Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8901) Stirlitz válasza szőröscica (#8897) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Pécsett is dögivel van akku és töltő is. Ennyiért nagyon jó vétel.

(#8902) Siriusb válasza Dluinet (#8900) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem tudok, várjak-e a soshinr-ra, nagyon bizonytalan az érkezése.

(#8903) Dluinet válasza Siriusb (#8902) üzenetére


Dluinet
nagyúr

írj nekik, hogy lemondod a rendelést és kéred vissza a pénzt (refund)
99,99% hogy belemennek

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8904) Siriusb válasza Dluinet (#8903) üzenetére


Siriusb
veterán

Írtak, hogy lemondhatom, de ha csak pár napot kell várnom, azt kibírom. Csak nehogy a Tronic töltő elfogyjon közben, ha mégis lemondom s rendelést.

(#8905) Dluinet válasza Siriusb (#8904) üzenetére


Dluinet
nagyúr

holnap bemész, megveszed a tronic töltőt, dx lemondást megcsinálod

ha a dx feladja postán, onnan még legalább 2 hét mire megérkezik, a harmadik hétre azért megszokott jönni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8906) Siriusb válasza Dluinet (#8905) üzenetére


Siriusb
veterán

2 töltő nem kell. :) Ha holnap nem válaszol a dx, mikorra lesz ismét raktáron, akkor lemondom és veszek tronic-ot.

(#8907) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Üdvözlök mindenkit!

Tronic töltőre beruháztam Lidl-ben Nálunk a TLB 500 B1 típust lehetett kapni. Lenne pár kérdésem, mert nem teljesen tiszta.

Ha van 4 akkum, AA méretben akkor milyen formában tegyem bele őket? Kettőt-kettőt egymás fölé, vagy mind a négyet egy-egy üres slot aljára?

Az autómatika mi alapján dönti el, hogy kisüt, vagy sem?

Előre is köszönöm a válaszokat :)

(#8908) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Srácok vettem ebből az Aldis Varta csodából... ilyen töltőm van itthon, ezzel lehet tölteni, ugye?

Érdemes most azonnal rátöltenem, vagy ahogy írja, fel van töltve, lemerül amikor lemerül, és utána töltsem fel?

Ez az akku amúgy alacsony kisülésűnek számít? Nem igazán tudok róla semmit, de úgy is kellett tölthető elem, jó áron volt, hát vettem egy csomaggal. Mit tud ez, miért szeretjük?

(#8909) Minstrel válasza kameraman77 (#8907) üzenetére


Minstrel
senior tag

Inkább csak egyet minden helyre, azért nagyobb, hogy a C méretűek is beleférjenek.

Én is most vettem, betettem négyet amikben 1.3V volt, de a fényképező azonnal lekapcsolt amikor videózni kezdtem vele (a gép át van kapcsolva akksira) és már fél órája ment a villogtatás most meg bejelentette, hogy 'battery defect' és minden piros.

(#8910) Minstrel válasza Minstrel (#8909) üzenetére


Minstrel
senior tag

Mégse battery defect volt, hanem folyamatos piros és az töltés :B

(#8911) Dluinet válasza DeFranco (#8908) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1, lidl > tronic töltő

2, merítsed le

3, akku amúgy alacsony kisülésűnek számít (LSD)

azért szeretjük, mert feltöltöd, berakod a fényképezőbe, és fél év múlva előveszed és nem lesz lemerülve

2× annyit lehet vele fényképezni, mint a más ni-mh akkuval

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8912) DeFranco válasza Dluinet (#8911) üzenetére


DeFranco
nagyúr

1, lidl > tronic töltő

ezt kifejtenéd? nem szeretnék amúgy töltőt venni, főleg hogy van.

(#8913) Dluinet válasza DeFranco (#8912) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Most megnéztem a töltődet.
Csak LSD akksikhoz töltéséhez optimális, főleg ha négynél kevesebbet hagyományos aksit raksz bele.
Régi aksikat nagyon megviselheti az erős töltés, ezeket optimálisan a névleges kapacitásnak a tizedével ideális tölteni.

Nem figyeli az aksi állapot, és nincs karbantartás, kisütés.

De LSD aksinak pont ideális a töltőd, mert ezek nem érzékenyek a töltöd hiányosságaira.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8914) DeFranco válasza Dluinet (#8913) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Értem, köszönöm!

