Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8601) Kernel válasza Csabi1984 (#8600) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem csak előfordulhat, hanem természetes, gyakori eset. Nem csak a kapocsfeszültség számít, hanem a belső ellenállás is. Elhasználódás során utóbbi megnövekedése szokta okozni a problémát, korlátozza a leadható áramot, illetve a bekapcsolás pillanatában annyira lecsökken kapocsfeszültség, hogy a gép már nem bír elindulni.

Lámpa attól még működhet, más áramfelvétel, más küszöbfeszültség.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8602) Dluinet válasza Csabi1984 (#8600) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jav: látom, megválaszolták már :B

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8603) Csabi1984 válasza Kernel (#8601) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)) úgy nézki a multiméterünkbe levő 9V elem halott. már 2 órája csak zölden villog XDD

(#8604) kalooria válasza Kernel (#8577) üzenetére


kalooria
csendes tag

Kernel, Dluinet :

Köszönöm a hasznos tanácsot, igazatok lett. :) :R

Phanteks p400, GA-AB350 Gaming 3, Ryzen 5 5600X, XFX RX 6750 XT, Zalman 500W ZM500-LX, 32Gb KIT G.Skill Aegis 3200 MHz CL16, 4+4+2 Tb HDD, 1 Tb WD Blue SN-570, 1 TB Samu EVO, Philips 24"

(#8605) Nagya21 válasza Csabi1984 (#8603) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Nem halott az, csak lassan tölti.(a 9v akku adottságai miatt)
Annak kell 4-6 óra töltés.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8606) Csabi1984 válasza Nagya21 (#8605) üzenetére


Csabi1984
addikt

De volt olyan,hogy egyszer csak pirosal villogott

(#8607) Kernel válasza Csabi1984 (#8606) üzenetére


Kernel
nagyúr

Piros villogásról nem ír a kezelési utasítás:

Tronic készülékek

De ilyen töltőknél a 9 V-os rész általában csak fix árammal szokott tölteni, automatikus kikapcsolás nélkül. Mint itt is olvasható, noha ez más típus, de ezekben a töltőkben sok a közös vonás:

http://kernel.uw.hu/Aldi-Active_Energy_tolto-Hasznalati_utmutato_s.pdf

A doksit egy itteni fórumozó szkennelte, a topikban volt régebben, én csak feltöltöttem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8608) Csabi1984 válasza Kernel (#8607) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szóval kb 1 óráig zölden világított - pislogott. átváltott pirosra. de telítettséget jelezett. Kivettük majd visszaraktuk ismét zöldelt csak. Köszi a linket ez kicsit másabb mint amit kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#8609) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Kicsit OFF de azért mégsem :) Multiméterről mi a véleményetek?
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=124401

(#8610) Blue Eagle válasza Csabi1984 (#8609) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A feszültség méréshatár elég karcsú (nekem legalábbis), ha tényleg csak 250 Voltig képes mérni. A többi az rendben van, Dióda teszt/szakadás vizsgálat is van látom. Ha neked ennyi elég, márpedig ennél több nemigen kell egy kezdőnek, ill. általános használatra, akkor simán jó lehet. Különben is aki barkácsol otthon ezt-azt, annak kötelező darab egy ilyen. Nekem 100 éve már egy Ganzuniv 3 multim van, én ezt az analógot szoktam meg/szeretem. Van digitálisom is ezer funkcióval ,de nem hat meg. Valakinek oda is adtam.
Inkább ezt a Voltcraftot válaszd mint egy olcsóbb nevesincs valamit, mert mocskos pontatlanok is tudnak ezek lenni. Azért mert digitális, még nem biztos, hogy pontos is. A Voltcraft meg azért az egy megbízható márka ebben a szegmensben.
Magam is most rendeltem tőlük egy Voltcraft Charge Manager 410 Akkutöltő állomást, nagyon meg vagyok vele elégedve és pontos mint állat. :K

[ Szerkesztve ]

(#8611) Csabi1984 válasza Blue Eagle (#8610) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia. Kérdés mit jelent a kezdő cimszó? Azért írtam be a kérdésemet mert van egy multiméterünk de még név sincs feltüntetve és egy "márkásabbal" összevetettük kicsit pontatlan a mi műszerűnk - azaz ahogy írtad pontatlan. De nem elem vizsgálathoz kellene hanem bármi más méréséhez. pl PC feszültség mérés mert ugye a szoftveres mérés nem igazán pontos :) Magyarán nincs szükségem ledes háttérvilágításra mert nem intenzív használatról lenne szó, de azért ha mérek azért ne tévedjen sokat. Nem mindegy, hogy 3,3 V vagy 3,45 vagy 3,5V :D

