Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Roachy válasza hibavissza (#1150) üzenetére


Roachy
senior tag

Akkor állítsd át a gépedet 25 fps-re és nem lesz gond semmilyen programmal. 50 fps-t akkor használj, ha valamit ki akarsz lassítani.

(#1152) afrojack1


afrojack1
senior tag

Hali felvettem egy videót normál minden szép 60fps..stb. Mikor behuzom a premierbe és, megnézem ott a jobb sarokba lévő nagy ablakba elcsúszik a hang, hamarabb van mint kellene! Ha szerintetek lerenderelem akkor jó lesz? :F

SC: Herczku_Death

(#1153) hibavissza válasza Roachy (#1151) üzenetére


hibavissza
veterán

ja, igazad lehet. köszi! talán átállítom a felbontást is 640x480-ra úgy még a régebbi mobilokon is smooth lesz.

(#1154) afrojack1 válasza afrojack1 (#1152) üzenetére


afrojack1
senior tag

Ki akkartam próbálni hogy lerenderelem, erre a media encoder nem nyilik meg semmi hiba, rá clickelek és semmi ha 20x akkor se! :W :W tegnap még jó volt lerenderelt egy videót de ma!? :O :(

SC: Herczku_Death

(#1155) Thunder82


Thunder82
aktív tag

Sziasztok
Kérdésem az lenne hogy a videómat szeretném néhol belassítani, 60fps-el vettem fel a vidit milyen (pluginnal) vagy effektel tudom a "diavetítést elsímítani élvezhetőre ?

- [HNT] - ::Hungarian National Team:: # tHUNderKILLLER # tHUNderKILL3R

(#1156) pikszel válasza Thunder82 (#1155) üzenetére


pikszel
őstag

Behúzod a videót a timeline-ra, majd ugyanott jobb klikk rá. Itt vedd ki a pipát a Frame blending elől és az ugyanott található Speed/Duration menüpontra kattintva beállítasz egy kb. 40% - 50%-os sebességet és megérkeztél. Például.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1157) Thunder82 válasza pikszel (#1156) üzenetére


Thunder82
aktív tag

És ha lassabbra gondolunk, mert ugye így eléri a nézhető 25-30 fps-t de ha jobban be akarom lasssítani ? Arra vagyok kiváncsi milyen opciók vannak még?

[ Szerkesztve ]

- [HNT] - ::Hungarian National Team:: # tHUNderKILLLER # tHUNderKILL3R

(#1158) pikszel válasza Thunder82 (#1157) üzenetére


pikszel
őstag

Ez esetben még alacsonyabb értéket kell beállítanod (20-25%), de itt már legyen bekapcsolva a Frame blending. Ha komolyabb megoldás kell, akkor esetleg a Twixtor lehet megoldás.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1159) Thunder82 válasza pikszel (#1158) üzenetére


Thunder82
aktív tag

Nagyon köszönöm :)

- [HNT] - ::Hungarian National Team:: # tHUNderKILLLER # tHUNderKILL3R

(#1160) pikszel válasza Thunder82 (#1159) üzenetére


pikszel
őstag

Ebben a videóban itt használtam a Twixtort, de még az is meg lett molyolva kissé. De láthatóan jól dolgozik.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1161) afrojack1


afrojack1
senior tag

Valaki erre?
Mi lehet a hiba? [link] :F

SC: Herczku_Death

(#1162) pikszel válasza afrojack1 (#1161) üzenetére


pikszel
őstag

Próbáltál már egy kis szeletet renderelni? Egyből kiderül, hogy rendben van-e a dolog.
Beállíthatsz a timeline-on kiskép (thumbnail) nézetet minden egyes képkockára (kocka? :) ) és a hangnál szintén van hanghullám (waveform) nézet. Így össze tudod nézni a megfelelő nagyításnál.
Én egyébként arra tippelnék, hogy gyengécske a hardverkörnyzet és ez eredményezi a csúszást.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1163) Thunder82 válasza pikszel (#1162) üzenetére


Thunder82
aktív tag

AMD 8320 + 770 igaz a ramokat leszámítva ( ami elég fontos ) futnia kellene.

