Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) [DoN]$[LeoN]


[DoN]$[LeoN]
tag

Adobe Premiere-rel (7.0) húzok be videot DV kameráról. De nincs hang, pedg elvileg az van beállítva, hogy audio+video capture. Movie maker sem húz be hangot, csak avideostudio 8-9. Azzal az alap szar láma programmal vagyok kénytelen behúzni, onnan premiere pro-ba át, elég fárasztó és fölösleges... És akkor még a képminőség-beli különbségekről nem is beszéltem! Mi lehet az oka? Hogy lehetne megoldani ezt a problémát???

Úgy tudom hogy a 7.0 a legújabb verzió. Viszont lehet venni egy Adobe Packot (Encore DVD 1.5 + Aftereffects 6,5+ Premiere 1.5) Na ez hogy van?? Bár gyanítom hogy az 1.5 a 6.5 nek vagy a 7.0-nak felel meg. Ha valaki tudja mi a különbség pls segítsen!! (bár ez már csak a kíváncsiság miatt!

Egyébként iggencsak joh az aftereffects és a premiere, főleg hogy már kezdem kitapasztalni. :C

Jah valakinek ha van ezekhez magyar vagy angol tutorial az plz. irjon vagy külgye e-mailben!! :C :C :)) :)) :)) :DD

(#102) Dalee


Dalee
aktív tag

Hi!
mini DV kamerából FireWire porton olvasom be a premierebe a
videót. Bejelölöm a jelenetérzékelést, a videót mégsem
vágja szét jelenetekre. Mi lehet a baj?

(#103) tboy120


tboy120
csendes tag

Sziasztok! Lehet, hogy volt már róla szó, de nem láttam. Szóval Premiere 6.5-nél, hogyan lehet az elérni, hogy hosszú ő és hossz ű betűt is használjon a feliratozó! Valami spéci betűkészlet kell ehhez, ha igen hol lehet hozzájutni?

(#104) tboy120


tboy120
csendes tag

Ja. Eszembe jutott még valami! A használt video fájlokat egyelőre csak DVD-re tudom digitalizálni. Otthon szépen leszedem a VOB fájlokat és azt átkódolom DVD2AVI-val. Van ennél egyszerűbb módszer is? Vagy a DVD2AVI-nál jobb program is erre a célra?

(#105) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

premierben kéne olyan effekt mint a stroboszkop. tud valaki ilyet, vagy hogyan lehetne megcsinálni?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#106) master bud válasza agrarfiatal (#105) üzenetére


master bud
tag

Hali,

a Premiereben ugyan nem tudom, hogyan kell elegánsan stroboszkópot csinálni, de az effektmunkára az After Effects való, azzal meg tudod csinálni.

Effects>Stylize>Strobe Light

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#107) iszaki


iszaki
csendes tag

Hi!

A Premiere Pro-hoz kellene Users Manual magyarul, vagy angolul. Hálás lennék, ha valaki el tudná küldeni, vagy megmondaná, hol tudom megszerezni.

Segítsetek!

''Nincs buta kérdés, csak butaságból fel nem tett kérdés!''

(#108) kriszim


kriszim
csendes tag

Sziasztok! Most találtam erre a topicra. Premiereben elboldogulok, vagyis amire nekem kell, azt meg tudom csinálni. Az after effectshez kellene valami segítség. Nem tudtok valami magyar nyelvű lehetőséget? Könyv, link stb. Az angollal csak igen lassan haladnék, legalább az alapokat jó lenne megtudni. Köszi.

(#109) agrarfiatal válasza iszaki (#107) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

olyat találtam a cd-n, hogy adobe premiere help. Ahogy elnézem van használati útmutatószerűség rajta (17mb-os pdf állomány)

ja és angolul van

[Szerkesztve]

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#110) agrarfiatal válasza kriszim (#108) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

effect-hez nekem is csak angol leírásom van, én is szívesen tanulmányoznák valami magyar nyelvű könyvet, leírást stb.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#111) iszaki válasza agrarfiatal (#109) üzenetére


iszaki
csendes tag

Hi!
Az én lemezemen nincs ilyen pdf-es help, csak az a help van, ami benne van a progiban. Azzal viszont nem sokra megyek. Megtennéd, hogy átnyomod nekem emilen?
Köszi.

''Nincs buta kérdés, csak butaságból fel nem tett kérdés!''

