Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) rlazol válasza acsati (#950) üzenetére


rlazol
addikt

adobe encoder
vagy bármi egyéb netről letölthető videokonverter.
Avi ba pl

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#952) janihunk


janihunk
senior tag

Sziasztok mi ez a hiba?: KÉP Tegnap még semmi baja nem volt, ma meg nem tudok konvertálni.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#953) rlazol válasza janihunk (#952) üzenetére


rlazol
addikt

ez sajnos fuck... :(
premier néha csinál ilyet, hibás telepítés esetén fordulhat elő, h rendszeresen előjön.
Ha neadjisten nem legális a szoftver, kakor akár a crack hibája is lehet. :F

Próbálj meg más projectet exportálni, ha azt megy, akkor jelen projectet esetleg áthelyezni máshová.
Esetleg reinstall.
Ha jól gondolom alul a sárga csíkból, vmiért nem azonosak a sequence input-output beállítások, esetleg azokkal is érdemes játszani.
nekem néha bejön, hogy ilyenkor csinálok egy új projectet és abba beleimportálom a régit, ha valami érthetetlen vagy verzió-inkompatibiltásból adódó hiba van...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#954) janihunk válasza rlazol (#953) üzenetére


janihunk
senior tag

Megtaláltam azóta a hibát, egy hibás videó fájlom volt és nem tudott belenyúlni. Csak akkor legalább "normális, egyértelmű" hibaüzenet jönne ki. Mert google szerint ez Visual C++ hiba.

[ Szerkesztve ]

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#955) rlazol válasza janihunk (#954) üzenetére


rlazol
addikt

forráshiba... no comment, hogy ez miért nem a vágásnál, betöltésnél jön elő! :(((

sajnos a premier hibaüzenetei általában elég semmitmondóak. :(

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#956) trialboj


trialboj
őstag

Üdv, elég furcsa gondom van, Premiere cs5, nem hajlandó betölteni egy képsorozatot videóként.

Úgy értem, hogy kirendereltem 0-100 ig egy animációt, és ugye ha beimportálom a 000-t akkor ő automatikusan felismeri, hogy van következő és betölti szépen, na de most nem hajlandó ezt megtenni pedig elég fontos lenne,

virtual dub megcsinálja, after effects is... tehát nem a képekkel van a gond.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#957) rlazol válasza trialboj (#956) üzenetére


rlazol
addikt

nem CS5-t használok (CS4, most nincs pénz frissíteni)

alapkérdés, hogy mi a formátum? van 0-100-ig 101 db jpg/Tga/tiff képed?
ebben az esetben a premier nem fogja neked felismerni szépen az elsőt.. Legjobb tudomásom szerint amúgy se. :D (a Premier nem gondolkozik helyetted...)

Ki kell őket jelölni, beimportálni az összeset (képként, de persze nem egyenként) és utána kijelölni az összeset, lehúzni a timeline-re és kész. Ha számozás rendben van, akkor nem lesz baja.

Az egyetlen trükk, amire vigyázni kell:
Edit\Preferences\General - Still Image Default Duration - ezt tessék átállítani 1 frame-re (a dfault Cs4ben 150, régebben 75 volt) MIELŐTT beimportálod a képeket

remélem, segítettem. :)

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#958) trialboj válasza rlazol (#957) üzenetére


trialboj
őstag

hmmm, png-k, és tudom hogy nem gondolkozik helyettem de ma egyetemen legalább 5 csoporttársnak mutattam meg, hogy kell csinálni s mind az 5ször működött + eddig nállam is ment. csak az első 000.png fájlt jelöltem kis s ha érzékelte, hogy van még folytatása be is importálta szó nélkül, egy videofájlként, persze csak képek de, összeállítja 25 fps re s működött.

Nem tudom mi állítottam ezzel, de most ha ledobom timeline-ra akkor szépen összeállítja, s nem 5mpes hosszal rendelkező képeket rak egymás után, viszont egy szűrke csik jelenik csak meg, amit szinte mozgatni sem tudok...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#959) rlazol válasza trialboj (#958) üzenetére


rlazol
addikt

ezt még sose próbáltam ki, érdekes, h ilyen is van. :) én mindig fogtam, lehúztam oszt csá.

jó lenne egy screenshot a szürke csíkról...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#960) trialboj válasza rlazol (#959) üzenetére


trialboj
őstag

Holnap megpróbálom egyetemen, más gépeken is... jelenleg úgy oldattam meg, hogy virtualdub ban összeraktam a képeket és a kirenderelt videót használtam fel, de ugye az már tömörítve van valamilyen szinten.

