Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) artiny válasza orko (#1500) üzenetére


artiny
őstag

Itt nekem csak Mercury playback engine software only van, szuken hogy valasztani sem tudok.

(#1502) Roachy válasza artiny (#1499) üzenetére


Roachy
senior tag

Szia!
CS 5.5-ben sehogyan. Az még egyáltalán nem támogatja a Radeonokat. CS 6-tól van csak OpenCL támogatás.

(#1503) general


general
addikt

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem, nem nagyon talállok a google-ben infót.

Szóval videóvágáshoz (Edius, After Effects) milyen vga-t ajánlott venni? Új konfighoz, valszeg i7 6700 lesz benne a cpu. De erre is mondhattok valamit esetleg, mi ajánlott. Munkához lesz, nyüstölni.

Köszönöm, ha segítettek!

(#1504) FlegetonR válasza general (#1503) üzenetére


FlegetonR
csendes tag

Quadro vga és mondjuk xeon proci. Nekem E5-2670 es van, kb 20e ért lehet kapni ebayen.

(#1505) general válasza FlegetonR (#1504) üzenetére


general
addikt

miért kell a quadro?

egy gtx 960-as van kinézve egyébként. az gyengébb munkára? mennyiben látszódna a különbség?

(#1506) Roachy válasza general (#1505) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem kell Quadro, sőt! Olvassatok vissza légyszi! Már ki lett vesézve.
Vegyél használt 780-770-et, jobban jársz vele.

[ Szerkesztve ]

(#1507) general válasza Roachy (#1506) üzenetére


general
addikt

rendben, köszi. újat fog venni kollégám (nem az én gépem lesz, segítek neki), számlák, ilyesmi miatt.
nagyon ajánlott a gtx 960-nál erősebb szerinted? (sajnos most nincs időm mélyebben visszaolvasni, ő meg rendelné, köszi a türelmet :B )

(#1508) Roachy válasza general (#1507) üzenetére


Roachy
senior tag

Ez pénztárcafüggő döntés elsősorban. Minél jobbat vesz, annál kevesebb kompromisszumot kell kötni, annál folyamatosabb a munka.

(#1509) general válasza Roachy (#1508) üzenetére


general
addikt

ezt értem, általában így van, de a kérdés az, hogy mondjuk egy gtx 970 vagy 980 nyújt-e többet annyival számolási teljesítményben, mint a 960. mert megveszi az ember, ha sokat dob a munka gyorsaságán, ha megéri.
tehát tényleg többet ad videó editálásnál? mint írtam, Edius és After Effects a két legtöbbet használt progija.

(#1510) FlegetonR válasza Roachy (#1506) üzenetére


FlegetonR
csendes tag

Jahh, akkor bocs, én értettem félre azt hogy munkára lesz.

(#1511) Roachy válasza general (#1509) üzenetére


Roachy
senior tag

Az igazat megvallva fogalmam sincs, hogy az Edius mennyire használja ki a grafikus kártyákat, ennek utána kell nézni. Az After Effectsnél viszont számít. És továbbra sem tudok mást mondani, minthogy pénztárca kérdése. A lehető legjobb kártyát kell venni a rendelkezésre álló pénzből.

(#1512) artiny


artiny
őstag

Adobe premiere - miert szol meg azutan is a zene, miutan mar kitoroltem vagy ramentem hogy MUTE?
http://i.imgur.com/VCzQ84h.png

A2 mindig szol,ha ki van torolve vagy ha ramegyek hogy M, akkor is...az alatta levonek viszont mukodik hogy A3 M re kapcsolom akkor viszont az a sáv elnémul.

(#1513) Roachy válasza artiny (#1512) üzenetére


Roachy
senior tag

Ez valami szoftveres anomália. Semmiképpen sem normális. Nem tudom mi lehet az oka. Frissítsed a legújabra Premiere-t. Tört verzióknál is előfordulhatnak ilyen furcsaságok. Próbáld meg áttenni az A2-t mondjuk az A4-re, vagy tedd át az egészet egy új sequence-re, esetleg telepítsd újra a Premiere-t.

(#1514) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Sziasztok, egy kb másfél órás anyagot szeretnék kiexportálni, kijelölöm az egészet, rátenyerelek az exportra és csak egy kb 2 perces részletet exportál ki :F Van valami ötletetek mi lehet a gond? Screenshotok: [link] [link] [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1515) qnadam válasza jjeahh (#1514) üzenetére


qnadam
veterán

a második képen látszik, hogy csak a work areat próbálod renderelni. balra lent ki tudod választani, hogy in-out, vagy entire sequence.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1516) jjeahh válasza qnadam (#1515) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi, kezdő vagyok még :D :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1517) artiny


artiny
őstag

(#1513) Roachy koszonom a hozzaszolasod :)

Adobe peremiere - hogyan kell atvinni egyik geprol a masikra egy projektet hogy azt megtudjam nyitni, esetleg ne is kelljen belinkelni a videokat,stb ?

