Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8851) szőröscica válasza Dluinet (#8850) üzenetére


szőröscica
addikt

[link]
[link]

Ezek vannak itthon. :(

BC-700 se jó?

[ Szerkesztve ]

(#8852) blattida


blattida
nagyúr

Akinek jól jöhet, annak: jövő hét csütörtöktől 2500 pénz lesz a Tronic töltő. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8853) #67544576


#67544576
törölt tag

Jövő hét csütörtöktől ismét van TRONIC töltő a LIDL-ben 2599Ft-os áron!!!
Annyi, hogy ez a 6 férőhelyes LCD kijelző nélküli változat, de nekem pl. az is bőven elég lenne, ha nem vettem volna 2 hónapja meg a 8 rekeszes LCD-st. Csak a 9V-os dokkolókat vették ki belőle, és az LCD-t, ezektől eltekintve tök ugyanúgy néz ki.

(#8854) Dluinet válasza szőröscica (#8851) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a gyors töltőt használd a tronic töltő akcióig

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8855) szőröscica válasza Dluinet (#8854) üzenetére


szőröscica
addikt

Addig le se merítem őket. :)

Azért lehet mégiscsak Voltcraft lesz, mert nagyon tetszik ez a kapacitás-tesztelés.

(#8856) Siriusb válasza blattida (#8852) üzenetére


Siriusb
veterán

Ezt két nappal ezelőtt nem tudtad volna mondani?! ;) :((( :O

(#8857) blattida válasza Siriusb (#8856) üzenetére


blattida
nagyúr

Sajnos nem, mivel ma tudtam meg. :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8858) Siriusb válasza blattida (#8857) üzenetére


Siriusb
veterán

Na mindegy, máskor tarts magadnál kávézaccot, vagy csirkecsontokat, hogy tudj előre jósolni...

(#8859) blattida válasza Siriusb (#8858) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem kávézom és vegetariánus vagyok. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8860) Siriusb válasza blattida (#8859) üzenetére


Siriusb
veterán

LOL, dettó!!! :))

Hogy ne legyen teljesen off (esetleg használhatsz cigánykártyát ;) ), lesznek LSD (Ready2use) akkuk is?

(#8861) blattida válasza Siriusb (#8860) üzenetére


blattida
nagyúr

Helyes. ;)

Arról nem tudok, de nem kizárt, ahogy őket ismerem...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8862) szőröscica


szőröscica
addikt

Sikerült ma lcd kijelzős tronic töltőt venni a Lidlben, 3990-ért.

(#8863) blattida válasza szőröscica (#8862) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, abból a fajtából már régóta beszerezhető 4000 forintért.
Használd egészséggel és jó akkukkal.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8864) szőröscica válasza blattida (#8863) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem tudod, hogy frissítő üzemmódot hogy lehet ezen elővarázsolni?

Mert beleraktam a megviselt Energizer akkuimat, de csak szimplán tölti őket. A kézikönyv írja, hogy milyen ledeknek kellene világítani refresh módban, de arról nem ejt szót, hogy hogyan lehetne ezt előhozni.

(#8865) blattida válasza szőröscica (#8864) üzenetére


blattida
nagyúr

Minden funkciója automatikus, az akku behelyezése után végez egy rövid tesztet és annak alapján határozza meg, hogy kisütéssel kezdje el a a folyamatot vagy sem , így nem tudsz külön kisütést/frissítést kezdeményezni...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8866) szőröscica válasza blattida (#8865) üzenetére


szőröscica
addikt

Akkor hogyan tudnék mégis kisütést elérni?
Tegyem bele az akkukat egy elemlámpába és égessem míg le nem merülnek, aztán töltsem újra tele?

Ezek elég öreg darabok, rendszertelenül voltak rossz töltővel használva, xbox kontrollerként, aztán fiókban pihentek, majd vezetéknélküli egeret etettek. Vannak 2005-ös példányaim is. Szeretném a maximumot kihozni belőlük.

Az új LSD akkukat már szépen fogom használni.

(#8867) szőröscica válasza szőröscica (#8866) üzenetére


szőröscica
addikt

Vagy szerencsésebb lenne egy digitális fényképezőgépbe betenni, és addig járatni bekapcsolt kijelzővel őket, míg le nem merülnek? És ezt többször végigjátszani?

