Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Van bármi értelme használni rendereléshez hd 4600 (i5-4440) gput? Úgy értem, nyerek vele lényeges időt?

(#1302) dnsgaby válasza ReSeTer (#1301) üzenetére


dnsgaby
csendes tag

Sok RAM-mal , sok magos procival nyersz.
https://www.youtube.com/watch?v=eJtrQ5CcCN0

[ Szerkesztve ]

Adobe Premiere

(#1303) ReSeTer válasza dnsgaby (#1302) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ezeket tudom, de én kifejezetten arra vagyok kíváncsi, hogy hd 4600 használatának van-e értelme ebből a szempontból.
A dedikált VGA-m túl régi, nem támogatja a program, tehát hátha nyerek időt az integrálttal.

(#1304) aldebaran válasza ReSeTer (#1303) üzenetére


aldebaran
őstag

De mi a jelenlegi, amit erre cserélnél?

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1305) ReSeTer válasza aldebaran (#1304) üzenetére


ReSeTer
senior tag

amd hd3850, tuti nem támogat semmit se.
Én amúgy is csak arra lennék kíváncsi, hogy csak CPU-val rendereljek, vagy IGP-vel.

(#1306) orko válasza ReSeTer (#1305) üzenetére


orko
tag

Szerintem tök mindegy..Új gépem van i7 4790k / 16gb rammal.Sajna grafikus kártyára már nem maradt pénzem.Próbáltam kölcsön gpu-val is,de nagy különbséget nem észleltem Premiere render idejében.Viszont a preview tonna efektel is szépen ment,míg az integrált hd4600-el nagyon nem. After Effects legkisebb rezolúción is picsog,azt kár erőltetni integráltal..apróbb animációkat elviszi,de kötél idegek kellenek hozzá.

(#1307) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Srácok, segítséget szeretnék kérni.

Premierben próbálok Timelapse-hez beimportálni 5000+ képet ugye Sequence-ként, de sajnos csak 54-56 sec-et hajlandó betölteni. 1350 kép, 25 FPS-es videóban, nem értem, hogy mit kellene máshogy beállítanom, behúztam már egy sorozatot ugyanígy, az végig vitte 3m 55s körül 3000+ kép, szóval nem értem miért csinálja, annyi történt, hogy az első Image Sequence importálás után betettem 4 db videót, amit gyorsítottam... Most jönne megint timelapse rész és semmi. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1308) rum-cajsz válasza DJ. Ru$y (#1307) üzenetére


rum-cajsz
őstag

csak tippelni tudok, nincs szakadás a számozásban?

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1309) DJ. Ru$y válasza rum-cajsz (#1308) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem volt, többszöri újraindítás után 1x csak beolvasta szépen... Nem értem. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1310) rum-cajsz válasza DJ. Ru$y (#1309) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Szuper!
Nálam eddig szerencsére nem volt ilyen gond, pedig ezzel a módszerrel elég sokat dolgozom.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1311) trialboj válasza DJ. Ru$y (#1309) üzenetére


trialboj
őstag

Arra tippelnék hogy a legújabb CC-t használod, és ott sokkal gyakoribbak az eféle problémák... Illustrator is tele van pici bugokkal. Nem értem hogy képesek egyre több hibát benne hagyni, de számomra a legstabilabb verzió a cs5, minden termékükből.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1312) DJ. Ru$y válasza trialboj (#1311) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az kimaradt tényleg, pedig akartam írni, CS6 volt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1313) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

MILC-cel készült .mov-ot akarok beimportálni CS/-ba, de header error hibát dob. Van esetleg vmi tanács, hogy mit tudok vele csinálni?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1314) aldebaran válasza fi:zi'k (#1313) üzenetére


aldebaran
őstag

Itt ezt írják rá:

Premiere does not open CMYK or another color modes. Just RGB. Turn to it in Photoshop so that gonna work.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1315) Roachy válasza fi:zi'k (#1313) üzenetére


Roachy
senior tag

Telepítsd a quicktime-ot a gépedre, vagy nevezd át .mov-ról, .mp4-re. Elvileg így működni fog.