... esetleg after effectsben is kérdezhetnék? animált szóvégdobozról lenne szó, vagyis ennek a létrehozásáról.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#961) rlazol válasza trialboj (#960) üzenetére


rlazol
addikt

aftereffects nem az asztalom.
kérdezz bátran, de nem biztos, h tudok segíteni. :)

jó lenne tudni, mi a cél a képekkel, honnan vannak renderelve, mire kell a premier...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#962) trialboj


trialboj
őstag

Na rájöttem a gondra :))) importálásnál ki kell legyen pipálva a Numbered Stills s akkor az összes sorban következő képet betölti nem csak az elsőt.

Az AE kérdés pedig az lenne, hogy szeretnék egy tárgy "mögül" előhozni szöveget, de ugya a képnek van háttere is, ami az animáció miatt nem eltávolítható, tehát meg lehetne adni valahogy, azt, hogy a szöveg egy láthatatlan átlós vonal mögül jelenlen meg...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#963) rlazol válasza trialboj (#962) üzenetére


rlazol
addikt

nem értem az AE kérdést... :F

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#964) Kolundrum


Kolundrum
csendes tag

Tisztelt Adobe felhasználók!

Nagy segítségre lenne szükségem az Adobe After effectsel kapcsolatban.
Régóta próbálom megoldani, sikertelenül. Önökhöz fordultam hátha valaki találkozott a hasonló problémákkal.
1. Indulasnal kis ablak: QuickTime funkciók nem elérhetöek mert a QT kompatibilis verzióját nem találja. (már frissitettem a QT-t)
2. Semmiféle hangot nem játszik le elönézetben, meg sehol.(lame.dll megvan)
3.Mp3 fájlformátumot nem enged beimportálni(AE eroor: Can't import file)
4.pár videófájl formátumot(M2TS) sem enged beimportálni az elözö üzenettel

Az Asztali gépemen semmi gond nincs a programmal, viszont a Laptopomon ezek a hibák vannak.
Laptop: Sony Vaio, win 7 64bit

Próbáltam az összes AE terméket (cs3, cs4, ae7) és mindegyiknél ugyanezek a problémák állnak fenn.
Jó pár kodekcsomagot próbáltam, rengeteg ujratelepítéssel, ujraindítással, sikertelünl, a hibák változatlanok.
Aki esetleg találkozott hasonló problémával és megoldotta kérem jelezzen, vagy akinek csak van ötlete mi lehet a hiba kérem segítsen.
Válaszukat elöre is köszönöm

(#965) rlazol válasza Kolundrum (#964) üzenetére


rlazol
addikt

Szia!
első körben szedd le a kodekcsomagokat.
az összeset.
az adobe termékekhez nem kell kodek, sokszor csak zavarja őket, nemegy akadályozza a futásukat.

szólj, ha nem megy ez után se.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#966) Kolundrum válasza rlazol (#965) üzenetére


Kolundrum
csendes tag

Eddig sem volt fent egy kodekcsomagnál több egyszerre. de ami éppen fent volt le is szedtem.
A helyzet változatlan:S

(#967) rlazol válasza Kolundrum (#966) üzenetére


rlazol
addikt

sajnos ezt most passzolom. :/
sose használtam 64 bitest,és sajnosn ezek a hibaüzenetek is ismeretlenek...
Mi a pontos hibaüzenet és mit dob rá a google?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#968) Kolundrum


Kolundrum
csendes tag

Különösebb hibaüzenet nincs, annyit ir ki hogy nem megfelelő fájlformátum.
A google töbfajta fórumot dob ki, és ott ilyen olyan kodekcsomagot ajánlanak, ami nekem nem vált be.

