Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8351) Nagya21 válasza Alex91 (#8350) üzenetére


Nagya21
addikt

Hi!
És ha csak mindég belerakja akkor meg csodákszik, hogy mé' döglik az akksija kvázi hamar.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8352) Alex91 válasza Nagya21 (#8351) üzenetére


Alex91
félisten

Mindegy, majd eldonti...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8353) vond


vond
MODERÁTOR

Köszönöm a sok választ! :R

Akkor megpróbálok rendelni két Voltcraft CM420-at (mert a földszinten, meg a másodikon is kellene töltögetni), meg 8-8 db Eneloop akksit (mert néha elég sok 2AA-s rádiós mikrofon van használatban)...

Aztán ha ez a töltő valamiért nem elérhető (elsődlegesen egy helyről rendelnénk), akkor esetleg Ansmann Powerline 4 Pro... Ez is megfelelne?

Egyébként akkuból milyet vegyünk? Ahogy nézem, van a 2A órás, amit 1800-szor lehet tölteni, meg van egy ~2,5A órás, amit kevesebbszer... Vagy mindegy, mivel úgyis lehet ezekkel a töltőkkel frissíteni, regenerálni az akkukat? Vagy hülyeséget írok? Abszolút nem értek ám ehhez az egész kisütés/töltés/regenerálás dologhoz...

Azt pl. nagyon szívesen venném, ha valaki pár tőmondatban leírná, hogy hogyan lesz ajánlatos használni a fenti töltőket a felhasználás típusát ismerve... :R

Jah, és azért annyi idő talán lesz a töltések előtt, hogy pár gombot megnyomjanak a kollégák, max. majd tartani kell egy kis oktatást a töltésről... :)

Köszi mégegyszer!

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#8354) Dluinet válasza Nagya21 (#8349) üzenetére


Dluinet
nagyúr

neked milyen képed van?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8355) Nagya21 válasza Dluinet (#8354) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Vidám :DDD
Balu a medve.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8356) Myers


Myers
senior tag

IPC-1L-lel Refresh módban töltök régi akkukat. Az mitől van, hogy az idő telik, a töltőáram is ugrál pár milliampert, de a kapacitás (mAh) az megragadt 40mAh körül és nem mozdul már vagy 15 perce. Az aksik érezhetően melegednek.

http://www.muszaj.hu/

(#8357) And válasza Myers (#8356) üzenetére


And
veterán

Refresh: mindig az utolsó kisütött töltés mennyiségét (azaz: utolsóként mért kapacitást) mutatja. Az pedig az első alkalommal kevés is lehet, hiszen a program kisütéssel kezd, a cellákban tárolt maradéktöltés pedig lehet kevés. Sőt az a szerencsés eset, hiszen a készülék - amelyből kivetted - jól kisütötte az akkukat. Mod.: normál NiMH-k esetén persze a hosszú állásban bekövetkező mélykisülés eredménye is lehet, az kevésbé szerencsés eset. A mAh-kijelzés nem is fog változni a következő ciklus elejéig, vagyis akkor frissül majd újra, mikor a jelenlegi feltöltést követő rákövetkező kisütés is véget ér (és újabb töltés kezdődik, vagy a program befejeződik).
A töltőáram pár mA-es nagyságrendű pontatlansága és ugrálása teljesen természetes: elvileg a visszamért (valós) áramot mutatja, persze nem sebészi pontossággal, mert nem az a célja.

[ Szerkesztve ]

(#8358) Myers válasza And (#8357) üzenetére


Myers
senior tag

Ja, értem :)
Tehát 40 mAh-t sütött ki, és most tölti, amíg nem végez ezzel a cikussal, addig ezt mutatja.

A töltőáram ugrálással arra akartam célozni, hogy mégiscsak csinál valamit, nem áll.

