Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) qnadam válasza szabog4 (#1750) üzenetére


qnadam
veterán

ha becsukod a timeline ablakot, akkor valóban nem látszik :)
a window menüben vissza tudod kapcsolni, de rányomhatsz egy reset workspace-t is.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1752) szabog4 válasza qnadam (#1751) üzenetére


szabog4
aktív tag

Nem nyomtam semmit, azért furcsálltam, ki volt kapcsolva a timeline... nem figyeltem, ez tény. :( Bepánikoltam.
Visszakapcsoltam, de üres volt...kimaradt 1 szívdobbanás, majd félve rányomtam a Sequence 01-re és visszajött...szerencsére minden. :C

Köszönöm szépen. Ez most életmentő volt a pici lelkemnek. :B :DDD

(Nem lehet valahogy boostolni, hogy gyorsabban töltse be a képeket?) :D Tök jó, hogy beraktam a képeket, de 10p várom, hogy betöltődjön. Rámegyek a mappára, akkor elkezdi, de magától nem akarja. :(((

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#1753) un2112


un2112
tag

Sziasztok!
Kérnék szépen egy kis segítséget CS5-ben.
Olyan anyagot raknék össze, amiben lenne videó és fotók is. Utóbbiakkal van a bajom: berakom egymás után az egymás után készült képeket, de ha lejátszom, csak az elsőt mutatja, s az marad a többi fölött is. Mit ronthattam el, hogy ez így történik?
Köszönöm!

(#1754) Keem1


Keem1
addikt

Helló emberek!
Van egy anyagom, Premiere Pro-ban vágva. A nyersanyag 1080p@60fps. Ellenben a renderelt videónak 25 vagy max 30 fps-nek kéne lenni (kompatibilitás, tévé nem játssza le ezt a képkockasebességet).
Gondolom, már ti is tapasztaltátok, hogy a felesleges képkockák eldobása miatt kissé akadozik a videó.
Megpróbáltam az exportálásnál a "Time Interpolation"-t átállítani Frame Blending-re, ellenben sok helyen kissé elmosódott lett.
Most az Optical Flow beállítással próbálkozom. Az egyik tapasztalat, hogy iszonyatosan lassabb a renderelés (valójában ez még nem is lenne baj). A F.B beállításnál elvben jobb, de nem vagyok benne biztos, hogy a F.S-nél is jobb. Tehát nem igazán tudom eldönteni, jó-e vagy sem. Van olyan, aki már csinált ilyesmit (több képkockából kevesebb) és esetleg jól ismeri a három opció közti különbséget, előnyöket, hátrányokat? Tényleg jobbnak tűnik az Optical Flow, vagy csak placebo?

Előre is köszi! :R

P.S: tudom-tudom, a legjobb, ha a megfelelő képkockaszámmal vesszük fel a nyersanyagot, de épp akkor, ott ez sajna nem volt járható út, így marad az, hogy így próbálom kihozni a legtöbbet. Nem is egy Hollywood-i film, csak egy kirándulós videó, de mivel mindenben igényes vagyok, szeretném a kész filmet is megtartani ilyennek.

[ Szerkesztve ]

(#1755) DavidPetson válasza Keem1 (#1754) üzenetére


DavidPetson
csendes tag

Szerencsés eset, amikor a több képkockából kell csinálni kevesebbet. A PP-ban a PROJECT ablakban, ahol vannak a videó file-ok, van egy lehetőség a kívánt FPS számra beállíítani a nyersanyagot vágás előtt.

Jobb egér katt az anyagra
Modify
Interpret Footage
Assume this frame rate: 25 FPS

1080p esetében Progressive scan marad

OK

Ezzel megvan a kívánt képkockaszám. És renderelésnél pedig bekapcsolni a már említett FB-t.

