Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok:)
Biztos van már ilyen kérdés? de én nem találtam akeresövel se.
Adott egy Sony DVD 105 camera +Adobe premier pro1.5
1.2G s kis lemez.
Eröl kéne másolni a felvételeket a gépre ösze rakni öket és kiirni rendes 4.5G DVD re?
Valaki tudna segiteni?
Elöre is köszi. :R

Samsung S22+

(#302) Interceptor válasza rlazol (#299) üzenetére


Interceptor
addikt

nincs benne olyan,hogy Mpeg2-DVD,valamilyen codecpackot fel kell rakni hozzá?Ace feltelepítése után el sem indult a premiere.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#303) rlazol válasza pink75 (#297) üzenetére


rlazol
addikt

megy válaszmmail

a lényeg, h tévedtem, és bocsi. plugin kell a 6.0-s premierben az mpeg2 tömörítéshez. Anno ingyen letölthető volt az adobe honlapjáról, csak aktiválni kellett, keress rá, vagy válts magasabb verzióra.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#304) rlazol válasza netkoo (#301) üzenetére


rlazol
addikt

ha jól értem: a kamerával DVD-re rögzítettél, és ebből szeretnél vmit csinálni premierrel.
A DVD-ről másold fel az anyagot a gépre.
Premier elindít - Standrad DV-PAL 48 khz-es project.
Importáld a nyerset, és rakd/vág össze. Az egyes eszközökről és használatukról van már ebben a topicban részletes leírás.
Ha kész vagy: File/Exort/Adobe Media Encoder - Mpeg2 DVD, elkészíti az mpg file-t és szépen kiírod DVDre. - Vagy Export/Export to DVD és akkor kiírja a premier a DVD-t egyből.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#305) rlazol válasza Interceptor (#302) üzenetére


rlazol
addikt

nem kell hozzá codec - nekem pl semmilyen extra codec nincs a gépemen (csak ami az xp-vel jön - indeo, cinepak stb), mégis megy. Ez már csak azért is fontos, mert amit az én gépemen kódolok, azt tuti, h bármelyik másik sp2-es xpben le tudom játszani.
ACE codec packkal én is nagyot szívtam egyszer- sajnos valóban összeakad a premeirrel. Szerencsére ha leinstallálod, akkor megint megy.

nem tudom, neked miért nincs. Biztos, h az Adobe Media Encoder-t választod az exporton belül és nem a Movie-t? Mert csak ott van mpeg2-DVD. Ha nem találod, küldök screenshotot arról, h nálam h néz ki.

mj.: én 7.0-t vagyis Pro 1-et használok....

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#306) netkoo válasza rlazol (#304) üzenetére


netkoo
senior tag

Szia:9
Nem tudok importálni:(
Hiába megyek az Importra nem tudom a Vob fájlokat megnyitni:(
De az is lehet,hogy nem jól másoltam be?
:U

Samsung S22+

(#307) rlazol válasza netkoo (#306) üzenetére


rlazol
addikt

jól másoltad be... Én viszont azt hittem, h a DVD-re mpg vagy avi formátumban rögzítettél. Sajnos ezek az átkok tényleg tudnak egyből V-DVD-t írni. Értelme semmi, de jól mutat a leírásban. És igazad van, a premier nem importál vob-ot, jogvédelem miatt.

Ha szerencséd van, megúszod egy átnevezéssel. A VOB kiterjesztést változtasd meg mpg-vé és máris menni fog.
De baromi lassú lesz importálni és vágni, mert a preimer menetközben akarja majd dekompresszálni. Ha vmi jó erős tömörítést rakott rá a kamerád, akkor 15-20 percet is eltarthat egy-egy imoprt, sőt.