- [HNT] - ::Hungarian National Team:: # tHUNderKILLLER # tHUNderKILL3R

(#1164) Roachy válasza afrojack1 (#1161) üzenetére


Roachy
senior tag

Több probléma is okozhatja, látatlanba nehéz kitalálni. Először meg kell próbálni újraszinkronizálni a hangot a képpel, ez gyorsan megvan és pikpak megoldja a gondot, ha csak annyi a baj hogy elcsúszott a hang a képhez képest. Ha nem megy, mert egy darabig tartja a szinkront a képpel, aztán mégis elcsúszik, akkor lehet hogy a forrásanyag mintavételezési frekvenciája más, mint a sequence beállításaiban. Ha ez is stimmel, akkor az is lehetséges, hogy szintén a sequence beállítás nem 60 fps, hanem valami más. Ha semmi nem válik be, akkor még mindig lehet próbálkozni lassítással, gyorsítással. Vagy a képet a hanghoz, vagy a hangot a képhez igazítva. És hardveres probléma is lehet persze. Több infó kéne. Honnan származik a nyersanyag, pontosan milyen formátum, mik a beállítások a premiereben? Esetleg tölts föl belőle egy darabot valahova és linkeld ide be.

[ Szerkesztve ]

(#1165) Roachy válasza Thunder82 (#1155) üzenetére


Roachy
senior tag

A legegyszerűb, ha 60 fps anyagot egy 25 vagy 30 fps sequencre húzod, akkor máris lassítasz egy jókorát, mindenféle minőséget befolyásoló effekt nélkül. Ha ez nem elég akkor még ezután is lassíthatsz rajta, de képtartalomtól függően 30-40%-os lassításnál nem érdemes jobban mert az már látszani fog, darabos lesz a mozgás. Frame blending ugyan segít valamennyit, de attól meg furcsán elmosódottá válik. Ugyanez igaz a külső szoftverekre is, nem lehet teljesen büntetlenül lassítgatni effektezéssel.

[ Szerkesztve ]

(#1166) afrojack1 válasza Roachy (#1164) üzenetére


afrojack1
senior tag

Az elején stimmel a hang és egyre jobban elcsúszik! Birja a gépem! Lerendereltem egy cikket és ugyan úgy hang elcsúszva marad! Shadowplayel vettem! De mindjárt több infót is adok csak telórol vagyok :)

SC: Herczku_Death

(#1167) djyuri


djyuri
őstag

Üdv

Foglalkozik még valaki kifejezetten ilyen programokra specializált videókártyás babrálással?
Vagy már nem nyújt akkora előnyt egy ilyen kártya?
Mert szükség lenne egy szerkesztő gépre,amihez egy ilyen 580fx-et tudnék beszerezni

köszönöm!

(#1168) rlazol válasza djyuri (#1167) üzenetére


rlazol
addikt

én évekig csak matroxoltam, aztán egy rövid ideig volt quadro-m is, majd megint Matrox. Most egy átlagos (Asus GTX 650ti 1Gb DDR5) karim van,de semmi bajom nincs a teljesítményével, szerintem ár/érték aránya már nem jó ezeknek a spéci kariknak.
Anno pl a CRT monitoroknak zongorázni lehetett az élességbeli különbséget de a lapos képernyőn nincs jelentősége.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1169) Roachy válasza djyuri (#1167) üzenetére


Roachy
senior tag

Az 580-as egy elég régi kártya, teljesen fölösleges megvenni, még akkor is ha csábítóan olcsó. Gyakorlatilag a mai nem quadro kártyák leggyengébbike is többet tud már annál.

(#1170) djyuri válasza Roachy (#1169) üzenetére


djyuri
őstag

Okéka

Köszönöm :R :R

(#1171) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello! Letöltöttem a legújabb 7.2.2 (premiere pro cc) frissítést. A kérdésem az lenne, hogy ez a frissítés tartalmazza a régebb változatokat is? Pl a 7.2.1-et?

