Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) rlazol válasza whited (#1250) üzenetére


rlazol
addikt

én inkább abból a szempontból közelíteném, hogy mire van szükséged? egyrészt a videovágó programtól mit vársz, mit akarsz csinálni? másrészt a videóvágásra használt gépet mire használnád a videovágáson felül?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1252) whited válasza rlazol (#1251) üzenetére


whited
addikt

Őszinte leszek veled, amire még használnám az 1-2 játék de nem a high-end kategóriából.
Ezért 2 opciót vázoltam fel magamnak.

Az egyik, hogy egy "drágább" macbook pro-ra nevezek be, amin van dedikált vga is, pont a renderelés stb miatt.
A másik, hogy ha van alternatívája Win OS alatt a FCX-nek, akkor megveszem az olcsóbbat ami ugye főleg a VGA-n érezhető, és a kettő közötti pénzt fektetem egy olyan win alapú gép építésébe amit a fenti célra használnék.

Az, hogy notinak MBP-t szeretnék vásárolni már régóta dédelgetett álmom és mivel fontos a hosszú üzemidő számomra és egyéb más szempontok, így mint notebook vásárlásként biztosan megejtem, hogy vásároljak egyet. :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1253) trialboj


trialboj
őstag

Arra lennék kíváncsi, hogy nincs lehetőség a projekt beállításait átállítani az előzetes kiválasztás után?

tehát ha 25 fpst állítottunk be FHD-val, akkor mikor elkezdjük vágni már nem állíthatjuk át, 29fps-re vagy esetleg kisebb felbontásra?

Más:
Telefonnal videóztam és csak a premiereben láttam, hogy 27fps-el rögzített a kamera. A premiere viszont ezt nem tudja kezelni, és szétcsúszik a hang és a kép.

Media pleyerben való lejátszásnál nincs vele, gond, habár a lejátszó lebutítja 25-re, de mikor premiereben meg szeretném vágni, szétcsúszik a hang és kép. És hiába csúsztatom el a hangot hogy passzoljon az elején, a közepén már megint elcsúszik, a végére pedig teljes mértékben élvezhetetlen lesz 17 perces videónál akár 10 mp-et is késik.
After effects sem tudja kezelni, elég lehangoló, nem tudok mit csinálni vele.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1254) rlazol válasza whited (#1252) üzenetére


rlazol
addikt

trialboj - próbáld meg vmi netes segédprogrammal átkonvertálni 27 fps valóban elég fura... :F Sequence bállítások jók?

whited - nem ismerem az FCX-et. A Premiere és az AE szerintem mindent tudnak, amire szükség lehet. Ha leírod, mit akarsz, meg tudjuk erősíteni, h tudja. A VGA a renderelésbe csak az effekteknél szól bele, a sima vágómunkánál nem, én arra sok plussz pénzt nem szánnék. Ami a notebookot illeti, vágómunkára biztosan nem használnék mert túl kicsi a monitor és a legnagyobb előnyét, a hordozhatóságát se tudod kihasználni.
Ha mindenképp akarsz MacBookot, akkor vegyél egy kisebbet, ami az alapokra jó, de a vágógép - szerintem - a monitornál kezdődik (2 full Hd IPS panel).

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1255) Roachy válasza whited (#1252) üzenetére


Roachy
senior tag

Ha komolyabb munkára szeretnéd használni akkor inkább a Premiere-t javaslom, vagy esetleg az Avid Media Composert (ezt használja a tv társaságok többsége). Amitől még nyugodtan vehetsz Macbook Pro-t, hiszen azon is fut. A Final Cut Pro X már csak árnyéka régi önmagának. Az előző verziók jobbak voltak, aztán az X elérkezésével valamiért az Apple úgy döntött valamelyest vissza butítja. Ettől függetlenül természetesen a FCPX is alkalmas gyakorlatilag bármilyen munkára és mind a mai napig népszerű a profik körében is. De notebook-on vágni, nem egy kényelmes dolog. Persze nagyon függ attól, pontosan mit is akarsz csinálni, milyen videókat. Ha csak a telefonnal rögzített "home" videókat akarod szebb köntösbe bújtatni, vagy a "gameplay" videókat izgalmasabbá tenni, ahhoz nincs szükséged Premierre, vagy dedikált vga-s Macbookra. Sőt professzionális vágó programra sem, azok használatát elsajátítani sem annyira egyszerű.

