Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Bargab válasza Gravity1234 (#1898) üzenetére


Bargab
tag

Láttam a konfigokat, de nem tudom hogy a premier ki is használja-e őket (mármint a VGA-t). Úgy jártam, hogy anno hogy a premier 6-os támogatta a mostani FirePro kártyámat. De mióta a CC verziók vannak már nem támogatott. Ezért egy sima átlagos projekt lejátszása is gondokba ütközik, még hogyha le is renderelem előtte akkor is.
Olvastam hogy sok eddig támogatott kártya egyszer csak kierült a listáról ezért is kérdeztem, hogy kinek milyen tapasztalata van, használat alapján.

Elég sok color correctort, lumetri colort, Warp stabilizert stb. használok. Ezért egy jobb kártya már kell, nem csak az export lenne kicsit gyorsabb, de a sima vágás közbeni lejátszás is. Ha csak alap vágási műveletek kellenek akkor egyetértek hogy erős proci és sok memória a kulcs, de jelenleg a VGA a gyenge pont a gépben.
Múlt héten raktam össze egy magazinos anyagot kb 6-7 perc, volt hozzá 3 órányi fullHD 25-30Mb/s nyersanyag. A gépnek már a lejátszás is gondot okozott amikor egy 20 perces fájlból kellett kikeresnem TC nélkül egy megszólalás részletet.

(#1902) Gravity1234 válasza Bargab (#1901) üzenetére


Gravity1234
tag

Ezt erdemes atfutni.
[link]

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#1903) Bargab válasza Gravity1234 (#1902) üzenetére


Bargab
tag

köszönöm, megnézem.

(#1904) Watt25 válasza Gravity1234 (#1900) üzenetére


Watt25
veterán

Picit utánanéztem, az Analyzing részen nem segít, csak amikor már stabilizál, pedig az analizálás tart sokáig... Na mindegy, majd beruházok egyszer...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1905) Roachy válasza Bargab (#1901) üzenetére


Roachy
senior tag

A premiere-nél most már majdnem mindegy, hogy amd vagy nvidia kártyád van, mert a cuda mellett már az opencl-hez is szinte teljes a támogatottság. Bár erről megoszlanak a vélemények, bizonyos tesztek szerint a cuda még mindig lényegesen jobb (gyorsabb) választás.
Tény hogy sok kártya lekerült a listáról, már csak a 700-as szériától felfelé használhatóak nvidia esetében. Egyébként ár/érték arányában még mindig a 780Ti messze a legjobb választás. Inkább csak a grafikus memóriában volt azóta komolyabb előrelépés, ami számít a premiereben. A grafikus memória szűkössége 4K+ anyagok vágásánál érződik, ahhoz nem árt legalább 3Gb, hogy gördülékeny legyen, de inkább felette.
Aki sok effektet használ, annak kelleni fog egy dedikált videokártya. Rengeteget segít a valós idejű lejátszásban, illetve a rendernél és az exportnál is besegít a támogatott effektek használatakor. A premiere az effects panelen jelöli is a hardveresen gyorsított effekteket.
Egyébként meg ha a széteffektezet videóval gond van lejátszáskor, de mondjuk a vágásokat akarod visszanézni ellenőrizni, akkor már lehetőség van az effektek ideiglenes kikapcsolására és azok nélküli lejátszásra. Van egy global fx mute kapcsoló amit a program ablak gombjainál lehet aktiválni.

[ Szerkesztve ]

(#1906) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Minimális effektekkel ellátott videók vágására szerintetek mennyire elegendő egy integrált inteles GPU? HD520, stb?

100.000 környékén akarok egy használt laptopot venni, és egyszerűbb Photoshopolás mellett videóvágásra is használnám.

(#1907) total90 válasza dangerzone (#1906) üzenetére


total90
veterán

Tudod majd telepíteni a programot :DDD
Fog menni az biztos, de nem fog izomból renderelni. Kisebb videókat elindítasz este és mire felkelsz kész lesz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1908) qnadam válasza total90 (#1907) üzenetére


qnadam
veterán

egyébként én is csodálkoztam, de nőm gépében az integrált hd4400 opencl eszközként egész sokat segít :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1909) dangerzone válasza total90 (#1907) üzenetére


dangerzone
addikt

Max 3-4 perces videók lennének renderelve, minimál effektekkel. Csak kellene valami amin a külföldi útjaim során is dolgozni tudjak.

