Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Formaster válasza MrChris (#1598) üzenetére


Formaster
addikt

Van egy fájl amibe bele lehet írni a kártya típusát és akkor használni fogja. Estefelé rákeresek. Premier egyébként a Mercury Enginet tamogatja.

(#1602) orko válasza Formaster (#1601) üzenetére


orko
tag

Mercury Playback Engine GPU Acceleration CUDA
Mercury Playback Engine GPU Acceleration OpenCL
Mercury Playback Engine Softver Only

C/Program Files/Adobe/Premiere Pro/Cuda_supported_cards - ide kell beírni.

[ Szerkesztve ]

(#1603) MrChris válasza Formaster (#1601) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ok, akkor ezt kipróbálom.

(#1604) MrChris válasza orko (#1602) üzenetére


MrChris
nagyúr

Keresem, de nem találtam ilyet a cc2015-ben. AE-ben volt hasonló megoldás.

(#1605) Roachy válasza MrChris (#1604) üzenetére


Roachy
senior tag

A legújabb Premiere-ben már nincs ilyen txt. Meg lehet próbálni csinálni egyet, följebb ha visszaolvasol már volt erről is szó. De még úgy sem biztos hogy megy. Több helyen is olvastam, hogy a 6xx szériával már nem igazán működik, alatta meg már egyáltalán nem. 7xx-től fölfele van már csak teljes támogatás.

(#1606) Roachy válasza orko (#1599) üzenetére


Roachy
senior tag

A premiere a cuda-t szereti igazán, Open CL nem rég még egyáltalán nem is volt. After Effects-nél már nem ennyire egyértelmű, de összességében az is inkább cuda párti.

(#1607) MrChris válasza Roachy (#1605) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sikerült beizzítanom, csak épp nem tűnt fel :DD Ha beteszek egy 4k videót csak CPU-val elindul a preview-ban és 4 sec után darabolva megy, aztán kb minden újabb 4sec után egyre darabosabb. Pont mint 4k lejátszás az MPC-HC-ban csak CPU-va. Az egyetlen különbség CPU és GPU kép között, hogy GPU-nál élsimítás van, vagy AA filter, nem olyan recés, de ugyan úgy darabol.
Az AE-re is sikerült beizzítanom. Itt már jelentősebb a renderelés gyorsítása, előző kártyával 10sec-ot fél, de lehet hogy egy órát renderelte, ezzel ugyan az 3:20 perc :Y Csak én nem igazán AE-ezek :DDD

(#1608) orko válasza MrChris (#1607) üzenetére


orko
tag

AE-ben sokat dob a gpu, premiere-ben nem vettem észre jelentős különbséget.

(#1609) Formaster válasza orko (#1608) üzenetére


Formaster
addikt

Azért a review gpu nélkül szinte lehetetlen. :N Nálam a renderinget is megdobta valamelyest

(#1610) Roachy válasza orko (#1608) üzenetére


Roachy
senior tag

Nyilván nem igazán használsz gpu támogatott effekteket. A többit pedig jórészt a cpu intézi.

(#1611) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Multi video sáv kérdésem lenne:

4 videósávom van (4 kamera), ezek között kellene váltogatni, dinamikusan, van erre lehetőség, hogy ne kelljen vagdosni őket egyesével, hanem gombnyomással tudjak váltani a sávok között, mint egy stúdióban?
Úgy tudom van erre mód a legújabb Premiere Pro-ban. Hol találom ezt?

? :F

[ Szerkesztve ]

(#1612) Roachy válasza Gordiann (#1611) üzenetére


Roachy
senior tag

Szia!
Multi-camera módnak hívják amire gondolsz, már régóta van a premiere-ben.
Itt van hozzá segédlet.

[ Szerkesztve ]

(#1613) Gordiann válasza Roachy (#1612) üzenetére


Gordiann
őstag

Nagyon köszönöm! :)

(#1614) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok,nem feltétlen topikfüggő, de hátha valaki tudja. Már régóta szenvedek azzal, hogy az egyben felvett anyagokat, a kamera 23percenként szétdarabolja, van erre valami program ami veszteségmentesen újra összefűzi? Sonynak van egy recording utility programja ami ezt megoldja, más gyártónak esetleg? Panasonicról van szó.