(#1316) Roachy válasza aldebaran (#1314) üzenetére


Roachy
senior tag

Ez csak képekre vonatkozik, nincs cmyk videó.

(#1317) aldebaran válasza Roachy (#1316) üzenetére


aldebaran
őstag

jaaa, hogy video... :B :B :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1318) fi:zi'k válasza Roachy (#1315) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Átnevezéssel működik, köszi. :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1319) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

4K-ból milyen beállítások mellett kapok jó FHD-t? Mire kell figyelni?
Csináltam egy exportot, de elég gyászos lett. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1320) qnadam válasza fi:zi'k (#1319) üzenetére


qnadam
veterán

max render quality?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1321) fi:zi'k válasza qnadam (#1320) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csak ennyi?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1322) Roachy válasza fi:zi'k (#1319) üzenetére


Roachy
senior tag

Próbáld meg olyan formátumba exportálni ami kevésbé tömörít. Valamelyik 4:2:2-es broadcast, pl dnxhd, qt, mpeg2. Ami még számíthat, hogy a szerkesztés alatt végig 4K-ban maradjon az anyag és csak az export legyen FHD.

(#1323) fi:zi'k válasza Roachy (#1322) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Természetesen 4K volt a forrás anyag. Megcsináltam max render quality-val is, tényleg jobb lett, meg eltartott majdnem vagy 40 percig a 36 mp-es anyag. :D
Majd alakul ez. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1324) Roachy válasza fi:zi'k (#1323) üzenetére


Roachy
senior tag

Azt érdemes mindig bekapcsolva hagyni, hacsak nem sietsz nagyon az exporttal.

(#1325) fi:zi'k válasza Roachy (#1324) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A mostani konfigommal, ha akarnék se tudnék sietni. :))

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1326) Roachy válasza fi:zi'k (#1325) üzenetére


Roachy
senior tag

Amúgy egy gyengébb konfiggal többet lehet spórolni a max render kikapcsolásával, egy erősebb gépnél kisebb a különbség.

(#1327) fi:zi'k válasza Roachy (#1326) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tiszta sor, meg tapasztaltam is, csak a végeredmény szempontjából nem mindegy. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1328) qnadam válasza fi:zi'k (#1327) üzenetére


qnadam
veterán

a legfontosabb különbség ennél a beállításnál pont az átméretezés :) ezen nagyon sokat tud dobni a vga, nekem a laptopban egy csumpi quadro 1000m van, és még az is.

aztán ha ez minőségben nem elég, akkor lehet eredeti méretben valami köztes kevéssé tömörítettet készíteni, és abból külső enkóderrel méretezni. vagy avisynth-tel, vagy akármi :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1329) zoli4554


zoli4554
újonc

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Premiere pro 5.5-öt van még, aki használ és van bevált PC konfigja hozzá?
Egy olyan gépet szeretnék összerakatni,(win7 64bit alatt) ma kapható alkatrészekből, ami a legtöbbet ki tudná hozni az 5.5-ből (nem szeretnék áttérni a CC-re)
Annakidején ezt kellett megvennem és maga a program nagyon bevált, stabil (az elődjeihez képest), most jött el az idő, hogy új vas kerüljön alá.
Legtöbbet FHD 50P mts, mp4 file-okkal dolgozok (2-3 effekttel), jó lenne, ha 4K 25p is menne szaggatás nélkül,
jelenlegi konfig, amivel elvagyok, de kicsit lassú:
Intel Core i5 3570K 3,4Gh
ASrock z77 pro4-M LGA1155 mATX,
Kingmax 8GB 1600mHz ddr3,
256GB samsung SSD 840 PRO (2 partíció, az egyiken a rendszer fut, a másikon az épp vágott videófile-ok
2TB WD black 64mb
64bit win7

Nagyon köszönöm, ha valaki tud segíteni. BÚÉK! Zoli

[ Szerkesztve ]

(#1330) dnsgaby válasza zoli4554 (#1329) üzenetére


dnsgaby
csendes tag

BÚÉK.