Kíváncsi leszek mit művel az akkukkal. Ezek olyan aksik, amiket min. 1 éve nem használtam.

http://www.muszaj.hu/

(#8359) _seth_ válasza Myers (#8358) üzenetére


_seth_
veterán

Én pár napja folyamatos refresht "futtatok" és eddig 8-ból 7 akku újra használható állapotba került :) A következő 4 is ránézésre rendben lesz :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8360) Gondwana válasza And (#8357) üzenetére


Gondwana
addikt

... és akkor tekinti késznek a refresht, amikor az utolsò két ciklus kapacitàsa közötti különbség az utolsò kapacitàs néhàny szàzaléka.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8361) And válasza Gondwana (#8360) üzenetére


And
veterán

Erre még csak elméleteket láttam, biztos infót sosem olvastam róla, a manual ugyanis nem említi a pontos refresh-kiértékelő algoritmust. Elég valószínű, hogy a frissítéskori ciklusszám limitált, és van, aki esküszik rá, hogy többször egymás után indított refresh-programmal még jobban feltornászta a kapacitást. Nem mondom, hogy ez kizárt (bizonyára létezik olyan - erősen kétes - állapotú cella, amelyen esetleg van értelme), de én ilyet sosem tapasztaltam: mire befejezte, az utolsó pár kapacitásadat már alig változott.

(#8362) EG0


EG0
aktív tag

Voltcraft klónt egész jó áron is lehet kapni. (Csak nem itthon.) 20 EUR, kb. 6000 Ft-nak felel meg.

Ez viszont mo.-i szállítátssal együtt már 40 EUR.

(#8363) peti_s


peti_s
addikt

800 Ft Tescoban 2 db AAA 800 mAh-s Varta RTU akku, 4 db 1600.

[ Szerkesztve ]

(#8364) Ádyka válasza peti_s (#8363) üzenetére


Ádyka
őstag

Jézusom ezt hogy csinálják? A multi kinyír mindenkit. És állítólag még legálisan is teszi.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#8365) Dr. Romano válasza EG0 (#8362) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem kell klónozni, nemrég bevállaltam ezt a packot, szerintem bőven megérte (főleg az ingyenes szállítással).

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8366) zsolti54321


zsolti54321
csendes tag

Szerintetek ez jófajta töltő?

https://www.youtube.com/watch?v=2pfK3lC726M

(#8367) superg válasza zsolti54321 (#8366) üzenetére


superg
senior tag

Használható,többen használak itt ilyet köztük én is.Teljesen automata,úgyhogy nem egy profi töltő,azoknak való akik nem akarnak a töltéssel sokat "babrálni"

(#8368) _seth_ válasza zsolti54321 (#8366) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem is volt egy napig, szépen feltöltötte az elemeket viszont töltés közben magas hangon sípolt, időközben ipc-1l-t találtam a neten jó áron így visszavittem de egyébként jobb darab, ugyanakkor az 1A töltés nem egészséges az elemeknek.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8369) veze


veze
őstag

egy lehetséges alternatíva intelligens töltőre [link]

(#8370) And válasza veze (#8369) üzenetére


And
veterán

Volt már szó egy ehhez nagyon hasonló (szinte csak típusmegnevezésében más) töltőről: IQ-328. Előnye az IPC-1L-hez képest, hogy többféle (nagyobb értékű) töltőáramot is támogat, az IPC-1-hez hasonlóan, de annál sokkal olcsóbban. A hátránya pedig, hogy nem lehet külön programokat indítani az egyes rekeszekre, de ez úgy általában nem óriási probléma.

(#8371) Kernel válasza And (#8370) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ebben a videóban 2:00-nál említi a multitask lehetőségét, de bővebben nem mutatja meg, hogy a sima töltésen kívül lehet-e mást is választani, esetleg áramot állítani, az utólag berakott celláknál.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8372) EG0 válasza Dr. Romano (#8365) üzenetére


EG0
aktív tag

Engem nem kell meggyőzni, nekem is van IPC-1L évek óta Conradból. :-) Imádom, bár van pár hülyesége:
- nagyon lemerült akkut nem tölt, egy régi butával elő kell tölteni aztán átrakni
- menet közben, több töltendő akku esetén nem működik a töltőáram választás, pl. 200mA-ről 500mA-re.

Most azért rendeltem 1-1 db. NiteCore i2-i4 klónt (JetBeam i2-i4 PRO), mert 18650-es akkut is akarok majd tölteni zseblámpába.

