Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) MrChris válasza qnadam (#1650) üzenetére


MrChris
nagyúr

A Resolve-nál pl elég jól meg van oldva a proxy beállítás és jól is működik, bár annak a proginak elég sajátos a logikája.

(#1652) mokus1


mokus1
addikt

Van egy XAVC-I 59,94i-s felvételem.Svenkelés közben ,,csíkoz a kép". Gyanítom, hogy az interlaced miatt. Illetve, nem szép folyamatos, hanem remegős. Nem a kamera remegett, hanem a kép, pontosabban vibrál. Nem lehet már még egyszer felvenni, de anyag kéne belőle. Esetleg, ha átkonvertálom, vagy bármiféle eljárással csökkenthető a jelenség?

[ Szerkesztve ]

(#1653) qnadam válasza mokus1 (#1652) üzenetére


qnadam
veterán

állítsd be rendesen a lejátszód :) minden más veszteséggel jár.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1654) mokus1 válasza qnadam (#1653) üzenetére


mokus1
addikt

Elkezdett szarakodni a program. A nézőke nem mutat kepet, pontosabban par oerc meló után lefagy. Mitol lehet? A konfigom eddig simán birta ezeket.

(#1655) mihulino


mihulino
tag

sziasztok.

Most kezdtem PP-val foglalkozni, első kérdésem az lenne, hogy mivel én SVegasról szokok át, ott könnyebbséget jelentett, hogy volt egy explorer ablak, amiben pl. láttam a Hangok mappámat és amire rákattintottam egyből lejátszotta és ki tudtam könnyedén választani, hogy milyen effektet hova rakjak.
Ilyen "explorer vagy tallózó ablakot", ami közvetlen betekintést is enged hol találok?

előre is thx

(#1656) dzsonaj


dzsonaj
tag

Sziasztok,

PP CC-ben hogyan tudom az előnézet ablakban megjelenő videó minőségét (előnézet minőségét) rontani? 1080p/60fps-nél szerkesztéskor néha beszaggat, és 1/4-es minőség után még van a z 1/8-as és 1/16-os beállítás, de inaktívak a legördülő menüben. Van erre valami megoldás?

(#1657) dzsonaj válasza dzsonaj (#1656) üzenetére


dzsonaj
tag

Illetve felmerült még egy fontos kérdés:

H.264 kodekkel készült videóhoz van esetheb bármilyen plugin, hogy könnyen szerkeszthető legyen PPro CC-ben? Vagy marad a szerkesztés előtti konvertálás MPEG-2 formátumba? Nagyon valószínű, hogy ezért szaggat a preview....
Köszi előre is!

(#1658) kleinguru válasza dzsonaj (#1657) üzenetére


kleinguru
addikt

Talán erősebb vas és hardveres h264 támogatás (normálisabb vga opencl gyorsítás)

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1659) dzsonaj válasza kleinguru (#1658) üzenetére


dzsonaj
tag

az iPhone nem tudom milyen formátumba rögzít, de ott nem volt ilyen szakadozás..... A kamerám új, tegnap teszteltem, és a szerkesztésnél bajlódtam a preview szaggatás miatt.....

(#1660) Watt25 válasza dzsonaj (#1657) üzenetére


Watt25
veterán

Vagy marad a szerkesztés előtti konvertálás MPEG-2 formátumba?
:F
Nem kell konvertálni, valami nem jó nálad.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1661) Watt25 válasza dzsonaj (#1659) üzenetére


Watt25
veterán

az iPhone nem tudom milyen formátumba rögzít, de ott nem volt ilyen szakadozás
Az is 60fps?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1662) dzsonaj válasza Watt25 (#1661) üzenetére


dzsonaj
tag

volt FHD 120fps és HD240fps is a telefonnal.... Minden további nélkül vitte. zzel beszaggat. A preview minőségét tudom 1/8-ra vagy 1/16-ra állítani valahogy? Inaktív a legördülő menüben...

Mondjuk a gép sem egy erőmű, de eddig nem volt baj vele....

