Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) PHM válasza CGmatula (#8200) üzenetére


PHM
addikt

Használattól függően elég csak minden 5.-10. töltésnél alkalmazni
a kisütés funkciót.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8202) Dluinet válasza CGmatula (#8200) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kibontás után az Eneloop-ot először a fényképezőbe rakjad, elfotózol boldogan 2-400 expot, majd berakod a töltőbe.
Hihetetlen lesz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8203) CGmatula válasza PHM (#8201) üzenetére


CGmatula
csendes tag

Okés!

Bocs ha sokat kérdezek csak nem akarom elcs*szni a drága akkukat! :DDD

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek, remélem nem fogok csalódni az új töltőben,akkukban! :)

[ Szerkesztve ]

(#8204) mikk2000 válasza CGmatula (#8200) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem jól olvastad, a második a kisütés+töltés (discharge). Eneloopnál annyira nem lényeges a teljes kisütés, de én mindig kisütöm teljesen, tehát a másodikat használom mindig.

Ha meg akarod tudni az aksi kapacitását, akkor a test mód kell (utolsó), de ha van időd akkor mehet akár refresh is. Mivel a test mód töltéssel indít, ezért én a discharge program végeztével rakom be test módba, ekkor már úgysincs mit töltenie az aksin. Persze ha ennek a bénaságnak lenne csak kisütés módja (amit a nagyobb tesója tud) elegánsabb lenne a helyzet. De még egyszer: eneloopnál elvileg a kisütés nem kell.

(#8205) Kernel válasza CGmatula (#8200) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezek gyárilag töltött akkuk, illetve a tárolás során is veszt valamit, a többit neked kell elhasználni belőle, vagy a géppel, vagy a kisütő funkcióval. Utána lehet tölteni.

Főleg eleinte érdemes mindig kisütni a maradékot a töltővel, utána tölteni. Noha az eneloop állítólag nem érzékeny ilyesmire, de attól még nem árt.

Töltött akkura rátölteni nem ajánlott, ilyenkor az is előfordul, hogy nehezen áll le a töltés, túl sokáig főzi a töltő, míg "észreveszi", hogy ez már tele van.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8206) CGmatula


CGmatula
csendes tag

És ha mondjuk elteszem másnapra akkor bennehagyjam a fényképezőben vagy tegyem asztalra,fiókba?

(#8207) Dluinet válasza CGmatula (#8206) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én a gépben hagyom

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8208) ludla


ludla
őstag

Vasárnaptól ALDI-ban kapható a töltő és akku

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#8209) tomcsi23 válasza ludla (#8208) üzenetére


tomcsi23
veterán

Aldiban szinte mindig van akku, egy százassal drágábban. Igaz, az mintha a régebbi/más verzió lenne. Vajon mivel több ez a plus+?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8210) kugyu21 válasza ludla (#8208) üzenetére


kugyu21
senior tag

Ezek LSD aksik?

(#8211) ludla válasza tomcsi23 (#8209) üzenetére


ludla
őstag

Jó nektek itt Kazincbarcikán mindig elfogy és csak ha szerepel az újságban akkor kapni :) de nem sokáig.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#8212) Imy


Imy
veterán

Valaki használ 9V-os akkumulátorokat?
Kíváncsi lennék, hogy azok mennyi V-ot tudnak.
Mert ha normál 6 cella van benne, akkor már az elemekhez képest sokkal alacsonyabb feszültséggel rendelkeznek.

(#8213) Kernel válasza Imy (#8212) üzenetére


Kernel
nagyúr

7 cella van benne, csak a képen látható példány érdekessége, hogy egy cella már hibás lett, azt kiiktattam, de még így is simán használható, multiméterhez.

Jellemző egyébként, hogy a kettő közül abban a multiméterben sikerült agyonvágni, amelyik automatikus kikapcsolással nem rendelkezik. Magára lett hagyva párszor, a leggyengébb cellán bizonyára átfordult a feszültség.

De egyébként az évek során a többi cella is enyhén megduzzadt (az alja már domború, pont nem látszik), emiatt a tok ragasztott tetejét ki is nyomta, nekem már feszegetni sem kellett.