Én sem vagyok nagyon tapasztalt, de annyiban tudok segíteni hogy, ha RAM van bőséggel és több magos procid nagyon sokat számít ( Premier CS6 - ot használok 2011 Socket -el, ezt jól meg lehet pakolni RAM-ból és fogad Xenon procit is ) VGA az egy 580 GTX ( menyire jó a 4K videónak azt nem tudom , vagy Quadro ha van rá keret ) nekem asus 680 GTX van , premiere pro 5.5 nem támogatja.

Supported NVIDIA graphics cards for GPU acceleration

GeForce GTX 285 (Windows and Mac OS)
GeForce GTX 470 (Windows)
GeForce GTX 570 (Windows)
GeForce GTX 580 (Windows)
Quadro FX 3700M (Windows)
Quadro FX 3800 (Windows)
Quadro FX 3800M (Windows)
Quadro FX 4800 (Windows and Mac OS)
Quadro FX 5800 (Windows)
Quadro 2000 (Windows)
Quadro 2000D (Windows)
Quadro 2000M (Windows)
Quadro 3000M (Windows)
Quadro 4000 (Windows and Mac OS)
Quadro 4000M (Windows)
Quadro 5000 (Windows)
Quadro 5000M (Windows)
Quadro 5010M (Windows)
Quadro 6000 (Windows)
Quadro CX (Windows)

[ Szerkesztve ]

Adobe Premiere

(#1331) Roachy válasza zoli4554 (#1329) üzenetére


Roachy
senior tag

Szia!
Nincs tuti recept, miden csak pénz kérdése. A rendelkezésedre álló pénzből a lehető legerősebb intel konfigot rakd össze, a lehető legerősebb videókártyával. Sok-sok ram (min 16Gb), erős (minimum i7) sokmagos proci, stabil felsőkategóriás alaplap, külön ssd a rendszernek és még egy ssd amin a munka folyik.
BUÉK!

(#1332) Roachy válasza dnsgaby (#1330) üzenetére


Roachy
senior tag

Be lehet kapcsolni, hogy támogassa az újabb kártyákat is. Valahol az Adobe mappában kell lenni egy txt-nek, aminek valami ilyesmi a neve: cuda supported cards. Már nem tudom pontosan hol van, de a legegyszerűbb, ha az Adobe mappán belül rákeresel a cuda szócskára. Akkor biztosan előjön. Ebbe a txt-be hozzá lehet adni az általad használt 680-at is. Arra kell figyelni, hogy pontosan abban a formátumba írd be a kártyád nevét, ahogyan a többi is van a txt-ben. Nagybetű, kisbetű is számít.

(#1333) aldebaran válasza Roachy (#1331) üzenetére


aldebaran
őstag

Ez mind igaz, de bőven elég az i5. Még az after effects sem használta ki 100%-ban az i7-et. A videókártya sokat számít. 8GB/max16GB memó, i5 és egy fullos videókari szerintem jobb. Persze, ha otthon használja, akkor ez a max. Felesleges akkora költségekbe ölnie magát.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1334) Roachy válasza aldebaran (#1333) üzenetére


Roachy
senior tag

Ha valóban fejleszteni szeretne, és a jelenlegi konfigjához képest érezhető előrelépést, akkor legalább i7re lesz szüksége. Nem beszélve az akadásmentes 4k-ról. Ezeket figyelembe véve nem túloztam. Miért venne egy másik i5öt, ha most is azt használ...

