Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

"Unsupported compression in file" hibaüzenetet kapok bármilyen .avi file-t akarok beimportálni. Mi a megoldás?

(#602) nova001


nova001
senior tag

hhello
hogy tok kivágni egy filmböl egy részt pl egy szöveget amikor kirjál film alatt :S valahogy lehet?

(#603) nova001 válasza rlazol (#591) üzenetére


nova001
senior tag

megcsináltam elszürkül a film széle

és alfára kell raknom akkor valahogy h átlátszo legyen?

(#604) rlazol válasza nova001 (#602) üzenetére


rlazol
addikt

nova001 - az első kérédsed, ha jól értem, az, hogy szeretnéd egy feliratos filmből kivenni a feliratot - tudtommal vannak rá progrmaok, de ezügyben nem tudok segíteni.
A mási kérdés nem tiszta. küldenél pár képet, hogy állsz, mit csináltál eddig?

Matt-OPT - codec

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#605) kem


kem
addikt

Sziasztok!

NEkek mi a tapasztalatotok a processzorokkal kapcsolatban?
Milyen paraméterek gyorsítják a renderelést?

Köszi!

(#606) rlazol válasza kem (#605) üzenetére


rlazol
addikt

a több mag nem sokat dob, inkább a nagyobb belső cache és az órajel.
de csak,ha összhangban van a RAM-mal.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#607) donsergiooo


donsergiooo
senior tag

Hali!

Nekem Vista 64 van fent és egy Adobe Premiere CS3 alatt az importát file-t a be akarom húzni a szerkesztő mezőbe de kilép hibával! Tapasztalt valaki ilyesmit? Reinstall meg volt kiprobáltam a Premiere 2.0 Pro-val is. :U

Valami HELP?

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#608) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy Premiere Elements 3.0. Szeretném, hogy képekből kis videót készítsek, és igazából nem valami nagyon nagydolog kéne nekem, csak annyi, hogy a videó áttünés effekteket ne kelljen minden kép elejére, végére betenni, nincs erre valami automatizálási folyamat? Tudom, hogy nagyon kezdő a kérdés és bocsi a bénázásért, de úgy gondolom nincs rossz kérdés...

Előre is köszönöm mindenki válaszát!

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#609) donsergiooo válasza retes (#608) üzenetére


donsergiooo
senior tag

Video Transitions-nál tudod kiválasztani! :D

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#610) retes válasza donsergiooo (#609) üzenetére


retes
aktív tag

Köszi a választ, és itt meg lehet adni, hogy az egy kockán végrehajtott változtatást mindegyikre tudom érvényesíteni?

A tudás mindenkié!!!

(#611) donsergiooo válasza retes (#610) üzenetére


donsergiooo
senior tag

öhm... ezt nem értem! Vagyis kapist! Egy ilyen transation-t elvileg ráhúzol mindegyikre, majd beállítod, az értékeket meg copyzod a többire akkor jah......

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#612) zjuhasz válasza retes (#608) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

Sztem Neked elég lenne egy ACDSee, én azzal szoktam ilyen vetítéseket készíteni...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#613) bbchris


bbchris
senior tag

Honnan lehet olyan Nitro vagy bevezető videókat letölteni adobe premierhez ? A régi adobe 5-ös cd-jén voltak olyan híradós videók meg mindenféle bevezető videók .

(#614) Mezga Aladár válasza rlazol (#591) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az egész felület villogott amikor az egeret mozgattam,kiderült az ati remote wonder szoftverrével akadt össze. :Y Jó kis progik,de a 6.5 premit használom csak kiváncsiságból tettem fel a többit. :C

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#615) rlazol válasza bbchris (#613) üzenetére


rlazol
addikt

emlékeim szerint az újon is vannak.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#616) bbchris válasza rlazol (#615) üzenetére


bbchris
senior tag

Sajna csak az alap van meg így nincsenek rajta ezek . Neten sehol nem találtam őket a régi CD-t meg már kidobtam .