(#1172) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Ha esetleg valakinek gondja lenne a Premiere pro cc esetén azzal, hogy nem nyílik meg a media encoder, akkor találtam rá megoldást. Bár egy egész napom ráment.

Újratelepítgetés, tűzfal ki/be, tűzfal letörlés, stb... (anyázás ezerrel...)

A megoldás a problémára:

Keresd meg ezt a fájlt és nyisd meg jegyzettömbbel (C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\SLCache\X19zbGNfZmVhdHVyZXNfXw==.slc)

Aztán töröld ki a tartalmát.
Majd zárd be és a fájlra jobb gombbal kattintva tulajdonságok és tedd írásvédetté.

[ Szerkesztve ]

(#1173) GraphX


GraphX
csendes tag

Sziasztok!

Nem találtam még olyan bejegyzést, ami az én problémámra vonatkozna, ha jól vettem észre.
Felraktam a CS6-os Premiere Pro-t. Be akarok húzni egy AVI-t, amit a CamStudio-val vettem fel. De amint berakom a Premiere Pro-ba, ott elkezd ugrálni. Az egymás utáni képkockák össze-vissza keverednek, teljesen kivehetetlen. Ami érdekes, hogy még a CS5-ös Premiere Pro-ban ugyanaz a videó jól működött, nem esett szét.
Azóta cseréltem rendszert is, így most Quadro 4000 VGA-m van, bár nem hiszem, hogy ez lenne az oka.
Próbáltam úgyis, hogy a hardver helyett szoftveresre állítottam a munka kezdetén, de nem változott semmi.
Próbáltam azt is, hogy a timeline-ba behúzva, lerenderelem azt a sávot, de akkor sem változott semmi.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#1174) rlazol válasza GraphX (#1173) üzenetére


rlazol
addikt

érdekes hiba. ha jól értem, ugyanaz a video CS5ben jó, CS6ban nem?
1, használj CS5-öt!
2, próbáld meg átkonvertálni vagy CS5ből kirenderelni.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1175) GraphX válasza rlazol (#1174) üzenetére


GraphX
csendes tag

Igen, ugyanaz a videó nem megy CS6-ban. Továbbá, próbáltam átkonvertálni VLC-ben MPEG-re, de akkor meg duplán jelent meg egymás alatt, összenyomva, zölden, csíkozottan.... szóval katasztrófa volt. :)

Létezik, hogy a Quadro 4000 VGA miatt? Van valami beállítás, ami okozhatja? Örülnék, ha nem kéne még pluszban az SSD-re rápakolni a CS5-ös Premiere Pro-t, ha már fenn van a CS6 csomag. :) Drága minden egyes MB. :)
Vagy létezik valami codec csomag, ami javíthat ezen?

(A puding próbája az evés, fel fogom rakni a CS5-öt, valami standalone verzióba tesztelésre.)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1176) GraphX


GraphX
csendes tag

Elsőre találtam egy Premiere Pro CC 8.0.0 verziót, ami portable... dettó ugyanazt csinálja. :(

(#1177) rlazol válasza GraphX (#1175) üzenetére


rlazol
addikt

sose használtam CS5-6-8 at (4-el dolgozom), nem tudom, megéri-e. Ha a kárty rendesen van telepítve és az avit egy sima videolejátszó (BS player, stb) gond nélkül lejátsza, akkor nem hiszem, h a kártya a gond.
Codekeket nem szereti a premier, főleg, ha nem legális. Újabbak telepítése előtt szedd le a meglévőket.
És próbálj meg egy átkonvertálást.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1178) GraphX válasza rlazol (#1177) üzenetére


GraphX
csendes tag

Valahol kukáztam egy 6.0-ás PP-t. Bár kicsit bugosan indult el még XP kompatibilitásos módban is, de a fene enné meg, ott lejátssza jól!
Valami ezzel az új verzióval nem stimmel akkor, ahogy írtad is. Valamit csak át lehet állítani... vagy nem :)

(#1179) Roachy válasza GraphX (#1178) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem lehet átállítani, az újabb verziókból kikerült néhány régebbi (azóta már nem túl népszerű) formátum támogatása. Egy külső konverterrel kódold át dv aviba, azt megeszi.