Javaslat:
ha csak egymás mögé akarod őket rakni, akkor nevezd át és imoprtáld be türelemmel, tedd őket egymás mögé és export

ha vágni is akarsz, akkor az átnevezés után küldj rá egy mpeg=>avi konvertert és tedd át tömörítetlen DV aviba.

ha nincs szerencséd, nem fog tudni mit kezdeni az átnevezett vob-okkal se, vagy kifagy tőle. Ebben az esetben rippeld be a DVD-t.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#308) netkoo válasza rlazol (#307) üzenetére


netkoo
senior tag

Szia:)
Átnevezés után simán importálta fájlokat:)
Egymás mögé is sikerült tennem:)
Most probálom meg irni? :U küldj rá egy mpeg=>avi konvertert ez a premierben van?
Köszi a válaszodat. :R

Samsung S22+

(#309) rlazol válasza netkoo (#308) üzenetére


rlazol
addikt

pompás!

ha benn van minden premierben, akkor a külső progikat el is lehet felejteni.
File/Export/Adobe Media Encoder - mpeg2-DVD na itt vsz aktiválnod kell a dolgot - no para, 1 perc az egész ingyenes és anonim. A tömörítési rátánál az összhossz alapján döntsd el milyen erős legyen 8,0000 az alap, ez kb egy DVDnyi mpeget csinál 1 óra anyagból. Igen jó minőségű. A 4,0000 2 órányit tömörít 1 DVD-re, ez az már kevésbé szép, ez a két határeset. Ha ez megvan, akkor hajrá. Utána már NEROval simán csilász az mpegből videodvd-t.
Ja, amúgy a Premier/Exportban is van olyan, h Burn DVD - én még nem próbáltam soha (mert menüszerkesztő stb) de ahogy nézem, semmi extra, csak neked egyszerűbb.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#310) Interceptor válasza rlazol (#305) üzenetére


Interceptor
addikt

Hi!

Igen azt választottam és mégse találom.Küldj légyszi akkor egy screenshootot nálad hogy néz ki.THX!

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#311) rlazol válasza Interceptor (#310) üzenetére


rlazol
addikt

tessék. Azt azért tudd, h ez Pro 1...

itt az encoder:
[link]

és az MPEG2-DVD
[link]
- a formatot, a legfelső menüt figyeld... ami a Presetet illeti, tk a forrásodtól és a célodtól függ.

a képek 3200*1200-as, 9es tömörítésű, 600k körüli jpg-ek

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#312) Interceptor válasza rlazol (#311) üzenetére


Interceptor
addikt

köszi a segítséget de nálam a pro 2.0 trial verziója megy és a másodikmképen látottak nem egyeznek :(

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#313) rlazol válasza Interceptor (#312) üzenetére


rlazol
addikt

küldj pár screenshotot, szerintem együtt kitaláljuk.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#314) Interceptor válasza rlazol (#313) üzenetére


Interceptor
addikt

Az első egyezik eddig ok:

[link]

kiválasztva az az adobe media encodert,ez a kép fogad:

[link]

Lenne még egy kérdésem,hogy hangfilera hogy lehet fade out-ot tenni a premierben?

[Szerkesztve]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#315) zjuhasz válasza Interceptor (#314) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Engem ugyanez a kép fogad...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#316) rlazol válasza Interceptor (#314) üzenetére


rlazol
addikt

szerintem legfelül a format - windows media-n áll most, szerintem azt kell változtatni.

fade out. 212-es hszben, a második bekezdésben részletesen leírtam. :)) ha vmi nem kóser, szólj.

zjuhasz - engem azért fogad más, mert még nem volt pénzem a Pro2-re ezért Pro 1-et használok. :(

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#317) Interceptor válasza rlazol (#316) üzenetére


Interceptor
addikt

a formatban csak ezek vannak sajna:[link]

[Szerkesztve]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#318) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok:)
Divixböl tudok a Premierel DVD t csinálni?
:U

Samsung S22+

(#319) tengerisó


tengerisó
csendes tag

Üdv,

új vagyok, a Premiere Elements 3-ban is...
Összeraktam egy videót dv-kamkorderről, minden megvan, már csak szeretném eltüntetni róla a csíkozottságot (interlace-deinterlace), de ezt nem tudom, miként kell... Tudna vki segíteni?

Másik, hogy szeretném kimenteni divx aviba a kész filmet. De ahogy néztem, még sima avi-ba sem lehet a progiban... mit javasoltok?

Köszi!