(#617) jamaicaa


jamaicaa
csendes tag

üdv.

A segítségeteket szeretném kérni! A videoba egy órát szeretnék berakni valamilyen módon. mind1 hogy analóg vagy digitális, csak be lehessen gyorsítani. Meg lehet ezt csinálni a premier-ben? Vagy ha valamilyen más úton módon van erre lehetőség, azt is szívesen veszem.

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#618) rlazol válasza jamaicaa (#617) üzenetére


rlazol
addikt

nem írtad hanyas premiert használsz, én most a 2-est, de asszem a többbiben is kb ugyanúgy van. a kulcsszó: Timecode - Effects/Video/Timecode, legalábbis a 2-esben, és az effect controllsban állítod be úgy, ahogy tetszik.
De nem biztos, h ezt akarod, tulajdonképp ez egy digitális számláló, ami a kockákat számolja, óra:perc:másodperc:kocka. Látványosan pörög, remélem, ez a lényeg.
Más megoldásként egyéb programban egyszínű háttérrel csinált óra jön szóba. Nekem van vhol egy ilyenem, nem nagy szó, de ha nem jó a premieré szólj és átküldöm, hátha.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#619) marci20


marci20
csendes tag

Sziasztok Adobe Readerrel kapcsolatban lenne kérdésem ( elnézést hogy ide írom de nem találtam a témához topicot). Van egy pdf file-om és ki szeretném nyomtatni de a nyomtatás funkció le van benne tiltva, hogyan lehetne esetleg mégis kinyomtatni? Előre is köszi...Marci

(#620) nova001


nova001
senior tag

üdv
http://kepfeltolto.hu/i/?119170&t=img

ez a hiba jött be nekem és szétvet az ideg mert 3 orát szenvedtem vele mire megvágtam a videot :S mit tok csinálni

léccci segitsetek :W :W :W

üdv

(#621) KMT válasza nova001 (#620) üzenetére


KMT
addikt

Újraindításkor valszeg felajánlja, hogy megpróbálja helyreállítani a projektet. Ha nem, akkor keresd meg a legfrissebb automatikus mentést, és reménykedj, hogy viszonylag sűrűn mentette.
Én is szívtam ilyennel, azóta 5 percenként menti és 6 db-ot tart meg.

(#622) nova001 válasza KMT (#621) üzenetére


nova001
senior tag

ujrainditottam ujra is raktam és nem nyitja meg :S
az auto mentés sem jo :S
találtam egy ilyet de nem értem meg hogy kéne megcsinálni

(#623) KMT válasza nova001 (#622) üzenetére


KMT
addikt

Mit értesz az alatt, hogy nem jó az auto mentés? Mit ír ki, ha megnyitod?

(#624) nova001 válasza KMT (#623) üzenetére


nova001
senior tag

ugyan az a hiba

(#625) nova001


nova001
senior tag

raktam uj windowst és még igy se jo :S:S mit csináljak ? :S:( :W

(#626) KMT válasza nova001 (#625) üzenetére


KMT
addikt

Ötletem sincs mi ez a hiba. Próbáld meg azt, amit abban linkben ajánlanak.

(#627) nova001 válasza KMT (#626) üzenetére


nova001
senior tag

nem tom leforditani :S

(#628) nova001


nova001
senior tag

neked nincs fent a progi? mert akkor ha átküldenem megtudnád nézni neked megnyitja e

(#629) KMT válasza nova001 (#627) üzenetére


KMT
addikt

Én értem, de ötletem sincs, hogy mi az a perl interpreter, és hogy hova kellene beírni azt a kódot. :(
A program nincs most fent, és csak a projekt fájl biztos kevés lenne a megnyitáshoz, szerintem hiányolná a többi fájlt.