(#8612) Blue Eagle válasza Csabi1984 (#8611) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nyilván nem ismerem a kiszemeltedet, annyit látok, hogy 0,5% alaptűrése van a méréspontosságban. Létezik 0,025% pontosságú is, csak jóval többe kerül. Attól még a 0,5%-os is lehet jó, ha precízen be van kalibrálva. Ha tényleg pontos, megbízhatót szeretnél, lehet, hogy nem ebben a szegmensben kéne gondolkodnod! ;)

(#8613) Csabi1984 válasza Blue Eagle (#8612) üzenetére


Csabi1984
addikt

Még názegetek akkor :)

(#8614) Blue Eagle válasza Csabi1984 (#8613) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A Voltcraft az minőség az biztos. Esetleg még alternatíva lehet a Metex.

(#8615) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Nézegettem magasabb árban 12.000 Ft-ig +- 0,5 eltérés. Az árakban leginkább a plusz szolgáltatás tesz különbséget. Minek vegyek 9000 ért valamit ha megkapom 5000 azt is ami elég :)

Egy biztos olyat veszek ami legalább 3 számjegyes. Nem mindegy, hogy 1,2 két számjegyes vagy 1,2(1-9) kiírhatja :D Mert elemnél nem mindegy,hogy elemnél ami 1,2-1.5V azt írja ki ,hogy 1,2 vagy 1,23

[ Szerkesztve ]

(#8616) Blue Eagle válasza Csabi1984 (#8615) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Sajnos ez így van, a profi cuccot meg kell fizetni. Gondolom 25-30 ezreket nem szánsz rá (értelme sem sok lenne), mert onnan indul meg a komolyabbja.

Az UNI-T is jó választás lehet.

(#8617) And válasza Csabi1984 (#8615) üzenetére


And
veterán

"Egy biztos olyat veszek ami legalább 3 számjegyes. Nem mindegy, hogy 1,2 két számjegyes vagy 1,2(1-9) kiírhatja :D Mert elemnél nem mindegy,hogy elemnél ami 1,2-1.5V azt írja ki ,hogy 1,2 vagy 1,23"
A létező legócskább típus is legalább 3+1/2 digites, vagyis 2V-os méréshatárban 1mV a felbontása. Azaz ki fogja írni nem hogy az 1,23-at, de még az 1,234-et is. Csakhogy a felbontás nem egyenlő a pontossággal. Amúgy ez a téma itt eléggé offtopik, a Hobbi elektronika vagy épp a Modding és elektronikai kérdések topikok valamelyikében sokkal inkább elférne, szokott is azokban szó lenni a multiméterekről.

(#8618) Csabi1984 válasza And (#8617) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm :))

(#8619) #67544576 válasza Dluinet (#8553) üzenetére


#67544576
törölt tag

Megfogadtam a tanácsodat, és LIDL-ös TRONIC Rapid Charger TLG 1000 C4 töltőt vettem 4500,- forintért. Plusz vettem még 4db AA Eneloop akkumulátort, és még maradt is pénzem! :DD
(Mármint ahhoz képest, mint ha IPC-1L töltőt vettem volna akkuk nélkül)
A kérdésem az lenne, ha jól értelmeztem a használati utasításában leírtakat: ha egyidőben akkumulátorokat, és USB készüléket is töltök, akkor az akkuk töltőárama feleződik. Tehát ha mondjuk 1000mA helyett 500mA-rel szeretnék tölteni régi, nem LSD akkumulátorokat (AA méretben), akkor elég rádugnom egy USB készüléket, és amíg ki nem húzom felével tölt?
Vagy csak addíg tölt fél árammal, amíg az USB készülék fel nem töltődik, függetlenül attól meddig van rádugva? :F

(#8620) Dluinet válasza #67544576 (#8619) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az USB készülék függő, de veheted 100%-nak, hogy nem folyamatosan vesznek fel 1A-t és feltöltődéskor már semmit sem, mert szinte mind lítiumos akkumulátorral rendelkeznek, beépített töltővel

a feleződés is csak a max felvételnél van.

viszont ha veszel egy USB-s min i ventilátort és az az elemekre irányítod, akkor garantált a folyamatos áramfelvétel

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8621) xXxian


xXxian
senior tag

Hej!