(#112) agrarfiatal válasza iszaki (#111) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

eléggé nagy, majd megpróbálom feldarabolni és úgy átnyomni

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#113) agrarfiatal válasza iszaki (#111) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

üritsd ki a postaládát mert 2 részt akartam elküldeni és visszajöttek

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#114) Manta


Manta
tag

Hogy tudom megoldani, hogy egy klip folyamatosan lelassuljon? Állandó százalékot meg tudok adni, de nekem olyan kell, hogy 100%-ról induljon, kezdjen el lassulni, és az utolsó framnél álljon meg.

(#115) master bud válasza Manta (#114) üzenetére


master bud
tag

Na a Premiere itt véget is ér :( Adobe After Effects, Time Remapping funkció :)

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#116) Manta válasza master bud (#115) üzenetére


Manta
tag

Akkor nem csoda, hogy nem találtam. Pedig szerintem ez nem egy extra dolog.
Kösz a tippet, már szedem is!

(#117) iszaki válasza agrarfiatal (#113) üzenetére


iszaki
csendes tag

Kiürítettem. Próbáld meg újra, légyszi.

''Nincs buta kérdés, csak butaságból fel nem tett kérdés!''

(#118) Manta válasza master bud (#115) üzenetére


Manta
tag

Próbálgattam, de nem nagyon megy. Ha AE-ben megnyitok egy premiere projectet, akkor nem kezeli az átmeneteket, a kimerevített frameket, stb, így elég nehéz átlátni. Amit elmentek AE-ben, azt hogy nyitom meg premiereben? Engem most csak a lassítás érdekel, utána premiereben dolgoznék tovább.

(#119) agrarfiatal válasza Manta (#118) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

én úgy próbálkoztam, hogy premier-ből a kivánt részt kimentettem avi-ban és úgy importáltam az AE-be. Mondjuk ez a sebesség dolog valahogy nem akar összejönni nekem sem. Premierben úgy csináltam meg, hogy fokozatosan 3-4 framenként csökkentettem a sebességet. Pont ezért lenne jó nekem is az After Effect mert itt brezier görbével lehetne csökkenteni illetve növelni a sebességet.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#120) master bud válasza Manta (#118) üzenetére


master bud
tag

Hali,

jelöld ki a AP-ban azt a klipet amit lassítani szeretnél. File>Export Clip>Movie, itt válaszd MS avit és a No Compressiont (így elég nagy lesz a file-od de sebaj), export, AP bezár. AE indít, új project, új composition, DV PAL 720*576, a hossza akkora legyen mint a az eredeti klippé.
Importáld a klippet, húzd le a timelinere, klikk a layer nevér, Layer>Enable TIme Remapping ekkor megjelenik két kulcskocka a a klip elején és végén lent a timeline-on. Ezeket húzgálhatod, a kis 3szögek kinyitják a grafikonokat nézegesd és megérted a müködését. Természetesen új kulcskockákat is betehetsz. Nagyon sokoldalú funkció szóval el kell játszadozni vele de legalább profi végeredményt kínál.

Ehhez hasonló plug-in a Panopticum Custom Speed 2 az AE alá, egy kicsit még jobb

Ha kész Edit>Make Movie és mehet vissza a megdolgozott klip az APba.

Enjoy

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#121) master bud válasza [DoN]$[LeoN] (#101) üzenetére


master bud
tag

Az AP-hoz van egy magyar nyelvű könyv, elég jó, a címe Digitális videózás Adobe Premierrel. Ebből el lehet sajátítani az alapokat. Aztán van egy neten keringő Premiere SuperBible, ez egy pdf, aki keresi megtalálja. Ezekből mindent meg lehet tanulni amit az AP-ról érdemes.

Az After Effects az egy teljesen más tészta, magyar könyvről, tutorialról nem tudok viszont rengeteg fórumon foglalkoznak vele, tutorialok vannak ezer számra illetve tréning videókat is talál az, aki keres. Az angol nyelv ismerete kikerülhetetlen.

üdv,

mb

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#122) Certee


Certee
senior tag

Hogyan lehet az AP-ben megoldani azt, hogy amit 16:9-ben felveszek a kamerával és ebben a formátumban vágom meg akkor pl a Media Player valódi méretében (16:9) játsza le. Tudom, hogy a 4:3 és 16:9-nél nem a felbontás változik csak a Pixel Aspect Ratio. No de akkor az hogy van megoldva mikor egy filmet nézek ugyanezzel a lejátszóval azt valódi 16:9-ben mutatja? Meg lehet azt oldani?

