Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv MIndenkinek! NAgy porblémája van haveromnak: win7 64 bit + Adobe prem. pro cs4, a capture az istennek se akar működni, soksok homokóra, program nem válaszol üzenetek vannak. Mi a titka?? Hogy jön rendbe szerintetek? VAn mellette egy matrox rt.x2/LE kártya is, de ez nem zavarhat be a képbe, mert nem rajta keresztül mennek a dolgok. Egy sima ulead videostudio program se capture-öl.

(#802) TheValiant


TheValiant
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy CS3-as verzióm van. Minden rendben van vele, kivéve egy dolgot. A Sequence monitorom a jobb felső sarokban, mindig kicsit rázoomol a videóra, ami a Source monitoron eredeti méretben marad. A Sequence monitoros kép viszont olyan, mintha egy keret lenne a képen és állati idegesítő és amikor exportálok, ezt a képet exportálja ki, így a minőség is rosszabb lesz. Mit lehet ez ellen tenni? Talán rossz formátumban dolgozok? Széleszvásznú DV-ben szoktam.

Előre is köszi a segítséget!

(#803) kraftxld válasza elttiL (#801) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az X-tools amit felraktál a matroxhoz (ha még így hívják, anno x100-as matrox volt az utolsó amivel ügyködtem) Win7 64bit kompatibilis?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#804) elttiL válasza kraftxld (#803) üzenetére


elttiL
senior tag

Üdv! Azóta már nem próbálkozunk win7-tel, xp lesz fent, oszt jó napot. De mire feltelepült a winxp, addigra a gyári /?/ levegősen felragasztott cimkéjű driver dvd megkotlott, /5-6 db telepítés után!/, úgyhogy még mindig ne működik a cuccz. /3,2 GB a driver dvd a tulaja nem ért egy nyamvadt driver letöltéshez sem, és közben nyaralni mentem..../, . Egyébként Matrox nélkül se működött a win7-en a capture, így a matrox x-tools tök mind1, hogy win7_64bit kompatibilis /volt/-e, egyébként az vót. Nem szívtam még ennyit 1 géppel sem. NA jövő héten újra próbálkozok az életre lehelésen... Cső

(#805) TheValiant válasza TheValiant (#802) üzenetére


TheValiant
csendes tag

hali! :Y

van egy kis gondom:

akármikor a kirenderelt filmet akarok kiexportálni a cs3- premierrel, sosem engedi. ezt írja ki: error compiling movie. unable to create, or open output file.

miért írja ezt ki? újra raktam a programot, de nem használt semmit.

mi lehet a megoldás?

előre is köszi a segítséget.

(#806) rlazol válasza TheValiant (#805) üzenetére


rlazol
addikt

CS3-at nem ismerem, gondolom elég helyed van a gépen. A beállításokat részletezd! Milyen formátumba nem megy?

MÁS
Premier CS4
több layerben psd formátumú képeket mozgatok egymáson. Az egyik képnek 3 keyframe van megadva. az első kettő között semmi gond, ez egy kb 45fokos szögben való mozgás. a második és a harnadik között egyenes vonalban, függőlegesen kéne haladnia. Ehelyett eltér a függőleges iránytól. A második és a harmadik keyfranme x értéke is 160, mégis, a közbülső képeken nem ennyi, hanem mintha kissé ívben akarna haladni. És bármit csinálok, ezt csinálja. Mi lehet baj?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#807) rlazol


rlazol
addikt

az alant feltett kérdésemre a válasz még érdekel, bár áthidaltuk a helyzetet.

viszont. :)
A jelek arra talnak, hogy Adobe Premier CS5-ben mentett project file - t a CS4 nem tud megnyitni, ha abban NEST-elt sequence is. A nestelt sequencek kitürlése után a file vagy megnyitható de legalábbis importálható.
A fenntieket legális rendszeresen frissített programokkal tapasztaltuk, a CS5 64 bites win7, a CS4 32 bites win7 alatt fut.

ellenetétes vagy hasonló tapasztalatokat kíváncsian várok!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#808) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Üdv!

