Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8501) Ádyka válasza xXxian (#8500) üzenetére


Ádyka
őstag

Jó töltő, ha pont arra van szükséged, hogy 15 perc alatt legyenek feltöltve az akksik.
De nem ez az akksi hosszú életének a titka, hanem a kb 8-10 órás töltési idő. Azaz érdemesebb lassabban tölteni.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8502) And válasza xXxian (#8500) üzenetére


And
veterán

A "teljes" lemerülés minden akkunak árt, ha mélykisütést értünk alatta. Mindenféle kémiájú akkura van egy jellemző cellafeszültség, amely alatt mélykisütésről beszélhetünk. NiMH-nál ez 0,9..1V, Li-ion és Li-polimer esetén 2,7..2,8V (a belső védelemmel - védőáramkörrel) rendelkező Li-ionok nem is hagyják magukat e szint alá meríteni, mert egy félvezetős kapcsolón keresztül leválasztják a belső cellát a külső érintkezőkről.
NiMH-t illik lemeríteni töltés előtt, még az LSD-típusokat is, még akkor is, ha a leírásuk nem követeli ezt meg.
Duracell CEF15: negyedórás, akkugyilkos töltő, egyetlen AA-cellafészekre 8,3A-es töltőáramot pumpál. Én inkább hanyagolnám az ilyenfajta 15 perces (egyáltalán: fixen egy óránál hamarabb végző és nem állítható áramú) töltőket. Nincs az az akku, ami ezt hosszútávon szeretné.

[ Szerkesztve ]

(#8503) xXxian válasza And (#8502) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszi (mindenkinek)!

Akkor tudtok ajánlani egy jó bestbuy töltőt?

(jut eszembe, van egy ReCyKo vagy mi, 2 aksit fogad, külön kezeli őket, olyan 6-8 óra kell neki 2 2450 mAh AA-nak)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8504) FNZ


FNZ
őstag

megrendeltem az ipc-1L töltőt

a fényképezőmbe 2db aa cerkaaksi kell. Ádyka írta, hogy milyeneket érdemes vennem.
számít e hogy 1900-es eneloop-ot vagy 2300 varta power ready 2 use vagy 2400 Energizer precision aksikat veszek?

(#8505) Ádyka válasza FNZ (#8504) üzenetére


Ádyka
őstag

Ezek az LSD akksik szinte pontosan teljesítik a ráírt értéket, tehát a kapacitásbéli különbség jól mérhető köztük.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8506) kugyu21 válasza xXxian (#8495) üzenetére


kugyu21
senior tag

Nekem ugyan nem 4, hanem 2 AA-val működő gép van a családban, de annak akkora áramfelvétele van, hogy a hagyományos akkumulátorok frissen töltve is csak 20-30 képet bírnak. Ha nem teljesen újak, vagy a töltés után 1-2 hónap múlva teszem a gépbe, akkor az el sem indul vele. Az Eneloop-al akár 100-120 képet is lehet készíteni és utána a gépből kivéve még annyi töltés marad benne, hogy egyéb, a háztartásban előforduló eszközökben (pl elemlámpa, borotva) is még hosszú ideig helytáll a következő feltöltés előtt.
Nálam ez a gyakorlat.

(#8507) xXxian válasza kugyu21 (#8506) üzenetére


xXxian
senior tag

Ez meggyőző, köszi :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8508) Blue Eagle válasza kugyu21 (#8506) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Sajnos ez egy nagyon kellemetlen jelenség. Én most rendeltem a Conradtol NiZn akkukat (ezeknek ua. bőven 1,5-1,6 V a kapocsfeszültségük terheléskor) és hozzá való töltőt, kiváncsi leszek azzal mit bír majd a fotómasina.

[ Szerkesztve ]

(#8509) kugyu21 válasza Blue Eagle (#8508) üzenetére


kugyu21
senior tag

Nálam az Eneloop-ok megjelenésével, a korábbi, nem LSD akkumulátorok csak solarkertilámpában teljesítenek szolgálatot. Ott nem kell nagy áramot leadni és a napi kisütés-feltöltés miatt nem játszik az önkisülés.

(#8510) Blue Eagle válasza kugyu21 (#8509) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Persze, a szolár kerti lámpába ahol a mostoha, szélsőséges körülmények igencsak játszanak, oda természetesen a gagyibb bőven megfelelő.

Jaj, de várom, hogy vére meghozza futárbácsi ezt a kis cuccost!