(#8373) tomcsi23 válasza EG0 (#8372) üzenetére


tomcsi23
veterán

A 2. működik, csak kicsit trükkösen kell indítani a töltést. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8374) Gondwana válasza EG0 (#8372) üzenetére


Gondwana
addikt

(a dokumentàciòjàban ìrja, hogy az 1-es fészek àrama Imax a többi fészeknek.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8375) EG0 válasza Gondwana (#8374) üzenetére


EG0
aktív tag

Koszi, ki fogom probalni.

(#8376) tomcsi23 válasza Gondwana (#8374) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szerintem nincs ilyen összefüggés.
Az 1. behelyezett akku max töltőárama határozza meg az utána behelyezett akkuk max töltőáramát, mindaddig, míg valamilyen program zajlik a töltőn (függetlenül azok töltőáramától).

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8377) kugyu21 válasza tomcsi23 (#8376) üzenetére


kugyu21
senior tag

Ha az első fészekben elindítottál egy 200mA-es programot, a többiben nem állíthatsz be magassabb áramot, amig az elsőben megy az akció.

(#8378) veze válasza kugyu21 (#8377) üzenetére


veze
őstag

Benne is van a leírásában. Elsőként a legnagyobb töltöáramút kell behelyezni mert lefelé lehet állítani (ha pl 500-al kezd az első) de felfelé már nem

(#8379) And válasza kugyu21 (#8377) üzenetére


And
veterán

Szerintem meg egy apró fogalmi zavar lépett fel: az elsőre, vagyis először behelyezett akku árama a meghatározó, mindegy melyik fészekbe rakod, nem az első (egyes számú) cellafészekbe betett akkué. Valószínűleg tomcsi23 erre gondolt és igaza is van, Gondwana viszont kifejezetten az 1-es (számú) cellafészket említi, tudomásom szerint hibásan.

[ Szerkesztve ]

(#8380) Kernel válasza And (#8379) üzenetére


Kernel
nagyúr

Most ellenőriztem, az elsőt rakhatom a 3. slotba is, mindegy neki. 700 mA-rel indítottam. Következőt 500-zal.

Utána még egyet beraktam, annál is lehetett választani 700-at. Itt arra voltam kíváncsi, hogy az előző 500 nem jelent-e újabb korlátot, de nem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8381) tomcsi23 válasza And (#8379) üzenetére


tomcsi23
veterán

Így van, pontosan erre gondoltam. A trükk pedig mindössze annyi, hogy egy akármilyen (pl régi) akkut kell elsőnek behelyezni (mindegy hova), majd elindítani max áramerősséggel (a program is mindegy). Majd behelyezni a tölteni kívánt akkut, s elindítani valamely programot rajta. Ezután az először behelyezett akkut ki is lehet venni, mert a behelyezett további akkuk töltőárama választható marad, akkor is, ha a töltés alatt levő akkuk programja a legkisebb áramerősségen zajlik. Mindaddig működik ez, amíg valamilyen program fut a töltőn, kivételt képez ezalól, ha mind a négy cella "null", illetve az áramtalanítás. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#8382) And válasza Kernel (#8380) üzenetére


And
veterán

Hát ja, sokan és sokszor elgondolkodtunk már ezen a korlátozáson, de én személy szerint még mindig le vagyok ragadva annál a kérdésnél, hogy vajon mi az értelme? Mi ihlette a tervezőt, hogy egy ilyen, látszólag totálisan megmagyarázhatatlan limitet építsen be? Különösen annak fényében, hogy a default töltőáramérték ugye 200mA, és amúgy is lehet egyszerre állítani az összes cellafészek üzemmódját és áramát (ezt persze 'elfelejtették' dokumentálni, pedig sokkal több haszna van, mint az elsőre behelyezett cella áramát maximális értéknek tekinteni a későbbiekben).

(#8383) Dluinet válasza And (#8382) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"lehet egyszerre állítani az összes cellafészek üzemmódját és áramát"

hogyan, az előre belerakom, majd bedugom módszeren kívül?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8384) And válasza Dluinet (#8383) üzenetére


And
veterán

Azon kívül tudomásom szerint sehogy. De az is egy módszer :U.