(#8868) blattida válasza szőröscica (#8867) üzenetére


blattida
nagyúr

A sima elemlámpát semmi esetre sem ajánlom, mert tönkreteszed vele az akkukat a mélykisütés miatt, a ledes már sokkal jobb megoldás, a digitális fényképezőgép pedig azért nem jó, mert nem meríti ki eléggé az akkukat ahhoz, hogy igazán rendbe tudja rakni őket a töltő...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8869) blattida válasza Siriusb (#8860) üzenetére


blattida
nagyúr

Rosszul emlékeztem, lesz AA és AAA varta r2u akku is, 1000ft/2db árért.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8870) szőröscica válasza blattida (#8869) üzenetére


szőröscica
addikt

Ó, akkor olyat is veszek.
Lesz már Panasonic, Ikea és Varta LSD-m is. :)

(#8871) szőröscica


szőröscica
addikt

(#8872) kaliber válasza szőröscica (#8871) üzenetére


kaliber
aktív tag

Amit linkeltél tesztet az szerint a legsz@rabb LSD akku.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#8873) Ádyka válasza kaliber (#8872) üzenetére


Ádyka
őstag

Egy másik oldalon sem hoztak ki ilyen brutálisan rossz eredményt, a többihez képest.
Közel egyformák inkább mint, hogy átlagos user észrevegye a különbséget.
Abban tesztben még egy kép sincs, be sem lehet azonosítani, hogy melyik szériákat tesztelték. Hiszen már varta is vagy az ötödik bugyit (csomagolást) húzza a celláira, amióta léteznek LSD-k.
Annó linkeltem ide egy jópár tesztet. Ahány volt, annyi győztest hírdettek.

Más:
A nyakamba szakadt egy rakat új ilyen procivezérelt töltő. Csak 2AA töltésre alkalmas, 300mA töltés majd 15mA cspptöltés. Bagóért, ha érdekel valaki privizzen.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8874) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok! Elnézést, lehet nem vagyok jó helyen, de nem találtam jobb topicot a kérdésemnek. Ha van ennél jobb téma, irányítsatok el nyugodtan:

Van egy Panasonic LZ5 fényképezőképem, ami 2db AA elemmel működik. Az a gondom vele, hogy bármilyen elemet teszek bele (legyen az friss akár) kb. egy kép készítése után azt írja ki, hogy az elem lemerült, cseréljem, és ki is kapcsol.

Tapasztaltatok-e már ilyet, találkoztatok-e már ilyennel? Mi lehet a hiba oka?

(#8875) blattida válasza DeFranco (#8874) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Firmware-t frissítettél már a gépen?
Szoftveres beállítási gond nem lehet?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8876) DeFranco válasza blattida (#8875) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem tudok FW frissítésről, én nem is frissítettem, új kora óta nálam van a gép. Szoftveresen annyit lehet állítani, hogy Alkaline (LR6, Ni-MH) vagy Oxyride (ZR6) elem van benne.

Zsír új, frissen bontott Varta elemekkel előbbire állítva egyből kikapcsol pár másodperc működés után.

(#8877) DeFranco válasza szőröscica (#8871) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez tölthető elem, jól látom?

(#8878) blattida válasza DeFranco (#8876) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor már sok éve használod és gondolom, hogy alkálira van állítva a telep típusa. Mióta csinálja ezt?
A firmware-t érdemes lenne ellenőrizni.

Igen, azok akkuk.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8879) DeFranco válasza blattida (#8878) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igen, alkálira van állítva, sok éve használom (5+) bár mostanában sokat állt (kivett elemmel). 1-2 hónapja csinálja, de így használhatatlan. FW-t meg tudom nézni, de ez elég konzumer gép, szerintem itt nem adtak ki frissített FW-t (illetve eddig évekig tökéletesen működött)

(#8880) tomcsi23 válasza DeFranco (#8879) üzenetére


tomcsi23
veterán

Rendes akksival is meg kéne nézni, vagy lítiumos elemmel, de az meg elég drága. Plusz az érintkezőket megpucolni (pl wd-40 a fültisztítón).

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8881) DeFranco válasza tomcsi23 (#8880) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK. WD40 jó erre a célra?

(#8882) tomcsi23 válasza DeFranco (#8881) üzenetére


tomcsi23
veterán

Aha, kicsit fújsz a vattára, majd óvatosan megtisztogatod vele azt a részt, ahol az elemmel érintkezik.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8883) DeFranco válasza tomcsi23 (#8882) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na ezt meg tudom próbálni, meg veszek ebből a vartából ha kapok, és megnézzük azzal mit mutat.

(#8884) blattida válasza DeFranco (#8881) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha tisztítasz, akkor inkább tiszta vagy legalább 70%-os alkohol.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8885) DeFranco válasza blattida (#8884) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az is van. Azzal jobb lesz, igaz.

(#8886) szőröscica válasza kaliber (#8872) üzenetére


szőröscica
addikt

Tudom, de nehezen hiszem el, hogy ennyire szar lenne, mint a tesztben. Ráadásul ennyiért nem pénz, veszek 4 darabot, aztán már lesz így 16 LSD akkum, nem is tudom majd miben használni őket. :DDD

(#8887) kaliber válasza szőröscica (#8886) üzenetére


kaliber
aktív tag

Akkor inkább hozass majd' fele annyiért még ladda akkut azt itt a fórumon tesztelték.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#8888) Blue Eagle válasza DeFranco (#8874) üzenetére


Blue Eagle
őstag

(#8889) DeFranco válasza Blue Eagle (#8888) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hoppá, még egy ötlet, köszi! Ez logikusnak tűnik.

