Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) MrChris válasza Falovas (#1850) üzenetére


MrChris
nagyúr

Megy fel holnap egy régebbi, meg még régebbi verzsön, hátha...

(#1852) qnadam válasza MrChris (#1849) üzenetére


qnadam
veterán

memtest?
anno nekem minden atomstabil volt, csak a videóenkódolásba halt bele mindig, ésvagy a fájlok tele voltak hibákkal. aztán kiderült, hogy az egyik modul hányta el magát.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1853) Roachy válasza MrChris (#1849) üzenetére


Roachy
senior tag

Érdekes hibák vannak nálad. Egyikre sincs konkrét ötletem csak tippelni tudok.
Exportnál, nem lehet hogy a vinyód éppen leállt takarékoskodni és ezért elveszti vele a premiere a kapcsolatot? Ez megmagyarázná, hogy miért akkor megy az export, miután a videót elindítod.
Szerintem az újraindulás sem szoftveres bug. Én csinálnék komplett stressz tesztet a gépen , meg memória tesztelést, vinyótesztet, stb. Ezzel valamennyire ki lehet zárni a hardveres hibát, ha gond nélkül lefutnak.
Nézd meg hátha csinált az oprendszer valami error log-ot az újraindulásnál, az is segíthet.
Lehet ludas a vincseszter is, amin a nyersanyagok vannak, ez magyarázat lehet mind a 2 hibára.
Szóval én ezt zongoráznám le először.

(#1854) kelna91 válasza Roachy (#1853) üzenetére


kelna91
senior tag

Abba ti is belefutottatok már, hogy Media Encoderrel nem lehet exportálni, vagy csak nálam visszatérő probléma ez? Konkrátan, mióta létezik a Media Encoder, még mindig az történt, hogy friss Premiere+Media Encoder telepítés után megy egy darabig a Queue, aztán egyszer csak gondol egyet, és onnantól nem megy, hanem minden próbálkozásnál lefagy. Onnantól csak az Export működik. Ez pedig eléggé hátráltat néha, de beletörődtem, mert mindig is ez volt.

(#1855) MrChris válasza Roachy (#1853) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mivel nagyon gyanús volt hogy csak ez a progi csinálja, feltettem egy 2015-öst, eddig, ma hibátlanul működik. Amúgy tényleg olyan jellegű volt mint mikor memória vagy vinyó hiba történik.

(#1856) Roachy válasza kelna91 (#1854) üzenetére


Roachy
senior tag

Volt ilyen nálam is, de már nagyon rég. Még a CC verziók kezdetén.

(#1857) Roachy válasza MrChris (#1855) üzenetére


Roachy
senior tag

Azért az akkor is furcsa, hogy újraindul a gép.

(#1858) pappesz


pappesz
tag

Sziasztok!
Tudtok abban segíteni, hogy hogyan tudnám megoldani a következő problémát?
nemrég vettem egy nVidia GTX 970 kártyát. Igenám, de a legújabb adobe premiere pro cc 2017 support listájában nincs benne. Így nem használja a CUDA magokat pl. renderelésnél.
https://helpx.adobe.com/hu/premiere-pro/system-requirements.html
Kipróbáltam amit találtam youtube-on, hogy választhassam a cuda magokat... de ugyanannyi idő alatt rederelt ki egy 5 perces fHD videót a proci (software only) illetve a CUDA accelerate...
Erre milyen megoldást lehetne találni, használni?
Üdv
Pappesz


A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#1859) MrChris válasza pappesz (#1858) üzenetére


MrChris
nagyúr

Milyen videó effekttel rendereltél?

(#1860) pappesz válasza MrChris (#1859) üzenetére


pappesz
tag

semmivel, csak kijelöltem egy szakaszt és azt mentettem ki így, illetve úgy.

ám néztem a gpu terhelését akkor amikor képstabilizátort tettem rá és úgy rendeletem, úgy már használta a gpu-t.

akkor ezekszerint így használja a cudát is így jó?

