Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) MrChris válasza hibavissza (#1450) üzenetére


MrChris
nagyúr

Még nem, mit tud? Minduntalan a Vegashoz térek vissza, mostanában a Newblue cuccaival, nagyon jó WB korrekciós pluginje van meg szelektív szín piszkálója. Elvileg vidkarit is használ, de nálam valamiért most meg se jelenik, mióta az AE fent van. A BorisFX+Mochával meg rendszámtábla eltüntetést lehet csinálni, nem mondom hogy létszükséglet :D Premierhez is lehet használni.

(#1452) hibavissza válasza MrChris (#1451) üzenetére


hibavissza
veterán

Nagyon zoral. Nekem eddig messze a legjobban kezelhető cucc. Egy az egyben Lightroom. Szerintem érdemes letölteni és kipróbálni a Power Directorral együtt.
Mondjuk, ha szépen effektezek, zajszűrök, ez is átmegy diavetítésbe :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1453) Horváth Istv válasza hibavissza (#1452) üzenetére


Horváth Istv
tag

Melyik a Lightroom ? Az tetszene nekem is ! Esetleg egy letöltési link is lenne ? :R Ez fizetős ? Csak hogy tudjam mire készüljek....

(#1454) hibavissza válasza MrChris (#1451) üzenetére


hibavissza
veterán

Kivettem a videokártyát a gépből és csak a 3570-es procival próbáltam. Effektezve úgy játssza vissza mint a Premiere + gtx770. Végén a renderelés real time. 35 sec fhd lemegy 35 sec alatt. Állat.
Biztos a vájtszemű 4K videósoknak nem elég jó a kimenet, de a szir-szar családi videóimra nem kell jobb.

(#1453) Horváth Istv: Épp a Power Director+Power Colort teszteltem. De lassan be kéne fejezni a threadet, mert szétoffoljuk a topikot. :B

MrChris: folytassuk a Video Dslr topikpan, már ha gondolod és kipróbálod.

[ Szerkesztve ]

(#1455) aldebaran


aldebaran
őstag

Azt tudtátok, hogy a Deadpool-t a CC-vel editálták? Meglepett, mikor a végén kiírták. :Y

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1456) dnsgaby válasza aldebaran (#1455) üzenetére


dnsgaby
csendes tag

https://www.youtube.com/watch?v=VA0wa9bIlgU

Adobe Premiere

(#1457) dnsgaby


dnsgaby
csendes tag

“Gone Girl” marks yet another milestone for Adobe Premiere Pro CC

http://blogs.adobe.com/premierepro/2014/10/gone-girl-marks-yet-another-milestone-for-adobe-premiere-pro-cc.html

Adobe Premiere

(#1458) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok.

Adobe Premierre Pro CS6-ot használok, natív felbontású AVCHD 1080P felbontású MTS fájlokat editálok. Tud valaki abban segíteni, hogy editálás után hogyan állítsam be az encodert ahhoz, hogy az eredetivel a leginkább egyező minőségben maradjon az anyag?

(#1459) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Láttam régebben volt itt téma, hogyan lehet gyorsítani. Nekem az eddig írtakhoz képest gyatra konfigom van. HD7770OC, Athlon X4640, 8gb ram, cache,nyersanyag, oprendszer is külön SSD-n és realtime tudok AVCHD-T játszani, szerkeszteni. Egyedül az exportálásom ami lassú. Benn cégnél Quadro kártya van, kevesebb rammal, hdd-vel és beakad a full hd.

(#1460) Roachy válasza qnadam (#1448) üzenetére


Roachy
senior tag

Igen azokat mindig cacheli. De a teljes igazság az, hogy csak a kis tömörítettségű broadcast formátumokat nem cacheli egyáltalán. Valahol régebben találtam egy listát ezekről, de most nem tudtam előbányászni.

(#1461) Roachy válasza Horváth Istv (#1453) üzenetére


Roachy
senior tag

A Lightroom egy fotós katalogizáló, szerkesztő program az Adobe-tól. Semmi köze a videó szerkesztéshez.