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#123) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

premierben vagy a megszerkesztett video alá hogy tudok 5.1-es hangot tenni?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#124) master bud válasza Certee (#122) üzenetére


master bud
tag

Hali,

jó kérdés, 16:9re én se bírtam rávenni az MP-t. A filmeknél meg szerintem az van, hogy alul felül ki van takarva de amúgy 4:3. Legalábbis így gondolom, mert filmnyersanyagra van forgatva, ott borul a megszokott PAL felbontás.

Amúgy az MP tényleg egy ostoba program :(

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#125) master bud válasza agrarfiatal (#123) üzenetére


master bud
tag

Ha AP Pro 1.5össel dolgozol akkor itt van egy tutorial, angol de a lényeg átjön:

Bővebben: link

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#126) Certee válasza master bud (#124) üzenetére


Certee
senior tag

Megoldódott a 16:9 probléma. Ha AE-be 4:3-at állítasz be és egy 16:9-es filmet importálsz be akkor megtartja az arányokat. Beigazítod a képernyőt és ha elmented akkor megmarad a 16:9-es felbontás bármilyen lejátszóval is játszod le és nem kell maszkolgatni meg hasonlók.

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#127) Certee


Certee
senior tag

Még valamit találtam:
Ha a ''Composition Settings''-ben átállítod a szélességet és a magasságot a megfelelő 16:9 arányú pixelre akkor még a lejátszók is úgy ismerik fel. A filmek is valószínű, hogy így vannak csinálva mert ott sem látszik a fekete csík alul felül, ha nem teljes képernyőre van kinyitva. Na valami ilyet kerestem én is. :)

[Szerkesztve]

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#128) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Kérdés: miért van az hogy az elmentett Project file-t ha visszatöltöm, az összes videó neve hibás lesz, a timeline ról minden eltűnik, egyszóval káosz.
Eddig ilyet még sose csinált, mitől lehet ez?

(#129) iszaki


iszaki
csendes tag

Szégyellem leírni, de már az elején elakadtam.
Beállítom az in és out pontot, de utána akár a capture in/out-ról, akár a capture tape-ról indítom, akár egyszerűen play-record-dal, mindíg kiad egy hibaüzenetet ''Recor Error: Can't find capture inpoint....'' A preroll-t 10 sec-re állítottam. Mit csinálok rosszul? (Lehet, hogy még csak szájbarágósan értem meg!)

''Nincs buta kérdés, csak butaságból fel nem tett kérdés!''

(#130) bitfarkas válasza NeoExDeath (#128) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nem helyezted át a fájlokat, vagy nem töredezettségmenetesítettél? Hú de jó szó.
Vagy ugyanazok a projekt beállításai, mint amibe mentettél? PAL ,DVAVI, stb?

(#131) Certee


Certee
senior tag

Volna egy olyan kérdésem, hogy mitől van az, hogy amikor vissza akarom írni az anyagot a kamerára akkor a kamerán nem a teljes képernyő van hanem kisebb? Ha azt próbálom vissza írni amit előzőleg is be capture-öltem (de szépen lehet ezt ragzani) akkor is a kiírt kép kisebb. Tehát nem látszik a teljes képernyő így a feliratok le vannak vágva. Valami beállítási baj lehet? No de akkor mi?

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#132) bitfarkas válasza Certee (#131) üzenetére


bitfarkas
őstag

Komplett felirat hiányzik, akkor legalább 40-50 sor is hiányozhat, annyival nagyobb lenne a visszaírt kép?:F
A Tv képernyőn általában nem látod a teljes képfelületet, amit a szgépen igen. Nem lehet, hogy a vágás előtt is ennyit láttál a képből, nem tudod összehasonlítani?

(#133) Certee válasza bitfarkas (#132) üzenetére


Certee
senior tag

Köszi! Igazad van ez volt a baj. Nem vettem észre, hogy a gépen több minden van mint a kamerán. Ez mekkora kiszúrás most, hogy így vágtam meg az anyagot. Elég sok az a néhány százalék ami a különbség. No most már ezt is tudom.
Még egyszer köszike!