(#1663) qnadam válasza dzsonaj (#1662) üzenetére


qnadam
veterán

ha már mindenképp konvertálsz, akkor inkább valami intermediate codecet használj, prores, dnxhd, ilyesmi. hacsak nem akarsz feleslegesen minőséget rontani

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1664) dzsonaj válasza qnadam (#1663) üzenetére


dzsonaj
tag

nem szeretnék konvertálni, inkább valami plugin lenne jó, vagy a preview minőségének rontása szerkesztés idejére.... (1/8 vagy 1/16) de nem tudom, mert inaktív a legördülő menü. 1/4-ig tudom rontani.... :W

[ Szerkesztve ]

(#1665) orko válasza dzsonaj (#1664) üzenetére


orko
tag

480x270 a preview ha 1/4rezolúcióban használod.Hova kisebb? Vagy a vasad gyenge,vagy softveres bajod van.

(#1666) kleinguru válasza dzsonaj (#1659) üzenetére


kleinguru
addikt

A h264-nek vannak szabvány szerinti verzióik.

Ha exportálsz, akkor te is láthatod, hogy van egy minőségi 3 lépcsős kapcsoló és egy verzió szám.
Az iPhone esetén gondolom kevesebb erőforrás dekódolásra vannak beállítva a fenti paraméterek.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1667) kelna91 válasza mokus1 (#1630) üzenetére


kelna91
senior tag

Van rá plugin, én is használom. A nevét nem tudom, keress rá.

(#1668) kelna91 válasza klimokrisz (#1639) üzenetére


kelna91
senior tag

ffmpeg -i bemenet.avi -ss 00:00:00 -t 00:10:00 kimenet.avi

Az időpontok csak példának vannak. Az -ss kapcsoló azt adja meg, hogy honnantól kell a videó, a -t pedig, hogy milyen hosszan.

(#1669) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok!
Egy új konfigot állítok össze vágásra. Főleg Premiere-t fogok használni, de AE-t is valamennyire. Na most a nyersanyagom nagy része 1080p60, de lesz valamennyi 2160p30 is. De mivel több évig szeretném majd használni a konfigot bővítés nélkül, ezért meg kéne tudnia majd birkózni a 4k 60Hz-cel is.

A kérdésem, hogy érdemes-e szerintetek beruháznom egy GTX1060-ra, vagy elég egy 1050?

(#1670) Formaster válasza kelna91 (#1669) üzenetére


Formaster
addikt

Mindenképp! Nekem 1060 van de lehetne még erősebb is. Hobbi szinten mókolgattam pár videót 1080p30-ban de a teljes preview-ben így is dob néha 1-2 framet. Persze ha megelégszel kisebb previewel... mondjuk 4k-ra már más a helyzet. Kelleni fog az a 1060 :R

Nem tudom milyen proci van mellé, lehet egy dual cpu workstationt nem fogna ennyire, de nekem a first gen i7-et fogta. Pedig 4Ghz felett ketyeg.

(#1671) mokus1 válasza Formaster (#1670) üzenetére


mokus1
addikt

Abból valami utasításkészlet hiányozhat egyébként. Én is nagyon sokáig azzal melóztam, aztán cseréltem lga2011-re és érezhetően gyorsult a program.( Akkor még 4 mag/8 szálam volt,tehát nem a mag többlet okozta/

(#1672) artiny


artiny
őstag

Adobe Premiere Pro CS5.5 - ha Dip to Black effektet akarok tenni ket video koze, oszemosaskent akkor ilyen hiba uzenet jon elo insufficient media. This transition will contain repeated frames?
insufficient media. this transition will contain repeated frames

hogyan tudom ezt megoldani ?

(#1673) kelna91 válasza artiny (#1672) üzenetére


kelna91
senior tag

Mindenféle áttűnésnél ezt írná ki. Azt jelenti, hogy nincs elég képkocka az első klip vége után, vagy a második eleje előtt. Magyarán nem vágtál le eleget az első végéből, vagy a második elejéből. Ha csak egymás mögé teszel két klipet, nem tudsz a kettő közé áttűnést tenni. Le kell vágni eleget mindkettőből.

Euzsolt: Köszi a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#1674) kleinguru válasza kelna91 (#1669) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem is olyan régen átírták az egész gpu gyorsítást openclre.

Innentől fogva hanyagolnám az NV-t és mondjuk egy RX470-et vennék inkább.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1675) MrChris válasza kleinguru (#1674) üzenetére


MrChris
nagyúr

After Effects-t is írt, abban a raytrace tudtommal csak NV-val müxik. Cpu-ból agyhalál.