[ Szerkesztve ]

(#8511) #67544576


#67544576
törölt tag

Az eneloop akksikat nem is szabad a gyári MQN04 tölltőjükkel tölteni, mert tönkre teszi őket? Jól értelmezem?

(#8512) Dluinet válasza #67544576 (#8511) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szabad, de nem ajánlott

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8513) Kernel válasza #67544576 (#8511) üzenetére


Kernel
nagyúr

Legalábbis hosszabb távon nem egészséges. De azon mindenesetre elgondolkodhatnának azok a laikus, magyar kereskedők, akik a honlapjukon (egymást sorozatban másolva) a csepptöltés károsságát emlegetik, hogy mi is a károsabb?

– Amikor 16 óráig 250 mA árammal töltünk egy akkut, ami valószínűleg nem is volt teljesen kimerülve, vagyis az utolsó órákban minden bizonnyal 250 mA felesleges áramot kell elfűteni az akkunak? Ez érvényes arra az esetre is, amikor a táblázat utasítása alapján magunk szakítjuk meg a töltést, hiszen nem teljesen üres akkut töltünk, általában.

– Vagy inkább használunk egy normális töltőt, ami a telítődés után lekapcsol, és utána már csak egy jelentéktelen csepptöltő áram melegíti az akkut, jelentéktelen hőfokra? Az is mondjuk csak addig, míg észrevesszük és leállítjuk.

Vagy másképp megközelítve, ha az eneloop gyári töltőjével szabad 250 mA "csepptöltést" alkalmazni, akkor más töltővel miért ne szabadna néhányszor 10 mA-t?

Az igaz, hogy az eneloop töltők egyéb (nem időzítős) típusai sem alkalmaznak csepptöltést, de láthatóan csak azért, mert eneloopnál a csepptöltés nem szükséges. Viszont nem is lehet káros, mert akkor ilyen alapon a linkelt töltőt sem szabadna használni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8514) #67544576 válasza Kernel (#8513) üzenetére


#67544576
törölt tag

A Sanyo Eneloop MQN09 töltővel sem jobb a helyzet? Azt írják az Mikroprocesszor vezérelt Delta-V töltő.

(#8515) Kernel válasza #67544576 (#8514) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az igaz, csak azért nem szimpatikus, mert 2/4-es töltő, vagyis 2x2 cellát sorosan tölt. Két akku általában nem egyformán van lemerülve, jobb egyenként tölteni.

http://www.eneloop.info/eneloop-products/chargers.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8516) #67544576 válasza Kernel (#8515) üzenetére


#67544576
törölt tag

Most már biztos, hogy gyári töltő nélkül veszek eneloop akkukat.
Egy utolsó kérdés:
Van nekem itthon egy régi, de még a mai napig jól működő VOLTCRAFT Accu-Trainer AT1 gyorstöltőm.
Cellánként külön tölti az akkumulátorokat, kisütni is tud, amíg tölt zölden villog a cellák fölött az aktuális led, ha feltöltött folyamatosan világít. Ráírt adatok szerint: 4x1,45V / 1A DC teljesítményű, a csepptöltésről nincs információm. Ebbe bele merjem tenni az eneloop-okat? Nem erős nekik az 1A?
Íme:

[ Szerkesztve ]

(#8517) Kernel válasza #67544576 (#8516) üzenetére


Kernel
nagyúr

Elbírna éppen 2A töltést is, de a Voltcraft AT1 régifajta konstrukció, PVD elven működik (Peak Voltage Detection), ami nem azonos a korszerűbb, -dU áramkörrel.

PVD-nél csak meg meg van határozva egy referenciafeszültség, amit ha elér az akku, utána lekapcsol a töltés. Hogy egy akkun, töltés közben milyen feszültség mérhető, azt befolyásolja a töltőáram és a belső ellenállás.

Ezt viszont nehéz így megmondani, hogy a régifajta AT1 által alkalmazott köszöbfeszültség megfelel-e a korszerű eneloop akkuk töltéséhez, vagy a kisebb belső ellenállás miatt túltöltené, mert nagyobb feszültségre igyekszik felhúzni.

Általánosságban a hőmérséklet a kritikus tényező, a melegedést kell figyelni töltés közben, illetve főleg a végén, amikor a túltöltés miatt intenzívebbé válik, de itt is megtévesztő lehet, hogy amit mi forrónak érzékelünk, az még nem feltétlenül olyan vészes, mert azért annyira nem érzékenyek ezek.