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#1861) qnadam válasza pappesz (#1858) üzenetére


qnadam
veterán

azt írták valahol, hogy a 2017-es premiere-t már nemigen lehet trükkökkel rávennni a cuda használatára, ha alapból nem akarná, viszont csomó vga támogatását kivették belőle... szerintem válts vissza.

ha tekeri a gpu-t, akkor mégiscsak jó :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1862) pappesz válasza qnadam (#1861) üzenetére


pappesz
tag

ahh, akkor miért érdemes használni a legújabb premiere-t?
illetve melyik hozzá a legideálisabb pc? :)

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#1863) MrChris válasza pappesz (#1860) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen, sajna csak az effektekhez használ gpu-t. Annál se mind. Ha nem raksz rá effektet csak összepakolsz és vágsz, akkor kb tökmindegy a vga. A tömörítés ami általában a nagyobb feladat az simán cpu-val megy. Tudtommal és pár próbám szerint egyik kodek se használja a gpu-t. Továbbra is inkább a bivaly cpu és sok ram kell, pár speciális dolog amiben jelentős lehet a gpu, pl a Neat.

[ Szerkesztve ]

(#1864) pappesz válasza MrChris (#1863) üzenetére


pappesz
tag

köszönöm szépen. akkor nem lennék sokkal előrébb egy 780 ti-vel sem, gondolom.

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#1865) qnadam válasza pappesz (#1862) üzenetére


qnadam
veterán

pl a proxy editing miatt. bár ha úgyis erős a vas, akkor meg minek :)
ideális... rendszerkövetelményeknél nézd meg.
mit csináltál, amitől lett cuda?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1866) pappesz válasza qnadam (#1865) üzenetére


pappesz
tag

innen az első ötöt! :D
https://www.youtube.com/results?search_query=enable+cuda+premiere+pro+cc+2017

txt fileba beírtam a videokártya típusát. kb ennyit.

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#1867) pappesz


pappesz
tag

szerintetek érdemes váltani gtx 970ről gtx 780 ti-re az adobe premiere pro 2017 cc érdekében? régebbi de talán jobb és gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#1868) kelna91


kelna91
senior tag

Én laptopon 740M GPU-val azt tapasztaltam, hogy az élőképet tudja CUDA-val komputálni, még ha a renderelés nem is azzal történik, ahogy azt fentebb írták (csak egyes effekteknél). A projektbeállításoknál ki lehet választani, hogy mivel generálja az élőképet, és ha csak szoftvert választok, akkor lehetetlenség dolgozni, mert gyakorlatilag képtelen élőképet produkálni, ha a CUDA működik, akkor pedig gyönyörűen megy minden. Ez nálam szerencsére alapból megy. Annyi csak, hogy a rendszerindulás egy önálló kis szertartás, hogy a dedikált videokártyát használja a rendszer az inteles próbálkozás helyett, de ez a windows hibája.

(#1869) pappesz válasza kelna91 (#1868) üzenetére


pappesz
tag

ha nem használod az inteles videokártyát érdemes letiltani biosban. talán.

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#1870) qnadam válasza pappesz (#1866) üzenetére


qnadam
veterán

az meglepő, mert az adobe a blogjában kifejezetten azt írta, hogy semmi szövegfájlt nem vesz már figyelembe (és nálam így is lett)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1871) kelna91 válasza pappesz (#1869) üzenetére


kelna91
senior tag

Nem opció, mert akkor a Linuxom szarja össze magát, azt mókolni meg nincs kedvem. :D Úgyis gépcsere lesz nem sokára, addig meg woodoozok a windows indulásakor, és minden jó lesz. :))

(#1872) dzsonaj


dzsonaj
tag

Sziasztok,

technikai segítséget szeretnék kérni: a kamerámmal van lehetőség kettős fájlokat rögzíteni, így elkészül egy magas minőségő (1080/60fps) és egy alacsony minőségű (30fps-es 848-as) file. Ha a premierben az alacsonyabb minőséget szerkesztem-vágom-effektezem. Tgyük fel kész vagyok, így elmentem a projektet és kilépek a programból. Ha a mappában lévő fileokat kicserélem a magasabb felbontásúra, akkor le tudom rendeelni, vagy kell még esetleg mást is csinálnom. Az első próbánál sokat gondolkodott a gép és a 30 sec projekt várható renderelési idejére 1 órát írt.

