Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) rlazol válasza sherryl (#1050) üzenetére


rlazol
addikt

forrasfileok a helyükön vannak?
nem nyúltál hozzájuk semmilyen módon?
TMP fileokat nem törölted ki?
Új codecet nem telepítettél?
Videósávok mellett a kis láthatóság ikonok aktívak?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1052) sherryl válasza rlazol (#1051) üzenetére


sherryl
csendes tag

Igen,minden úgy maradt ahogy volt,nem töröltem semmit és nem telepítettem semmit...
Igazából egyik nap még működött,a másik nap úgy jöttem be hogy nem.
A másik gépen is ugyan ez a gond,azt újra raktam,hátha vmi kitörlődött vagy akármi,de nem változott semmi :(

(#1053) rlazol válasza sherryl (#1052) üzenetére


rlazol
addikt

ez fura.
tudsz csinálni egy screenshotot?

még annyi: jobb alsó sarokban nem írja, h csinál vmit?

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1054) Roachy válasza sherryl (#1052) üzenetére


Roachy
senior tag

Szia!
Ez így tényleg furi, hogy két gépen is ugyanaz a hiba.
Látatlanba ilyet nem igazán lehet, csak szerencsével megoldani. Kismillió oka lehet
Lehetséges, hogy települt valamilyen automatikus frissítés mindkét gépen, ami ezt okozta.
Amit mindenképpen megtehetsz, és igen jó eséllyel segíthet:
Próbálj meg egy korábbi rendszer visszaállítási pontot keresni (system restore), arra az időpontra amikor még minden rendben volt. Ez a legkevésbé fájdalmas, gyakorlatilag minden a régi marad csak a rendszeren belül történt változásokat állítja vissza.
Ha ez sem oldja meg, akkor egy "clean install' kell.
Ha nem akarsz/tudsz a registry-vel babrálni, akkor a teljes rendszer újra telepítés könnyebben járható út.

(#1055) Roachy


Roachy
senior tag

Közben eszembe jutott, hogy van a "clean install-ra" házon belüli megoldás is az Adobe-nál.
Rákerestem és meg is találtam, ez volna az.
Szóval ezt használd ha a "system restore" nem segít. Ha nem windows-on belüli a hiba, akkor ez megoldja. Ha nem, akkor marad a teljes windows újra telepítés.

(#1056) sherryl válasza Roachy (#1055) üzenetére


sherryl
csendes tag

Közben rájöttem mi a baja :(
Visszaállítottam a rendszert és újraraktam,így működött,de amint kiléptem a gépből megint ugyan az volt a baja,szal allergiás a kilépésre.
Melóban végül is nem gond,de ha áramszünet lenne akkor egyből meghal és újra kell raknom egy rendsrájöttemzervisszaállítást követően :(
Ez így elég gáz...

[ Szerkesztve ]

(#1057) sherryl válasza Roachy (#1055) üzenetére


sherryl
csendes tag

ha simán a programot rakom újra az úgy nem működik,ezért kell előtte egy rendszervisszaállítás...

(#1058) sherryl válasza rlazol (#1053) üzenetére


sherryl
csendes tag

nem ír semmit :(
egyszerűen nem tudom miért utálja,ha kilépek...

(#1059) sherryl válasza sherryl (#1058) üzenetére


sherryl
csendes tag

Rájöttem :D
Nem a kilépéssel van a gond,hanem hogy automatikusan frissít minden nap és vmelyik frissítés gajra vágja.
Ha több időm lesz meglesem melyik,de az még kérdéses...

(#1060) sherryl válasza sherryl (#1059) üzenetére


sherryl
csendes tag

Azért köszi mindenki segítségét.
További szép napot mindenkinek :)

(#1061) Roachy válasza sherryl (#1059) üzenetére


Roachy
senior tag

Ezt írtam én is. ;)
Ha megvan melyik okozta, írd ide. Kíváncsi vagyok.