Tehát ez így bizonytalan, hogy az AT1 hosszabb távon ártana vagy nem. Alkalmilag talán elmegy. Vagy érdemes használni a kisütő részét, ha van mellette egy -dU töltő is, ami viszont nem tud kisütni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8518) #67544576 válasza Kernel (#8517) üzenetére


#67544576
törölt tag

Világos! Köszönöm! :R

(#8519) kugyu21


kugyu21
senior tag

Kicsit OFF-nak tűnik a kérdésem, de a későbbiekben kapcsolódni fog a témához, és most úgyis ül a topik.
Az akkumulátorok és elemek lelkivilágát értőket (And, Kernel) kérdezem:
Mitől van az, hogy vannak elemek, amelyek úgy mennek tönkre, hogy az üresjárati feszültségük még a névleges, de áramot nem tudnak már leadni (normál esetben a fesz. is elszokott fogyni) ?

[ Szerkesztve ]

(#8520) Kernel válasza kugyu21 (#8519) üzenetére


Kernel
nagyúr

A soros belső ellenállás megnövekedése okozza, hogy ilyenkor nagyobb árammal már nem terhelhető (mint például egy fényképezőgép), de kisebb fogyasztóhoz még jó lehet.

Normális esetben egyébként egy Ni-CD, Ni-MH akku kb. 0,9-0,8 V üresjárási feszültségig merül, majd ezen a szinten aránylag sokáig megáll. Ez egy ilyen kémiai feszültség náluk, ahol energiát gyakorlatilag már nem tartalmaz, ezért árammal nem terhelhető. Ilyenkor a legkisebb terheléstől rögtön zuhan lefelé.

De van olyan is, hogy a cellán belül belső átvezetés keletkezik (belső párhuzamos ellenállás), emiatt lemeríti önmagát 0 V-ra, amitől persze csak tovább károsodik, ha sokáig úgy marad. De ilyenkor már úgyis mindegy neki, legfeljebb olyan készülékben használható, ami folyamatos töltésen van.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8521) And válasza kugyu21 (#8519) üzenetére


And
veterán

Annyira sajnos nem ismerem az akkuk lelkivilágát, de a leírt jelenség tipikusan a vészesen megnövekedett belső ellenállásra utal. Ennek okai az eltérő kémiájú akkuk esetén különbözőek lehetnek, de vannak közös tényezők:
- Kémiai folyamatok, öregedés: oxidáció (NiMH, Li-ion), negatív 'rács' elektróda korróziója (NiMH), kristályosodás (NiCd), szulfátosodás (Pb, VRLA), stb.
- Megélt ciklusok száma: van olyan típus (kémia), amelynél a hatás alig érezhető, a NiMH-ra viszont több forrás szerint is jellemző a hatása, néhány száz ciklus után hirtelen belső ellenállás növekedés tapasztalható.
- Hőmérséklet, túltöltés.
Szintén közös, hogy a megnövekedett belső ellenállás nem (vagy csak viszonylag rövid távon, átmenetileg) fordítható vissza.
Mod: főleg nagyobb teljesítményű UPS-ekben használt relatív nagy kapacitású VRLA- (savas ólom-) akkuknál szoktam olyannal találkozni, hogy szinte egyik pillanatról a másikra használhatatlanná válik az akku. Ha a - megfelelő hőmérsékleten tartott - telep elkezd gyengélkedni az élettartam, tipikusan 5..8 év lejártával, akkor a kb. 20..30 db. akku között mindig lehet néhány olyan példányt találni, amely nagy impedanciás multiméterrel vizsgálva látszólag ok, de a legkisebb terhelésre is szinte kinullázódik a feszültsége. Időnként terheléses vizsgálattal meg is mentünk néhány 'használhatóbb' példányt, aztán pár hónap múlva már ezek közül is több bemondja az unalmast.