(#1335) aldebaran válasza Roachy (#1334) üzenetére


aldebaran
őstag

Nem azt mondtam, hogy vegyen másikat, csak azt, hogy az i7-et nem használja ki a program. Vehet, de max 50%-ban használja ki majd a procit. Inkább egy nagyon jó, kompatibilis videókarit vegyen. Sokkal többet nyom a latba.
De persze ez az én véleményem.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1336) Roachy válasza aldebaran (#1335) üzenetére


Roachy
senior tag

Egyet értek veled abban, hogy egy fasza vga már önmagában sokat számít. Bár az nem derült ki jelenleg mi van a gépében. Én csak arra válaszoltam, amit kérdezett. Azt írta új konfigot szeretne öszerakni, mert a jelenlegivel nem elégedett.
És amúgy érezni fogja ha i5 helyett i7-et használ, attól függetlenül hogy nem megy 100%-on. Ez kicsit olyan mintha egy 50%-on pörgő a4-es audiból, átülsz egy 50%-on futó s4-be. Melyik lesz a gyorsabb? Vagy úgy is nézhetjük, ugyanakkora sebességnél, melyikben marad több tartalék? És multitasknál is jól jön az erősebb proci és több memória. Ha magamból indulok ki, nálam nem ritkán egyszerre akár 4-5 Adobe alkalmazás is fut, miközben Chrome-ban meg van nyitva 30 oldal. Vagy pl ha Media Encoder dolgozik, attól én még mást is csinálok a gépen, akár folytatom a szerkesztést Premiereben. Ha meg van rá keret, miért ne fejleszthetne komolyabbat? Ezért is írtam minden csak pénz kérdése.
Itt viszont annyit azért hozzáfűznék, hogy ha nagy fejlesztésről van szó, akkor érdemes várni a következő generációs intel procikra, mert a jelenlegi teljesítmény többlete elhanyagolható a 1155-ösökhöz képest. Hiába van köztük 2 generáció különbség.
Kevesebb pénzből pedig, a régit eladva lehet venni a jelenlegi alaplapba i7 procit esetleg még 8Gb ramot, lecserélni a vgat, és talán még egy ssd. Már ez is jelentős javulás.

[ Szerkesztve ]

(#1337) zoli4554


zoli4554
újonc

Köszi a gyors válaszokat.

Nincs külön videókártya most a konfigban, ezért nem is írtam, minden műveletet az i5-ös proci végez.
Annakidején 3éve még full HD 50i ben teljesen jó volt, amikor mpg2-be exportáltunk.(illetve a forrásfájl is gyakran ez volt) Azóta 50p van és a kimenet H264/mp4. A premiere az mpg2-t imádja, azt lehet vágni mint a vajat, viszont a minősége...

Volt egy laptopom, amiben volt egy nvidia quadro fx3000m kártya, amikor bekapcsoltam a premiere-ben, hogy használja, akkor (picivel )gyorsabban renderelt, de ha pl volt valami beállítás-módosítás a videón (gain, color, gamma stb), akkor a végeredmény a szoftveres renderelésnél más volt, (jobb volt!! ), mint amikor a videókártyával rendereltem. A videókártyás exportnál megváltozott a színe, volt hogy a két snitt közötti átúszás szaggatott volt.

Memória: olvastam sok helyen, hogy minél több, annál jobb. Amit én látok, hogy most a 8 gigát sem használja ki. akkor megy fel 99%-ra, ha közben meg van még nyitva 30 böngészőablak... :) de ha csak a premierben dolgozok, akkor bőven elég neki a 8 giga is (legalább is úgy néz ki)

Számít, hogy a rendszer és a munka - SSD két külön hardver legyen? Jobb lenne, mint ahogy most van? vagyis két külön partíció.

Amiket olvastam azok alapján van aki a procit favorizálja, hogy az a lelke az egésznek, a videókártya már nem annyira fontos, mert a mai procik nagyon jók,

Vannak ezek a xenon processorok. ezekről még csak most hallottam először. Érdemes ilyenben gondolkodni?

