Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) CactuS válasza Sk8erPeter (#750) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kodecekkel mindig baj van :) Régebben az Ace magecodec packot használtam, manapság már csak a K-liteot. Vegast annyira nem szeretem, kipróbáltam, de túl sok modult lehet/kell hozzá használni.

FFdshow volt azt hiszem az, amivel anno még 1-2 játéknak gondja akadt, manapság már nem tudom, javarészt csak Daocozom, az meg nem mai csirke ilyenekkel nem törődik :D

CS4el sajna vannak "kompatibilitási" gondok, idővel talán javítani fogják, addig CS3, még w7 alatt is működik :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#752) zjuhasz válasza CactuS (#751) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Apropó, w7!
Az új rendszer alatt sem a CS4, sem a CS3 nem kezeli capture alatt a kazettás DV (Sony HC96) videokamerát. Vagy fel sem ismeri és nem is tudok capture-olni, vagy csak vezérelni nem tudom (play, tekerés előre-hátra) Lefagy, keres, gondolkodik, de nem használható. Vista alatt minden hibátlan.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#753) marcee


marcee
addikt

Beolvastunk több órányi HD felvételt premiere-el és támadt egy olyan igény, hogy a cimborám nem vinné magával a teljes anyagot, mert a nagy részéről tudja előre, hogy nem fogja használni vágáskor. Mpeg2 HD. Van-e lehetőség arra Premiere-ben, hogy konverzió nélkül kimentsük az értékes anyagot?

\m/

(#754) Moni35


Moni35
csendes tag

Sziasztok,
azt szeretném megkérdezni, hogy van-e lehetőség az Adobe Premiere Pro CS4-ben arra, hogy egymást fedő videókat egyszerre lejátsszon? Kvázi az egyiket "alnyomatként"?
A PIPs-et ismerem, nem arra lenne szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#755) Moni35 válasza Moni35 (#754) üzenetére


Moni35
csendes tag

Megoldottam :)

(#756) onereborn


onereborn
tag

Sziasztok! Egyszerű kérdésem lenne! Van hárdveres videó kódoló ami nem cpumat használja egy jól megszerkesztett Filmnél? Érdekelnének a lehetőségek!

Továbbá, a DX11 Vga támogatásról valaki tud valami információval szolgálni? Adobe CS3 CS4 hogy áll ezzel kapcsolatban?

Válaszokat előre is köszi!

(#757) $p@rr0w válasza onereborn (#756) üzenetére


$p@rr0w
őstag

A VGA támogatást is csak most rakták a CS4-be, nem hogy dx11. :)

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#758) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Nem lehet valamit állítani ezen a szaron hogy ne omoljon össze fél percenként ha egy nem teljesen szabványos file-t akarok importálni? És milyen progi milyen beállíásaival konvertáljam pontosan DV aviba a filejaimat h szeresse a premier?

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#759) $p@rr0w válasza $p@rr0w (#758) üzenetére


$p@rr0w
őstag

CSAK az Adobe Media Encoder CS4-et használjátok a nyers DV avi létrehozására más formátumból ha premierrel akartok vágni, nekem más program miatt több óra munkám veszett el.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#760) rlazol válasza $p@rr0w (#758) üzenetére


rlazol
addikt

tömörítetlen DV avi - ahogy a kamerából behúznád. áshogy is szeretni fogja, de sokat fog vele szöszölni.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#761) Los Angeles


Los Angeles
csendes tag

Bár én szeretem a Premiert, egy ideje nem műkszik. Legújabb CS4. Ha újratelepítem se műkszik, ha frissítem, akkor se. Az a baj, hogy elindul, létrehozok projectet, meg minden, sequence-et is. És eddig stabil. Azután ha ráklikkelek a sequence-re, tehát elkezdenék dolgozni, hibaüzenet nélkül, KILÉP! :F Akármilyen sequence, mindig ezt csinálja.

Találkozott valaki már ezzel a problémával? Ha igen, mi a megoldás? :F :O
A válaszokat előre is köszi!

(#762) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Sziasztok!