(#1180) GraphX válasza Roachy (#1179) üzenetére


GraphX
csendes tag

Köszönöm! Ez megoldotta a dolgot.
Akkor már csak annyit hadd kérdezzek, hogy ha máskor fel szeretném venni a monitoromon történteket, akkor melyik program ajánlott ehhez, amelyik már eleve "modernebb" formátumban is ment?

Köszönöm!

(#1181) rlazol válasza GraphX (#1180) üzenetére


rlazol
addikt

én a fraps-et használom, de tuti, h van ennél jobb/modernebb megoldás.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1182) Roachy válasza GraphX (#1180) üzenetére


Roachy
senior tag

Rengeteg féle program van, de meg nem mondom melyik ad ki magából premiere cc kompatibilis fájlt. Nem volt még dolgom vele, csak régebben, de már arra sem emlékszem akkor mit használtam.
A probléma amúgy is inkább az, hogy a legtöbb rögzítő program tömörítetlen aviba rögzít, mivel túl sok erőforrást emésztene fel a valós idejű tömörítés. Nem tudom létezik e egyáltalán olyan ami képes rá. Talán mintha az újabb nvidia kártyákhoz lenne ilyen progi, olvastam valamit róla.
Vagy használj más programot a szerkesztéshez (pl virtualdub), ami megeszi azt az avit, vagy konvertáld át a videókat. Vagy pedig próbálgasd a különböző recordereket, hátha ráakadsz egyre amivel menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#1183) Thunder82


Thunder82
aktív tag

2 fellelhető legjobb megoldás van rögzítésre : ha Nvidia karid van akkor SHADOWPLAY
ha nincs akkor Mirilis Action
Mindkét progi tökéletes minőségben vesz fel, a mirillis dupla akkora fájlt képes csinálni mint a shadowplay, de viszont minden kártyával mükszik mivel nem kártyafüggő, a shadowplay viszont csak Nv kártyákhoz van.

- [HNT] - ::Hungarian National Team:: # tHUNderKILLLER # tHUNderKILL3R

(#1184) GraphX válasza Thunder82 (#1183) üzenetére


GraphX
csendes tag

Nagyon köszönöm a válaszokat!
Szuper lenne ez a ShadowPlay, és Nvidia kártyám van, de Quadro 4000, azt pedig nem szereti sajnos, ahogy telepítés után ez kiderült. :(

[ Szerkesztve ]

(#1185) GraphX válasza Thunder82 (#1183) üzenetére


GraphX
csendes tag

a Mirillis Action viszont prof! Szuper minőség.
Köszönöm!

(#1186) Baxter


Baxter
csendes tag

Hellosztok azt szeretném kérdezni Adobe Premiere Pro CS6-ban hogyan tudok videót gyorsítani és lassítani? Ha valaki küld egy tutorial videót vagy elmagyarázza megköszönném :).

Ha veszem a fáradtságot hogy PÜ-t irok, elvárom hogy minimum válaszoljál rá! Üdv: Baxter

(#1187) mufi


mufi
senior tag

Probléma a következő:

premier pro cs6-ban akarok egy kis videót összekalapálni több videóbol DE az a baj, hogy minden videó más felbontásban van, pl az első fullHD, a másik csak 720p és így tovább...mikor összerakoma videót és átkonvertálom pl AVI-ba, és visszanézem, amikor a 720p felbontású szakasz jön akkor a lejátszóban kicsiben megy a videó, nem úgy mint az előző pl fullHD felbontású rész...ezt hogyan tudom kiküszöbölni?

mert ugye gyakorlatilag nem gond, hogy a másik videónak amit felhasználok kisebb a felbontása, hiszen általában alejátszók is teljes képernyőn vetítik le azt...előre is köszönöm!