(#1462) Roachy válasza hibavissza (#1454) üzenetére


Roachy
senior tag

Családi videóra biztosan jó, de például tv-s adásanyag készítéséhez semennyire sem...

(#1463) Roachy válasza Joe fiú (#1458) üzenetére


Roachy
senior tag

Az export beállításoknál van egy olyan, hogy match sequence settings. Ha a vágás előtt jól állítottad be a sequence-et, akkor ezt bepipálva automatikusan beállítja a premiere az ideális export formátumot. Aztán azt még finomíthatod.

(#1464) Roachy válasza Joe fiú (#1459) üzenetére


Roachy
senior tag

Nincs ezen mit csodálkozni, a quadro kártya nem jelent semmit. Egy jóval olcsóbb geforce is sokkal gyorsabb lehet annál. Premiere-hez nincs szükség quadrora. Viszont szükség van legalább 8 Gb ramra, az annál kevesebb már csak sd vágásra alkalmas döcögés mentesen.

(#1465) Joe fiú válasza Roachy (#1463) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Igy mpg-ként akar exportálni. Engem igazából az érdekelne, hogyan, milyen preset beállítással kapom a legjobb eredményt, milyen level szintet állítsak be, kell e feltétlen a 2menetes kódolás? maximum render quality? Ilyen tapasztalata van-e valakinek?

(#1466) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

üdv. ha egy projektben vannak mindenféle fps-es felvételek, hogy érdemes kimenteni hogy a legkevésbé legyen gáz? leginkább 15 fps dupla sebességgel, meg 25 fps dupla sebességgel

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#1467) hibavissza válasza Joe fiú (#1459) üzenetére


hibavissza
veterán

Milyen a bitrátád?

(#1462) Roachy: mit nem lehet vele megcsinálni ami kell egy tévéműsorhoz? Még soha nem készítettem tv műsort. Esélyes, hogy nem is fogok, de érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#1468) Joe fiú válasza hibavissza (#1467) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nyersanyagnak 25mb/s körüli, az encoderben is 25mbps van beállítva HD 1080P Preset MP4-ben,de úgy veszem észre sokat veszít az élességéből.

(#1469) qnadam válasza hibavissza (#1467) üzenetére


qnadam
veterán

mindent meg lehet csinálni, viszont nem igazán van felkészítve többgépes, médiaszerveres stb környezetre.

kérdés persze, hogy milyen műsor :) eng-re nem jó, az jellemzően nem egyszemélyes meló, a többkamerás műsorokat meg javarészt élőben vágják.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1470) Horváth Istv válasza JoeCockBill (#1466) üzenetére


Horváth Istv
tag

Az eltérő képsebesség , mindenképp gáz lessz ! :(((

(#1471) hibavissza válasza qnadam (#1469) üzenetére


hibavissza
veterán

Azt hittem valami formátumot nem támogat. Igen, ez dedikáltan otthoni cucc. Kici, ócó, gyors.

(#1468) Joe fiú: akkor te valamit nagyon tudsz, mert a tiédnél nagyságrendekkel gyorsabb géppel is copkodunk itt páran a szaggatással. Nekem a zajszűrés után gyakorlatilag lefagy, pedig jó lenne látni, mennyi az annyi.

[ Szerkesztve ]

(#1472) Joe fiú válasza hibavissza (#1471) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Én nem tapasztaltam ilyet, igaz, hogy két óránál nagyobb anyaggal nem dolgozom, max. 2, esetleg 3 kamerasávot használok és nincs agyoneffektezve, de így hogy 3 ssd-n dolgozom nem tapasztalok lassulásokat.

Viszont a tökéletes preset beállításokat még mindig nem tapasztaltam ki.

Kár, hogy mkv konténer fájlban nem tud kiexportálni. Szerintem jelenleg az az egyik legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#1473) hibavissza válasza Joe fiú (#1472) üzenetére


hibavissza
veterán

Ja, vágni az lehet vele. Csak ahhoz picit drága.

(#1474) Joe fiú válasza hibavissza (#1473) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Drágának nem olcsó, de ennyit megér, cégnél is ez van, ezt szoktam meg.