Mióta feltettem a win7-et azóta nincs windows movie maker ami pont megfelelő volt az én igényeimnek. Premiere Pro CS3-al próbálnék levágni pár másodpercet egy fraps-al fölvett 840*524-es felbontású videó végéből de nagyon idegesítő, hogy nem tudok az adott videó eredeti felbontásában dolgozni. Hogyan lehetne ezt megcsinálni? Ha elindítom a Premiere-t akkor választanom kell itt:

Itt viszont egyik lehetőség sem jó nekem. Ráadásúl a kiexportált videó elég szar minőségű lett. Hol lehet itt codec-et és formátumot választani? Wmv-be szeretném tömöríteni eredeti felbontásban és le szeretnék vágni pár másodpercet a végéből. Sajnos nem tudtam rájönni, hogy ezt hogyan tudnám premiere-el megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#763) $p@rr0w válasza rup1u5 (#762) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Exportálásnál lehet egyéni méretet is megadni, és a codecet/formátumot is ott adhatod meg file->export - movie. Én egy ideje CS4-et használok úgyhogy most nem tudom pontosan megnézni neked, mert ott már az adobe media encoderrel kell exportálni.
Amúgy a linkeld képeden van custom settings fül azt nézted?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#764) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

a problémám a következő windows7 és premiere cs4, szépen feltelepítettem, de se a vágó ablakba se a másik ablakba nem jelenik meg a kép, hang van, az időt pontosan kijelzi. mi lehet a probléma? codecek nélkül is ezt csinálta és ffdshowal is

[ Szerkesztve ]

(#765) zjuhasz válasza DuDieHUN (#764) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

nálam sem működik rendesen. Nálam a capture-al van probléma. Vista alatt jó, W7 alatt nem...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#766) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

segítséget szeretnék kérni, van egy megvágott elkészített anyag, de sajnos az elején widescreen project lett kiválasztva, hogyan tudnám még exportálás előtt Standart képarányúra változtatni a projectet:

(#767) rup1u5 válasza $p@rr0w (#763) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Igen. Végülis a custom fül alatt sikerült neki megadni a 840*524-es felbontást, meg is vágtam ahogy akartam de istennek sem sikerül eredeti képarányban kiexportálni. Már szinte az összes választható lehetőséget kipróbáltam az exportálásnál de minden esetben fekete sávokat tesz a kép két széle mellé és 4:3 -ba nyomja, holott és 16:9-et állítottam be neki. És a minőség is szar lesz akármit választok. Elég idegesítően tul van bonyolítva ez a program. Tömörítetlen avi-ba is próbáltam de azt meg semmi sem játsza le. Csak a hangját.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#768) $p@rr0w válasza rup1u5 (#767) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Az exportnál is custom méretet adj meg.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#769) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

adott két gép:

1. Intel Core2duo E6400 + 2gb RAM + Win Xp sp3 + Adobe Premiere CS4

2. Inter Dual Core E5200 + 2gb RAM + Win7 64bit + Adobe Premiere CS4

ugyanazt a file exportálást az 1.-es versenyző 2-3 óra alatt csinálja meg, amit a 2.-es versenyzó kb 20 perc alatt, mi lehet a hiba? a windows 7 ennyit számítana? ugyanazon a külső USB HDD-vel dolgozott mind2 gép

(#770) rup1u5 válasza $p@rr0w (#768) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Az elején kiválasztom így:

És a végén, kiexportálásnál mégsem az a felbontás fogad és változtatni sem tudok rajta:

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#771) $p@rr0w válasza rup1u5 (#770) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Compressor listában nincs custom, vagy olyan opcíó ami engedi állítani a képméretet?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#772) rup1u5 válasza $p@rr0w (#771) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Sikerült megadni neki exportálásnál is a 840*524-et, ugy hogy a general alatt microsoft avi-t választottam ki és utánna már engedte beírni a felbontást a video rész alatt. De sajnos ez sem változtatott semmit a végeredményen. :((( A kész videó csúnya, rossz minőségű, olyan mintha interlaced lenne és még mindíg két fekete hasábbal összetolja a 16:10-es képarányt 4:3-ra ami nagyon ocsmány lesz így. Fölrakom a sony vegast és megpróbálom azzal mert ez már az agyamra megy.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#773) aDamker


aDamker
aktív tag

Sziasztok
Par kerdesem lenne a Preimert aktivan hasznalokhoz.
Adott egy gep:

ASUS P5KC (4 DDR2 DIMM 8192 MB; 2 DDR3 DIMM 4096 MB)
Core Quad 9550 FSB:1333 MHZ
3 giga DDR2 800 -as RAM
nVidia 8600GT videokartya
Win7 64bit

Szeretnenk gyorsitani a gepet Premiere CS4 renderben. A kerdesem az lenne, hogy szerintetek mivel lehetne jobb eredmenyt elerni?
4 GB DDR3 1333mhz memoriat cserelni rajta, vagy 8 GB DDR2 800-ra upgradelni?
A tobb, vagy a gyorsabb memoria hozhat erdemi valtozast?