Uniross piros / zöld aksi mind hibrio?

Köszi,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8622) #67544576 válasza Dluinet (#8620) üzenetére


#67544576
törölt tag

Tehát akkor mondhatjuk, hogy ventillátorral kapcsolható töltőfeszültségűvé változik ez a töltő! :C

(#8623) PHM válasza #67544576 (#8622) üzenetére


PHM
addikt

Nem a töltőfeszültség, hanem a töltőáram az, ami változik.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8624) #67544576 válasza PHM (#8623) üzenetére


#67544576
törölt tag

Elnézést! :R

[ Szerkesztve ]

(#8625) pingvi válasza #67544576 (#8624) üzenetére


pingvi
csendes tag

Sziasztok !

A korábban kapott tanácsok alapján Energizer akkukat Eneloopra cseréltem, most már csak egy rendes töltő kellene.

A fórumot olvasgatva az IPC-1L igen jónak tűnik, de az interneten keresgélve mindenütt plusz (nem Eneloop) akkukkal adják, és talán valamennyivel drágább is, mint pl. a MRQ-06.

A fényképezőgépet nem használom napi szinten, máshoz meg nem nagyon használom a töltőt.

Ezeket figyelembe véve elég lehet-e egy MQR-06-os, vagy annyival jobb az IPC-1L, esteleg valami más ?

(#8626) xXxian válasza xXxian (#8621) üzenetére


xXxian
senior tag

Sziasztok,

"Uniross piros / zöld aksi mind hibrio?"

Ezt tudja valaki?

S jól értelmezem hogy nem LSD aksihoz kell a jobb (ie Voltcraft) töltő, LSD jobban tolerálja ha túl alacsony / magas a töltőáram?

Köszi,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8627) kaliber válasza pingvi (#8625) üzenetére


kaliber
aktív tag

Ha tényleg olvasgattad a fórumot akkor láthatod, hogy ajánlottak más töltőket is: Aldi, Lidl-ben kapható töltők ill: Soshine amit régebben is ajánlottak.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#8628) Dluinet válasza xXxian (#8626) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezek az LSD-k

a töltőt meg már megválaszolták

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8629) xXxian válasza Dluinet (#8628) üzenetére


xXxian
senior tag

Ne haragudj, a hsz-od nem sokat segít.

Tudom mik az ajánlott töltők, de nem ez volt a kérdés.

A honlapon pedig egyetlen piros/zöld aksi sincs (megnéztem az AA-s 2100-as rechargable, multi usage+, long life - ezek állnak rajta csak)

X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8630) Dluinet válasza xXxian (#8629) üzenetére


Dluinet
nagyúr

LSD akksihoz a töltő elég ha csatornánként tölt és deltaU lekapcsolást tud

"Uniross piros / zöld aksi mind hibrio?"
Ha rá van írva hogy HYBRIO akkor az.
Ez nem HYBRIO:

különben meg régiek is a piros / zöld csomagolásúak, és nem érdemes megvenni őket, ha nem használták őket

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8631) xXxian válasza Dluinet (#8630) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszönöm; így már világos. Aksik nem LSD-k (Uniross sem, Energizer "Accu" 2450 mAh sem), töltő meg asszem 1 van itthon ami alkalmas lesz (Recyko GPAR04GS) - ennek még utánanézek.

X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8632) gezatata válasza Dluinet (#8630) üzenetére


gezatata
aktív tag

a HYBRIO 2400 is LSD típusú vagy csak a 2100 -s

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#8633) Dluinet válasza gezatata (#8632) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az is LSD, de nem olyan tartós, mint a 2100-as

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8634) xXxian válasza Dluinet (#8630) üzenetére


xXxian
senior tag

Uniross válasza: "Yes, the Multi Usage + Long Life Rechargeable batteries are the same as the old Hybrio batteries. "

Ebből arra következtetek mégis LSD.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8635) Blue Eagle válasza Dluinet (#8557) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Na, ma Nagykanizsán 3 helyen is érdeklődtem Eneloop után. Az első helyen (Elektromodul) nem tartanak, de legalább képben volt a srác. "Minek tartson LSD akkut, Nagykanizsán még azt sem tudja senki, hogy mi a különbség elem meg NiMh akku között". Jóvan, akkor menjünk máshova: a másik két helyen mondom, hogy Eneloopot kérek! Kérdezik: "Micsodát?" Jóvan, akkor marad a netes rendelés! :W

Fájdaloooom!!!!!!!!!!!!!!!

