Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok!

Lehetetlent kérdezek. Van egy ~70p timeline sávom több videó es hangsavval, effektek nélkül. Exportálás során egy ponton mindig megáll a kodolas. Nem ír hibát, simán leáll.

Ötlet? Hogy tudom kinyomozni mi a hiba? 2 napi munkám van benne, nagyon nem szeretnem újrakezdeni.
Premiere Pro CS6-rol van szó.

(#1702) qnadam válasza Joe fiú (#1701) üzenetére


qnadam
veterán

nem kevés a memória?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1703) bzsombi válasza klimokrisz (#1699) üzenetére


bzsombi
újonc

Op. rendszer: Win10, ramom: 8gb, proci: i5-4440, verzió: Premiere Pro 2017 legális. Többször észrevettem, hogy egy minimális lagg után kezdődik ez az elcsúszás. Gondoltam, hogy valami gyenge hozzá, de megnéztem, és sem a procit, sem a ramot nem terheli meg. Ahogy említettem, amíg nem rakom be adobeba, addig teljesen jó. Megnéztem Sony Vegassal is, ott is jó. De mivel én az adobehoz szoktam, így nem is szeretnék átváltani. Elsősorban játékokról veszek videót. Amit még hozzátennék az az, hogy más gépen régebbi verzióval is ugyan ez a probléma...

(#1704) MrChris válasza bzsombi (#1703) üzenetére


MrChris
nagyúr

Osszál meg egy olyan videót és hozzá projektet amiben nálad elcsúszik.
Más kódolású videóval is ezt csinálja?

(#1705) Joe fiú válasza qnadam (#1702) üzenetére


Joe fiú
senior tag

16gb, 40% a kihasználtság, eddig nem volt probléma, többször is dolgozok ilyen anyagokon. Kitoroltem mindent a programból, ujra beimportaltam, próbáltam máshogy is encodolni, ugyanúgy megáll. Gyanítom a szekvencian lehet a baj, csak nem tudom mi nem tetszik neki.

(#1706) dnsgaby válasza Joe fiú (#1705) üzenetére


dnsgaby
csendes tag

Lehet a hely hiánya ahova exportálsz

Adobe Premiere

(#1707) Joe fiú válasza dnsgaby (#1706) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Sajnos ez sem, van hely bőven. 2 SSD-ről dolgozok és egy teljesen független harmadik helyre exportál.
Most próbából szétosztottam a timelinet és elindítottam úgy az exportálást, de bosszant, hogy nem tudok rájönni mi a hiba, és nem is ír ki konkrét üzenetet, egyszerűen csak leáll az encoder.

(#1708) Joe fiú válasza Joe fiú (#1707) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Sajnos ez sem jött be. Kettéosztottam, mikor kezdené a 2.menetes kódolást, ugyanúgy megállt mint a szög, semmi hibaüzenet. Processzor egyszercsak nem dolgozik és megáll a kódolás.

(#1709) aldebaran válasza Joe fiú (#1708) üzenetére


aldebaran
őstag

Ahova telepítetted ott is van hely?
Esetleg a program újratelepítése?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1710) Joe fiú válasza aldebaran (#1709) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Persze, van hely mindenhol.
Próbálom az Adobe féle megoldásokat is az ilyen esetekre, de eddig 5-ből 5 féle megoldás kudarc volt. Úgy néz ki marad az újratelepítés.

Befuccsolt egy újabb próba.Áthoztam a fájlokat egy új projektbe, új szekvenciával, más helyre, más hogyan kiexportálva, ugyanúgy kb. 50%-nál megáll. Nem fagy ki, nem ír hibát, nem csinál semmit, egyszerűen csak processzor megáll, számoló megy tovább, de az exportálás nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#1711) dnsgaby válasza Joe fiú (#1708) üzenetére


dnsgaby
csendes tag

Próbáld meg a a cache files törölni

Adobe Premiere

(#1712) Joe fiú válasza dnsgaby (#1711) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ez is megtörtént, kitöröltem az összes cache filet, elvileg mindenhonnan. Újra beimportáltam a source fájlokat, átmentettem a projektet más projektbe is, de ugyanaz. Hiba nélkül 50% körül leáll az exportálás.
Most még kipróbálom CUDA nélkül, preview fájlokat törölve.

Ha ez sem, akkor nincs ötletem, de nem is értem, mert legutóbb pár hete szinte pont ugyanilyen anyagon dolgoztam, semmi baja nem volt.

(#1713) qnadam válasza Joe fiú (#1712) üzenetére


qnadam
veterán

próbáld meg dnxhd-ba kitolni, azzal legalább kiderül, hogy a render áll meg vagy a tömörítés.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1714) Joe fiú válasza qnadam (#1713) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ennek leírnád a menetét? Még nem próbáltam.