(#8915) Kernel válasza DeFranco (#8912) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha jól látom, 1-4 cellás töltő, vagyis egyedi cellakezeléssel működik, az áram pedig 4x550 mA, vagy 2x1100 mA (AA), vagy 2x430 mA (AAA). Utóbbiból nem is lehet többet betenni, csak kettőt.

Egy mai korszerű akku elbírja éppen az 1100 mA töltést is, nekem talán szimpatikusabb lenne az 550 mA. De ahhoz 3 vagy 4 db AA-cellát kell berakni, ha jól értelmeztem a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8916) DeFranco válasza Kernel (#8915) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha van pár eléggé megfáradt akkum (panasonic, 2400 mAh Ni-MH akkuk, a géppel egyidősek), akkor abból kettőt betehetek a két varta mellé, hogy ideálisabban töltsön? Vagy ezeket nem jó keverni?

(#8917) Kernel válasza DeFranco (#8916) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mivel úgy néz ki, hogy egyedileg méri a cellákat, nem hinném, hogy hátránnyal járna. Csak kár, hogy 1 db LED-et látok a töltőn, ami akkor jelez, ha mindegyik befejezte a töltést.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8918) Dluinet válasza DeFranco (#8916) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az LSD Varta aksik bírni fogják egyesével is, nem fognak nagyon felmelegedni, mert kicsi a belső ellenállásuk.

A régi aksiknál kell játszani, hogy négyet egyszerre belerakni, ha nagyon melegszenek, akkor szed ki az összeset.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8919) Siriusb


Siriusb
veterán

NITECORE Universal
Erről mi a véleményetek?

(#8920) szőröscica válasza Siriusb (#8919) üzenetére


szőröscica
addikt

12 dolcsiért megveheted a lidlis tronic töltőt, minek szenvednél a dx-ről?

[ Szerkesztve ]

(#8921) Siriusb válasza szőröscica (#8920) üzenetére


Siriusb
veterán

Nehogy olyan legyen, mint a vérnyomásmérőjük. :)

(#8922) Dluinet


Dluinet
nagyúr

IPC1 klón 7900Ft-ért
háttérvilágítás meg minden

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8923) szőröscica válasza Siriusb (#8921) üzenetére


szőröscica
addikt

Vérnyomásmérőből mondjuk csak kifejezetten profit vennék, ha egészségről van szó, akkor nem érdemes spórolni. :) De egyébként tapasztalataim szerint a lidlis cuccok korrekt ár/érték arányt képviselnek.

Elsőre ez a Tronic töltő is tetszik, bár csak pár régebbi akkut próbáltam éleszteni vele. A 4-ből kettőn érezhetően javult a helyzet, viszont kettő menthetetlen. Néha kicsit fura hangok jönnek belőle, sípol, meg ilyenek, de nem aggódom különösebben. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8924) Kernel válasza Dluinet (#8922) üzenetére


Kernel
nagyúr

Figyeltem én is (múltkor linkeltem is), hogy ha nem lenne BC700-am, akár ilyet is vehettem volna, csak nyilván később. Persze, amennyit én használom, nagyjából mindegy, emiatt már nem lenne érdemes váltani.

Noha hiányzik róla a 4db csatornaválasztó gomb, de a gyakorlatban anélkül is lehet élni, ugyanakkor a lötyögő gombokat kiküszöbölték, maga a mikrokapcsoló is ebben már "normális", vagy hiba esetén akár cserélhető, szabványos kapcsolók. Amit a BC / IPC-ből hiányoltam:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8925) Minstrel


Minstrel
senior tag

Van négy akksim amiket most töltöttem fel teljesen, Tronic töltötte 3-4 órán át, 1.4V-ot mértem bennük, betettem a fényképezőbe és 4 perc HD videó rögzítés után lekapcsolt a gép a nagy lemerült akksi jel kíséretében.

Mi lehet ezekkel? Nagy terhelésnél kifekszik az egyik, leesik a feszültség és ezt érzi a gép? Sima voltméréssel nem igazán tudom kideríteni, hogy melyik rossz.

(#8926) Blue Eagle válasza Minstrel (#8925) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Igen, pontosan így van. Idős akku, vagy rosszul kezelt előéletű akku. Kapacitás vesztés, és/vagy belső visszafordíthatatlan kémiai "öregedés". Megnövekedett belső ellenállás, fokozott terheléskor (söntöléskor) fellépő hirtelen kapocsfeszültség esés. Ez okozza az eredő tápfesz esést, ami a kamera elektronikájának a beállított küszöbszint alá esésekor: Battery Low, majd OFF követ. Ha az akku igen szar akkor a kettő között minimális az idő.