Ekkor jött az, hogy már épp ki akartam dobni (árát bőven kiszolgálta), amikor váratlan ötlettel előbb csak rövidre zártam a hibás cellát, majd mivel bevált a trükk, ki is iktattam teljesen. Így legalább a tokjába is visszafért:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8214) Ádyka válasza Kernel (#8213) üzenetére


Ádyka
őstag

És így most mivel töltöd?

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8215) kugyu21 válasza Kernel (#8213) üzenetére


kugyu21
senior tag

Nem hittem volna, hogy rajtam kívül más is képes ilyen és ehhez hasonló dolgokat csinálni.
Én környezettudatos viselkedésnek hívom a feleségem ...másnak, nem ídézném.
Nálam az akkumulátorok kategorizálva vannak (amióta IPC-m van tudom melyik milyen állapotú).
A legfickósabbak mennek a fényképezőgépbe, ami már nem képes azt kiszolgálni az szakállborotva és egyéb villanymotorokhoz, utána lámpák, majd távirányítók. A legvégső állomás a napelemes kerti lámpa.
Ott az áramfelvétel minimális, a napi töltés-merítéssel az önkisülés nem játszik. Amelyik már ezt sem bírja, na annak már tényleg vége. Ja és különböző átalakítokkal és adapterekkel gyakran a méret és forma is áthidalható.

(#8216) Kernel válasza Ádyka (#8214) üzenetére


Kernel
nagyúr

Sokáig tápegységről töltöttem, soros ellenállással, ami biztosítja az áramgenerátoros jelleget, 10-30 mA árammal. Ez a telepet nem, vagy alig melegíti, így akár 24 óráig is maradhatott rajta.

Áramgenerátoros töltésnél az áram független a soros cellák számától, ideális esetben legalábbis.

A konkrét példában a feltüntetett 600 mAh kapacitásnak természetesen köze nincs a valósághoz, vagyis néhányszor 10 mA épp elég neki, így használtam évekig. Tehát ez lényegében a C/10 (alatti) lassú töltés, itt nincs szükség lekapcsoló automatikára, az egyszerűbb 9V töltők így működnek.

Vannak persze nagyobb áramú gyorstöltők is (Conrad), ami -dU védelemmel rendelkezik, ott már nem lehetne cellát kiiktatni, hiszen nem stimmelne a végfeszültség.

Mindamellett nemég ócskapiacon véletlenül megláttam a képen szereplő 15 mA-es töltőt, 300 Ft-ért nyilván lecsaptam rá. Eladó nem tudta, hogy többet is adtam volna érte (persze, lehetett volna hibás is, de még akkor is van esélyem a javításra).

Korrekt kis töltő, rugalmas érintkezők vannak az aljában, az üreg oldalában pedig rugalmas támaszok, ami megfogja az akkut. Csak addig kell tolni, míg bekapcsol egy LED, ami indikálja az áramkör záródását, ezzel együtt a töltést.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8217) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem, mert én csak olykor kattintgatok, de nem értek a fotós cuccokhoz.

Van egy Panasonik DMC-LZ8-as gépem amihez eddig Energizer NH-15AA 1,2NIMH HR6 2500mAh-es aksikat használtam, de ezek most tönkrementek.
Kérdésem az, hogy mit ajánlanátok helyette, ami jó, de nem túl drága.

Előre is köszi a válaszokat.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8218) sz.j válasza sz.j (#8217) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi, kifelejtettem és közben lejárt a szerkesztési idő ....

Persze elképzelhető, hogy töltőre is szükség lenne, mert lehet, hogy az is tönkrement.
Ha tudnátok ajánlani valami nem túl drága, de megbízható gyors-töltőt azt megköszönném.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8219) Dluinet válasza sz.j (#8218) üzenetére


Dluinet
nagyúr

holnaptól

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8220) zoli03 válasza Dluinet (#8219) üzenetére


zoli03
őstag

Csak vasárnaptól lesz. Akkor ezek most nem LSD akkuk lesznek?