(#320) VINIKOR válasza Interceptor (#317) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Megoldás nagyon egyszerű. Én is így jártam korábban. A próbaverziós Premiere Pro 2-ben nincs se mpeg-2, se DVD kiírási lehetőség. A Próbaverzió kb. 500 MB-os, a teljes verzió pont 1 GB méretű. Ezt kell keresni... ;)

Ha visszaolvasol egy kicsit én is pont ezeket kérdezgettem, korábban. Még képeket is belinkeltem, hogy nem tudom DVD-re kiírni, help :O

(#321) Archild


Archild
csendes tag

Egy vagy két éve láttam egy olyan kamerával felszerelt reklám tévét az egyik szórakozó hely mellett, ami előtt, ha elmentem akkor a mozgásomat kifigurázta, de úgy mintha táncolnék. Ez kb úgy nézett ki, hogy ha elhaladtam előtte, akkor a képernyőn hirtelen hátrafele látszottam lépkedni, majd gyorsan vissza. Ha jól emlékszek akkor Heineken sört akart reklámozni ez a valami. Esetleg valaki meg tudja mondani, hogy ilyet milyen progival lehet ilyet csinálni, mert a neten nem találtam semmit róla. :F

(#322) Interceptor válasza VINIKOR (#320) üzenetére


Interceptor
addikt

Mindegy,azóta már megoldottam a dolgot,virtual dubba benyomtam az swf-ből készült képszekvenciát xvidbe tömörítettem, a hangot meg mp3-ba és lás csodát ugyanolyan szép lett mint amilyen az eredeti swf volt:)a mérete pedig összvissz 60 mb.A hangra raktam soundforgeval fade outot még elötte. :))

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#323) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Premiere Elements 3.0-val is ismerkedek. Eddig a szükséges dolgok közül csak egy valamire nem jöttem rá. Menü készítésnél nem tudom beállítani, hogy az adott jelenet után visszaugorjon a menüre a lejátszás. Vajon tudja ezt egyátalán a prg?

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#324) zjuhasz válasza tengerisó (#319) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Szia! Csíkozottság nekem csak monitoron van, a tv-n nézve nincs. (lcd-crt) A codeceket én csak a Premiere Proban tudom szabadon kiválasztani...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#325) Dumb


Dumb
senior tag

Egy kérdés: 1.5-tel létre lehet hozni több hangsávot, amik között tudok váltogatni lejátszáskor? Á lá magyar-angol a DVD-knél.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#326) olli válasza Dumb (#325) üzenetére


olli
tag

Nem. DVD szerkesztő, pl. Adobe Encore DVD 2.0 szükséges a menü készítéshez.

By cool !

(#327) Dumb válasza olli (#326) üzenetére


Dumb
senior tag

Értem, és ahhoz hogy két hangsáv legyen rajta ahhoz is az kell?

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#328) rlazol válasza Dumb (#327) üzenetére


rlazol
addikt

ne keverd a fogalmakat....

a Premierben ami hangsáv van, azt ő egyben, ill. ahogy lenémítod rendereli le. Ha menübe kiválasztós hangot akarsz, ahhoz z kell, h a két (pl.: angol és magyar) hangsávot külön-külön lerendereld, majd a menüszerkesztő progiban külön-külön belinkeld.

archild: Oremierben mindeféle effektekkel meg tudod oldani, h elnagyolja a mozgást és előre-hátraq is tudsz lejátszani, de h konkrétan mi kell neked, abban sokat segítene, ha megmondanád, mit akarsz.

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#329) Dumb válasza rlazol (#328) üzenetére


Dumb
senior tag

köszi

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#330) Dumb


Dumb
senior tag

Az most a gondom, hogy nem működik a cross dissolve, meg adither dissolve. Ráhúzom, de nem mutatja meg a preview-ban. csináltam egy részletről egy wmv fájlt, és abban sem történt meg az átmenet. Mi a gond??

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#331) rlazol válasza Dumb (#330) üzenetére


rlazol
addikt

ennyiből nem tudom, talán ha küldesz egy screenshotot.

szerintem a gond ott van, h nem vágtál, hanem egymás mögé tetted a snitteket. Mert akkor a Cross dissolve nem működik. Ugyanis annak az kell, h a vágás előtti snitt végén az utána lévő snitt elején legyen megfelelő hosszúságú ''tartalék'' a vágáshoz képest. Ui ezt a két ''tartalékot'' keveri össze. Ha nincs tartalék, nem tudja összekeverni. Amúgy a sok bonyis dissolve helyett jobban jársz, ha az opacity hande-vel dolgozol, ott az fog történni, amit Te akarsz.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#332) Dumb válasza rlazol (#331) üzenetére


Dumb
senior tag

Értem, lehet hogy akkor azt fogom használni. És ahhoz akkor a video1 és video2 sávokra ''cikk-cakkban'' kell elhelyeznem a snitteket ugye?