Nekem is van kb. 2-3 éves ilyen hitvány Energizer akkum. 4 db. is. Feltöltöm, beteszem a digi fényképezőbe, aztán kevés használat (kb 30-50 kép) és kampó, lemerült. A fényképezőmasina számára legalábbis.
Egy hónap alatt meg teljesen önkisül.

[ Szerkesztve ]

(#8927) PHM válasza Minstrel (#8925) üzenetére


PHM
addikt

Terhelve mérd az akkuk feszültségét, mondjuk egy zseblámpa izzóval.
De a legbiztosabb, ha beszerzel egy garnitúra LSD akkut.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8928) Dluinet válasza Minstrel (#8925) üzenetére


Dluinet
nagyúr

minden állításod helyes, elöregedtek az aksik
órába még jó lehet

ha megnézném a többi hsz.-t, is, akkor látnám, hogy már előttem ketten is válaszoltak

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8929) Minstrel


Minstrel
senior tag

Köszi, akkor ezeknek annyi, amúgy nem is elöregedés lehet, inkább az, hogy ritkán használtam és nem figyeltem oda mindig töltésnél, mert van két garnitúra régebbi is ami jobban teljesít, mindenesetre még a led-es zseblámpa is jól világít velük. Akartam venni majd eneloop-okat, most már muszáj lesz :)

(#8930) kugyu21 válasza Minstrel (#8929) üzenetére


kugyu21
senior tag

De az is lehet, hogy a négyből csak egy beteg van, ilyenkor jöhet jól egy IPC.

(#8931) szőröscica


szőröscica
addikt

Hűűűű, találtam 6 db évek óta a fiókban porosodó Energizer akkut. 2100-2650 mah között, vannak 2003-as példányok is köztük. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8932) Minstrel


Minstrel
senior tag

Tronic-al 4db 2500-as akku töltésénél az akku hiba lehet, hogy 3-4 óra elteltével 3 már zöld és az egyik még mindig piros? Hagytam még kb. 2 órán keresztül, de nem váltott át és már elég meleg volt az az egy.

(#8933) Siriusb


Siriusb
veterán

Beleraktam a fényképezőbe a Lidl-ben vásárolt Varta akkukat, de azt írja ki, cseréljek akkumulátort. Régebben a 2450mAh-s Energizerrel mentek. Töltő még úton van, ellenőrizni nem tudom az elemeket, de elképzelhető, hogy rosszak? Gondolom 2100mAh-s kisebb teljesítmény nem lehet probléma.

(#8934) kugyu21 válasza Siriusb (#8933) üzenetére


kugyu21
senior tag

és Minstrel
megint csak ismételni tudom magam:
Jók ezek az egyszerűbb töltők addig amíg LSD aksikat használsz és azok közel egyforma állapotban vannak, és amíg nem jelentkezik probléma. De amikor valamelyik gyengélkedni kezd akkor hiányzik egy kicsit okosabb töltő, ami az IPC vagy klónjaival kezdődik (fészkenként kezelés, állítható töltőáram és kijelző amin látod a mért értékeket).
Ha Pestiek vagytok, és tudunk találkozni, fel tudom ajánlani egy IPC képességeit.

[ Szerkesztve ]

(#8935) Minstrel válasza kugyu21 (#8934) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nem Pesti vagyok, de köszi. Használom ezeket amíg bírják, meg vettem pár LSD-t is.

(#8936) kaposznyak válasza kugyu21 (#8934) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Üdv.

Jártasnak tűnsz a témában, lenne kérdésem.

Több márkától vannak különböző kapacitású akkuim, egy Hama Delta Load-al töltöm őket.

A Voltcraft több típusú intelligens töltőt is árul. Az olcsóbb verziók is jók vagy a Voltcraft IPC-1L-et érdemes csak megvenni?

Illetve tudsz-e más márkát ajánlani?

Kösz.

