Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Gravity1234 válasza Roachy (#1550) üzenetére


Gravity1234
tag

Igen, koszonom, ezek alapbol be vannak love.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#1552) gisssa válasza pikszel (#1548) üzenetére


gisssa
csendes tag

Nagyon köszönöm ! :)

(#1553) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Premier Pro-ban összevágtam egy 1 perc 40 másodperces telefonos videót (3 felvétel). Van alatta zene, és kapott az elejére, illetve végére sötétedést, a videók között átmenetet és feliratot. Milyen beállítások kellenek, hogy ne legyen több gigás a videó mérete?

(#1554) Joe fiú válasza szuszinho (#1553) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Mi a forrás formátum? HD720P-ben kiexportálod teljesen jó lehet,150mb kb.

(#1555) szuszinho válasza Joe fiú (#1554) üzenetére


szuszinho
őstag

Köszi, jó lett!

(#1556) Watt25 válasza szuszinho (#1555) üzenetére


Watt25
veterán

Azért egy dolgot ne felejtsünk el. Egy videó fájlmérete egyetlen dologtól függ: a bitrátától. Nem a kodektől, felbontástól.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#1557) Gravity1234


Gravity1234
tag

Ket kerdesem lenne amiben infokat varok!

1) Gep, konfig temakorben. Jelenleg egy Lenovo Y580-am van, ezzel is vagok (8 GB ram, I7 proci es Geforce 660m kartya, CUDA megy vele).
alapvetoen teljesen jo a tortenet, full HD anyagot editalok (nincs 4K a lathataron) amig valogatok, vagok, trimmelek, stb a CUDA teszi a dolgat megy zoccenes mentesen. A problema ott kezdodik amikor elkezdek utomunkazni, szinkorrekcio, szinezes, zajcsokkentes, warp stabi neha ahol kell. Itt mar elkezd belassulni es idovel (ha sokat vagok, tobb oran at) szinte meg is all a timeline, szinte barhova huzom, homokorazik, sokszor akar 10 masodpercet is varni kell mire raugrik az adott snittre, gyakorlatilag editalhatatlan lesz.
Ha lerenderelem az meg ugye akar 1-2 ora is lehet.
Van valami megoldas erre, vagy csak pusztan a brutalisabb gep? Ha ez akkor kb mi az ami megoldja ezt, hogy menjen pikk pakk.

2) exportalasnal, beallitasok.
Altalaban H.264 es youtube 1080P presettel exportalom ki, ezzel pl ma 24 es fel perces filmem 4 ora 10 perc votl mire vegzett. Es persze utana kb 10 percig meg se moccan a gep. A fajl mere 2,7 giga lett.
Mivel lehet jo minosegben ennel kissebbet csinalni? Vagy ez ennyi?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#1558) orko válasza Gravity1234 (#1557) üzenetére


orko
tag

Ez ennyi.. bitrate csökkentéssel a fájlméret is csökken és a minőség is. i7 4790k procival, 16g ram, gtx680 grafkártyával én is arra számítottam,hogy sokkal gyorsabb lesz a régi konfignél. Previewt 1/2,1/4 rezolúción használom, nem, vagy ritkán akadozik a lejátszás.

(#1559) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Üdv,

Egy kis-nagy technikai segítségre lenne szükségem. Két kamerás felvételt kellene összeillesztenem. Az istenért sem egyezik a két kamera képe, bármilyen effektet, színkorrekciót teszek rá eltér. Viszont ahogy rárakom az autó collor effektet, majdnem tökéletesre húzza, viszont hosszú jelenetnél nagyon utánahúz, folyamatosan változtatja a színt. Ezt hogy tudom kikerülni, illetve melyik az az effektkészlet amiben a leginkább össze tudok lőni két képet? Premiere Pro cs6-ról van szó.

(#1560) artiny


artiny
őstag

Helotok,
Tudnatok segiteni pc konfig valasztasaban Premierhez ? :B

1.)
A haverom ezt nezte ki magának 335€ ert:
intel core i7-2600 3,4Ghz, DDR3 4GB, HDD 500GB, Intel HD Graphics
2.)
en ezt neztem ki:
Intel Xeon X5460 (12M Cache, 3.16 GHz, 1333 MHz FSB), NVIDIA Quadro 2000 1GB, DDR2 4GB, HDD 320 GB

Valamint a kerdesem, hogy Premierehez kell eros grafikus kártya esetleg a Quadro kartya, vagy elboldogul a i7 IGP -je is mar a Premierrel?

[ Szerkesztve ]

(#1561) Joe fiú válasza artiny (#1560) üzenetére


Joe fiú
senior tag

2. Mindenképp kell a grafikus kártya, nekem is quadro 2000 van, ki is használja. Previewnál fontos a gpu/cuda, renderelésnél kell a proci. Nekem i7 6700 van quadroval. Memóriát tornázd fel 16gb-ra, illetve 1/2 ssd sem árt, sokat számít.