Valamint az SSD-raid tömbnek van értelme? Élettartama csökkenhet e? (tudom, hogy az ár-érték aránya még nagyon rossz, de az zavar a legjobban, hogy elvileg folyamatosan gyengül, megy tönkre, ellenben a HDD-kkel)

Írtátok, hogy érdemes lehet várni, hogy kijöjjön a következő generációs proci. Ha kijön, akkor az gondolom arany áron lesz és nem biztos hogy stabil kiforrott. A meglévők azok már stabilak, árban is gondolom reálisabbak.

kb 3 évre szeretnék egy jól működő megbízható gépet.

A fő kérdés az, hogy a prem pro 5.5-höz, mi az a proci-vga-ram párosítás, ami a legjobb jelenleg - úgy hogy valaki használja és imádja :)

(#1338) zoli4554


zoli4554
újonc

* nem 3000m, hanem 3700m

[ Szerkesztve ]

(#1339) aldebaran válasza zoli4554 (#1337) üzenetére


aldebaran
őstag

Én a helyedben kipróbálnám egy videó renderelését a jelenlegi konfiggal mp4-be H264-el full HD-ban, illetve a videókártya behelyzésével Premiere CC-vel, ugyanerre. (manapság már ez az alap, vagy min a 720p.)

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1340) MrChris válasza zoli4554 (#1329) üzenetére


MrChris
nagyúr

4k szaggatás nélkül mit jelent? Full felbontás preview-ban (4k preview monitor) 2-3 effekttel ne szaggasson? Milyen szintű effekt? Pl kontraszt, szaturáció... vagy Mercalli/New Blue slow motion meg hasonlók?

(#1341) Roachy válasza zoli4554 (#1337) üzenetére


Roachy
senior tag

A videókártya nem is annyira az exporthoz kell, azt csak bizonyos esetekben befolyásolja. Viszont a munkamenetet annál inkább. Miközben dolgozol és realtime nézed az anyagot effektekkel együtt, annak a számolásában segít a vga. Olyankor veszi le a prociról a terhet amennyire tudja. Pl. 4k anyagok vágásánál is kimondottan jól jön.
Ha semmi mással nem foglalkozol, csak a premiere fut, akkor elég lehet a 8giga is. El lehet boldogulni vele.
Optimálisabb, már csak biztonság szempontjából is, ha a munka és a rendszer hardveresen külön ssd-n folyik. Gyorsabb is biztosan, bár egy ssd esetében mivel az alapból is nagyon gyors, ez nem tudom mennyire érzékelhető. Nekem mindig külön volt.
Mint fentebb is írtam, a videókártya és a processzor kiegészítik egymást, közösen dolgoznak. Lehet nélküle is, de vele sokkal jobb.
Xenonba is érdemes gondolkodni, de csak ha hardcore felhasználó vagy és bonyolúlt sok effektes mozikat készítesz. És folyamatosan váltogatsz az egyéb programok között. Mire használod a rendszert mennyi és milyen jellegű munka folyik rajta? Professzionális, vagy házi célokra? Azt gondolom, hogy általános vágáshoz, ahol nincs szükséged dedikált vga-ra sem, és elég a 8giga ram, nincs értelme a xeonnak. Az tényleg fölösleges pénz pazarlás.
Szerintem az ssd raid tömb totál felesleges, bár ez csak vélemény. Önmagukban is elég gyorsak, nem hiszem hogy a raid sokat számítana. És biztonság szempontjából sem a legideálisabb, ha ne adj isten baj lenne az egyikkel, akkor az egészet bukod.
Mivel az új generációs intelekről még nem hallani túl sok konkrét infót, nehéz rá válaszolni. Főleg, hogy még elég soká jön ki (2017). De amúgy az intelnél nem nagyon szokott első gyermek betegség jelentkezni, ha valamivel előrukkolnak, az többnyire élből úgy működik ahogy kell.
Ha mindenképpen fejleszteni akarsz most, én azt gondolom a legjobban úgy jársz ahogy fentebb is írtam, ha a jelenlegi rendszeredet bővíted. Először vegyél bele egy komolyabb vga-t, aztán szép lassan procit, még ram stb... Ez nem nagy befektetés de mégis jelentős lesz a javulás. Aztán vagy megvárod az új procikat és akkor váltasz, vagy nem és ezzel húzod ki még 3 évig. De egy biztos nem éri meg jelenleg a skylake-re való teljes átállás. A 1155-ös rendszer igazán jól sikerült, egyenlőre nincs komolyabb előrelépés. Én sem váltok még, 2 gépem van, az egyik 3770k és egyenlőre bőven elég mindenhez. Tartalék is van benne még. A 4k is elég korrekten megy rajta.
De a fő kérdésedre nem is igazán tudok válaszolni, én cc-t használok. Már arra sem emlékszem anno az 5.5 alatt milyen vasam volt.