(#8937) kugyu21 válasza kaposznyak (#8936) üzenetére


kugyu21
senior tag

Én csak egyszerű felhasználó vagyok, itt a fórumon vannak nálam sokkal hozzáértőbbek (neveket azért nem írok, mert ha valakit kihagyok akkor .... :) ).
Én csak a tapasztalataimat tudom leírni. Én is már régóta használok kölünböző gyártmányú és kapacitású akkumulátorokat. Ha már párban (pláne négyesével) használod, és vagy öregebb, vagy nem elég megbizható márkát használsz, akkor nagyon nem mindegy, hogy az egyes darabok milyen állapotban vannak. Ha egy egyszerűbb töltőd van akkor nem tudod öket (már ha sok van belőlük) összepárosítani, csoprtosítani. Ha van egy IPC-d, akkor láthatod melyik aksit milyen kondicióban van, a hasonlókat rakod együtt (tudod - sorbakapcsoláskor a leggyengéb láncszem...), vagy tudod melyik érett meg a kiselejtezésre.
Ha most kezded, veszel néhány garnitúra megbízható LSD akkumulátort, akkor egy jó darabig elég lesz egy LIDL-s vagy ALDI-s töltő is (a fészkenkénti kezelés és kisütési funkció azért itt is alap). A kijelzőre, refresh-re stb., akkor lesz szükséged amikor ezekkel elkezdődnek a próblémák.
Ha már most is elég sok ki-tudja-milyen-állapotú akkumulátorod van amikről szeretnéd tudni mennyi az annyi, akkor IPC (vagy klónjai, pl a 8922hsz-ben ajánlott) .
Én elkötelezett IPC/Eneloop párti vagyok, mert ezek megjelenése előtt próbálkoztam én mindennel, de csak a szenvedés volt. Ezek viszont bizonyítottak, és azóta happy-ség van.

(#8938) kaposznyak válasza kugyu21 (#8937) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz!

(#8939) Kernel válasza kaposznyak (#8938) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha ez a típus érdekel, akkor esetleg azt sem árt tudni, hogy BC-700 is ugyanaz, sőt az eredeti, de amúgy mindegy.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8940) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Conrad energy Endurance AA akkuval kapcsolatosan van valakinek tapasztalata?

IPC 1L + 8 db akku van 10.990 Ft-ért. Jó ajánlatnak tűnik, ha használhatók.

(#8941) szőröscica


szőröscica
addikt

(#8942) Minstrel


Minstrel
senior tag

LSD akkuval, hogy kell "bánni"? Mert most vettem 4-et, ugye ready to use, betettem a fényképezőbe használom néha itthon, de pár hét múlva megyek valahova ahol jó lenne ha nem merülne le. Ilyenkor rátölthetek akkor is ha pl. még nem merültek le teljesen a gép szerint? Kisüti majd megfelelő szintre a töltő?

Szerk.:

A Hongkongból kapható Eneloop az ugyanaz, mint a nálunk kapható? [link]

[ Szerkesztve ]

(#8943) Dluinet válasza Minstrel (#8942) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak töltsél rá, de gyengéden

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8944) Minstrel válasza Dluinet (#8943) üzenetére


Minstrel
senior tag

Gyengéden nem tudok, lidl-s töltőm van, belerakom az akkut és azt csinál vele amit akar.

(#8945) Dluinet válasza Minstrel (#8944) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kitapasztalod, nekem azt jelzi a fényképezőgép, hogy mindjárt lemerül és még lazán csinálok 30 db vakus képet

régi akkuknál mikor felvillan a lemerült jelzés, utána már bekapcsolni sem tudtam

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8946) #67544576


#67544576
törölt tag

Tegnap a Kaposvári Tesco-ban találtam 799ft-ra leakciózott 2db-os 800mAh AAA Varta Ready To Use akkumulátort. Ennyiért nem hagytam ott! :DD
Pontosan az a típus, ami a LIDL-ben is most kapható 1000ft-ért.
Ezek szerint a Tesco 200ft-al aláment a LIDL-ös árnak, pedig az sem volt rossz! :C
Az AA méretű ebből a típusból viszont még mindíg a LIDL-ben az olcsóbb.
Nem tudom meddig tart a Tesco-s akció.

[ Szerkesztve ]

(#8947) Ádyka válasza #67544576 (#8946) üzenetére


Ádyka
őstag

Ezek a multik mindenkit kinyírnak.......

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8948) blattida válasza #67544576 (#8946) üzenetére


blattida
nagyúr

Az összes tescoban ennyiért adják, már majdnem egy hete...elég gyakran szokták akciózni az akkumulátorokat.

A mostani akció elvileg május elsejéig érvényes...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8949) szőröscica


szőröscica
addikt

Ipc-1l in da hausssz

(#8950) neooen


neooen
aktív tag

Üdv!

Az lehetséges, hogy az mp3 lejátszómban lévő akksi (5-6 éves) egyik nap még meghatja a kütyüt kb 4 órán keresztül, aztán töltés után következő használatnál 15 perc után lemerül?! Hol marad a fokozatosság :)?

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.