Masik kerdesem a GPU-val valo gyorsitas? Adobe oldalan azt irja minden CUDA kepes videokartya kepes a GPU-val valo gyorsitasra, de jobban utanaolvasva ez csak par Quadro-ra igaz, plusz le kell tolteni hozza egy third-party plugint a RapiHD-t.
Van esetleg vmi masik plugin, vagy modszer amivel be lehet kapcsolni a GPU rendert, mert orak mennek el szamolassal feleslegesen, es ezen szeretnenk mindenkeppen javitani, minimalis penzbedobassal. Szoba joetne meg az ATI ag, ott is olvasni AVCHD tamogatasrol, de errol sok infom nincs.

Minden segitseg jol jonne, koszi.

(#774) bbchris válasza DuDieHUN (#769) üzenetére


bbchris
senior tag

Szerintem már öregecske az a Windows XP a gépeden ezért lassul be . Nálam ugyan gyorsabb a Windows 7 de nem annyival , hiába a 64 bit az már más . Szerintem rakd újra az XP-t . Ha friss az XP akkor passz , talán akkor a kódekek lassítják be az XP-t . Ilyen hogy Ace Mega kódek az felejtős Premier alá .

(#775) bypet


bypet
tag

Sziasztok.

Közvetlenül Premier 2-ből DVD kiexportálásához mik a legjobb beállítások, Pal DV 4:3 aviból? Az avi interleaced, a kimenet is célszerűen az.
A legmagasabb bitrátával (8mbit) kiexportálva is látok hiányosságokat..
A videó rövid, max 30 perc megy a dvdre.

**

(#776) bbchris válasza bypet (#775) üzenetére


bbchris
senior tag

Ez attól függ mi az amin nézed ha 4:3-mas a TV-d akkor 4:3-ra ha már LCD-d van akkor meg 16:9-es . Én valahogy úgy vagyok vele hogy nem csinálom közvetlen DVD-re mert sztem nem az igazi minőségű , inkább DV aviba mentem és DVD szerkesztővel csinálom meg . Nem tudom de valahogy a premiernek nem az igazi a minősége , azért csináltam Pinnacle studióval is és azért ott sokkal jobb képe volt . Láttam esküvői videót amit premierrel csináltak és igencsak észrevettem hogy olyan pixeles a kép az öltönyök vállainál pedig profi fotós csinálta a videót .
Azért próbálkozz , a lényeg hogy egy DVD-re kb 1 órai műsort szoktak felvenni vagy max 1,5 óra ami még jó , persze lehet többet is de az már a minőség rovására megy .

[ Szerkesztve ]

(#777) onereborn


onereborn
tag

halihó!

Egy olyasfajta kérdésem lenne, már évek óta használok Premiert, de érdekelne valami hardveres gyorsítás, mert így szerintem elég gáz a renderelés (sok idő) illetve valós időben lehetne -e rendereltetni vga-val? :)

Válaszokat köszi előre is!

(#778) bypet válasza bbchris (#776) üzenetére


bypet
tag

Milyen külső tömörítő progit érdemes használni?

Lerendereltem DV aviba a Premierben szerkesztett anyagot: minősége OK.
Átkódoltam TMPGEnc 4-el: Mpeg-2, VBR 2 pass, 8 Mbit, Highest motion search.
Az arcok sokkal homogénebbek, elkenődött foltok vehetők ki.

**

(#779) sanyixXx válasza bypet (#778) üzenetére


sanyixXx
senior tag

én virtual dub mod -ot használok xvid vagy 3ivx kodekkel. jól testre szabhatóak.
nálam hiányol a premiere avi-jainál egy "dvsd" kodeket, azt le kell tölteni. könnyen kiguglizható, utána megy minden simán.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#780) LRTie


LRTie
csendes tag

Üdv!
Nem kifejezetten Premiere kérdésem volna, de remélem, tudtok segíteni.
Encore DVD 2.0 adódott egy probléma, amivel nem tudok mit kezdeni. A felmerülő dolgok javára megtalálom a megfejtést, de ezzel elakadtam, pedig nyilván rém-egyszerű dolog.

Adott egy egyszerű Title Menu, fehér háttér, egyszerű gombokkal.
A gomboknak úgy kéne kinéznie, hogy inaktív állapotban csak egy szöveg látszik, aktív állapotban a szöveg mellett megjelenik egy picike logó (a logó megvan egy 16x16 pixel méretű színes jpg-ben), kiválasztott állapotban meg ugyanaz a logó a betűvel együtt elszíneződik.