Olyasmi lehet ez, int a media encoder..... Vagy nem? :F :F :F

(#1873) total90


total90
veterán

Sziasztok,

van egy gondom és nem találok sehol rá megoldást.
Kb. 20-25 videót vágtam eddig a Pr CC-vel, amiket a GoPro Hero5-el vettem fel és eddig semmilyen probléma nem volt.
Voltam megint kirándulni, videóztam és akarom vágni az anyagot, de ha elérem a kb. 1 percet és hozzá akarok valamit még fűzni, akkor a live view fekete lesz. Ha vissza tekerek és ott akarok szerkeszteni, akkor is fekete képet mutat és nem látom a videó anyagát.
Ami hihetetlen, hogy ezen túra videóit akármilyan sorrendben teszem be, elérem az egy percet és utána megint elfeketedik, ahol a videó anyagát mutatja.
Ha berakom egy másik túra anyagát, akkor nincs gond, csak ezzel a túrával... holott ugyanaz a szoftver és ugyanaz a GoPro :F

Mi a franc lehet ez? A herdverrel nincs gond, van ami megjatsa és mint írtam, eddig nem is volt gond. Sőt, ma nyomtam egy új videót, csak próba gyanánt. Azzal sincs gond :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1874) kelna91 válasza total90 (#1873) üzenetére


kelna91
senior tag

Újraindítani próbáltad már? :D

Bocs, de nincs ötletem. Esetleg másik projektben vagy másik sequence-ben próbáld. Ha nagyon nem megy, akkor legvégső esetben átkódolhatod a nyersanyagot, lehetőleg valamilyen veszteségmentes formátumba. Mondjuk a HEVC-cel sem jársz nagyon rosszul, sőt a zajon még csökkent is.

(#1875) Geresics válasza total90 (#1873) üzenetére


Geresics
addikt

Nem lehet, hogy lejárt a próbaidőd? Vagy a gép azt hiszi, hogy nem eredeti a szoftvered?
Esetleg próbáld meg, hogy egy régi projekted szerkeszted, hogy azzal mit csinál? Ha abban működik, akkor töltsd be abba a fájlokat!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1876) total90 válasza kelna91 (#1874) üzenetére


total90
veterán

Kb. már mindent próbáltam, de semmi.

Gerics:
5 éve megy a csomagom, amióta CC van. Cach all Apps csomagom van és nálam szoba sem jönne nem eredeti szoftver.
Adobenak is írtam és a válasz, hogy a VGA nem támogatott. Akkor eddig miért volt jó?
Másik anyagot, újat vagy régit szerkeszteni lehet probléma mentesen.
Megpróbálom oda betölteni, ahogy írtad... erre még nem gondoltam.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1877) MrChris válasza total90 (#1876) üzenetére


MrChris
nagyúr

Videófájl hibára tippelnék, amit vagy a kamera csinált, vagy kártya hiba, vagy a kártyáról való lementéskor keletkezett. Utóbbi nálam képekkel fordult elő, ki tudod próbálni, hogy újra összedugod (esetleg másik olvasóval) a géppel és újra lemented, majd editálod. Aztán lehet tovább sakkozni, hogy mindegyik aznapi fájlal, vagy csak egyik hibás. Egy jó projekt végére elkezded betenni őket és próbálod mikor hasal el... tehát sokféle variációval kiszűrhető.
Még át is tömörítheted egy konverterrel, hátha segít. Ha ugyan azt a formátumot adod meg, még tíz újratömörítés után se fogsz észrevenni minőségi változást.

(#1878) total90 válasza MrChris (#1877) üzenetére


total90
veterán

Meg lett a gond :W Szoval, hogy pontosan mi, azt nem tudom, de kitorltem a listabol par videot, aminel kb. elertem az 1 percet es lass csodat, minden mukodik.
Ezek szerint akkor hibas volt a video, de akkor miert nem az ha az eredetit nezem? Teljesen normalisan le tudom jatszani. Erdekes... mindegy, par reszlet elveszett, annyi baj legyen.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1879) MrChris válasza total90 (#1878) üzenetére


MrChris
nagyúr

A lejátszók nemtom miért jobban boldogulnak hibás fájlal, de sajnos még a nem hibással is. Gyakori, hogy a chroma sub samplinget a lejátszó tökéletesre csinálj, míg az editorok főképp a vöröset kockásan jelenítik meg. Jobb esetben csak a preview-nál, rosszabb esetben ezt bele is kódolja renderkor. Konvertálással lehet néha segíteni.

