Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Tudnátok segiteni nekem, hogy tudnám ezt megoldani, nem indul el a Premierem, mert ezt az üzenetet kapom! Mi lehet a gond?

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#1953) hito


hito
nagyúr

Sziasztok!

Premiere-ben zajszűrésre milyen eljárást javasoltok? Plugin letöltésével, telepítésével nem szeretnék vacakolni. A beépített megoldás jó lesz, csak nem tudok rájönni a működésére.

Előre is köszönöm!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1954) csepelball


csepelball
tag

Az elmúlt 2 napban az alábbi probléma lépett fel

Premiere CC2017 indítása utána ha betöltök egy projektet, a memóriahasználat felugrik 100%-ra és a gép tölt, egér nem mozog, nem reagál semmire, csak a reset vagy kikapcsolás segít. Volt, hogy vártam fél órát, hátha jó valami, de nem. Megvolt az újrainstallálás, downgrade régebbi verziókra. Nem segített.
Végigmentek hibátlanul 1x az alábbia: Memtest, Memtest86, 2db hdd teszter, videókártya teszt. Mindegyik hibátlan.

Ma reggel Windows 10 újrahúzás, majd driverek után a friss rendszerre fel a premiere és a jelenség ugyanaz.

Lehetséges, hogy egy windows frissítés okozza a hibát? Mindenesetre elég zavaró, hogy esélytelen dolgozni.

Ha van bármi ötletetek, kérem osszátok meg!

ui: redditen volt még egy két tag akinek hasonló problémája volt, nem találtam még megoldást rá

Dudu

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#1955) total90 válasza csepelball (#1954) üzenetére


total90
veterán

Szia,

A Windows 10 frissités rongál bele az Adobe CC-be, tehát az összes appba. Lr, Ps, Pr... mind érintett.
A probléma, hogy egy frissítést nem visz végig és azt manuálisan kell lefrissítened. Utána ha ez megvan, akkor minden drivert telepíts újra...

Én most újra húztam a Windowst, frissítettem, majd telepítettem a legfrisebb drivereket. Most jó

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1956) csepelball válasza total90 (#1955) üzenetére


csepelball
tag

Köszönöm a gyors választ! Szuper vagy :)

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#1957) total90 válasza csepelball (#1956) üzenetére


total90
veterán

Szívesen, remélem működik :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1958) csepelball válasza total90 (#1957) üzenetére


csepelball
tag

Ránéztem az update-re és azt mutatja, hogy minden frissítés feltelepült. Esetleg a kódját el tudod küldeni(KB....)? Megnézném, hogy melyik az.

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#1959) total90 válasza csepelball (#1958) üzenetére


total90
veterán

1709... de ezt én is csak a neten néztem és azt írják, hogy ez sem mindenkinél működik. Ami tuti az, hogy egy teljes verzióval visszaugrasz, tehát pl. Pr CC 2015. Aztán lehet várni amíg az Adobe veszi a fáradtságot és kezeli a problémát.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1960) MrChris válasza csepelball (#1958) üzenetére


MrChris
nagyúr

A 2017-es nálam sehogy sem akarta működni, szintén mindig kifagyott ugyan úgy. Végül 2015-öst használok, az elég stabil.

(#1961) csepelball válasza MrChris (#1960) üzenetére


csepelball
tag

Leszedve minden adobe cc cleanerrel. Restart majd cc2015 fel. A hiba ugyanaz. Beimportalok egy rakat fájlt, majd memoriahasználat 90% felett ugrál és utána helló. Nincs mozgás. Probáltam mas dolgokkal megrángatni a gépet, sehol nem produkált semmiféle problémát. :(

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#1962) MrChris válasza csepelball (#1961) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor bameg. Én is többször újra raktam emiatt mindent de ott elakadt és ez a 2015 volt a félmegoldás. Hát szívás a köbön. Csak a kilogikázás marad. Egy olyan HW állapotra kéne telepíteni amikor még működött, pl sima win frissítések nélkül, régebbi vidkari és egyéb hw driver, majd tesztelés és ha jó egy lépést változtatni...

(#1963) csepelball válasza MrChris (#1962) üzenetére


csepelball
tag

Köszi a tippeket és a türelmet srácok! Akkor a v1703 megy fel és minden update letiltása gőzerővel.