(#969) trialboj


trialboj
őstag

Megint nem Pr, de hátha tud segíteni valaki:

After effects:
Olyat átlátszó maszkot szeretnék, ami eltüntetni az írást ami alatta van, de a háttér ami még ezalatt van, tökéletesen megmarad....

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#970) trialboj


trialboj
őstag

Bocs h duplázom, de nem lehet törölni a hszt pedig már megoldódott

Szóval hoztam premiere problémát, remélem ebben tud segíteni valaki:

Szóval, felvettem valamit a képernyőmön keresztül, viszont nem hd felbontásban, szóval trükközni kellett a videónál, és be is állítottam, mind az elején mind a kimentésnél a kívánt méretet a végén, mégis 1280x720 as méretre és 16:9 es arányban készítette el a videót, látszik, is, hogy nem tudja kihúzni széltől szélig!

Van erre valamilyen megoldás?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#971) rlazol válasza trialboj (#970) üzenetére


rlazol
addikt

pixel aspect ratio-t állítsd át. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#972) trialboj válasza rlazol (#971) üzenetére


trialboj
őstag

köszönöm, tudtam h valami az aránnyal lesz, de hogy pontosan hol is állítsam az nem volt világos, most tökéletes :D

Még talán annyi érdekelne, melyik a legjobb kimentési formátum? vimeora menne az anyag

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#973) rlazol válasza trialboj (#972) üzenetére


rlazol
addikt

vimeo elvileg tudja a HD-t is, szóval szerintem mehet ami a bemeneti formátum volt.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#974) akyyy


akyyy
senior tag

Abban nem tudtok segíteni, hogy hol lehetne beállítani, hogy beállitom capturét, scene detect, hogy a különböző felvételeket külön fájlba tegye, de minden egyes felvétel végén kb 1/8-ad másodpercben ott a következő jelenet eleje. vágásnál le lehet ezt vágni, oké, de azért jobb lenne ha nem kéne ezzel szenvedni, van hogy elfelejtem levágni :) :W

(#975) rlazol válasza akyyy (#974) üzenetére


rlazol
addikt

tudtommal sajnos ilyet nem lehet beállítani... :(

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#976) akyyy


akyyy
senior tag

azt hol lehet beállítani hogy mikor beimportálok jónéhány videót, majd ezeket lehúzom a timeline-ra ugye egymás mellé pakolja, de azt szeretném hogy átfedések legyenek egymás közt, nem nagy, de ne kelljen mindenhol beállítani.

(#977) rlazol válasza akyyy (#976) üzenetére


rlazol
addikt

tudtommal ilyet nem tudsz beállítani. A premier vágóprogram, nem arra készült, hogy a beimportált klipek egyből jók, minden nélkül lehet őket összepakolni.
Azzal tudod magad segíteni, hogy az elsőnél beállítod a kívánt átváltó hatást, utána azt lehet copy-paste-olni.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#978) akyyy válasza rlazol (#977) üzenetére


akyyy
senior tag

Pont, hogy mivel vágóprogram, és több száz videónál ne kelljen neked minden egyes videónál külön külön beállítani hogy csak eddig tartson, ennyi legyen az átmenet, vétek lenne ilyen funkciót kihagyni belőle.

Ilyet kell keresni a projektfájlköknál:

Automate to Sequence...

minden nyalánkságot be lehet itt állítani amire pont szükségem volt :)

Most már csak annyi kell, hogy melyik az a gomb, amibel ott, ahol a "kurzor" áll, kettévágja a videót (mint Vegasba asszem ez a D betű, vagy S)

(#979) rlazol válasza akyyy (#978) üzenetére


rlazol
addikt

sose gondoltam volna!
nekem ez idegen a vágástól, de felírtam, eltettem!

ha jól sejtem, a CTRL+K-t keresed, de amúgy az EDIT/Keyboard Shortcuts-ban tudsz keresni rá és át is tudod állítani (sajnos ezen a gépemen nincs Premier, így nem tudom megnézni, én meg ezt nem használom, valahogy kényelmesebb egérrel :) ).