(#1880) Wolfan


Wolfan
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.
Lenne egy szinte teljesen sötét szobában, jobb fajta mobiltelefonnal felvett videó.
Van rá valamilyen lehetőség(program, filter,szakember), hogy világosabbá tegyem és látható legyen valami a felvételen?
Ha lehetetlen a dolog azt is írjátok meg, akár privátban is.
Köszönöm előre is! :R

(#1881) total90 válasza Wolfan (#1880) üzenetére


total90
veterán

Premier Proban gyorsan megvan... de a sötét részek kivilágosítása minőség veszteséggel jár. Szóval ha mobilos videó, akkor zajos lesz a sötét rész.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1882) Geresics


Geresics
addikt

SONY Vegasban legjobb (nem túl nagy) tudásom szerint úgy tudok feliratot csinálni, hogy minden egyes szövegdoboz egy-egy külön elem a médiatárban. Most csinálok egy 15 perces videót, és csinálnék hozzá angol feliratot is, és nem tetszik az a sok elem.
Prime-ban is így működik, vagy van valami "felirat" elem benne, ami képes egyben, időzítve kezelni a dolgokat?
Azért is volna jó, mert akkor egy TXT-ben megírhatnám a feliratot a munkahelyen kávézás közben, és otthon pedig már csak a szerkesztéssel kellene foglalkoznom...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1883) aldebaran válasza Geresics (#1882) üzenetére


aldebaran
őstag

Itt egy tutorial, itt meg több.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1884) qnadam válasza Geresics (#1882) üzenetére


qnadam
veterán

a premiere 2017 már elvileg kezel ilyesmit, de gyakorlatilag rettentő macerás. ha rám hallgatsz, akkor egy szimpatikus feliratszerkesztővel megcsinálod a feliratot, és utólag égeted rá.
nálam a gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy elkészül a videó, exportálom dnxhd 185-ben, vagy valami hasonló nagyban, és handbrake csinál belőle meg a feliratból egy ügyfélnek átadható, feltölthető stb mp4-et.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1885) Gravity1234 válasza Wolfan (#1880) üzenetére


Gravity1234
tag

Szia!

Persze mindent lehet, csak lesz "ara".
Lumetri color nevu plugint keresd meg az effectek kozott, azzal tudod modositani eleg sok szempont alapjan.
Emelheted az expot, de aranyosan fog emelkedni a "zaj" is, azaz egyre csunyabb, szemcsesebb lesz a felveteled.
Ha belotted ugy ahogy jonak erzed, utana eressz ra egy Neat noise reduction nevu addont, az eleg szep munkat vegez, mintavetelezes alapjan zajt szur.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#1886) Geresics válasza qnadam (#1884) üzenetére


Geresics
addikt

Köszi, végül maradtam a mezítlábas megoldásnál, és minden felirat külön-külön TEXT-ként van a médialistában. Szerintem amúgy ez tök f@szsgá, mert átláthatatlanná teszi a listát, és maguk a szövegek is kezelhetetlenek... Sokkal egyszerűbb volna, ha egy média-fájl lenne a teljes szöveg, amit hozzá lehetne rendelni a képhez, és akkor pl. az ismétléseket is könnyebben lehetne kezelni, stb. Valószínűleg nincs rá akkora igény, hogy megérje vele foglalkozniuk, pedig biztos, hogy nem egy bonyolult dolog... :(((

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#1887) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Aki jartas a temaban attol varnek kezzelfoghato tanacsokat (mert neten nezelodni en is tudok, ezek az infok is onnan jonnek nagyreszt)
Azt szeretnem latni mi mennyire felesleges esetleg tulzas, avagy minden realis e.

Jelenleg Lenovo IdeaPad Y50-em van azzal is vagok, stb nem rossz, abszolut de nyilvan van ahol mar lassu.