(#1256) Roachy válasza trialboj (#1253) üzenetére


Roachy
senior tag

Hát az a 27 fps nem tudom hogy sikerült. De egyébként a sequence settings-nél tudod módosítani a beállításokat, de 27 fps-t nem tudsz megadni. Meg kell próbálnod átkonvertálni egy külső programmal, vagy akár az Adobe Media Encoderrel.

(#1257) Roachy válasza dnsgaby (#1247) üzenetére


Roachy
senior tag

A Quadro is Nvidia, csak az a széria professzionális felhasználásra készül, játékokra pl nem is annyira alkalmas. Pontosabban, minden Quadro Nvidia, de nem minden Nvidia Quadro. ;)

(#1258) dnsgaby válasza Roachy (#1257) üzenetére


dnsgaby
csendes tag

Például 680 Gtx párosítható e Quadro -val egy PC-ben,,,,,, ..... és ha igen melyikkel ?

Adobe Premiere

(#1259) qnadam válasza Roachy (#1256) üzenetére


qnadam
veterán

az a baj, hogy a gyengébb (meg néha az erősebb) telefonoknál általában ingadozik a framerate, ezt nem tudja a premiere rendesen kezelni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1260) trialboj válasza Roachy (#1256) üzenetére


trialboj
őstag

Megvolt a kétségbeesés, de mikor lehiggadtam akkor pont ezzel próbálkoztam. Free Studioban találhato MP4 convertert használtam, de bármit állítottam mindig 58fps-re konvertálta.
Ezt szerencsére már rendesen kezelte a premiere, habár a visszajátszást nem csípte, eléggé akadozott, de a végső kimentés jól sikerült.

Örülök hogy van kis élet a topikban. Szívesen olvasgatnám ha több technikai kérdés merülne fel. Esetleg nem tudnátok ajánlani valami videókat, ahol kisebb nagyobb hasznos trükköket mutatnak be. Nem alap dolgokra gondolok, hanem olyasmire ami mondjuk megkönnyíti a dolgod, de magadtól nem biztos hogy rájössz, mert el van dugva... (pl mint a Video Transition effectnél a Dissolve mappában a cross Dissolve, dip to black dip to white) nem egy nagy dolog, de gyorsabb mint kézzel húzogatni a keyframenként.

Teljes Lynda tananyagot nem néznék végig annyi időm nincs és amúgy is csak hobbyból csinálom, de pár érdekesebb megoldást szívesen megnéznék, amivel a szakavatottabb grafikusok időt spórolnak.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1261) aldebaran


aldebaran
őstag

Azt meg lehet valahogy oldani, hogy ha a videómban a mozgó/hírolvasó ember háta mögött fehér háttér van, de az inge is fehér, valahogy kicserélni a hátteret úgy, hogy az inge ne legyen átlátszó? (pl: hírekben a háttér mozgó.) Sajna, nem volt zöld háttér. :(

Remélem, jól fogalmaztam és tud valaki segíteni. :)

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1262) qnadam válasza aldebaran (#1261) üzenetére


qnadam
veterán

maximum ha kézzel megrajzolod a határt... rotoscoping az eljárás, van róla csomó leírás meg oktatóvideó netszerte. macerás.
fehéret eleve nem lehet szépen lyukasztani, hacsak nem az a legvilágosabb része a videónak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1263) aldebaran válasza qnadam (#1262) üzenetére


aldebaran
őstag

akkor suck... Köszi! :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1264) trialboj


trialboj
őstag

Kicsit off, de azért ehhez a témához van a legközelebb.

A videókat legtöbben YT-ra készítik. Néztem és olvastam is róla miként mentsem ki hogy a legjobb eredményy kapjam.
Készítettem pár bemutató videót, ahol lassú mozgások voltak, és elég jól megőrizte a minőséget feltltés után is.