(#1062) sherryl válasza Roachy (#1061) üzenetére


sherryl
csendes tag

Úgy látszik túl korán örültem :(
Tegnap nem frissített a gép semmit és amikor bejöttem ugyan úgy rossz volt,és ugyan úgy meg kellett csinálnom a rendszervisszaállítást,pedig ki se lépem a gépből...semmit nem csináltam vele,és mégis :(
Egyszerűen nem értem mi lehet a gond...

(#1063) Roachy válasza sherryl (#1062) üzenetére


Roachy
senior tag

Valahogy rá kéne jönni mi változik a gépen a rendszer visszaállítás előtti és utáni állapotok között.
Nézd meg a videokártya driverét, hátha az frissít automatikusan és okozza a problémát.
Az sem kizárt, hogy egy vírus talált be. Csinálj teljes víruskeresést a gépen. Ha nem vezet eredményre akkor "rescue disc" segítségével is nézd át.
Ha minden kötél szakad, az egész gépet telepítsd újra.
Ja és ha újra telepítesz, akkor először tölts le és telepíts minden új drivert a géphez és frissítést az oprendszerhez és csak a legvégén rakd föl a premiere-t.
Nekem egy teljesen naprakész, frissített win7 64bit-el gond nélkül megy a cs6.

[ Szerkesztve ]

(#1064) sherryl válasza Roachy (#1063) üzenetére


sherryl
csendes tag

Az egyik egy sima gép,aminél szintén ez a probléma,a másik egy imac,szal mégcsak nem is egyeznek és nem hinném,h mind a 2esetben vírus a gáz...
A telepítés is ugye más,a programok is,szal ez is ki van lőve :(

(#1065) Roachy válasza sherryl (#1064) üzenetére


Roachy
senior tag

Akkor passz, így látatlanban nincs több ötletem... :(
Eddig mind a 2 gépen tökéletesen ment, aztán egyik napról a másikra történt ugyanaz a hiba a 2 különböző platformon és egy időben? Ez alapján csak 2 lehetőségre tudok gondolni. Vagy te nem csinálsz valamit jól, vagy tört szoftvert használsz és a crack-el van gond. Az utóbbin nem tudok segíteni és a szabályzat amúgy is tiltja.

(#1066) sherryl válasza Roachy (#1065) üzenetére


sherryl
csendes tag

Legális a szoftver,mivel a melóban amúgy is mindennek legálisnak kell lennie...
Nem tudom mi lehet a gond,most mr tuti nem a frissítés,mert kikapcsoltam és ugyan úgy gázos.
Ha vmit nem jól csinálnék akkor az éjjeli visszaállítási pont után sem működne,de működik vele 1napig,másnap ugyan az a gond és nem tudom tényleg hogy miért :(
Már a drivert is megpróbáltam,hátha mégis,de úgyse müxik.

(#1067) Roachy válasza sherryl (#1066) üzenetére


Roachy
senior tag

Próbáld meg úgy, hogy megcsinálod a rendszer visszaállítást, és "clean install"-al újrarakod a premiere-t és frissíted is. Ha nem jön be, akkor teljes újratelepítés. Ha az sem oldja meg, akkor szerelj fel egy kamerát a gépekhez és figyeld meg ki szórakozik veled éjjelente :) . Ha meg minden kötél szakad, vedd föl a kapcsolatot az adobe support-tal. Vagy írj ott a fórumba, hátha volt már valakinek ilyen gondja.

ui.: A premiere frissítéseit is nézted? Az is okozhatja esetleg.

(#1068) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Most kezdtem el használni a CS6-ot. A legjobb kòdolás érdekében kell állìtani illetve telepìteni még mellé valami kodeket? Vagy alapbòl mindent tartalmaz a kòdoláshoz? Csakis HD formátumròl lenne szò. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1069) rlazol válasza SpongyaBob (#1068) üzenetére


rlazol
addikt

nem, semmit, tartalmaz mindent.
bármilyen külső kodekkel kinyírhatod a premiert.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1070) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Több videót raktam egy videóra, amiknek szinkronban kellene lenniük.
A szerkesztőben rendereléskor minden hibátlan.
Export után a kép szekvencia, vagy video rossz lesz a szinkron. Mintha elcsúszna az egész.
Ez mitől van?
Hogy lehet azt video-ba menteni, amit a szerkesztőben látok?