(#8221) Dluinet válasza zoli03 (#8220) üzenetére


Dluinet
nagyúr

LSD-t akarsz vagy olcsót?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8222) zoli03 válasza Dluinet (#8221) üzenetére


zoli03
őstag

Régebben LSD akkuk voltak akcióban (ugyanennyiért), azért kérdeztem.

(#8223) sz.j válasza Dluinet (#8219) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm az infót, valószínűleg élni fogok vele.

Viszont lenne egy újabb kérdésem.
Átmenetileg hozzájutottam két GP ReCyko 2000mAh (Pre-charged Rechargeable) tölthető elemhez. Kérdésem az lenne, hogy egy Energizer (model: compact charger, sec:AA-2× (2,8V-240-280mA) 1,568VA)) töltővel mennyi ideig szabad tölteni ezeket az LSD elemeket, hogy feltöltődjenek, de ne károsodjanak

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8224) Kernel válasza sz.j (#8223) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azzal a töltővel nem nagyon tudsz ártani neki, 12 óra után úgyis lekapcsol, ha erről van szó:

http://data.energizer.com/PDFs/v-6833b_eu.pdf

Mivel ezek az egyszerűbb töltők stabilizálatlan áramúak, 240 mA elvileg 4 cella egyidejű töltésére vonatkozik, 280 mA pedig 2 cella berakása esetén. De még így is csak hozzávetőleges, átlagos értéknek kell tekinteni.

A doksiból kitűnik, hogy 8-9 óra mehet neki. (Az általánosan ismert 1,4-es szorzószám a C/10 töltésre vonatkozik, nagyobb áramon kisebb szorzóval kalkulálnak, vagy szorzó nélkül.)

Valójában egyébként sem lehetsz biztos, hogy teljesen kisült akkut teszel bele, így aztán több-kevesebb idő után már úgyis túltöltésben vagy. De ekkora áramon a túltöltés még nem tud vészes melegedést okozni, ezért a védelemhez elegendő a 12 órás biztonsági időzítő.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8225) sz.j válasza Kernel (#8224) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm a részletes infót. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8226) sz.j


sz.j
nagyúr

Az ALDI-ban megvettem a mától akciósan kapható Activ Energy töltöt és a tölthető elemeket.
A töltő, az árához képest nagyon profinak tünik, viszont azt nem tudtam megállapítani, hogy az Actic Energy Plus+ tölthető elemek LSD-k vagy sem ......
Ha valaki tud biztos infót, légyszi ossza meg velünk.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8227) Ádyka válasza sz.j (#8226) üzenetére


Ádyka
őstag

Ha úgy néz ki mint a képen, és 2500-as, akkor nem valószínű az LSD mivolta.
Még a "nagy" gyártóknak sem megy csont nélkül a nagy kapacitás + alacsony önkisülés páros.
Aztán kitudja. Lehet, hogy csak 2100 körül tud, de legalább LSD.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8228) sz.j válasza Ádyka (#8227) üzenetére


sz.j
nagyúr

2500mAh van ráírva.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8229) kaliber válasza sz.j (#8226) üzenetére


kaliber
aktív tag

Ha rajta van a csomagálásán "ready to use" akkor nagy valószínűséggel LSD akkuk.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#8230) sz.j válasza kaliber (#8229) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nincs rajta a csomagoláson, de az egyértelműen LSD GP Recyko+ csomagolásán sincs, tehát szerintem nem ez az ami alapján egyértelműen el lehetne dönteni.

Amúgy én egyre valószínűbbnek tartom, hogy az Aktiv Energy Plus+ 2500mAh-s csak egy hagyományos tölthető elem. Ettől függetlenül,. ha a 4 db árát nézem, még így is megérte ..., majd elhasználom "átlagos" dolgokhoz.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8231) mikk2000 válasza sz.j (#8230) üzenetére


mikk2000
őstag

1000ft-ért mégis mit vársz? :) Eneloopot átcímkézve?

(#8232) SkyLaci válasza mikk2000 (#8231) üzenetére


SkyLaci
őstag

egyébként volt már az aldiban 1000 forintért LSD akku "ACTIVE ENERGY ULTRAPOWER", mai napig használom 2 éve. Most akartam venni ilyet, de ezek szerint mégsem érdemes.