[ Szerkesztve ]

(#8522) kugyu21 válasza And (#8521) üzenetére


kugyu21
senior tag

Sajnálom, hogy nem hangsúlyoztam ki, hogy nem pongyolaságból említettem elemet, akkumulátor helyett.
Ezzel akartam felvezetni, hogy elemek használhatóságának vizsgálatakor (elemet mégsem rakhatok bele az IPC-be), először az ember általában kapocsfeszültséget mér. Ha az gyenge, mehet a szelektívbe. De van amikor úgy megy tönkre (merül le), hogy még meg van a 1.5V és mégsem működik vele eszköz.
Nem mindig egyszerű terhelés mellett mérni áramot, ezért ekkor általában, az itt a fórumon elítélt módon, rövidzárási áramot is mérek egy pillanatra. Ekkor a mért áram vagy azonnal nulla, vagy meredeken zuhanva válik nullává, mutatva, hogy a mért 1.5V mellett is hulla.
Legutóbb egy AAA akkumulátorom adta elő, hogy a töltés után az eszközbe rakva jó volt, ha két-három nap múlva próbálkoztam, nem indult el vele az mp3 lejátszó. Beraktam az IPC-be kisütés/töltés programra, és azt láttam hogy 1.37V-ról jó hosszan süti kifelé, tehát volt benne töltés.
Mikor 3szorra játszotta el velem, és a feltöltött, majd három napot pihent akkumulátor nem indította el az eszközt, gondoltam most már műszerrel is megmérem. Az is 1.37V-ot mutatott, hát rámértem a rövidzárási áramra is. És akkor csodálkoztam el, mert az elemekhez képest, a mérés közben, ennek nem csökkent az árama, hanem a műszert rajtahagyva, 0.6A-ről , 15-20 másodperc alatt felkúszott 1A fölé, és ezt követően már az mp3 is működött vele. Azóta így használom, hogy ha nem frissen töltve kerül az eszközbe, akkor előbb áramméréssel el kell indítani.

[ Szerkesztve ]

(#8523) Blue Eagle válasza kugyu21 (#8522) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Pont én is ezzel az (nem túl jó) ampermérős, rövidrezárós módszerrel szoktam megnézni az erőlétét. Ha szabad így mondani.

A végéhez hozzászólva: valószínű a rövidzár miatt emelkedik a belső hőmérséklet, ami fokozott kémiai reakciókat vált ki, ettől erősödik a körben az áramerősség.

(#8524) Kernel válasza kugyu21 (#8522) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ugyanezt külső melegítéssel is el tudod érni, nem csak a zárlati áram melegítő hatásával, de ez egyébként a legtöbb akkura és szárazelemre jellemző.

Csavarhúzó Ni-Cd: vége felé hidegen először csak vánszorog, majd begyorsul.

Hajvágó-borotva, Ni-MH, beépített akkuval: ugyanez.

Autóakku: gyengült állapotban első indítás nem sikerül, kis várakozás után már pörgősebb, harmadikra már egész jól magához tér. (Ez persze nem vonatkozik a teljesen leszívott állapotra.)

Fényképezőgép: amikor terepen csak úgy tudtam beindítani, hogy kivettem az akkut és zsebben / kézben melegítettem.

Szárazelemet én is csak üresjárási feszültség alapján szoktam szelektálni, bizonyára észrevetted, egy idő után kitapasztalja az ember a szinteket, hogy mi a jó, illetve mihez lehet még használható. Az a ritkább eset, hogy 1,5V és ne lenne jó semmire, sőt ilyennel én nem is nagyon találkoztam.

De nézegettem egyébként tesztereket, ezek elvileg valamilyen árammal is megterhelik, bár nem tudom mennyivel: [link]

Ez itt már számkijelzős: [link]

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8525) Siriusb


Siriusb
veterán

Olvasgattam a topikot, tényleg készíthetnétek egy összefoglalót. :)
A kérdésem: fényképezőgépbe kellene 4db AA akkumulátor. Eleddig Energizert használtam, de kevés aktív használat után is tönkremegy 2 év alatt, szerintem mert egyrészt a töltőn az egyik hely már meghibásodhatott, másrészt igen ritkán vannak használva (általában a gépből kivett állapotban tárolom).
Minél olcsóbban szeretném megúszni (sajnos Kínából nem érkezett meg, amit rendeltem), s a hozzászólások alapján ezt a két fajtát találtam.
Varta LCD Plug töltő + 4db 2100mAh Ready2use akkumulátor
Sanyo Eneloop MQN04 töltő + 4db 1900mAh AA előtöltött akkumulátor
Ti melyiket, illetve milyen egyéb típust javasolnátok a ritka használatra?

(#8526) Kernel válasza Siriusb (#8525) üzenetére


Kernel
nagyúr

A Varta töltő is 2/4-es, csak nagyobb árammal tölt, ezért -dU áramkört is tartalmaz. De a 2/4 és a nagyobb töltőáram nem a legjobb kombináció, ennél talán még a kisebb áramú MQN04 is kímélőbb választás lehet.