Köszi!

Premiere Pro CS3

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1071) rlazol válasza Bici (#1070) üzenetére


rlazol
addikt

volt már nekem is ilyen, más output-ot választottam, ott rendben volt. Onnan egy mnezei konverterrel kaptam meg a kívánt végeredményt.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1072) Bici válasza rlazol (#1071) üzenetére


Bici
félisten

Végül úgy oldottam meg, hogy Virtualdub-bal csináltam képszekvenciát a videókból, levágtam a fölösleget az elejéről, és így raktam be Premiere-be.
Jó lett ezután.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1073) Roachy válasza rlazol (#1071) üzenetére


Roachy
senior tag

Pedig ez semmiképpen sem normális, manapság 95% hogy valamilyen beállítás, vagy formátum különbség, vagy "user error" okozza és nem bug. Ilyesmi például akkor szokott előfordulni, ha más a hang mintavételezési frekvencia az eredeti muszterben, mint a kimeneten. De az ilyen olyan kodekekkel összevissza, hozzáértés nélkül készült videóknál is gyakran fellép ilyen hiba. Erre is egy példa, kaptam olyan nyersanyagot, ahol egy quicktime konténerben lévő tömörítetlen avi mellé mp3 hang volt.

(#1074) Bici válasza Roachy (#1073) üzenetére


Bici
félisten

Nálam nem a hang csúszott, hanem a 3db videó egymáshoz képest.
Mindhárom video ugyanazzal a szoftverrel lett felvéve (fraps), és egyikben sem volt hang.
Fps, formátum, tömörítési arány, minden azonos volt.
Időbeli csúszás és felbontás-beli különbség volt köztük.
A felbontás különbséget a premiere crop és resize funkcióival megoldottam, az időbeli csúszást pedig a timeline-on való előre-hátra mozgatásával.
A szerkesztőben render elött és tán is teljesen hibátlanul passzolt az összes anyag egymáshoz képest, de export után már nem.
Próbáltam úgy is, hogy a work area-t állítgattam csak a hazsnos anyaghoz és a videókat csak állítottam egymáshoz képest, de úgy is, hogy a videók elejét levágtam a jobb oldali eszközökkel, és a timeline elejére tettem az összeset.
Mindkét esetben egyformán rossz volt az export, míg a programban lejátszva minden jó volt.

Csak úgy lett jó, ha a video file-ok elejét más progival vágtam le, és úgy importáltam be Premiere-be.

Lehet, hogy a fraps ilyen béna, nem tudom.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1075) rlazol


rlazol
addikt

most én kérdeznék...
ezer éves, 352*288-as felbontású videót vágok. 1,0 Square pixel, 25 fps. Semmi extra, semmi effect, csak egymás után rakni pár snittet. mpg és mp1 formátum.
ugyanezt megadom renderkimeneten és homályos, szar minőség. Mpeg1-vel próbálkoztam először, de már ráküldtem mindent.
a file méret is sokkal kisebb.
mifene van?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1076) rlazol válasza rlazol (#1075) üzenetére


rlazol
addikt

és ugyanezeket a videókat én pár éve Premier6 alatt simán vágtam, most meg a CS4 kinyírja... nem értem.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1077) rlazol válasza rlazol (#1076) üzenetére


rlazol
addikt

megválaszolom magamnak:
passz, mi okozta, előkapartam egy 6.0-s telepítőt és összevágtam az alatt (CS4 nem tud abban a formátumban menteni), ott minden csodás.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1078) Roachy válasza rlazol (#1077) üzenetére


Roachy
senior tag

Miért nem mentetted valami más formátumba? Mindenképpen ugyanaz kellett?
Mondjuk így utólag már mindegy, de esetleg pro coderrel is át lehetett volna kódolni az eredeti videót a cs4 számára könnyebben emészthetőre.