(#1910) total90 válasza qnadam (#1908) üzenetére


total90
veterán

A semmitől bármi jobb :)

#1909 Dangerzone

Felbontás? Egyébként szerintem elmegy, de remélem közben lesz hol tölteni a lapost.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1911) dangerzone válasza total90 (#1910) üzenetére


dangerzone
addikt

Full HD. Jaja, konnektor lesz. :)

(#1912) total90 válasza dangerzone (#1911) üzenetére


total90
veterán

Akkor nem para.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1913) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Hétvégén elkezdtem ismerkedni a szoftverrel. Fotókat tettem egymás mögé, illetve alá egy zenét (gyakorlatilag egy slideshow). A képek váltása között az opacity módosításával, illetve zoomolást, kamera mozgásokat alkalmaztam.
Renderelés után stroboszkópikus villogást okozott az opacity változása.
1-2 óra után rájöttem, hogy szoftveres rendereléssel jó lesz a videó. Konfig: i5-6500, 24 GB RAM, RX 460.
Későbbiekben dslr kamerával felvett (esetleg mobilos) videókat szeretnék szerkeszteni.
Jól gondolom, hogy a vkártya miatt van probléma?

(#1914) total90 válasza szuszinho (#1913) üzenetére


total90
veterán

Egy ideje minden szarra érzékeny a Prmiere Pro... de az Adobe nem nagyon csinál semmit.
Nézz utána YouTubeon. Van pár home made megoldás a problémákra, de nem azt várná az ember, hogy ilyennekel kell szórakozni egy márkavezető cégnél.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1915) szuszinho válasza total90 (#1914) üzenetére


szuszinho
őstag

Tehát megoldható, hogy ne csak szoftveresen rendereljen helyesen?

(#1916) total90 válasza szuszinho (#1915) üzenetére


total90
veterán

Nézz utána YouTubeon, tuti van valami megoldás... Amikor az én problémámra kerestem választ, akkor döbbentem le, hogy mennyiféle probléma van a programmal.
Ha nem lenne legális a szoftver, akkor elnézném a hibákat, de ezért fizetve van :W

Nálam olyan probléma volt, hogy videó vágás közben elment az előnézeit kép, vagy is csak fekete képet mutatott.
Adobenak írtam és azt írák, hogy nem támogatott a VGA-m. Ment is a válasz, hogy de ez nincs mindig, csak néha... akkor is, majd lesz update, addig ez van.
Közben meg máshol volt a gond :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1917) Bargab válasza Gravity1234 (#1902) üzenetére


Bargab
tag

Megnéztem a beállításokat a cikkben, de 1 kivételével mind be volt nálam állítva (vagy éppen ki, attól függően melyik a gyorsabb megoldás). Így sajnos még mindig a VGA csere lesz a dologból.

(#1905) Roachy: a támogatott listában láttam a 780Ti-t, de kifutó termék így nehéz újonnan beszerezni (plusz az ára is sok nekem). Ezért is érdekelne, hogy egy olcsóbb GT1050 (vagy hasonló) támogatott-e, mert a hivatalos oldalon nincs a listában. Úgy meg nem akarok kiadni 40-50.000 forintot hogy utána nem tudom rendesen kihasználni. Legfeljebb felhívom a magyar forgalmazót, hátha nekik van frissebb listájuk.

[ Szerkesztve ]

(#1918) total90 válasza Bargab (#1917) üzenetére


total90
veterán

Azt a listát ne is nézd, az Adobe már rá sem nézett jó ideje. Ha rákérdezel supporton, akkor kapod az aktuális listát. Mondjuk nem értem miért olyan nehéz azt online feltölteni :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1919) Roachy válasza Bargab (#1917) üzenetére


Roachy
senior tag

Az 1050 nem támogatott, csak 1060-tól fölfele.
Egyébként meg sokkal jobban jársz használtan pl ezzel. 6 Gb-os, 4k-hoz is tökéletes ezért. Premiere-hez top vétel lenne ár/érték arányban. Szerintem tegyél mellé kicsit és csapj le rá. Vagy itt van ez picit drágábban, bár csak 3Gb de minden másban jobb. És talán le lehet alkudni. ;) Egyetlen hátulütője, hogy csak az adobe-on múlik meddig marad támogatott kártya, de én azt gondolom, hogy még sokáig. Mert tényleg még mindig a legjobbak között vannak. Több tulajdonságban verik az 1080-at is.

(#1920) Bargab válasza Roachy (#1919) üzenetére


Bargab
tag

Sajnos a "céges policy" miatt a használt kártya nem opció, ezért is nézelődtem az alsóbb árszegmensben. így akkor 1060 fölött nézelődök majd, köszönöm.