DVD fájlokat h lehet importálni? DVD-n van anyagom de sajnos nem engedi meg. Előtte át kellene konvertálni? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#809) Speeedfire válasza Speeedfire (#808) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Végülis a *.vob fájlokat átneveztem a *.mpg-re és ezt már megette.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#810) ooooobi


ooooobi
senior tag

cs5ből exportálok sok videót adobe media encoderrel, nem tudjátok miért van az h ha elkészül egy a sorból akkor vár legalább egy percet míg a következőt kezdi és ilyenkor a procihasználat 8-9% körül mocorog, és a merevlemez se dolgozik. Szóval nem ekkor csinálja meg az állományt vagy ilyesmi.
Míg ha premierből exportálom (cs5 ben már nem muszály media encoderrel) akkor ahogy egyet megcsinált indíthatom a következőt, de ez több száz klippel nem kivitelezhető hogy ott üljek a gép mellett csak ezért, valami ötlet, vagy beállítással kéne valamit trükközni?

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#811) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!
Egy 20 perces nyers movot (8.8gb) premiereben letömörítettünk 2,7 gigára, mpeg4 kódolással, de a végkimenet mov lett. Macen történt a dolog, és utána meg is lehetet nézni a kapott fájlt. Kiírtuk dvd-re, de az én gépemen sehogy sem tudom megnyitni, win7 x64 -en próbáltam, vlcvel, quicktimeal, formatfactoryval is megpróbáltam konvertálni, de semmi siker, quicktime aztmondja, h ismeretlen formátum, vlc elindítja, a számláló megy, de se kép se hang. Mediaplayer classickal is megpróbáltam, az meg ezt mondja: G:\ata.mov::Output

Media Type 0:
--------------------------
Unknown

AM_MEDIA_TYPE:
majortype: MEDIATYPE_Stream {E436EB83-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770}
subtype: Unknown GUID Name {08E22ADA-B715-45ED-9D20-7B87750301D4}
formattype: TIME_FORMAT_NONE {00000000-0000-0000-0000-000000000000}
bFixedSizeSamples: 1
bTemporalCompression: 0
lSampleSize: 1
cbFormat: 0

Media Type 1:
--------------------------
Unknown

AM_MEDIA_TYPE:
majortype: MEDIATYPE_Stream {E436EB83-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770}
subtype: TIME_FORMAT_NONE {00000000-0000-0000-0000-000000000000}
formattype: TIME_FORMAT_NONE {00000000-0000-0000-0000-000000000000}
bFixedSizeSamples: 1
bTemporalCompression: 0
lSampleSize: 1
cbFormat: 0

Valamivel ezt életre tudom kelteni, vagy reménytelen? Sürgősen kéne az anyag, és a nyerset nem tudom sajnos elhozni, nincs akkora adathordozóm..

(#812) Peethy válasza Ranger^41 (#811) üzenetére


Peethy
őstag

A mac-ben exportált dolgok esetén elég gyakori gond, hogy nem játssza le a win (én legalábbis eddig csak ilyen esetekkel találkoztam). Megpróbálhatnád egy másik programmal (nem Premiere, hanem kifejezetten erre a célra készült tömörítővel) lecsökkenteni a méretét.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#813) Ranger^41 válasza Peethy (#812) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Szóval mindenképpen szükségem lesz a nyers videora, ezzel a tömörítettel max egy másik macen tudok kezdeni valamit ugye? A vlc annyit tudott megállapítani, hogy mpeg-1/2/3 kodek van 8000hz a mintavételi frekvencia és 256kb/mp a bitsebesség, amik irreálisan alacsony értékek szerintem...

(#814) Peethy válasza Ranger^41 (#813) üzenetére


Peethy
őstag

Az tragikus, 15mbps-en van nálam.

Az, hogy mennyire irreális így, azt nem tudom, nem értek a machez, de sejtésem szerint simán kiexportálva nem fog menni, a kodekek miatt (ha jól gondolom). Érdemes lenne egy maces fórumban is érdeklődni erről.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#815) Ranger^41 válasza Peethy (#814) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Az lesz... Külföldi fórumokon utána néztem, és a maces mov különbözik a winestől, valami fájlszerkezet különbség van, a mac-es fájlok, "atom"okból épülnek fel, vagy miafene, nem értek hozzá, ezért nem tudja gondolom a video headerjét se beolvasni. Kezd reménytelenné válni :D

(#816) Peethy válasza Ranger^41 (#815) üzenetére


Peethy
őstag

Ezt próbáld meg, a fórumon azt írják, hogy sokaknak működik. :)
Quick Time Pro-ról írnak benne, sajnos nincs időm mindet végigolvasni, de biztos találsz megoldást.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#817) Ranger^41 válasza Peethy (#816) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Köszi, végignyálazom! :)

(#818) Peethy válasza Ranger^41 (#817) üzenetére


Peethy
őstag

Sikerült jutni valamire? :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#819) Ranger^41 válasza Peethy (#818) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Sajnos nem :D De szereztem vinyót, és elhoztam a nyers felvételt, úgyhogy megoldódott :)

(#820) mitbrille


mitbrille
csendes tag

sziasztok,

Szeretne vki release team-hez csatlakozni?
leginkább zajszűrésre keresek csapattagot, de vágásban is segíthetsz.
Csapatunk Magyarországon nem kiadott filmeket kutat fel, s készít el.
írjon privat üzenetet, aki érdekel!