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#333) rlazol válasza Dumb (#332) üzenetére


rlazol
addikt

attól függ, mit akarsz.
Ha cross fade-t ahhoz igen. A lényeg h mindig a legfelső sáv látszik annyira, amennyire az opacití van állítva. Ha az 100, akkor csak az látszik. Ha lemegy 70-re akkor a maradék 30 az alatta lévő sáv. Ha az kevesebb mint harminc, akkor a maradékot az a haramdik sávból veszi ki és így tovább. következésképp, ha corssfade-t akarsz, akkor a sávoknak egymás alá/fölé kell nyúlnia annyira, amennyire az effektet karod. Ha nem így van, akkor csak fade in-out lesz, és ahhoz nem is kell cikk-cakk. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#334) bogingrol


bogingrol
aktív tag

lenne egy kerdesem , ha volt mar bocsi.erdekelne az hogy mivel lehet bar kis mertekben kompresszalni a video fajlokat ahhoz hogy a premiere pro tudjon veluk dolgozni, egyaltalan lehet e.a baj az hogy rendszeresen vagyok kenytelen videozni, a megorokitett anyagokat viszont a dv kamerarol kiszedve ''erintetlenul'' meg mar nem tom hova rakni, mert akkorak mint a haz.egy ideig kompresszaltam oket huffyuv v 2.1.1 el, igy kicsit kisebbek lettek, de van par dolog amit premiere-ben szeretnek megcsinalni veluk, s mint utobb kiderult a premiere nem szereti az igy eltarolt fajljaimat (minden csurom kekes lila ha beolvasom oket, es fejjel lefele all) szal valami otlet kene, hogy mivel tudnam kisebbiteni a fajlok meretet, de mindaz mellet megorizni a kompatibilitast, mert hogy ''vegaszolnam'' is oket meg premiere-znem is....
vagy esetleg meg lehet e ''nevelni'' valamivel a premiere-t hogy rendesen tudjon veluk dolgoni?
elore is kosze, ja meg boldog uj evet mindenkinek.

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#335) bogingrol


bogingrol
aktív tag

(p)up

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#336) virkir válasza bogingrol (#334) üzenetére


virkir
veterán

Szvsz vegyél nagyobb vincsit :D
De komolyan, nem sok értelme van a DV Avi-t tömöríteni mivel minden konvertálás minőségromlással jár.

És akkor én is kérdeznék.
Valaki tudja hogyan lehetne rávenni a premiert, hogy használja a winben beállított + egérgombokat?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#337) rlazol válasza bogingrol (#334) üzenetére


rlazol
addikt

bogingrol - a Premiernek, különösen a tört változatoknak, szokott problémájuk lenni a mindenféle codekekkel és tömörítéssel. Nem csak arra gondolok, h pl mpeg esetén helyenként csak egy feketeség van a video helyén, hanem a munkamenete miatt. A kódolt videókat menetközben dekódolja vissza aviba, és ha a géped nem elég erős az élő mpeg fordításra, akkor szaggatni fog, és így igen nehéz vágni. Ha pedig preview fileokat készítesz a kérdéses részekből az nemcsak sok idő, de még több winyót is eszik, mintha egyből DV-aviba dolgoznál.
JAVASLAT:
1, Egy óra nyers DV avi 13 Gb+ munkafileok miegymás. ha nincs 40 Gb szabad hely mindig a gépeden, amikor dolgozni akarsz, akkor szvsz itt az ideje egy új winyónak. de tény, hogy előbb-utóbb minden winyó betelik. Digizd be, vágd meg, írd ki DVDre és töröld. A kazettát meg tedd el, hátha később még elővennéd.
2, Virtual Dub - én nem ismerem, mert full premiert használok mindenre, de sok jót hallottam az mpeg kezeléséről. Érdemes végiggondolnod, mi az, ami miatt feltétlenül egy premier szintű programra van szükséged. Mit akarsz csinálni?

virkir - furi kérdés, nekem még nem volt ilyen gondom a Premierrel pedig 5 személyre kofigurált gombja és két görgője van az egeremnek, de a munkatársaim se panaszkodtak még ilyenre. Szerintem az egérhez adott programok, illetve a driver körül lesznek a problémák. Az enyém a4tech - a tiéd?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#338) virkir válasza rlazol (#337) üzenetére


virkir
veterán

Logitech mx500 és idegesítő, hogy nem tudom használni a sok gombot sem a Premierben sem a Encore DVD-ben, a görgö viszont megy. :F

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#339) sanyixXx válasza rlazol (#337) üzenetére


sanyixXx
senior tag

40 giga azé nem kell...
20-ból ki lehet jönni, igaz kicsit szűkösen.
amúgy ha avival tud csak zökkenőmentesen dolgozni, akkor a tömör avi miért nem jó? avinak az is avi, csak meg lett monnyuk divx-elve...