(#1079) rlazol válasza Roachy (#1078) üzenetére


rlazol
addikt

jópár más formátumot kipróbáltam, elsősorban a DVD szabványokat. Rosszabb volt, mint amikor az eredetiben mentettem.
procodert nem ismerem...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1080) Roachy válasza rlazol (#1079) üzenetére


Roachy
senior tag

Több néven is fut. Én még anno Canopus procoder-ként ismertem meg. De az eredeti fejlesztő a Harmonic nevű cég. Az ő szoftverük neve Rhozet carbon coder volt. Ugyanaz a fejlesztő készítette mindkettőt, csak a carbon coder többet tud. Ennek az aktuális neve a Promedia carbon. Gyakorlatilag mindent-mindenbe konvertál. A másik hasonlóan jó progi (sőt van amiben jobb is) a Sorenson squeeze. Ezzel a 2 szoftverrel és az Adobe media encoderrel együtt, még sosem találkoztam megoldhatatlan problémával.

(#1081) rlazol válasza Roachy (#1080) üzenetére


rlazol
addikt

megnézem őket, köszönöm!

6.0-s Premiert olyan rég használtam, h csak avi-ban (mpeg1-es kódolással) tudtam kiexportálni belőle, az viszont nem tetszett a powerpointnak (drága főnököm meg ahhoz is ragaszkodott), érdekes módon a CS4-es adobe endoderrel minden gond nélkül átment mpg-be és nem változott a minőség.
eszerint a Premier szart össze nekem valamit az elején.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1082) mhmpista


mhmpista
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy a projektet rossz felbontásban kezdtem el készíteni.
Viszont nem szívesen kezdeném újra.
Valahogy átlehet menteni a sequence vágásokat másik projektbe?
Lehet a már beállított megvágott snitteket mozgatni projekteken keresztül?
3 óra melót megspórolna nekem a válaszadó :)
Köszi
:R

Premiere cs6

[ Szerkesztve ]

(#1083) rlazol válasza mhmpista (#1082) üzenetére


rlazol
addikt

csinálj egy új sequencet az adott projecten belül a megfelelő beállításokkal, nyisd meg és át fogod tudni másolni az egyikből a másikba a snitteket.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1084) mhmpista válasza rlazol (#1083) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Jah hogy ilyen egyszerű köszi.
:R

Nemis értem hogy erre nem gondoltam. Bár elég késő volt már.

(#1085) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok!

Lassúnak tartom az Adobe Premiere CC-m renderelési idejét, ezért kérnék segítséget.

A gép: i7 (8 magos), 12GB RAM, Ati 6770 VGA, HDD-k Raid0 tömmben. A virtuális mem tiltva, de amikor volt beállítva 5GB körül, akkor is pont ez volt a helyzet, tehát semmit nem befolyásolt.

A renderelési idő 720p-s wmv-be CBR 2 pass-al, 6000-es tömörítéssel, 100-as képminőséggel az anyag hosszának csaknem kétszerese. A fullHD-t már le sem írom... szánalmas.

A memóriafelhasználás 9GB a 12-ből, nem is enged többet.
Próbáltam a multis renderelést, processzormagonként 1GB RAM-al, semmit nem gyorsított, ugyanennyi maradt összességében az idő.

Ennek a multis renderelésnek egyébként nem is értem az értelmét, mivel ugyan annyi magot használ, ugyan annyi memmel, csak a render módszer más, nem sorban halad, egyesével, hanem egyszerre több frame-el dolgozik, így csak látszólag gyorsabb. Fizikailag semmit nem gyorsul a történet ettől a multis rendereléstől, hiszen ha sorban veszi a frame-eket, egyesével, akkor igaz, hogy nem dolgozik egyszerre többön, viszont 8-szor gyorsabban halad. Ha egyszerre 8 frame-en dolgozik (magonként 1), akkor 8-ad annyira halad, mint egyébként, tehát a sebesség kárára megy. Szóval tökéletesen értelmetlennek látom a dolgot, de ezt csak lábjegyzetben...

Arra gondoltam, hogy átállok Nvidia-ra a cuda miatt, hátha azt használva gyorsabb lesz a Premiere. Az a gond, hogy nem vagyok benne biztos, hogy ez a baj, pénzt meg nem akarok feleslegesen kidobni.