Na ezt nem bírom sehogyse megfejteni. Kardoztam a menüt fotosoppban (CS3), úgy se sikerült.
Egyszer az egyik layert, ami tartalmazza a kis logót és a szöveget is, sikerült megcsinálnom úgy, hogy "paste layer as subpicture", viszont a kis logó helyére egy szép zöld kockát bírt kirajzolni... szóval valami mégse vót jó...

Van valakinek ötlete, hogy mit csinálok rosszul?

(#781) retes válasza DuDieHUN (#764) üzenetére


retes
aktív tag

Szia,

Látom, hogy volt Premier kép bajod. Nekem is win 7 van fent és eddig akár hány premiert tettem föl nekem a kép volt ok, de hang nem volt. Erre találtás esetleg bármi megoldást? Mert nekem nagyon nagy szükségem lenne rá!

A tudás mindenkié!!!

(#782) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Nem tudja valaki, hogy a Leadtek Winfast Tv 2000 XP tunerrel lehet normálisan felvenni Premierben?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#783) Orb1337


Orb1337
tag

Régebbi premierebe volt A/B timeline editálási lehetőség lehetőség, édesapám a munkahelyén ezt szokta meg. Itthon CS4-et telepítettem, valahogy át lehet kapcsolni?

(#784) kleinguru válasza LRTie (#780) üzenetére


kleinguru
addikt

Nyisd meg a menüt szerkesztésre photoshoppal és a layer (highlight) amit meg akarsz jeleníteni annak a layernek a neve ez legyen (=1)valami

értelemszerűen a valami helyett tök mind1 mit írsz a (=1) a lényeg.

illetve nekem lenne egy kérdésem.

CS4 multicam vágásnál, ha vágok tök normálisan és valahol elrontom nem tudom oda visszatekerve az előzőeket felülbírálni. CS3 működik ezt is használom.
Ellenben találtam ati gpgpu plugint cs4hez szeretném hasznát venni:)

Valakinek valami ötlet tapasztalat?!

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#785) Iam The Ghos


Iam The Ghos
csendes tag

Hi!

Látom elég régen írtak ebbe a topicba, de remélem azért érkezik válasz. :D Szóval az lenne a kérdésem, hogy a Dokumentumok/Adobe mappán kívül van még olyan hely a gépen, ahova a PremierePro CS4 menti egy project fájljait? A gépem 2 partícióra van osztva, Win reinstall miatt a C-t törölni kell, viszont van egy befejezetlen projectem, amit akkor átmentenék a D-re, de utána minden hiány nélkül be tudom majd tölteni a projectet? Vagy van eswetleg még valahol olyan mappa, amire szükgésem lehet majd?

(#786) zjuhasz válasza Iam The Ghos (#785) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

ahova mented a projektet, (te választod ki, amikor elkezdesz egy újat) ott kell lennie minden más motyónak is. sehol máshol.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#787) Iam The Ghos válasza zjuhasz (#786) üzenetére


Iam The Ghos
csendes tag

Oké, köszi. Csak azt hittem esetleg van még valami rejtett mappa, ami kellhet. Mégegyszer thx. :)

(#788) AzŐsgén


AzŐsgén
tag

Üdv mindenkinek!

Problémám a következő lenne:

Vágáshoz Premier Pro CS4-et használok, és most rádugdam még egy monitort a gépre. Meglepődve tapasztaltam, hogy mindkét monitoron "akadozva" játsza ki a képet. :Y A playback settings-ben már minden lehetőséget kipróbáltam, de semmi változás. :(

WIN7-et használok(64bit) friss telepítés+legfrisseb driver-ek, stb... semmi más nincs a gépen.

Konfigom: Asus M4A78 pro, AMD AtthlonII 630, ATI 4850, Kingmax RAM 4GB
elsődleges monitor: Asus VW220D (lcd)
másodlagos monitor: LG Flatron 915plus (ionágyú)

Lehet az a gond, hogy nem egyformák a monitorok?

Ha valakinek bármilyen ötlete van, ne kíméljen... így nem tudok melózni. :(((

Előre is köszönöm!

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#789) tomika


tomika
aktív tag

Hosszú kínlódás után megkérdezem, hátha tudtok segíteni.
Adott egy több hangsávos film, amiből ki szeretnék vágni egy részletet. Ezzel eddig semmi gond nincs, viszont alapból az 1. hangsávot teszi hozzá, nekem viszont a 2. kellene.
Hogy tudnám megadni neki, hogy a 2. hangsávot tegye hozzá?