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#340) rlazol


rlazol
addikt

virkir - passz, egy kollégámnál logitech van, neki nincs baja vele. WinReinstall, egérdriver segédprogik... Mire állítottad be a spec gombokat?

sanyixXx - 20 Gb? attól függ, mennyi a nyers. :DDD Én szeretem, ha van minimum 200-220 Gb szabad helyem, mielőtt elkezdem a munkát. :) A lényeg tömörítt avival is ugyanaz: a Premer a teljes és tökéletes tömörítetlen képkockát mutatja neked. Ez a fény, színerősség, WB, kontraszt stb beállításnál fontos. A lényeg amit írtál: a tömörített avinál is vissza kell számolni ehhez. Persze minél kisebbre állított a lejátszóablakot, annál kevésbé, de annak sincs túl sok értelme, hogy 50x75 pixeles ablakban nézzük a végeredményt

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#341) sanyixXx válasza rlazol (#340) üzenetére


sanyixXx
senior tag

javagyúgy...én elég piciben nézem vissza, de úgy is szaggat :(
a legjobb egy kontrollmonitor lenne :C

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#342) rlazol válasza sanyixXx (#341) üzenetére


rlazol
addikt

DualHeadToGo... nálam 2* 1600*1200@85 Hz... Igaz, CRT... :) DV-n 150%-n nézem, így látom is. :DDD
Mennyire pici az a monitor? Ha nagyon szaggat akkor vmi talán visszafogja, nem lehet? Mekkora a memóriasávszélességed az Everest szerint?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#343) robi0604


robi0604
őstag

Sziasztok!

Hogy lehet premiere pro 2.0-ban egy kameráról importált filmbe ''jeleneteket'' csinálni, hogyha kiírom egyből dvd-re, léptetni lehessen?
ill. van valahol leírás a progihoz, mert én magyarul nem nagyon találtam. (valszeg láma vagyok :) )

Tutorialokat találtam hozzá, de csak 2 problémám van. Annyira nem beszélek jól angolul ill. nagyon szép dolgokat csinálnak, csak azt nem mutatják, hogy azt a menüt vagy efektet hol hívták elő... Ugyan ez a gondom az after effect 6.5-el is.

Köszönöm!

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#344) bogingrol válasza rlazol (#337) üzenetére


bogingrol
aktív tag

Hat egyelore koszonom, de alapjaba veve a helyem (egyelore) eleg.Tomoritenem valamilyen szinten viszont muszaj, 5-6 oranyi felveteleim vannak, 3-4 szervezettol amiket ki KELL irnom dvd-re, mert a hely mindig kell az aktualis projectekhez (egyszerre neha 3-4 et kell csinalnom) es hat nekik is kell a felvett anyag.Kazettan nem tarthatom oket, mert kameram egyelore (egyeb dolgok kozbejovetele miatt) nincsen
Szoval az erdekelne konkreten hogy:
1. a huffyuv-ba tomoritett dolgokat ezek szerint eselyem nincs hogy premiere-be editalhassam?
2. ezentul ha kenytelen vagyopk tomoriteni, mit hasznaljak szerintetek, ha a premiere-rel is szeretnem kesobb editalni (a semmin kivul, mert mondom, kenytelen vagyok valamilyen szinten tomoriteni, mert MUSZAJ)
Amugy konfigom MSI-K7N2Delta ILSR,2*160gb WD sata,+80gbWD pata, 3000+ barton, 1gb ram, 6600 geforce (vivo) 256 mb ram.Tom nem valami videjovago alomgep, de hat egyelore ez van...
....vegul is a nyersvagast megcsinalhatom vegas-al, aztan kidobom uncompressed avi-ba, es azt mar ha minden jol megy szeresse a premiere...
esetleg egyeb otlet?
(jol el vagyok magammal ...)