Mi lehet a gond, ill. hogyan tudnék gyorsítani a renderelésen? Előre is köszönöm a tippeket!

(#1086) rlazol válasza sellerbuyer (#1085) üzenetére


rlazol
addikt

lényegesen nem lesz gyorsabb.
a beépített effektektől, a tömörítés jellegétől sokkal jobban függ, mint a videokaritól.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1087) sellerbuyer válasza rlazol (#1086) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Értem, de akkor mi a megoldás? Procicsere? :F

(#1088) rlazol válasza sellerbuyer (#1087) üzenetére


rlazol
addikt

szerintem pénzkidobás lenne ezt a hardvert cserélni, lényeges gyorsulást nem fogsz elérni. Fogadd el, a videorenderelés ilyen szakma.
Nézd meg az én gépem az adataimnál, HD filmeket vágok vele, és igen, van, hogy egész éjszaka renderel egy 30 perces anyagot. Ha egy hétig fel se állok a gép mellől, akkor szvsz édesmindegy, hogy 3 óra vagy 7 óra - nem azon múlik, hogy időben kész lesz-e.
Ugyanez nálad is igaz, nyersz vele 10 percet, 15-öt a 3 órából, nem mindegy, ha előtte 2 napig vágtál?

amit megpróbálhatsz, hogy tömörítetlen formában rendereled ki, aviba pl., az elég gyors, és utána átkonvertálod a neked jóba.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1089) Roachy válasza sellerbuyer (#1087) üzenetére


Roachy
senior tag

Ha van rá keret, egy megoldás van, hogy gyorsítsd a munkát. Összeraksz mégegy gépet ami renderelésre van optimalizálva és hálózatba kötöd őket. Ahogy haladsz a munkával, bizonyos időközönként az addig elkészült anyagot (én általában 3 készre vágott percenként szoktam) átküldöd a másik gépre, és ott elindítod a rendert. Közben haladsz tovább a vágással. Majd ha elkészült visszahívod a már végleges formátumba leszámolt fájlt és azzal dolgozol tovább. Nem mellesleg ez magát a vágás folyamatát is gyorsítja. Így a végén lesz x darab a célformátumba leszámolt clip. Ezeket már többszörösen gyorsabban megcsinálja, mint egy nyers szétefektezett teljes anyagot. Így tudsz gyorsítani, mert bizony van amikor a renderelésnél csúszik ki az ember a határidőből. Elég csak arra gondolni, hogy egy akármilyen hiba miatt megszakad a 8 órája elindított render, amiből már csak 10 perc van (pl egy idióta részeg vágó megszokásból áramtalanít amikor vége a pókerpartinak). És generál a premiere egy használhatatlan megnyithatatlan fájlt (vagy nem és kezdheted elölről...), amit kis szerencsével és sokkal nagyobb elszántsággal (és még 4-5 sörrel) újabb 2-3 óra fórum böngészés, és még 2 óra szarakodás után működésre bírsz (vagy nem és kezdheted elölről...).

A cuda-ról már volt szó, a renderelést az nem igazán gyorsítja, szerintem egyáltalán nem. A vágás folyamatát viszont igen! Ennek a hatása egyébként kimondottan érezhető, emiatt érdemes esetleg az nvidiát választani. Bár amúgy nem sokára az Ati kártyákat is teljes körűen támogatni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#1090) rlazol válasza Roachy (#1089) üzenetére


rlazol
addikt

én játszottam ilyen hálózatba kötést, de nálam nem igazán jött be, a másolgatás, renderindítás, ellenőrzés is nagyon sok időt vesz el. Nekem akkor volt jó így, amikor volt mellettem valaki, aki kifejezetten ezt csinálta.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1091) Roachy válasza rlazol (#1090) üzenetére


Roachy
senior tag

Én is csak akkor használom/tam (most csak 1 gépem van) amikor nagyon sok az effect a klippeken és szűk a határidő. Olyankor még a macerákkal együtt is órákat lehet spórolni. Meg amikor valóban volt erre egy külön technikus és nekem csak a vágással kellett törődnöm. De ez a módszer tényleg így az igazán ideális, ha 2 ember van. Vagy kell egy harmadik gép is szervernek. Amerre halad a fejlesztés és nő az internet sávszélesség, nem csodálkoznék ha valamikor a jövőben, felhő alapú rendereléssel rukkolna elő az Adobe.