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#134) bitfarkas válasza Certee (#133) üzenetére


bitfarkas
őstag

A feliratozó és dvd szerkesztő progik ezért is jelölnek általában egy keretet, amin belül illik lenni a fontos képtartalomnak, mert a tv készülékek némelyike még 500 sort sem jelenít meg.

(#135) Certee válasza bitfarkas (#134) üzenetére


Certee
senior tag

Én is ebbe a hibába estem de most már minden tiszta!

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#136) agrarfiatal válasza NeoExDeath (#128) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

nem lehet, hogy átneveztél fileokat valami file-kezelőben?

egyszer már jártam úgy, hogy - máig tisztázatlan okok miatt - elveszett a megvágott video fele - az elmentett projektet nem tudta megnyitni. Azóta folyamatosan save és save as-t alkalmazok. Mire egy videot megszerkesztek van mikor 10 projekt is van úgyanahhoz a videohoz.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#137) bitfarkas válasza agrarfiatal (#136) üzenetére


bitfarkas
őstag

Szia, mi a helyzet a kódolással?

(#138) iszaki


iszaki
csendes tag

Tud valaki ajánlani Pesten egy klubot, vagy összejöveteli helyet, ahol meg tudják mutatni az alapfogásokat?

''Nincs buta kérdés, csak butaságból fel nem tett kérdés!''

(#139) bitfarkas válasza iszaki (#138) üzenetére


bitfarkas
őstag

Kérdés, mit akarsz fogdosni? :DD
Egyébként még nem hallottam hasonlóról.

(#140) agrarfiatal válasza bitfarkas (#139) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

ja alakulgat cce-vel mintha jobb minőségű lenne a filmecske

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#141) iszaki válasza bitfarkas (#139) üzenetére


iszaki
csendes tag

Mindenki elkezdi valahogy, és miért kelljen kitalálni azt, ami már ki van. Jól jönne egy kis segítség. :(

''Nincs buta kérdés, csak butaságból fel nem tett kérdés!''

(#142) Dalee


Dalee
aktív tag

Ha mpeg2-be exportálom a filmet akkor ha az opacity értéket 2 másodperc alatt 100%-ról 0 %-ra állítom (magyarul 2 másodperces átmenettel elsötétítem a képet) az exportált mpeg2 filmben csak hirtelen váltással sötétül el a kép, nem a szükséges átmenettel. DV AVI-ba jól megcsinálja.
Mi lehet a gond? Kodek (MainConcept MPEG pro) rossz beállítása, vagy valami más? :((

(#143) agrarfiatal válasza Dalee (#142) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

próbáld meg más mpeg2 decoderrel átnyomni.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#144) iszaki


iszaki
csendes tag

Keresek Adobe Encore DVD-hez Users Manualt. Tud valaki segíteni? Kösz.

[Szerkesztve]

''Nincs buta kérdés, csak butaságból fel nem tett kérdés!''

(#145) Majstor


Majstor
senior tag

Hi!
Én egy kezdő vagyok Premiere prog. terén...
Már a vágásnál elakadtam...
HELP!

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#146) agrarfiatal válasza Majstor (#145) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

melyik verziója a premiere-nek? és hol akadtál el? mi az ami nem megy?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#147) Majstor


Majstor
senior tag

-Adobe Premiere 6.0
Nem tudok vágni vele...hogyan kel kijelölni az adott részt amit ki akarok vágni???
Mindig kivágja az egész Timelinet...
(az egész videót)

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#148) agrarfiatal válasza Majstor (#147) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

nos 6os csak darabig volt meg. 7est és pro 1.5öst használom. Elvileg a C gyorsbillentyűt kell megnyomnod v a razor felíratú kis ikont és a megfelelő framre kattintani. Ott elvágja a clipet. Hogy egy szakaszt ki tudj vágni ahhoz 2 vágást kell csinálnod - az elején és végén is.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#149) Majstor


Majstor
senior tag

Kösz!

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#150) vashal


vashal
tag

Hello!

Segítséget kérnék AP-pro használatához.Az lenne a fő problémám,hogy a DV kameráról felrakott avi-t 1.5G-ként mindig új file-ba rakja,közbe megáll és rákérdez,hogy mentse-e(capture01-02-03..).Probáltam utána összehúzni de a részek között elmegy a hang.:(:(:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.