(#1342) zoli4554 válasza MrChris (#1340) üzenetére


zoli4554
újonc

4K-nál azt szeretném, ha behúzok egy 4K/25p videót FHD/25p szekvenciára, akkor valós időben le tudjam játszani a program prew-ablakban (nincs a gépre kötve külön 4K monitor, vagy FHD monitor - annyira nagy igényem nincs :) )
Sokszor jól jön, ha lerakok egy halszemes kamerát fix helyre és az 4K-ban rögzít, behúzva FHD szekvenciába, nagyon jól lehet nagyítani, "svenkelni" bizonyos korlátok között.
Ezzel a feladattal meg tudna birkózni egy nvidia quadro 4000?
http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=452659

ehhez:
Intel Core i5 3570K 3,4Gh
ASrock z77 pro4-M LGA1155 mATX,
Kingmax 8GB 1600mHz ddr3,
256GB samsung SSD 840 PRO (2 partíció, az egyiken a rendszer fut, a másikon az épp vágott videófile-ok
2TB WD black 64mb
64bit win7

(#1343) MrChris válasza zoli4554 (#1342) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sajnos tanácsot nem tudok adni, csak érdeklődöm mi merre hány méter. A 4 magos xeon 2.6GHz-es procimmal nem sok mindent tudok kezdeni 4k-val. Kb felét jeleníti meg a képeknek, vagyis kb úgy darabol. Ha a Playback resolutiont leveszem felére úgy legalább folyamatosan tudja visszajátszani és tudom szerkeszteni, úgy ahogy. Amúgy a mediaplayer meg viszi rendesen.

(#1344) Roachy válasza zoli4554 (#1342) üzenetére


Roachy
senior tag

Semmi értelme premiere-hez quadro-t venni, hacsak nincs szükséged a valós 10 bites kimenetre, de ahhoz olyan monitor is kell.
A quadro 4000 egy régi kártya, már legalább 4-5 éve van a piacon. A geforce-okhoz képest erősen túl árazott és sokkal gyengébb. Ezeknek főleg CAD alkalmazásokhoz van igazán értelme.
Ezért a pénzért vegyél egy komolyabb gamer kártyát, pl egy 970-et. Sokkal jobban jársz, és a premiere is jóval gyorsabb lesz mint egy quadro-val.
A 970-nek 1644 Cuda magja van és a memória sávszélessége 224 GB/s, a quadro 4000-nél ezek a számok 256 és 89.6 GB/s. Ezek az igazán fontos adatok a Premiere szempontjából. A kettő között ég és föld a különbség, ezért nincs értelme a quadronak.

(#1345) Roachy válasza MrChris (#1343) üzenetére


Roachy
senior tag

Azért az a Xeon amit használsz már nem mai darab, ha jól gondolom. Az már lehet kevés a 4K-hoz.