(#1676) Formaster válasza kleinguru (#1674) üzenetére


Formaster
addikt

Pontosabban csak beleírták :F :U profi csatornákon továbbra is az nvidiát ajánlják. :U

(#1671) mokus1 melyik procival nyomod most?

[ Szerkesztve ]

(#1677) dzsonaj válasza kelna91 (#1667) üzenetére


dzsonaj
tag

ezt találtam neten:
Preferences > Media > Enable accelerated Intel h.264 decoding - ennek kikapcsolásával sokat jalult a helyzet.

:DD

(#1678) kleinguru válasza Formaster (#1676) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem tudom, mi az oka ennek. Mármint AE értem, ha ilyen függőség van, de ettől eltekintve (figyelembe véve a tudatlanságom) arra gondolok, NV volt előtte, csak az a jó, meg a cuda. Tényleges okot nem tudok felhozni (ez előbb említett szoftveres függőségen kívül).

Hirtelen ezt találtam.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1679) Formaster válasza kleinguru (#1678) üzenetére


Formaster
addikt

Ez érdekes. Nemrég vettem vga-t és direkt azért vettem nvidiát mert mindenhol a Mercury playback enginet és a Cudát favorizálják az adobe-hoz. Ez a teszt meg szépen megdönti. :U bár ettől összetettebb a kérdés, nem csak a sebesség számít

(#1680) mokus1 válasza Formaster (#1676) üzenetére


mokus1
addikt

Egy Xeon E5 2650-el,(8 mag/16szál).

(#1681) Formaster válasza mokus1 (#1680) üzenetére


Formaster
addikt

Alapvetően a xeon procik vagy 3x annyi cachet tartalmaznak, tudtommal ezért is alkalmasabbak a renderelésre. :R

(#1682) kleinguru válasza Formaster (#1679) üzenetére


kleinguru
addikt

Nekem meggyőződésem, hogy a korábbi berögzült dolgok miatt ajánlották az NV-t.

A nem csak a sebesség számít cikkben elvesztem (részben az kevéske angol tudásom miatt), de nem találom a lényeget.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1683) Formaster válasza kleinguru (#1682) üzenetére


Formaster
addikt

Bizonyos effekteket, színeléseket szebben kezel az nvidia és szebben is rendereli le. Persze én is csak felületesen olvastam át, majd este lesz rá idő.

(#1684) kleinguru válasza Formaster (#1683) üzenetére


kleinguru
addikt

Sehol nem olvastam ilyet :U

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1685) mokus1 válasza Formaster (#1681) üzenetére


mokus1
addikt

Renderelésre visszatérve, én egy sima HD7850-est használok és nálam teljesen jó a sebesség, nem akad. Pedig nem egyszer dolgoztam már 200-300Mbites FHD anyaggal is. UHD eszközöm nincs, így arról nem tudok tapasztalatot mondani,
A renderelési időt nem szoktam nézni mert általában akkor indítom el amikor nem használom a gépet.

(#1686) Formaster válasza kleinguru (#1684) üzenetére


Formaster
addikt

"Here's a list of things that Premiere Pro CS5 can process with CUDA:
- some effects
- scaling
- deinterlacing
- blending modes
- color space conversions

Processing with CUDA doesn't just mean that things are faster. In some cases, it can actually mean that results are better, as with scaling."

Nagyjából ez az amit mondtam. Szóval lehet h a végső renderelésben valamivel lassabb, de ettől több dologra kiterjed. Persze ez inkább profi szinten számít, ott meg már úgysem a vga fogja meghatározni a renderelési sebességet, hanem hogy milyen workstationbe kerül.

(#1685) mokus1: Preview-re gondolsz? 1:1 mód? Mondjuk egy xeon procin nem is szabadna akadjon. Egyébként nálam ram problémák is voltak, a 8 giga ide édeskevés és a bővítés óta még nem próbáltam semmit. Ilyen időben nem visz rá a lélek, hogy videózzak ;] :R Remélem 16-al jobb lesz a rendszer, illetve most kapott egy kis órajel emelést is ;]

(#1687) mokus1 válasza Formaster (#1686) üzenetére


mokus1
addikt

Igen preview 1:1-be.
8 giga nagyon kevés. 16-tal teljesen rendben leszel.