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#1964) csepelball


csepelball
tag

Windows verzió: 1703
CC2015
Hiba: ugyanaz... Érdekes, hogy kizárólag a premiere csinálja a problémát. Előtte még azt hittem, hogy a ryzen meg a memória a gond, de napok óta csak nyaggatom a gépet és sehol egy csúnya röccenés, kizárólag ebbe a hányadék szarban..(már bocsánat). Warp stabilizert pedig nem tudom mivel lehetne már programban kiváltani.
Sonyban a "hard stabilizer" nevű valami csúnya, nagyon csúnya képet eredményez.

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#1965) csepelball válasza csepelball (#1964) üzenetére


csepelball
tag

Egy kis érdekesség, windows telepítéskor az első indításnál jó. Utána gép restart után már nem :D

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#1966) csepelball


csepelball
tag

Előkotortam egy CS6-ot. Minden probléma nélkül megy. Persze a színekkel kapcsolatos beállításokkal szerintem 5x annyi időt fogok eltölteni mint eddig..de legalább megy. Érthetetlen számomra..

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#1967) MrChris válasza csepelball (#1963) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálam win7 van. Még jó stabilizátor a prodadmercaliV2. Vegashoz azt használtam, a rollingot kevésbé csillapítja.

(#1968) hito válasza hito (#1953) üzenetére


hito
nagyúr

Senki nem használ zajszűrést? :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1969) MrChris válasza hito (#1968) üzenetére


MrChris
nagyúr

De Neatvideót. :DDD Minek szenvedni ha az tökéletesre csinálja?

(#1970) hito válasza MrChris (#1969) üzenetére


hito
nagyúr

Mesélj még! :) Jobb a zajszűrés benne, mint AP-ben? Nem keni a részleteket durván, mint az AP?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1971) MrChris válasza hito (#1970) üzenetére


MrChris
nagyúr

Most nemtok mintát mutatni, pedig az a legbeszédesebb. Ami sokat segített az a profilozás, ha a szűrendőn nincs olyan felület amiről 40% feletti értékű profil készíthető akkor érdemes ezt külön megcsinálni. Készítettem a kamerámhoz több iso értékkel profilokat és azokat használom. Aztán lehet hogy autodidakta pancser vagyok és nem is így kell :DDD

(#1972) csepelball


csepelball
tag

Megoldás a korábbi problémáimra+a miért jött elő a hiba

Egy darab corrupt jpg fájl... MIVAN??????????? IGEN!! Egy darab fájl volt a hiba. És lélekben már eladtam a gépet, szakmát és hobbit váltottam. Amiket végigpróbáltam: windows telepítések, az összes létező értelmes premiere verzió kipróbálása, trialok, törtek, legal, meg minden... Aztán vinyót cseréltem, napokig mentek a memória-, videókártya- és cpu tesztek/burnök, hátha valami gond van a géppel.. Neeem.... dehogy.. áááá.. Idegroncs lettem..

A nagy probléma az, hogy 99%-ban ugyanazokat a fájlokat próbáltam importálni és volt közötte EGY darab kép, ami valamiben hibás volt. Minden jpg képet, ami a mappákban volt, átkonvertáltam egy másik minőségű jpg-re és minden megy. Importot követően nem akad ki a premiere. És teljesen véletlen találtam rá egy fórumban a világ legvégén a holy cow utáni hegy kürtőjének a perem alatti részén, a kacsán is túl...

Itt...

Szóval köszönöm mindenki fáradozását és segítségét. Legközelebb a fájljaimat nézem meg először..

ui, persze csak viccesen: Az adobe premierrel kapcsolatos fórumok mindegyikét ismerem már az összes létező hibával.. Elmegyek szupportosnak :D

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#1973) kleinguru válasza csepelball (#1972) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi, hogy megoszotottad a tapasztalatodat:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1974) bubi92


bubi92
őstag

Sziasztok

Olyan problémába ütköztek bent a cégnél, hogy win7-en futtatott premiere pro cc Missing "Dolby Audio Encoder" üzit dob. Természetesen az informatikát találták be vele, viszont korlátok miatt nem tudunk 10-re frissíteni, amit az adobe fórumokon írnak.

Esetleg tudtok-e valami megoldásról, hogy win7 alatt újra tudják használni a hangsávokat?