(#1518) orko válasza artiny (#1517) üzenetére


orko
tag

Source fileokat is át kell vinni a másik gépre.Ha átvitted,akkor is meg kell adni a videók helyét. [link]

(#1519) qnadam válasza orko (#1518) üzenetére


qnadam
veterán

ha a projektfájlhoz képest a többi is ugyanott van, akkor megtalálja simán. lehet komplett projektet is exportálni, de azt nem szeretem, mert összeönti egy mappába az egészet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1520) klacid válasza Roachy (#1354) üzenetére


klacid
csendes tag

Roachy és Olko köszönöm a válaszotokat.
A munkám miatt ideiglenesen eltűntem de újra itt vagyok a topik közelében.
Egy időben kerestem összehasonlító teszteket (benchmarkokat) videokártya vásárlás miatt Premiere CC és Effects CC programokhoz a 780-780ti-970-980-980ti kártyákhoz, de nem találtam ilyen összehasonlítást vagy benchmark állományt.
Az új Pascal architektúra (gtx 1080, gtx 1070) kártyáinak megjelenését követően újra keresni kezdtem és a következő teszbe futottam bele (980ti-TitanX-1070-1080).
GTX 1070 and GTX 1080 Premiere Pro Performance
Szeretném kérni a segítségét a topik tagoktól abban, hogy ha létezik valamilyen elérhető elfogadott benchmark állomány a Premiere CC és Effects CC programokhoz videokártyák teszteléséhez azt megírnátok.
Most hogy a használt piacon az elmúlt hónapban jelentősen estek a 780-780ti-970-980 és 980ti árai jobb áron lehet hozzájuk jutni, de esetleg Premiere és Effects benchmark eljárás biztosabbá és könnyebbé teszi a választást azon felhasználók számára akik ezen célra szeretnék használni a hardvert.

[ Szerkesztve ]

üdv, Klacid

(#1521) artiny válasza orko (#1518) üzenetére


artiny
őstag

(#1518) orko koszi a valaszod

Egy uj kerdes:
Egy ismerosom kitorolte a projektjet, valahol van rá mod hogy elokeruljon pl. valami TEMP mappabol amit a windows 7 ben csinal az Adobe Premiere CS5.5 ? meglehetne talalni valahol a projektet?

(#1522) orko válasza artiny (#1521) üzenetére


orko
tag

á, nem sajnos!

(#1523) Joe fiú válasza artiny (#1521) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ha az automentés be van kapcsolva, ott még megtalálhatja. A premiere alapértelmezett mappájában, a dokumentumok-adobe-premiere x mappán belül auto save címszó alatt.

(#1524) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Valakinek van tapasztalata milyen konfig tetszik a leginkább a Premiernek. Fejlesztésen gondolkodok és nem tudom, hogy egy i7 4790 HD7770-nel vagy egy workstation Xeon procival és Nvidia Quadro kártyával lenne e a jobb irány. Nyers számításban az i7 a jobb, de a felbontás és a számítások sokoldaluságával meg mintha a Xeont hoznák ki jobbnak külföldi oldalakon. Valakinek tapasztalat esetleg?

(#1525) orko


orko
tag

Sziasztok! Valakinek van-e tapasztalata .webm formátummal? Zöldhátteres videót kellene ebbe a formátumba alpha chanellel exportálnom. Weboldalra rövid narráció lesz. 32bit movba png tömörítéssel 200mb a 160x300px fajl.Nekem tized ekkora kellene,hogy legyen! Webm formátumot kérte a programozó.Telepítettem is Premierehez a plugint,de csak 16bit-et kínál fel és fekete lesz a háttér,nem áttetsző.Valaki?

(#1526) Roachy válasza orko (#1525) üzenetére


Roachy
senior tag

Szia!
A webm tudtommal nem igazán alkalmas még erre alapból, csak a google-nak van megoldása, ami viszont csak a chrome-alatt működik.
Nem rég volt ilyen problémánk, akkor aztán azt hiszem .flv lett belőle webm helyett. Azt nem én csináltam, de utána tudok kérdezni mi lett végül a megoldás.

(#1527) Roachy válasza Joe fiú (#1524) üzenetére


Roachy
senior tag

ár/érték arányban i7+nvidia 770<

(#1528) orko válasza Roachy (#1526) üzenetére


orko
tag

Megköszönném!! :) szerintem flv lesz a végén.