(#1756) Watt25 válasza DavidPetson (#1755) üzenetére


Watt25
veterán

Ez baromira nem azt csinálja, amit szerintem Keem1 akar...
Ugyanis ilyenkor a 60fps-es videót, 25fps-ként értelmezi, vagyis 41%-os sebességgel játsza le. Tuti nem ez a cél...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1757) DavidPetson válasza Watt25 (#1756) üzenetére


DavidPetson
csendes tag

Igen, az kimaradt, hogy vissza kell gyorsítani az eredeti sebességre. Viszont én így szoktam és renderelés után nem szaggat a kép.

(#1758) qnadam válasza Keem1 (#1754) üzenetére


qnadam
veterán

a 60i nem opció? azzal ugyanolyan sima lenne minden mozgás, némi felbontásvesztés árán.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1759) qnadam válasza un2112 (#1753) üzenetére


qnadam
veterán

tehát egymás után vannak az állóképek, de lejátszva csak az elsőt mutatja?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1760) Watt25 válasza DavidPetson (#1757) üzenetére


Watt25
veterán

én így szoktam és renderelés után nem szaggat a kép.
Hát, az érdekes, mert szerintem lényegében ezzel a módszerrel a szarnak adtál egy pofont... Ez ugyanaz, mintha csak simán beimportálod...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1761) un2112 válasza qnadam (#1759) üzenetére


un2112
tag

Igen. Mind be van állítva a videó méretére, de csak Premiere-en belül, amúgy 20 megapixeles fotók. Úgy rémlik, annyit tudna kezelni, meg ha nem tudná, akkor az elsőt sem mutatná.

(#1762) DavidPetson válasza Watt25 (#1760) üzenetére


DavidPetson
csendes tag

Ez is így készült, 60ról 25re, szerintem nem akadozik.

[ Szerkesztve ]

(#1763) qnadam válasza DavidPetson (#1762) üzenetére


qnadam
veterán

mondjuk úgy, hogy ilyen rövid snitteknél nem látszik

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1764) Keem1 válasza DavidPetson (#1755) üzenetére


Keem1
addikt

Köszi, kipróbálom én is. Megnéztem a videódat, próbáltam párhuzamot vonni, csak nálunk meg (pl.) a túrás videóknál hosszabb snittek vannak. :DDD
De mindenképp kísérletezem, azért is írtam, hogy valaki, aki csinált ugyanilyet, mivel hidalta át a problémát.
Hány %-ra kell visszagyorsítani, hogy ugyanaz a sebesség legyen? 141%?

Ha bárkinek van még ötlete, ne tartsa vissza :R

Ja, és a 60i-t is megpróbálom (azt hol találom?)

Ne értsen senki félre, nem tervezek a Spielberg nyomdokaiba lépni, egyszerűen csak próbálom a baráti/családi videókat a legjobban összehozni. És amúgy is, még csak tanulom a szakmát. Ez volt az első közös munkánk Premiere Pro urasággal (a 15-20 másodperces próbálkozásokon, gyakorlásokon kívül).

[ Szerkesztve ]

(#1765) qnadam válasza Keem1 (#1764) üzenetére


qnadam
veterán

a 60i premiere-ül lehet, hogy 30i.
a 60 -> 30 konverzióval az a baj, hogy felvételkor más zársebességgel készül, így az átalakítás közben a motion blurt kellene újra kitalálni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1766) Keem1 válasza qnadam (#1765) üzenetére


Keem1
addikt

Kapisgálom. Ráadásul itt nem is a képkockák 1/6-át (30>25), hanem felét kell eldobni, nyilván nem nevezhető ideálisnak. Ha más permanens megoldást nem találok ki, az lesz, hogy más appal, 25 vagy 30 képkockával fogom felvenni az anyagot. Problem solved.

Csak néha kitalálom, hogy egy-egy részt jó lenne picit belassítani, ott viszont pont jól jön a több képkocka.