Mindenesetre most elindítottam, CUDA/ gpu támogatás nélkül. Azon kívül, hogy 3x annyi az exportálási idő, még sok minden nem derült ki. Este hazaérek munkából kiderült alkotott e valamit.

(#1715) qnadam válasza Joe fiú (#1714) üzenetére


qnadam
veterán

semmi különös, exportnál nem h264-et választasz, hanem dnxhd-t. jó nagy lesz, viszont nem rontja a minőséget, és ha úgy végigmegy, abból is simán lehet h264-et csinálni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1716) Joe fiú válasza qnadam (#1713) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Hol találom? Encoderben nem láttam. Premiere pro cs6-rol van szó

Egyébként Cuda nélkül is meghalt exportálásával során. Szóval nem tudom mit lehetne meg tenni. Kb. Mindent végig próbáltam. 2nap munka oda...

[ Szerkesztve ]

(#1717) qnadam válasza Joe fiú (#1716) üzenetére


qnadam
veterán

bár a cs6 elég régi...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1718) Joe fiú válasza qnadam (#1717) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Na ja, ilyen opció nincs benne.
Valószínűleg kénytelen leszek újrakezdeni, habár nem tudom mi a probléma oka, így fennáll a veszély, újból ugyanez lesz...végigmentem az Adobe "what to do" listáján és semmi nem segített. Hibaüzenet nem jön, esetleg néha egy failure és kész..

(#1719) szabog4 válasza Joe fiú (#1718) üzenetére


szabog4
aktív tag

Nem fog tetszeni nektek a javaslatom, de tölts le egyet, crackeld be, és rendereld ki, majd töröld le a warez programot.

2 napi melót nem éri meg újrakezdeni 1 esetleges bug miatt. Bár te tudod. :)

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#1720) Joe fiú válasza szabog4 (#1719) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Az a baj, hogy esélyes, hogy nem bug.
Megvan még a régi gépemen is a progi, elindítottam az exportálást, és gyanús. Az I7 2-2ésfél óra alatt kiexportálja az AMD most tart 4 óra felett és folyamatosan nő az idő, nem csökken. Nagyon szenved ezzel a multicam sávval, pedig nem először exportálok több sávot.
Azon gondolkodok bekavarhat-e, hogy a forrást txmuxer-rel összevontam, így elég nagy HD fájllal kell dolgoznia, de nem hiszem,hogy ez meg kellene fingassa.

Tanácstalan vagyok, mert már bő 3 éve napi szinten dolgozom vele, hasonló anyagokon is, de ilyen hiba még nem fordult elő.

(#1721) qnadam válasza Joe fiú (#1720) üzenetére


qnadam
veterán

ha feltöltöd hozzám, megpróbálom lerenderelni neked.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1722) szabog4


szabog4
aktív tag

Sziasztok!

Melyik opcióval tudom megoldani azt, hogy beremegjen a kamera (Közel ér a repülő a kamerához) illetve, hogy a turbinatűz körül eltorzuljon a kép? (Linken lévő fizetős plugin.)

Köszönöm a segítséget! :R

Előzőekben feltett kérdésre azóta sem találtam választ. Fogalmam sincs mi lehet. Majd valahogy megkerülöm a problémát. :W

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#1723) szabog4 válasza szabog4 (#1722) üzenetére


szabog4
aktív tag

Közben nem néztem, hogy AFTER EFFECTS...upsz...rossz helyre írtam! :) :U

HUN_Thorpedo

(#1724) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy Premiere pro esetében és esetleg After Effect-nél van arra lehetőség, hogy a renderelnivaló anyagot távoli számítógépen készítse el a rendszer? Esetleg több távoli számítógépen megosztva az anyagot?

Idáig Edius-t használtam ahol erre a cégnek volt saját XRE szervere ami ezt gyárilag tudta. A segítséget előre is köszönöm.

Ez azért lenne fontos, hogy az editor gépet ne fogja a Premiere amíg renderel. Szívesen várok ezzel kapcsolatban irodalmat.