(#1562) artiny válasza Joe fiú (#1561) üzenetére


artiny
őstag

Koszonom a valaszod
vagy volna egy harmadik lehetoseg,hogy ujan megvennem a komponenseket:

Intel Core i3-6100 , Kingston SSDNow UV400 240GB , Crucial 8GB DDR4 2133MHz - (ez 316€) és ehhez hasznaltan egy pl. 30-50€ ert ami belefér graf.kártya: pl Geforce 450 GTS, GTX 550 Ti, GTX 560 Ti
- ez jonne bele kb.: 360-370€ - ebben az esetben is a 2. lehetoseg a legjobb?

[ Szerkesztve ]

(#1563) Joe fiú válasza artiny (#1562) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nem tudom honnan nézed az árakat, de nagyon sok. Nekem ennyi pénzből kijött az alaplap, i7 6700, 16 gb crucial, ssdk, quadro 2000.

Szerintem az I3 már nagyon kicsi lesz. Ramból tényleg kell a 16gb, főleg ha most építkezel, nem drága a ram.

(#1564) rum-cajsz válasza artiny (#1562) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Ez a konfig, pár perces filmeknél talán elmegy, de komoly munkára nagyon kevés.
Nekem i5-ös van 8 GB memóriával és egy GTX650-es kártyával, de ez épphogy megfelel. Csomószor van belassulás, szaggatás, pedig max 20 perces (full HD) filmekkel dolgozom. Már elég rég óta gondolkodom videókártya cserén, csak még nem jött össze rá a pénz.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#1565) Roachy válasza artiny (#1562) üzenetére


Roachy
senior tag

Kicsit vissza olvasol már többször volt téma a konfig, gpu, memória, stb kérdés. Amit érdemes figyelembe venni még, hogy a legújabb premiere (2015.3), már nem támogatja a gtx 6xx alatti kártyákat, de erősen ajánlott legalább a 700-as szériából választani. Quadro fölösleges a premiere-hez, ár/érték arányban egyáltalán nem éri meg.
Itt egy oldal ahol nagyon jól össze van foglalva és ki is van vesézve gyakorlatilag minden ami fontos.
Ezt amúgy ajánlom mindenki másnak is, rendkívül hasznos lehet.

(#1566) Roachy válasza Joe fiú (#1559) üzenetére


Roachy
senior tag

A lumetri color panellal érdemes próbálkozni, manuális beállításokkal.

(#1567) Axi-Maxi


Axi-Maxi
tag

Sziasztok
egy nem épp adobe kérdés
magas bitratához hogy alakulnak a gépigények???mit mondatok mi az amin elfutna akadásmentesen
jelen esetben 1080p 50mbps szeretnék lejátszani
mi a legjobb lejátszó amely kihasználja a gépet teljes mértékben ?
Üdv

Igyál vizet Axi fizet

(#1568) MrChris válasza Axi-Maxi (#1567) üzenetére


MrChris
nagyúr

Lejátszás? 8 éves gépem 3-12%-on van 1080p 50mbps videó lejátszásakor MPC-HC-vel, VLC jobban terheli.

(#1569) Axi-Maxi válasza MrChris (#1568) üzenetére


Axi-Maxi
tag

[link]

lehet ezen még javítani??

Igyál vizet Axi fizet

(#1570) MrChris válasza Axi-Maxi (#1569) üzenetére


MrChris
nagyúr

Értem, azt nem írtad, hogy 60fps-os FHD videóról van szó. Olyan videóm nincs is :D 50p van, azt 16-22%-al viszi a régi gépem.

(#1571) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Van vmi összehasonlítás a neten, hogy a PP hogyan skálázódik a különböző CPU-k esetén. Pl egy i5 6600 Skylake mennyivel van előrébb az Ivy/Haswell megfelelőjéhez képest, stb.
Egyre inkább érik egy gépfrissítés nálam, és alapvetően a Skylake felé hajlok, de jó lenne látni, hogy mi az ábra Premiere pro téren.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1572) Formaster


Formaster
addikt

Sziasztok!

Új vagyok a topikban, témában. Valahol lehet találni jó kis lut packokat? :R

(#1573) Formaster


Formaster
addikt

Sikerült párat leszednem. Ez a warp stabi nektek is ilyen lassan megy? 4 perces videót kb fél óra alatt kezel le.