Ehhez kepest neztem most asztali, kifejezetten film es fotora alkalmas configot es az alabbiaka talaltam, friss augusztusi infokkal:

Belepo szint, kb atmenet a hobbi es profi gep kozott, penztarcabarat valtozat:
CPU: AMD Ryzen 5 1600
Graphics Card: GTX 1050
Motherboard: MSI B350 PC Mate
RAM: 8 GB DDR4
Storage 1: Crucial MX300 275GB SSD
Storage 2: Seagate 2 TB hard drive
Power Supply: EVGA 500 B
CPU Cooler (optional): DeepCool Gammaxx 400

Mar kifejezetten speckon munkara:
CPU: AMD R7 1700
Graphics Card: GTX 1050 Ti
Motherboard: MSI B350 PC Mate
RAM: 16 GB DDR4-3200
Storage 1: 525GB Crucial MX300 SSD
Storage 2: 2 TB hard drive
Power Supply: EVGA GQ 650W
CPU Cooler: Stock (or NH-U12S SE-AM4 to keep things a bit cooler and quieter)

Es a meg nem orult penzbe kerulo, de kifejezetten erre ajanlott:
CPU: AMD Ryzen 7 1800X
Graphics Card: GTX 1060 6GB
Motherboard: MSI X370 SLI Plus
RAM: 32 GB dual channel DDR4-2666
Storage 1: Samsung 960 EVO 500 GB M.2 SSD
Storage 2: HGST 4 TB hard drive (or 6TB / 8TB)
Power Supply: EVGA G2 750W
CPU Cooler: Corsair Hydro H110i

ami e felett van az mar azt gondolom nem az en kategoriam lesz.
A fentiek korrektek? Feltetelezem a jelenlegihez kepest masszivan gyorsulna a munkafolyamat es exportalas, rendereles is.

koszi,
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#1888) kleinguru válasza Gravity1234 (#1887) üzenetére


kleinguru
addikt

Amennyiben tényleg munkára kell (tuning ugye itt szóba sem jön), akkor talán érdemes az AMD 1800X-et megvenni. Arany árban vannak most a ramok, de hosszútávra mindenképp 32GB-ot vennék (régóta 16GB-tal dolgozom, néha tud kevés lenni (tényleg néha: PS, PR, Alcohol)).

Ha dolgozol multicammel és mondjuk 4K-ban, akkor érdemes lehet (ezek nélkül is) egy olyan SSD-t venni, amire 1 projekt teljes egészében ráfér, hogy a vágás folyamatos legyen (oda vissza tekerés).

Minden egyéb kérdésben (alaplap, ház, hűtő, táp) érdemes a számodra megfelelő optimumot megtalálni. Tuti nem vennék x370-es lapot, ha nem használnám ki... Tápból minőségire van szükséged nem pedig nagy teljesítményűre.

VGA: ebből kifolyólag max 1060-as kártya elég, a magam részéről inkább AMD kártyát vennék az OPENCL támogatás miatt. (Itt szívesen vitatkoznék valaki hozzáértővel).

Remélem tudtam segíteni.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1889) total90 válasza Gravity1234 (#1887) üzenetére


total90
veterán

32 GB RAM legyen mindenképp... Intel proci nem játszik?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1890) Gravity1234 válasza kleinguru (#1888) üzenetére


Gravity1234
tag

Koszonom a hozzaszolast.
Alapvetoen igen munkara lenne, Premiere fokent, illetve a fotok miatt Light room es neha kis PS, de a fo mozgatorugo a film vagas, utomunka.
4K-ban nem gondolkozom (mert az a kamerak valtasat is igenyelne, ami ugyancsak szukseges lesz majd, de nem 4K-ra valtas vegett hanem amugy masok miatt, de per pillanat nem az a szuk keresztmetszet hanem ugy erzem a gep)

Multicam jo kerdes, egyszer probaltam csak meg, hogy 3 kamera anyag ugy probaltam szerkeszteni es tetszetos volt, csak feltetelezem "a technikai" tudasom hianyos hozza, es alap szerkesztesi gondjaim voltak a multicames megoldasnal.