[ Szerkesztve ]

(#1725) qnadam válasza Mexildos (#1724) üzenetére


qnadam
veterán

fapados megoldás: a media encoder egy teljesen önállóan működik, ha abban megnyitod a projektet, akkor gond nélkül lerendereli. hogy klasszikus szerveres megoldás van-e, azt nem tudom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1726) StLui


StLui
veterán

Sziasztok!
nagyon, nagyon kezdő vagyok, bocs ha már tárgyalt kérdés:

Szöveget tennék a videóra, (2017-es szoftver) és a hosszú ő, vagy ű betűt mindenképpen nagybetűnek viszi be a szövegablakba, rövid ö, ü-vel, illetve többi ékezetes betűvel nincs gond. Tudtok valami megoldást?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1727) kleinguru válasza StLui (#1726) üzenetére


kleinguru
addikt

Másik betűtípus:F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1728) StLui válasza kleinguru (#1727) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, ez eszembe sem jutott, este megpróbálom!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1729) StLui válasza kleinguru (#1727) üzenetére


StLui
veterán

Köszönöm, ez segített! Jó pár betűtípusnál fennállt ez a gond (mondjuk összesen 10-15-öt próbáltam), de persze sok meg jó volt! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1730) qnadam válasza StLui (#1729) üzenetére


qnadam
veterán

a probléma azoknál van, amikből hiányoznak az illető karakterek, a premiere ott kipótolja valami semleges fontból. a szomorú az, amikor ez országos tévéadásban látszik :(

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1731) kleinguru válasza StLui (#1729) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez jó hír:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1732) madstunt


madstunt
addikt

Sziasztok
A közeljövőben laptop vásárlás lesz a téma. Az a kérdésem, hogy az i5 6300HQ proci + 16GB RAM + 970M kombó mennyire lenne elég nem túl komplex 4K-s videókkal való munkára ? 100Mbps XAVC-S formátumú videóval dolgoznék valószínűleg

(#1733) Formaster válasza madstunt (#1732) üzenetére


Formaster
addikt

Ragaszkodsz a laptophoz? :R Sokat ne várj tőle, de talán valamit lehet vele bohóckodni.

(#1734) qnadam válasza madstunt (#1732) üzenetére


qnadam
veterán

proxyval simán jó lehet

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1735) madstunt válasza Formaster (#1733) üzenetére


madstunt
addikt

kénytelen vagyok :/ viszont nem ultrabookban gondolkodok, hogy a thermal throttling ne legyen probléma

(#1736) TomPoe


TomPoe
tag

Üdv Mindenki!
Egy speciális dolgot próbálok összehozni Premiere Pro-ban és kíváncsi vagyok, hogy mennyire lehetetlen, amit szeretnék :).
Szóval van több videósávom és hangsávom egy sequence-n belül, amiket összeszinkronizáltam egymással. Úgy gondoltam, hogy a konkrét anyag összevágása egyszerűbben fog menni, hogy ha ezt a sequence-t egy másik sequence-be helyezem, tehát így csak 1 videó és 1 audio sávval kell foglalkoznom. Viszont azon gondolkozom, hogy ha az eredeti sequence-ben szeretnék valamit módosítani (akár csak egyetlen sávon), akkor hogyan találom meg, hogy hol kell azt módosítanom? Szóval ez úgy néz ki, hogy behúzom a source ablakba (ami normál esetben bal oldalon található) az eredeti sequence-t (amiben találhatóak a külön sávok) és ott válogatom ki azokat a részeket, amikre szükségem van és lehúzom az új sequence timeline-jára. És ha itt felfedezek valamit, amit módosítani kéne az eredeti sequence-n belül, akkor ott hogyan találom meg?
De amúgy másfajta workflow javaslatot is elfogadok erre a helyzetre, lehet, hogy inkább az lesz a megoldás :)
Előre is köszönöm a válaszaitokat!

(#1737) qnadam válasza TomPoe (#1736) üzenetére


qnadam
veterán

ha mindenképp ezzel akarod magad szívatni, akkor az eredeti timeline tetejére tehetsz egy időkódot, és az alapján össze tudod nézni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1738) TomPoe válasza qnadam (#1737) üzenetére


TomPoe
tag

Nem szívatni akarom magam, pont ez a lényeg. Nincs most előttem a kép, hogy ezt az egészet hogyan kéne csinálni hatékonyan.

(#1739) rum-cajsz válasza TomPoe (#1738) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ha jól értem amit szeretnél, akkor a markerekkel meg tudod oldani ezt is.
Ha egy sequencbe behúzol egy másikat és az elsőben leteszel egy markert, az meg fog jelenni a másodikban is.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1740) orko válasza TomPoe (#1736) üzenetére


orko
tag

Én is így szoktam amikor klippet készítek zenekarnak.Külön sequencen vágom a dob sávokat,külön a gityóét,stb .bemarkerolom a dal részeit verze,bridge,refren,solo és ha mindel megvagyok,új sequencen összeszinkronizálom a merkerokat.Elméletileg mindig okés minden. Nem tudom más hogyan csinálja,nekem ez After Effects precomp mintájára jött.