Sex and Drugs and Tarkovsky!

jelentkezzen, aki tudja mobilom tartózkodási helyét!!!

(#821) agemate


agemate
addikt

Üdv! CS3-at használok és nem tudom, hogy támogatja-e a cudát, vagy sem, semmi információt nem találtam erről az interneten sem. :F

(#822) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

sziasztok
Nem tudom hogy ide tartozik,ha nem akkor kérlek titeket,mondjátok emg hova,de szerintem nagyrészt ide.
naszóval.

Olyan kérdésem lenne,hogy a Premiere Pro CS5 szoftverrel,meglehet e olyat csinálni,hogy mondjuk egy élettelen tárgy(egy állat,szóval van szája,csak kitömött) száját megmozgatni,mintha beszélne.Ugye mindenki tudja miről beszélek, mint pl a dolittle filmekben,azállatok besszélnek,csak ők mozognak,de ez aminek a száját megakarjuk mozgatni,egyhelyben áll,egyhelyben lévő kamerállással,és kb 1perces jelenet,de nemtudom hogy lehetne egy ilyenhez hozzákezdeni.
Van valami kisebb leirás ehhez,magyarul,vagy tiis eltudjátok mondani alényeget??:)
ha a premiere-rel nem lehet ilyet,akkor tudnátok ajánlani valami programot ehhez?
Üdv
és köszi

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#823) agemate válasza Barett 50cal (#822) üzenetére


agemate
addikt

Ez már animálás, a Premiere vágóprogram alapvetően. Én az Adobe After Effects-et ajánlom. Elég nehéz használni, de vannak hozzá magyar tutoriálok a neten. Használd a google-t! ;)

(#824) Barett 50cal válasza agemate (#823) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Igen telleg nem itt aktualis a tema.koszi szepen
Udv

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#825) C64


C64
őstag

Hello, mi a különbség a premiere pro cs5 és a premiere elements 9 között? :F

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#826) quasarus


quasarus
tag

Sziasztok.

Tudna valaki segíteni, adobe premier, vagy after effectbe szeretnék capture-behúzni videófelvételt egy samsung HMX-H200 kameráról.

a következő kimeneti portok vannak rajta:

Mini usb, HDMI (C), Komponens

Illetve, ha a capture sikerülne, akkor exportnál, milyen beállításokat kell eszközölni, hogy bluray-nek tudjam megírni a full hd 1920x1080 60i felvételt, v 50i, v 24p/25p felvételt.

Thx!

(#827) rlazol válasza quasarus (#826) üzenetére


rlazol
addikt

hmmm....
nem egyszerűsíti le a kamera a helyzeted.
HDMI bemeneted gondolom nincs, a komponenshez detto, bár ha van, utóbbit akkor se javaslom.

tedd át a fileokat a gépre és reméld, h a premier be tudja olvasni őket, vsz nem lesz gond.

Capture tehát nem kell, a memóriakártyára kövaló közvetlen munka ezt a lépcsőt kihagyja. Cserébe a premier kínlódhat a tömörített formátummal.

Arra figyelj, h a project beállítások megfelelőek legyenek, különben lehetséges minőségromlás vagy egyéb meglepetés az exportnál.

A premier az Export beállításainál pontosan azt kell beállítanod, amit írtál. Full HD, vagy fogod a customot és úgy birizgálod ahogy akarod.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#828) rlazol válasza C64 (#825) üzenetére


rlazol
addikt

nem bvagyok benne biztos, de ha jól emléxem, az elements, az csak az "alapok" - vagyis egyszerüsített, ksiebb tudású verzió.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#829) muanyagos


muanyagos
csendes tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy Premier Pro CS4-ben hogyan tudok feliratot beremegtetni? Gondolok itt olyanra, mint amikor a dinó jött a háttérben, te egy feliratot látsz, és a lépteire beremeg a felirat a kép közepén.
Illetve ugyanígy feliratra hogyan lehet fehér zaj jellegű (vagy adás pillanatnyi megszakadást) bele rakni? Gondolok itt olyanra ami szintén a filmek elején vagy ajánlóban szokott lenni, amikor kiírnak valamit, és mondjuk egy pillanatra bezavarosodik, megszakad, és visszaáll. Alatta pedig pillanatnyi fehér zaj.
Vagy leírás, vagy tutorial videó is érdekel, akár magyar akár angol nyelven.