(#8890) Blue Eagle válasza DeFranco (#8889) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ja, és még ezt is ajánlom! Nekem ezt hozta meg a teljes megoldást ugyanarra a problémára mint a tiéd. Az érintkezők tuningolása a jobb kontakt miatt nem hoz teljes sikert. A digitális fényképezők természetüknél fogva nem merítik le teljesen az elemeket, sem pedig a 1,2 voltos NI-MH akkukat. Azaz jócskán marad még bennük energia. Lásd ztánna még más eszközben (gyerekjáték, elemlámpa) még vígan elvan jó darabig. Viszont a Ni-Zn akkuk a magasabb (1,6 V) feszültségük miatt teljesen lemerülnek a fényképezőben, kiaknázva a teljes kapacitást. Ez azért van mert a kisülés teljes ideje alatt nem esik 1,5 V alá az akku kapocsfeszültsége. Nyilván csak a legeslegvégén. Még a Low Battery ikonnak sincs ideje megjelenni a kisülés legutolsó szakaszában (ezt kissé neheztelem). Nagyon sokáig bírja egy töltéssel, önkisülése alacsony.

[ Szerkesztve ]

(#8891) blattida válasza Blue Eagle (#8890) üzenetére


blattida
nagyúr

A nikkel-cink akkuk valóban nem rosszak, de speciális töltőt igényelnek, tehát ez a megoldás egy kicsit nagyobb beruházást igényel...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8892) Blue Eagle válasza blattida (#8891) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ez így igaz! Magam részéről én EZT a megoldást választottam. Bár elsődleges cél a töltő volt, de az akkuk kellemes meglepetést hoztak a Canon gépemben.

A "AAA" akkuk még bontatlanok. :)

[ Szerkesztve ]

(#8893) DeFranco válasza Blue Eagle (#8888) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Full of win :DDD

Tudod/tudjátok mi volt a baj? A varta superlife elem egy lehelettel rövidebb, mint a duracell turbo max, és ezért nem ment rendesen. Szemmel nem is látni, de ha két duracell közé teszek egy vartát és ráteszek egy kemény sima tárgyat, akkor ki tudom pöckölni a középső vartát.

(#8894) blattida válasza DeFranco (#8893) üzenetére


blattida
nagyúr

Sajnos vannak még ennél is nagyobb méret béli eltérések,a telep tartó rekeszek kialakítása pedig nem arról szól, hogy mindenképp szorosan és jó kontaktussal fogják az energiaforrásaikat.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#8895) tomcsi23 válasza DeFranco (#8893) üzenetére


tomcsi23
veterán

Megbuheráltad? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8896) DeFranco válasza tomcsi23 (#8895) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kicsit megigazítottam az érzékelő lamellákat, de nem volt sok eredmény. Most ahogy gondolkodom arra jutottam, hogy lehet nem is ez volt a gond, hanem az, hogy a vartánál a pozitív bütyök közepén van egy pici tűhegynyi tüske. Néha szokott lenni, tudjátok gondolom, hogy mire gondolok. Lehet ezért nem érintkezik rendesen. Lehet lecsiszolom simára, és megnézem úgy milyen.

(#8897) szőröscica


szőröscica
addikt

Gyűlnek a picikék. Hamarosan meghozza már a barátom Pestről az Ikea Laddákat.
Egyébként a miskolci lidliben, ahol jártam, van bőven Tronic töltő (lcd kijelző nélküli, de ugyanazt tudja mint az lcd-s, szóval korrekt ajánlat, Anyámnak fogok is venni egyet), és AA/AAA Varta R2U-kból is volt bőven.

(#8898) Siriusb


Siriusb
veterán

Ez a dx.com nevetséges. 1 hete megrendeltem a töltőt, s mivel még tegnap is csak payment verified volt az állapot, rákérdeztem mi van má'. Még 3-7 munkanapot mondtak. :( Persze ezt 1 hét alatt nem tudtak értesíteni erről. Ma ránézek, 27-i dátummal betettek egy bejegyzés a log-ba, hogy temporarily out of stock. Utálom az ilyen sunnyogókat...

(#8899) Siriusb


Siriusb
veterán

A Tronic töltő, ami most van a Lidl-ben, az is tud csak 2 elemet tölteni?

(#8900) Dluinet válasza Siriusb (#8899) üzenetére


Dluinet
nagyúr

egyesével is tud

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.