(#1688) Formaster válasza mokus1 (#1687) üzenetére


Formaster
addikt

Vettem észre én is :C Állandóan crash-elt :DD Adtam neki 40-50 giga lapozó fájlt, mert anélkül kb 8-10 footage betöltése után már csak kamillázott. Most még rendszer átállás lesz a hétvégén W10-re, aztán meglátjuk, hogy mit hozott a ram meg a 200Mhz órajel emelés :U :K

(#1689) kleinguru válasza Formaster (#1686) üzenetére


kleinguru
addikt

Premier CS5

Azóta már néhány év eltelt...
Érdekes lehetne egy aktuális teszt mondjuk a CC 2017-es verzióval.

Helyenként a 16 giga is kevés.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1690) Formaster válasza kleinguru (#1689) üzenetére


Formaster
addikt

Ja persze, hogy kevés, maximálisan 64 gigát is be tud nyakalni. Bár gondolom ott már nem 20-30 perces videókról beszélünk némi grade-el. Inkább komoly munkáról.

(#1691) kelna91


kelna91
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :R 1060 6GB lesz, úgy döntöttem. (Olvastam redditen, hogy nemcsak a memóriája nagyobb a 3 gigásnál, hanem több ilyen-olyan feldolgozóegységet is tartalmaz.)
Eddig is csak NV kártyáim voltak, és bár nem ragaszkodom hozzá, ezt ismerem. Na meg aztán hébe-hóba fogok játszani Linuxon, és az Nvidiának jobb a drivertámogatása Linuxra.

(#1692) Formaster


Formaster
addikt

Ez szerintetek mennyire fake video?

(#1693) qnadam válasza Formaster (#1692) üzenetére


qnadam
veterán

mikor a vonatot látjuk, az nyilván két réteg, de az szerintem csak egy vizuális geg :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1694) szabog4


szabog4
aktív tag

Premier Pro CS6

Sziasztok!

Olyan problémám akadt, hogy a MOTION opciót használva mozgatom a hátteret, ami teljesen jól működött ezidáig, illetve jól is működik, kivétel egy résznél. 00:00:13:22-től (108) tolom oldalra 00:00:14:02-ig (139) és 00:00:13:27-ig visszafele számol (104,9-ig). Hiába állítom be képkockánként, a következő képkocka minuszba indul ugyanúgy és megy fel. (Mintha tolná a bugot előre. :DDD ) Elég sok képkocka van, nem kívánom végigpittyegni, mindezt úgy, hogy az eltolás miatt számolgatnom kell, hogy az adott képkockának mennyinek kéne lennie. :W

Valami megoldás esetleg?

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#1695) aldebaran válasza szabog4 (#1694) üzenetére


aldebaran
őstag

Bezár-megnyit a premieret? :DDD

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1696) Formaster válasza qnadam (#1693) üzenetére


Formaster
addikt

Igen, írják is hogy az csak le van effektelve. Szerintem tényleg megugrotta ;]

(#1697) szabog4 válasza szabog4 (#1694) üzenetére


szabog4
aktív tag

Próbáltam, nem nyert.

3Ds Maxbe, az animálást magát 1 grafikonon is lekövethetem. Ott olyan probléma van, hogy a görbe miatt lassan indul és lassan zárul. Mintha hatna rá a fizika. :) Azt kitudtam küszöbölni. Ezt nem...

HUN_Thorpedo

(#1698) bzsombi


bzsombi
újonc

Sziasztok. A telepítéssel semmi gond nincsen, de amikor elkezdek vágni egy videót akkor szinte az összes videónál lesz egy olyan probléma, hogy a kép minimálisan elcsúszik a hangtól és előbb/később látom a képet mint a hangot hozzá... Olyan is van, hogy egy picit elcsúszik, majd beletekerek és a végre már 4-5 perces csúszás van... Viszont amíg nem rakom be a programba addig tökéletes... Ha valaki tudna segíteni vagy tanácsot adni azt nagyon megköszönném, mert borzasztóan zavar, hogy 2 óra vágás után random elcsúszik és kész vége. Köszi előre is!

(#1699) klimokrisz válasza bzsombi (#1698) üzenetére


klimokrisz
tag

Szuper a leírás de nem látni benne, hogy milyen környezetben történik ez a jelenség így nehéz lesz segíteni. Milyen operációs rendszeren futtatod és melyik Adobe Premier-t használod?

„Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

(#1700) qnadam válasza bzsombi (#1698) üzenetére


qnadam
veterán

nem telefonnal felvett videók ezek?

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.