(#1615) qnadam válasza Joe fiú (#1614) üzenetére


qnadam
veterán

milyen panasonic?
p2hd kamerával az anyagok valami egész festőien vannak szétszórva. törés négygigánként (ami 100mbps-nél elég gyakran van), kép és hang külön könyvtárakban, esetemben ráadásul az ötvenperces felvétel két kártyára ment fel. a két kártya kapott 1-1 foldert, a premiere-nek csak megmutattam az egyik gyökerét, és onnantól gyönyörűen kezelte egy fájlként az egészet.
szóval nem kizárt, hogy a vágóprogram tudja egyben is látni az egészet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1616) Joe fiú válasza qnadam (#1615) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Többféle, 4 ACHD kameráról van szó, 23percenként tördel M2TS formátumban, egyenlőre ts muxerrel fűztem össze, jónak tűnik, de gondoltam hátha van más módja is, mint a Sonynál a RU util.

(#1617) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Urak, a felvételem elvileg 1920x1080i 25fps, hogy tudom ezt a legjobb módon kiexportálni? Illetve, hogyan lehet egyértelműen megállapítani, hogy milyen a nyersanyag? Premier automata szekvencia felismerője jó? vagy manuálisan állítsam be a szekvenciát?

(#1618) qnadam válasza Joe fiú (#1617) üzenetére


qnadam
veterán

:)
kifelé attól függ, hova megy. ha tévébe, akkor maradjon az 50i, ha webre, akkor érdemes lehet inkább 25p-ben. mondjuk akkor érdemes lehet már rögtön úgy is felvenni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1619) Joe fiú válasza qnadam (#1618) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Eddig mindent 1920x1080 50p-ben vettem fel, kölcsön lett adva a kamera, aztán az illető áttállította, a 25i-t meg nem ismerem. Egyébként tévébe megy. Először 25i-be exportáltam ki és nekem zavaró az utánahúzás, egy részt kiexportáltam 25p-ben, úgy már nem vettem észre a sávosodást.

(#1620) qnadam válasza Joe fiú (#1619) üzenetére


qnadam
veterán

ha tévében fog menni, maradjon i rendereléskor is, mert valószínűleg ott is váltottsorosan megy majd.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1621) Roachy válasza Joe fiú (#1619) üzenetére


Roachy
senior tag

Lehet van egy kis zavar a p és i betűkkel.
Az alap beállítások pal rendszer mellett, 1920x1080 50i és 1920x1080 25p szoktak lenni.
Az 50i (interlaced) jelentése, hogy másodpercenként 50 félkép készül és ebből rajzolódik ki a másodpercenkénti 25 képkocka. A 25p (progressive) esetében, pedig 25 teljes képkocka készül. Tehát ha te 50p-t használsz beállításként az eltér a szabványtól, mert 25 helyett 50 kép készül 1 másodperc alatt (ami lassításnál egyébként elég jól jöhet).
Ha tv-be készül, akkor mindenképpen 50i a helyes beállítás. Progressive számítógépre, internetre kell, mert a félképek miatt csíkozódik be.
Egyébként meg minden csatornához más formátum kell, aminek pontosan meghatározott paraméterei vannak. Kérdezz utána, mert általában el sem fogadják, ha mást kapnak.
Vagy ha megmondod melyik csatornára készül, akkor lehet tudok mondani pontos beállításokat.

(#1622) Joe fiú válasza Roachy (#1621) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Igen, kicsit képzavar volt, illetve figyelmetlen is voltam. A Framerate az tuti 25, viszont a Premier 25i-nek írja ki. Maradok a 25P megoldásnál, nem az általatok említett TV-ben fog menni esetre gondoltam. Egyébként egy kis tévénél dolgozok ahol 50i-ben rögzítünk, a kimenet mégis 25P, szóval ez az egész P/I néha katyvasz nekem.

Szóval nem TV-be készül, esküvői anyagról van konkréten szó, csak mint említettem én eddig 50p-ben dolgoztam és úgy is került kiexportálásra, kivéve DVD-nél, mert ott ugye 25P-ben.

Most lett ez a gubanc az I-vel, ami lehet, hogy valójában 25P?