[ Szerkesztve ]

(#1767) mad1


mad1
veterán

mp4 et szeretnek vagni de tok hulye vok ehhez a progihoz...beimportalom,majd a vagott vidit exportalnam de csak 3gp be menti amit semmi lejatszo nem visz se kep se hang de azert megnyitjak.
A kerdesem az volna,hogyan tudnam mp4 be lementeni a megvagott mp4 es anyagot? :R

Ne szemetelj ! = Steam

(#1768) Keem1 válasza mad1 (#1767) üzenetére


Keem1
addikt

Háát, ha ez nehézséget okoz, lehet, nem feltétlenül a Premiere neked a legjobb editor :D

[link]
Jobbra fent "Format", majd utána még finomíthatók a beállítások (kodek, felbontás, bitráta, stb).

[ Szerkesztve ]

(#1769) un2112 válasza qnadam (#1759) üzenetére


un2112
tag

(Megoldottam időközben: mégiscsak a fotók méretével volt nyűgje. Lehet, a CS5 még nem tudott ekkora fotókat kezelni, mindenesetre leméretezve már működik.)

(#1770) Watt25 válasza DavidPetson (#1762) üzenetére


Watt25
veterán

Most sikerült 50Hz-es monitoron megnézni. Látszik, hogy nem folyamatos. Pl.: 49-50. vagy a 75-76 másodpercben. Vagyis ott, ahol a kamera mozog. Látszik, hogy hiányoznak képkockák, hiszen a felvett képkockáknak csak az 5/6-a van a videóban.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1771) Watt25 válasza Watt25 (#1770) üzenetére


Watt25
veterán

Sőt, megtettem azt, hogy beimportáltam a Premiere-be, hogy képkockánként megnézhessem. Valamiért még rosszabb lett, mint gondoltam. Mert ugye ha 60fps-es videóból csinálsz 25fps-est, akkor néhány képkockát el kéne dobnia. Valószínűleg ez meg is történt, azonban a lassítás-gyorsítás ötleted miatt a Premiere rosszul kivitelezte a dolgot:


Szeretném felhívni a figyelmed a bal alsó sarokban lévő timecode-ra. Két külön képkocka, mégis teljesen megegyezik a képtartalma. (Szakadjunk el attól, hogy nem sikerült pixelre pontosan kivágnom a képet, amikor a screenshot-ot csináltam.) Ráadásul ha képkockánként megnézed ezt az időszeletet, akkor látható, hogy a koris srác lába túl sokat mozdul az 1:16:01-es képkockához képest az 1:16:02-es képkockán. (Vagyis innen hiányzik 1-2 képkocka a nyersanyagból.) Ez pedig valós időben is látható, (ha odafigyelsz).

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1772) MrChris válasza DavidPetson (#1762) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most sikerült meghesszölnöm, tiszta akadozós ahogy a premiere kidobálta a feleslegessé vált frameket. Lehet választani, hogy kuka vagy interpoláció, de mindegyik gázul néz ki. Egyszerű matek és ökölszabály hogy 50-ből 25, vagy 60-ból 30 képet illik készíteni. Csodák nincsenek, erre figyelni kell, előre gondolni felvétel előtt.

(#1773) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Vágok össze egy sielős videót. Van benne pár kép is, amiket színkorrekciózok. Alapból kb 5 MB-os képek. Az mitől lehet, hogy néhány képen tök jól tudom real time-ba állítani a paramétereket, 1-2-nél viszont beakad a gépem? Mi lehet ilyenkor a szük keresztmetszet? A procit amúgy ilyenkor is csak 40-50%-on használja pár pillanatra, meg memóriából is van elég. (i5 2500, 8Gb ram)

Illetve még egy kérdés. Milyen folyamatokat lehet gyorsítani egy Nvidia kártya használatával? Ki lehet használni valahogy a kártyában levő cuda magokat? (GTX 1050)

(#1774) Geresics


Geresics
addikt

Sziasztok,
nem tudtok esetleg egy olyan listáról, hogy a Premiere milyen hangkártyákat támogat?