(#1921) oleee


oleee
tag

sziasztok,

zoldfulu vagyok az Adobe vilagaban, ezert a segitsegeteket kernem:
egy AMD Ryzen 5 1600, GTX1060Ti, 16GB DDR4 konfiggal hasznalok Premier Pro 2014-et. tudnatok esetleg tippeket adni, hogy milyen driverekkel, beallitasokkal (rendszer es/vagy PP), vagy egyebbel tudom tovabb optimalizalni a munkat?
arrol van informaciotok, hogy esetleg erdemes-e ujabb Premier kiadast hasznalni (a Ryzen tamogatasrol nem talaltam semmit)?

a rendszer es a PP is egy SSD-n vannak, az aktualis projekteket ugyanezen a meghajton tervezem tartani.

koszi!

(#1922) total90 válasza oleee (#1921) üzenetére


total90
veterán

Ha elég arra, amire használod, kielégíti a vágyaid, akkor nem váltanék.
Egyébként Adobe inkább Inteles, mint AMD-s...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1923) oleee válasza total90 (#1922) üzenetére


oleee
tag

ezt nem tudom megitelni, a limitalt tudasom alapjan.
azert jutott eszembe, mivel ez egy elegge uj sokmagos processzorcsalad, feltetelezem hogy az Adobe frissiteseiben optimalizal ra valamennyire, de nem talaltam semmi egyertelmut informaciot errol eddig.

(#1924) total90 válasza oleee (#1923) üzenetére


total90
veterán

Adobe kb. semmit nem optimalizál az utóbbi időbe, élvezik a piacvezető helyzetet :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1925) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Sokszor akad a preview-em, a vga-t monitorozva pedig az látszik, hogy max 10%-on van kihasználva, a proci 100%-on teker. A beállításoknál hozzáadtam a gpu-t, de semmi változás.

Tudtok valamit, mitől lehet? Vagy csak speciális esetekben használja a vga-t a program previewnél/rendelésnél?

(Gép az adatlapomon, vga 970 gtx)

(#1926) thoma83


thoma83
csendes tag

Sziasztok! Ismertek olyan CPU összehasonlító teszt-oldalakat amiben a premier is benne van, mint tesztkörnyezet és az AMD Ryzen procik is szerepelnek benne?

(#1927) #34576640


#34576640
törölt tag

Egy adott képkockát hogyan lehet kimenteni a premiere proból photoshopba? (jpg, psd fájl is lehet)

Köszönöm! :)

(#1928) kleinguru válasza #34576640 (#1927) üzenetére


kleinguru
addikt

Ctrl+m

Jobb felül kiválasztos a formátumot és alul az “as sequence” elől kiveszed a pipát.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1929) qnadam válasza kleinguru (#1928) üzenetére


qnadam
veterán

vagy a timeline monitor (vagy a source monitor) alatt a kis kamera ikon. ha nincs, akkor jobbra plusz gomb, és ott lehet rendezgetni, hogy milyen gombok legyenek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1930) #34576640


#34576640
törölt tag

Köszönöm srácok! :)

(#1931) #34576640


#34576640
törölt tag

A flip over video transition-nél feljövő szürke hátteret le lehetne cserélni a foci csapat logójára?

Köszönöm!

(#1932) csepelball


csepelball
tag

Sziasztok!

Az alábbi problémával találkoztam cc2017 cc2018-ban, amire nem találtam megoldást az elmúlt 4 óra leforgása alatt.

Amikor renderelek, akkor használja a gpu-t a szoftver, amikor exportálok, akkor nem. Ez időben annyit jelent, hogy 40 perc lenne az export kb 5-10 perc helyett. (GPU-Z, HWINFO mutatja, hogy nem használja a kártyát exportnál)

- CUDA engine be van állítva a projektnél./ próbáltam átrakni szoftverre, majd újraindítás után vissza cudára.
- cuda....txt fájl létrehozva és a kártya típusa beírva a fájlba, ezt követően gépet újraindítottam.
- friss nvidia driverrel próbáltam, fresh installal, gép restart megvolt utána.
- egy régebbi nvidia driverrel próbáltam, fresh installal, gép restart megvolt utána.
- premiere újratelepítést próbáltam, gép restart megvolt minden telepítés után.

Paraméterek: Amd Ryzen 5 1600x, Nvidia Gtx1060, windows 10 64bit

Ha bármi ötletetek/ megoldásotok van, kérlek írjátok meg, mert így jelenleg átok alatt ül az adobe :D

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#1933) #34576640


#34576640
törölt tag

Sziasztok,

Az új premiere prokból teljesen kivették a ctrl+T (Title) funkciót?