Na igen ezekben kell majd a hozzaerto tanacs, hogy pl az alaplap ha jol ertelmezem ehhez a confighoz felesleges, tehat mire kene/lehetne csreelni.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#1891) Falovas


Falovas
aktív tag

Második nagyobb projecten vagyok túl a Premierrel. Az eredmény azt mutatja, hogy sürgősen gépcserére lenne szükségem, de mivel nem sűrűn készítek nagyobb munkákat , még elvegetálok a jelenlegi hardver állományommal egy darabig. Szóval a lényeg, hogy egy 1 óra 10 perces Full HD anyag renderelésén vagyok túl amit a Lumetri Colorral " helyre raktam" , a végeredmény 20 óra renderelési idő ( ! ). De megcsinálta a program és én már ennek is tudok örülni. :DD

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1892) total90 válasza Falovas (#1891) üzenetére


total90
veterán

Hardver? Baromi soknak tűnik a renderelés.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1893) Gravity1234 válasza total90 (#1892) üzenetére


Gravity1234
tag

A fentebb irt komboval ami jelenleg van nekem is, 6.40 perces Full HD anyag, youtube HD profillal exportalva 2 es fel ora, szoval realisnak tunik, bar nem tudni milyen gepe van.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#1894) Falovas válasza total90 (#1892) üzenetére


Falovas
aktív tag

Intel Core2 Duo CPU E8400, 4GB ram, AMD Radeon HD 5450 , Win7 64-bit, PP 2017CC. Igazi őskövület, vagy nevezhetném " ajtó kitámasztónak " is. :DDD

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#1895) qnadam válasza Falovas (#1894) üzenetére


qnadam
veterán

az idei premiere már sokkal háklisabb a vga-ra, mint a régebbiek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1896) total90 válasza Falovas (#1894) üzenetére


total90
veterán

OK, akkor értem, hogy hol a gond :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1897) Bargab


Bargab
tag

Üdv!

Be kellene szereznem egy új VGA-t, mert a régi haldoklik a céges gépemben. Melyik ajánlott most Premiere Pro, Media Encoder, After Effects csomaghoz, mind CC2017 verzió.

Az adobe honlapján lévő lista elég régi, sok kártya már nem beszerezhető az alsóbb árszegmensből.
Szeretném viszonylag olcsón megúszni kb 30-40000 körüli keretet tudok rá szánni.
Mindegy hogy Nvidia CUDA vagy Ati OpenCL,csak a premiere kezelje rendesen, az a leggyakrabban használt szoftverem.

Előre is kösz a segítséget.

(#1898) Gravity1234 válasza Bargab (#1897) üzenetére


Gravity1234
tag

Olvass fentebb 3-4 hozzaszolassal, komplett konfigokat masoltam be, legalabb 3-at abbol tudsz szemezgetni.
Amugy meg Vkartya nem annyira fontos premiereben, minimalisan hasznalja a program csak. Kb. a munka 90%-at a procid fogja meghatarozni, abbol kell bika, megfelelo memoriaval tamogatja. Vkartya bizonyos efekteknel jon be, ha pl rahuzol egy warp stabit, de a normal renderelesnel, munkafolyamatoknal nem.
Udv,
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#1899) Watt25 válasza Gravity1234 (#1898) üzenetére


Watt25
veterán

Mondjuk ez engem érdekelne. Mármint a Warp stabi. Én csak családi videókat vagdosok, logikusan ezt az effektet szoktam szinte csak használni, de szörnyen lassú. Várhatok csodát egy jó videókártyától? Konkrét összehasonlítási eredményt tudsz mondani?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1900) Gravity1234 válasza Watt25 (#1899) üzenetére


Gravity1234
tag

Nem tudok ilyen teszteket, szerintem probalj rakersni neten.
Azt sem tudom most mit hasznalsz es mi a lassu szamodra.
Amit tudok hogy jelenleg en mit hasznalok, egy Lenovo Ideapad Y50-et es ezzel egesz pofasan lehet vagni, a beepitett Vkartyat tamogatja a Prmeiere CUDA, ez sokat szamit, pl a warp stabi ha rakerul meg szamolas utan tudja valos idoben mutatni ha lejatszod, enelkul nem. Nalam maga a szamolas es stabilizalas egy kb. 5-6 masodperces snittnel fel perc kb.

De gondolom nem kell mondanom, hogy ezeket a korrekciokat csak a vagas vegen erdemes nem kozben, amikor mar osszeallt mindened.
Szinkorrekciotol kompletten megall mar valos idoben, ott csak az segit ha lerendereltetem az egeszet, az pedig ugye nem keves ido.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.