(#790) zjuhasz válasza tomika (#789) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

sztem a második hangsávot külön fájlként kellene hozzáadnod. az elsőt meg egyszerűen letiltod, vagy kivágod.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#791) tomika válasza zjuhasz (#790) üzenetére


tomika
aktív tag

Csináltad Virtualdubmod-dal wav-ot, erre meg nem fogadja el a Premiere... :(

Mivel szedjem le a hangsávot külön a vob-ból (amit átneveztem mpeg-nek), hogy aztán a Premiere kezelje is?

(#792) zjuhasz válasza tomika (#791) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

ha már van wavod, akkor könnyedén csinálhatsz pl mp3-at, amit a premiere is szeret.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#793) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Most kipróbáltam, a canopus procoder le tudja szedni a vob-ból bármelyik hangsávot.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#794) tomika válasza zjuhasz (#792) üzenetére


tomika
aktív tag

Igen, ez a megoldás jó, csak az a baj, hogy így csúszik a hang...
na majd holnap megnézem ezt a canopust! :R

[ Szerkesztve ]

(#795) Iam The Ghos


Iam The Ghos
csendes tag

Üdv!

Nemrégiben kérdeztem, hogy betudom-e majd tölteni a fájlokat, ha az Adobe mappát átmásolom a gépem másik partíciójára. Na most gondom lenne: visszatelepítettem a PremierePro CS4-t, a fájlokat visszamásoltam a program mentéseihez, azonban így sem működik a dolog. Megnyitom a projectet, de amitől féltem, nem ismeri fel a fájlokat. Egyenként kéne az összes videóklipet betölteni, amit még el is fogadnék, de nem tudja megnyitni, azt írja a fájlok vagy nem támogatottak vagy sérültek. Természetesen semmi bajuk, a programnak megfelelő mpeg-ben van (azt is kér), de mégsem tudom betölteni. Most mit tehetnék? :(

(#796) zjuhasz válasza Iam The Ghos (#795) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

ahogy írtam, csak ahova mented a projektet, azok a mappák kellenek és a pproj kiterjesztésű projektfájl -amit megnyitsz. Meg értelemszerűen a nyersanyag fájljai, amik feltételezem, ugyanott vannak, ahol a reinstall előtt.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#797) Iam The Ghos


Iam The Ghos
csendes tag

Értem, de így sem jó. Közben kísérletezgettem mindenfélével és úgy tűnik a programmal van valami gond, egész pontosan a codec részével. Valamiért semmilyen mpeg-et vagy mp4-t nem tud megnyitni és ezért nem nyitja meg a fájlokat sem. Már többször újratelepítettem, leszedtem máshonnan is, de nem akar működik. Az a gond, hogy a hivatalos oldalról sem tudok már próbaverziót leszedni,, mert már csak a CS5-t lehet, amihez meg 64bites rendszer kell, nekem pedig pont most lett 32bites. :P

(#798) zjuhasz válasza Iam The Ghos (#797) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

remélem, hogy semmilyen codecpakkot nem telepítettél fel. Mondjuk a Premiere mindig is érzékeny volt ezekre. Leginkább a nyers formátumokat szereti.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#799) Iam The Ghos


Iam The Ghos
csendes tag

De, és azóta rájöttem, hogy valóban ez lehet a hiba. :) De nem hiszem, hogy a K-lite codec kavart be, mert eddig soha nem kavart össze Premiere-el, inkább gyanakszom arra, hogy mikor szervízben újrarakták a win-t, akkor felrakták az Ace Mega Packot, amit amúgyis utáklok, letöröltem majd felraktam helyette a K-Lie-ot és gondolom ez az előzmény cseszhette el... Még próbálgatok 1-2 dolgot, de valószínűleg az lesz, hogy egy másik rendszeren fejezem be a videót. Köszi a segítséget.

(#800) hBR


hBR
tag

Sziasztok, egy olyan problémám lenne, hogy feltettem az új Cs5-s Premiere-t és egy Canon Eos 550D kamerából származó 720 illetve 1080as videókat szeretnék vágni. Az program betölti szépen a videót, de amikor le szeretném játszani akkor csak egy pillanatra elindul és megáll a videó.. Mi lehet a probléma.. Eddig K-Lite kodek volt fent, de már letöröltem.. Egyéb ötlet?

Előre is köszönöm!

Olyan nincs hogy valami nem sörnyitó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.