[ Szerkesztve ]

(#1092) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Köszönöm a tanácsokat, ötleteket!

Egyelőre annyit tettem az ügy érdekében, hogy alaposan húztam a proci teljesítményén úgy, hogy stabil maradjon. Ez ingyért van ugye (ha nem nézzük a fogyasztást). Alapon 2.8-as procit 3.5-re tuningoltam.

Ez AP render időben úgy néz ki, hogy ugyanazon rövidke tesztanyag eddigi másfél perces render idejét lenyomtam egy perc és öt másodpercre. Nem olyan rossz arány szerintem ez így, főként, hogy a RAM időzítések sajnos a procituningal egyidejűleg gyengébbek lettek ugye. Nem biztos, hogy hosszabb anyagok esetén is megmarad ez az arány természetesen, de mindenképpen jó jel, hogy komolyabban, érezhetően előremozdult a dolog.

A felhő alapú renderelés kemény jogi problémákat vetne fel és a sávszélességnek még rengeteget kell fejlődnie ahhoz, hogy ez valós, kézzel fogható gyorsuláshoz vezessen az offline módszerhez képest. Én azt gondolom, hogy a hardware-ek optimalizálása lenne leginkább egy járható irány, de nincs akkora a felvevőpiac a videós területen, hogy megérje a gyártóknak ebben gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#1093) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Hello!
Tudna valaki segíteni abban hogy hogyan kell azt megcsinálni hogy ne ezt a hibás szart akarja beolvasni?
Mert későbe akartam hagyni a konvertálást, de most meg nem tölti be!
Az még oké is lenne mert le van mentve de hiába akarom peremierből átküldeni akkor is ugyanezt akarja betölteni ami hibás! :(
De letörölni se lehet mert nincs sehol uninstall! (Legalábbis és nem találtam)
HELP pls.
KÉP

[ Szerkesztve ]

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#1094) rlazol válasza Devilhun_HUN (#1093) üzenetére


rlazol
addikt

nem igazán értem. leírnád részletesen, mi a baj?
mit nem tölt be a micsoda? milyen verzió? milyen formátum, renderelt vagy nyers, és mibe akarod konvertálni?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1095) Roachy válasza sellerbuyer (#1092) üzenetére


Roachy
senior tag

Pedig úgy tűnik ez az irány. Más cégek már elérhetővé tették, (pl autodesknek van már ilyen szolgáltatása). De az nvidia is gondolkodik benne, és cégek alakultak már a 3D-s alkalmazások köré, akik úgynevezett render farmokat üzemeltetnek. A technológia már alkalmas lenne rá. Játékok esetében is tervezik ezt. Olvastam már, hogy a konzolok halálát jelenti majd, amikor egy internetre kötött tévén megy a játék mindenféle célhardver nélkül. Már van is ilyen, de most nem jut eszembe a weboldal. Nem tudom miért vetne föl komoly jogi problémákat, videó esetében? Az internet sebessége is már több mint használható. Upc-nél 240/20mbit/s akár már alkalmas is lenne erre.

(#1096) Roachy válasza Devilhun_HUN (#1093) üzenetére


Roachy
senior tag

Ebből nem sok mindent érteni, és a linkelt képből is max az derül ki, hogy tört programot használsz. Fizesd ki és működni fog... ;) Ha tévednék írd le kicsit pontosabban a problémát.

(#1097) Devilhun_HUN válasza Roachy (#1096) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Kedves Roachy!

Azt akartam leírni hogy beragadt a media encoderbe egy after effectes project file!
Minden a helyén van!
De az istenért se akarja betölteni.
Az hogy eredeti vagy sem nem változtat semmin!
A 3. opció a trial verzió!
Vagy ki se szabad próbálni?
(Bunkó módon reagáltál bunkó módon kapod vissza!)
A lényeg hogy megoldottam az általad linkelt Adobe Creative Cloud Cleaner Tool progival!
Ezért 1000 hála! :)
Bocs de nagyon nem kedvelem a bunkósságot!