Segítségetek előre is köszönöm.

(#830) quasarus válasza muanyagos (#829) üzenetére


quasarus
tag

Adobe after effect-ben tudod megcsinálni. Új text réteg, ezt animálod. Premierben nem tudod megcsinálni! (ha csak nincs ilyen pluginod az effectek közt)

Nem tudom konkrétan a te esetedre van-e tutorial?! Próbáld youtube-on, vagy nézd át a
VIDEOCOPILOT oldalán az after effectes tutorialokat, hátha segít.

[ Szerkesztve ]

(#831) muanyagos


muanyagos
csendes tag

Köszi szépen, gondoltam, én is, hogy after effect lesz a vége.
Másik kérdésem lenne, hogy premier cs4-ben hogy tudok egy színes vidót csak simán fekete - fehérbe átrakni?
Vagy ez nem annyira egyszerű, hogy egy kattintás, hogy ne színesben hanem fekete - fehérben legyen a dolog?

(#832) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

egy sony HDV kamerával készített felvételt bedigitalizáltam, majd ha lejátszom mpc-vel minden tökéletes, viszont amint behívom adobe premierbe csúszik a hang, nincs szinkronba a képpel.

CS5-be és CS4-be is

mi lehet a gond?

(#833) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

üdv.

megkértek, hogy nézzek egy nagyon egyszerűen használható, telefonnal felvett videók vágására-szerkesztésére-narrálására alkalmas programot.

nem ismerem ezt a progit, de első körben azt kérdezném, hogy megfelelne-e a fent említetteknek?

Aurea mediocritas

(#834) zjuhasz válasza AXisBOLD (#833) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

"kicsit" túlzásnak érzem egy olyan minőségű felvételre, kb mintha egy zajmikrofonnal felvett zenét Bang & Olufsen-en játszanál le. :K Inkább a windowsba épített movie maker.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#835) AXisBOLD válasza zjuhasz (#834) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ok, csak azért kérdeztem itt, mert ez a topik legalább él, és egyébként se találtam más videószerkesztéssel-vágással kapcsolatos topikot.

movie maker-t szidták, de végülis ha el lehet végezni vele azokat amiket írtam akkor jó lesz. tényleg nincsenek nagy igények.

köszi.

Aurea mediocritas

(#836) zjuhasz válasza AXisBOLD (#835) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

alapdolgokra tökéletes. Vagy egy fokkal jobb a nero vision, azt is szeretem.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#837) AXisBOLD válasza zjuhasz (#836) üzenetére


AXisBOLD
addikt

jó lesz a MM. köszi

Aurea mediocritas

(#838) Chris16


Chris16
csendes tag

Sziasztok! Ma egy régi kazettát digitalizáltam be, aminek a hangja eléggé rossz minőségű. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy kamerával felvett mozifilmet nézek. Tudnátok tanácsot adni, hogy hogyan lehetne feljavítani a videó hangját?

Chris

(#839) muanyagos


muanyagos
csendes tag

Sziasztok,

Köszönöm az ediggi segítséteket, viszont a következő témában is a segítségeteket kérném:

"Indultam egy rádiós tehetségkutatón.
Csak katt a fényképem (Pataki Roland) mellé, mail cím megadás alul. Utána érkezik egy link,melyen meg kell erősíteni a szavazatot. 1 perc az egész,de hogy elődöntős legyek segítsetek.
Itt lehet szavazni:
http://sunshinefm.hu/?action=szavazas1
Hanganyag folyamatosan frissül. 1 mail címről 1szer lehet csak szavazni, és ugyanez érvényes az sms-re is.

Köszönöm előre is!!!!! "

(#840) rlazol válasza Chris16 (#838) üzenetére


rlazol
addikt

Szia,

AudaCity vagy hasonló, hangra specializált program. Auda ingyenes és igen hatékony.
a Wavepadban is nagyon jó a zajszűrés.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#841) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Olyan bajom lenne, hogy Premierben a capture-nél (egy sony kamerával firewire-n keresztül szeretnék dv-t digitalizálni) nem találok beállításokat az elkészített videókhoz. Óriási avi fileokat generál (720*576, stereo hang, 1 perc 300 mega :S) capturehez és hiába állítgatok bármit, ez nem változik. Videókban is már láttam, hogy valaki mpeg-be mentette avi helyett, szóval léteznie kell beállításoknak, de én már 2 napja nem találok semmit rá (se súgóval, se videókkal).