Meg LIdl-ben is volt jóféle LSD akku, a piros Tronic (kedvencem azok közül amiket használok), de mostanában csak fekete szokott lenni és az nem frankó.

(#8233) sz.j válasza mikk2000 (#8231) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én nem vártam semmit sem, csak jó lett volna ha a vett elemek LSD-k ..., amúgy mint azt a # 8232-es hsz is alátámasztja, olykor van 1000Ft-ért is LSD-s elem ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8234) SkyLaci válasza sz.j (#8233) üzenetére


SkyLaci
őstag

Na én ma vettem Aldiban AAA elemeket (távirányítóba gondoltam jó az is ha nem LSD), egyébként AAA-ból volt a boltban még régi fehér színű ami tuti LSD, de azért a világvégére kellet volna elmásznom a kasszától, és úgy voltam vele hogy ez is jó lesz a távirányítóba, nincs ráírva hogy LSD vagy Ready To Use, szóval itthon betettem az IPC-1L-be és azt láttam hogy 1,27 volt van bennük, szóval nem is kell tölteni, tettem is be a távirányítóba és működik. Nem tudom hogy a sima akksikat is feltöltve árulják vagy csak azokat amik "Ready To Use", de ebben volt volt. az okosok mondják meg légyszíves hogy ez jelent-e valamit, mondjuk hogy LSD.

(#8235) sz.j válasza SkyLaci (#8234) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...betettem az IPC-1L-be és azt láttam hogy 1,27 volt van bennük, szóval nem is kell tölteni, tettem is be a távirányítóba és működik"

Amiket tegnap vettem azoknál is hasonló volt a szitú mint amit írtál, mert amikor betettem a fényképezőgépbe az teljes féltöltöttséget mutatott és egy pár kép elkészítés után is maradt ua a szint.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8236) And válasza SkyLaci (#8234) üzenetére


And
veterán

Meg ne haragudj, de távirányítóba nem igazán való akku. De ha már azt teszünk bele, inkább LSD-típus legyen: nem tudom, más milyen gyakran cserélget elemeket egy IR-távkapcsolóban, de nálam 3-4-5 évig kitartanak. Ez még egy közepes képességű LSD-nek is sok, főleg ha azt vesszük, hogy itt nyáron nem 24 °C van a lakásban, hanem 8-10 fokkal több. A másik pedig: "[..] és azt láttam hogy 1,27 volt van bennük", ez pont nem árul el semmit arról, hogy mennyi töltés van bennük, mivel az elég nyilvánvaló, hogy nem mélykisült állapotú (-> állásában károsodás lehetőségének kitett) akkukat adnak el. Ha már IPC volt a közeledben, jobb lett volna egyből kisütni a cellákat: a maradéktöltés értékéből még az is kiderülhetett volna, hogy LSD-e, avagy sem (bár ha nem írták rá, valószínűleg nem az). Mellesleg ha IPC-re teszel egy cellát, az alapesetben töltődni kezd, vagyis a kijelzett feszültség nem igazán releváns, a töltőáram pillanatok alatt 'felrántja'. Ha kisütésre tetted, és úgy nézted, akkor több köze lehet a valósághoz, de 1,27V-os kapocsfeszültség éppen úgy jelenthet 90%-os töltöttséget, mint 15%-ost, főleg ha alacsony árammal terhelve, vagy terhelés nélkül méred.

(#8237) SkyLaci válasza And (#8236) üzenetére


SkyLaci
őstag

köszönöm az infókat.
van még 2 érintetlen akku, akkor ezeket lemerítem IPC-vel hátha attól okosabbak leszünk. :)

első pár másodpercben zuhant 2 század voltot, reggelre kiderül mennyi volt benne

[ Szerkesztve ]

(#8238) Kernel válasza And (#8236) üzenetére


Kernel
nagyúr

Olyanba nem is érdemes, amikor például a SPAR alkáli elem 300 Ft / 4 db.

A hívószámkijelzős telefonjaimba is már inkább elemet veszek ismét, mert egyszerűen nem bírom kivédeni, hogy az akkut mindig túlmeríti. Mire észreveszem, egyik cellán már át is fordult a feszültség.