(#1475) JoeCockBill válasza Horváth Istv (#1470) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

igen azt gondoltam. érdekes hogy vlc-ben még tök jó, csak youtube-on esik szét

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#1476) Roachy válasza Joe fiú (#1465) üzenetére


Roachy
senior tag

Itt egy kis segítség: Profiles and levels
Ha főleg a minőség számít, akkor a többmenetes kódolás és maximum render quality mindenképpen segít.

(#1477) Roachy válasza hibavissza (#1467) üzenetére


Roachy
senior tag

Az egyik legfontosabb amit nem tud, hogy eleve nem is támogatja a professzionális formátumokat, mint pl az mxf. Ezen kívül is akadnak még bőven különbségek, nem olyan kifinomúlt a testreszabhatósága, nem kezeli úgy a metaadatokat, nem vezérli a profi külső eszközöket (lejátszók, vezérlők, kamerák), és még lehetne sorolni.

[ Szerkesztve ]

(#1478) Roachy válasza Joe fiú (#1472) üzenetére


Roachy
senior tag

Minőség szempontjából a konténernek nincs jelentősége.

(#1479) qnadam válasza Roachy (#1477) üzenetére


qnadam
veterán

nemrég egy terabájtnyi mxf-fel dolgoztam :)

hibavissza: nem otthoni, csak nem tévés.

yt-ügyileg: a yt áttömöríti. én általában valami indokolatlannak tűnően nagy bitrátájú videót teszek ki yt-ra, úgy nem teszi tönkre annyira. meg az se baj, ha eleve jól tömöríthető (nem zajos, nem szétrázott stb) anyag megy fel.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1480) Roachy válasza qnadam (#1479) üzenetére


Roachy
senior tag

Lehet azóta benne van, nem vagyok állandó használója, de régebbi verziókban biztosan nem volt, se mxf, se qt, és a kevésbé tömörített broadcast codec-eket sem ismerte.

(#1481) hibavissza válasza qnadam (#1479) üzenetére


hibavissza
veterán

Fhd 50 mbps-t érdemes feltolni. Amúgy én a 28 mbps rátával rögzített anyagot 50 mbps-ben mentem feldolgozás után. Sokkal jobb a kép mint ha csak 28-ban menteném ki. Először nem hittem a szememnek, mert papíron hülyeség, de mégis működik. Valami bug lehet a kodekben, mivel a YT-is ezt szereti.

(#1477) Roachy: amilyen hiányosságokat itt írtok azt el tudom olvasni, de megérteni nem tudom :) Elég valószínű, hogy nálam nem fog jelentkezni problémaként.

fs-en olvastam

[ Szerkesztve ]

(#1482) qnadam válasza hibavissza (#1481) üzenetére


qnadam
veterán

semmi bug nincs ebben, a világon semmi köze nincs ahhoz a kimenetnek, hogy a bemenet bitrátája mi volt :)
mondjuk én szívesen elfejteném ezt az egész bitrátás dolgot, és állítanám minőség szerint, mint az x264-ben.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1483) FlegetonR


FlegetonR
csendes tag

Üdv, minden Premier PRO-nak! :)

A problémám a következő.: premiere pro mask path for motion position -hogyan?
Részletesebben.:
Tehát tudunk az opacity részben maszkot lehelyezni. Azt a kis maszkot belövöm valami kis szmötyire majd mask path és szépen leköveti. Eddig oké. Tehát a premier tud szépen követni.
Egy másik réteget képet/videót szeretnék mozgatni úgy mint ahogy a mask path leköveti a kijelölt szmötyit.
Tehát automatizálni szeretném a position key kihelyezést.(sajnos a sima másol beilleszt nem működik a mask path és a motion position közt)
Ez megoldható premier pro val? (nem after effecttel, mert azzal megoldható)
Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#1484) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Üdv!

Valaki meg tudja e mondani mi a neve annak a funkciónak, mikor egy fájl mellé behúzok egy másikat a szerkesztősávba és egy fehér vonal megjelenik amelyik mutatja a jelenlegi végét. Valamiért el szokott ez a funkció nekem tűnni és zavaró.

