áruházba mennem - kettő van a városban - ott jobban ellátottak szoktak lenni!

Na mindegy, köszönöm a választ, valami ilyesmire számítottam én is!

(#8144) Petyus87 válasza Intruder2k5 (#8143) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Ma végre megvettem az IPC-1L Voltcraft töltőt, 4 db 2300 NiMH típusú tölthető akkuval, csak éppen kettő csomag volt benne, ennek tükrében a 10.990 Ft-os ár megérte :C

(#8145) Ádyka válasza Petyus87 (#8144) üzenetére


Ádyka
őstag

Hát még 2 csomaggal is határeset. Amúgy ilyenkor szólni kell a vevőszolgálaton.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8146) Petyus87 válasza Ádyka (#8145) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Itthon vettem észre, nem fogok visszaautókázni vele...

[ Szerkesztve ]

(#8147) pruzsi


pruzsi
őstag

Sziasztok!
Fuji S4300-ba szeretnék akkut...ez jó lenne [link]
vagy esetleg más ebben az árban vagy olcsóbban.

(#8148) tomcsi23 válasza pruzsi (#8147) üzenetére


tomcsi23
veterán

A linken töltővel együtt van, töltő is kell(ene) ennyiért? :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8149) pruzsi válasza tomcsi23 (#8148) üzenetére


pruzsi
őstag

igen arra is szükségem lenne,bár van egy varta töltőm 4 akkuval 1400mah-s de 20 kép és vége igaz már több mint 6 éves.

(#8150) Ádyka válasza pruzsi (#8149) üzenetére


Ádyka
őstag

A töltőd nem lehet sokkal rosszabb, mint a linken lévő energizi.
Vegyél bele egy csomag márkás LSD akkut, és olcsón megúszod.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.