Viszont most vágtam egy bringás videót, ahol végig 20-30kmph-val haladt a kamera, és a kimentett anyaghoz képest a YT-on megjelenő kész katasztrófa. Bárhol állítom meg tiszta zagyva a kép, nincs egy éles pont sem.
ITT bele lehet nézni.

H264 kódekkel MP4-be lett kimentve
Videó majd 5 perc,
kimentett videó mérete 1.11GB
29fps
bitráta átlagban 25 felett, de az 50-et is eléri néhol

Rettenet rossz lett, szégyellem magam hogy ilyesmi került ki a kezem közül. Viszont nem értem mi volt a gond, pont ugyan úgy mentettem ki ahogy eddig is tettem. Az általam kimentett videó a nyers anyaghoz képest nem romlott!!! Egy Xaomi yi kamerával lett felvéve, tehát nem tökéletes a nyers kép sem, de azért a YT-os verziónál fényévekkel jobb.

Bármilyen tippnek nagyon örülnék.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1265) rlazol válasza trialboj (#1264) üzenetére


rlazol
addikt

a video egyáltalán nem rossz élesség szempontjából, sokkal rosszabbra számítottam a leírásod alapján. Nekem legalábbis nem zavaró.
Sajnos YT-bal egyáltalán nincs tapasztalatom, így nem tudom, mit kéne/tudsz tenni.
viszont a kamera szögellése nem tetszik, bár lehet, h ezt akartad.
Nekem túl sok a föld, a kéz a bicikli és kevés a horizont, az ég. de ez nem tartozik a kérdéskörhöz...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1266) Roachy válasza trialboj (#1264) üzenetére


Roachy
senior tag

Media encoderben van youtube preset. Próbáld meg azzal a beállítással kiexportálni.
Amúgy én sem látok különösebb kivetni valót a felvételen. Az hogy egy gyors mozgásban lévő kamerafelvételt megállítasz és nem teljesen éles a kép, az normális. Hiszen be van mozdulva.
Nem tudom milyen beállítások vannak a kamerán, de keress shutter speed opciót. Ha annak az értékét növeled, arányosan jobban megfogja a mozdulatot. Kimerevített képnél is lesznek éles pontok. Viszont lejátszva természetellenesebbé válik, darabosabb, "feszesebb" lesz.

(#1267) Roachy válasza aldebaran (#1261) üzenetére


Roachy
senior tag

After Effects, kis pepecseléssel (a felvétel hosszától függően) megoldható.

(#1268) Roachy válasza qnadam (#1262) üzenetére


Roachy
senior tag

A rotoszkóp technika kicsit más, de végül is hasonló. AE-ben van rá megoldás, de ahhoz azért kell ismerni a programot.

(#1269) Roachy válasza qnadam (#1259) üzenetére


Roachy
senior tag

Az ingadozó fps elég gáz. Nem tapasztaltam még ilyet. Mondjuk telefonos videóval is ritkán találkozom, de eddig nem volt ilyen gond.

(#1270) Roachy válasza dnsgaby (#1258) üzenetére


Roachy
senior tag

Fogalmam sincs. De mire kell neked a quadro? Annak tényleg csak professzionális felhasználásnál van értelme, és akkor már xeon dukál mellé.

(#1271) Roachy válasza trialboj (#1260) üzenetére


Roachy
senior tag

Youtube is tuti tele van tutorialokkal. Amúgy meg ha valamire kíváncsi vagy, kérdezz. ;)

(#1272) aldebaran válasza Roachy (#1267) üzenetére


aldebaran
őstag

Hát igen, már csináltam, de az eredmény nem annyira jó, mintha keying-et használna az ember. :(((

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1273) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Sziasztok!

CC2014-ben nem tudok a voice over opcióval (meg semmi mással sem) 44.1KHz nél
nagyobb mintavétellel felvenni hangot. A hangkártya (Focusrite Scarlet 2i2) 96KHz-et tud,
ezt Audition-ben hozza is, viszont az ASIO driverben hiába állítom át 44.1-ről bármi másra,
olyankor még a playback sem indul el, nemhogy a felvétel.
Visszaállítva 44.1-ra felvesz, de szeretném fullon használni a rendszert.
Azt szintén nem találtam, hogy miért olyan módon vesz fel, hogy csak a bal csatornán
(nem mono, de csak az egyik csatorna szól)...
Előre is köszönök minden segítséget!