Ezt a hatást szeretném elérni
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1934) total90 válasza #34576640 (#1933) üzenetére


total90
veterán

Premiere Pro product terms, ingyenes letölthető is minden változás leírnak... egyébként nem vették ki, csak azt hiszem máshol van a menüben és más gyorsbillentyűt kapott.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1935) #34576640


#34576640
törölt tag

Néztem egy tutorialt egy hatásról.
A videóban azt írták, hogy a paint bucket effect-en belül a fill selector-t transparency-re kell állítani. Nálam semmi nem jelentkezett, de az opacity, alpha channel beállításokkal viszont elértem amit a videóban mutattam.
Ez mitől lehet?

(#1936) #34576640


#34576640
törölt tag

Srácok,
Mitől lehet az, hogy renderelés közben nem 100%-on megy a proci? Elég sok ideje renderel és nem értem mért nem megy 100%-on.

(#1937) qnadam válasza #34576640 (#1936) üzenetére


qnadam
veterán

simán van így, ha gpu-t használ, és az a szűk keresztmetszet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1938) un2112


un2112
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Pr CS5-ben faragok régi 640x480-as videókat, és azt tapasztalom, hogy az .avi-k végén egyszerűen eltűnik a hang. Nem elhalkul, hanem levágja, csak kép van. És ezt nem csinálja más formátumnál. Biztos van valahol valami beállítás, de nem bírok rájönni, mert kezdő vagyok, és ritkán használom ezt. Mi lehet a megfejtés?
Köszönet!

(#1939) csepelball válasza un2112 (#1938) üzenetére


csepelball
tag

Régen nálam hasonló jelenség valamilyen codechiba vagy hiány volt.
Nézd meg ezzel a programmal, hogy milyen audiocodeckel van kódolva és töltsd le a netről azt.
https://mediaarea.net/en/MediaInfo

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#1940) trialboj


trialboj
őstag

Hi,

TUdna valaki segíteni, hogy lehetne ide több sablont behozni?

FB cover videót akar készíteni, ez alapján és az a problémám, hogy nem tudom átírni méretét a videónnak, ahogy a tutorialban mutatja. Persze nekem cs6 van, neki meg cc, de tuti nem ez a gond.

Nagyon kösz bárki segít.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1941) total90 válasza trialboj (#1940) üzenetére


total90
veterán

Eredeti a cucc? Mert akkor az frissítésekkel jönne le ugyanaz kb ami a CC-be van...
Nekem CC van és mindig jön a legújabb, legfrissebb cucc... de ismerősnek egy CS verzió van és ő is kapja azért meg a frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1942) orko válasza trialboj (#1940) üzenetére


orko
tag

Át tudod írni. Kiválasztasz egy tetszőleges sablont,majd a settingsben átírod a frameratet,felbontást és mented custom presetként.

(#1943) trialboj válasza trialboj (#1940) üzenetére


trialboj
őstag

Igen, elnézést kérek, hamar feladtam. Az editing mode nál custom ra kell állítani, és onnantól mindent lehet.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1944) trialboj


trialboj
őstag

Készített itt már valaki mozgó reklámot? Egyszerűbbre gondolok nem olyasmire ami a tvben is van, pl egy alap kép, és csak a szöveg mozog picit h érdekesebb legyen.

Ilyesmit érdemesebb inkább afterben készíteni?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1945) total90 válasza trialboj (#1944) üzenetére


total90
veterán

Ae.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1946) orko válasza trialboj (#1944) üzenetére


orko
tag

Én az egyszerűbb szövegeket,címeket Premierben készítem.

(#1947) Roachy válasza trialboj (#1944) üzenetére


Roachy
senior tag

Ez attól függ, melyik programot mennyire ismered. Ha megy az Ae is, akkor alapvetően bármit amit animálsz ott érdemes csinálni
De egyszerűbb szöveg mozgatásra a premiere is tökéletes.

(#1948) MrChris


MrChris
nagyúr

Miért van az a késlekedés, hogy beteszek egy videót, warppal egy órát stabilizáltam, majd exportálni akarom, de az szürke. Elég sokat kell várnom akár egy percet is, hogy renderelhessem.

(#1949) Roachy válasza MrChris (#1948) üzenetére


Roachy
senior tag

Milyen grafikus kártyád van?
A warp erősen cuda igényes effekt. Azt főleg a vga chip számolja.

(#1950) MrChris válasza Roachy (#1949) üzenetére


MrChris
nagyúr

Amd. Most épp 4 órát dolgozott vele. :D De talán nem is ez a lényeg, hanem ez van akkor is ha csak simán beteszek egy videót és semmit sem csinálok vele, várni kell egy adag időt az exportra, hogy aktív legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.