[ Szerkesztve ]

(#1529) dnsgaby


dnsgaby
csendes tag

Szeretnék két PC-t összekötni NAS -al együtt úgy hogy, tudjam mind a két gépen szerkeszteni vagy renderelni a Premiere projektet. Ez megoldható lenne e? .......... És ha egyik renderel és a másikon szerkesztek egy időben akkor nem lassítja le a munkafolyamatot az egyik a másikkal szemben?

Köszönöm előre.

Adobe Premiere

(#1530) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Tudna segiteni nekem valaki, hogy ha regi VHS kazettakrol szeretnek szamitogepre atrakni felveteleket akkor mi kell hozza?
Koszonom,

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#1531) orko válasza Gravity1234 (#1530) üzenetére


orko
tag

Firewire pci kártya+kábel, és realtime-ban bejátszod valami capture programban.Lehet Premiere is. Igaz én Hi8 szallagokat játszottam be,VHSt nem...arra ez lehet,hogy jobb:[link]

(#1532) Gravity1234 válasza orko (#1531) üzenetére


Gravity1234
tag

Koszonom.
Mi a kulonbseg e kozott az eljaras kozott es (privatba kaptam) Videomagno + dvd felvevo megoldas kozott?
Milyen adaptert erdemes venni, mikre erdemes figyelni?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#1533) zol71


zol71
tag

Űdv.
Tudom hogy ez nem az a topik de laptop vásárláshoz kérnék segítséget.
A gép PS, AI, ID-hoz lenne használva ill kezdeti 3d tervezéshez.
mi az a herdver ami ehhez minimálisan elég ill mi az ami már jónak mondható?
Köszönettel
zoli

(#1534) orko válasza zol71 (#1533) üzenetére


orko
tag

Pénztárca függő. Én eleven nem szeretek laptopon dolgozni,kényelmesebb 24es kalibrált monitoron. Laptop kijelző színhűsége nem mondható jónak,mélyen zsebbe kell nyúlni ha szeretnéd,hogy minden kritériumnak megfeleljen. Dell laptopokat ajánlom,vagy MacBook. :D Új generációs i5 kelleni fog ,8gb ram,hd kijelző (engem zavar ha glossy). Nem 3D-zek,de ill,ps,premiere szépen megy nálam 4gb rammal,i5 3th generáviós procival.

(#1535) Gravity1234 válasza zol71 (#1533) üzenetére


Gravity1234
tag

Ad tampontot, en az alabbi laptopot hasznalom, Premierrel es Lightroommal dolgozom.
Ezzel megy a CUDA is, ami ugye hardveresen gyorstija a videokari segitsegevel a renderelest Premiereben es nagyon sokat hasznal.
Igaz nem mai darab, 3 eve vettem, de a mai napig abszolut megalllja a helyet. Persze nem idealis a monitor merete miatt, de amikor vettem kulfoldon eltem es sokat utaztam, nalam ez volt a szempont.

Hogy ma ennel mi a jobb, frissebb nem tudom, de biztosan segit kiindulasnak.
[link]

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#1536) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Keresek, lehetoleg ingyenes programot (ez lenne preferaltabb) vagy kesz sablont forgatokonyv irashoz vagy ami segitseget tudna nyujtani ebben!

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#1537) Gravity1234 válasza Gravity1234 (#1536) üzenetére


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Meg nem probaltam, esetleg valakinek van tapasztalata, hogyan lehet es mi a legjobb modszer egy Powerpoint prezentaciot beleepiteni egy filmbe?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#1538) MrChris válasza Gravity1234 (#1537) üzenetére


MrChris
nagyúr

Létezik olyan progi hogy Powerpoint video converter, ennél nagyon egyszerűbb nincs.
Vagy magad készíts róla screencam videó progoval videót és azt tedd bele, jó ha azonos a képsebessége azzal amibe rakod. Ha lehetséges az első megoldásnál is olyanra állítsd.

(#1539) Gravity1234 válasza MrChris (#1538) üzenetére


Gravity1234
tag

Koszonom!

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#1540) aldebaran válasza Gravity1234 (#1537) üzenetére


aldebaran
őstag

Az nem megoldás, hogy minden oldalról készítesz egy képet és azt beleteszed a videóba olyan hosszan ahogy csak akarod és kis kép-a-képben módon is... stb? Alá pedig lehet hangot rakni. Vagy előbb a hang, utána a képek olyan hosszan, ahogy beszélsz róluk... ízlés dolga.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1541) Gravity1234 válasza aldebaran (#1540) üzenetére


Gravity1234
tag

Engem konkretan az erdekel, hogy keszre csinalt, effektezett, animalt ppt doksit be tudok e emelni a filmbe, kvazai B-rollkent mondjuk egy interju kozben.
Nem egy statikus oldalt amin csak szovegek vannak, hanem mondjuk egy animalt folyamatabrat.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#1542) Roachy válasza Gravity1234 (#1541) üzenetére


Roachy
senior tag

MrChris már leírt 2 tökéletesen működő megoldást. De az újabb office-okban már lehet közvetlenül videóba is exportálni, viszont az elég korlátozott. Annál jobb a külön erre való program.