Utóbbi is 2/4-es töltő, ilyet a gyártók is lehetőleg egyforma állapotú és töltöttségű akkuhoz szoktak javasolni, legfeljebb a gyakorlatban ez nem garantálható. De kisebb igények és ritka használat esetén elmegy éppen, ez már kompromisszum kérdése.

Akkuból is az eneloop számít jobbnak.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8527) Siriusb válasza Kernel (#8526) üzenetére


Siriusb
veterán

És mi az, amit javasolnál az általam felsoroltak helyett?

(#8528) Kernel válasza Siriusb (#8527) üzenetére


Kernel
nagyúr

Eneloop töltők közül például az MDR02 ami már vállalható, cellánként tölt, kíméletes árammal.

Nagyobb áramú töltő, ha valakinek sürgős: MQR06

Ha kisütésre és kapacitásmérésre is van igény, akkor a sokszor emlegetett IPC1-L, illetve BC700, ami nekem is van.

Esetleg egy BM110.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8529) Siriusb válasza Kernel (#8528) üzenetére


Siriusb
veterán

Mivel minél olcsóbban szeretném megúszni, az MDR02 lesz a befutó. Köszönöm!

(#8530) #67544576 válasza Kernel (#8528) üzenetére


#67544576
törölt tag

Ha az ember nem siet sehova, akkor az eneloop-okat is érdemes 200mA-el tölteni az IPC-1L-el? Továbbá gondolom új eneloop akkuknak nem kell a Refresh mód, de érdemes minden töltést kisütés üzemmóddal kezdeni, ha jól értelmeztem? :U

(#8531) PHM válasza #67544576 (#8530) üzenetére


PHM
addikt

Abból nem lesz baj, ha kisebb árammal töltjük az akkut, bár valahol
azt olvastam, hogy ha az akku nagy árammal van terhelve, akkor a
töltést is nagyobb árammal érdemes végezni.
Az LSD akkuknál nem muszáj minden töltést kisütéssel kezdeni.
Használattól függően elég 2-4 hetente így tölteni.
Szerintem.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8532) Kernel válasza #67544576 (#8530) üzenetére


Kernel
nagyúr

200 mA már csak tizedrésze az eneloop kapacitásának, ami azt jelenti, hogy kikapcsoló automatikára sem lenne szükség, ilyen áramon 16 vagy akár 24 óráig is rajta lehetne hagyni, a felesleget el kell tudnia fűteni.

A relatív kis áram miatt a töltési görbe is nagyon ellaposodik, ezért a -dU esés érzékelése is nehezebb, noha az IPC1 ezt is megoldja.

Harmadik szempont, hogy ezeknél a nagykapacitású akukknál nem árt néha kicsit odapörkölni neki, "megpezsdíteni" az elektrolitot, állítólag segíthet a memóriaeffekt elkerülésében. Akármi is az igazság, az IPC1 esetében bizonyára célszerűbb legalább 500 mA töltőáramot választani, egy eneloopnak az nem ellenfél.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8533) #67544576 válasza Kernel (#8532) üzenetére


#67544576
törölt tag

Tehát akkor kisütős töltési üzemmód 250mA kisütőárammal, és 500mA töltőárammal a hosszú élet titka eneloopéknál? :D

(#8534) Dluinet válasza #67544576 (#8533) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem tudom mi a titka, én 4-5 éve használom, össze-vissza, lassan-gyorsan töltve, rátöltve, nem kisütve, de olyan mint újkorában

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8535) Ádyka válasza Dluinet (#8534) üzenetére


Ádyka
őstag

Bizony, és ez minden neves LSD-re igaz.
Ismerősöm már több mint 5 éve használja valami 250mA-es egyszerű varta töltővel a ready 2 use akksikat. Ráadásul párosával töltve, soha nem kisütve normálisan, és semmi problémája vele. Ha kell ugyanúgy megvan többszáz kép egyhuzamban, ha kell ugyanúgy eláll hónapokig.
Jó dolog egy IPC, de ezek az akkuk még egy retek töltővel sem lustulnak el.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8536) sz.j válasza Ádyka (#8535) üzenetére


sz.j
nagyúr

".... de ezek az akkuk még egy retek töltővel sem lustulnak el."

Ezek szerint megnyugodhatok, hogy az ALDI-s Activ Energy töltöm sem fogja hazavágni az LSD-s aksiaimat .... ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8537) tomcsi23 válasza sz.j (#8536) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az pont nem "retek" töltő. :N

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8538) sz.j válasza tomcsi23 (#8537) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Örömteli" tudni, de ahogy olvasom nem is "csúcstöltő" ...