(#8385) kugyu21 válasza And (#8379) üzenetére


kugyu21
senior tag

Akkor én ezt tényleg félreértettem. Most mind a négyben refresh megy, de ha befejezte kipróbálom. Köszi a helyreigazítást, évek óta ennek szellemében használom, ezek szerint tévesem. :O

(#8386) Kernel válasza Dluinet (#8383) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem fontos éppen előre berakni, csak rá kell tartani a gombra 4 másodpercnél tovább, utána egyszerre kezeli az összes akkut. De áramot csak az elején lehet így váltani, üzemmódot később is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8387) Gondwana válasza Dluinet (#8383) üzenetére


Gondwana
addikt

Tessenek olvasni...
(Amikor elkezded bepakolni az akkukat, onnantól van 8 másodperced, hogy elkezdd a felprogramozást - MODE/CURRENT, illetve adott még a nyomvatartós indítás, azaz nem elég csak megnyomni először a gombot, hanem nyomva is kell tartani. Ha nem jött össze, akkor jön csak a kihúz-bedug.)

Én köszöntem, de saját részre maradok a CM420-nál. (A cégben meg balettozunk az IPC-1/IPC-1L-ekkel tovább - már kezdik a pultosok is megtanulni a használatát.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8388) Dluinet válasza Kernel (#8386) üzenetére


Dluinet
nagyúr

amilyen sz@r a gombjai, annak is örülök sokszor hogy észreveszi az állítást, nem hogy 4 másodpercnyi nyomva tartást.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8389) kutyman


kutyman
aktív tag

Vettem egy négyes 1900mAh-ás eneloop akksit. Először azt hittem hogy fake, de kiderült hogy eredeti. Az a kérdésem, hogy mióta nincs szellőző a + érintkezőn?

(#8390) Kernel válasza Dluinet (#8388) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem is bizonytalan volt, szétszedtem, érintkező felületeket törölgettem, nem javult. Azután egyszer ismét megpróbáltam, talán jobban megdörzsöltem az aranyozott felületet vattapálcikával, vagy nem tudni miért, de azóta egész jó.

Durvább beavatkozást persze senkinek nem ajánlanék, ezt csak azért teszem hozzá, mert láttam én már csiszolópapíros videófej "javítást" is és hasonlókat.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8391) Dluinet válasza Kernel (#8390) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csiszolópapíros videófej "javítást" után szemcsés lett a kép? :D

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8392) Gondwana válasza kutyman (#8389) üzenetére


Gondwana
addikt

(szerintem meg az a fake, amelyiken lćtszik a szellšzš - mutatsz kčpet?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8393) PHM válasza Dluinet (#8391) üzenetére


PHM
addikt

Nem, csíkos. :D

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#8394) rétisün


rétisün
veterán

üdv, (bocs ha nem itt kéne kérdeznem :B ) szóval: van olyan töltő (AA és AAA akkuhoz) ami egyesével is tölt? 3 elemet/akkut kéne használnom egyszerre, és a 2x2-es töltés nem igazán szerencsés....

tudnátok típust ajánlani? köszi! :R

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#8395) Nagya21 válasza rétisün (#8394) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Van, Lidl-s, Adis töltők, és az IPC 1L is ilyen, meg a kinából rendeltek között is sok van.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#8396) rétisün válasza Nagya21 (#8395) üzenetére


rétisün
veterán

köszi!

és honnan tudom, hogy tud 1 akkut is tölteni, hogy jelzik? ha jelzik ezt egyáltalán, vagy mi van ráírva, mit nézzek? :F

van amúgy töltőm, valami régebbi energizer, amivel nem is lenne gond, ha mindig párban kellenének akkuk....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#8397) Dluinet válasza rétisün (#8396) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ráírják pl:
jó 1-4
nem jó: 2-4
Aldiban van most is

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8398) rétisün válasza Dluinet (#8397) üzenetére


rétisün
veterán

köszi neked is! :R

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#8399) EG0 válasza rétisün (#8398) üzenetére


EG0
aktív tag

Általában a visszajelző ledek száma jó kiindulási pont. Egy négyes töltőn illik 4 darabnak lennie.

(#8400) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Remélem jó helyre, bár nem fényképezőbe hanem, Joy, és helibe lenne az akku.
Ezt néztem ki.
Megfelelő lenne számomra?
Először ezt akartam megvenni, tengap még rendelhető volt, ma már nem. :(
Később vettem volna bele Eneloop akkut.

:R

Szerk: Lehet vennék még +4-et hozzá.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.