Kisebb gond, hogy a jelenetérzékelés beállítására nem csinál semmit, de azért jó lenne ha felvagdalná a jeleneteket. Ez kamerától függ vagy ez is beállításoktól? :)

(#842) mugnijeh


mugnijeh
csendes tag

helló,

premier pro cs4-be hogy tudok capture-ölni Sony DCR-HC 14-es kameráról? nem ismeri fel...

(#843) gyumami


gyumami
csendes tag

Helló!
Él még ez a topik emberek? Kérdésem nekem is lenne...
Méghozzá, hogy hogyan is működnek ezek a kodekek?? A Premiere Pro 2.0-ba importált filmecskék, amiket Youtoobe-ról töltöttem le nem adnak ki hangot. K-Lite Codec 680 full - ilyesmi a neve a codec-nek, ami fel van töltve, de mit kezdjek vele, meg a filmmel, meg a premierrel, hogy legyen eredménye is a ténykedésnek.... Segítöség!

[ Szerkesztve ]

gyumami

(#844) bbchris válasza gyumami (#843) üzenetére


bbchris
senior tag

Persze mert ezek flv-s kiterjesztésűek . Amúgy Media Player classic-kal nálam tökéletesen lejátsza . Konvertáld át az flv-t pl mpeg2-be és máris látni fogja a premier .

(#845) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

1: Hogyan lehet Premiere Pro CS4(de mindegy melyik szerintem)-ben egy szöveget az idő előrehaladtával átszínezni mondjuk fehérből feketére? Azt hogy eltűnjön, pozíciót váltson már megy, de átszínezni nem tudom! :(

2: Hogyan lehet a GPU erejét igénybe venni kódolásnál?

3: Hogyan lehet mpg-be, DVD formátumba kódoni, mert nekem a CS4-ben csak AVIT enged minden más nagy felbontású anyag(Blu-Ray, mkv, HD Avi, stb.)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#846) matyiGo


matyiGo
aktív tag

sziasztok!

kéne pár lájk hogy mehessek Cannes-ba:
http://www.youtube.com/watch?v=2VcE9maXGis

egyébként 550D-vel forgattam meg a stock obival. és presze premierrel vágtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#847) matyiGo válasza wolfman (#845) üzenetére


matyiGo
aktív tag

1. sajnos erre nem feltétlenül alkalmas a premier. trükkközni kell:
adj meg egy jellegzetes színt, legyen mondjuk piros. tegyél rá fast color correction effektet, állítsd be a megfelelő színt és keyframe-ekkel állítsd be hogy a jelenet végére megváltozzon az általad várt színre.

2. automatikusan igénybeveszi ha jól be van állítva: http://www.youtube.com/watch?v=k6KFkHUytYQ

3. ezt nem tudom pontosan sajna

4. lájkold a videómat: http://www.youtube.com/watch?v=2VcE9maXGis :D

[ Szerkesztve ]

(#848) fps8


fps8
senior tag

Sziasztok! A következő a problémám:
Rendelkezem egy próbaverziós cs4-el.
Direkt a tároló vinyómra telepítettem mivel a C-n nincs elég hely.
Viszont ennek ellenére sajnos az ideiglenes file-okat ettől függetlenül a dokumentumok-ba rakja... Már nem fér, és sajnos egy 5-napos munkám van benne, és semmi kedvem újra kezdeni.
Van e valami megoldás arra, hogy a jóval több hellyel rendelkező másodlagos, esetünkben "D" háttértárra pakolásszon előre kiválasztott mappába valami módon???
Ja, majd el felejtettem kiírni hogy angol a szoftver!

"War... war never changes"

(#849) fps8


fps8
senior tag

Jut eszembe még 1 kérdés!
cs5-el gyorsabb a renderelés vajon egy amd 3000+ -os géppel mint cs4-el?

"War... war never changes"

(#850) fps8 válasza fps8 (#849) üzenetére


fps8
senior tag

Már megoldódott...
Bár nem úgy nézett ki mintha bárki is akarna segíteni, de azért hátha :D

"War... war never changes"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.