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#345) rlazol


rlazol
addikt

robi0604 - a Timeline ablak bal felső sarkában van olyan h marker lerakása, na az kell neked. Ahol a kurzor van, ott lesz a marker, ezeket tudod később fejezetpontokként azonosítani a Pro2 DVD szerkesztő részével. (ha minden igaz, én Pro 1-et használok, a 2-nek erről a feature-ről csak olvastam) Magyar nyelvű leírás? Könyvet tudsz hozzá venni. Aftereffects dettó.

bogingrol - nem értem a problémád... hogy kapod meg a nyerset? nem tudsz szerezni vmi masinát, amivel Export to tape funkciót használva kiraknád kazira? csak 5leteket próbálok adni... a géped amúgy nem gyenge, sokkal rosszabban is dolgoztam már, nagyon csúnyán nem illene szaggatnia, főleg ha nem 100%-n van az ablak. Ami +jegyzés: Ha lehet DualMemory, nagyon sokat jelent. és a játékkari helyett vmi komoly 2D vágókari - Matrox vagy Nvidia Quattro. De ha leveszed az ablakod 50%ra, akkor talán egy sima mpeg-et is fogsz tudni vágni

huffyuv-t nem ismerem... :( ha tömörítesz akkor Indeo 5.11+ vagy Cinepak codecet használj, Azokkal van a Premier a legjobb viszonyban. a progi szerintem tk mindegy.

Mi az amire neked feltétlenül a premier kell? biztos h nem tudod Vegasban/Virtualdubban megcsinálni ?

SZERK.: természetesen ha a megbízónak csinálsz archiválást azt szabvány DVD formátumba, ha magadnak tömörítesz a munkához, akkor akár az, akár a Cinapek/Indeo, amit már írtam. Milyen formátumban kapod a nyerset?

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#346) robi0604 válasza rlazol (#345) üzenetére


robi0604
őstag

Oksa, köszönöm! Megróbálom este.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#347) bogingrol válasza rlazol (#345) üzenetére


bogingrol
aktív tag

hu nagy kosze az otletert, erre visszaterek kesobb.amugy a nyersanyaggal az van hogy elmegyek kolcsonkonyorgok egy kamerat, felvesszuk ami kell, aztan ket napig ejjel nappal (na jo azert ez tulzas) szedem le kazirol a cuccot, aztan a kamerat visszaadom.ezert gaz a sok mindenki sok mindenet a vinyon tartani.elvileg a kuncsaftok nem fizetosek, de en szeretem ezt csinalni, rajtuk meg segitek, szal ez van, de ez miatt gond pl megvenni egy 500gb vinyot. ez az export to tape ez erdekelne kulonben.hogy mukszik ez? mi kell hozza ( szalagon kivul )?
hja es koszi mindent.amugy ha mar leirt dolgokat kerdezek eleg ha csak bobol egy linket.kosze :D

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#348) drCaligari válasza bogingrol (#347) üzenetére


drCaligari
tag

Az expot to tape-hrz olyan felvevőre lesz szükséged amin van firewire bemenet. Pl. egy olyan dv kamera aminek van dv in-je is. Gyanítom nem fogsz tudni virítani hirtelen egy dv magnót (nem ocsó). Egyébként pedig a kódoláshoz a CanopusProCoder 2 -t ajánlanám. Jobbat még nem láttam pc-re, de asszem nincs is rá szükség. Gyakorlatilag bármit bármibe! Ja, és nem mellesleg beépül a premierbe, így nagyon egyszerűen tudsz vele baromi jó mindőségbe, sok opcióval, gyorsan, stb exportálni.

(#349) bogingrol válasza drCaligari (#348) üzenetére


bogingrol
aktív tag

oriasi nagy danke, canopus-al mar volt ismerkedes, de nem tudtam hogy premiere-be beepulos, nagy jo. es van olyan hogy dv magno?basszus...mar megen lemaradtam... :D koszonom megegyszer

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#350) drCaligari válasza bogingrol (#349) üzenetére


drCaligari
tag

Örülök, hogy segíthettem. Csak a Canopus 2 épül be a premierbe, a dv magnó meg nem olyan új mint amilyen drág. Kizárólag profiknak éri meg. 4-5 dv bemenetes kamerát veszel az árán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.