Eddig Vegas-t használtam, ott amíg működött az X-FI kártyám, addig sokkal gyorsabb volt a renderelés. Most gondolkodom új hangkártyán, és lehet áttérnék a Premierre - de még sosem próbáltam, és a Vegast már egész jól ismerem...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1775) qnadam válasza Geresics (#1774) üzenetére


qnadam
veterán

render közben nem játszik a hangkártya.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1776) Geresics válasza qnadam (#1775) üzenetére


Geresics
addikt

Nem? :Y
Vegas-nál meglepően sokat gyorsított az X-FI! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1777) qnadam válasza Geresics (#1776) üzenetére


qnadam
veterán

soha semmi erre vonatkozó infőt nem láttam, hogy gyorsítana, de a render folyamatában a hang nagyságrendileg kevesebb időt vesz igénybe még úgy is, hogy általában csak 1 magot használ.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1778) Geresics válasza qnadam (#1777) üzenetére


Geresics
addikt

Hát... egy X-Fi elég komplex jószág, könnyen lehet, hogy más multimédiás cuccba is belenyúl, nem tudom. Azt tudom, hogy mióta elhullott a kártyám, azóta sokkal tovább tart egy-egy videó renderelése (Vegas-ban)! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1779) Roachy válasza Geresics (#1778) üzenetére


Roachy
senior tag

A Premiere-ben egészen biztos, hogy nincs ilyen. Csakis a gpu ad hardveres gyorsítást.
Bár ebben csak 90%-ig vagyok biztos, de szerintem a Vegasban (sőt más vágó programokban) sincs külön hangkártyás támogatás. Valószínűleg nálad is más okozhatta a problémát, és nincs összefüggés a kártya meghalása és a render lassulása között.

(#1780) Geresics válasza Roachy (#1779) üzenetére


Geresics
addikt

Ki is írta, mikor kivettem a kártyát, hogy hiányzik neki!
Látta a telepített eszközt, de a hardvert nem. Azóta volt Win-reinstall természetesen, és azóta nyilván nem hiányolja, de továbbra is pont olyan lassú, ergo a Creative cuccait használta. :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1781) Roachy válasza Geresics (#1780) üzenetére


Roachy
senior tag

Persze hogy használja a hangkártyát, hiszen azon szól a videó hangja... És ha az alapértelmezettként használt hangkártya eltűnik a rendszerből, jelezni fogja hogy hiányzik. De a renderhez nincs semmi köze. Hang esetében csak a processzor dolgozik. Nincs is szükség hardveres gyorsításra, mert a képhez képest a hang fényévekkel gyorsabban renderelődik. Más a probléma nálad.

(#1782) Geresics válasza Roachy (#1781) üzenetére


Geresics
addikt

Nem rosszból, de azon a hangkártyán olyan processzor van, ami pár éve még önálló gépben is jó lett volna, nem is beszélve a saját RAM-ról! :D
Tud az a kártya, csak legyen program, ami használja... :B

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1783) Roachy válasza Geresics (#1782) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem rosszból, de a hangkártyát maximum a hang editor programok használják számolásra, a videó vágó programok tuti nem. ;) A neten sem találtam ennek az ellenkezőjét állító infót egyelőre.

(#1784) Roachy válasza dangerzone (#1773) üzenetére


Roachy
senior tag

Photoshop-ban szerkesszed a képeket és méretezzed le a megfelelő felbontásra. Akkor tuti nem lesz már semmi gond.
Az 1050-et azt hiszem nem támogatja a Premiere.