(#1623) qnadam válasza Roachy (#1621) üzenetére


qnadam
veterán

néhol szokták az 50i-t 25i-ként emlegetni, de egyébként jogos :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1624) qnadam válasza Joe fiú (#1622) üzenetére


qnadam
veterán

fura ez a 25p, legtöbb tévé 1080i-ben vagy 576i-ben ad, csak néhány használ 720p-t. persze a filmszerűbb kép a cél, az más :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1625) Joe fiú válasza qnadam (#1624) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Elvileg ez a forrásom. 25P-ben exportálom akkor az jó lehet?

(#1626) Roachy válasza qnadam (#1623) üzenetére


Roachy
senior tag

igen, mert akkor meg az a logika, hogy 25 váltottsoros teljes képkocka készül, de szokták úgy is hogy 1080i /50Hz, vagy 1080i /25, szóval bele lehet zavarodni simán

(#1627) Roachy válasza Joe fiú (#1625) üzenetére


Roachy
senior tag

igen, jó lesz a 25p

(#1628) Roachy válasza qnadam (#1624) üzenetére


Roachy
senior tag

Igen 1080i-ben adják, amit a lapos tévék azonnal "deinterlace-elnek".
Nem is annyira a filmszerű kép, mint inkább a jel tömörítése az ok, meg még elég sok háztartásban crt képernyők is vannak.

(#1629) Joe fiú válasza Roachy (#1627) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek. :R

(#1630) mokus1


mokus1
addikt

FLAC-re van valami beépülő modul? Vagy azt nem fogok tudni hangsávnak berakni? :R

(#1631) Roachy válasza mokus1 (#1630) üzenetére


Roachy
senior tag

Nem tudod berakni. Konvertálni kell más támogatott formátumba. Hivatalos plugin nincs hozzá. Githubon volt valami próbálkozás, de sajna már a nevére sem emlékszem. Próbálj meg rákeresni.

(#1632) mokus1 válasza Roachy (#1631) üzenetére


mokus1
addikt

Köszi, megoldottam.

A másik kérdésem az lenne, hogy van egy videó amin szerepel a dátum és idő. Esetleg van valami eljárás vagy maszkolás amivel letudom venni?

Köszönöm :R

(#1633) Roachy válasza mokus1 (#1632) üzenetére


Roachy
senior tag

Teljesen eltüntetni egy módon tudod, ha belenagyítasz. Esztétikusan kitakarni max úgy lehet, ha valami képileg hasznos elemmel feded le. Mondjuk egy felirat, vagy logó.

(#1634) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy egy multi camera timeline forrás timeline-ja (ahol a szinkront megcsinálom), csak a Source ablakba nyílik meg és az ikonja is más, mint a sima sequence-eknek.

Tudnátok ebben segíteni, hogy hogyan tudom visszaalakítani szerkeszthetőre:R?

Itt egy képen próbálom szemléltetni a dolgot.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1635) kleinguru válasza kleinguru (#1634) üzenetére


kleinguru
addikt

Megtaláltam a megoldást.

A source ablakban jobb klikk multicamera-->enabled elől ki kell venni a pipát és tadáááám.

Azért ez nem volt annyira triviális, csak 1 órám ment el vele, mire rájöttem.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1636) mokus1 válasza Roachy (#1633) üzenetére


mokus1
addikt

Köszönöm. Még egy kérdés.

Egy nyári videón elég sok beégés van. Melyik effekt a legjobb rá? A color correctionben keresgélek egyelőre eredménytelenül.

(#1637) qnadam válasza mokus1 (#1636) üzenetére


qnadam
veterán

arra nincs megoldás, ahol ég, ott hiányzik a képi információ.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1638) Roachy válasza mokus1 (#1636) üzenetére


Roachy
senior tag

Ha ilyen van, én szoktam kicsit "tompítani" a beégést. Kicsit sötétítem, elhúzom szürkébe, vagy a képen domináló színbe. A beégésen nem segít, de az összhatás nem lesz annyira szemkiégetős.