(#8636) Dluinet válasza Blue Eagle (#8635) üzenetére


Dluinet
nagyúr

postával neten rendelni ugyan annyi mintha megvennéd a boltban, csak meg kell várni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8637) Blue Eagle válasza Dluinet (#8636) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Persze. Sőt, házhoz is kapom! Mindenképp ez a lehetőség marad.

(#8638) Dluinet válasza Blue Eagle (#8637) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én a munkahelyemre kérem, akkor áttudom venni személyesen a postástól

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8639) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Régebben volt egy jó kis töltő, a Soshine SC-C3. Sajnos már nem nagyon kapni. Van most valami ami hasonló tudású és ajánlott és főleg olcsó darab? Ha jól emlékszem ez annyit tudott hogy 4 külön csatorna volt, volt kisütés funkció és automatikusan kapcsolt le. Elvileg egy egész jó kezdő darab volt. Szülőnek kellene egy, a lényeg hogy tudja kezelni is :)

(#8640) kaliber válasza mexel (#8639) üzenetére


kaliber
aktív tag

Ez egy picivel újabb, de gyakorlatilag ugyanaz Soshine SC-C5

Most nézem ez kisütést nem tud.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#8641) mexel válasza kaliber (#8640) üzenetére


mexel
veterán

Kár, a másikban éppen az volt a jó hogy tudott kisütést is, az ha minden igaz jó az akksiknak.
Köszi az infót, azért utánanézek ennek is.

[ Szerkesztve ]

(#8642) Blue Eagle válasza Dluinet (#8638) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Az Euronics-ban van. 5000 Ft (!) a 4 db-os Eneloop (1900 mAh). Nem sok az egy kicsit? :U

[ Szerkesztve ]

(#8643) Ádyka válasza Blue Eagle (#8642) üzenetére


Ádyka
őstag

Ha azt mondom, hogy más helyen 2 vagy 2,5 csomag normális akkut is kapni ennyiért, akkor szerintem te is tudod a választ.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8644) M_o_g_y_i válasza Ádyka (#8643) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Basszus, ezt nem értem... :o
Ott az aláírásod, ennyire vakok az emberek??? :U :K :W
Árak jók, akkuk jók, minek jönnek ilyen 5-6-8 ezres kérdésekkel??? ;]

(#8640) kaliber: ez egy jó töltő :K
A kisütés hiányától függetlenül, attól eltekintve.

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8645) Dluinet válasza M_o_g_y_i (#8644) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mert nem mindenki lakik Budapesten (MO lakóinak kb 80% nem ott lakik), az út sokba kerül

postázást nem látok az aláírásban

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8646) Ádyka válasza M_o_g_y_i (#8644) üzenetére


Ádyka
őstag

Fránya posta sem éri meg lassan az embereknek. 1 csomag kb 130 gramm, azaz 510 Ft ajánlottan. És oda az árelőny. 2 csomag pont átlépi a negyed kg-ot, az már 710 ruppó.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8647) M_o_g_y_i válasza Ádyka (#8646) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Autóval elindulni városon belül is 500Ft-ról indul... :U
A tömegközlekedés sincs ingyen. :(
No, mindegy is, tudod miről beszélek. ;)
Fillérb.szás van mindenhol, pedig csak okosan kell beosztani a kiadásokat. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#8648) zoli03 válasza Ádyka (#8646) üzenetére


zoli03
őstag

Postakész boríték 395 Ft ajánlottan, annyit raksz bele, amennyi belefér, nem számít a súly. Van nagyobb méretű is, az 500 Ft. Az elsőbbségi is sokkal olcsóbb így, csak +30 Ft.

(#8649) Blue Eagle válasza Dluinet (#8645) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ma megrendeltem, ahonnét múltkor ajánlottad. [link]
Valóban így nagyon korrekt, még postával is! Holnap lehet itt is lesz, bár nem ez a lényeg. :DD
Köszi mégegyszer! :R

(#8650) Dluinet válasza Blue Eagle (#8649) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szívesen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.