(#1274) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

A premier Openg Gl és videomemória hibára hivatkozva megszakítja a renderelést és sokszor ugyanezzel a hibaüzenettel le is fagy szerkesztés közben a progi.

Újraraktam a rendszerem egy ssd-re azóta és még így sem tudok renderelni :S legalábbis egy percnél hosszabb melókat. A hiba ugyanaz

ötlet?

Rendszer:Gf 750m SLI, i7 4700k, 16gb ram
premiere verzió: 2015 CC

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#1275) --Disztroj-- válasza --Disztroj-- (#1274) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

"Error compiling movie" a hibaüzenet

utánaolvasva az egyetlen megoldás ha software only használom a rendert a GPU helyett. SLI mellett ez mesés. Erre valamikor lesz fix? :U

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#1276) aldebaran válasza --Disztroj-- (#1275) üzenetére


aldebaran
őstag

Talán ebben a videóban lesz a válasz: [link]
Vagy valahol itt: [link]
Ha nem, akkor sorry...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1277) Roachy válasza fiATHaLON (#1273) üzenetére


Roachy
senior tag

Szia!
A premiere, nem igazán szereti az usb hangkártyákat, én egy m-audioval szívtam. De a tiedhez itt egy lehetséges megoldás, próbáld ki.

(#1278) Roachy válasza --Disztroj-- (#1275) üzenetére


Roachy
senior tag

Sajna az SLI-t sem szereti... :(

(#1279) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Szerettem volna gameplay videókat szerkeszteni, de rá kellett jönnöm, hogy nem tudja kezelni a változó FPS-t. Van erre valami megoldás? Ha nincs, tudtok valamit amivel tudnék ilyen videókat szerkeszteni?

A HandBrake-es megoldást kipróbáltam, de a handbrake után is volt hang csúszás.

Remélem jó helyre írok, nem találtam videós topikot.

(#1280) Roachy válasza yusukee (#1279) üzenetére


Roachy
senior tag

Szia!
Pár hozzászólással feljebb volt egy hasonló probléma, csak az telefonos videó. Azóta kicsit utána néztem. Ahogy olvastam a Sony Vegas kezeli a változó fps-t, azzal meg is tudod vágni. Amúgy át kell konvertálni fixre. A legtöbb konvertáló progi megoldja, pl az AME is. A handbrake-et nem ismerem.

(#1281) yusukee válasza Roachy (#1280) üzenetére


yusukee
aktív tag

HandBrake-t ajánlják premiere pro-hoz, hogy fix fps-t csináljon, de ugyanúgy elcsúszik a hang. Bár már tárgytalan, mert valamiért nem használja a GPU-t a kódoláshoz (Pedig támogatja opencl-el), így nem jó nekem :(. Sony Vegast megnézem.

Köszi.

(#1282) dnsgaby


dnsgaby
csendes tag

Sziasztok

Lenne egy kérdésem, mivel tudom megjavítani a nagyon hangos zenénél halható recsegést?

Előre is köszönöm.. :R

Adobe Premiere

(#1283) pikszel válasza dnsgaby (#1282) üzenetére


pikszel
őstag

Erre nem hinném, hogy a topik tárgya lesz a megfelelő szoftver.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1284) dnsgaby válasza pikszel (#1283) üzenetére


dnsgaby
csendes tag

A premier cs6- ban nincs ilyen szűrés, vagy plugin

Adobe Premiere

(#1285) qnadam válasza dnsgaby (#1284) üzenetére


qnadam
veterán

ha torz a felvétel, azzal már nem nagyon lehet mit csinálni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1286) rum-cajsz válasza dnsgaby (#1284) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Az Adobe-nak van egy külön hangászoknak szánt progija vagy azzal tudod megcsinálni, vagy semmivel: Adobe Audition

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1287) orko


orko
tag

Audio effektek alkalmazásakor(multiband comp,limiter,eq,)tegnap többször szétszállt nálam a Premiere..Koncert felvételt vágtam és a szétdarabolt fájlokat tologattam,szinkronizálam,ekkor kidobta az error üzenetet: Sorry, a serious error has occured...Ha bypassre tettem az effekteket,működött gond nélkül.Nem használok thirdpart plugineket,csak a Premiere sajátjait...Más is tapasztalt már hasonlót?