A szokványos távszabályzók áramfelvétele olyan jelentéktelen, hogy lényegében csak az önkisülés határozza meg az élettartamot, probléma inkább a háttérvilágítós szerkezetekkel van, mint a kedvenc távszabályzómnál is.

Noha a háttérvilágítást ki is lehet kapcsolni, sőt szerintem az a jó ergonomikus távszabályzó, ami vakon is jól kezelhető (mint például ez is), csak ennek a világítása is annyira profi, hogy kár lenne ki nem használni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8239) SkyLaci válasza Kernel (#8238) üzenetére


SkyLaci
őstag

na mind1, valamire csak jók lesznek ezek is (legalább mp3 lejátszóba jók? :B ), ha meg nem akkor buktam egy 1000-est és ezt is megtanultam

(#8240) SkyLaci válasza SkyLaci (#8237) üzenetére


SkyLaci
őstag

kb 250 mAh volt benne

(#8241) And válasza SkyLaci (#8240) üzenetére


And
veterán

Ami a névleges kapacitásnak mindössze 10..12%-a. Hogy nem "ready to use", az egyértelmű, és szinte biztosan nem LSD, főleg ha a kapacitása 2500mAh körüli.
#8232: "Meg LIdl-ben is volt jóféle LSD akku, a piros Tronic"
Olyanon nekem is van, ugyan nem bír eneloop-féle jellemzőkkel, de tényleg LSD ([link]), és még csak többe sem került, mint ugyanott a hagyományos NiMH-k. Ilyen már állítólag már nincs, van helyette más - nem piros alapszínű - LSD, Tronic Eco néven.

(#8242) sz.j válasza And (#8241) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... nem piros alapszínű - LSD, Tronic Eco néven."

A LIDL-ben szombaton és vasárnap lesz egy akció amikor Tronic Energy 2300 ECO ready to use (a reklámújságban lévő foton ez látható az aksikra írva) akkukat 999 Ft-ért adják.
Ugye erről írtad azt, hogy ezek LSD aksi?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8243) sz.j válasza sz.j (#8242) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ezen a linken részletesebb infó látható.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8244) And válasza sz.j (#8242) üzenetére


And
veterán

Közelebbről is látni kellene, de úgy tudom, az eco kivitel arrafelé az LSD megfelelője, illetve a ready to use jellemzés is erre utal. A 2300 mAh-s névleges kapacitás viszont kétségeket ébreszt, mert tény, hogy kevesebb, mint a szokásos hagyományos AA-méretű NiMH-k kapacitása, viszont több, mint az LSD-típusoké, vagy a régi piros Tronic LSD-é.

(#8245) sz.j válasza And (#8244) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én azért teszek egy próbát, mert az "eco" és a "ready to use" jellemzők feltüntetése elég biztatónak tűnnek.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#8246) M_o_g_y_i válasza And (#8244) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az ALDI-s (Medion gyártotta) fehér LSD-akku is 2300 mAh-s. :K
Egy utolsó blisztert épp sikerült a héten elcsípnem. :C

mod: TESZT, ~2000mAh valós kapacitás. Ennyiért OK. :))

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8247) tomcsi23 válasza M_o_g_y_i (#8246) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jaja. ;)
Amúgy pont tegnap néztem meg, a 2500-as, Activ Energy Plus+ hátoldalán: használat előtt töltse fel.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8248) Myers válasza And (#8236) üzenetére


Myers
senior tag

Üdv!
Hasonló kérdésem lenne. Fali és ébresztő órába (ezek elmennek fél, vagy több, mint 1 évet is hagyományos elemmel) és bicikli villogóba (30,50,100 órát írnak hagyományos elemmel) érdemes ilyen tölthető akkukat rakni?

A távirányítós megjegyzésed alapján órába nem nagyon való. Villogóba még talán?

http://www.muszaj.hu/

(#8249) Dluinet válasza Myers (#8248) üzenetére


Dluinet
nagyúr

órába távirányítóba 300Ft-ért veszek 4db elemet, azt rakom bele

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8250) Alex91 válasza Myers (#8248) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem Varta lsd van a Philips univerzalis taviranyitoban. Lassan 1 eve...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.