(#1975) total90 válasza bubi92 (#1974) üzenetére


total90
veterán

Egy verzióval visszább lépni esetleg?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1976) kleinguru válasza total90 (#1975) üzenetére


kleinguru
addikt

Projekt file-t lehet vissza migrálni?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1977) total90 válasza kleinguru (#1976) üzenetére


total90
veterán

Attól függ, hogy használtál-e olyan featuret ami csak az újban van. Ha igen, akkor nem.

Egyébként most cseteltem az Adobe Supportal és azt ajánlották, hogy próbáljak meg Windows alatt egy második admin profilt létrehozni és ott telepíteni. Hm... hát kíváncis vagyok.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1978) Roachy válasza total90 (#1959) üzenetére


Roachy
senior tag

Egyik gépen nekem is beragadt ez a 1709-es frissítés. Végül az oldotta meg, hogy újra telepítettem a gépet, a media creation tool-al. És úgy hogy megmaradjanak a telepített programok és a fájlok. Azóta minden fasza. :C

(#1979) Roachy válasza bubi92 (#1974) üzenetére


Roachy
senior tag

Sajna ezen tényleg csak az segít, ha 10-rá váltotok, vagy egy verziót vissza léptek a Premiere-el. Itt írnak róla.
Vagy valahogy telepítitek a 7-re az encodert. Ezt nem tudom lehet e.

(#1980) Roachy válasza csepelball (#1972) üzenetére


Roachy
senior tag

Még csak fogalmam sincs hány különböző megmagyarázhatatlan hibát okozott nekem az évek alatt, egy-egy hibás kép, hang, video, grafika, stb... Ez egy nagyon gyenge pontja volt mindig is a Premiere-nek.
A creativecow, nem annyira ismeretlen fórum ám. ;) Sőt az egyik legismertebb.

[ Szerkesztve ]

(#1981) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Sziasztok!

2 kulonbozo kamaraval keszult videokbol szeretnek egy videot szerkeszteni ,ugy hogy a kepi vilaga azonos legyen. Erre esetleg valami tutorial ?

(#1982) total90 válasza Gsx-rr (#1981) üzenetére


total90
veterán

Szia,

Valami preset?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1983) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,
Ilyesmi, de ennél azért komolyabb rövid mozgó reklámokat tud valaki készíteni?

Mo-i megbízó, napi/heti megrendelés. Nekem nincs elég tapasztalatom/időm, ezekkel foglalkozni, nagyon jó lenne ha innen valakit érdekelne, és összeköthetném a munkaadóval. PMben meg lehet keresni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1984) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Laikus vagyok :). Egy i7 920-as proci melle milyen vga-t erdemes vallasztani Premierhez?

Azt latom, hogy nem mindegyik tamogatott de hatha valakinek konkret tapasztalata is van, hogy ilyen konfig melle milyen videokartya lenne az igaz ha videovagas a cel, premierrel termeszetessen.

(#1985) Roachy válasza RexMaximus (#1984) üzenetére


Roachy
senior tag

Keressél használt nvidia geforce 780-at. Ha Titanium még jobb.

(#1986) RexMaximus válasza Roachy (#1985) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

koszonom :)

(#1987) pappesz


pappesz
tag

Sziasztok!

Találkoztatok már azzal a problémával, hogy renderelés beállításnál írja a program, hogy 12 giga lesz a végeredmény és mikor kész lett, 4,5 giga lett? Elindítom és nem játssza a lejátszó a rederelt anyagot csak kb. a feléig.

Újra próbálom, ugyanazon beállításokkal és 1,5 giga lesz. Újra próbálom megint más lesz a mérete és a hossza a videónak. Hogyan tudom kiküszöbölni a hibát? Mi olthatja meg?

Kérlek segítsetek!

Üdv
Pappesz

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#1988) aldebaran válasza pappesz (#1987) üzenetére


aldebaran
őstag

Nem lehet, hogy a scratch disk-en elfogyott a hely közben és nem tudta végig megcsinálni?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1989) total90 válasza pappesz (#1987) üzenetére


total90
veterán

Van elég helyed az adott céllemezen?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1990) pappesz válasza total90 (#1989) üzenetére


pappesz
tag

13 giga lenne a végtermék. A rendszermeghajtón 30 a másik két meghajtón 50 és 80 giga volt. A hely nem változott mégis volt mikor 10 percet vagy 1 órát csinált meg. De most szabadítottam fel néhány gigát mindegyik meghajtón és megcsinálta. Mennyi helynek kellene lennie elvileg?