Más...: vettem egy új 1060-es kártyát és az előbb exportban 2x is vga renderelési hibát dobott. Azelőtt csak procis renderelésnél sosem volt gond. Végül lefutott, megcsinálta, de aggaszt h valami nem jó. Vágás közben szépen rendereli 1080p-ben fullban, több effektel is. Persze a ramom vészesen kevés. 2x4gb, néha ki is dobál h elfogyott a ram. (Mondjuk nem értem mert ilyenkor is szokott még lenni vagy 1 giga szabadon. Lehet egy kis feszt kéne rá toljak :F )

(#1574) Formaster válasza Formaster (#1573) üzenetére


Formaster
addikt

Kinyírtam a topikot? :DDD Na mindegy elbeszélgetek magammal :U A Ram is megoldódott. Beállításokban levettem a tartalékot + a proci tuning miatt kicsit meg kellett feszelni a memóriákat is. A warp stabi gondolom normális, mert kockáról kockára elemeznie kell. A 2x4 gigát viszont bővíteni kéne már, eddig elég volt :B

[ Szerkesztve ]

(#1575) qnadam válasza Formaster (#1574) üzenetére


qnadam
veterán

az lassú :)

ha nem megy a premiere mellett ae meg ps meg mindenmás, simán elég lehet a 8 gb

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1576) Formaster válasza qnadam (#1575) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi a választ! Hát az i7 880 már nem egy mai darab, de 4ghz-en még elvan a PP-val. Mi lenne az ideális stabilizálási idő egy 4-5 perces videónál? A nyers anyagra tegyem rá a warpot, vagy a már grade-eltre? Esetleg ez nem is befolyásolja? Összességében azért elégedett vagyok a géppel, emiatt nem fogok konfigot váltani :N

(#1577) Formaster válasza qnadam (#1575) üzenetére


Formaster
addikt

Ramot kell bővítsek. Lőttem párat 4k-ban, de erre már nem elég a 8gb, folyton kidobál. Azt kérdezném, hogy elég lenne a 2x4 mellé még 2x4 giga, vagy ajánlottabb, ha mellécsapok inkább 2x8gb-ot? Csak mert erre a konfigra már nem költenék sokat, ha elmegy összesen 16gigával 4k-ban, plusz elbírja mellé a böngészőt, akkor megelégszem ezzel is.

(#1578) Formaster válasza Formaster (#1577) üzenetére


Formaster
addikt

Erre valaki :F Megvenném ma a ramokat, de 4k-hoz elég a 16 vagy 24-el jobban járok?

(#1579) qnadam válasza Formaster (#1578) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem elég a 16, de nem tudok árakat, nem tudom hogy mi éri meg jobban. nekem 16 van, nem éreztem hátrányát.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1580) Formaster válasza qnadam (#1579) üzenetére


Formaster
addikt

4k-ban is szoktál vágni? Most 2x4 giga van, ha vennék 2x4 gigát az pont a fele árban a 2x8-nak. A ddr3-asok még mindig elég drágák. Ha 16-al elfut szépen, akkor ebbe a konfigba nincs értelme többet ölni.

(#1581) qnadam válasza Formaster (#1580) üzenetére


qnadam
veterán

előfordult (4k 4:2:2 50fps), de igyekszem elkerülni :) nem a ram volt a szűk keresztmetszet, hanem a gyenge vga miatt lassú volt a render.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1582) Formaster válasza qnadam (#1581) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi! Ismét fény derült egy gondra, ez a lapozófájl. Amikor anno betettem az ssd-t a javallottak szerint, "kellő mennyiségű ram" keretében, kikapcsoltam a lapozófájlt.

A hozzászólások között találtam egy útmutatót, hogyan érdemes a lapozófájl méretét megadni, ennek keretében most a 8gb mellé további 40 gigát hozzárendeltem és láss csodát, lehet nem is bővítek ramot :C Minden fut szépen. Thx a helpért, persze úgy látom rajtad kívül nem sokan méltatnak válaszra egy kezdőt. :(((

(#1583) MrChris válasza Formaster (#1582) üzenetére


MrChris
nagyúr

Na wazz furcsa is volt hogy az őskövület gépem elbirkózik a 4k-val a tiéd meg sokszoros sebességű aztán berosál. Igaz nálam Vegassal, de az meg csak rosszabb lehet az AP-nél ;]

[ Szerkesztve ]

(#1584) Formaster válasza MrChris (#1583) üzenetére


Formaster
addikt

Szerintem ez sokaknak nyújthat segítséget, visszaolvasva többször láttam h nem elég a 8 giga ram. Persze kell hozzá egy gyors ssd is, de pont az ssd-sek veszik le a lapozófájlt, h az írás mértékét csökkentsék a nand élettartama érdekében. Végre nincs kidobálás, hibaüzenetek stb. Azért lesz az a ram bővítve, de így már közel sem olyan égető.