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#980) akyyy válasza rlazol (#979) üzenetére


akyyy
senior tag

OTt a "monitor" alatt jobb oldalt volt erre gomb, jobb is mint a vegasba mert itt ki lehet választnai az elejét és végét amit ki akarok vágni, és szó szerint kivágja, nem csak tölri azt a részt, és a többit oda teszi. annyi hogy átmenetet állitani kell, de hát ezt megoldom másolással :)

(#981) akyyy


akyyy
senior tag

cs4-es miért hisz az mp3-jaimat némának?

(#982) rlazol válasza akyyy (#981) üzenetére


rlazol
addikt

beimportálod és nem játsza le? Csak egy sima vonal van?
"compiling" lemegy?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#983) akyyy válasza rlazol (#982) üzenetére


akyyy
senior tag

tegnap valahogy sikerült, ráküldtem egy csomó frissitést.

(#984) akyyy


akyyy
senior tag

minden egyes betöltéskor el kezdi tölteni a videókat lent kiirja

indexing videó.mkv
conforming videó.mkv

és ezeket szépen sorba. nem lehet beállítani hogy csak először, és többet ne?

(#985) rlazol válasza akyyy (#984) üzenetére


rlazol
addikt

a francba, hogy nem megy most nálam...
a scratch discnél vagy a temporary audio files-nál.
célszerű külön drive-ra tenni őket.
Nézd meg, mert van, hogy a mappák windowsos keverése miatt esetleg több példányban is megvannak, ami nagyon sok helyet jelent.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#986) casterry


casterry
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.Iphonnal vettem fel videókat a opowercam alkalmazással,de az adobe premier 5 ös nem akarja elfogadni.Az itrja ki hogy generic error.A mov fájlt már átalakítottam más fomátumba,de úgysem megy.Tudna nekem segíteni ebben valaki? köszönöm!!!

(#987) rlazol válasza casterry (#986) üzenetére


rlazol
addikt

:s kérdezz körbe az alkalmazás vagy az Iphone fórumán, de ez így passz.
A premier önmagában jó? Tehát más, hasonló kiterjesztést meg tud nyitni?
Mi a pontos hibaüzenet? Kilép utána a program vagy csak a filet nem nyitja meg?
Melyik lejátszó tudja lejátszani az importálni kívánt file-t?
Aviba konvertálással próbálkoztál?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#988) akyyy


akyyy
senior tag

Aazt hogy lehet megcsinálni, hogy egy videóból akarok egy kicsit levágni úgy hogy a jobb széléről balra húzom egérrel (pirossá változik az egér), és ilyenkor az audiósávot is húzza magával, de úgy, hogy a következő audió és a jelenlegi átmenetje megmaradjon?

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_9_21_k128xckmbn.jpg

[ Szerkesztve ]

(#989) Roachy válasza akyyy (#988) üzenetére


Roachy
senior tag

Hello!
A Ripple Edit Tool-t használd.

(#990) akyyy


akyyy
senior tag

megszereztem a cs6-otde aár az 5.5-öshöz is illik a kérdésem:
a multicam-nál mikor töb kamera képét is mutatja, ott hol tdom beállítani a minőséget (gyengébbet akarok, hogy jobb legyen a lejátszs még vágáskor)Ö

(#991) -Mike-


-Mike-
addikt

Sziasztok
Van egy mkv videóm (1280*720). Szeretném megvágni, másik zenét alátenni, ami meg is lenne de nem tudom még hasonló formátumban sem elmenteni, még ha azt is pipálom ki, hogy ugyanaz legyen mint a source akkor is összenyomja a képet. Mivel tudnám ugyanolyan minőségűre exportálni? (Premier CS5.5)

(#992) Roachy válasza akyyy (#990) üzenetére


Roachy
senior tag

Hello!
Multi-camera módban nem lehet a minőséget állítani. Úgy tudsz jobb eredményt elérni, feltéve hogy HD nyersanyagból dolgozol, ha leszámoltatod az egészet sima DV-ként, majd abból csinálod meg a multi-camet és azzal dolgozol. Így gyorsabb és simább lesz az egész folyamat.
Ha kész vagy, akkor egyszerűen lecseréled az eredeti HD klippekre, a DV klippeket. Így a multicam nested sequence-én végrehajtott munkálatokat, már HD-ben élvezheted. Ha ez sem hoz kielégítő eredményt, akkor fejleszteni kell a vasat.