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#1991) total90 válasza pappesz (#1990) üzenetére


total90
veterán

Elvileg az adott meghajtó 30% legyen szabad és nem lesz gond

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1992) thoma83


thoma83
csendes tag

Sziasztok!
Adott a gépem: i7-8700k, 16gb ram, gtx 780 és a legújabb adobe premier 2018.
Éppen egy nyaralási családi videót állítok össze amiben van vagy 100 különböző videó fájl, képek, hangok, zenék és sok-sok videó és audió effekt.
Olyat tapasztalok, hogy preview közben annyira belassúl sokszor hogy még az egérkurzór is akad, közben pedig se a proci, se a memória nincs maxon használva. A vga kb 70-90% között mozog. Windows 10 van minden frissitéssel.
Mitől lehet ez???

(#1993) total90 válasza thoma83 (#1992) üzenetére


total90
veterán

Az Pr egy fos, érzékeny minden változásra. Próbáld meg a drivereket újrarakni. Ha Hyperthreading vagy Turbo Boost be van kapcsolva, akkor kapcsold ki. Én már annyit szívtam az utóbbi fél évben a Pr-el, hogy hihetetlen... Sajnos megfelelő alternatívát még nem találtam.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1994) thoma83 válasza total90 (#1993) üzenetére


thoma83
csendes tag

Ezt nem hiszem el...... kikapcsoltam a Hyperthreadinget és már nem csinálja.
Azért ez durva egy 2018-as programnál, hogy szar vele.

Köszi a segítséget.

(#1995) total90 válasza thoma83 (#1994) üzenetére


total90
veterán

2015 óta csak rontanak a szoftvereken. Az egy dolog, hogy tuti fícsöröket belepakolnak, de maga a program hulladék, használhatatlan lett.
A vicc az egészben, hogy egy program, ami a sok szál miatt még jobban kellene, hogy működjön, na épp az szarja össze magát :W

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1996) Roachy válasza total90 (#1995) üzenetére


Roachy
senior tag

Igen, főleg amióta előfizetéses lett, azóta vannak igazán gondok.
De nem csak a Premiere-rel, hanem úgy általába az Adobe hardverfronton eléggé alul teljesít. Pl a Lightroom lassúsága, az AE fagyogatásai és export problémája, stb...
Utóbbi időben vannak hírek róla, hogy most már próbálják kezelni a problémákat és keresik a megoldást. Az Intellel is szorosabbra fűzik a kapcsolatot. Majd meglátjuk...
De amúgy van alternatíva addig is. Az Avid és a Resolve is ízig-vérig profi program. Vagy felhasznló barátabbak is vannak azért. Pl az Edius, amit egyébként profik is használnak, még TV-k is. Vagy akár a Vegas.
Az Adobe meg kapja be és csinálja meg ezt az elcseszett "optimalizálást"!

(#1997) total90 válasza Roachy (#1996) üzenetére


total90
veterán

Lr alternatívát találtam már a Capture One személyében, de pl. Ps, Ae, Pr-t még nem. Resolve-ot próbáltam és nem jött be.
Olyan jó lehetne az Adobe CC ha minden működne :((

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#1998) Roachy válasza total90 (#1997) üzenetére


Roachy
senior tag

Akkor az Avid-et egyáltalán nem ajánlom. De az Edius mostanra elég jól összerakott és kiforrott program lett.
A Capture One nem rossz, de nekem sajna nem alternatíva, mert évek óta LR-t használok és abban van katalogizálva az összes fotóm.

(#1999) total90 válasza Roachy (#1998) üzenetére


total90
veterán

Megnézem, egy próbát megér... :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2000) RexMaximus válasza total90 (#1995) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Az Adobe regota ilyen, igazodjanak hozza, o kevesbe igazodik. Lasd az egesz flash koruli fiaskot.

Meglenne a tomeg naluk arra, hogy jobban csinaljak, nem tudom mi lehet a valodi oka annak, hogy megse.

Bojár Gábor irt meg errol egy erdekes megfigyelest a GRAPHI-sztori c. konyveben. Az amerikai cegek kulturajuknal fogva megszoktak, hogy nem nagyon igazodnak masokhoz. Foleg ha iparagi sztenderd poziciot elerik. Ez volt a Graphisoft egyik elonye, hogy ok kozben jobban igazodtak a piaci igenyekhez. Azt irta Kelet europaikent ebben elonyunk van, hat van benne valami :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.