(#630) nova001 válasza KMT (#629) üzenetére


nova001
senior tag

igen hiányolná de akkor csak nyomni kell egy skip-et és megkell hogy nyisa

(#631) nova001


nova001
senior tag

ez tök jo elkezdtem megint a videot ujra másnap már megint nem tom megnyitni ugyan azzal a hiba üzivel kilép :W :W ilyenkor mi van??

(#632) clipperfilms


clipperfilms
csendes tag

valaki tudna nekem abban segíteni hogy mégis milyen kodekkel tömörítsek DVD-t hogy az adobe megegye? mert ugye xvidet nem szereti divX et sem, ffdshow al próbálkoztam még de másodjára már azt sem fogaddta el azzal hogy unsupported or damaged file. #1 DVD ripperrel dolgozok. ha valaki tud jobbat igazán elárulhatná mi az :S köszi

véget ért az eperszezon

(#633) rlazol válasza clipperfilms (#632) üzenetére


rlazol
addikt

kodek nélkül, sima mpeg-DVD formátum a biztos. Ha nagyon kodekelni akarsz intel indeo 5.1 esetleg cinepak

De saját magad szivatod, ha premierben tömörített formátummal dolgozol.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#634) Dumb


Dumb
senior tag

Nem tudja valaki, az 1.5, 2, CS3 verziók mennyire használják a többmagos procikat? Upgrade előtt állok lassan, és nem tudom, 2 v 4 magos legyen. Köszi!

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#635) Attila444 válasza Dumb (#634) üzenetére


Attila444
aktív tag

Szerintem 4 magos legyen, konvertálásnál jól jön. CS3 használja, itt 1 kép: [link]

(#636) bbchris válasza nova001 (#631) üzenetére


bbchris
senior tag

Csak simán a K-Lite codec pack-ot rakd fel , semmi mást . Azzal működik a premier rendesen mert csak a fontos kódekek vannak benne . Bár így is előfordul hogy bizonyos dvd ripperek nem mennek de azokat hanyagolom mert találtam olyanokat amik simán mennek .

(#637) Dumb válasza Attila444 (#635) üzenetére


Dumb
senior tag

Köszi!

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#638) bbchris válasza Attila444 (#635) üzenetére


bbchris
senior tag

És bizony tényleg nagyon jól kihasználja a 4 magos rendszert nem is kicsit . Pár perc alatt lekonvertálja a videókat . Nem tudom te hogy szoktad de valahogy az a verzió jön be hogy DV avi-ba mentem majd Power Video konverterrel WMV-re konvertálom át , így kapok aránylag normális minőséget .

(#639) nova001 válasza bbchris (#636) üzenetére


nova001
senior tag

azt használom de most már minden amit elmentek, és ujrainditom a gépet egyszerüen nem nyitja meg a projectet mindig az a hia üzi :S

(#640) rlazol válasza nova001 (#639) üzenetére


rlazol
addikt

tört verziónál előfordul. Sajna nagyon nem tudsz vele mit csinálni, próbáld meg az automata mentések valamelyikét.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#641) nova001 válasza rlazol (#640) üzenetére


nova001
senior tag

azzal se jo :S semelyik :S nem értem az egészet :S

(#642) bbchris válasza nova001 (#641) üzenetére


bbchris
senior tag

Talán egy kis segítség : tűzfalnál blokkold le a kimenőt az adobepremier.exe-nél . Persze valszeg újra kell telepítened .

(#643) polo88 válasza nova001 (#641) üzenetére


polo88
csendes tag

nova001, küld el, megpórbálhatom megnyitni. Nekem a legújabb van, a premiere pro cs3-as változata. Te nem szeretnéd ezt feltenni? Vagy drága a frissítés? (Ha meg tört változat van, akkor meg mindegy.)

De kérdeznék is 1-et: mov kiterjesztésű videóm hangsávját le szeretném cserélni. Hogyan tudom beállítani, hogy ne tömörítse újra a mov képét a progi, csak az új hangsávot tegye be a régi mellé/helyett? Megfejtőnek postázok csokit ;)

(#644) kleinguru válasza polo88 (#643) üzenetére


kleinguru
addikt

Sziasztok, nekem is volt ilyen parám!