(#1639) klimokrisz


klimokrisz
tag

Hello mindenkinek!
Az Adobe Premiere-ben lehet olyat csinálni, hogy van egy videó és a végéből az utolsó 6 percet leszeretném vágni mert nem kell és a megmaradt részt lementeni de úgy, hogy semmiféle tömörítést ne kelljen használnom a mentéshez. Megvágom, lementem boldog vagyok ennyi :)
Ha nincsen benne ilyen funkció akkor milyen programot ajánlatok erre a célra nekem?

„Pénzen nem lehet boldogságot venni! (de Tech cuccokat igen, és az majdnem ugyanaz... :-D )”

(#1640) MrChris válasza klimokrisz (#1639) üzenetére


MrChris
nagyúr

Google: avi splitter, avi cutter...

(#1641) Axi-Maxi


Axi-Maxi
tag

Sziasztok

asztali gép vásárlása mellett döntöttem ,kicsi a költségvetés 30k szánnék rá
milyen kártyát ajánlanátok

egy gtx 770 jó választás lehet?

Igyál vizet Axi fizet

(#1642) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló! Laptopon szeretnék kicsit szerkeszteni. 4gb ram, intel i3 6200u asszem meg nvidia geforce 940m
A gond az, hogy ha bekapcsolva marad az intel h.264 decoding, akkor nem tudok importálni semmit, mert vagy importer reported general error mpegimporter, vagy low level valami occurred jobb lent piros keretes téglalapban.

Nélküle meg akad minden videó szerkesztés közben, pedig 1/4-ben akarom, tovább nem bírom levenni.

2017 10-es verzió és windows 10

(#1643) Formaster válasza ReSeTer (#1642) üzenetére


Formaster
addikt

Próbáld meg a lapozófájlt növelni, mert a ramból biztosan kifutsz. Dobj be neki vagy 30 gigát vagy amennyit tudsz. De lehet a konfig többi részével is meglesz a bajod :(

(#1644) kleinguru válasza Formaster (#1643) üzenetére


kleinguru
addikt

Itt szokott jönni általában az javaslat, hogy (jóval) korábbi verzióra kell visszaállni. Ha már a projekt előrehaladt állapotban van, akkor valaki olyan gépén renderelni, akinek van kellő erőforrása.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1645) ReSeTer válasza Formaster (#1643) üzenetére


ReSeTer
senior tag

De az asztali gép se sokkal erősebb, csak 8gb ram, viszont nincs dedikált gpu.
Engem inkább az zavar, hogy miért nem lehet importálni ha megy a hardveres gyorsítás. Olvasgattam, és ott ajánlották, hogy kapcsoljam ki, de ez akkor se jó így, hogy van egy funkció, ami segítene, de használhatatlanná teszi a programot.
Ez bug lenne?
Köszönöm válaszaitokat!

(#1646) Formaster válasza ReSeTer (#1645) üzenetére


Formaster
addikt

Itt írja, hogy a kártyád még pont nem támogatott, 750m-től felfelé. Próbáld meg az asztalival, mert nem csak vga gond van ott. Az a piros keretes üzenet általában ram hiány. A lapozó fájl növelésével ez átléphető valamennyire. Kérdés az asztaliban milyen proci ketyeg, mert azzal is használható. Én is vágtam ezt azt a régi vga-val ami nem volt támogatott, igaz elég jó procival és vga után valahogy minden vaj puha lett...

(#1647) MrChris válasza ReSeTer (#1642) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egy másik progiban (Vegas) az ilyet úgy oldottam meg, hogy az eredeti fájlokból csináltam töredék felbontásút, amit gördülékenyen kezel a progi. Nálam 800x450 az optimális. Ezen végzek minden műveletet, lementem a projektet, bezárom, majd kicserélem az eredetire a videófájlokat és már ebből exportálom a végleges videót. Ezt nemtom hogy megeszi e a Premiere.

(#1648) qnadam válasza MrChris (#1647) üzenetére


qnadam
veterán

proxy :) az új premiere alapból tud ilyet

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1649) MrChris válasza qnadam (#1648) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jaja, vegas is, csak paraméterezhetetlen és valmitől lassú marad. Gyenge gépeken nem sokat segít.

(#1650) qnadam válasza MrChris (#1649) üzenetére


qnadam
veterán

a premiere megoldását nem ismerem, mert projekt közben nem szeretek verziót váltani, és mindig projekt közben vagyok :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.