(#1741) qnadam válasza rum-cajsz (#1739) üzenetére


qnadam
veterán

ha jól értettem, neki pont fordítva kellene.
de legjobb volna tudni, hogy milyen videók vannak, és mi a feladat

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1742) Roachy válasza TomPoe (#1736) üzenetére


Roachy
senior tag

Az eddig leírt módszerek is jók arra amit te akarsz, de erre is van külön megoldás Premiere-ben, mégpedig a match frame. Itt a leírás hozzá.

(#1743) TomPoe válasza qnadam (#1741) üzenetére


TomPoe
tag

Igen, lehet egyszerűbb, ha elmondom a konkrét feladatot :). Tulajdonképpen egy gameplay videóról lenne szó, a haverommal ketten játszunk valamit, két külön gépen. A projektben a következő sávok találhatóak:
1: az én fejem rögzítve egy kamerával, ennek a képe
2. ennek a facecamnek van egy png kerete
3: a kamera hangja (ezt csak a szinkronizálás miatt használom)
4: a játék képe (csak én rögzítek játékot, még két sávval több lenne, ha a haverom is rögzítene)
5: a játék hangja
6: egy csiptetős mikrofon hangja, amin én vagyok hallható
7: havernak a mikrofonja
Ezeket összeszinkronizálom egy sequence-ben és ezek után szeretném megvágni az anyagot (mondjuk másfél órányi anyagból vágnék össze 5 percet). Az én elképzelésem az volt, hogy ezt az eredeti "szinkron" sequence-t bedobom egy másik sequence-be, ahol történik majd a tényleges vágás. de rájöttem, hogy nem mindig ugyanabba a sarokba akarom rakni a facecam-et, mert figyelni szeretnék arra, hogy a lényeget soha ne takarjam ki a búrámmal :). Viszont ahhoz, hogy máshova helyezzem a facecam-et (a kerettel együtt), ahhoz az eredeti sequence-ben kell módosítanom a pozícióját. No, ez így már talán egy fokkal értelmezhetőbb elképzelés :D.

(#1744) Roachy válasza qnadam (#1730) üzenetére


Roachy
senior tag

Magyar, vagy közép európai betűkészletet kell használni és akkor mindig lesz ékezet.

(#1745) kleinguru válasza TomPoe (#1743) üzenetére


kleinguru
addikt

Holnap lesz időm és gép előtt leszek válaszolok rá, szerintem kitaláltam egy járható utat.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1746) Roachy válasza kleinguru (#1745) üzenetére


Roachy
senior tag

(#1747) qnadam válasza Roachy (#1744) üzenetére


qnadam
veterán

ne nekem mondd :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1748) kleinguru válasza Roachy (#1746) üzenetére


kleinguru
addikt

:)

A munkafolyamatra gondoltam, de közben rájöttem, hogy hülyeség.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1749) TomPoe válasza Roachy (#1742) üzenetére


TomPoe
tag

Egyelőre az általad javasolt megoldás tűnik a legjobbnak. Még mindig kicsit macerásnak tűnik, de legalább pontosan lehet vele dolgozni és gyorsgombokkal valószínűleg egész gyorsan is :).
Szóval elvileg így fog kinézni a folyamat:
- Az "A" sequence-ben összeszinkronizálom a dolgokat
- Az "A" sequence-et behúzom a "B" sequence-be, megcsinálom a vágást
- A "B" sequence-ben megvágott anyagot átnézem, hogy hol kell a facecam pozícióját megváltoztatni, azon a ponton rányomok a match frame-re (F), ez a képkocka megjelenik a bal oldali videó ablakban, átváltok az "A" sequence-re, ott nyomok egy reverse match frame-t (Shift+R) és ott vagyok azon a ponton az "A" sequence-n belül, ahol szeretném a facecam pozícióját megváltoztatni
Leírva szerintem amúgy sokkal bonyolultabb, mint a valóságban :)
Köszi a javaslatot!

(#1750) szabog4


szabog4
aktív tag

Sziasztok!

Akadt egy óriási problémám.
7,5 napnyi renderelés után (3D) megnyitottam a projectem, mondván megnézzük mi sült ki, erre ez a nagy semmi fogad... :W Hát elment az életkedvem. Van egy előző fájlom is, azt megnyitotta rendesen, de ott még sehol nem tartok. Betudom tenni a fájlokat a projectbe, de se megnézni, se ellenőrizni, szerkeszteni, de látjátok ti is.

Mit lehet ilyenkor csinálni? Az, hogy előröl kezdjem, egy nagyon fájó megoldás lenne. (50,5gb az anyag eddig)

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.