Simán menni fog csak írjátok be a hibaüzenetet nekem rákeresek, mert fejből nem vágom, és megoldom:)!

Szerkesztve:

Megtaláltam:

1. letöltöd a perl.exe-t ( valahonnan a netről )
2. Beírod ezt: "perl -p -e "s/([-0-9]+?),([0-9]{12,24})/$1.$2/g" damaged.prproj >working.prproj"
a futtatásba elérési utakkal, vagy cmd-be, elérési utak nélkül ha az adott könyvtárban vagy!

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#645) polo88 válasza polo88 (#643) üzenetére


polo88
csendes tag

Kérdésemre a választ továbbra is várom, azonban meg lehet kerülni. Ha adobe auditiont használunk a hang szerkesztésére, abban a multitrack nézetnél van olyan export funkció, hogy video, és ott a videót érintetlenül hagyja kimentéskor, csak a hangot ollózza rá újonnan.

(#646) nova001 válasza kleinguru (#644) üzenetére


nova001
senior tag

nem megy :S nem találom ezt a progit pedig régen meg votl :S és nem tom hova kell álni melyik könyvtárba ahol a progi van vagy ahol a project ??

segitsél lécci

köszi

polo88: ha nme jön be a másik modszer akkor elküldöm. milyen a cs3 verzio? érdemes leszedni?

[ Szerkesztve ]

(#647) Emb3rke


Emb3rke
tag

Sziasztok!

Exportálni szeretném a videómat. De már kipróbáltam vagy százfajta kodeket, de egyiknél sem érem el a kívánt eredményt, mert mindig van vmi hiba: kockás a kép, elmosódott, vagy gigantikus lesz a fájl mérete, stb stb..
És az miért van, hogy egy kis képben jeleníti meg a videómat? Szóval hiába teszem akár teljes képernyőbe akkor is egy kis kockában jelenik meg a videóm? :(
Amúgy a K-lite kodek csomag van föltelepítve, de a Adobe Media Encoder-ben nem tudok pl. Xvid-et kiválasztani sehol sem. (viszont ha simán exporet -> movie-t választom ki akkor asszem már van ott ilyesmi, ha jól emléxem)
Amúgy arról van szó, hogy csináltam egy nagy videóból egy kis 5 perces klipet.

Ti melyiket kodeket használjátok?

Más: a slow motion effektet hogy lehet úgy megoldani, hogy kevésbé legyen elmosódott, rázkódó, "szellemcsíkos" a mozgás?

(#648) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziaztok !

Tudna valaki abban segiteni hogy hogyan lehet egy timeline-bol kiexportalt HD file-t kirni DVD-re ugy hogy a dvd lejatszo elolvassa (persze olyan ami kepes felkonvertalni a jelet)
Szoval az kene hogy egyreszt milyen formatumba kell kiexportalni a videot (m2t, mpg, avi vagy mi) illetve melyik programmal lehet authorolni a HD-t DVD-re?
kosz
b
:F

Eki - az eredeti

(#649) EkSYS válasza Emb3rke (#647) üzenetére


EkSYS
senior tag

hi!

Probald meg a canopus procoder 2.0-t en azt hasznalom, nagyon jo, de egyszerubb program reven az mpg encoder is nagyon oke, vagy a DVDxP4 dvd-re, en evek ota ezen proggik friss valtozatait hasznalom.
Ha kockas a kep akkor lehet hogy a bitrate-t eltoltad, esetleg a frame-rate-t
udv
b

Eki - az eredeti

(#650) akyyy


akyyy
senior tag

sztetek lehet ezzel olyat csinálni hogy betömöriti a videót egy szivbe majd az ilyen furán elszál aképből a háttér pedig egy újabb videó lesz?

vagy melyik progmra tudna ilyet csinálni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.