(#1785) Geresics válasza Roachy (#1784) üzenetére


Geresics
addikt

Tényleg, milyen formátumokat támogat a Premiere? Van kifejezetten YouTube-ra optimalizált formátuma? (Különösen az 1080p60 és a 4K érdekelne!) Mert a Vegas-nak nincs, és pont ez miatt gondolkodom váltáson...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1786) qnadam válasza Geresics (#1782) üzenetére


qnadam
veterán

hacsak nem mindenféle hardverspecifikus vst-ket használsz, a hangkártyának semmi dolga nincs a renderrel, legyen rajta akár quad xeon is.
(szerintem vegasszal ugyanez a helyzet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1787) Roachy válasza Geresics (#1785) üzenetére


Roachy
senior tag

Van Youtube preset.

(#1788) qnadam válasza Roachy (#1787) üzenetére


qnadam
veterán

így van.
de emiatt teljesen felesleges leváltani a vegast. képméret és fps adott, h264 és minél nagyobb bitráta. mondjuk én van hogy dnxhd-t töltök fel, simán kezeli azt is, akkor meg minek feleslegesen plusz egy lépéssel rontani a minőséget

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1789) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok!

szeretnék venni egy videókártyát, nem játszom csak Adobe Premier Pro, és Lightroom.

Mit ajánlatok, ami támogatott?

Max kredit 50-60K

(#1790) Roachy válasza azka79 (#1789) üzenetére


Roachy
senior tag

Egyértelműen geforce 780ti.

(#1791) azka79 válasza Roachy (#1790) üzenetére


azka79
aktív tag

OK! Megnézem

(#1792) azka79 válasza Roachy (#1790) üzenetére


azka79
aktív tag

Úgy látom már nem kapható a kártya

(#1793) Geresics válasza azka79 (#1792) üzenetére


Geresics
addikt

Nézz körül hardveraprón! ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1794) azka79 válasza Geresics (#1793) üzenetére


azka79
aktív tag

Nem szeretnék használtat. Nincs valami új generációs kártya?

(#1795) Roachy válasza azka79 (#1794) üzenetére


Roachy
senior tag

Ezért a pénzért nincs jobb vétel egy használt 780ti-nál. Premiere-hez még mindig az egyik legjobb kártya, ár/érték arányban pedig nincs is jobb nála. Több cuda mag van benne mint az 1080-ban és a premiere-hez elsősorban az kell. Ha komolyan gondolod a premiere-t, ezen az áron semmi másnak nincs értelme.

(#1796) dangerzone válasza Roachy (#1795) üzenetére


dangerzone
addikt

A renderelést meggyorsítja? Vagy mihez tudja használni a program a vga-t? Illetve mennyit gyorsít egy normális kártya?

(#1797) Roachy válasza dangerzone (#1796) üzenetére


Roachy
senior tag

Igen a renderelésbe is besegít, de inkább a munkát könnyíti meg. Vannak gpu támogatott effektek is és a legnagyobb előny, hogy akadás mentesebb lesz a valós idejű munka. Elég jelentősen érezhető.

(#1798) demeterf2


demeterf2
tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy a Premiere Pro CC 15 és 17 állandóan 5 másodpercenként tölt valamit. Az egér mellett 1-2 másodpercre elkezd forogni a töltés jel majd eltűnik és megint előjön. Ez megmarad akkor is ha közben másik programra váltok. Magát a használatot nem befolyásolja csak kicsit zavaró. Régen nem csinált ilyet, de win. telepítés után is visszajött ez a hiba.

Androidos YouTube csatornám (hírek, alkalmazás/játék tesztek) : https://www.youtube.com/channel/UC9FSGvvHgx7kVx9rAqXitGQ

(#1799) DavidPetson válasza Watt25 (#1771) üzenetére


DavidPetson
csendes tag

Köszönöm, hogy így kielemezted, én is megnéztem és valóban... Viszont az eredeti kérdés változatlan, hogy ilyenkor mi a teendő?

(#1800) Watt25 válasza DavidPetson (#1799) üzenetére


Watt25
veterán

Építs egy időgépet, menj vissza az időben és megfelelő fps-sel rögzítsd az eseményt. :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.