(#993) Roachy válasza -Mike- (#991) üzenetére


Roachy
senior tag

Mit szeretnél belőle csinálni? Mármint milyen video formátumba akarod exportálni?
Az export ablak beállításainál, minden formátumhoz ott vannak a különböző szabványok. Csak a kívánt formátum preset beállításainál kell kiválasztanod, a megfelelő felbontást. A te esetedben ez 720p.
Ha a match sequence settings bekapcsolásával sem kapod a várt eredményt, akkor a sequence-ed is rosszúl van beállítva. Csinálj egy újat és a beállítások ablaknál a sequence presets fülön belül, válassz egy neked megfelelő formátumot, 720p felbontással.
A leghelyesebb kiválasztásához, jó lenne tudni a pontos formátumát a videónak. Az mkv csak egy konténer, ezen belül bármilyen formátum lehet.

(#994) pataka


pataka
csendes tag

Remélem azzal a hardveres kérdéssel is jó helyen kopogtatok itt, hogy vajon használható-e akadozás nélkül a Premiere Pro HD videó szerkesztésre ASROCK H61DE-S3 S1155 integrált VGA-s alaplappal és INTEL CORE I3-2120 3,30GHz processzorral?
Illetve a memória mennyiségétől mennyire függ ez?

[ Szerkesztve ]

(#995) rlazol válasza pataka (#994) üzenetére


rlazol
addikt

sajnos nem értek a HW-hez, de az tény, hogy nagyban függ a memória mennyiségétől, főleg a videokártyán lévő memóriától. Matrox Parhelia 128-ason akadozott, ugyanazon a konfigon Parhelia 256-ossal szépen megy.
ha megnézed az adataimnál lévő konfigot, az kb a minimum HD vágáshoz, azzal hasonlítsd.
Tegyük hozzá, nálam úgy van beállítva a Premier, hogy a visszajátszó ablak 100% nagyságú (Dual kiosztás...). Ha csökkented a visszajátszó ablak méretét akkor kevesebb HW kell.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#996) Roachy válasza pataka (#994) üzenetére


Roachy
senior tag

A HD vágás folyékonysága nagyban fog az erőforrástól. A te konfigod, eléggé karcsú. Azon akadozni fog még effektezés nélkül is.
Gyakorlatilag minden komponens számít. Akárcsak a legtöbb Adobe termék esetében a Premiere-nél sincs elég memória. Minél több, annál jobb. Ajánlott ssd használata, egy jó videókártya, amit a Premiere is támogat. Az nvidia (CUDA) kártyákat támogatja, abból is az erősebbeket. Prociból is inkább a 4+ magosokkal megy igazán szépen.

(#997) HollyBoni


HollyBoni
veterán

A VGA is számít? Én eddig úgy tudtam, hogy csak a memória és processzor számít vágóprogramoknál.

(#998) rlazol válasza HollyBoni (#997) üzenetére


rlazol
addikt

A VGA a lényeg, de legalábbis nagyon fontos, mert (korlátozott HW ismereteim szerint) a GPU sokkal gyorsabban és effektívebben végez el egy csomó műveletet (pl: mpg kitömörítés kockákra, kódolás) mintha azt a CPU-ra bíznánk, majd a végeredményt küldenénk csak el a videókártyának.
És ennek megfelelően nagyon fontos a videómemória is (256 Mb alatt HD vágás jó eséllyel csak akadozva fog menni, de inkább 512).
A magam részéről minden konfigban az egyensúlyt keresem, mert mindent úgyis a legszűkebb keresztmetszet, a legrosszabb HW határoz meg, a tiedben ez az integrált VGA.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#999) HollyBoni válasza rlazol (#998) üzenetére


HollyBoni
veterán

Értem, köszi.

Nekem nem integrált VGA-m van! Bár ez is egy nagyon gagyi VGA, de nemsokára remélem tudok fejleszteni mert elég döcögősek a vágóprogik.

(#1000) rlazol válasza HollyBoni (#999) üzenetére


rlazol
addikt

ne haragudj, most nézem, hogy Te nem az eredeti kérdést feltevő vagy. :DDD elnéztem...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.