Amúgy tényleg megnyugtató, hogy az LSD aksik még akkor se mennének hamar tönkre ha a családból valaki véletlenül mégsem az ALDI-s töltőt használná hanem a másikat az Energizer Compact Charger régebbit. (Mert ha jól tudom ez utóbbi már az "alsó" szegmenshez tartozik)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8539) ludla válasza sz.j (#8536) üzenetére


ludla
őstag

Nekem is ALDI-s Activ Energy töltőm van és bátran ajánlom bárkinek megvételre nem fog benne csalódni, egy dologra kell nála oda figyelni nem szabad túl meríteni az aksikat mert akkor nem hajlandó tölteni hibásnak érzékeli és egy gagyi töltővel kell rátölteni.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#8540) xXxian


xXxian
senior tag

Cink aksik technológiája mennyire kiforrott?

Az ötlet tök jó lenne, mert van pl egy várnyomásmérőnk ami fullra töltött NiMh aksikkal sem indul el, sőt Agelcare bébiőr heyltülő egységébe is tilos tölthető aksit tenni.

Conrad oldalán viszont leginkább rossz véleményeket olvasni a NiZn aksikról:

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=252000

Köszi
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8541) Blue Eagle válasza xXxian (#8540) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nekem 1 hete van meg a Conradtól: Voltcraft Charge Manager 410 Akkutöltő állomás NIZn, NiCd, NiMh akkukhoz + 4 db NiZn mikro és 4 db NiZn ceruza akkuval

A NiZn akkukról még túl sokat nem tudok nyilatkozni, de a töltő mindenképp megér egy misét. Szerintem nagyon jó. Az akku sem lehet nagyon rossz, mert a töltő szerint, simán hozza a ráírt paramétereket.

(#8542) Ádyka válasza Blue Eagle (#8541) üzenetére


Ádyka
őstag

Ennyi pénzért minden nap adnék neki egy misét :D

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8543) gabitoo88


gabitoo88
tag

Sziasztok nem pont töltővel kapcsolatban írok hanem akksi kérdésem lenne. Digitális fényképezőbe kellene és vacillálok eneloop 1900-as (fehér) és eneloop xx 2500-as között. Ti melyiket ajánlanátok?

Tel.: 3630három343638

(#8544) Dluinet válasza gabitoo88 (#8543) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha napi 400 képet csinálsz vakuval, heti hét napban, akkor a 2500mAh
normál használatra 1900mAh

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8545) Blue Eagle válasza Ádyka (#8542) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Hát... el nem lophattam! :Y

A többi a te gondod! ;]

[ Szerkesztve ]

(#8546) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv srácok!

Még laikus vagyok a témában. Eddig ilyen tescoban vásárolt töltőm+elemeim voltak, többnyire energizer, mostanra a töltő is megadta magát és az elemek sem bírják túl sokáig.
Tudtok ajánlani egy jó ár érték arányú ketyerét? Mikro ceruza és ceruza egyaránt érdekelne.
Külön a töltőt, és másfajta elemet, vagy szettben érdemes venni a hozzá tartozó elemmel?

Köszönöm előre is.

Többnyire az Eneloop elemeket láttam a hozzászólásokban, nem feltétlen fényképezőbe tenném, hanem a kislányom egyik lámpájába, de fő hogy sokáig bírja, ez a lámpa a sima pl. varta féltartós elemet megette 4 nap alatt.

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#8547) Dluinet válasza ra^ven (#8546) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csütörtöktől lesz az Lidlben tronic töltö 4500Ft-ért

Akkunak eneloop vagy más LSD akkumulátor

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8548) ra^ven válasza Dluinet (#8547) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszönöm.
És egy ilyen Lidl-ben kapható töltő ilyen jó tud lenni? Mert én első körben ilyen Voltcraft, vagy más processzorvezérelt kütyüket láttam a javaslatokban. :F

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#8549) Dluinet válasza ra^ven (#8548) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ilyen jó tud lenni, ráadásul 3 év gari van rá, csak ritkán kapható, akkor is pár darab van a boltban

máskor hiába javasoljuk, amikor nem kapható
a voltcraft is csak egy alap töltő

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8550) Blue Eagle válasza Dluinet (#8549) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Melyik Voltcraft csak egy alaptöltő? Mit jelent az, hogy egy töltő csak alaptöltő? És mi az ellentéte?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.