(#1543) Gravity1234 válasza Roachy (#1542) üzenetére


Gravity1234
tag

Igen azoknak mar utananeztem, ki fogom probalni oket, az elozot a masik srac kerdesere irtam.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#1544) Gravity1234


Gravity1234
tag

Udv!

CUDA-val kapcsolatban kene segitseg!

Eddig ment gond nelkul, beallitottam a premiere config fajlban, meg van adva a videokartya pontos neve, es elerheto is volt a project settings / general ful alatt.

Viszont az utolso munkam ota, 10-bol 9x ugy indul hogy Mercury software only es nem is tudom kivalasztani.

Tapasztalat valakinek?
Koszi

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#1545) Roachy válasza Gravity1234 (#1544) üzenetére


Roachy
senior tag

Milyen kártyád van és milyen verziójú Pr-t használsz?
Ha az aktuális legfrissebb van telepítve és régebbi kártyád van, akkor lehet hogy mostanra már nem támogatott. Az újabb verziókból úgy tudom teljesen kikerülnek a régebbi kártyák támogatottsága. Azt hiszem jelenleg a 6xx széria alatt már nem megy sehogy sem. Ha nem ez a gond, akkor passz. Bár ez is csak tipp.

Pláne ha néha meg megy a cuda, akkor tuti hülyeséget írtam, de most már elküldtem így... :B

[ Szerkesztve ]

(#1546) hibavissza válasza Gravity1234 (#1544) üzenetére


hibavissza
veterán

Videó kártya driver nem frissült?

(#1547) gisssa


gisssa
csendes tag

Üdv!

Egy olyanban kérném a segítségeteket, hogy egy feliratot szeretnék egy videóra rakni, de úgy, hogy fekete háttéren "kivágott" betűkkel van egy szó, és a videó a betűk alatt látszik.
Nem tudom mennyire érthető, hirtelen nem találtam youtube-on olyan videót amin be tudnám mutatni.
Kb mint ha egy fekete papírlapon kivágnék betűket, és a képet a lapon keresztül nézném...
Órák óta próbálkozom, de ez a "kivágás" nem akar sikerülni :(

Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném !

[ Szerkesztve ]

(#1548) pikszel válasza gisssa (#1547) üzenetére


pikszel
őstag

Video effects > Keying > Track matte > Ezt ráhúzod a szövegrétegre, majd az effekt paramétereinél a Matte alatt kiválasztod a videó rétegét.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#1549) Gravity1234 válasza Roachy (#1545) üzenetére


Gravity1234
tag

Premiere pro cc 2015
GeForce GTX 660M

Most azt vettem eszre, hogy ha kitorlom a Cuda txt filet a konyvtarbol akkor jo, de ha kikapcsolom es ujrainditom akkor megint nem jo, kiirja hogy az elozo megnyitasnal CUDA tamogatott volt, de most csak softwares.
Aztan ha ekkor bemasolom (vagy inkabb visszamasolom) a cuda_supported_cards.txt fajlt akkor megint jo.
Es ezt kell valtogatni.....de miert?

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#1550) Roachy válasza Gravity1234 (#1549) üzenetére


Roachy
senior tag

Próbáld meg esetleg az nvidia control panelben bekapcsolni.
"Manage 3D settings", aztán "program settings" fül. Ott válaszd ki a legördülő listából az Adobe Premiere-t. Majd az alatta lévő listában pedig kattints "CUDA - GPUs"-ra és ott válaszd "Use these GPUs" és jelőld ki a kártyádat. Hátha segít.
Ez helyettesíti a cuda_supported_cards.txt beállításait, mert a cc2015-ben már alapból nincs is ilyen fájl. Megnéztem nekem sincs.
Bár elvileg ha csinál hozzá az ember, akkor is működik.
Ezért azt is kipróbálhatod, hogy törlöd a txt-t. Elindítod a premiere-t, majd be is zárod. Aztán csinálsz egy új txt-t, amiben csak a te kártyád szerepel. Pontosan úgy kell beírni, ahogyan a gpusniffer is mutatja.
Ha így sem, akkor még lehet tényleg, hogy egy új driver zavart be.
Végső esetben csinálj egy teljes "clean reinstall"-t

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.