(#1485) Roachy válasza FlegetonR (#1483) üzenetére


Roachy
senior tag

Ilyet csinálj mindig az After Effects-el, azt többek között pont erre találták ki. ;).

(#1486) Roachy válasza Joe fiú (#1484) üzenetére


Roachy
senior tag

Ez a snap funkció. A timeline bal fölső sarkában lehet ki be kapcsolni, azzal a kis mágnes ikonnal.

(#1487) FlegetonR válasza Roachy (#1485) üzenetére


FlegetonR
csendes tag

Tehát premierrel biztos, hogy nem tudom megoldani?

(#1488) Joe fiú válasza Roachy (#1486) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Köszi, nagy segítség volt.

Más: AVCHD anyagot szeretnék a legjobb minőségben kimenteni. Melyik a legjobb kiexportálás forma?

Jelenleg H.264 25MBPS, max render quality van MP4-ben. Frameratet van értelme megtartani 50fps-ben?

(#1489) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

Premiere Pro CC-ben, szeretnék egy klip végére átmenetes homályosítást tenni!
Betettem egy Gaussian Blur-t rá, ott az effekteknél letettem Keyframe-eket, de nem lehet semmit csinálni a keyframe-ekkel! Nem lehet külön értéket adni, hogy hol mennyi legyen....

Hogy kell ezt csinálni? :F

(#1490) qnadam válasza Gordiann (#1489) üzenetére


qnadam
veterán

feldobod az effektet, a fenti effects fülön a blur mértékénél megnyomod a kis óra gombot, utána kiválasztod hogy hol legyen az adott érték, majd beállítod, hogy azon a ponton mi legyen az értéke. így biztosan működik :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1491) Gordiann válasza qnadam (#1490) üzenetére


Gordiann
őstag

Óh, köszönöm szépen! Így megy a dolog :)

[ Szerkesztve ]

(#1492) artiny


artiny
őstag

Miben szoktatok renderelelni a videot egy eskuvoi,vagy ballagas - AVI vagy H.264 ?

(#1493) Joe fiú válasza artiny (#1492) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Én H.264-ben csakis, de én is várnék ilyen jellegű tapasztalatokat.

(#1494) Roachy válasza artiny (#1492) üzenetére


Roachy
senior tag

Alapvetően mindig a felhasználás céljától függ hogy mibe. De a H.264 általánosságban a legjobb.

(#1495) azka79


azka79
aktív tag

Szegasztok,

szeretnék két videóból, egyet csinálni. Az egyik 1080p 60fps a másik 1080p 30fps. Melyek fps-t válasszam?

(#1496) Watt25 válasza azka79 (#1495) üzenetére


Watt25
veterán

Van valami oka annak, hogy az alacsonyabbat válaszd? (1,44Mbyte-os floppy-ra akarod kimásolni, vagy mi? :) )

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1497) azka79 válasza Watt25 (#1496) üzenetére


azka79
aktív tag

végül is nem, de le kell teszteljem a Média playerem vajon lejátsza e a 60fps-t WD TV live streaming

(#1498) aldebaran válasza azka79 (#1497) üzenetére


aldebaran
őstag

ezt szimplán az egyik videóval is megteheted, nem kell a kettőt ezért összefűzni. :F

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1499) artiny


artiny
őstag

Heltok
most fogtam meg csak neki Permiere -nek, abbol is a CS5.5 - tel.

A video kartyam egy Asus AMD R9 270x 2GB TOP verzio, hát sajna most tudtam csak meg hogy mi is az a CUDA es most mar nem ezt vettem volna :S :)) ha tehetnem....

Annyira nem vagyok tisztaban hogy most CUDA csak gondolom Nvidianak van...de meg letezik OPENGL ? ami viszont az AMD tudja? es ha ez is kepes gyorsitani a szamlalast,akkor hogyan tudnam ezt bekapcsolni?

(#1500) orko válasza artiny (#1499) üzenetére


orko
tag

Project settings/video rendering and playback/mercury playback engine OpenCL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.