(#1288) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

Sziasztok. Tudnátok nekem segíteni abban, hogy mitől lesz ilyen a kép render után?

Milyen formátumban/beállítások mellett kéne renderelnem hogy ne ilyen legyen? Tömörítetlen avi-ban tökéletes, de annál csak létezik jobb megoldás.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#1289) aldebaran válasza JoeCockBill (#1288) üzenetére


aldebaran
őstag

h264 mp4 1080p

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1290) JoeCockBill válasza aldebaran (#1289) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

úgy csinálom, (kivéve hogy 720p) mégis ilyen.
h.264
mp4
progressive
square pixels
PAL
Level: 3.2
Render at Maximum Depth
VBR, 1 pass
bitráta 20ig tolva
Use Maximum Render Quality

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#1291) pikszel válasza JoeCockBill (#1290) üzenetére


pikszel
őstag

Esetleg segíthet, ha hozzáadsz némi zajt (noise, film grain) a videóhoz renderelés előtt. A forrásanyag miből jön?

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1292) JoeCockBill válasza pikszel (#1291) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

nem akarok zajt, épp eleget dolgoztam az eltüntetésén :D
forrás sony milc-ből jön, MTS, de mindegy, mert az a hányás ami a képen van az sima felirat animált blur-rel

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#1293) JoeCockBill válasza JoeCockBill (#1292) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

a felső mp4-ből youtube, az alsó tömörítetlen avi-ból youtube:

nem akarom elhinni hogy ez normális

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#1294) qnadam válasza JoeCockBill (#1293) üzenetére


qnadam
veterán

rendereld mxf-be valami nevetségesen nagy bitrátával, az se baj, ha valami nagyobb színmintavételezéssel, úgy már esélyesen csak a yt fogja elrontani :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1295) aldebaran válasza JoeCockBill (#1293) üzenetére


aldebaran
őstag

Ha egyszer már jó lett a renderelés avi-ba és azt feltöltötted a yt-ra, akkor mi a gond? Ha kisebb méret kell, akkor a yt-ról töltsd le mp4-be és jó lesz. :)

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1296) JoeCockBill válasza qnadam (#1294) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

köszi, ki fogom próbálni :)

(#1295) aldebaran: a teljes videó nyilván nem 1 másodperces :D sokkalinkább 3 perces, és kevés kedvem lenne 4 napig feltölteni youtube-ra

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#1297) aldebaran válasza JoeCockBill (#1296) üzenetére


aldebaran
őstag

Ha a jó minőségűt, amit már feltettél a yt-ra, letöltöd mp4-ben, annak is rossz lesz a minősége?
Próbáltad már Adobe Encoder-ben lementeni?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1298) JoeCockBill válasza aldebaran (#1297) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

nem akarom letölteni, jó nekem a youtube-on :D
még nem próbáltam, most azt próbálom hogy kirenderelem tömörítetlen avi-ban, és azt konvertálom át tömörített formátumba xilisofttal, szerintem így jó lesz, a premiere meg kapja be :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#1299) trialboj válasza JoeCockBill (#1293) üzenetére


trialboj
őstag

Nekem is volt/van ilyen problémám. És nem csak a videó renderelésénél.
Van egy bizonyos színátmenet (gradient) ez iyen sötét szürke árnyalatnál amit a monitorok színpalettája nem tud szépen kikeverni, és már a grafikus programban is viszonylag furán néz ki.

Nem találtam rá megoldást, azt mondták nincs is. Én Illustratorban szembesültem vele, és egy kicsit világosabb v sötéttebb színkombót kellett használjak hogy ne látszódjon ilyen csúnya rétegesnek a gradiens.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1300) pikszel válasza trialboj (#1299) üzenetére


pikszel
őstag

Csak ismételni tudom magam. A legtöbb esetben segít a helyzeten némi zaj hozzáadása. Nem egyszer folyamodtam már ehhez a megoldáshoz.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.