(#1346) MrChris válasza Roachy (#1345) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát nyílván. Öreg vas. 4K lejátszáskor fhd monitoron 45%-os a CPU. Vajon 4k monitoron is menne? Fhd szerkesztésre számomra pont elmegy, hobbira megfelel.

(#1347) zoli4554 válasza Roachy (#1344) üzenetére


zoli4554
újonc

Azért gondoltam a quadro 4000-et, mert több videót találtam róla youtubeon, ami elég meggyőző volt. erről a gtx 970-ről pedig nemigen van, vagy csak nem találom??

Az nem világos még teljesen (totál laikus vagyok, soha nem használtam játékra számítógépet), hogy ez az elnevezés alatt mit kell érteni?( a geforce gtx és az nvidia quadro - ezek főtipusok, ezen belül vannak altipusok, de gyártja 4-5 különböző gyártó, különböző minőségben, vagy van ennek szabványa? bocsi a nagyon alap és hülyénhangzó kérdésért.

Írtad, hogy a quadro 4000 már 4-5 éves. Amit linkeltem azt 2014 közepétől árulják (a bolt szerint) http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=452659
Akkor a technológia 4-5 éves, de azóta folyamatosan fejlesztik, vagy nem nagyon értem :/ ?!

(#1348) Roachy válasza zoli4554 (#1347) üzenetére


Roachy
senior tag

Igen jól gondolod, a professzionális felhasználásra szánt quadro és a játékokhoz, illetve általános célra a geforce főtípus van az nvidiánál asztali gépekhez. Altípusaikat különböző gyártók készítik, forgalmazzák és mindegyik egy adott nvidia chipre épül. Az alaptulajdonságaik mindegyik gyártónál megegyeznek, extrák és minőség között van különbség, illetve a kinézet és hűtés is más.
A geforce, jelenleg a 9xx szériánál tart, ennek a csúcsa a 980.
A quadro 4000 pedig már 5-6 éves, rákerestmem és e szerint 2010. nov 2.-án jelent meg.
Amit te látsz, az csak az, hogy az adott üzlet akkor vette fel a kínálatába.
A quadro jelenleg a Kxxx és Mxxxx szériánál jár. Azok azért már jóval drágábbak is, mint az általad linkelt sima 4000-es. Ennek az aktuális verziója az M4000. Ami egyébként alapteljesítményben annyival jobb a 970-nél, hogy 8Gb memóriája van, képes egyszerre 4db 4K monitor meghajtására és 30 bites szín kimenete van. De amúgy pont ugyanarra a grafikus chipre épülnek. Viszont a quadro majdnem 4x drágább. Akkor már sokkal inkább a jelenlegi geforce-ok abszolút csúcsa a GTX Titan X.
Premiere-hez semmi értelme nincsen quadro kártyát venni. A geforce-okkal olcsóbban nagyobb teljesítményt kapsz.

(#1349) zoli4554 válasza Roachy (#1348) üzenetére


zoli4554
újonc

Köszi, meg vagyok győzve. :)

ezt a kártyát néztem ki: http://www.aqua.hu/asus-geforce-strix-gtx970-dc2oc-4gd5-4gb-299521.html
Még egy táp kellene hozzá. Azt írják, hogy minimum 600W (egy másik oldalon)

Jelenleg egy FSP 400W-os van, de a ventillátor néha csúnya hangokat ad, de aztán lecsendesedik. KB 9 éves. Már a második gépet tápolja, lehet le kell mostmár cserélni. Konkrét Tápot tudnátok még ajánlani, ami halk? Köszönöm.

(#1350) dnsgaby válasza zoli4554 (#1349) üzenetére


dnsgaby
csendes tag

Nekem Corsair AX 860 van és ki lehet kapcsolni a ventit ha nem használod teljes kapacitással, de ha be van kapcsolva akkor sem hangos csak ajánlani tudom.

http://www.corsair.com/en-us/ax860-atx-power-supply-860-watt-80-plus-platinum-certified-fully-modular-psu

Adobe Premiere

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.