(#1585) MrChris válasza Formaster (#1584) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szvsz oktalanság a felhasználói élmény rovására kímélgetni az ssd-t, azért van hogy használd, hogy minél kevesebbet raboljon a türelmedből, ha ez számít. Fél évente megnézed milyen a kondi, nálam több mint egy év után 98%, ha nem aránytalanul gyors a romlás még 10 évig csak jó lesz. IT-ben meg 10év... :D 3 év mulva úgy is kinövi a rendszer, meg a progik és jön bele a fél terrás, ami már csak a mérete miatt is tovább bírja, de lehet hogy javítgattak is az élettartamon. Nálam az egész gépet kéne cserélni, se ramot, se cpu-t nem lehet/érdemes upgradelni.

(#1586) Formaster válasza MrChris (#1585) üzenetére


Formaster
addikt

Így van! Persze a 8 giga átlagfelhasználói szinten elég volt, ezért nem pörgettem feleslegesen az ssd-t. Viszont most nagy hasznát veszem a lenti linknek. Valaki kért itt benchmarkot PP-hez, délután belinkelem azt is.

[ Szerkesztve ]

(#1587) dnsgaby


dnsgaby
csendes tag

Sziasztok.
Volna egy nagy problémám: Premier Pro CC- ben megvágok egy 4 órás anyagot és exportálom, nem sok változtatással eddig mindig jól ment de most utoljára végig megy az exportálás, de nincsen végtermék csak egy 24 byte-os anyag. Mi lehet ennek az oka? Máskor nem csinált ilyet és kipróbáltam újra tett Windowszal de mégsem oldódott meg a probléma.
Nagyon hálás lennék ha segítene valaki ebben.

Előre is köszönöm :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

Adobe Premiere

(#1588) qnadam válasza dnsgaby (#1587) üzenetére


qnadam
veterán

más formátumban is ez lesz?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1589) dnsgaby válasza qnadam (#1588) üzenetére


dnsgaby
csendes tag

Azt hiszem megleltem a probléma okát: -
Valószínű hogy nem volt elég helyem a merevlemezen ahova menti a Premier a Preview Files-t. Most egyenlőre megoldódott, még holnap tesztelem( a formatum: H.264, 1920 x 1080, 50fps, progresszív, mp4)
:R :R :R :R :R

Adobe Premiere

(#1590) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Egy ismerősöm ennek a programnak a beszerzését tervezi, de a gép amire feltenné nem biztos, hogy alkalmas rá. Segítsetek. Hp 2560P - azaz egy átlagos 2.gen I5, 4 (8?) Gb ram és HD3000-es VGA. Nem baj, ha sokat kódol csak mondjátok meg elmegy e rajta. Köszi!

(#1591) qnadam válasza Kolondrum (#1590) üzenetére


qnadam
veterán

átlagos dolgokra (fhd videó dslr-ből, ilyesmi) simán jó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1592) Kolondrum válasza qnadam (#1591) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én is így gondoltam köszi!

(#1593) MrChris


MrChris
nagyúr

Premiere-ben mennyit lendít egy nv660ti kártya? Használja egyáltalán szerkesztés, vagy exportálásnál?

(#1594) Joe fiú válasza MrChris (#1593) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Exportnal csak a proci, szerkesztés es previewnál sokat dob.

(#1595) orko válasza MrChris (#1593) üzenetére


orko
tag

GTX680-nal,vagy nélküle, nem sok különbséget vettem észre..

(#1596) MrChris válasza orko (#1595) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most kipróbáltam én is vele, sajnos a preview pont ugyan olyan lassú, darabos, mint cpu-val. Vajon az Ati kártyákkal müxik? Vagy melyik nV szériával? Vegasnál kiderült, hogy csak nv2xx, 4xx, 5xx kártyával van gyorsítás, 6xx-astól cuda magon módosított az nV.

[ Szerkesztve ]

(#1597) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Nekem konkrétan Quadro2000 van,amióta AMD-ről erre váltottam azóta van hardveres GPU gyorsításom (Premiere Pro6-ról van szó) nincs akadás, folyamatos a preview. Érdemes megnézni a project beállításoknál, hogy van e cuda támogatás, vagy csak szoftveres. Egyébként a premiere oldalán írja melyik GPU-kat támogatja. Nálam sokat dobott a Cuda.

(#1598) MrChris válasza Joe fiú (#1597) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ebből kiderül nem minden CUDA-s kártya kompatibilis a Premiere-el. Sajnos az enyiben hiába van 1300, toszikrája. Pedig a beállításokban szerepel. Mehet az apróra...

[ Szerkesztve ]

(#1599) orko válasza MrChris (#1598) üzenetére


orko
tag

Valaki nekem régen azt mondta ,Premiere jobban szereti a Radeonokat és az OpenCL-t,míg az After Effects az NVidia Cuda támogatást...most..... :F

(#1600) MrChris válasza orko (#1599) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az a probléma a szereti, meg támogatja dologgal, hogy valójában konkrét típusokat támogat mást meg nem, ezért hiába veszel cuda magosat mint én mert hogy cudás támogatás meg minden, aztán nézek mint Roziamoziban :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.