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#1188) rlazol válasza mufi (#1187) üzenetére


rlazol
addikt

ha jól értem a problémád, megjelenik egy fekete csík a 720őp videó körül?
azért, mert beleraksz egy nagy frame-be egy kicsi képet és nem mondod neki, hogy az mekkora legyen
rákattintva a videóra az effectek Motion részében tudod állítani a videók méretét.

vagy először átkonvertálod mindegyiket azonos méretűre és utána premier.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1189) mufi válasza rlazol (#1188) üzenetére


mufi
senior tag

Scale to frame size-al oldottam meg bar a fekete csik a video alatt es felett ott vannak. De az amugy is kelleni fog majd...most ismerkedem a szoftverrel, eszmeletlen a cuc. :Y

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#1190) rlazol válasza mufi (#1189) üzenetére


rlazol
addikt

ha nem azonos az arány, csík lesz vagy torzul.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1191) mufi válasza rlazol (#1190) üzenetére


mufi
senior tag

És azt hogy tudom megcsinálni, hogy mondjuk a videónak csak egy részletét szeretném elhomályosítani, tehát mondjuk egy csaj játszik egy kisbabával, én edig mondjuk a csajra szeretnék fókuszálni/esetleg valahogy ránagyítani és a hátteret elmosni egy kicsit...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#1192) mufi válasza mufi (#1191) üzenetére


mufi
senior tag

Vagy azt már after effectben kellene?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#1193) rlazol válasza mufi (#1192) üzenetére


rlazol
addikt

igen, ehhez mind az effectet ablakot kell használnod.
nem ismerem a hatost, de a négyesben egy adott részlet elhomályosításához már több videosáv párhuzamos használata kellett.
Ránagyítani a motion-ben tudsz (effects/motion), de túlságosan nem célszerű.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1194) Roachy válasza mufi (#1191) üzenetére


Roachy
senior tag

Ha az a célod, hogy egy éles háttérről leválasztva a nőt, elmosni akarod a hátteret, azt a premiere-ben nem tudod megcsinálni, ahhoz ahogy írtad after effects kell. Némi kompromisszummal photoshoppal is megoldható, de az sokkal szarakodósabb.

(#1195) kornel1026


kornel1026
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, az Adobe Premiere Pro CS6-ban szeretnék berakni egy Fraps-el felvett avi formátumú videót ami 1280x1024 felbontású. Csakhogy amikor rendesen megszerkesztettem a videót jön a renderelés és valamiért renderelés után a videót visszabutítja 720x540 pixel-re és az én monitoromon két nagyobb fekete csík lesz a szélén és két kicsi a tetején. Nem tudom mit tegyek mindent úgy állítottam be ahogy kell, tehát HD-ra avi formátumba de próbáltam h.264 blu-ray-el is ott is ugyan ez a baki van. egyébként már amikor behúzom az előnézetbe már ott is ott van a két csík alul és felül.
Adobe profik kérem segítsetek!!!

CPU: intel i5 2400 VGA: Sapphire HD 7950 Alaplap: AsRock z77 pro4 RAM: 2x4gb team group cl11 2400

(#1196) rlazol válasza kornel1026 (#1195) üzenetére


rlazol
addikt

vsz a project/sequence beállításoknál van a gond. Az legyen azonos a bemeneti formátummal, külön csík lesz, függetlenül az export formátumtól.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1197) mufi válasza Roachy (#1194) üzenetére


mufi
senior tag

Mozgo keprol van szo szoval a fotosop kiesik ;] sz*arakodok is eleget, de nem tudom megcsinalni...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#1198) Roachy válasza mufi (#1197) üzenetére


Roachy
senior tag

Tudom, hogy mozgókép, azért írtam, hogy nagyon szarakodós és nem kompromisszum mentes. Leszámoltatod a képkockákat targába, "fotósoppolod őket" mented targába és vissza a premierebe. Pár másodpercnél végszükség esetén így is megoldható, de az after effects lényegesen fölgyorsítja és egyszerűsíti a folyamatot.

(#1199) pikszel válasza mufi (#1197) üzenetére


pikszel
őstag

Mindenképp aefx, vagy valami kompozitáló lenne jó ahhoz. És néha a photoshop, stb. és illustrator, stb.sem árt. ;)

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1200) mufi válasza pikszel (#1199) üzenetére


mufi
senior tag

Megoldottam: most feladom. Majd legközelebb....

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.