[ Szerkesztve ]

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#1098) sellerbuyer válasza Roachy (#1095) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nem tudom miért vetne föl komoly jogi problémákat, videó esetében?

Ezek szerint nem nagyon ismered a jogvédő szervezeteket. A Youtube is úgy indult, hogy tojtak a jogvédelemre, aztán nézd meg, hogy ma hol tart. Teljesen tönkretette a jogvédő maffia. Tele van fis-fos vlogokkal és azokban is a nyomorult vloggerek magukat veszik, ahogy böfögnek, pukiznak meg esznek, vagy épp semmittesznek, mert az nem jogdíjas. Egyetlen zene, vagy bármi kreatív dolog nem tud felkerülni, semmilyen értelmes anyag.

Az internet sebessége is már több mint használható. Upc-nél 240/20mbit/s akár már alkalmas is lenne erre.

Ja, ha nem csak papíron lenne annyi az annyi. Ráadásul az, hogy valami alkalmas valamire, nem azt jelenti, hogy van is értelme használni. Ismétlem magam: ahhoz, hogy legyen értelme a felhő alapú renderelésnek sokkal-sokkal nagyobb sávszélek kellenének. A letöltési ág nem annyira számít, mint a feltöltési egyébként, azzal meg még nagyon gyéren állunk.

(#1099) Roachy válasza Devilhun_HUN (#1097) üzenetére


Roachy
senior tag

Sajnálom ha bunkóságnak vetted, nem éreztem hogy az lettem volna. Olvasd vissza a kérdésed, tényleg nem érteni belőle egy kukkot sem. Ebböl arra következtettem, hogy egy hozzá nem értő valaki tesz föl egy kérdést amit maga sem ért. És ezért gondoltam, hogy esetleg csak letöltötted a programot (meg mert magyar nyelvű, és a szakmában angol nyelven használják). Tört verzióknál sokszor fordulnak elő ilyen-olyan hibák.
Nem véletlenül írtam a végére, ha tévednék akkor pontosíts. Ha így érezted nyílván tényleg bunkónak tűnhetett, bocsánat ezért. :R Legközelebb óvatosabban fogalmazok és igyekszem a következtetéseimet megtartani magamnak. A lényeg hogy találtál segítséget így is, ennek örülök!

(#1100) Roachy válasza sellerbuyer (#1098) üzenetére


Roachy
senior tag

Ok, de nem arról van szó, hogy megosztod a nagyvilággal a videót. Senki nem látja, nem is tud róla. Miért lenne ebből jogi probléma. Sőt azt is biztosan meglehet oldani valahogy, hogy csak a render engine működik a felhőben. Magyarán neked fizikailag külön föl sem kell töltened semmit. A szoftver megoldja a háttérben, föltölti azt amit számol, majd vissza is küldi a már leszámoltat. És nem tart meg semmit a szerveren, nincs nyoma. Hol itt a jogi probléma?

A feltöltési sebesség papíron 20mbit/s, ami meg 2,5mb/s. Egy 2,5gigás fájl ~17perc alatt fönt van. Ez azért már elég lehet. A kábel alapú és hálózat alapú (digi) internet, azért elég stabilnak mondható. És a névleges értékekhez is elég közel áll a sebessége. És ha jön majd egy csomag ahol a feltöltés már papíron 40mbit/s lesz, az a 20-at már biztosan tartani tudja állandóan.
A telefonos és mobil internetek esetében már más a helyzet. A dsl meg amúgy is már a múlt, alapból sem képes értelmes sebességre, a mobilnet meg térerő függő, az nagyon lutri.

És még annyit a témához, ha megnézed a render farm cégeket, az egyiknél már ott figyel az after effects logója. Gyakorlatilag már él is a lehetőség. Azt persze nem tudom mennyire használható.
Most már csak kíváncsiságból is utána fogok járni, pontosan hogyan is működik ez a cloud render.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.